Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) SzaboZE válasza chris-v (#50) üzenetére


SzaboZE
addikt

Nekem 5W-30 Mobil1 3000 Formula FE van benne, de benzines az autó.

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#52) chris-v válasza SzaboZE (#51) üzenetére


chris-v
senior tag

Az enyém is benzines :)
Egyébként pont ilyen Mobil 1 olajon gondolkoztam, de nem tudom érdemes-e ezt tölteni a gyári helyett. A gyári sem tűnik gagyinak, nem tűnik olyannak mint az opel meg a bmw olajak, amit a bicikli láncára sem kennék rá.

"Roads? Where we're going we don't need roads!"

(#53) atos19881101 válasza chris-v (#52) üzenetére


atos19881101
senior tag

A Dexelia olaj egy átcímkézett Total ha jól tudom. Teljesen jó ...

/** while (state(Korso) != BROKEN) go (Korso, &Kut) **/

(#54) SzaboZE válasza chris-v (#52) üzenetére


SzaboZE
addikt

Én ezekhez hülye vagyok, a megbízható szervizes barátom ajánlotta. :)

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#55) chris-v válasza atos19881101 (#53) üzenetére


chris-v
senior tag

Ha neten fellelhető infók igazak, akkor a Total, PetroFina és az Elf csoport közös gyermeke a Dexelia.

Találtam itt egy kis történetet is

[ Szerkesztve ]

"Roads? Where we're going we don't need roads!"

(#56) chris-v válasza SzaboZE (#48) üzenetére


chris-v
senior tag

Nos, megrendeltem online a kis izzókat, mert helyben nem tudtam beszerezni. Mindjárt 5-öt vettem és kicseréltem mind. Sokkal erősebben világít mint a gyári, icipicit nagyobbak is voltak az izzók, alig tudtam rájuk húzni a kis piros "óvszert" :)

Viszont az aux dologgal nem boldogultam, és most újra feltúrtam a netet. Ha jól nézem 2006 előtti autónál ez nem is működik? Jól látom?

"Roads? Where we're going we don't need roads!"

(#57) atos19881101 válasza chris-v (#56) üzenetére


atos19881101
senior tag

Igen sajna ebbe én is belefutottam. Nekem csak 1 égőt kellett cserélnem, de az erősebb mint a többi. Elég hülyén néz ki ...

/** while (state(Korso) != BROKEN) go (Korso, &Kut) **/

(#58) chris-v válasza atos19881101 (#57) üzenetére


chris-v
senior tag

Szerencsére előrelátó voltam, ezért rendeltem 5-öt mindjárt :)
Kicsit furcsa, hogy most jobban világít, de 5-10 év és ez is elhalványul :DDD

"Roads? Where we're going we don't need roads!"

(#59) chris-v


chris-v
senior tag

Ha gyárilag nem gps-es a kocsi, utólag be lehet szerelni egy gyári gps-t?
Ha igen, mi kellhet hozzá? Nyilván a kijelző rész, a dvd, meg a távirányító, de kábelek, ilyesmi?

"Roads? Where we're going we don't need roads!"

(#60) atos19881101 válasza chris-v (#59) üzenetére


atos19881101
senior tag

Ilyen sorrendben ahogy leírtad. Viszont nem sok értelme van, mivel Magyarország térkép pocsék rajta tudtommal.

/** while (state(Korso) != BROKEN) go (Korso, &Kut) **/

(#61) chris-v válasza atos19881101 (#60) üzenetére


chris-v
senior tag

De egy táblagépre kicserélve a kijelzőt, távirányítót és a dvd lejátszó részt nem használva (így kábel sem kellene) talán lenne értelme. Bár fogalmam sincs, milyen tábla férne bele, de ahogy a neten néztem 7"-os a kijelző, szóval onnan szinte bármi. :)
Az a bajom, hogy a gyári motoros kijelző nélkül elképzelésem sincs, hogy lehetne értelmesen betenni egy tabot középre.

"Roads? Where we're going we don't need roads!"

(#62) atos19881101 válasza chris-v (#61) üzenetére


atos19881101
senior tag

Ha tabot akarsz, akkor csak egy motoros kijelző rekesz kell neked. A többi felesleges ...

/** while (state(Korso) != BROKEN) go (Korso, &Kut) **/

(#63) SzaboZE válasza chris-v (#59) üzenetére


SzaboZE
addikt

Elég macerás betenni, mert a kábelkorbács is más mint a nélküle szerelt autókon. A műszerfal mögötti kábeltengerben van becsatlakozása a gps-nek (a hang ugye ott megy át a bal első hangszóróra + táp is onnan jön, stb). Ugyanekkora macera egy tabletet vagy valami más utángyártott gps-t betenni.

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#64) SzaboZE válasza chris-v (#61) üzenetére


SzaboZE
addikt

A gyári kijelzőt kell kiherélni, egy 7" tablet mérete kb a kijelző. A motoros nyitást kell még megoldani, de van aki azzal sem foglalkozott, kézzel is billenthető.

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#65) chris-v


chris-v
senior tag

Köszönöm a válaszokat! :R

"Roads? Where we're going we don't need roads!"

(#66) chris-v


chris-v
senior tag

Az AUX megoldás melyik évjárattól működik?

"Roads? Where we're going we don't need roads!"

(#67) SzaboZE válasza chris-v (#66) üzenetére


SzaboZE
addikt

2006 (igazából 2005-ben volt a facelift, tehát kései 2005-ös modellek is biztosan tudják).

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#68) chris-v válasza SzaboZE (#67) üzenetére


chris-v
senior tag

Ez nem jó hír.
Van valami megoldás 2005-6 előttiekre?

Egyébként találtam egy ilyen cuccot, amit a deck helyére kell bedugni, de sztem ez arany áron van.

"Roads? Where we're going we don't need roads!"

(#69) atos19881101 válasza chris-v (#68) üzenetére


atos19881101
senior tag

Nekem a 2003-asban még az L-es mod után sem működött sajnos. De nem bánom, mert szerintem audio CD-vel jobb hangminőséget lehet elérni, csak sokat kell írni.

/** while (state(Korso) != BROKEN) go (Korso, &Kut) **/

(#70) chris-v válasza atos19881101 (#69) üzenetére


chris-v
senior tag

Mi az az L-es mod?

"Roads? Where we're going we don't need roads!"

(#71) atos19881101 válasza chris-v (#70) üzenetére


atos19881101
senior tag

[link]

/** while (state(Korso) != BROKEN) go (Korso, &Kut) **/

(#72) chris-v válasza atos19881101 (#71) üzenetére


chris-v
senior tag

Ja, így már vágom, pont tegnap este olvastam. :)
Igaz én egy másik írást.

Ez a módosítás után működhet az aux mód?

"Roads? Where we're going we don't need roads!"

(#73) atos19881101 válasza chris-v (#72) üzenetére


atos19881101
senior tag

Mondom ez változó. Nekem sajna nem működött ez után sem. (2003-as autó)

/** while (state(Korso) != BROKEN) go (Korso, &Kut) **/

(#74) chris-v válasza atos19881101 (#73) üzenetére


chris-v
senior tag

2003-as az én kocsim is, de ha esély megvan, akkor kipróbálom :)
Egyébként beszereztem egy gyári gps-t, azt szeretném majd táblagépesíteni és rákötni, azért kellene az aux.
Ha nem sikerül sehogy sem, akkor marad az fm transmitter, de ott már tényleg rosszabb a hang, mintha cd-re kiírnék valamit.

"Roads? Where we're going we don't need roads!"

(#75) SzaboZE válasza chris-v (#74) üzenetére


SzaboZE
addikt

Ha nem megy, akkor a sylfex mod szokott működni, 60$ még talán épp kibirható érte. Az FM transmitter kb 10-12Khz-ig viszi át a hangokat.

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#76) chris-v válasza SzaboZE (#75) üzenetére


chris-v
senior tag

60 dolcsi "épp" kibírható, de azért 17.000 Ft-ot kiadni egy nyáklapért, hááát, nálam kicsit túlmutat a reális áron. Bár lehet csak én vagyok túl zsugori. :DDD
Persze ha nem lesz más idővel valószínűleg beszerzek majd egyet, ha normális minőségben akarok hallgatni zenét.

"Roads? Where we're going we don't need roads!"

(#77) SzaboZE válasza chris-v (#76) üzenetére


SzaboZE
addikt

Itt most nem a nyáklapot kell nézni, hanem hogy jó minőségben bejusson a hanganyag. Mert hiába veszel akár 17 ezerért fm transmittert, az sem lesz jobb minőség. Meg kell nézni, hogy megvalósítható-e a sylfex olcsóbban. A másik lehetőség, hogy cseréled a középkonzolodat faceliftesre rádióstúl.

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#78) chris-v válasza SzaboZE (#77) üzenetére


chris-v
senior tag

Első körben megnézem, hogy megy-e az L716-os áthidalás. :)
Ez a syflex, ahogy nézem, nem simán egy kis elektornika, hanem van rajta egy kis szoftver is.
Egyébként ezt találtam csak, mint deck emulator. Valami olyasmi akar lenni mint a sylfelx.
Nem mellesleg, lehet olcsóbb lenne egy face liftes fejet beszerezni bontottan. Csak ott megint kérdéses, hogy vajon ugyan az-e a csatlakozó, vagy mókolni kell?

"Roads? Where we're going we don't need roads!"

(#79) SzaboZE válasza chris-v (#78) üzenetére


SzaboZE
addikt

A csatlakozó ugyanaz, viszont a rádió feletti kijelző is más. Ez egy nagyszerű leírás az átalakításról: http://niksideas.blogspot.hu/2012/10/how-to-install-2006-2008-radio-into.html
Nyilván többe kerül mint egy aux kábel, de az esztétikán is sokat dob és gyári marad a megoldás is.

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#80) chris-v válasza SzaboZE (#79) üzenetére


chris-v
senior tag

Ja hát ez nem kis meló. Plusz a kézifék körüli részt is cserélni kellene, mivel sötétebb a színe.

"Roads? Where we're going we don't need roads!"

(#81) SzaboZE válasza chris-v (#80) üzenetére


SzaboZE
addikt

Nem muszáj, azt is csinálhatod hogy lefújod egy színre a rádió előlapot és a kézifék előtti részt (azt hiszem a linken levővel is ezt csinálták. Vagy az új előlapot a kézifék előtti rész színére, csak az nem tudom mennyire néz ki jól egy fekete rádióval. A kijelző nem olyan nagy kaland, a rádió csatiba kell bekötni az új kijelző kábeleit, nem pedig külön csati van neki. Ez a csere akkor is jól jöhet, ha haldoklik a kijelző (el szoktak menni a pixelek).

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#82) chris-v válasza SzaboZE (#81) üzenetére


chris-v
senior tag

Múltkor láttam egy fotót (de most nem találom), ott feketére volt lefestve a középső ezüst rész.
Egész jól nézett ki, olyan volt mintha műszerfal felső fekete része folytatódna.

[ Szerkesztve ]

"Roads? Where we're going we don't need roads!"

(#84) SzaboZE válasza #05304832 (#83) üzenetére


SzaboZE
addikt

Hát, ha építesz bele hűtőt :)

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#86) chris-v válasza #05304832 (#85) üzenetére


chris-v
senior tag

Valami csővel elvezetve a középső műanyag rész alatt, az egyik középső légkivezetésből biztos össze lehetne sufnizni. De tuti gáz lenne :)

"Roads? Where we're going we don't need roads!"

(#88) chris-v válasza #05304832 (#87) üzenetére


chris-v
senior tag

Nemrég nézegettem én is ilyesmiket, de ez a multimédiás fejegység amit linkeltél nincs olcsóbban.
Azt tudod csinálni, mit (majd) én is, hogy szerzel egy gyári navit és azt alakítod át táblagépesre. Az olcsóbban megvan, persze csak ha találsz jó áron navit.

"Roads? Where we're going we don't need roads!"

(#90) chris-v válasza #05304832 (#89) üzenetére


chris-v
senior tag

Itt van egy leírás

"Roads? Where we're going we don't need roads!"

(#92) chris-v válasza #05304832 (#91) üzenetére


chris-v
senior tag

Ha majd belefogok, akkor lehet dokumentálom a dolgot, úgy sincs magyar leírás még :)
Igazából már csak a táblagép hiányzik, meg, hogy az aux problémát megoldjam

[ Szerkesztve ]

"Roads? Where we're going we don't need roads!"

(#93) SzaboZE válasza chris-v (#90) üzenetére


SzaboZE
addikt

Hát ez elég hevenyészett megoldás, 30-35 fokos napsütésben meg is pusztul :) Se hűtés, se rendes áram táplálás A litiumos akkunak külön jó a 60-70 fokos műszerfal nyáron :D Én is építettem be így tabletet, de aktív hűtéssel sem volt az igazi. Ami most van, az úgy tűnik bevált, a nyáron is hibátlanul üzemelt. Ehhez viszont a házat ki kell üríteni, a töltést elfelejteni, közvetlen táplálás kell, litiumos akku kiszed stb stb. Az 1.0 változatról ezt írtam: http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=133708595&t=9079007
Később ezt cserélnem kellett, mert a nyár betett neki. A 2.0 változat kivülről ugyanez, csak a hűtés más, a tablet kivehető (egyedi bontható csatlakozóval kap tápot és bekapcsolás jelet), BT-os a hangátvitel. A nyarat kibirta :) Így ha fejlesztgetni kell, csak kiveszem a tabletet és otthon okosítom. :) Továbbra sem vállalok építést másoknak, elég szívás ez magamnak is :D

[ Szerkesztve ]

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#95) SzaboZE válasza #05304832 (#94) üzenetére


SzaboZE
addikt

Igazából nem az anyagi része a húzós, hanem a munka sok vele :) Pendriveról? Amennyire egy tablet tud, annyira. :) Viszont a tablet 64GB-os kártyájára sokminden ráfér. USB megoldásnak pedig léteznek 10-40e ft-os eszközök, amelyek AUX-ra játszanak. Nekem egy olyan van, aminek az egyik végén egy USB csati ül (a pendrive ide jöhet), a másik végén pedig egy BT Audio, így a tablet hangja is BT-on megy át.

[ Szerkesztve ]

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#96) SzaboZE válasza #05304832 (#87) üzenetére


SzaboZE
addikt

Ezekkel az szokott lenni hogy ősrégi WinCE alapúak, nehézkes rá friss térképszoftvert beszerezni. Ha találsz androidosat, az bátran ajánlható.

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#97) chris-v válasza SzaboZE (#95) üzenetére


chris-v
senior tag

Bluetooth-os hangátvitelt részleteznéd?

"Roads? Where we're going we don't need roads!"

(#98) SzaboZE válasza chris-v (#97) üzenetére


SzaboZE
addikt

Egy ilyesmi, ennek a feléért is kapható, nekem kb 2500ft volt. Kapott fix tápot, rádióval együtt kapcsol, auxra van kötve. Nem nagy kaland :)

http://www.ebay.com/itm/Bluetooth-Musik-Audio-Adapter-Receiver-Mikrofon-fur-Auto-Radio-Klinke-WM-BT11-/221725851863?hash=item339fe400d7

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#99) chris-v válasza SzaboZE (#98) üzenetére


chris-v
senior tag

Tehát ezt dugtad a kocsiban az aux-ra, a tábláról meg bluetooth-on küldöd ki a zenét?

"Roads? Where we're going we don't need roads!"

(#100) SzaboZE válasza chris-v (#99) üzenetére


SzaboZE
addikt

:K

De bármely BT-os telefonról is természetesen megy a dolog.

[ Szerkesztve ]

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.