Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) chris-v válasza SzaboZE (#100) üzenetére


chris-v
senior tag

Miközben megy a zene a buetooth-on, tudja figyelni a OBD-t is? Vagy együtt nem megy a kettő?

"Roads? Where we're going we don't need roads!"

(#102) SzaboZE válasza chris-v (#101) üzenetére


SzaboZE
addikt

Megy a kettő együtt. Nem zavarják egymást. De a tablet hangját ritkán hallgatom, általában a navi megy rajta vagy az odb, ahhoz meg nem kell hang nekem :)

Hamár szóba esett a Bose, ez egy jutányos árú szettnek néz ki és faceliftes: http://www.jofogas.hu/gyor_moson_sopron/Mazda_6_Bose_Hifi_35022994.htm

És ha jól nézem az erősítő kábele is benne van.

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#103) chris-v válasza SzaboZE (#102) üzenetére


chris-v
senior tag

Nem tűnik rossz vételnek ez a bose szett. Ha lenne némi felesleges pénzem talán egy 35 max 40-et be is ajánlanék érte.
Csak az a baj, hogy ezt első generációsba nem lehetne beépíteni, mert ahogy nézem a képeket nem nagyon vannak benne a venti, meg a hőfok tekergetők.

"Roads? Where we're going we don't need roads!"

(#104) SzaboZE válasza chris-v (#103) üzenetére


SzaboZE
addikt

A tekerenytűket át kell tenni a régi konzolról, ha jól emlékszem azok ugyanazok csak a színük más.

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#105) chris-v válasza SzaboZE (#104) üzenetére


chris-v
senior tag

Az épp elég, elég randa lenne benne a szürke tekergető. :U

"Roads? Where we're going we don't need roads!"

(#106) SzaboZE válasza chris-v (#105) üzenetére


SzaboZE
addikt

Meg kell kérdezni, nem lehetetlen, hogy esetleg az is megvan neki hozzá.

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#107) chris-v válasza SzaboZE (#106) üzenetére


chris-v
senior tag

Én most kihagyom, az biztos. :)
Kell téli gumma, meg egy alvázvédelmet még megcsinálok tél előtt, de ha valakinek érdekes, az kérdezősködjön, ne legyen szégyenlős ;)

"Roads? Where we're going we don't need roads!"

(#108) chris-v


chris-v
senior tag

Torque-hoz nem tudja valaki, hogy milyen PID-et kellene felvenni, hogy mutassa az olaj hőmérsékletet?

"Roads? Where we're going we don't need roads!"

(#109) chris-v válasza chris-v (#108) üzenetére


chris-v
senior tag

Már közben rájöttem, nem is kell a PID, csak hülyén van fordítva magyarul, és a kijelző hozzáadásnál az első lehetőség a "Sebességmérő" ami igazából nem sebességmérő, csak a stílus és ott lehet több dolgot kiválasztani, köztük az olaj hőfokot. :)

"Roads? Where we're going we don't need roads!"

(#110) chris-v válasza chris-v (#109) üzenetére


chris-v
senior tag

Nos, kiválasztottam, de nem működik, nem mutatja a hőfokot. :O
Van aki használja a Torque-t és ki tudja írattatni az olaj hőfokot? :U

"Roads? Where we're going we don't need roads!"

(#111) SzaboZE válasza chris-v (#110) üzenetére


SzaboZE
addikt

Én a hűtő hőfokát nézem, szerintem az olajhőt nem tudja a torque vagy az autó nem kommunikálja le. (már én is próbáltam).

[ Szerkesztve ]

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#112) chris-v válasza SzaboZE (#111) üzenetére


chris-v
senior tag

Pedig nem lenne rossz tudni, mert ha a vízhőfok üzemi hőmérsékleten van, az olaj még közel sem biztos és ha akkor rugód neki az nem tesz jót a motornak.
Megnézem majd rendes kiolvasóval összekötve wow-al, hogy az írja-e. Ha igen, akkor viszont kell lenni valami PID-nek is hozzá.

"Roads? Where we're going we don't need roads!"

(#113) chris-v


chris-v
senior tag

Ingyen elvihető szövet szőnyeg első generációs 6-oshoz.
A gond csak az, hogy nem postáz az emberke és nincs bal első szőnyeg :)

"Roads? Where we're going we don't need roads!"

(#114) SzaboZE válasza chris-v (#112) üzenetére


SzaboZE
addikt

Azért 90 fokos víznél már nagy baj nem lehet :D Kiváncsian várom, remélem sikerül megoldani.

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#115) SzaboZE válasza chris-v (#113) üzenetére


SzaboZE
addikt

Hévizen van :) Van disztárcsája is, azt már kértem, hogy tegye félre, lehet ezt is elhozom :D

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#116) chris-v válasza SzaboZE (#115) üzenetére


chris-v
senior tag

Mindenből csak 3 van nekik? :DDD

"Roads? Where we're going we don't need roads!"

(#117) antalozd


antalozd
csendes tag

Sziasztok!

En öt hajtom 2 literes diesel 136 lovas lassan 150e kmmel a talpaiban...

Gyorsan átpörgettem itt a hozzászólásokat, látom mindenki pörög az audio-GPS-tablet témán.
Nekem egy BOSE-os facelift elotti ( 2004 ) rendszer van bent a Falconban gyári GPS-el.
Az L-mod tokeletesen uzemel egy ebayrol vasarolt adapterrel amit CD-tarnak erzekel a fejegyseg ( ketszer kell megnyomni a CD gombjat), valami 7000 Huf volt postaval, szodaval elmegy a dolog, tud 3,5 Jack-et plusz USBrol jatszani, FLAC-et nem erdemes vele hallgatni de egy jobb MP3 es gyari audio CD kozt nem igazan erezheto a kulombseg.
A GPS kijelzo kiberhelese es tablettel valo csereje nem rossz megoldas, de a gyari kijelzore is letezik allitolag magyar terkep, csak a DVD-t kell faceliftesre cserelni a kesztyutartoban, igy nem kell szetbarmolni a kabelezest sem, de ha jol tudom 60 ezer korul van a procedura, 1-2 honapon belul szerintem meg is ejtem, majd beszamolok rola . Ha vki utolag akar berakni gyarit, az tenyleg kemeny melo jol mondja SzaboZE, kompletten kell cserelni a kabelkoteget a muszerfalban, 6 gombos infodisplay kell, a valto koruli elemet ki kell cserelni es a radio panel-kijelzo kozotti kabelt is mindenkepp ki kell cserelni mert mas a kiosztasa, anelkul nem fog menni a fedelzeti meg a klima kijelzese rendesen.
A faceliftes "kozepkonzol" beepitese szinte teljesen felesleges, tudtommal nem kapott plusz funkciot csak a csatlakozokat varialtak at teljesen a radional meg ugye maskepp nez ki,de egy idoben nehez volt info kijelzot szerezni mert az elso szeriaban gyakori volt a pixel hiba ilyenkor csinaltak ilyen cserét, de azota mar azzal se nagyon lehet gond. ( ha vkinek kell van egy 6 gombos kijelzom facelift elottihez eladoban )
A CDvel nem tudom kinek mi a tapasztalata, de nekem mar a 2. CD tar döglödik, igy ha vki arra tud jo megoldast/szerelot az ne tartsa magaban.

udv
A

[ Szerkesztve ]

(#120) chris-v válasza antalozd (#117) üzenetére


chris-v
senior tag

Ebben biztos vagy? :F
"a radio panel-kijelzo kozotti kabelt is mindenkepp ki kell cserelni mert mas a kiosztasa, anelkul nem fog menni a fedelzeti meg a klima kijelzese rendesen"

Más lenne a 4 gombos és a 6 gombos infó display csatlakozója? Sőt pont úgy más, hogy pont a rádió kijelzés ne menjen és ne a nyitás/zárás funkció?
Hétvégén szétkapom a középkonzolt és megnézem, de így elsőre elég hihetetlennek tűnik.

"Roads? Where we're going we don't need roads!"

(#121) SzaboZE válasza chris-v (#120) üzenetére


SzaboZE
addikt

Az általam korábban linkelt oldalon ott van egy rendes leírás a kijelzők közti különbségről. A gombok alapján nincs különbség a csatlakozóban, csupán annyi, hogy a 6 (facelift után 5) gombos kijelzőn van egy extra csati, ami a GPS-be megy át. A csatlakozó a faceliftben változott meg. Nekem az jött le belőle, hogy facelift előtt nem canbuson kommunikál a kijelző, ezért a rádióból külön megkapja az infókat. Facelift után a kijelző a canbusra csatlakozik, ezért kell a rádió fő csatlakozójában található can bus szálakra kötni. Tehát a facelift utáni betehető a facelift előttibe, ha canbusra kötöd, fordítva viszont nem, mert az új rádión nincs a displaynek küön csatlakozó. Nagyon nem merültem bele, én így láttam.

Itt a link: http://niksideas.blogspot.hu/2012/10/how-to-install-2006-2008-radio-into.html

[ Szerkesztve ]

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#122) chris-v válasza SzaboZE (#121) üzenetére


chris-v
senior tag

Jó, mert az én autóm 2003-as és a gps kijelző, meg a 6 gombos info display is 2003-as. Nem számítok csatlakozó eltérésre. :)
Egyébként van külön távirányítóm a kézifék alatti műanyaggal együtt + a gyári gps dvd lemez nélkül. Ezek vajon eladóhatók külön?

"Roads? Where we're going we don't need roads!"

(#123) SzaboZE válasza chris-v (#122) üzenetére


SzaboZE
addikt

Polcdísznek :) Kicsi a sansz, hogy valakinek pont az kell.

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#124) chris-v válasza SzaboZE (#123) üzenetére


chris-v
senior tag

Gondatlan :)
Mondjuk a távirányító még talán eladható 5-10-ért, hátha valaki elhagyja, vagy ilyesmi.

"Roads? Where we're going we don't need roads!"

(#125) antalozd válasza chris-v (#120) üzenetére


antalozd
csendes tag

Lehet felreerthetoen fogalmaztam... Nem a kinézete más a csatinak, tapasztalat alapján a 4gombos kábelével nem működik tökéletesen(fedelzeti adataira nem lehet valtani, az ora latszik csak de az se allithato be, a legkondinal 1-2 gomb visszajelzese nem megy es a kulso homerseklet se erheto el) Gondolom a lábak kiosztása tér el vagy 1-2 ér direkt nincs bekötve.

(#126) antalozd válasza #05304832 (#119) üzenetére


antalozd
csendes tag

Szia!

Én egy ilyet vasaroltam : http://m.ebay.co.uk/itm/USB-Aux-Audio-Cable-Adapter-3-5MM-Car-Music-CD-adapter-For-Mazda-3-Mazda-6-MPV-/141495231999?nav=SEARCH

De lehet venni yatour vagy akár dension gyártmányt is, 20-30ezerért.

(#127) SzaboZE válasza antalozd (#125) üzenetére


SzaboZE
addikt

Írtam, hogy mi a különbség a 4 és 6 gombos közt. Amiről te írsz, az szerintem az INFO és a SET gombos változat közti különbség, ugyanis van olyan kivitel, amiben nincs onboard computer.

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#128) chris-v


chris-v
senior tag

Ma kicsit sufniztam a kocsin. A 6 gombos kijelző ugyan úgy működik és mutat mindent mint a 4 gombos, semmi különbség. Az open és a tilt gombok nem mennek, ennek nyilván az az oka, hogy külön tápot kap egy másik csatlakozóból, ami ugye nincs bekábelezve. Ehhez tehát, majd egy tápot kell kivezetnem.
Sajnos az L716-os forrasztás sem hozott eredményt, szóval továbbra sincs aux-om. Azt hiszem be kell hogy szerezzek majd egy újabb fejet idővel.
Másik szomorú hír, hogy amit vettem kijelzőt, az az alatti info display is hibás, de most szétkapom és megjavítom. Remélem utána már egy darabig örökös lesz :D

"Roads? Where we're going we don't need roads!"

(#129) SzaboZE válasza chris-v (#128) üzenetére


SzaboZE
addikt

Az open és a tilt gombok simán ki vannak vezetve egy fekete, 3 pólusú csatlakozóra a kijelző hátulján. Nem kell neki semmi táp, a gps-be megy át ezen a csatin a "jel". Mondtam én, hogy nincs különbség kijelzésben köztük ;)

[ Szerkesztve ]

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#130) chris-v válasza SzaboZE (#129) üzenetére


chris-v
senior tag

Akkor lényegébe a fekete kábelre adok neki kraftot és már megy is az open és a tilt?

"Roads? Where we're going we don't need roads!"

(#131) SzaboZE válasza chris-v (#130) üzenetére


SzaboZE
addikt

A fekete szerintem test :) Ha be van kötve a gps, akkor megy a nyitás-zárás áramkör is. Nem egyszerű nyomógombos megoldás, rendes áramkör van rá. Ezt ki kell kiváltani, ha akarod használni a motoros nyitást.

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#132) chris-v válasza SzaboZE (#131) üzenetére


chris-v
senior tag

A fekete kábel alatt azt a 3 eres kábelt értettem, ami a hátsó dobozka és a kijelzőt köti össze. A hátsó dobozka, meg magával a gps-el lenne összekötve eredetileg, meg még valamivel.
Szóval csak azt kell majd kiderítenem, hogy elég csak áramot adni fent a hátsó dobozkába. De szerintem elég, mert minden elektronika benne van a kijelző mögött és a dobozkába. :)

"Roads? Where we're going we don't need roads!"

(#133) SzaboZE válasza chris-v (#132) üzenetére


SzaboZE
addikt

Én ezt nem próbáltam, a kijelző doboz tartalma távozott teljes egészében, csak a motor maradt :)

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#134) chris-v válasza SzaboZE (#133) üzenetére


chris-v
senior tag

Ennél a leírásnál, a srác vissza rakja a kijelző mögötti elektronikát, amire rá van kötve a motor.
Mivel ez van összekötve a szalagkábellel a hátsó dobozkával, ami meg össze van kötve az info display-el, amin van az open és a tilt gomb, így gondolom csak áram kell neki és mehet is a nyitás vezérlés.
Na majd, ha megvan a táblagép, összerakom és megmondom :)

"Roads? Where we're going we don't need roads!"

(#135) SzaboZE válasza chris-v (#134) üzenetére


SzaboZE
addikt

Én nem foglalkoztam ilyen ágyúval verébre megoldáson, de elképzelhető, hogy működik :)

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#136) Pistu77


Pistu77
csendes tag

Sziasztok,

Tudja valaki hogyan lehet a GJ szeria (2013-2015) pohartarto reszet szetszednni, hogy a lyukon keresztul eltunt aprot ki lehessek venni mielott valhol zarlatot okoz?
Ezt a reszt:

Koszi

[ Szerkesztve ]

(#137) chris-v válasza Pistu77 (#136) üzenetére


chris-v
senior tag

Nem hiszem, hogy aggódnod kellene amiatt, hogy zárlatot okoz, hisz minden szigetelve van.
De így ránézésre, kb ugyan úgy jöhet szét mint a régebbi modelleknél, az egész körülötte lévő résszel jön együtt jön ki. Tuti nem fog külön csak a pohártartó kijönni.

Más:
Nem tudja véletlen valaki, hol van az üzemanyagszűrő a 2003-as 2.0 benzinesen? :F

[ Szerkesztve ]

"Roads? Where we're going we don't need roads!"

(#138) Pistu77 válasza chris-v (#137) üzenetére


Pistu77
csendes tag

Hat van a konyoklo alatt 2 csavar meg a valtonal oldalt 2 muanyag pocok. De sajnos ezeket kiszedve se jon ki. Es gondoltam inkabb kerdezek mielott szettorom feszegetes kozben....

(#139) atos19881101 válasza chris-v (#137) üzenetére


atos19881101
senior tag

A tankban. A szűrő a benzinpumpa alján van. [link]

(#138) p1.csaba
Én a helyedben hagynám a francba. Zárlatot nem fog okozni. Ellenben ha eltöröd akkor drágább lesz ...

[ Szerkesztve ]

/** while (state(Korso) != BROKEN) go (Korso, &Kut) **/

(#140) bubi92


bubi92
őstag

sziasztok

valaki megtudná mondani, hogy kombiban, mekkora a távolság lehajtott hátsó ülésekkel a csomagtér ajtó és az első ülések között? (tud-e aludni egy ember benne :D )

(#142) chris-v válasza atos19881101 (#139) üzenetére


chris-v
senior tag

Köszi! :R
Annyit időközben én is kiderítettem, hogy ott van a szűrő, de beszerezni kb lehetetlen, szóval nem fogom cserélni. :)

[ Szerkesztve ]

"Roads? Where we're going we don't need roads!"

(#143) atos19881101 válasza chris-v (#142) üzenetére


atos19881101
senior tag

Nem lehetetlen. Én is kb két hete cseréltem mert elhalálozott az AC pumpám. Szétszedéskor láttuk, hogy tiszta mocsok a szűrő. Én innen rendeltem. Sőt ha BP-is vagy akkor be is szerelik neked.

/** while (state(Korso) != BROKEN) go (Korso, &Kut) **/

(#144) Debilon válasza bubi92 (#140) üzenetére


Debilon
addikt

2 méteres szekrényt kicsit előre húzott első ülésekkel el tudtam vinni lezárt csomagtér ajtóval, úgyhogy lehet aludni a csomagtartóban kényelmesen (szerintem) :)

Suzuki DL650 || life is shit || steam: Debilon || Realme GT Master Edition

(#145) chris-v válasza atos19881101 (#143) üzenetére


chris-v
senior tag

Az AC pumpád teljesen megállt, vagy volt valami előzménye/tünete, hogy halálán van és azért cserélted?
Mennyibe került?

Nem vagyok BP-i, úgyhogy a csere rám marad. :)

"Roads? Where we're going we don't need roads!"

(#147) atos19881101 válasza chris-v (#145) üzenetére


atos19881101
senior tag

Itt írtam róla.

Összesen szereléssel együtt 19ezret fizettem a szerelőnek.

[ Szerkesztve ]

/** while (state(Korso) != BROKEN) go (Korso, &Kut) **/

(#148) chris-v válasza atos19881101 (#147) üzenetére


chris-v
senior tag

Köszi az infót. Nincs előjele hogy probléma lenne az AC pumpának, csak akartam tudni, hogy ha megjelenik a tünet, akkor tudjam mi az ok. :)
A szűrő csak azért kellene, mert egyébként nincs más szűrő a rendszerben és azért 12 év alatt biztos elkoszolódott és kb olyan lehet mint a tied volt.
Az oldal amit ajánlottál jónak tűnik, viszont ezt írják a szűrőnél: "A szűrők kizárólag az AC pumpákhoz rendelhetők, külön nem értékesítjük."

"Roads? Where we're going we don't need roads!"

(#149) bubi92 válasza Debilon (#144) üzenetére


bubi92
őstag

köszi köszi.
erős jelöltem egy kombi hatos, úgyhogy még egy kérdés. mindenképp kell vagy aux bemenet vagy usb, elsődlegesen nem szeretném megbontani a műszerfalat, fm transmitter elfér a váltótól?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.