Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#651) chris-v válasza SzaboZE (#648) üzenetére


chris-v
senior tag

Akkor viszont kérdés, hogy a manuálisba berakható-e az automata, mert ha jól értem amit írtál, akkor az automatába nem rakható bele a manuális a csavarozás miatt.

"Roads? Where we're going we don't need roads!"

(#652) SzaboZE válasza chris-v (#651) üzenetére


SzaboZE
addikt

Hát igen, emlékeim szerint itthon alapfelszereltség volt a digitklíma, így csak külföldről behozottakban található manuál. Élőben kéne látni.

[ Szerkesztve ]

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#653) h1mpi válasza SzaboZE (#652) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Szia! Neked volt a rázós féked, most 10e km-el a komplett tárcsa + betét csere után megint ugyanúgy ráz mint csere előtt. Van ismerős szerelőd, aki meg tudja nézni egyszer, hogy nálam mi okozza? Elég bosszantó, amúgy imádom az autóm. Múlt hétem majdnem el is adtam, de aztán lenyugodtam :D eléggé le estek az árak a sok behozott miatt, persze az enyém is az csak még az elejéből.

[ Szerkesztve ]

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 12 999 Ft

(#654) SzaboZE válasza h1mpi (#653) üzenetére


SzaboZE
addikt

Nálam az elgörbült kerékagy okozta. Az egész féktárcsa szettet és betéteket kicseréltette emiatt az előző tulajdonos garanciálisan. Majd újra előjött pár ezres alatt. Szedjétek le a féket, tárcsát és úgy forgassátok meg, ha üt, akkor valszeg az. Komplett csonkállványt cseréltem (volt olcsó bontott), sajnos a csapágy kivolt a bontottban, így az is csere (amúgy ha ez volt cserélve neked, akkor a hibát is ez generálhatta, ha nem szakszerűen préselik be). Tárcsák (mivel ugye újak), csak szabályozva lettek. Azóta mentem már 12-13e km-t és hibátlan. (koppkopp)

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#655) h1mpi válasza SzaboZE (#654) üzenetére


h1mpi
nagyúr

köszi, akkor megnézetem a szervizben

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 12 999 Ft

(#657) h1mpi válasza #05304832 (#656) üzenetére


h1mpi
nagyúr

2009-es X-trailt 2.0 dCi automata fullosat, de rájöttem, hogy nekem az nem kell csak beszámítottuk jó áron :DDD

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 12 999 Ft

(#659) h1mpi válasza #05304832 (#658) üzenetére


h1mpi
nagyúr

156e km volt az autóban és jó állapotú volt, a felszereltsége meg bőr, navi, xenon, tető, kamera...
Csak a városi 10-11 literes fogyasztása aggasztott és igazából a 4x4-nek se venném hasznát. 3 milla lett volna, annyiért meg bele tudok ugrani egy 2010-2012-es Mazda6-ba is, ami jobban bejön :)

Ezt a Mazda6-ot csak azért vettem anno, mert kellett gyorsan valami autó, ami nem drága és megbízható. De nagyon megszerettem a modellt :B

[ Szerkesztve ]

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 12 999 Ft

(#660) h1mpi


h1mpi
nagyúr

A 2010-2012-es évjáratban lévő dízel motorok mennyire megbízhatóak? Ahogy látom van 2.0 CD és 2.2 CD is.
A nagyobb motor miért kisebb LE?

[ Szerkesztve ]

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 12 999 Ft

(#661) rasotamas válasza h1mpi (#660) üzenetére


rasotamas
Topikgazda

A 2.0CD alapjaiban megegyezik a 2002-től lévő 2.0 CD-vel. Sőt, a blokk ugyanaz mint a 626-osokban és Premacykban is volt. A 2.2 már az új fejlesztés. A nagyobb motor nem kevesebb lóerő. 2.0-ból 2006-2007-ben volt 121 és 143 lovas, ezt váltotta 2008-tól a 140-es, nem csináltak kisebbet. A 2.2 megjelenésével újra lett alapmotor 129 lóerővel, az erősebből pedig 163 lett. Később lett 180-as variáns is. Ez a három teljesítményszint kb ugyan az a motor, a 163-mast nem tudom, de asszem a 180-ason nagyobb turbó van mint a 129-esen.

https://tinyurl.com/rasoapro

(#662) h1mpi válasza rasotamas (#661) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Köszi a részletest. Én csak a 129-est láttam azért gondoltam, hogy kevesebb lóerő, de a 163 LE az ami mondjuk jó lenne. Mennyire jó ez a 2.2-es motor van valami nagy hiba, ami mindig előjön?

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 12 999 Ft

(#663) rasotamas válasza h1mpi (#662) üzenetére


rasotamas
Topikgazda

Nem tudom, nekem 2004 van. Elvileg jobbak mint a 2.0. Gyakorlatilag még nem olyan régiek, hogy ez kiderüljön.

https://tinyurl.com/rasoapro

(#664) SzaboZE válasza h1mpi (#662) üzenetére


SzaboZE
addikt

A 2.2 asszem láncos motor, ennyiből jobb. Hogy tartósabb-e azt majd az idő eldönti, azért ezek még nem olyan régiek.

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#665) chris-v válasza chris-v (#619) üzenetére


chris-v
senior tag

Na kérem, meg is érkezett az aux + jött hozzá egy kis usb-s kártya olvasó is ajándékba :)
Hétvégén be is építem, remélem működik. :))

"Roads? Where we're going we don't need roads!"

(#666) SzaboZE válasza chris-v (#665) üzenetére


SzaboZE
addikt

Az az ajándék mindegyikhez jár :D Ami fura lesz, léptetéskor hajlamos tévesztésre.

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#667) bubi92 válasza SzaboZE (#666) üzenetére


bubi92
őstag

nálam facelift előttiben hajlamos bármire :D kezdem megszokni, de ha valami visszasírok előző autóból, az a cserélhető fejegység.

valamelyiknap random váltásban, 3-szor indította el ugyanazt egymás után. mondom ok.

valaki cserélt/cseréltetett már xenon izzót? milyet érdemes venni bele?

[ Szerkesztve ]

(#668) rasotamas válasza chris-v (#665) üzenetére


rasotamas
Topikgazda

Várjuk a tapasztalatokat :DD
Mibe teszed? Facelift? Bose?
Nekem facelift előtti nem Bose van, erre lennék kíváncsi hogy működik-e vele simán illetve forrasztással.

https://tinyurl.com/rasoapro

(#669) chris-v válasza SzaboZE (#666) üzenetére


chris-v
senior tag

Nem lesz itt tévesztés, bluetooth-on fog menni :)

rasotamas:
Facelift előtti, nem bose fej, forrasztást már megcsináltam régebben.

[ Szerkesztve ]

"Roads? Where we're going we don't need roads!"

(#670) SzaboZE válasza chris-v (#669) üzenetére


SzaboZE
addikt

De lesz ;) Majd a szám végét pl lecsípi, meg nem onnan folytatja, ahol abbahagytad, meg újrakezdi :) Nem minden esetben, de elő fog fordulni :)

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#671) SzaboZE válasza bubi92 (#667) üzenetére


SzaboZE
addikt

Nekem hatos cd tár is van benne, ha rendes zenét akarok hallgatni, akkor azt használom, az MP3 a hosszú utakra jó, hogy ne legyen unalmas az élet. :)

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#672) chris-v válasza rasotamas (#668) üzenetére


chris-v
senior tag

Beépítettem az aux-ot, Működik is. 2003-as sima nem Bose fej, L716-os forrasztás kell hozzá!
Pár percet próbálgattam csak, egyenlőre, viszont így elsőre nem vagyok teljesen elégedett, mert van egy alap zúgása.
Na meg közben rájöttem, hogy a bluetooth-os kis továbbító nem jó, mert nem tudom beledugni a jack dugót, mert abból is egy jack jön ki, szóval vagy vágok és forrasztok, vagy elegánsan beszerzek egy ilyen kis dugót.

"Roads? Where we're going we don't need roads!"

(#673) SzaboZE válasza chris-v (#672) üzenetére


SzaboZE
addikt

A BT cuccnak is lesz alapzaja, főleg ha töltőről üzemelteted.

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#674) chris-v válasza SzaboZE (#673) üzenetére


chris-v
senior tag

Közben voltam erre-arra, próbálgattam. Alapzaj csak ha tök csönd van, nem jár a motor akkor hallani, szóval nagyon halk. USB-ről sokkal jobb minőségben játssza le a zenéket mint telefonról Jack-el összekötve.
Egyébként teljesen jól működik, folytatja a zenéket is, elégedett vagyok. :)
Bluetooth-ot meg majd megmondom, ha összekötöttem, hogy zajos vagy sem.

"Roads? Where we're going we don't need roads!"

(#675) bubi92 válasza chris-v (#674) üzenetére


bubi92
őstag

na nekem meg ma reggelre elment az usb. valszeg a l716 forrasztása. vagy legalábbis pont úgy viselkedik, mint mielőtt meg lett csinálva. pedig még csak nem is magamnak forrasztottam, hanem rábíztam hozzáértőre.

(#676) chris-v válasza bubi92 (#675) üzenetére


chris-v
senior tag

Én nem hiszem, hogy a forrasztás ment el, mert nem tud. Legalább is nem egy nagy dolog, kb 1-1,5 mm-es távolságot kell összeforrasztani, ennyi. Az leesni, vagy tönkremenni nem tud.

"Roads? Where we're going we don't need roads!"

(#677) h1mpi


h1mpi
nagyúr

2004-es Mazda6-ba milyen tompított izzó kell? Van ahol H1-et van ahol H7-et írnak! :F

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 12 999 Ft

(#678) Debilon válasza h1mpi (#677) üzenetére


Debilon
addikt

H1

Suzuki DL650 || life is shit || steam: Debilon || Realme GT Master Edition

(#679) h1mpi válasza Debilon (#678) üzenetére


h1mpi
nagyúr

köszi :R az izzó csere könnyen megoldható vagy szervizbe kell vinni?

[ Szerkesztve ]

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 12 999 Ft

(#680) SzaboZE válasza h1mpi (#679) üzenetére


SzaboZE
addikt

Egy kis kézügyességgel ki tudod cserélni, a xenon már húzósabb.

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#681) h1mpi válasza SzaboZE (#680) üzenetére


h1mpi
nagyúr

oké köszi megvettem az izzókat, akkor nekiesek csak volt már Renaultom, ahol le kellett venni a lököst a cseréhez...

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 12 999 Ft

(#682) chris-v válasza h1mpi (#681) üzenetére


chris-v
senior tag

Nincs kis kezem, de simán kicseréltem, szóval tuti neked is menni fog.
Milyen fajta izzót vettél?

"Roads? Where we're going we don't need roads!"

(#683) bubi92 válasza chris-v (#676) üzenetére


bubi92
őstag

visszatért. nem vágom miért, pedig volt leállítás-újraindítás. :W

(#684) h1mpi válasza chris-v (#682) üzenetére


h1mpi
nagyúr

GE Sportlight ultra 4200K ez volt itt a cégnél raktáron és ezt kaptam dolgozói áron csak én Nissanban dolgozok.

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 12 999 Ft

(#685) chris-v válasza bubi92 (#683) üzenetére


chris-v
senior tag

Mi tért vissza? A hiba, vagy az élet az usb-be? :)

h1mpi:
Nem tűnik rossz izzónak. Na meg ha van jó akció, akkor meg kihagyhatatlan. :DDD

"Roads? Where we're going we don't need roads!"

(#686) bubi92 válasza chris-v (#685) üzenetére


bubi92
őstag

az élet :D

(#687) SzaboZE válasza bubi92 (#683) üzenetére


SzaboZE
addikt

Ha ez az ebayes ócsócucc van, akkor hasonló meglepetések bármikor előfordulhatnak :) Már írtam párszor róla :)

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#688) #21346560


#21346560
törölt tag

Már nagyon közeledek, hogy én is közétek tartozhassak...
Ma délután nézzük meg a kicsit, és ha szemrevételezésre tetszik, akkor pénteken szervizes vizsgálat lesz.
Ha ott sincs különösebb gond, akkor vásárlás! :)

(#689) h1mpi válasza #21346560 (#688) üzenetére


h1mpi
nagyúr

ugyanilyen színű az enyém is :K csak 2.0 benzin

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 12 999 Ft

(#690) #21346560 válasza h1mpi (#689) üzenetére


#21346560
törölt tag

Én is benzinest szerettem volna, de valahogy így alakult...

(#691) h1mpi válasza #21346560 (#690) üzenetére


h1mpi
nagyúr

én nem mertem a dízelt megvenni, mert félek, hogy több százezer ft-om megy rá, ha valami besz*arik rajta...
pedig a fogyasztás miatt is jobb lenne meg szeretek nyomatékból autózni

[ Szerkesztve ]

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 12 999 Ft

(#692) #21346560 válasza h1mpi (#691) üzenetére


#21346560
törölt tag

Én elvileg sokat megyek majd pályán, szóval talán a javítási költségeket a fogyasztás feledteti... :U

[ Szerkesztve ]

(#693) h1mpi válasza #21346560 (#692) üzenetére


h1mpi
nagyúr

most nagyon gondolkozok a next genen (2010-2012) és abból jó lenne egy dízel, lehet kötök rá fizetős garanciát

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 12 999 Ft

(#694) #21346560 válasza h1mpi (#693) üzenetére


#21346560
törölt tag

Nekem sajnos csak egy ilyenre fussa... egyenlőre... :B

(#695) h1mpi válasza #21346560 (#694) üzenetére


h1mpi
nagyúr

nagyon jó autó nem fogsz csalódni benne. a futóműve még a mai autókkal is felveszi a versenyt....

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 12 999 Ft

(#696) #21346560 válasza h1mpi (#695) üzenetére


#21346560
törölt tag

Köszi a bíztatást! :R
Első autónak remélem jó lesz! :B

(#697) bubi92 válasza #21346560 (#696) üzenetére


bubi92
őstag

első? én másodiknak vettem és ennek is tökéletes. első autóként egy mazda 6 szerintem azért több mint a jó :U

(#698) h1mpi válasza #21346560 (#696) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Nekem eddig volt pár 6-8 milliós céges és saját új autóm (RS Octavia, Superb, Accord, Grand Scenic) és azok után se éreztem azt, hogy úristen milyen szinten vissza léptem volna. szóval hidd el jó lesz!

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 12 999 Ft

(#699) #21346560


#21346560
törölt tag

Majd remélem szombaton már én is tudok hozzáfűzni, vagy az őrületbe kergetlek benneteket a kérdéseimmel! :))

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.