Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  MÁV topic

Hozzászólások

(#901) hemaka válasza Morris (#895) üzenetére


hemaka
nagyúr

Na, akkor ahogy megérkezem már meg is veszem a jegyemet, ha még lesz.
HA nem akkor vissza kell jönnöm győrbe, mert én pesten nem csövezek egy napig, az is biztos.

[ Szerkesztve ]

(#902) Wolverine válasza Morris (#899) üzenetére


Wolverine
félisten

Az eladási ár 102 milliárd volt, ha jól emlékszem a számokra.

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#903) Morris válasza Wolverine (#902) üzenetére


Morris
veterán

Én tévedtem. Igazad van.
de
"A Rail Cargo Austria AG. (az osztrák állami vasúttársaság) és a GYSEV Zrt. konzorciumának 102 milliárd forintos ajánlata volt a befutó a tenderen, és ezt az összeget még egy kötelező 48 milliárdos fejlesztés is növeli. A MÁV független könyvvizsgálói szerint kétszeres áron sikerült eladni az üzletrészt."
[link]

(#904) Wolverine válasza Morris (#903) üzenetére


Wolverine
félisten

Viszont a fejlesztési pénz nem jut el a MÁV-hoz :)

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#905) Morris válasza Wolverine (#904) üzenetére


Morris
veterán

szerintem már lassan a pénz sem :P

(#906) hemaka


hemaka
nagyúr

És az utasok sem :D :W

(#907) paramedic


paramedic
aktív tag

nézegetem gaskó felfuvalkodott hájfejét

elkezdhetne éhségsztrájkolni a szarkavarás helyett

ráférne

(#908) Leeza


Leeza
tag

Egyszerűen hánynom kell attól, amit művelnek! Személy szerint szerencsére nem vagyok érintett, de elég látnom a környezetem, mennyit szívnak a sztrájk miatt...

Vicc az egész, egy fillért nem adnék nekik, menjenek, ha nem akarnak dolgozni, mindenki pótolható... De csak fizessünk nekik, persze...

"Szerintem az téveszti meg, hogy amikor begépeled a szöveget, akkor lefelé nézel... :)" - elmoraan

(#909) 1010


1010
őstag

en nem erzek semmit ez irant
mindig is utaltam a mavot
koszos mocskos kesik,nem jon,ha jon akkor meg minek,akkor mar ugyis keso

[ Szerkesztve ]

(#910) Morris válasza paramedic (#907) üzenetére


Morris
veterán

:C ez jó
bár hozzáteszem, jobb lenne. neki is, nekünk is :)

(#911) Mr.Grincs


Mr.Grincs
veterán

Már jólenne ha történne valami ezzel a sztrájkkal mert nagyon idegesítő hogy nem tudok közlekedni. Amúgyis utálom, hogy késik az a tetves vonat és be sem mondják és ki sem írják...
A malév csinálta jól, itt is azt kéne csinálni. IGEN??? Nem dolgoztok,??? Sztrájkoljatok tovább ameddig jólesik..... Jólvan akkor jöhetnek a külföldi vendégmunkások dolgozni azért a pénzért amiért ti nem vagytok hajlandóak melózni....
19 50ig vagyok bent a suliba. De fél 8 fele el tudok jönni, elmegyek a kelteibe mennék haza a Pannónia gyorsvonattal (Bucharest-Budapest-Prága) ami 19: 40 korn indulna, Bukarestből jön a vonat de már elve fél órás késéssel érkezik is indul el állandóan minden nap 9 re otthon is vagyok a fél 9 helyett. Jah és van amikor unalmamban kibuszozok keleföldig és ott várok fél órát a redvába és a hidegbe és fél 9 re tán odaért a rohadt vonat. Ez sztrájk előtt volt:) Meg gondolom azután is így lesz :W

 /  MacBook Air A1466 /  Apple iPod Classic 160GB / BMW F21 125d M-CCH-981, Automatic, DPF OFF /  iPhone 13 256 GB Blue / MALTA, MELA!

(#912) hemaka


hemaka
nagyúr

JELENLEG JELENTŐS JAVULÁS TAPASZTALHATÓ!
BP. KELETI FOGAD DE NEM INDIT
BP. DÉLI FOGAD ÉS INDÍT
BP. NYUGATI FOGAD ÉS INDÍT
RÁKOSRENDEZŐ NEM INDÍT ÉS NEM FOGAD
SZOLNOK FOGAD ÉS INDÍT
SZÉKESFEHÉRVÁR FOGAD ÉS INDÍT

Kicsit javult a helyzet, abban bízok, hogy holnapra befullad a sztrájk. :U

(#913) PazsitZ válasza hemaka (#912) üzenetére


PazsitZ
addikt

Én abban bízok, hogy valaki felköti Gaskót :DDD

[ Szerkesztve ]

- http://pazsitz.hu -

(#914) BITBOYS válasza PazsitZ (#913) üzenetére


BITBOYS
addikt

Kinek kell fizetni érte? Dobjuk össze.

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#915) Mr.Grincs válasza PazsitZ (#913) üzenetére


Mr.Grincs
veterán

Támogatom az ötletet, gyűjtsünk aláírást és nyújtsuk be a parlamantbe hogy szavazzák meg:D Szerintem mindkettő sikerülni nagyon hamar:D
Ön felakasztaná Gaskó Istvánt??:D:D

 /  MacBook Air A1466 /  Apple iPod Classic 160GB / BMW F21 125d M-CCH-981, Automatic, DPF OFF /  iPhone 13 256 GB Blue / MALTA, MELA!

(#916) ollie válasza Mr.Grincs (#915) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Én megelégednék azzal is, ha száműznék a Föld bolygóról örökre. Mondjuk lehetne "vécésnéni" a nemzetközi űrállomáson.

***

(#917) BITBOYS válasza Mr.Grincs (#915) üzenetére


BITBOYS
addikt

Ááá, az túl kegyes lenne. Halálra kell zabáltatni a nyomorékot.

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#918) zeoos


zeoos
tag

Megy a vasgyűjtő cigány a töltés mentén és látja, hogy ez bizony egy használaton kívüli vágány lehet, hisz rozsda eszi és vonat sem jár erre egy szál se. Hívja hát Graskó Pistát:
- Te Pesta! Mi legyen ezzel a sok vassal?
- Mit érdekel engem, csak a jutalékomat ne felejts el átutalni időben!

"... nem tudtam, hogy lehetetlen (?!) ... ezért megcsináltam (!!!) ..."

(#919) RedWing


RedWing
aktív tag

Nagyon remélem, hogy vasárnapra befejezik a sztrájkot és helyreáll a közlekedés! Különben nem tudom hogyan fogok hazajutni... Volán kizárva 3 nagy táskával. Meg amúgy sem férek el a buszon. Sajnos... :(((

Egy mérnökkel vitatkozni olyan, mint bírkózni egy disznóval a sárban. Néhány óra elteltével rájössz, ő élvezi!

(#920) hemaka válasza BITBOYS (#914) üzenetére


hemaka
nagyúr

Egy ezressel beszállok :D

(#921) BITBOYS válasza hemaka (#920) üzenetére


BITBOYS
addikt

Ennyit nekem is megérne.

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#922) PazsitZ


PazsitZ
addikt

[link] :DDD

- http://pazsitz.hu -

(#923) Mr.Grincs válasza ollie (#916) üzenetére


Mr.Grincs
veterán

ollie: A marslakók meg jól seggberaknák:D
BITBOYS: Ez jóötlet, de a saját keresetéből álljuk a vásárlást:D

 /  MacBook Air A1466 /  Apple iPod Classic 160GB / BMW F21 125d M-CCH-981, Automatic, DPF OFF /  iPhone 13 256 GB Blue / MALTA, MELA!

(#924) Kasza08


Kasza08
őstag

Volt egy kaller, nem volt nálam csak 5ezres, azt mondta hagyjam, nem sok az a 125 Ft. Gondoltam milyen rendes kallerek vannak manapság.
Na, jövök vissza pestről, megvették a procimat + elmentem kajálni, nem maradt csak egy 10ezresem. Jön a kaller (egy másik) mondom FeriCitytől Haraszti külsőig egy diákot. Csak 10-esem van nem baj? - Hááát...
a csávó adott egy 5k-t, a többit apróban:W nem volt rajtam öv sem, végig fogtam a gatyámat, mert lehúzta a sok kurva apró:(((:DDD

(#925) RedWing válasza BITBOYS (#921) üzenetére


RedWing
aktív tag

Én is beszállok! :DDD

szerk.: Hova utaljam?

[ Szerkesztve ]

Egy mérnökkel vitatkozni olyan, mint bírkózni egy disznóval a sárban. Néhány óra elteltével rájössz, ő élvezi!

(#926) Morris


Morris
veterán

Bakker, sikerült hazajutnom.
9:18kor indult a keletiből a személyvonat. 11:20 Szolnok
aztán 12:35 indul és 14:31 érkeztem Békéscsabára
ez barátok közt is 5 óra és 13 perc.
Amit sima gyors vonattal megtehettem volna 2óra 50 perc alatt :((( :(((

Egyébként igaza volt itt vmelyik fórumtársamnak. a sztrájk be fog fulladni hamarosan...

(#927) philoxenia


philoxenia
MODERÁTOR

Jelenleg a Nyugatiból Szolnok felé óra nyolc perc körül indulnak óránként vonatok. Este műszakváltás után ez változni fog, valószínűleg.

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#928) Mr.Grincs


Mr.Grincs
veterán

Hála a jóégnek hogy feladják, kezd elfogyni a sztrájkzseton. Tegnap mondták, hogy karácsonyra felfüggesztik a sztrájkot de elvileg utánna folytatják....Hát nem kedvesek és nagylelkűek? :W
Akinek ez az egyetlen lehetsőége hogy vonattal jusson el a szertteihez ünneplni ünnepeke előtt vagy nem mer autóba ülni esetleg nem teheti meg hogy legyen autója az mi a tökkel menjen, vagy hogy oldja meg?
Nagyon tele a hócipőm. Ha lenne tengeralattjáró, vagy időgép közlekedés akkor az is sztrájkolna magyarországon...

[ Szerkesztve ]

 /  MacBook Air A1466 /  Apple iPod Classic 160GB / BMW F21 125d M-CCH-981, Automatic, DPF OFF /  iPhone 13 256 GB Blue / MALTA, MELA!

(#929) bandus


bandus
veterán

MÁV álláshirdetés:

MÁV - Most Állunk, Várjál!!!
Munkatársaink európai - sőt mi több, világ - szintű szolgáltatást nyújtanak!
Elítéljük a rohanó életvitelt, vonataink megfontoltan, vagy sehogysem közlekednek!
Interaktív szolgáltatások keretében az utasok maguk takaríthatják ki az ülőhelyet, ha le szeretnének ülni!
Odafigyelünk szemünk egészségére: állandó fényviszonyt biztosítanak intelligens ablakaink, amelyek piszoktól sötétülnek. Este nem kapcsolunk lámpákat, hogy nyugalma teljes legyen!
Az extrém sportok kedvelőinek: nyáron teljesen feltekerjük a fűtést, télen soha.
A wc-ben se lámpa, se tükör, se papírtörlő, ezzel tudatosítva a természetes nomád élet szépségeit!
A csatlakozásokat nem hangoljuk össze, hogy ön ne érezze magát egy gépi rendszer tehetetlen részeként!
Várótermeink közbiztonsága érvényesíti az evolúciós folyamatokat: csak az erős marad életben!
Utasbarát menetrendek: megjegyezhető mennyiségre csökkentettük a járatszámokat!
Banki szolgáltatások: nagyobb mennyiségű készpénzét beválthatja menetjegyre!
Odafigyelünk a környezetünk egészségére: hetente legalább 3x vonatmentes napokat tartunk az egész országban, elviselhető mértékűre csökkentve a káros-anyag kibocsátást!
Bevezettük a szubjektív felelősség fogalmát: munkatársaink csak a haszonból részesülnek, a hiányt nem kell befizetniük!

Jelentkezz csapatunkba, nálunk megvalósíthatod magad, gátlásaid levetkőzheted. Ha iskolában elnyomtak, nincsenek barátaid, sőt még a szüleid szerint is hülye vagy, akkor gyere hozzánk dolgozni! Ma már a legtöbb munkatársunk kinőtte gátlásait és teljes lelkinyugalommal szopat egy egész országot!!!

:D

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#930) Morris válasza bandus (#929) üzenetére


Morris
veterán

Remélem ez csak a MÁV-Start-ra vonazkozik. Mert ha igen, akkor teljes mértékben helytálló.
Most is ők keverik a szart Gaskó seggfejjel az élen!

(#931) hemaka válasza bandus (#929) üzenetére


hemaka
nagyúr

(#932) szatocs válasza bandus (#929) üzenetére


szatocs
őstag

:DDD

=== Szatocs ===

(#933) Mr.Grincs


Mr.Grincs
veterán

Lehet tudni azt hogy most mi az állás?:) :C :Y

 /  MacBook Air A1466 /  Apple iPod Classic 160GB / BMW F21 125d M-CCH-981, Automatic, DPF OFF /  iPhone 13 256 GB Blue / MALTA, MELA!

(#934) hemaka


hemaka
nagyúr

2008. 12. 18. 18:00 óra
BP. KELETI NEM FOGAD és NEM INDÍT
BP. DÉLI NEM FOGAD és NEM INDÍT
BP. NYUGATI FOGAD és INDÍT
SZOLNOK FOGAD és INDÍT
SZÉKESFEHÉRVÁR FOGAD és INDÍT

De majd ugye reggel dől el mi lesz holnap. Mondjuk már megterveztem a hazautam busszal. :U

(#935) Morris válasza hemaka (#934) üzenetére


Morris
veterán

basszus de örülök neki, hogy sikerült hazaérnem. bár már tegnap óta szabadságon vagyok :W :(((

(#936) Morris válasza hemaka (#934) üzenetére


Morris
veterán

kétszer ment el, sorry

[ Szerkesztve ]

(#937) hemaka válasza Morris (#935) üzenetére


hemaka
nagyúr

Jó neked, én holnap kűzdök meg a hazajutással. Ha minden jól megy, akkor röpke 6óra alatt otthon is leszek. :U

(#938) Chosen


Chosen
addikt

pfff, ma bemondták a tv-ben " veresegyház-vác felé járnak a vontatok" na mondom eddig itt-ott ment, most már tutira jó lesz,kimentem 8:40-re az állomásra egyedül vártam 9:20ig aztán húztam haza :((( 8:54 kor kellett volna jönnie) nem a sztrájkkal van a bajom, hanem azzal, hogy emiatt a retkes volánon kell utaznom, amin pont a sztrájk kezdete napján a csuklós buszt felváltották a "king long" nevű japó buszok, bazz kb 1000 ember van egy negyed annyi férőhelyes buszban , eddig még nagyjából ok lenne , de ennek az 50%-a tapló :((( , az meg a másik , ha fel sem férek....... ( legalább ma nem voltam suliban :DDD )

(#939) Morris válasza hemaka (#937) üzenetére


Morris
veterán

Akkor kívánom Nektek, hogy sikerüljön a hazajutás!!! :K

(#940) hemaka válasza Morris (#939) üzenetére


hemaka
nagyúr

köszi :)

(#941) heihachi


heihachi
addikt

Hali! Vágja valaki, hogy Miskolcra megy most valamilyen vonat? Mikor hagyja abba ez a sok csicska a sztárjkot, hogy végre haza tudjak jutni karácsonyozni?

Remélem egyesével kirúgják mindet, aki sztárjkol. Velem is ezt tennék, ha sztrájkolnék.

"Lehet a Shift 2 már realisztikusabb mint a valóság" by NOD

(#942) Morris válasza heihachi (#941) üzenetére


Morris
veterán

ha kirugnak minden sztrájkolót akkor ugyanez a helyzet maradna sajna, ez a gond.
de maguk alatt vágják a fát az is biztos

(#943) heihachi válasza Morris (#942) üzenetére


heihachi
addikt

dehogy is, most sokak veszítik el az állásukat a válság miatt, majd velük pótolják őket

"Lehet a Shift 2 már realisztikusabb mint a valóság" by NOD

(#944) bdav válasza Morris (#942) üzenetére


bdav
őstag

én remélem hogy mostmár addig tökörésznek hogy rendbeteszik a sztrájktörvényt különös tekintettel az "elégséges szolgáltatás" definiálására. Aztán persze amiatt fognak hőbörögni...

10 féle ember van a világon. Aki ismeri a kettes számrendszert és aki nem. ''A név nincs hosszabb páncélszekrény''

(#945) Mr.Grincs válasza bdav (#944) üzenetére


Mr.Grincs
veterán

Ilyenkor kötelesek igazolni az egy hét sulihiányízásom a sztrájk miatt az iskolából ugye?:)

[ Szerkesztve ]

 /  MacBook Air A1466 /  Apple iPod Classic 160GB / BMW F21 125d M-CCH-981, Automatic, DPF OFF /  iPhone 13 256 GB Blue / MALTA, MELA!

(#946) Morris válasza heihachi (#943) üzenetére


Morris
veterán

az igaz, de egy kocsivizsgáló, jegyvizsgáló, vezető jegyvizsgáló, forgalmi szolgálattevő kiképzése hónapokat vesz igénybe.
én például mozdonyvezetést tanulok. augusztusban kezdtem, de csak jövő decemberben kezdhetek el dolgozni. (és itt feltételeztem azt, hogy nem bukok meg semmiből).
ez 15 hónap.
sok ez. Gaskónak kéne elmenni a francba. Ő lázítja a "birka" népet. De szerintem ez hamarosan meg is fog történni, ugyanis a tavalyi bér nem megfelelő mértékű emelése miatt van/volt sztrájk idén.

(#947) hemaka válasza heihachi (#941) üzenetére


hemaka
nagyúr

Én Nyékládházáig megyek, vagyis mennék, mert vonat az nincs, marad a busz.

(#948) hemaka


hemaka
nagyúr

(#949) BITBOYS válasza hemaka (#948) üzenetére


BITBOYS
addikt

Szerintem ez már vérlázító :(((

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#950) Bubee82


Bubee82
őstag

Tudja valaki h Győr-Budapest vonalon milyen a közlekedés jelenleg?

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  MÁV topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.