Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  MÁV topic

Hozzászólások

(#1001) Morris válasza LOTR (#1000) üzenetére


Morris
veterán

Ők biztos nem fognak. Nekik ez plussz bevétel.
Viszont készülj fel a tömegnyomorra. Én nem kaptam jegyet, pedig már bő 2 órával az indulás előtt ott voltam a pályaudvaron.
Úgyhogy sok sikert. Ne hagyd magad elnyomni!! :K

(#1002) bbazsy válasza FehérHolló (#999) üzenetére


bbazsy
őstag

tökmind1 lesz-e mentesítő, tömegnyomor lesz.
ha jöttél múltkor esetleg, akkor tudod miről beszélek.

én ott tartok, h ha nem lesz máv és nem lesz fuvar akkor karácsonyozok pesten, tutira nem gyömöszölöm magam fel a buszra még1x.

..

(#1003) Inv1sus válasza ALI_G (#992) üzenetére


Inv1sus
addikt

Ja elég zsír Én direkt le akarom rendezni karácsony előtt a vizsgáimat, erre elkezdenek sztrájkolni. Most legutóbb úgy jöttem haza, hogy Kiskundorozsmáig elvittek busszal (már eleve 40 perc késéssel indultunk). Onnan a vonat elment Kiskunfélegyházáig, azt Csá. Apámnak kellett telefonálnom, hogy jöjjön már értem, mert nem kívánok ott aludni az állomáson. Még szerencse, hogy csak Kecskemétig akartam eljutni, nem úgy mint az a szegény magyarul beszélni nemtudó kínai, aki Pestre kívánkozott. Azt se tudta mivan. :(
Most holnap valahogy le kell rendeznem azt, hogy Szegedre eljussak. Sztem bepróbálom a buszt, majd viszek viperát. :DDD

[ Szerkesztve ]

*** WEBDESIGN, GRAFIKUS DESIGN, FRONT-END PROGRAMOZÁS ***

(#1004) petrelli86 válasza Inv1sus (#1003) üzenetére


petrelli86
aktív tag

aloha!
de minek a vipera?:D

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=petrelli86 Vágjál bamba képet! ÍGY! MOST JÓ!

(#1005) degu


degu
senior tag

Most mit hujelkedtek?
Angliaban,amikor elindult a gozmozdony,torvenyt hoztak,hogy egy csokanak kell a mozdony elott menni ,piros zaszloval! es figyelmeztetni kell az embereket erre a hihetetlen,eletveszelyes sebessegre! /35km/o/
/Nem vicc! Utanna nezhettek!/
Most akkor mit is gorcsoltok? A MAV valami hihetetlen,lebilincselo fejlodesen ment at!

verprofi pesszimista,aki felett nem repult el nyomtalanul az ido vasfoga

(#1006) Inv1sus válasza petrelli86 (#1004) üzenetére


Inv1sus
addikt

Hát ha nem lösz hely, akkor csinálok :DDD

*** WEBDESIGN, GRAFIKUS DESIGN, FRONT-END PROGRAMOZÁS ***

(#1007) Inv1sus válasza degu (#1005) üzenetére


Inv1sus
addikt

Most nem tudom eldönteni, hogy viccelődsz vagy komolyan gondolod. Ha komolyan gondolod, akkor viszont még csak nem is értelek. :))

*** WEBDESIGN, GRAFIKUS DESIGN, FRONT-END PROGRAMOZÁS ***

(#1008) degu válasza Inv1sus (#1007) üzenetére


degu
senior tag

Az Istenert sem akarlak megserteni,de 10Ft-ert kapsz 10 dkg.humorerzeket!
/Ha mar semmi sem segit...akkor...nevessunk!/
Ez az en eletfilozofiam! :R
Ne haragudj,ha felbosszantottalak!.... :DD
Illetve... az uzi sem rossz megoldas...csak...
Szeretnek egy olyan vilagba elni,mint a Vadnyugat volt...
Aki gyorsabb volt,es /q*rva becsuletes/...az MINDIG nyert!
Ugyhogy..ne lodozz...viccelj!
/Persze ettol lett ez a vilag ilyen szar!/
De TE kimennel az utcara...a Parlament ele...tuntetni?
/Es nem fizetett bohockent demonstralni!/
Pajtas... :F

[ Szerkesztve ]

verprofi pesszimista,aki felett nem repult el nyomtalanul az ido vasfoga

(#1009) petrelli86 válasza Inv1sus (#1006) üzenetére


petrelli86
aktív tag

hasonló már nekem is járt a fejemben..
csak vipera helyett én ilyennel szállnék fel:

persze járó mocival :DDD

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=petrelli86 Vágjál bamba képet! ÍGY! MOST JÓ!

(#1010) petrelli86


petrelli86
aktív tag

vagy ez már beteges :F :DDD

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=petrelli86 Vágjál bamba képet! ÍGY! MOST JÓ!

(#1011) Inv1sus válasza degu (#1008) üzenetére


Inv1sus
addikt

oké zsoké :DDD Lehet szétröhögtetem inkább az embereket, és amíg nem látnak, addig megveszem egy jegyem. :DDD Bár a fűkasza féle megoldás is optimális lehet...

[ Szerkesztve ]

*** WEBDESIGN, GRAFIKUS DESIGN, FRONT-END PROGRAMOZÁS ***

(#1012) degu válasza Inv1sus (#1011) üzenetére


degu
senior tag

Rejtett vagyaimat keltetted eletre!
Nem fukasza...
Golyoszoro...gheppuska...bard...nyaktilo..
/De vannak torvenyek!/
Ha megtalaljak a golyomat egy vezeto politikusunkban...
Akkor nem azt gondoljak,hogy meleg vagyok... :DD

verprofi pesszimista,aki felett nem repult el nyomtalanul az ido vasfoga

(#1013) Algieba


Algieba
őstag
LOGOUT blog

De mi van, ha mindenki valamilyen fegyverrel közelít a busz felé? Csak egy maradhat elve fog érvényesülni? Természetesen az egy életben maradó az élelmes buszsofőr lesz, aki látva a nagy fejetlenséget gyorsan elhajt a busszal a tömegmészárlás helyszínéről. :DDD

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#1014) degu válasza Algieba (#1013) üzenetére


degu
senior tag

Hat erdekes kerdesfelteves!
De miert kozelitene mindenki a busz fele fegyverrel?
Bajuk van a buszsoforrel?
Akko lojjuk le..oszt...zseton!
De akkor a buszsoffor mire var?
Ha meg egymassal van gondjuk,akkor mi koze van ehhez a buszsoffornek?
Doljon hatra...elvezze az alacsony kamatokat...
Es fogadjon oddsra...hogy ki marad vajjon eletbe...
De figyeljetek!
A tomegkozlekedes nem errol szol!
A tomegkozlekedes arrol szol,hogy ...pusztuljon,akinek nincs eleg penze a horribile jegyekre!Nem kell leloni! Elpusztul magatol!
Eddig arrol voltunk hiresek,hogy kozep-kelet-europa vezernemzete voltunk...mindenfele szempontbol!
Most...buszken mondhatjuk el,hogy ilyen magas arak,ilyen korrupt politikusok,ilyen magas allamadossag...nincs meg a romanovoknal sem!
Nekik eleg volt a Ch-ch-ut kivegezni...es rendbejott minden!
Akko most nekunk mit kene tenni?
Szeggyuk fol a sineket?/Nonema! eladjak a.../...

verprofi pesszimista,aki felett nem repult el nyomtalanul az ido vasfoga

(#1015) dim3nsi0n


dim3nsi0n
tag

én életemben egyszer mentem MÁV-val Békéscsabára, akkor is 50 percet késett az indulással a MÁV. Azt nem tudták megmondani, hogy melyik vágányról indul a vonat, amikor kiderült, akkor azt mondták, hogy áttolják egy másikra. Mindenki átcuccolt az induló vágányra, de nem történt semmi. Majd egyszer csak bemondta a hangosbemondó, hogy 10 perc múlva indul arról a vágányról, amiről elvileg kihúzták volna.. Nah, volt is anyázás rendesen. Nah, akkor határoztam el, hogy soha többet MÁV.

Ma szerencsém volt a Keletin áthaladni, hát olyan volt, mint egy temető... Ember alig, 1-2-en sakkoztak, az arabok valutával csencseltek (vagyis szerettek volna, de révén alig voltak, ők is álltak tétlenül), taxisokból is csak 1-2 volt...

(#1016) bbazsy válasza dim3nsi0n (#1015) üzenetére


bbazsy
őstag

oké, Te.
nekem busz 2x annyi ideig tart és 300x szörnyűbb.

és sztem ezzel sokan vagyunk így (főleg itt:D).

..

(#1017) szatocs válasza bbazsy (#1016) üzenetére


szatocs
őstag

Nekem is ez a helyzet... :)
Legpraktikusabb a vonat, mert nem kell átszállni másikra, busznál 3x tudok menni csak egy nap úgy, hogy csak 30 perc legyen a várakozás, a többinél 2-3 óra a várakozás, vonattal meg meg van oldva, nem fagyok szét, a cuccom csak fellököm, mindig van hely, sokkal jobban elférek...
Cucc szempontjából nem mellékes, hogy 2 táska mindig, odafele útnál háti min 12 kg, kézi min 5 kg.

[ Szerkesztve ]

=== Szatocs ===

(#1018) raskolnikoff


raskolnikoff
őstag

Nem lesz 506 vonat sem. Mer az sztrájktörés. :W

ez ugye a fővonali napi 4 mellékvonali napi 2 lenne...de nem baj. sok az is. sztem ha megdögölnének sorban egymás után és nem menne vonat az lenne a legjobb.

:W

[ Szerkesztve ]

A gazdasági válság és az emelkedő energiaárak miatt arra kényszerültünk, hogy kikapcsoljuk a fényt az alagút végén. A kellemetlenségért elnézést kérünk.

(#1019) Oliverda


Oliverda
félisten

Meghallottam most ezt a számot és egyből a MÁV jutott róla eszembe. :D :(

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#1020) RoyalFlush válasza raskolnikoff (#1018) üzenetére


RoyalFlush
őstag

Én most olvastam a hírt.

[link]

"A szakszervezet bebizonyította: sztrájkolni akar, de úgy, hogy az utasok alapvető jogait félretéve, meggátolja az eljutást. Minden felelősség a bizonytalan és kiszámíthatatlan vasúti közlekedésért a VDSZSZ Szolidaritást terheli" - áll a vasúttársaság közleményében.

Az ünnepek közeledtére sincsenek tekintettel.

“Mankind invented the atomic bomb, but no mouse would ever construct a mousetrap.” Albert Einstein

(#1021) PazsitZ válasza Oliverda (#1019) üzenetére


PazsitZ
addikt

Én is már ejó ideje ott tartok, hogy lassan már tényleg arról szól, hogy addig se kell dolgozni.
Az okozott kárt, az ő fizetésüket, meg úgyis megtérítik az emberek adóforintjaiból...
Ha egy átlagos cégnél, ilyen kiesés lenne, a dolgozok felét kirúgnák, a többit minimál bérre vennék. Persze nekik ettől se kell félniük...
Pályát kellene váltanom úgy érzem.

[ Szerkesztve ]

- http://pazsitz.hu -

(#1022) zsolt1129 válasza PazsitZ (#1021) üzenetére


zsolt1129
addikt

:C
Ez már tényleg bosszantó. Még az elégséges szolgáltatásról sem állapodtak meg.

(#1023) gaben


gaben
aktív tag

Múltkor láttam a tv-ben ezt a Gaskót,olyan kocsival mutatták,hogy a pofám leszakadt..
Közlekedjen vasúttal :(((
Azért miért nem sztrájkolnak,hogy ne késsenek a vonatok,legyenek tiszták?30 éve ugyanazok a szerelvények járnak,150km megtétele 3-4 átszállás ,3-4 óra...hát nevetséges,nyugaton ez nem távolság...
A vasúti kocsik egy részén műszaki sincs(tv-ben is volt riport erről),ezért miért nem sztrájkolnak?Csoda,hogy még el lehet velük jutni valahova...
Csak az a baj,hogy az emberekkel tolnak ki,mert úgysem kapják meg a követeléseiket.
Hol a 2000 milliárd ,amit idáig belepumpáltak a vasútba+az utasoktól beszedett lóvé?Ezek hol vannak?Ebből is vegyék ki a részüket,ne csak a Cargo-ból !!
A MÁV vezetésnek is elkellene gondolkodnia,igen erősen ,azok is milliókat felvesznek,oszt a hiány meg 2000 milliárd vagy lehet már ennél is több...Egy fillért nem adnék azoknak sem,valami nyomozás kellene ebben az ügyben is ,nem?Bezzeg ha véletlenül bekapcsolva marad a ködlámpa jó időben,akkor már azonnal büntetnek,hát nevetséges ami itt megy komolyan...
Már így is csődös a máv,drágák a jegyek,szarok a vonatok közlekedése is,a minőség is ,most meg sehun semmi ,ezek után meg már még rosszabb lesz....
Itt valaki tuti arra játszik,hogy ennél is jobban lezülleszti a vasutat,aztán olcsón megveszi...

[ Szerkesztve ]

(#1024) tildy


tildy
nagyúr

Miért támogatja a fidesz gaskóékat?

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#1025) szatocs


szatocs
őstag

Gaskót beraknám egy tucat kanos gorilla ketrecébe, és addig hagynám ott, amíg él. Rohadjon meg az ilyen! :((

=== Szatocs ===

(#1026) Inv1sus


Inv1sus
addikt

Na akkor úgy tűnik busszal fogunk Szegedre menni :((( 1 óra 50perces út egy óra helyett. :(((

*** WEBDESIGN, GRAFIKUS DESIGN, FRONT-END PROGRAMOZÁS ***

(#1027) Inv1sus


Inv1sus
addikt

Egyenlegértesítő vasutasoknak

Tisztelt Dolgozó!

Társaságunk megvizsgálta az ön által benyújtott igényeket, és ezúton
szeretnénk tájékoztatni arról, hogy követeléseit jogosnak találtuk. Ezek
alapján ön a következő juttatásban és béremelésben részesül:

- Egyszeri 250.000 Ft rendkívüli juttatás a MÁV Cargo Zrt eladásával
kapcsolatosan
- 15% béremelés 2008. január 1-éig visszamenőleg

Egyúttal szeretnénk arról is tájékoztatni, hogy társaságunknál az Állami
Számvevőszék mai árfolyamon számolva 1993 és 2006 között 2000 milliárd
forint tőkeveszteséget állapított meg. Mivel ön társaságunk régi és
megbecsült dolgozója, így ebben az időszakban már nálunk dolgozott.
Ezért szeretnénk, ha ebből a veszteségből is olyan mértékben
részesülhetne, mint a MÁV Cargo Zrt. eladásából. Az ön által felállított
arányossági mutatók figyelembe vételével szeretnénk tájékoztatni, hogy
önnek ebből adódóan a következő fizetési kötelezettsége keletkezett:

- Egyszeri 5.000.000 Ft befizetési kötelezettség a MÁV csoport
felhalmozott tőkevesztesége után

Új egyenlege ennek megfelelően 4.750.000 Ft tartozást mutat, amit kérünk
a mellékelt készpénzátutalási megbízás segítségével 2008. december 31-éig
kiegyenlíteni. Társaságunk a várható igényeknek megfelelően
részletfizetési konstrukciót dolgozott ki ön számára, melynek során a
fizetéséből havi 50.000 Ft-ot levonva, a tartozás kamatmentesen
törleszthető a következő 100 hónapban. Kérjük, hogy amennyiben ezzel
élni kíván, azt postafordultával jelezze.

További jó munkát kívánunk!

:DDD

[ Szerkesztve ]

*** WEBDESIGN, GRAFIKUS DESIGN, FRONT-END PROGRAMOZÁS ***

(#1028) Algieba


Algieba
őstag
LOGOUT blog

Ebben az országban tényleg semmiféle jogvédelem nincs. Itt bármit meg lehet tenni, és egy kis akarnok-szakszervezeti zsebnapóleon meg is teszi.
Az a több tízezer ember, aki pedig vasúttal akart (a szükség nagy úr) hazajutni az ünnepekre birkamód tolong a buszpályaudvarokon.

Senki sem tesz semmit, hogy egy szem akarnokot eltávolítsanak, a mögötte baktató (vagyis csak ácsorgó) brigádot megbüntessék, de úgy, hogy egy időre elmenjen a kedve mindenféle sztrájktól.

Mert a többségnek tudtommal joga van a tömegközlekedéshez, amit az ő adójából finanszíroznak. Vagy nem? Egyszerűen meg akarják szüntetni a vasutat? Akkor miért nem csinálják tisztán, egyetlen csapással?

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#1029) BITBOYS válasza tildy (#1024) üzenetére


BITBOYS
addikt

Ez a sztrájk addig fog tartani míg valakik jól le nem fizetik ezt a nyomoronc gaskót.

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#1030) RoyalFlush válasza tildy (#1024) üzenetére


RoyalFlush
őstag

"Elfogadhatatlan és tűrhetetlen, hogy a kormány semmibe veszi a sztrájkolók követeléseit és nem hajlandó érdemben tárgyalni a szakszervezetekkel. A kormánynak ez a magatartása a magyar emberek békés és nyugodt karácsonyát is veszélyezteti" - hangsúlyozta a Fidesz szóvivője, aki vasárnap délben sajtótájékoztatót tart a rendkívüli bizottsági ülésről és "a munkavállalók alkotmányos jogainak védelme érdekében".

A másik nagyokosok. Bölcsebbek lettek volna, ha csöndben maradnak.

[ Szerkesztve ]

“Mankind invented the atomic bomb, but no mouse would ever construct a mousetrap.” Albert Einstein

(#1031) philoxenia válasza Inv1sus (#1027) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Tisztelt számvevőszék !
1983 és 1993 között a vasút az enyém is volt, mint ott dolgozóé, a törvények jogtalanul elvettek tőlem 10000000 Ft-nyi vagyont, kérem a vagyon után járó kamatokat is, a 20 milkából levonhatják a négyet.

A dolgozó

Kb ennyire értelmes a szöveg, azonkívül vót huszonháromszor, először még februárban. :(

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#1032) PazsitZ


PazsitZ
addikt

Már ilyenek is terjengnek:
[I]Évi több milliárd Forintunkba kerül, és még sztrájkol is, mi az?

Eljött az idő, hogy azok, akiknek elegük van a MÁV sztrájkból, az undorító vonatokból és az idegesítő magyar vasúti közlekedésből; visszavágjanak! MOST AZ UTASOK SZTRÁJKOLNAK!

vas-UTAS SZTRÁJK!

Kedves MÁV utas!

A Magyar Állam Vasutak Zrt. utasai sztrájkot hirdetnek. Kérjük, ha egyetért a kezdeményezéssel, csatlakozzon hozzánk!
A sztrájkunk célja: ha már nincs Magyarországon normális, pontos, kultúrált vasúti közlekedés, a dolgozók (a felettesek is!) tegyenek meg mindent annak érdekében, hogy a színvonal javuljon. Elfogadhatatlan, hogy ilyen állapotban még a vasutasok sztrájkolnak.
Kérünk ezért minden utast, aki 2009. január első 10 napjában (elsejétől tizedikéig) MÁV vonatra ül, NE VEGYEN JEGYET!!!
Ha ők sztrájkolhatnak ilyen állapotok mellett, akkor mi is!
Továbbított levél:

"Küldje tovább, hogy minél több emberhez eljusson ez a levél, akár egy MÁV dolgozóhoz is, és megtörténjen az első lépés egy normális MÁV felé![/I]

Ez az ötlet már bennem is felvetődött.
De én nem teszek ilyet, a jegyet azt mindenképp megveszem, max majd szívózok, hogy nem mutatom meg... :)

- http://pazsitz.hu -

(#1033) BITBOYS válasza PazsitZ (#1032) üzenetére


BITBOYS
addikt

Már benne is felvetődött jópárszor, ide valami elvetemültebb visszavágás kellene.
Meg aztán erre számítanak is szerintem :)

Esetleg agresszív kismalac módi:

-Jó napot kívánok, jegyeket bérleteket!

-Kösz, nem kell :(((

[ Szerkesztve ]

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#1034) zsolt1129 válasza BITBOYS (#1033) üzenetére


zsolt1129
addikt

:C

(#1036) Integra válasza Kalandor (#1035) üzenetére


Integra
titán

azért a pénzért amit ő ezért kap, bármikor...

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#1037) Inv1sus válasza PazsitZ (#1032) üzenetére


Inv1sus
addikt

Én biztos nem fogok a sztrájkolók mellé állni, mikor megnehezítik a karácsony előtti napjaimat. :(((

*** WEBDESIGN, GRAFIKUS DESIGN, FRONT-END PROGRAMOZÁS ***

(#1038) Mr.Grincs


Mr.Grincs
veterán

Szeretnék kérni egy számot, a szám legyen ez---->Rihanna-Shut Up and Drive [link] Gaskó Istvánnak és a sztrájkoló MÁV dolgozóknak küldeném elsőáldozásuk alkalmából valamint fiaméknak lányoméknál....
Szerintem mi meg sztrájkoljunk, hogy nem veszünk jegyet és bérletet és nem mutatjuk meg:) Mondjuk nekem arcképes igazolványom van de benne vagyok hogy nem mutatom meg mert akkor meg én fogok sztrájkolni...

[ Szerkesztve ]

 /  MacBook Air A1466 /  Apple iPod Classic 160GB / BMW F21 125d M-CCH-981, Automatic, DPF OFF /  iPhone 13 256 GB Blue / MALTA, MELA!

(#1039) BOOSTER


BOOSTER
aktív tag

Ez a sztrájkolósdi már kezd az agyamra menni.
Egyrészt nem értek egyet a célokkal sem, másrészt az eszközök is undorítóak:
-Nem tájékoztatják az utasokat, hogy mikor kezdődik a sztrájk
-Nem biztosítanak elégséges szolgáltatást, pedig egy adókból fenntartott közüzemnél ez lenne a minimum, ráadásul a sztrájktörvény is előírja.
Én szinte biztos vagyok benne, hogy itt nem a 250k HUF-ról szól a buli, emögött kemény hatalmi játszmák és politikai ambíciók vannak. Nyilvánvaló az is, aki itt enged az bukik. Ha a sztrájk elbukik Gaskó megy a levesbe, szerintem a kormány és a MÁV már erre játszik rá. A vasutasok pedig sajnos mennek a nagyvezííírrr után mert el vannak kábítva a beígért lóvétól. Eközben sajnos nem jönnek rá, hogy ebben a játszmában ők sem így sem úgy nem nyerhetnek, csak veszíthetnek. A vasutasok elérték hogy csak alig népszerűbbek, mint az APEH vagy a politikusok, vagy a rendőrök. Elérték, hogy bizonyítást nyert egyes szárnyvonalak szükségtelensége és így halálra ítélték azokat...Nem veszik észre, hogy csak bábuk akiket dróton rángatnak, és az állásukkal játszanak már. Ha meg is kapják a pénzt, akkor azt jól be kell osztani sokaknak közülük akik munkanélküliek lesznek a vonalbezárások és az emiatt történt leépítések után. Ráadásul, mivel most nagyon sok embernek alátesznek nem fog értük senki könnyeket hullatni, és a sztájkalapjuk is kifogy és nem tudnak majd tiltakozni sem. Nem tudom akkor majd tovább éltetik-e Gaskót? Ráadásul Gaskó hol volt amikor feldarabolták a MÁV-ot? Hol volt amikor eladták a Cargót az egyetlen nyereséges üzletágat? Gondolom csurrant neki is egy kis lé. Most meg játssza itt a népvezért, egyszerűen ez az ember nem hiteles, nem is tudom hogy mehetnek egy ilyen után.
Végezetül: holnap 200KM-ert kell utaznom, hogy kedden vizsgázhassak, remélem el tudok buszozni és nem kell autózni, mert az nem kevés plusz költséget jelentene. Nah, mindegy nem húzom fel magam jobban. Mindenkinek jó éjt...

Mindenki hülye aki nem normális?

(#1041) Inv1sus válasza Kalandor (#1040) üzenetére


Inv1sus
addikt

:DDD Én is örülök. Kissé meg is változott most a honlap arculata :U

*** WEBDESIGN, GRAFIKUS DESIGN, FRONT-END PROGRAMOZÁS ***

(#1042) harylmu


harylmu
őstag

Van-e ma sztrájk? :DDD
Bocs, ha már linkelték.

(#1043) Integra válasza Kalandor (#1040) üzenetére


Integra
titán

remélem a gaskó bankszámláját is meghekkelték egy kicsit.. :))

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#1044) Mr.Grincs


Mr.Grincs
veterán

Akkor van még ma sztrájk?:D

 /  MacBook Air A1466 /  Apple iPod Classic 160GB / BMW F21 125d M-CCH-981, Automatic, DPF OFF /  iPhone 13 256 GB Blue / MALTA, MELA!

(#1045) fokukac válasza Kalandor (#1040) üzenetére


fokukac
nagyúr

kurvajó!
:C

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#1046) ollie


ollie
MODERÁTOR

Érdekes dolgok vannak most is a vdszsz honlapján...

Sztrájk percről-percre: 11:30

- „Halló, tessék, Keleti Kocsivizsgálat” – veszi fel Tibor a telefont, a vonal túlsó végén egy vasutas érdeklődik vonata után. Bizonytalan – mondja, de meg kell emelnie a hangját, hogy egy szolnoki ingavonat indulását reklámozó „utastájékoztatót” túlkiabálja: „Jaj, ez a hangos is olyan ökörségeket beszélget” – fűzi hozzá.

Tibi tegnap este nézte meg utoljára a VDSzSz-honlapot, így – mint mondja – szerencsére nem látta a feltörés eredményét. Reggel meg nem nézte, mivel elég macerás időre beérni Keletibe a Miskolci vonalról: Vámosgyörkig vonattal, onnan pedig busszal vezet az út a Stadionokig.

- „Ja, ja, ja, arrafele nem nagyon van közlekedés, a Keletiből eddig hat vonat mászkált ki-be”. Kérdésemre nem tudja megmondani, hogy délelőtt hány vonatnak kellett volna menetrend szerint elmennie. „Az új menetrend szerint nem tudjuk, mert a bevezetés óta még nem volt dolgunk vele”.

Ahogy az utasoknak se, hiszen a bevezetés napján kezdődött a sztrájk. Így ők még csak nem is sejtik, hogy a 2008/2009. évi menetrend tényleges bevezetése után ugyanúgy nem fognak tudni beérni munkahelyükre, mint a sztrájk idején, azzal a különbséggel, hogy akkor ez már „menetrendszerű” lesz.

Tibor a MÁV szóvivőjének is bevisz egy verbális jobbegyenest. A fiúk ugyanis hallgatják a híreket, így tudták meg, hogy a MÁV 24 órára saccolja a vonatközlekedés helyreállítását a sztrájkot követően. „Miről beszél? Ha megvan a megegyezés 12, óra alatt rendbe rakjuk az egész kócerájt!”

Keletiben továbbra is sztrájkol az összes kocsivizsgáló.

***

(#1047) ollie


ollie
MODERÁTOR

Belinkelem, bár sok újat már nem mond.

***

(#1048) Rive


Rive
veterán

Úgy fest, egyelőre felfüggesztik.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#1049) (Darkwood) válasza Rive (#1048) üzenetére


(Darkwood)
őstag

Most már szinte biztos!

Én korrekt eladó és vevő vagyok, így elvárom, hogy más is az legyen velem! Ha nem vagy korrekt és átba****, akkor az én szememben egy utolsó patkány vagy és ne találkozz velem az utcán, mert...!

(#1050) raskolnikoff válasza (Darkwood) (#1049) üzenetére


raskolnikoff
őstag

Ez már a halottnak a csók. Elmennek a büdösbe...

most már komolyan kezdek átállni az oldalukra. Bár tartana addig amig csődbe megy az egész...amig elfogy a pénzük...aztán üljenek buszra

[ Szerkesztve ]

A gazdasági válság és az emelkedő energiaárak miatt arra kényszerültünk, hogy kikapcsoljuk a fényt az alagút végén. A kellemetlenségért elnézést kérünk.

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  MÁV topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.