Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-12-04 09:52:27

LOGOUT.hu

Manual, analóg, filmes, MF objektívek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10051) catroot


catroot
veterán

Nem régiben vettem egy Sony A7-et, amit Canon üveggel adtak.

Valaki használ(t) akár felváltva is Minolta MD 1.7/50-et és Canon FD 1.8/50-es fixeket?

Van még nálam egy Minolta MC Rokkor Pf 1.4/58-as darab is, szóval nehéz a választás.

Ugyanis kicsit feleslegesnek érzek megtartani 3 50-es obit.

[ Szerkesztve ]

"I live in the weak and the wounded, Doc."

(#10052) Muerte68 válasza catroot (#10051) üzenetére


Muerte68
addikt

a Canon elég éles üveg viszont gyenge a bokeh-ja.A minolta is éles annak jobb a bokeh-ja.Az 1,4-et nem használtam a fényerő miatt azt biztos megtartanám :K

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#10053) Mr.Csizmás válasza catroot (#10051) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

aha, szóval te vitted el előlem :D

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#10054) grigo


grigo
őstag

Uraim, ezeket ti megmentenétek a kidobástól? Költözés után ezeknek most az új "körletben" már nincs igazán hely. Szenvedek valamivel nagyobb kárt ha megválok tőle?

https://www.flickr.com/photos/120343053@N04/

(#10055) catroot válasza Muerte68 (#10052) üzenetére


catroot
veterán

Nekem valahogy úgy tűnik, mintha nyitva a Canon lenne élesebb. De lehet én bénázom el.

Bár a Minoltával sokkal kevesebbet lőttem.

Az 1.4-es üveg amúgy 1.4-en elég lágy - de nekem valahogy olyan szerethető - képet ad.

Viszont most motoszkál bennem, hogy milyen lenne egy 1.4/50-es Super Takumar.

Lehet arra lecserélném az 1.4-es Minoltám.

@Mr.Csizmás

"Muszáj" volt. Jó áron ment, csak személyes átvétel játszott (ahol pont dolgom is volt) és kaptam hozzá még egy Pentax-adaptert is, meg egyebeket.

Amúgy tényleg jó kis gép, bár vannak negatívumok is (bár hol nem?). Most érzem azt, hogy egy jó ideig nem fogom lecserélni semmire. Ami nálam nagy szó! :D

[ Szerkesztve ]

"I live in the weak and the wounded, Doc."

(#10056) Muerte68 válasza grigo (#10054) üzenetére


Muerte68
addikt

talán a revuflex+helios érhet valamit+az agfa egy gyűjtőnek-esetleg rakd fel elvihetőnek valaki háha tud kezdeni valamit velük :U

catroot Élesebb jobb minden szempontból csak bokeh-ja nincs nagyon :K

általában nyitva mindegyik lágy-de ahogy írtad szerethető képe van-a Canon pld kicsit steril,de a minoltára is mondják ezt-a Yashica valahogy jobban él.

[ Szerkesztve ]

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#10057) grigo válasza Muerte68 (#10056) üzenetére


grigo
őstag

A helioson van egy szép opálos felhő és szar a rekeszgyűrűje. Körbeforog rajta, bár mozgatja a lamellákat, szóval rekeszelhető. Az 1.8-as revu pedig teljesen rozsdás. A vakuk és hasonlók pedig hát nemtudom. Soha nem fogom használni, de valahogy sajnálom kidobni. Felrakom ingyen elvihetőnek szerintem.

https://www.flickr.com/photos/120343053@N04/

(#10058) masterful87 válasza catroot (#10055) üzenetére


masterful87
senior tag

Mennyiért vihető manapság egy A7?

(#10059) Muerte68 válasza grigo (#10057) üzenetére


Muerte68
addikt

az a legtisztább, kidobni azért sajnálja az ember :U

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#10060) catroot válasza masterful87 (#10058) üzenetére


catroot
veterán

Általában 280 környékén mennek. Legalábbis, amiket én láttam. De nagyon nem mindegy, hogy van-e rajta magyarországi garancia, esetleg kitobival adják.

Előfordulnak olcsóbban is.

Én 240-ért jutottam hozzá egyhez, bár annak nem hivatalos, német (ebay) garanciája van még.

@ferq68

Pedig nekem pont a Canon bukéja fogott meg (mondjuk ízlés dolga).

Na, de majd használom a Minoltát többet, aztán meglátom.

Köszi amúgy a válaszod! :)

[ Szerkesztve ]

"I live in the weak and the wounded, Doc."

(#10061) catroot válasza Muerte68 (#10056) üzenetére


catroot
veterán

dupla

[ Szerkesztve ]

"I live in the weak and the wounded, Doc."

(#10062) Muerte68 válasza catroot (#10061) üzenetére


Muerte68
addikt

hát kinek melyik fajta jön be :K Mondjuk én a Minoltát is inkább az élesége miatt használom a m4/3-amúgy se egy effektbarát rendszer :U
Néztem a többi képet is-úgy nézem egy pár Szentesen készült.

[ Szerkesztve ]

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#10063) MrChris válasza daniduke (#10038) üzenetére


MrChris
nagyúr

Végig skubiztam összevetve a képeket. Számomra elsősorban a nyitott rekesz a lényeg, utána már szinte mindegy. Czj alapban elég vacak, és szinte csodát tesz a focal reducer! Szinte kétkedek, hogy tényleg 2.8-on készült a focal reducer-es :D Ugyan ez áll az exaktára. A kennex viszont nem lett jobb tőle, még szűkebb rekeszen se igazán. A pentaconnak megint csak jót tett. Nem gondoltam volna, hogy ilyen sokat javít a képen, kíváncsi lennék, hogy egy rendes minőségibb obival mit művelhet. Ezzel így szinte megvan a szegény ember fullfrémje :D

(#10064) masterful87 válasza MrChris (#10063) üzenetére


masterful87
senior tag

Vajon a camdiox lencse tesz csodát, vagy egy full frame gépen eleve ilyen penge képeket produkálnának egyes obik?

De nem is értem, a lencsének van egy bizonyos feloldóképessége, hogy adott szenzorméreten mekkora felbontást tud élesen kirajzolni. Konyhanyelven megfogalmazva.
Na de a speed booster összenyomja a lencse által vetített képet egy még kisebb területre, ezáltal még inkább romlana a feloldóképessége, nem?!

Csak arra tudok gondolni, hogy ezek az obik FF-en se lennének pengék, de a turdo lencséje, meg a plusz fényerő kifejezetten jót tesz neki, és láss csodát, az addig gyenge kép hirtelen rengeteget javul.

Az utolsó mondatod miatt gondolkoztam el mindezen, hogy lehet nem "csak" a szegény ember közel FF-je valósulhat meg egy Sonyval, Fujival és mellé a megfelelő speed boosterrel, hanem talán még annál jobb is lesz?!

Még az is eszembe jutott, hogy a booster nélküli képet egyszerűen le kéne kicsinyíteni a megfelelő méretre, így méretarányos lenne minden, persze a nagyobb látószög hiányozna. Na de ha lekicsinyítjük a több infót kevesebbre, akkor egy kicsit élesebb lesz minden, és pl. a CA mérete is csökkenne.
Ha a drive képeket teszem egymás mellé, a camdioxosat teljes méretre, a másikat pedig hozzá kicsinyítve, akkor is jobb a turbos kép, sokkal élesebb, szóval ez se lehet az oka a javulásnak. :F

(#10065) catroot válasza Muerte68 (#10062) üzenetére


catroot
veterán

Van ott több is (meg lesz is), ami Szentesen készült, elvégre ott lakom. :D

"I live in the weak and the wounded, Doc."

(#10066) 80hun válasza masterful87 (#10064) üzenetére


80hun
addikt

Ezt már jó rég csináltam és nincs hozzányűlva így teljesít apsc-n egy Canon FD 28 sc.
Az obi még megvan csak azóta FF került alá ennél még jobb végeredményt is tud produkálni :)

Majd tavasszal a meglévő manuálokkal FF-en is dobok teszteket hogy legyen mit sasolni :)

(#10067) faki_


faki_
senior tag

Kezd felzaklatni ez a lensturboboosterfocalreducer téma. Jól értem, hogy ezt használva Fujin a 24/2.8 manuál kb. úgy fog viselkedni, mintha egy 17/2-est raknék fel és várhatok némi javulást képminőség terén is? Camdioxnál olcsóbbat nem érdemes venni? Töprengek...

(#10068) Muerte68 válasza catroot (#10065) üzenetére


Muerte68
addikt

Ismerős volt az esernyős szobor meg a központban a kétszintes épület,tavaly töbször voltunk ott én is próbálkoztam vele-kevesebb sikerrel :U

faki_ Engem is -elég régóta csak EM-10-re nem merem megvenni nem tudom mennyire jönne a kékülős hiba.
A camdioxnál alapból írják hogy nem jó rá néztem K/F conceptet nem tudom az mennyire volna más :F

[ Szerkesztve ]

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#10069) catroot válasza Muerte68 (#10068) üzenetére


catroot
veterán

Pont most lőttem róla pár képet, különböző obikkal, tág rekeszekkel.

Nálam már kezd gyakorlóhelynek számítani. :D

"I live in the weak and the wounded, Doc."

(#10070) MrChris válasza faki_ (#10067) üzenetére


MrChris
nagyúr

Egyszerű a képlet, lensturbo2-nek 0.726 a szorzója. Ha pedig arra vagy kíváncsi hogy végeredményként FF-en ez minek számít megszorzod még az aps-c 1.5-ös vagy m4/3 2-es szorzójával.

(#10071) faki_ válasza Muerte68 (#10068) üzenetére


faki_
senior tag

Engem kissé elgondolkoztat a méret is, a natív 18/2 elég kicsi, kb. fele-harmada lenne, de legalább másfélszer annyiba kerülne, mintha a meglévő 24/2.8-at nem adnám el, hanem vennék hozzá egy Camdioxot. Csak látnám előre az eredményt, nehéz dolgok ezek... :)

(#10070) MrChris

Oké, kösz! Ahogy nézem, a szorzó kb. ugyanaz másoknál is, viszont a Zhongyi ára a fentiek miatt már bőven túl van azon, amit érdemes adnom érte, a Camdiox az határeset. Más objektívet, gyújtótávot, aminél még hasznát venném, nem tervezek a közeljövőben, így a rugalmasabb felhasználás sem szempont.

(#10072) MrChris válasza faki_ (#10071) üzenetére


MrChris
nagyúr

Camdiox nagyon olcsó lett, csak a Lensturbo 2 meg láthatóan jobb. Igaz pár éve még csak egyféle létezett 400euróért :D ami szintén gyengébb a Lensturbo 2-nél. Legalábbis ami képeket, videókat láttam eddig.

(#10073) fefe9 válasza Vanir (#10050) üzenetére


fefe9
tag

Annyiért szerintem jó.
Ha van lehetőséged személyesen kipróbálni, nézd meg, pl. a rekeszelése működik-e, ill. a fókusz, lencsék állapota jó-e. Viszonylag egyszerű tisztítani ezeket az obikat, de ha teljesen szét kell bontani, az könnyen a szívás kategóriába mehet át :)

--- https://flic.kr/ps/37w6iv ---

(#10074) Vanir válasza fefe9 (#10073) üzenetére


Vanir
veterán

Rendicsek, így lesz. Jó fejnek tűnt az eladó és tesztképet is kaptam vele, szóval nem hinném, hogy gond lenne. :)

(#10075) catroot válasza Muerte68 (#10068) üzenetére


catroot
veterán

Itt vannak egyébként a képek. Mindegyik tág rekeszen készült, annyira nem mentem bele az utómunkákba.

A 200mm f/3.5-t kénytelen voltam nem portrémódban tartani az állványon, mert nem bírja el a fej. :(((

Ugyanez volt A D7100 vs Nikon 70-210 f/4 esetén is. :D

[ Szerkesztve ]

"I live in the weak and the wounded, Doc."

(#10076) tvamos válasza faki_ (#10067) üzenetére


tvamos
nagyúr

Engem meg egyre jobban izgat egy Sony A7... a traderan... (Remelem nem fogom rakolteni az osszes felretett penzem!)

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#10077) MrChris válasza tvamos (#10076) üzenetére


MrChris
nagyúr

Jó lenne látni egy összevetést A7 és fujixe1+lensturbo2 felállásban azonos lencsékkel. Kíváncsi lennék mennyivel gyengébb a focal reduceres. Csökken az ár olló a kettő között, de még mindig kb 2.2-szeres.

(#10078) jjeahh válasza MrChris (#10077) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Tegnap pont erre gondoltam, valaki megcsinálhatná már :D . Aztán leesett, hogy mondjuk nekem úgyis tökmindegy, portrénál nem igazán szoktam Mr robot stílusban komponálni :DDD .

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#10079) Matska válasza MrChris (#10077) üzenetére


Matska
senior tag

Szerintem egy camdiox/lens turbo jó megoldás arra, hogy szegény embernek is legyen FF-e, extraként jön a +1fé, negatívum meg a változó képminőség a széleken.
Amit még érdemes figyelembe venni, hogy egy focal reducer az viszonylag állandó tud lenni az ember életében. Az egyik oldalon ott az obi, másikon a váz, így teljesen védve van. Nincs benne elektronika, vagy mozgó alkatrész. Egy A7 viszont kopik, porosodik, párásodik, avul, és a végén súlyos pénzekért cserélni kell. Más gépeket is kell, csak az ár nem mindegy.

Egy ilyen összevetés viszont több mint érdekes lehet. Akár úgy, hogy Camdiox vs Lens Turbo vs A7.

https://www.flickr.com/photos/146088520@N03/

(#10080) 80hun válasza Matska (#10079) üzenetére


80hun
addikt

Nem fogja hozni azt a minőséget mint egy A7.
Az enyémre 5év gari van mire lejár már jó öreg gép lesz. :D

Nem rossz dolog a reducter de azért csodát ne várj tőle. :)
Se szenzor teljesítményben se a többiben nem fogja helyettesíteni az A7-et.
Pl az x-e1 v. e-m10 keresője a közelében sincsa az A7-nek manuálozásra. A focus peaking is csak a sony-n használható normálisan. :)
Nem azt mondom hogy vegyél A7-et de azért más világ mint a cropos vázak :)

A porosodásra körtepumpa a megoldás, sok manuálom van ezzel még nem volt gondom pedig sokat cserélgetek obikat a vázakon.

(#10081) Matska válasza 80hun (#10080) üzenetére


Matska
senior tag

Azt elhiszem, hogy más világ, és örülnék is neki, de eléggé a végén áll a listának sajnos.

Igen, a focus peaking... mióta kikapcsoltam a Fujin, élesebb képek születnek :)

https://www.flickr.com/photos/146088520@N03/

(#10082) tvamos válasza jjeahh (#10078) üzenetére


tvamos
nagyúr

Nem te szoktal A7s-sel is fenykepezni? Vagy az mas valaki volt? :F

(#10079) Matska válasza MrChris (#10077) üzenetére
Nem is tudom, melyik az olcsobb, es biztosabb megoldas, egy tenyleg jo MFT, es vadaszni a lencses adaptereket, vagy vadaszni egy hasznalt A7-re...

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#10083) 80hun válasza tvamos (#10082) üzenetére


80hun
addikt

Az mft-ből csak aps-c csinál a reducter.
Az aps-c-ből csinál FF-et :)
Valamelyik fuji X-E1 v X-E2 . Vagy Sony A6000, Nex6 , Nex7.

Egy e-m10 mondjuk jó dolog , a stabi jól használható a fix objektívekhez. Viszont ha már ráraksz egy focal reductert a stabinak is más gyújtótávot kell majd megadni. Ki kell számolni. :)

Én azért vettem A7-et mert mindig is vágytam rá. Garisakat ki lehet fogni 250-270-ért.

Sajna drágák (nekünk) , ez van :)

(#10084) jjeahh válasza tvamos (#10082) üzenetére


jjeahh
nagyúr

De én szoktam, de csak mft + camdiox-al tudnám összehasonlítani, fujim nincs...

(#10080) 80hun: X-e1 keresője ennyire rossz? Sokan jobbnak mondják, mint a panáét és én a pana keresőjét kb ugyanolyan minőségűnek érzékelem mint az a7-ben lévőt, csak persze valamivel kisebb. A7 peaking tényleg m*rha jó, irigylem is :D , eddig az egyetlen peaking amit még én is használhatónak tartok. Gyenge fényben amúgy kíváncsi lennék melyik megoldás jobb, mert a fuji szenzora hírhedten jó és a focal reducerrel nyersz még 1FÉ-t, szal... az a7s-t valszeg így sem veri, de a sima a7-et már lehetséges sztem.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#10085) 80hun válasza jjeahh (#10084) üzenetére


80hun
addikt

Nem rossz az X-E1 keresője de azért nem egy A7 és nem is egy X-T1 :)

Zajban nekem már az X-E1 is elviselhetetlen volt iso6400-on. Volt rizsa rendesen.
Mondjuk én mindennemű zajszűrést kikapcsolok minden gépemen..

Inkább az hogy a FF-nél iso6400-en (van azért zaj itt is bőven) a szűrés után több részlet marad.

Ez pl iso6400-on készűlt , jó egy zeiss 55-el nyitva :)

Persze ez pénz kérdése ha vki meg tudja venni az A7-et akkor hajrá. Ha meg nem akkor marad a többi megoldás manuálozni.

Használtad az A7S-t tudod milyen. Jó kis gép az is ,
Etalon persze nincs itt sem manuálozásra csak amire a keret futja és abból kell kihozni ami van :)

Az X-E1 nekem rawozos volt de amit ki lehet hozni belöle az nagyonjó. Valahogy nekem nem ment az LR alatt de a Silkypix nagyonjól kezeli. :)

Persze leméretezve v. 10x15-ös nyomatokhoz én bátran használom az mft-t is iso6400-on :)

(#10086) jjeahh válasza 80hun (#10085) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Ja, én nem is állítom, hogy a fuji szenzora iso6400-on hozza azt amit az a7, inkább arra gondoltam, hogy a egy focal reducer-el a fujin nyersz 1FÉ-t, ezért ahol az a7-el ugyanolyan obival ugyanolyan rekesz értéken iso6400-ra kell emeld az érzékenységet, a fujival a camdiox miatt elég lesz az iso3200 is és így már lehetséges, hogy gyenge fényben kb. ugyanott van a kettő. Persze ez csak elmélet és csak addig érvényes, amíg a fujit focal reducerrel használod.
A többivel egyetértek, ha tehetném én is a7s-t, a7s II-őt vagy x-t1 + lens turbo II-őt vennék manuálozni :K

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#10087) 80hun válasza jjeahh (#10086) üzenetére


80hun
addikt

Mivel többnyire te se tájképet lőnél vele jó választás lehet az X-E1+ reducter.
A 16Mp-es szenzor pont jó erre a mutatványra. :)

A fuji reducter nélkül is jó nagyon sztem. Kár hogy csak pár képet raktam fel vele.

(#10088) Matska


Matska
senior tag

Épp nagylátókat nézegetek (legalábbis a Helioshoz képest) és bele akadtam Mir-1 37mm-esbe. Ezzel van valakinek tapasztalata? Mennyit érdemes adni egy ilyenért?

A 35mm-es CZ Flektogonokat nézegettem még, de most ahhoz nincs elég kedvem...

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/146088520@N03/

(#10089) 80hun válasza Matska (#10088) üzenetére


80hun
addikt

7-10e között mozognak.
Én 7e-ért vettem egyet legutóbb.

(#10090) grigo válasza 80hun (#10080) üzenetére


grigo
őstag

Tudom, hogy szentségtörés, de nekem meg az oly peakingje kényelmes, a sony annyira nem. Lehet csak a crop miatt van.

#10088) Matska: én nem vágtam hanyatt magam tőle. De lehet csak az én debilségem. 2 éve hozzá se nyúltam. Van egy 28 2.8-as Vivitarom még. Szerintem az még jellegtelenebb. Egy fleki azért szerintem ezeknél csak jobb.
Viszont azt nem értem, hogy ezt az ún. "nagylátót" miért keresed? Különsebb effektje nincs, minőségben pedig szerintem bármelyik kitobi hozza ezt a szintet.

kérdés: Helios 44M-4-et 44-2-re cserélni mennyire hülyeség?

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/120343053@N04/

(#10091) fefe9 válasza Matska (#10088) üzenetére


fefe9
tag

Keress rá gugliban, én láttam több összehasonlítását a MIR-nek, meg a Flektogon-nak, úgy emlékszem optikailag van is közük egymáshoz.

Más téma, általánosságban:
Peaking: még nagyobb szentségtörés, és nincs is összehasonlítási alapom, de én elégedett vagyok eddig a Panasonic GX7 peaking tulajdonságaival, manuálokkal kereső + peaking elegendő, ritkán kell csak a belenagyítás. (biztosan van jobb, használhatóbb, de nekem bevált)

--- https://flic.kr/ps/37w6iv ---

(#10092) Muerte68 válasza grigo (#10090) üzenetére


Muerte68
addikt

a 44-2-nek több a lamellája kerekebb a bokeh-ha jól tudom a 4-es nek kicsivel jobb a bevonat nagyjából ennyi :K igen az javítottam :D

fefe9 a sony peaking-je is jó volt -az oly-é gyak használhatatlan :(((

[ Szerkesztve ]

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#10093) grigo válasza Muerte68 (#10092) üzenetére


grigo
őstag

Akkor lecserélem. 44/2 az a 44-2 jelölésű lenne ha jól sejtem. Igazából az a bevonat nem sok mindent ér komolyabb helyzetekben. Ellenben ha jobb az effekt akkor simán lecserélem szerintem.
Köszi a választ.

https://www.flickr.com/photos/120343053@N04/

(#10094) 80hun válasza grigo (#10093) üzenetére


80hun
addikt

Van egy 44-2-esed , megjavitsam ? :)
Ja most nézem hogy opálos , na azzal nem tudok mit kezdeni. :)

[ Szerkesztve ]

(#10095) Matska válasza grigo (#10090) üzenetére


Matska
senior tag

Időnként jó lenne egy nagyobb látószög mint amit a jelenlegi 1 darab Helios ad.A yashin nincs végtelenem, így az költözik Ferq68-hoz, várok még egy 50-es Pentaxot Japánból, meg most még a hónapban kéne az 50 alatt valami. Karácsonyra meg egy MC Sonnarral lepem meg magam :D

A kitobjektív is jó, csak azzal a legnagyobb gondom, hogy nincs :N

Tudom, hogy ami pénzeket belelocsolok a manuálozásba, abból lassan vehetnék egy 18-55-ös obit, de abban nem lenne ekkora örömöm úgy gondolom.

Szóval jól értelmezem, hogy van egy MIR-1-esed, amit nem használsz? :)) Esetleg meg tudlak szabadítani a tehertől, hogy kerülgetni kelljen :)

fefe9: a MIR-1 a Flektogon orosz másolata. Külföldi oldalak alapján egész jól sikerült másolat.

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/146088520@N03/

(#10096) tvamos válasza jjeahh (#10084) üzenetére


tvamos
nagyúr

Az jó összehasonlítás lenne elsőre...

(#10083) 80hun válasza tvamos (#10082) üzenetére
Az mft-ből csak aps-c csinál a reducter.
Az aps-c-ből csinál FF-et

Én is úgy láttam, hogy x 0.67 a legnagyobb. De gondoltam, hogy ti láttátok valamit, amit én nem. De mindegy is. Rosszul gondoltam.
Nekem nemsokára kész lesz az x0.5 ;)

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#10097) MrChris válasza Matska (#10095) üzenetére


MrChris
nagyúr

Akkor vegyél alulra egy 12-32-t, azzal nem fogsz belemászni a manuálok gyutávjába, 50 alatt úgy is problémás jót találni, pláne olcsón, csak a fiókba kerül. Ha mégis, akkor talán egy c-mountos tv obi. Van egy 25/1.9 tamron a soósnál az aukción. Hogy jó e azt nemtom.

(#10098) Matska válasza MrChris (#10097) üzenetére


Matska
senior tag

Szerintem veszek egy Mir-t egyelőre, később meg egy kitobit, vagy valami gyári fixet.

A japánok előtt amúgy le a kalappal. November 3-án rendeltem obit. Minden mozzanatról küldenek egy emailt, és a csomagom már a magyar fináncoknál van tegnap óta. A camdioxnak 2 hét kellett Angliából.

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/146088520@N03/

(#10099) MrChris válasza Matska (#10098) üzenetére


MrChris
nagyúr

UK-ből nekem egy csomagot hónapig hozták :D

(#10100) grigo válasza 80hun (#10094) üzenetére


grigo
őstag

Küldök róla este egy képet. Illetve leírom a beteg objektívek listáját.

https://www.flickr.com/photos/120343053@N04/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.