Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Manjaro Linux

Hozzászólások

(#791) tordaitibi válasza ubyegon2 (#785) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

"Az FSTAB-ba mindent a saját elérési útja alapján csatolunk be, nem más meghajtó/partició alá."

a /home/tibi/DATA az hol más meghajtó-partíció?
Egy külön mappa a home alatt. Minden a home alatt van. Akkor ugyan hova csatoljam be ha nem a home alá?
Nem zavarna mert jól működik, csak annak a miértje érdekelne, miért dobja bele az asztal, nyilvános, dokumentumok stb. mappákat. Vagyis ezeket miért jeleníti meg egyszerre, mikor én nem a gyökérbe csatoltam?

Valószínűleg azt fogom követni amit Dave javasolt, de elmondom mmiért szerettem volna így.
Első, így nem leválasztható pendrive azadatpartícióm. Az valahogy olyan vicces nekem.
Második, a rendszerbe bedrótozott elérési utakat így simán meg tudom változtani néhány beállítással.
Pl. egy friss rendszerbe a screnshotok a Képek mappába, az összes letöltés a Letöltések mappába van irányítva stb. Ha én most felteszek egy új böngészőt, az nem az ADAT_1TB partíció download mappájába fog menteni hanem az eredeti Letöltésekbe. A többi alkalmazás is, pl. maga a rendszer is. És így tovább. Érthetően írom remélem.
Valamint, ez egy dualboot rendszer, w10-manjaro. A winbe ezeket pofonegyszerű volt beállíteni, gyakorlatilag csak a oprendszerek vannak az ssd-n, minden a háttérvinyóra van irányítva amiról havi növekményes mentésem van. Így mindkét rendszer alól rutinból ugyanazokhoz a mappákhoz nyúlok ha kell valami.
Ha felborul bármi, kinyúvad az ssd, vírust kapok, nem indul a win vagy a linux, stb. semmi gond nincs, újratelepít, használ.
A linux /home is ezen a hdd-n van, egy 40G partíción, ha felborul a rendszer, minden megvan onnan is ami esetleg odakerült.
Ne mondd hogy ez nem logikus így.

Továbbra is kíváncsi vagyok, hova kéne mountolnom a szerencsétlen adatpartíciómat hogy megnyitva CSAK annak a tartalmát lássam, ne az egész home fájlrendszert.

Bénázik a faszom, roppantul örültem hogy segítettél. Egyszer kérdeznél olyat amihez hülye vagy én meg értek, delealáználak Isten lássa lelkem.
Szeretném megtudni a miérteket, kérdést tettem fel mert nincs magyar Manjaro fórum, olyan mint a Linux Mintnek. Mindjuk ott is csak kimarite viszi a prímet és van olyan nap hogy 10-en se olvassák a fórumot.
És nem tudok angolul.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Manjaro Linux
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.