Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Manjaro Linux

Hozzászólások

(#762) Amazonas


Amazonas
senior tag

Boldog Új Évet! :)

Jelentem, ezennel csatlakoztam a Manjaro táborhoz.
Túl vagyok egy pár órás sz*p*son, pár szívinfarktus közeli állapoton (majdnem tönkrement az M.2-es SSD-m, legalábbis azt hittem, elk*rtam), de végül feltelepült a Manjaro KDE. De hát ettől szép a Linux. :)
Az igazat megvallva, még most sem tudom, hogy hogyan. :) A telepítés ugyanis megállt 28-30%-nál az "Unsquash filesystem" lépésnél, ami a netes találatok alapján nem egyedi probléma.
Debug módban futtatva a telepítőt "device write-protected" hiba miatt nem ment tovább. Próbáltam másik pendrive-ról, más programmal kiírva az ISO-t, de ugyanúgy megállt.
Belekezdtem az Architect-es telepítésbe, de a parancssori partícionálásnál feladtam, így tovább kutattam megoldások után a live rendszer-t használva.
Végül újraindítottam a gépet, mondván, hogy csinálok még egy utolsó telepítési kísérletet, erre már a boot-olás is gyanúsan gyors volt - hát kiderült, hogy a már telepített rendszer indult el.
Szóval nem tudom, hogyan, de a Skynet Manjaro életre kelt. :)
Annak ellenére, hogy - látszólag - nem futott végig a telepítő, 1 napos használat és belakás után kijelenthetem: teljes értékű rendszerem van.
Van pár érdekes dolog, pl. a Psensor listájából egy újraindítás után egyszer csak eltűntek az SSD-k, és nem tudom őket visszavarázsolni.
Illetve, a BOINC-ot próbálom most működésre bírni, mert úgy tűnik, ez sem indul el csak úgy egyszerűen.
AUR-helper-nek mit érdemes használni? Yaourt-ról azt olvastam az Arch-os topikban, hogy nemsokára megszűnik, illetve egyébként sem up-to-date (bár a Viber-t feltettem onnan) és a Trizen-t ajánlották helyette.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Manjaro Linux
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.