Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#27) Ultram3jor válasza #65675776 (#22) üzenetére


Ultram3jor
senior tag

Tudom, nincs fegyverkultura. Ennek különben örülök is, nem venném jó néven, hogyha pl egy hülyegyerek éjjel ki akar rabolni, nincs nálam lóvé és lelö. A kilött golyó sajnos nem válogat... Azt viszont sajnálom, hogy az általános sorozást eltörölték, és nem azért, mert túl lennék rajta, dehogy...még felnött is alig vagyok, de ha tényleg kitör egyszer a háború (mégpedig ki fog), akkor bizony nagy szarban vagyunk, azzal meg az ember nem szerez tapasztalatot, hogy leül és CoDozik egyet... Azok a szétrohadt fegyverek is jók lennének, _ha_ olyan lenne az országunk hogy gerillaharcokkal szembe tudnánk szállni, ami tulajdonképpen a legjobb támadási forma (szvsz), mint ahogyan erre a történelemben eléggé sok példa van (angol-bur háború, második vh, vietnámi háború, stb...). Újítani kell, ez tény és való.
Jut eszembe, már az utolsó katonai középiskolában is a 3. évfolyam megy, és jövöre vége az egésznek... Nem csodálkoznék, ha a Zrínyivel is ez történne...
Véleményem szerint a NATO egyenlö amerikával... Jóformán arra jó ez a ''szent szövetség'' hogy a demokrácia ''szent'' harcát támogassa is valaki.
Kína-Tajvan háborúnak kisebb az esélye mint egy Japán vs. Kínának, köztudottan utálják egymást, és ennek hangot is adnak. (Arra azért kíváncsi lennék, hogy igazából milyen a Japán hadsereg, biztos hogy veri az amerikait tecnologiában)
Azt az 50%-ot kicsit keveslem. Háború esetén az angolok sok embert tudnak mozgósítani, de értünk meg se moccannának. A lengyelek - ahogyan mondtad - ök lennének az elsök, mert ahogyan bennünk, bennük és él az a versike (ugye: Lengyel magyar jó barát...). DE, sajnos ök se a legjobbak, és a végkimenetelnél a szándék sajnos nem sokat számít...

Légvédelem: A környező országok sajnos nem sokat fordítanak erre, mert békésen elvannak. Attól meg hogy vett pár gépet a magyar haderö, nem leszünk elörébb, mert egy 12 vs. 200as csatában nem hiszem hogy gyöztesen jönnénk ki, akár fölöttünk, akár más ország felett zajlik a csata.

Atomos részhez: India és Pakisztán egymás ellen fegyverkezik, eléggé kiélezett ott is a viszony, ha jól tudom, északon vannak határvitáik.
Izrael: Elhiszed nekem, hogy Izrael semmit nem ér az atomjával? Mégpedig azért, mert az összes közelkeleti állam rühelli a zsidókat (nem mintha a palesztínokat nagyon szeretnék, de melléjük állnak, mert ők egy szent ügyért harcoltak/harcolnak, bár ezt hadj ne részletezzem, ha valakit érdekel, 1956 október vége felé kutakodjon). És akkor most vetödik fel a kérdés hogy ki is a terrorista..
Töritanáromnak amikor elmondtuk a reggeli hírt, hogy É-Korea atomfegyverre törekszik (sajnos spanyol a csákó, ezért nem sokat ért egy újságból... mind1), elkezdte mondani az ország történelmét, és azzal fejezte be, hogy a mostani uralkodó apja is, fia is egy örült!

Kínát meg nem véletlenül hoztam fel példának, mert eléggé erösen fejlödik, és ezzel együtt fegyverkezik is. Egyre több az energiaszükséglete, és ha egyszer megemelik az olaj árát, olcsóbb támadni mint fizetni. Akkor az lesz a kérdés, hogy az amcsik ki mellé állnak, az opec vagy kína. Mert azért amerika se ér rá idötlen ideig (fél évnyi olajat tárol, szal ennyi ideig müködöképes lenne), hiába kap olajat Venezuelától, nem húzza sokáig a közelkeleti országok nélkül, arról nem is beszélve, hogy az arabok elég jelentös részt mondhatnak magukénak az amerikai gazdaságból (ami amugy is egy elgyengült és kimerített gazdaság), és ha egyszer azt onnan kiveszik, borul a világ. Nehéz követni a fonalakat, ki kivel van jóban, és rosszban.
Most igy hirtelen ennyi...

Üdv, Dávid

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.