Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Magisk

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-01 12:38:22

LOGOUT.hu

Magisk
root jogosultság
Android rendszereken

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4901) crok válasza G48 (#4900) üzenetére


crok
Topikgazda

Az EvoX sajat PlayIntegrityFix megoldassal rendelkezik, ugyanolyan elven megy mint a Xiaomi.EU injector app (igazabol toluk ered az otlet).

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#4902) G48 válasza crok (#4901) üzenetére


G48
senior tag

JAAA!
Akkor felesleges a PIF modul és a FP?

(#4903) G48


G48
senior tag

A [BCR] -t Magisk alól kell frissíteni az EvoX-ben?

(#4904) crok válasza G48 (#4902) üzenetére


crok
Topikgazda

EvoX-en (ha nem kell kifejezetten a root akkor) nem kell PIF.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#4905) G48 válasza crok (#4904) üzenetére


G48
senior tag

Értem.

(#4906) PpenoO


PpenoO
őstag

Eddig tartott az új custom pif :O

(#4907) G48 válasza PpenoO (#4906) üzenetére


G48
senior tag

Azt honnan vetted észre?
Nekem jó.

(#4908) LaySoft válasza G48 (#4907) üzenetére


LaySoft
tag

Meg neked még cache-ből megy...

(#4909) G48 válasza LaySoft (#4908) üzenetére


G48
senior tag

És addig a fizetés is megy? Mármint amíg van DEVICE.
PpenoO honnan tudta h nem jó?

[ Szerkesztve ]

(#4910) LaySoft válasza G48 (#4909) üzenetére


LaySoft
tag

Igen, az igazi teszt az, hogy clear Google Wallet, Play Store data, majd reboot és utána újrapróbálni.

(#4911) G48 válasza LaySoft (#4910) üzenetére


G48
senior tag

Honnan lehet a 15.2-eshez keresni fingerprintet?

(#4912) crok válasza G48 (#4911) üzenetére


crok
Topikgazda

Ezekkel az autoizékkel annak talán könnyebb aki nem ért igazán hozzá.. de kiakad nagyon gyorsan a rendszer ha csak random próbálkozgatsz :\

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#4913) crok válasza PpenoO (#4906) üzenetére


crok
Topikgazda

A fentebb említett FP-vel nálam mindkét említett PIF modullal még mindig megy!

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#4914) crok válasza G48 (#4911) üzenetére


crok
Topikgazda

Esetleg alljatok at a PlayIntegrityNEXT-re.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#4915) G48 válasza crok (#4914) üzenetére


G48
senior tag

Át álltam. Köszi.
Ennek a "gms app"-nak van köze a Taskerhez?
Bekavar ha felrakom mellé a Taskert?

[ Szerkesztve ]

(#4916) crok válasza G48 (#4915) üzenetére


crok
Topikgazda

Felteheted, nincs koze hozza.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#4917) PpenoO válasza G48 (#4909) üzenetére


PpenoO
őstag

Onnan, hogy a kasszánál a telefon kiírta, hogy nem felelek meg a standardnek. 15.2es chiteroman féle modullal használva. Gondolom 24 óra és mindenkinél törni fog. Az a durva (persze biztos a véletlen műve), hogy mindig az Aldiban száll el, 20 perccel korábban a parkolóban tudtam fizetni.

Amit faszságnak tartok ebbe a google korlátozásba, hogy a fizikai bankártyán nincs ilyen kontrol. A telefonon ott a pinkód stb.... totál nosense risk szempontból.

Aminek lenne értelme az egy fizikai sim méretű bankkártya, amit csak paymentre lehetne használni, lenne rá slot a telefonba, oszt jónapot.

[ Szerkesztve ]

(#4918) G48 válasza PpenoO (#4917) üzenetére


G48
senior tag

Ismerős helyzet.
De Neked h h hamarabb tört el mint nekem?

[ Szerkesztve ]

(#4919) rErEaT


rErEaT
senior tag

"Wtf 😭
It was reported on the official Pif group too, people that are using a custom kernel are not passing device integrity anymore.
Pif is not working for them since 25/01/24."

Nem tudom ez mennyire igaz, de azt is olvastam, hogy nem igazán tudják min változtatott a Google, de az is tuti, hogy a fenti téma is csak néhány embert érint illetve volt aki kernelt cserélt és azonnal átment neli device integrity :D

(#4920) G48 válasza rErEaT (#4919) üzenetére


G48
senior tag

Én mikor kernelt váltottam, bukta volt az Integrity.

(#4921) LaySoft válasza rErEaT (#4919) üzenetére


LaySoft
tag

De baszki, legalább egy link-et adjál már, hogy honnan van az infó!

(#4922) mobilizmo válasza PpenoO (#4917) üzenetére


mobilizmo
addikt

A bankkártya nem a google-é és nem root-olható (nem nyitható a bootloadere, mert nincs).

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#4923) rErEaT válasza LaySoft (#4921) üzenetére


rErEaT
senior tag

Bocs, igaz, egyébként telegramon olvastam, de annyit írnak baszki hogy visszakeresni lehetetlen

(#4924) kalasz válasza mobilizmo (#4922) üzenetére


kalasz
tag

Miért a telefon amit saját pénzből vettem az talán a googlié?

A tapasztalat jó iskola, csak a tandíj magas.

(#4925) LaySoft válasza kalasz (#4924) üzenetére


LaySoft
tag

A google azt szeretné és aki nem root-ol, az gyakorlatilag oda is adja neki.

(#4926) mobilizmo válasza kalasz (#4924) üzenetére


mobilizmo
addikt

A hw a tiéd, de a rendszer nem, arra csak valamiféle használati jogot kapsz.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#4927) LaySoft válasza mobilizmo (#4926) üzenetére


LaySoft
tag

Na (többek között) ezért nem kell nekem ájfón.

(#4928) PpenoO válasza mobilizmo (#4922) üzenetére


PpenoO
őstag

Miért kéne rootolni? A sim kártya talán a googleé? Nem. Mobilszolgáltatódtól kapsz hozzá pint és használhatod a google rendszerű telefonodba. Pofonegyszerű lenne szerintem, de lehet valami felett elsiklok.

(#4929) LaySoft


LaySoft
tag

Friss crDroid-ban root nélkül Device integrity passed, Google Wallet újra megy.

(#4930) szimi57 válasza LaySoft (#4929) üzenetére


szimi57
őstag

Nekem szintén. Friss custom ROM, azzal a különbséggel, hogy a Device integrity is Ok. Root szintén nincs.

A MOSOLY egy olyan vezeték nélküli kapcsolat, amely nem igényel külső áramforrást.

(#4931) crok válasza szimi57 (#4930) üzenetére


crok
Topikgazda

Betettek valamelyik meg mukodo fingerprint infojat. A helyzet ugyanaz mint a Xiaomi.EU az elejen: ha eltorik vagx uj build kell vagy pl. ilyen injector megoldas (vagy pl. mint ahogy az EvoX csinalja).

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#4932) LaySoft válasza PpenoO (#4928) üzenetére


LaySoft
tag

Azért kell root-olni (ill. custom ROM-ot használni), mert anélkül csak azt csinálhatsz vele, amit a google megenged. Vagyis nem a tiéd teljesen, korlátozva vagy. Úgy táncolsz, ahogy a google fütyül. Azonban még root nélkül is jobb mint az ájfón, mert legalább bármilyen app-ot feltehetsz, nem csak azt amit a gyártó megenged.

[ Szerkesztve ]

(#4933) mobilizmo válasza PpenoO (#4928) üzenetére


mobilizmo
addikt

Olvasd az előzményeket, szerintem nem érted mire írtam. A SIM kártyának meg semmi köze a mobilod root-olásához.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#4934) Trailblazer válasza crok (#4815) üzenetére


Trailblazer
addikt

Mindez nagyon szép, de most a gyakorlat rácáfolt minderre. Új rom update jött, jó alkalom a módszer tesztelésére: tehát először is az új romból kinyerve Magisk app által megpatkolódott a boot.img, berakta a Downloadsba. Reboot recoverybe, rom update felrak, imént patkolt Magiskes boot.img felrak, recovery vissza: csakhogy ez már ekkor szól, ha Magisk volt fent, akkor azt újra kell rakni, mert kiüti. Így is történt, nincs Magisk.

Előállt a saját farkába harapó kígyó esete a külön recovery partíció hiánya miatt. Tehát hogyan tovább? :U

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#4935) szimi57 válasza Trailblazer (#4934) üzenetére


szimi57
őstag

Nekem akkor kerekedett ki ilyen történet, amikor az előző romból nem szedtem ki a magiskot eltávolítással vagy külső uninstallal. Némi mókolás után helyére kerültek a dolgok.

[ Szerkesztve ]

A MOSOLY egy olyan vezeték nélküli kapcsolat, amely nem igényel külső áramforrást.

(#4936) crok válasza Trailblazer (#4934) üzenetére


crok
Topikgazda

Patkolasnal azt valasztottad hogy boot.img vagy recovery patkolas? Mert egyikszer ezt irod masikszor masikat, ha nincs boot part. mit hogy patkolsz es mit mire flashelsz? Haromszor olvastam at, lehet faradt vagyok de itt boot-ot meg recovery-t is irsz oda-vissza.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#4937) Trailblazer válasza crok (#4936) üzenetére


Trailblazer
addikt

Nem írtam semmit össze-vissza, a tényeket pötyögtem le. Patkolásnál egyetlen lehetőség van, már ha ezt a folyamatot nevezzük annak.

Itt megadtam neki a friss rom update-et, amiből (illetve a benne lévő payload.bin-ből) kiszedi a boot.img-t, felrakja rá magát és elmenti új néven a Downloadban.

Na de ugye ez szűz boot.img recovery nélkül, mivel közvetlenül a friss rom update-ből származik. És a flash után a recovery felülírja a felflashelt, módosított boot.img-t, míg ez visszirányban nincs, ergo ezért csináltam úgy, hogy a zippé átnevezett Magisk apk-t ilyenkor raktam fel.

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#4938) Trailblazer válasza Trailblazer (#4937) üzenetére


Trailblazer
addikt

Úgyhogy szánom-bánom bűneim, de marad az ellenjavallt módszer. Annyi kivétellel, hogy az OrangeFox recovery elfogadja az apk-t is, hisz ez is csak egy zip. Meg ugye van még egy kör a Magisk appban a rendszerből ilyenkor, újra felrakatja magát, ezután kész.

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#4939) Trailblazer válasza szimi57 (#4935) üzenetére


Trailblazer
addikt

Ezt azért hanyagoltam, mert akkor az összes használt Magisk modul is távozik, és újra kéne tenni őket is. Az imént ecsetelt módszerrel nem változik semmi, legalábbis Magisk fronton.

[ Szerkesztve ]

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#4940) LaySoft


LaySoft
tag

Kinyerhető egy custom ROM-ból a pif.json? Ill. fordítva, egy éppen működő pif.json berakható valahogy egy custom ROM alá, hogy ha a jelnelegit bannolták, ne kelljen várni a következő release-re?

(#4941) crok válasza LaySoft (#4940) üzenetére


crok
Topikgazda

A forrasabol biztos kinyerheto az info (nincs benne pif.json, az csak a PIF modulhoz jo) de a berakashoz ugye ujra kellene compile-olni mindent ami benne van a buliban a ROM-ban es amugy is read-only (nem is mount-olhato read-write-ra) a legtobb ROM /system vagyis ha meg is csinalod akkor se biztos hogy a helyere tudod csak siman masolni, ha meg mar le kell cserelni file-okat akkor Magisk kell (KSU esetleg) magicmount-al, modullal, etc.. akkor mar ugyanott vagy, akkor egyszerubb a PIF - ezert irtam fentebb amit irtam a #4931-ben.

[ Szerkesztve ]

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#4942) crok


crok
Topikgazda

Hjajj de paraj a Google.. úgy néz ki elég sok custom kernel (és custom ROM amiben a kernel "ilyen") azért bukik basic-re még akkor is mikor másnak a PIF ugyanazzal jó mert a uname parancsban van valami olyan string amit ők nagyon okosan blacklist-re tettek vagyis nem szerepelhet benne.. pl. sultan (pixel custom kernel fejlesztő..) ééééés gyanítom a LineageOS és minden más is.. test-build-ben Sultan átírta a kernelben a sultan-t slutan-ra és hupp, pass.. egy (sajnos nagyon jó..) ötlet szerint a Google elkezd(het)i összenézni a fingerprint-et és az összes többi paramétert a kernelverzióval is..

Mindjárt röffentek valamin egy Lineage-et.. addig ha van akinél gond volt tudna posztolni egy uname -a kimenetet egy terminálból (nem kell hozzá root egyébként..)?

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#4943) LaySoft válasza crok (#4942) üzenetére


LaySoft
tag

Xiaomi Poco F3, crDroid 10.1 (Android 14):
Linux localhost 4.19.305~InfiniR_Alioth_v2.87//37603500d994 #91 SMP PREEMPT Fri Jan 26 14:37:24 CET 2024 aarch64 Toybox

(#4944) PpenoO válasza crok (#4942) üzenetére


PpenoO
őstag

Linux localhost 4.14.190-perf+ #1 SMP PREEMPT Wed Jan 5 08:15:46 CST 2022 aarch64 Toybox

Nekem van bajom, ZTE fingerprint eltört, most osm0sis féle PIFel és annak generátorával próbálkozom de vagy már tíz féle custom pifet betöltve is failel a Device Integrity.

[ Szerkesztve ]

(#4945) crok válasza LaySoft (#4943) üzenetére


crok
Topikgazda

És neked nem volt ugye bajod?
A string itt a InfiniR lenne de azt (még? :D) nem nézték :D

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#4946) LaySoft válasza crok (#4945) üzenetére


LaySoft
tag

Nekem eddig minden jó, tegnap több helyen is fizettem telefonnal. Nincs root.

(#4947) micafighter válasza crok (#4942) üzenetére


micafighter
nagyúr

Akkor ez lehet a háttérben, mert nekem Pixel rootolt gyári rommal/kernellel továbbra is megy gond nélkül a fizetés az itt megosztott json-al, ugyanazzal, amire egyesek itt panaszkodtak az elmúlt napokban, hogy már nem mennek.

[ Szerkesztve ]

(#4948) PpenoO válasza micafighter (#4947) üzenetére


PpenoO
őstag

Szívesen megnézem, csak nem tudom, hogy kell átnevezni kernel nem tudom mit :)

(#4949) crok válasza PpenoO (#4948) üzenetére


crok
Topikgazda

Azt sehogyan, ahogy a kernelt újra kell forgatni, plusz a spoof ha nincs előkészítve nem tudsz nekiállni se.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#4950) PpenoO válasza crok (#4949) üzenetére


PpenoO
őstag

Juhuuuu :) Nem tudok akkor jobbat, minthogy írok XDAn a port készítőjének, hogy frissítse releaset. Fingers crossed.

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Magisk
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.