Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#339) Kobe válasza biker (#338) üzenetére


Kobe
veterán

Szerintem benned nem egészen tisztázódott az elmúlt pár év válságának fogalma. Ha igen, akkor örülnél, hogy csak ennyit buktál. Számos olyan tényezője van a depressziónak, ami még ma is rohadt lassan képes visszaállni a konjunktúra idején való pályára - ingatlanpiac, devizaértékek, munkanélküliség, reál GDP növekedés, fogyasztás, stb. Baromi nagy mák, hogy a magánnyugdíjpénztárak egyből vissza tudtak ülni a lóra. Elárulom, nem sok szektor volt ilyen. Nevezetesen 2. Az MNYP-k és a gyógyszergyártók (bár ők meg sem érezték a válságot).

ha te olyan befektetést keresel, ami folyamatosan képes csak növekedni, javaslom próbálkozz egy másik bolygón mert itt a földön olyat nem találsz... :) vagy találj ki hozzá egy új gazdasági rendszert, mert a mostani kapitalizmusban rendszerszinten van benne a 15-20 éves időtávokban kialakuló krízisek nagy valószínűsége. Ez kb azt jelenti, hogy számolni kell azzal, hogy ha te 40 évig takarítasz meg, akkor abból 2-3 évi befizetésed kapásból ugrik a kialakuló krízisek miatt. Ilyen a rendszer, ennyi.

a bankbetétek talán ilyen biztonságos befektetések amiket keresel, de mivel mindenhol nevetséges 3 hónapos akciós kamat van és az is többmilliós (5-10) megtakarítás mellett hoznak látható eredmény, plusz figyelembe véve, hogy évente 3-4x kell bankot váltanod vagy megmozgatnod a pénzed, számlát nyitnod, stb.....nem nevezném azért a befektetések nonplusultrajanak, ami azt illeti épp hogy az egyik leggyengébb és legstandardebb formája.

Szerinted egy tíz éves időtáv alatt ezek a költségek (idő + járulékos ktsgek - átutalás, befizetés, számlavezetés, számlanyitás, stb) mennyibe fognak kerülni ? Elég sokba.

Ahogy olvasom te az a félig üres-félig tele a pohár ember lehetsz. Te azt mondod, "basszus, veszteség. tökmindegy, most realizálom, vagy X év múlva, ez egy veszteség." Amit az MNYP-k miatt realizáltál.
Én azt mondom, a 14 havi befizetésem lenyúlása ugyanilyen veszteség, tök mindegy mikor realizálom, maximum egy karácsonyi üdvözlőlapot fogok belőle viszontlátni, és ugye az állami rendszer miatt realizálom, amihez formálisan még semmi közöm....csak az szerintem egy fokkal durvább, hogy én egy olyan rendszer miatt realizálok nemkicsi veszteséget, aminek formálisan mégcsak a tagja sem vagyok.....
azt meg sem merem említeni, hogy amikor a birkákat visszaterelik az állami rendszerbe, na az mekkora veszteség lesz, onnantól ugrott a pénzed nyomon követhetősége, te mondhatod állambácsinak hogy de hiszen te bcsülettel fizettél 30 ezer forintot havonta, ő mondhatja, hogy nem fiam, te csak 5 forintot fizettél havonta....kb ezt is meg lehet csinálni a mai keretek között, plusz ha hozzáveszem hogy mire a mi generációnk eljut a nyugdíjas korig addig annyiszor változik a nyugdíjak kalkulálásának módja, és annyival rosszabbul jársz majd, hogy ott az egyéni számla sem segít.....

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.