Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

A rendelkezésünkre álló információk alapján, a szoftver PC-re való telepítése Magyarországon nem minősül illegális cselekménynek. Ettől függetlenül a szoftver módosítása továbbra sem megengedett, ezért a továbbiakban az ilyen verziókra történő bárminemű utalástól kérjük mindenki tartózkodjon!

Tartalomjegyzék:

1. Előkészületek
2. macOS telepítő USB létrehozása
3. Clover telepítése
4. macOS telepítése
5. Telepítés utáni tennivalók
6. Támogatott Grafikus processzorok
7. Előforduló hibák, támogatott WiFi+BT/Ethernet eszközök
8. Hogyan kérjünk segítséget, ha nem működik?
9. Hasznos linkek
10. Hasznos alkalmazások
11. Hasznos alkalmazások (társtopikból a hasznos programok és hasznos apróságok címek alatt)
12. Windows Dual-Boot (egy meghajtón/külön meghajtón)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13902) ko9 válasza Máté94 (#13901) üzenetére


ko9
addikt

Csak gondolkozz logikusan. Egy PM55 chipsetes lapban nincs AHCI? Szerintem inkább CSAK AZ van... És nem engedik átállítani IDE Mode-ba.

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#13903) Phantomhive válasza Máté94 (#13901) üzenetére


Phantomhive
aktív tag

Gyakori kérdések weboldalra csak röhögni érdemes felmenni, semmit ne kezelj lehetséges dologként, amit ott látsz vagy olvasol :D
Szerintem van benne AHCI, túl friss cucc ahhoz, h ne legyen. ráadásul laptop, ha jól láttam.

[...] and on the sixth day God created Manchester

(#13904) Ragnar95 válasza ko9 (#13898) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Támogatja, különben nem működne a BirtualBoxban se, szerencsére az új procim már tudja a VT-x-et :DDD
Már jön le a Lion Vmware, de addig nem tudsz valami megoldást arra, hogy a VirtualBox-os Leo felismerje az iPhone-t USB-n? :B
jilian: vártam már eleget, nincs türelmem a windows-os verzióra várni :DD

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#13905) gabo89


gabo89
senior tag

Üdv!

Felraktam az iAtkos L2-öt a Lenovo G550-es laptopomra. Rögtön elindult, a wifi-re és az ethernetre találtam kextet. Az audiót még nem néztem, de szerintem azzal sem lesz gond.
Viszont az Intel 4500HD nem akar natív 1366*768 -as felbontást adni, 1024*768-ban tolja. Próbáltam már egy két kextet, de nem jön össze.
Tudtok segíteni?

indul a sörös aludni

(#13906) farrvince


farrvince
csendes tag

Sziasztok,ma probalkoztam a Nawcom Snow Leopard rendszerrel egy Dell Dimension 5150-en.
Mondanom sem kell,nem jartam sikerrel,mert mikor ujraindul a rendszer telepites utan elkezd forogni az alma alatt a kis karika,majd szepen az egessz kepernyo vibrall egyet feketen es utanna eltunik az alma,csak a feher haatter marad es megall minden!

Mit tehetek hogy valahogy be tudjam inditani?

Az iAtkos Kernel Panicolt,a Kalwyaw-nel meg nincsenek Driverek semmihez,vagyis en nem kaptam!!

Szoval,kerlek segitsetek,2 hete csak Hachintosolok es meg semmi sem ment!

(#13907) farrvince válasza farrvince (#13906) üzenetére


farrvince
csendes tag

Na szoval,vegul sikerult beinditanom a rendszer -x parancsal!!Safe Boot Modban!
Most az erdekelne,hogy ha most ujrainditom a gepet,mikor mar kessz az account meg minden,be fog indulni vagy elotte meg telepitenem kell valamit?

(#13908) farrvince válasza farrvince (#13907) üzenetére


farrvince
csendes tag

Kiserleteztem,nem indul csak -x parancsal!!Csak safe mondban akar indulni,hogy inditsam be rendesen?:(

(#13909) Phantomhive válasza farrvince (#13908) üzenetére


Phantomhive
aktív tag

indíts egyet simán -v -f parancsokkal.
ez nézd meg, hogy hol áll be a konzol, utolsó max. 10 sorban ott lesz a hibaüzi.
ha továbbugrik, akkor gratulálok, a rendszered feláll, él és virul és szerintem annyi lesz a feladat, hogy dugd át a monitorodat a videokártya másik aljzatába, mivel azt veszi alapértelmezettnek. ha nincs igazam, akkor indítsd újra -x paranccsal és a Utilites/Console-ból keresd elő az előző boothoz visszapörgetve, h kb. hol akad el a dolog vagy mentsd le a logot és töltsd fel valahova(csak ne ilyen megauploadra és hasonlókra, ahol free accounttal 15 percet kell várni :D )

[...] and on the sixth day God created Manchester

(#13910) farrvince


farrvince
csendes tag

lk

(#13911) farrvince válasza Phantomhive (#13909) üzenetére


farrvince
csendes tag

Szia.Sima -v parancsal ezt csinalja!
http://kepfeltoltes.hu/120122/fot___www.kepfeltoltes.hu_.jpg

(#13912) farrvince válasza Phantomhive (#13909) üzenetére


farrvince
csendes tag

Analog kabellel sem megy!Ott is csak a feher hatter marad!
Es a -v -f-nel ugyanaz

(#13913) farrvince válasza Phantomhive (#13909) üzenetére


farrvince
csendes tag

Nem lehet hogy a kernel a hibas?Most legacy_kernel van!
Mondjuk alitolag a Nawcom cd tudja mit kell magatol,de en ezt nem igazan hiszem el a latottakbol,mivel nem mukodik a rendszer:))

(#13914) RaZroX


RaZroX
addikt

Üdv! Erre a Laptopra szeretnék felrakni Mac-et. Melyiket ajánljátok ? Illetve mennyire várható, hogy jól fog működni a cucc ?
Előre is köszi a választ!

This is the way

(#13915) Máté94 válasza RaZroX (#13914) üzenetére


Máté94
addikt

Hát, ha csinálsz AIDA64-el egy reportot, azzal többre fogunk menni...

(#13916) RaZroX válasza Máté94 (#13915) üzenetére


RaZroX
addikt

Fú ezt konyha nyelven is mond el :DDD

This is the way

(#13917) Phantomhive válasza RaZroX (#13916) üzenetére


Phantomhive
aktív tag

van egy program. az a neve, hogy aida64 ill. everest (én utóbbit ismerem).
rendszer diagnosztizáló programok. konyhanyelven: kiírja, hogy mi van a gépedben.
report: van ilyen gomb, amit ha lenyomsz és végig lépegetsz, akkor összegyűjti egy fileba, h mi van a gépedben. ezt a filet kell ide eljuttatni hozzánk.

[...] and on the sixth day God created Manchester

(#13918) Phantomhive válasza farrvince (#13911) üzenetére


Phantomhive
aktív tag

phú ,ezt a hibát nemigen ismerem. graphicsenabler mire van téve? ill. matattál-e vele?
integrált v. pcie kártya?
console logba belenéztél? ha -x kapcsolóval indul, akkor vga gyanús a dolog, s nem kernel, ezt kb. 75%-ra mondom.

milyen vga-d van?

[ Szerkesztve ]

[...] and on the sixth day God created Manchester

(#13919) BioNiCMaN


BioNiCMaN
addikt

Nyugodtan használjátok a szerkesztést, ha 5 percen belül vagytok! :U

Egyetértenék veled, de akkor mind a ketten tévednénk.

(#13920) RaZroX válasza Phantomhive (#13917) üzenetére


RaZroX
addikt

Értem, köszi akkor ezeket megcsinálom egyik nap :D

This is the way

(#13921) BogyóBP válasza RaZroX (#13920) üzenetére


BogyóBP
addikt

Analog jelforrás nem támogatott az OSX nél. Csak DVI vagy HDMI vagy annál jobb.

[ Szerkesztve ]

ASUS ROG Strix B660-F Gaming WIFI | Intel Core i5 12600KF | 2x16GB G.Skill Trident Z5 RGB Silver DDR5 6000mhz CL36 | Asrock RX 6700XT Challanger Pro 12GB | Kingston NV2 1TB NVMe + Kingston NV2 500GB NVMe | Acer Nitro XV272up 27" | be quiet! Pure Power 10 CM 500W | Lian Li O11 Air mini | Creative 2.0

(#13922) Phantomhive válasza BogyóBP (#13921) üzenetére


Phantomhive
aktív tag

ha az analóg alatt a VGA-ra gondolsz, akkor tévedsz.

[...] and on the sixth day God created Manchester

(#13923) farrvince válasza Phantomhive (#13922) üzenetére


farrvince
csendes tag

A kártyák ATI Radeon HD 4550!

A többit amit írtál sajnos nem értem!Hova nézzék be és mit állítsak át?
Amit meg mondani tudok az hogy induláskor kiírt valamilyen personalizing IDE.... Dolgot majd F1-et kert a fojtatashoz

(#13924) egomen


egomen
csendes tag

Ha valaki tud segitsen már nekem xXx Leo 10.5.6 telepitésben nagyon fontos lenne már kibuktam rajta 6* telepitettem de semmi. Ujraindulás urán fehér képernyő alma logó alul forog az anim utánna almalogón fehér kocka 0 áthúzva a vinyótölt de nem megy tovább. PLS

(#13925) farrvince


farrvince
csendes tag

Sziasztok!Kene segítség!
Dell Dimension 5150
CPU:Intel Pentium 4 630,CPU 3.00 GHz (2CPUs)
BIOS:Phoenix ROM BIOS PLUS Version 1.10 A02
Memoria:2048 MB
Rendszer Tipusa:DELL DM051
Video:ATI Radeon HD 4550 512 MB 400 MHz
Audio:ATI Radeon HDMI,SigmaTel STAC9220 A1
Network:Intel PRO/100 VE
Motherboard:Intel Lakeport-G i945G

Ezek a gépem adatai!
Feltettem az iAtkos S3 v2-t de gondom van vele!Ujraindulas utan nem megy!

(#13926) AdamP900


AdamP900
tag

Sziasztok!
Proba keppen szerettem volna (es meg most is szeretnek) feltenni egy Retail Snow Leopardot (10.6.3) majd ra egy Lion -t. Elkezdtem volna telepiteni Ez alapjan,de kapok egy hibauzenetet iBoot csere kivetele es Reatil DVD betetele utan. Kep1
Nem hagyott nyugodni a dolog es beirtam kovetkezo probalkozasnal, hogy: -v -x PciRoot=1. Ugyan fogalmam sincs mit jelent ez (bar nagyon jo lenne tudni ilyeneket), de ekkor legalabb kiirt egy par dolgot, megpedig ezeket: Kep2

Mi a baj? Mi miatt nem ohajt elindulni?
ko9 es tarsai, akik jobban ertetek hozza vessetek erre egy pillantast legyszi! Koszonom! :R

-- Nagy Ádám

(#13927) Máté94 válasza AdamP900 (#13926) üzenetére


Máté94
addikt

Igazából amikor én telepítek nekem is kiírja sokszor, hogy EBIOS read error, de csak azért, mert be kell olvasnia a lemezt, utána bedobja a választóképernyőt.

BIOS-ban be van állítva minden?

[ Szerkesztve ]

(#13928) AdamP900 válasza Máté94 (#13927) üzenetére


AdamP900
tag

Ertem! Meg egy probat tehetek. mire gondolsz minden alatt? AHCI be van kapcsolva, USB -s cuccok felengedve. Kell meg valamit engedelyezni?

-- Nagy Ádám

(#13929) AdamP900 válasza AdamP900 (#13928) üzenetére


AdamP900
tag

iAtkos fele L2 minden zokszo nelkul felkuszik. De inkabb raknek Retail -t.

-- Nagy Ádám

(#13930) AdamP900 válasza Máté94 (#13927) üzenetére


AdamP900
tag

Igazándiból ez nekem már lemezfelismerés után van mikor entert ütöttem a felismert DVD-re. Már a fél képernyőt teleírta így kb 5 perc alatt ezzel a read error hibával. Mennyi idő után van kedve tovabblépni?

Szerk.: pár perc tétlenkedés után panic.

[ Szerkesztve ]

-- Nagy Ádám

(#13931) Phantomhive válasza AdamP900 (#13930) üzenetére


Phantomhive
aktív tag

ilyen nekem is volt sokszor.
ez az egyik legkülönösebb hiba, amivel találkoztam.
néha az volt a megoldás, hogy átdugtam másik sata csatlakozóba a dvd-olvasót és a hdd-ket. lehúztam minden hdd-t és csak 1 hdd+1dvd olvasó volt beduva és addig pakolgattam a slotokban a sata csatlakozókat és próbáltam újra, míg egyszer csak betöltötte.
érdemes proci órajelet tök alapra venni amúgy, volt, h csak azután olvasta meg.
de volt, h simán rosszul írta ki a lemezt és sose bootolt róla v. max egyszer.
én arra esküszöm amúgy, h lecsípni 6 gigát 1 partícióból, megformáni hfs+-nak és arra bemásolni a telepítőfájlokat, tenni rá egy chameleont, fakesmc.kext-et felmásolni rá meg mindent, ami kell, bebootoli a telepítőt így a hdd-ről és úgy telepíteni a rendszert a nagy partícióra.
aztán a te döntésed, h megtartod-e biztonsági partíciónak v. törlöd és hozzácsatolod a nagyhoz később. 6 giga nem 1 óriási mennyiség(kivéve, ha SSD-vel tolod :)) )

[...] and on the sixth day God created Manchester

(#13932) Máté94 válasza AdamP900 (#13930) üzenetére


Máté94
addikt

Ja... nekem akkor, amikor kicserélem a lemezt, és F5-öt nyomok.

Szerintem csinálj iATkos-al egy Unibeast-es pendrive-ot, és kész. Azzal nem hiszem, hogy gond lesz.

(#13933) AdamP900 válasza Phantomhive (#13931) üzenetére


AdamP900
tag

Sejtettem, hogy a csatik is okozhatnak ilyen gondot. 1Tb -os hdd-vel nyomom úgy kapacitás van bőven. :D A rossz írásra gyanakszom még én is, úgyhogy egy kisérletet megejtek majd még másik DL -es lemezzel.

Máté: Kiveséznéd nekem, hogyan kell azt csinálni? Ezeket még meg kell tanulnom. :U :R

-- Nagy Ádám

(#13934) AdamP900 válasza Phantomhive (#13931) üzenetére


AdamP900
tag

Tuning nincs a gépen mert a sima 2600 -as i7 -es procit nem nagyon lehet tuningolni. Sőt... :) 2x4 giga ram helyett is 1db 4 gigásat hagyok benne. Ez az utóbbi másolgatós dolog sem lehet rossz, de ez is kicsit kinai nekem.

Összegezve magam amihez értek: iAtkos feltétele (bárki röhögve megcsinálja tudom), kikapcsolás problémát talán megtudom oldani. A rendszer betudjon bootolni kakewalk nélkül, ezt is megtudom csinálni. Kb ennyi az OSX -es tudásom. :) Jó lenne kicsit többet lőni a dologhoz, dehát egyenlőre ennyit tudtam összeszedni. Hálistennek itt azért segítő kezekre talál az ember! :)

-- Nagy Ádám

(#13935) AdamP900


AdamP900
tag

Tonymac leírás alapján nekizuhanok! :R

[ Szerkesztve ]

-- Nagy Ádám

(#13936) Máté94 válasza AdamP900 (#13933) üzenetére


Máté94
addikt

Felrakod az alap minimális szinte iATKOS-t, csak egyszer kell használni. Szerzel egy 8GB-os pendrive-ot, egy Mac App Store-os Lion-t és ez alapján megcsinálod rajta.

(#13937) Phantomhive válasza AdamP900 (#13934) üzenetére


Phantomhive
aktív tag

http://www.insanelymac.com/forum/index.php?showtopic=260594&st=160

pofon egyszerű.
ha nem tudsz angolul v. nem értesz egy lépést, akkor elmagyarázom, de amúgy pofon egyszerű. a lényeg az, hogy lépésről-lépésre, higgadtan kell csinálni, nagy alapossággal.

[...] and on the sixth day God created Manchester

(#13938) BogyóBP válasza Phantomhive (#13937) üzenetére


BogyóBP
addikt

Én ezt nem értem. Most akkor muszáj hogy legyen fenn osx a gépen hogy tudjak HDD ről telepiteni osx et?A lemezes telepités nekem is kurva lassú. Windows ból nem lehet megformázni HFS+ ra? Sztem van olyan particionáló amelyik tudná ezt a funkciót.

ASUS ROG Strix B660-F Gaming WIFI | Intel Core i5 12600KF | 2x16GB G.Skill Trident Z5 RGB Silver DDR5 6000mhz CL36 | Asrock RX 6700XT Challanger Pro 12GB | Kingston NV2 1TB NVMe + Kingston NV2 500GB NVMe | Acer Nitro XV272up 27" | be quiet! Pure Power 10 CM 500W | Lian Li O11 Air mini | Creative 2.0

(#13939) Thome


Thome
addikt

Üdv!

AMD+ATI kombóra melyik Hackintosh a megfelelő verzió? Látok én itt S3-at, L2-t, stb... Anno próbálkoztam S3-mal, de nem igazán sikerült a dolog. :B

(#13940) Phantomhive válasza BogyóBP (#13938) üzenetére


Phantomhive
aktív tag

phú, az nagyon elkerülte a figyelmem, hogy nincs működő osx-ed, ne haragudj.
akkor azt hiszem marad az előttem linkelt usb-s megoldás. legalábbis ettől tartok.
ez a megoldás nem hiszem, h kivitelezhető windows alól. nem kizárt, de nem tartom esélyesnek. hfs formázás azt hiszem, hogy megoldható egy macdrive nevű programocskával wiwndndows alól. onnantól pedig a fileokat kell a basesystem.dmg-ből rámásolni a létrehozott meghajtó gyökerébe, majd a nagy dmg-ből valami efi filet meg disklabelt, stb..stb.. illetve a packages linket törölni és a helyére tenni a komplett, több gigás packages mappát.

megpróbálhatod windows alól, de semmit nem tudok garantálni, h működni fog. természetesen ne felejtsd el a csinált meghajtó gyökérmappájában csinálni egy Extra mappát, abban egy Extensions mappát és abba betenni egy FakeSMC.kext filet(ez az egy file az, ami MINDEN hackelt osx-hez kell feltétlenül).
utána megpróbálhatod, hogy ezt bebootolod egy chameleonnal pl. cd-ről(iBoot CD - tonymac féle -google) vagy valami usb-s bootloader megoldással.

igazából nem akarlak elvinni az erdőbe, inkább csak lehetőségeket próbálok vázolni ill. tágítani az ismereteidet, amikből majd talán kitudsz ötleni valamit :)

[...] and on the sixth day God created Manchester

(#13941) AdamP900 válasza Máté94 (#13936) üzenetére


AdamP900
tag

Minden megvan kerlek szepen! Csak egy a baj, hogy nem csinalja meg a pendrive -ot. Remelem azert, mert SL alol kell UniBeast-el baszkodni. Meg megprobalom, hogy leszedek egy iAtkos fele SL -t es az alol megcsinalom az USB -t. Ha ugy se akkor fingom sincs, hogy varazsoljak Retaail Lion -t magamnak. :U

-- Nagy Ádám

(#13942) Phantomhive válasza AdamP900 (#13941) üzenetére


Phantomhive
aktív tag

ha tudsz működőképes snowleopardot varázsolni, akkor feltétlen dolgozz guid partíciótáblájú HDD-n.
legyen rajta 3 partíció, ami így néz ki:
első: legnagyobb hely: lion
második: durván 10-15gb: snow leopard
harmadik: 5GB: Lion-telepítő

snow leopard felrak, az alól megcsinálod a lion telepítőt, amit linkeltem pár poszttal ezelőtt.
reboot.lion telepítőből felrakod a lion a legelső partícióra.
majd lion alól nyitsz egy disk utilityt és a két(vagy csak a snow leopard) partíciót fogod és a kis "mínusz" jellel törlöd, a lion partíció meg lehúzod, "bekebelezed" vele a felszabadult helyet.

és elméletileg voila, kész a rendszered. nekem is így kellett ügyeskednem egyszer, gond nélkül ment minden. a lényeg az, hogy a hdd guid partíciótáblájú legyen, ne MBR, mert az utóbbi nem elég rugalmas az efféle manőverekhez. legalábbis én így tapasztaltam.

[...] and on the sixth day God created Manchester

(#13943) BogyóBP válasza Phantomhive (#13940) üzenetére


BogyóBP
addikt

Köszönöm rendes vagy, a gond már csak az hogy az alaplapom valamiért nem képes USB ről bootolni, az okát pedig nem tudom mért. Mert a Qflash viszont felismeri a pendrive ot biosfrissitésnél

ASUS ROG Strix B660-F Gaming WIFI | Intel Core i5 12600KF | 2x16GB G.Skill Trident Z5 RGB Silver DDR5 6000mhz CL36 | Asrock RX 6700XT Challanger Pro 12GB | Kingston NV2 1TB NVMe + Kingston NV2 500GB NVMe | Acer Nitro XV272up 27" | be quiet! Pure Power 10 CM 500W | Lian Li O11 Air mini | Creative 2.0

(#13944) egomen


egomen
csendes tag

Helo ha valaki tudna nekem segiteni nagyon megköszönném még ujonc vagyok hackintos használatba fontos lenne!

(#13945) egomen


egomen
csendes tag

Valaki legyen már olyan jószivü és segitsen nekem már irtam pár hozzászólást de senki nem segit. Előre is köszönöm.

(#13946) tDr1v3r


tDr1v3r
veterán

Sziasztok,

A Lion mennyire szereti a CPU-ba integrált GPU-kat? Gondolok itt az SB-nél debütáltakra...

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#13947) Máté94 válasza tDr1v3r (#13946) üzenetére


Máté94
addikt

Csak HD3000-et szereti.

(#13948) AdamP900 válasza egomen (#13944) üzenetére


AdamP900
tag

Hali!
Írd le konkrétabban mibe kellene segíteni és a nálam jóval okosabbak biztos fognak tudni valaszolni. ;)

-- Nagy Ádám

(#13949) egomen


egomen
csendes tag

Olyan problémám lenne hogy nem tudok .dmg kiterjesztésü alkalmazásokat telepiteni. A jelenlegi rendszer xXx 10.5.6 leopard. Kernel Vodoo 9.4.0 1.0XNU Jah és ha osx86 rol próbálok drivert leszedni applke script failed hiba üzi az integrált háló kártyám műxik int hang nem int bluettoth igen wifi ugyszint nem.

[ Szerkesztve ]

(#13950) Thome


Thome
addikt

Valaki tudna linkelni nekem egy S3V2 iso file-t? (Ami AMD-hez is jó, arra gondolok.)
Sehol nem találok. Köszönöm! :R

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.