Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

A rendelkezésünkre álló információk alapján, a szoftver PC-re való telepítése Magyarországon nem minősül illegális cselekménynek. Ettől függetlenül a szoftver módosítása továbbra sem megengedett, ezért a továbbiakban az ilyen verziókra történő bárminemű utalástól kérjük mindenki tartózkodjon!

Tartalomjegyzék:

1. Előkészületek
2. macOS telepítő USB létrehozása
3. Clover telepítése
4. macOS telepítése
5. Telepítés utáni tennivalók
6. Támogatott Grafikus processzorok
7. Előforduló hibák, támogatott WiFi+BT/Ethernet eszközök
8. Hogyan kérjünk segítséget, ha nem működik?
9. Hasznos linkek
10. Hasznos alkalmazások
11. Hasznos alkalmazások (társtopikból a hasznos programok és hasznos apróságok címek alatt)
12. Windows Dual-Boot (egy meghajtón/külön meghajtón)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13151) Ragnar95 válasza ko9 (#13150) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

A most leszedett verzió sajna nemfut VMware-ben, de leszedek egy másikat, remélhetőleg az jó lesz :)
Azt megtudom valahol nézni, hogy a procim támogatja-e a virtualizációt? :F Intel Core2Duo E7500

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#13152) ko9 válasza Ragnar95 (#13151) üzenetére


ko9
addikt

Ha küldesz egy CPU-Z képet, akkor megmondom :)
Ne tölts le semmit, úgy se fog menni alapból... Csak amit én mondok :P

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#13153) Ragnar95 válasza ko9 (#13152) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Itt a kép róla

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#13154) ko9 válasza Ragnar95 (#13153) üzenetére


ko9
addikt

Hát nem lesz szerencséd (E7500-ból 3 fajta van, ebből 2 nem, 1 támogatja, a tied pont nem).

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#13155) Ragnar95 válasza ko9 (#13154) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

:( :(((
Nagy kár :(
Ezt amúgy honnan lehet megtudni, mert még megnézném a notebookomat is, hátha az tudja.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#13156) ko9 válasza Ragnar95 (#13155) üzenetére


ko9
addikt

Az utasításkészleteknél Intelnél Intel VT-x is van, AMD-nél AMD-V.

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#13157) Ragnar95 válasza ko9 (#13156) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Köszönöm szépen a segítséget :R

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#13158) #01993216


#01993216
törölt tag

Hali!

Problémáim akadtak a tökéletesnek tűnő rendszeremmel!
VoodooHDA driver van fent és néha elég recsegős, de némelyik film hangja elég f*s. Ez driverhiba. Gondoltam kicserélem a hack-elt AppleHDA-ra.

ALC887/888b-s hangom van az alaplapon, annak DSDT nélkül is mennie kell.
Visszatettem a 10.6.2-es AppleHDA.kext-et, feltettem mellé a HDAEnabler.kext-et, illetve az Extra könyvtárba beletettem az ALC887-es kext-et. Újraindítás után a következő történt.

A System Preferences-ben megjelent a driver. Intel High Definition Audio.
Viszont hang nincs és ha belépek a hangbeállításokhoz, ott sem tudok semmit választani, mert nincs ott semmi. Olyan, mintha egyáltalán nem is lenne feltelepítve a hangkártya driver-e.

Valakinek valami ötlete? Gondolom buzerálni kell valamelyik kext-et.
Minden más tökéletes, ez az egyetlen sarkallatos pontja a rendszeremnek. Na meg, hogy nem megy 64 bit-en, csak 32-őn, de az nem zavar annyira. :)

(#13159) #01993216 válasza #93966848 (#13141) üzenetére


#01993216
törölt tag

dmg2iso programmal át lehet konvertálni és már írható is

(#13160) #68216320


#68216320
törölt tag

SnowLeopard Retail-al és egy HP6720s laptoppal küzdök (még mindíg :)). Flottúl fel települ minden egyetlen aprócska kivétellel. Ez a VGA. Egy Intel x3100 VGA (64MB - ID 2a12) van a gépben. Alapból nem ismeri fel csak 1024x768 felbontásban üzemel. Bármilyen kext-el próbálkozok, nem tetszik neki. Ezek általában 2a02-re vannak, gondolom ez lehet a baj. Találtam egy oldalt, ahol lehet letölteni a laptophoz patch-et, ami szépen helyre is tesz a VGA-t, viszont külső monitort rádugva, mirror módban mindkét kijelzőn szétesik a kép. Ha extended-ben használom nem következik be. Erre volna jó valami megoldást keresnem. Tudnátok segíteni?

(#13161) #01993216 válasza #01993216 (#13158) üzenetére


#01993216
törölt tag

Senkinek semmi??? :(

(#13162) #01993216 válasza #68216320 (#13160) üzenetére


#01993216
törölt tag

Most így hirtelen nem tudok neked mit mondani, csak azt, hogy az X3100 tökéletesen megy az OSX alatt, mert Intel-es.
Nekem is az volt az előző laptop-omban, de azon 10.5-ös OSX volt. Szinte semmi nem volt kompatibilis a rendszerrel, csak a VGA, de az hibátlanul.

Nézz körül az InsanelyMac-en, vagy oda írj, ha itt nem tudnak segíteni!

(#13163) Smokalot126


Smokalot126
csendes tag

Sziasztok!

Mi a teendő, ha csak pendriveról tudok bootolni, onnan is csak -v módban?
A pendriveot Ko csinálta nem kis szenvedéssel, azt nem akarom buzerálni, a vérét adta érte:D
Feltettem a Multibeast 4-el a chimera bootloadert, és még mindig nem bootol.
Ha, az easybeast-et nyomom, akkor is csak a pendriveról megy.
Ha van valakinek ötlete, azt megköszönöm.
Ha nem segítetek, akkor elküldöm hozzátok a krampuszt és vasvillát kaptok a hátsó fertályotokba :D

Köszi

Dont Drink And Drive, Just Smoke And Fly.

(#13164) ko9 válasza Smokalot126 (#13163) üzenetére


ko9
addikt

Chameleon Wizard-dal felraksz egy Chameleont, utánna a Pendrive /Extra mappáját átmásolod a meghajtó gyökerébe.

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#13165) Smokalot126 válasza ko9 (#13164) üzenetére


Smokalot126
csendes tag

Igen ez lesz az, köszi a választ :D közben az easybeasttel megfektettem a Liont :D úgyhogy most telepítem újra.
Tudtam a helyes választ, sőt még meg is kérdeztem és csak csináltam egy hatalmas fa..ságot :D

Köszi

Dont Drink And Drive, Just Smoke And Fly.

(#13166) Smokalot126 válasza Smokalot126 (#13165) üzenetére


Smokalot126
csendes tag

Valami pánik van. Eddig ugyanarról a penről többszőr is teleptve, egy fullos rendszerem volt, hálókártya, monitor, hang, stb. Most pedig se hálkártya, se videó, se hang, már vagy 6x raktam újra este. Ha multibeastal teleptem az asztalon lévő dsdt-t, akkor meg kernel pánikol. A dsdt-t a databaseből szedtem.

Dont Drink And Drive, Just Smoke And Fly.

(#13167) #93966848 válasza Smokalot126 (#13166) üzenetére


#93966848
törölt tag

Nálam double panic van Virtualboxban :(( Próbáltam sok fajta verziót, egyik se jött be.Ez azt jelenti, ha felraknék valóban egy OSX-et, az se menne?

(#13168) Smokalot126 válasza #93966848 (#13167) üzenetére


Smokalot126
csendes tag

Nagyon szívesen segítenék, de talán én vagyok itt a legkevésbé hozzáértő. Hülyeséget tuti tudnék mondani, abból van egy zsákkal, de nem hiszem, hogy erre volna szükséged.
Ha hasonló géped van mint Nekem, akkor a telepítésig tudok valami tanácsot adni, nem biztos, hogy hasznosat.
Viszont a telepítés utáni dolgokat nem annyira vágom, én is szerencsétlenkedek. :D

Dont Drink And Drive, Just Smoke And Fly.

(#13169) #93966848 válasza Smokalot126 (#13168) üzenetére


#93966848
törölt tag

Szeretném virtualizálni, nem merem egyből felrakni a lapimra, mert fogalmam nincs még a Mac OS-ről :U Gépem egy Dell Inspiron N5010, core i3as proci, 3 giga RAM és egy ATI HD 5400as vga.Nem találtam a gépemet a kompatibilitási listán :( Szívesen veszek mindenféle tanácsot, segítséget :R Egy lelkes újonc :C ;)

(#13170) ko9 válasza #93966848 (#13169) üzenetére


ko9
addikt

Arról az i3-as prociról tudsz valamit mondani? Virtualboxal ne is próbálkozz, nem fog menni de ezt már mondtam. Vmware minimum.

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#13171) #93966848 válasza ko9 (#13170) üzenetére


#93966848
törölt tag

Intel Core i3 CPU M370@2,40GHz(2CPUs).VM Ware-ben tudnál segíteni? :U

(#13172) Smokalot126 válasza ko9 (#13170) üzenetére


Smokalot126
csendes tag

Szia Mágus!

Figyi, tegnap este, mikor írtam, hogy elkúrtam a multibeasttel a Lion-t, újratettem vagy 6x, de nem megy sem a háló, sem a hang sem pedig a videókártya. Pedig egy párszor újraraktam eddig is, és mindig ugyanolyan fasza volt, mint amikor Te megcsináltad, minden faszán működött, a tegnapi napig, csak a bootolással volt gond, de azt is mindig meg tudtam eddig mindig csinálni, úgy, ahogyan tegnap le is írtad. (amit tudtam is)
Tegnap este óta viszont hiába csinálok bármit, nem mennek ezek a cuccok. Ha az asztalon lévő letöltött dsdt-t feltolom a Multival, akkor kernel panic van.
Lehet, hogy sokat szívtam az este és azért nyomorultoskodtam el valamit, nem tudom :D
A pendrivehoz, amit csináltál nem nyúltam, nem baszarintottam el rajta semmit, de mégis más lett a telepítés vége.
Mi ilyenkor a teendő?

Illetve, hoyg a sleep, az megoldható e? Ez legfőképp a notin lenne érdekes, hogy ha lehajtom, akkor hibernálja magát, mint win7 alatt.

Köszi a segítséget.

Dont Drink And Drive, Just Smoke And Fly.

(#13173) ko9 válasza #93966848 (#13171) üzenetére


ko9
addikt

Megy egy PÜ...

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#13174) #93966848 válasza ko9 (#13173) üzenetére


#93966848
törölt tag

Köszönöm :R

(#13175) Smokalot126


Smokalot126
csendes tag

Kipróbáltam megint egy pár variációt, de sehogy sem sikerül összeállni.
Miután fent van a lion, 1.7 vagy 1.7.2 próbáltam minden variációt gy is úgy is, elkezdeném teleptgetni a kexteket dsdt-t, csak a panic van. Ha MB4.1, akkor is panic.
Pedig csak a userdsdt-t és a system utilt pipálom be, ahogy az le van rva.

Ha a pendriveról elindtom a kakewalk upgradet, akkor már látja a hálókártyát, a hangot még mindig nem. Ha újraindtom, akkor megint pánic.
Random módon az egyik install után tudok felbontást álltani, 192íx1í8í, a másiknál nem, mert nem tetszik a monitornak. nem értem.

Dont Drink And Drive, Just Smoke And Fly.

(#13176) MIFtIli


MIFtIli
aktív tag

Feltelepítettem az iatkos l2-őt egy 6910p laptopra, a telepítés nem megy végig. Kb "fél centi kell a csíkból" és újraindul, nem írja ki h sikerült-e vagy nem. Bootolásnál kitudom választani, de nem történik semmi.
Mi lehet a gond?

(#13177) #68216320


#68216320
törölt tag

Adnatok egy linket Lion-hoz?

(#13178) pete777


pete777
csendes tag

Sziasztok!

Van egy Asus K50In laptopom amire szeretnék Mac OSx et telepíteni... Melyik verziót ajánljátok? Várhatóan minden hardveres dolog fog majd működni? Hang akkuidő kijelzés…stb? Mennyire problémás a telepítése egy windows- hoz képest? Mert itt kicsit utána olvasva első hallásra kicsit bonyolultabbnak tűnik. Létezik esetleg egy komplett telepítő képfile vagy hasonló amit kiírva egyszerűbb a telepítés?
Bocs a sok kérdésért de még új nekem ez a dolog. Előre is köszi a válaszokat! :R

V8 Supercars

(#13179) #68216320


#68216320
törölt tag

Koszonom minden topiclakonak a segitseget, amit kaptam, hogy megismerhessem az Osx-ben rejlo lehetosegeket. Nelkuluk nem sikerult volna felvarazsolnom a PC-mre a rendszert. Kulon kiemelnem KO9 maximalis segitsegnyujtasat, aki itt a forumban es privatban is segitett csiszolni a rendszeren. :R Annyira megtetszett az OSX, hogy tegnap boldog tulajdonosava leptettem magam elo egy MacBook Pro 17colos kutyunek. Ilyen modon mar csak passziv olvasokent terek ide vissza-vissza. Mindendenkinek sok sikert kivanok, hogy ki tudja probalni ezt a remek rendszert a sajat gepen! :C

(#13180) Locsi


Locsi
senior tag

Egy kis segítséget szeretnék kérni az MSI Ex700-as laptopomhoz. Fent van az iAtkos L2, a hanghoz (VenId8086 : DevId284b) a voodoohda. A fő probléma ott van, hogy a gépben van egy beépített mikrofon, és az összegerjed a beépített hangszórókkal, de a mikrofon jelszintjét nem tudom levenni, mert az leveszi a hangszóró hangerejét is és akkor nem hallani semmit. A voodoohda-hoz fel van rakva a beállító panel is.

Üdv Locsi.

[ Szerkesztve ]

(#13181) #93966848 válasza #68216320 (#13179) üzenetére


#93966848
törölt tag

Ment PÜ!!

(#13182) ThuG4LifE


ThuG4LifE
senior tag

Üdv.
feltettem ma ssd-re az iAtkos féle 10.6.3-at, minden oké, telepítés után kötöttem csak vissza a másodlagos winchestert (2TB Samu - NTFS) viszont a rendszer nem látja ... van valami lehetőség, hogy hozzáférjek a rajta lévő cuccokhoz? Találtam egy Tuxera nevezetű programot, de azzal nem tudok csinálni semmit.
Gondolkodom, hogy felteszem a legújabb iAtkos-t (Lion), azzal megoldódna? Esetleg úgy telepítsem, hogy be van dugva a winchester is? :F

''I'm seein nuttin' but my dreams comin' true while I'm starin' at the world through my rearview ...'' RIP 2Pac

(#13183) Smokalot126


Smokalot126
csendes tag

Sziasztok!

A problémám,sok sok póbálkozás után is fennáll, bár látom, hogy nem nagyon pörög a fórum, de máshonnan nem nagyon tudok segtséget kérni. Teleptgettem a Kakewalkos pendriveról, letöltöttem az IatkosL2-t,de egyikkel sem jártam sikerrel. Összeszedegettem egy csomó kextet, meg pár dsdt-t, de nem tudok mindent feltelepteni, mindig pánikol valamiért. Sok sok tutorialt átnéztem, de gy sem kerek.
A Lion fent van, de ezeket nem tudom belőni....
- Videókártya (nem tudok felbontást álltani)
- Hálókártya nincs.
- csak verboseban indul pendriveról
- ha nem piszkálom kb 1í percig, akkor nanosecond

Még mikor készültez a pendrive, akkor találtam egy lerást alaplap plusz videókártya, de az elmúlt héten bármennyire kerestem nem találtam.

Dont Drink And Drive, Just Smoke And Fly.

(#13184) Smokalot126 válasza Smokalot126 (#13183) üzenetére


Smokalot126
csendes tag

Hálókártya videókártya megoldódott.
Kicsi átgondoltam mit mivel párostottam, mit mikor csesztem el. mostmár újraindtás után is megmarad.
De, most meg a bootloaderrel fektettem ki.

Még megoldandók..
- nem piszkálás után nanosecond.
- valamiért nem megy a bootloader

Dont Drink And Drive, Just Smoke And Fly.

(#13185) ko9 válasza Smokalot126 (#13184) üzenetére


ko9
addikt

Igérem, amint lesz időm válaszolok, csak szakdogát körmölök :W

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#13186) DanielK


DanielK
addikt

Próbálkoztam én már OS X-szel, mert a win7 nem elég gyors. De rájöttem, hogy ha SSD-t veszek a gépbe, akkor a Win7 is qrva gyors lesz és nem tököl. Amire meg használom, arra elég a win7 is. Szóval maradok a meglévő rendszeremnél, csak veszek bele egy SSD-t. Töredéke egy iMac-nek, amire ácsingózok. Illetve a munkahelyemen is minden win7, ezért muszáj maradnom a win7-en.
Bocsi az offért!

(#13187) Smokalot126 válasza ko9 (#13185) üzenetére


Smokalot126
csendes tag

Köszi. De nem csak Neked céloztam a kérdést, hanem bárkinek, akinek van valami fingja a dolgokról:)
Te csináljad csak a szakdolgozatot, hátha valami hasznosat tudsz majd adni az emberiségnek :D

Én addig írok egy bestsellert, Út az OSX-től a diliházig címmel. :D

Mások azért skubizhatnak.
tegnap sikerült úgy felpakolnom a hálókártyát, hogy akár több újraindítást is kibír, viszont totál veletlenszerűen, egyszercsak megszakad, azza a problémával, hogy a kábel ki van húzva. ilyenkor újre kell telepítenem, és megint megy egy ideig.
A fentebb említettek, még mindig állnak.

Dont Drink And Drive, Just Smoke And Fly.

(#13188) ko9 válasza Smokalot126 (#13187) üzenetére


ko9
addikt

Milyen kexttel próbálod telepíteni? :))

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#13189) #68216320


#68216320
törölt tag

Egy kérdésem volna. Tettem a gépbe egy HDD-t. Úgy szeretném megoldani, hogy olyan fájlrendszer legyen rajta, amit az OSX, a Win és a Linux is tud írni-olvasni. Milyen fájlrendszer legyen az?

(#13190) ko9 válasza #68216320 (#13189) üzenetére


ko9
addikt

Fat32 :U

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#13191) #68216320 válasza ko9 (#13190) üzenetére


#68216320
törölt tag

Sejtettem. Az NTFS-t ezek szerint nem javaslod. Osx-en macera írni. Ezért nem azt javasoltad? ExtFAT-al mi a helyzet, megy Mac-en?

[ Szerkesztve ]

(#13192) sanp válasza #68216320 (#13191) üzenetére


sanp
tag

Tökéletesen megy az ExFAT Mac-en, nálam is egy vinyó ezzel van megosztva Win és OS X között.
Nem is értem miért nem ajánlotta még senki, gondolom kevéssé ismert, meg talán a neve alapján valami elavult fájlrendszerre asszociálnak, pedig nem az.

(#13193) ko9 válasza sanp (#13192) üzenetére


ko9
addikt

Őszintén? Ismerem, de sose próbáltam. Minden Guide FAT32-t javasol... Nem tudom Linux alatt mi a helyzet az ExFAT supporttal.

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#13194) sanp válasza ko9 (#13193) üzenetére


sanp
tag

Windows 7 - OS X átjáráshoz tökéletes, nem volt vele semmi problémám fél éve, alapból támogatja mindkét rendszer az írás-olvasást, bár alapvetően USB pendrive-okhoz fejlesztették ki. Legnagyobb előnye a FAT32-vel szemben hogy nincs 4GB-os fájlméret korlát. Linuxon viszont egyelőre csak bétás 3rd party megoldás van rá.

(#13195) Smokalot126 válasza ko9 (#13188) üzenetére


Smokalot126
csendes tag

Őszintén? Nem tudom :D Amiket találtam a neten , ahol fel volt tüntetve az alaplap vagy a videókártya.
Pl amit letöltöttünk asus p7p55d 2003.aml sem működik, hiába teszem ki az asztalra. HA multibeastban kezdek el pipálgatni annak is kernel ánik és új install a vége.

Jobban kellett volna figyelnem, mikor berhelted a gépet :D

[ Szerkesztve ]

Dont Drink And Drive, Just Smoke And Fly.

(#13196) #68216320 válasza sanp (#13194) üzenetére


#68216320
törölt tag

Na, akkor azt hiszem exFAT lesz a választott. Tudom nem tartozik ide, de nem tudjátok hogyan lehet Mac-en második HDD-re telepíteni Windows-t? Úgy, hogy az egyiken OSX legyen a másikon a Win.

(#13197) ko9 válasza Smokalot126 (#13195) üzenetére


ko9
addikt

Ez a hálókártyakext jó lesz neked. Amikor MB-vel próbáltam nekem is KP-zott, ezért maradt a kézi módszer :K

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#13198) Smokalot126 válasza ko9 (#13197) üzenetére


Smokalot126
csendes tag

Köszi.
Ezt is feltettem már MB-vel. Nem kernelpánikolt, hanem random megszakad, és azt írja, hogy nincsen hálókártya a gépben és ki van húzva a kábel. Ilyenkor újrainstall.
Megpróbálom ezt most kézimódszerrel.

Dont Drink And Drive, Just Smoke And Fly.

(#13199) Smokalot126 válasza Smokalot126 (#13198) üzenetére


Smokalot126
csendes tag

Hálókártya, hangkártya is megoldva.

Dont Drink And Drive, Just Smoke And Fly.

(#13200) Smokalot126 válasza Smokalot126 (#13199) üzenetére


Smokalot126
csendes tag

No, elvileg majdnem minden működik.
A Bootloaderrel még mindig szívok, mert mindig elfekszik tőle a rendszer, így még mindig csak verbose megy pendriveról. Próbáltam Chimerat/chameleont is.

Kérdésem volna, hogy ha -v (verbose) indul, az visszafog valamit a teljesítményből, vagy a bootolás után semmi jelentősége?

Miért nem telepíti az asztalra pakolt dsdt.aml-t? Így, kextekből összeraktam, de nem tudom, hogy így mennyivel szarabb, mintha egy komlett dsdt-t raktam volna fel.

Dont Drink And Drive, Just Smoke And Fly.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.