Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

A rendelkezésünkre álló információk alapján, a szoftver PC-re való telepítése Magyarországon nem minősül illegális cselekménynek. Ettől függetlenül a szoftver módosítása továbbra sem megengedett, ezért a továbbiakban az ilyen verziókra történő bárminemű utalástól kérjük mindenki tartózkodjon!

Tartalomjegyzék:

1. Előkészületek
2. macOS telepítő USB létrehozása
3. Clover telepítése
4. macOS telepítése
5. Telepítés utáni tennivalók
6. Támogatott Grafikus processzorok
7. Előforduló hibák, támogatott WiFi+BT/Ethernet eszközök
8. Hogyan kérjünk segítséget, ha nem működik?
9. Hasznos linkek
10. Hasznos alkalmazások
11. Hasznos alkalmazások (társtopikból a hasznos programok és hasznos apróságok címek alatt)
12. Windows Dual-Boot (egy meghajtón/külön meghajtón)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13651) icecave


icecave
nagyúr

Köszönöm a válaszokat, olvasgatok tovább, hogy mihamarabb kiokosodjak :) :R

(#13652) mobal válasza icecave (#13651) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

Fejleszteni akarsz? MonoTouch egyszerűbb :D

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#13653) Brumi˘


Brumi˘
addikt

Üdv. all!
Szeretnék kipróbálni egy osx-et a gépemen. Ebben kérném segítségeteket.
Melyik verzióját lehet a legegyszerűbben feltenni?
Melyik a leghasználhatóbb?
A gépemen egyáltalán müködésre lehet-e bírni.

Virtuális gépben már próbálgattam és nagyon bejött.
Ha sikerülne megoldani hogy minden menjen vele akkor fő oprendszerként használnám.
A minden alatt értem: videokártyám használható legyen, integrált hangkártya optikai kimenete menjen. Ha ezek nem megoldhatók, a jelenlegi konfigommal akkor pàr komponens cseréje megoldható.
Köszönöm a választ előre is!

(#13654) icecave válasza mobal (#13652) üzenetére


icecave
nagyúr

Nincsenek irreális elvárásaim magammal szemben, tudom, hogy nem megy könnyen, játékfejlesztő grafikus sem 2 nap alatt lettem... :)

(#13655) Máté94 válasza Brumi˘ (#13653) üzenetére


Máté94
addikt

Videokártya kapásból kuka. Még a lapot is idevenném.

(#13656) Brumi˘ válasza Máté94 (#13655) üzenetére


Brumi˘
addikt

Milyen vga-t és lapot kéne vennem?

(#13657) mobal válasza icecave (#13654) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

Jól van. Csak gondoltam megosztok veled egy alternatívát. Nem tudtam ismered-e, jónak tűnik nagyon az egész. Ha Mac Os -t életre kelted a gépen, úgyis beleszeretsz! :))

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#13658) icecave válasza mobal (#13657) üzenetére


icecave
nagyúr

Hát, valószínűleg így lesz, amióta iPhone létezik, azóta nemigen fordult meg a kezemben más telefon, iPad is, iPod is van a "családban". Az OSX-től leginkább azért tartok, mert minden munkatársam windows-os környezetben dolgozik, én is. Nem nagyon tudom, hogy az általam használt grafikus programok futnának-e (pshop az biztosan, de 3ds max, zbrush, mudbox nem biztos). Persze, tudom, hogy egy iMac-en futtathatok windows-t is az OSX mellett, de értelem szerűen minek vegyek, ha win-t akarok futtatni rajta... ha az előbb említett programok normálisan futnának, talán meggondolnám.

(#13659) Kommy válasza icecave (#13658) üzenetére


Kommy
veterán

egy biztos mac-es támogatása van mindegyiknek.

(#13660) icecave válasza Kommy (#13659) üzenetére


icecave
nagyúr

Igen, most hogy rággogle-ztam, tényleg :D

Viszont azért mac-ből egy 2 monitoros rendszert felépíteni, olyat, amivel most is dolgozom, háát, nem olcsó :D

(#13661) Treb válasza Treb (#13553) üzenetére


Treb
tag

Sziasztok!
Sikerült rendesen müködő lion felrakni az adatlapomon lévő konfigra minden müködik csak egy problémám van hogy ha leálitom a gépet leáll kikapcsol ahogy kell aztám 2mp múlva bekapcsol!
Az os x előtt nem volt ilyen gondom szal szerintem a lionnak köze van a dologhoz ezért gondoltam hogy birok hátha valaki találkozott már hasonlóval!
Thx

(#13662) Máté94 válasza Brumi˘ (#13656) üzenetére


Máté94
addikt

Hát most a Sandy Bridge-s Gigabyte alaplapok vannak támogatva, onnan is a Z68-sok.
VGA-ba HD6850 vagy HD6870.

(#13663) Máté94 válasza Treb (#13661) üzenetére


Máté94
addikt

Szerintem inkább a lap az oka.

(#13664) Phantomhive válasza Treb (#13661) üzenetére


Phantomhive
aktív tag

FakeSMC kextből a legfrissebb van fent ill. Chameleonból?
megpróbálhatnál az org.cham...plistben bekapcsolni az automata P és C state generálásokat, hátha, de ez egy elég különös jelenség. Valamit bent felejt a biosban a rendszer, ami ujraindítja. Esetleg megpróbálhatsz felrakni egy Restartfix.kext-et.
kexts.com-on megtaláls mindent szerintem. figyelj a dátumoknál, h a legfrissebb legyen és lion kompatibilis.
más ötletem nagyon nincs hirtelen :F

[...] and on the sixth day God created Manchester

(#13665) Treb válasza Phantomhive (#13664) üzenetére


Treb
tag

ránézek!
THX

(#13666) lama_lamm


lama_lamm
aktív tag

Hali!

Nekem is a konfigomra felment szépen a lion, azzal a kivétellel, hogy a sleep nem tűnik jónak. Elalszik, de ha fel akarom ébreszteni, akkor boot-ol előröl. UserDSDT-t használtam pedig.
Van erre valami kext esetleg?

Köszi előre is.

(#13667) Brumi˘ válasza Máté94 (#13662) üzenetére


Brumi˘
addikt

És valamelyik régebbi verzió Max OS-ből? Nem muszáj nekem hogy Lion legyen.

(#13668) Máté94 válasza Brumi˘ (#13667) üzenetére


Máté94
addikt

Nem a verzió a baj. Hanem maguk az alkatrészek. Most épp pont nem tudom mi kell ehhez a laphoz, fogalmam sincs, hogy a hang kext hozzá, az mindenre kiterjed, vagy csak mic és output. Igazából ez csak akkor derül ki, amikor mindent feltettél, amit lehetett. Bár nem tűnik vészesnek.

Szerk: Megkavart egy oldal, elvileg Realtek ALC888, ehhez van kext és elvileg megy az S/PDIF más lapokon.

[ Szerkesztve ]

(#13669) se4ever2


se4ever2
aktív tag

Sziasztok!

Abszolút kezdő vagyok, ezért szeretnék segítséget kérni. Mac OS X-et szeretnék a gépemre rakni, de nem tudom melyiket lenne érdemes, melyik működne megfelelően, hogyan telepítsem stb... Hogyan kezdjem? A gépemnek van egy nagy problémája, ez az AMD proci, ennek ellenére próbálkoznék, mert mintha olvastam volna pár helyen hogy bizony AMD-n is tud működni ez a dolog. Előre is köszönöm segítségeteket és válaszaitokat!

Konfig:
AMD Phenom II 955 BE
Asrock 880GMH-U3S3
4GB Kingston RAM
HD 6770

(#13670) Máté94 válasza se4ever2 (#13669) üzenetére


Máté94
addikt

Videokártya... nem fog menni. Csak VESA módban. Addig nem próbálkoznék.

(#13671) Brumi˘ válasza Máté94 (#13668) üzenetére


Brumi˘
addikt

Értem, akkor mind1 melyik verziót pakolom fel mind hegeszteni kell. Esély hogy működjenek a hardverek rendesen ugyan annyi minden verziónal? Mert akkor lehet nekiugrok egy Lionnak valamikor és meglátjuk mi sül ki belőle.

(#13672) Máté94 válasza Brumi˘ (#13671) üzenetére


Máté94
addikt

Minden lehetséges. aztán kiderül mi nem.

(#13673) se4ever2 válasza Máté94 (#13670) üzenetére


se4ever2
aktív tag

VESA? Ez mit takar? És meddig nem próbálkoznál?

(#13674) Máté94 válasza se4ever2 (#13673) üzenetére


Máté94
addikt

Google emberek...
Semeddig se próbálkoznék, AMD-vel főleg nem. Nem azért mert nem lehet, hanem mert ha mégis működne valameddig, nem hiszem, hogy szívesen bámulnád azt a felbontást, amit ad. Konkrétan 1024*768.

(#13675) se4ever2


se4ever2
aktív tag

Konkrétan csak ez a videókártya nem tud magasabb felbontást, vagy egyik sem AMD rendszeren?

(#13676) Máté94 válasza se4ever2 (#13675) üzenetére


Máté94
addikt

Konkrétan ez. :)

(#13677) se4ever2


se4ever2
aktív tag

Bocsánat a sok kérdésért, de esetleg akkor az alaplapi HD 4250?:)

(#13678) Máté94 válasza se4ever2 (#13677) üzenetére


Máté94
addikt

Még rosszabb. :D

(#13679) se4ever2 válasza Máté94 (#13678) üzenetére


se4ever2
aktív tag

Fenébe."Utállak" AMD" :DDD

[ Szerkesztve ]

(#13680) csabi94


csabi94
őstag

Sziasztok! Elkövettem egy nagy hibát. Frissítést telepítettem (iMovie), és a szokásos újraindításos üzenet fogad. :(
Mit tegyek, hogy legalább az adataimat le tudjam menteni? Ha újra felteszem és nem formázom előtte a vinyót, az jó?

(#13681) Máté94 válasza csabi94 (#13680) üzenetére


Máté94
addikt

Választóképernyőnél nyomj meg egy gombot, majd a Mac partíciójára állva írd be, hogy -v, és fényképezd le hol áll meg. Furcsa... ilyen miatt nem kéne neki.

(#13682) csabi94 válasza Máté94 (#13681) üzenetére


csabi94
őstag

Csináltam már, fura, mintha az oprendszert nem ismerné fel. Hamarosan rakok fel képet.

(#13683) csabi94 válasza csabi94 (#13682) üzenetére


csabi94
őstag

itt a kép: [link]

(#13684) Máté94 válasza csabi94 (#13683) üzenetére


Máté94
addikt

Sleepenabler tesz be neki. Esetleg próbálj meg -x-el bootolni, és ha belép akkor töröld ki és MB-ből csinálj System Utilities. Úgy látszik el kell búcsúzod az Alvástól. :)
Csodálkoztam is, hogy ment, sok bajt okoz ez a kext.

(#13685) csabi94 válasza Máté94 (#13684) üzenetére


csabi94
őstag

Megpróbálom.

Nem bootol, úgy sem.

[ Szerkesztve ]

(#13686) csabi94 válasza Máté94 (#13684) üzenetére


csabi94
őstag

Ha felteszem újra a rendszert, úgy, hogy nem formázom előtte a meghajtót, akkor megmaradnak a cuccaim?

(#13687) ko9 válasza csabi94 (#13685) üzenetére


ko9
addikt

-v pmVersion=0-val próbáld.

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#13688) csabi94 válasza ko9 (#13687) üzenetére


csabi94
őstag

Ez jött be, és nem megy tovább. Amennyire én átlátom, tényleg azzal van gond :( Nem megy tovább? Mit kéne tennem?

(#13689) ko9 válasza csabi94 (#13688) üzenetére


ko9
addikt

Hány SleepEnabler van fenn? :DD

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#13690) csabi94 válasza ko9 (#13689) üzenetére


csabi94
őstag

Hát én egyet telepítettem csak, és amíg nem frissítettem, addig minden rendben volt, nagyon sokat aludt a gép, és teljesen meg voltam vele elégedve.

(#13691) csabi94 válasza ko9 (#13689) üzenetére


csabi94
őstag

Elindítható még a gép, vagy ne reménykedjek?

(#13692) csabi94


csabi94
őstag

Milyen program kell ahhoz, hogy a windowsos gépem felismerje a mac-es partíciót ha átrakom a winyóm? Lementeném a cuccaimat. :(

(#13693) Phantomhive válasza csabi94 (#13692) üzenetére


Phantomhive
aktív tag

MacDrive a neve, de simán megpróbálhatnád azt, hogy bebootolsz osx telepítő dvd-ről

ha bejön, akkor Utilities-Terminal

itt benavigálsz a most nem induló osx-ed meghajtójára. például: cd /Volumes/lion/System/Library/Extensions (ajánlom a tab gombot, h ne kelljen végig gépelni a sorokat)

utána ebben nyomj egy olyat neki, hogy: ls

ezzel kilistázza a mappában található összes filet.

keress olyanokat, amik az alvásra utalnak és töröld így:

rm -dPRrvW SleepEnabler.kext stb..stb..

utána ugyan ezt ismételd meg itt: cd /Volumes/lion/Extra/Extensions
ls

és innen is, ha itt van.
ha indul a géped DSDT file nélkül, akkor azt is törölheted/áthelyezheted az mv paranccsal.
ha sehogy se, akkor macdriveból mentsed a dolgokat windows alól, nincs jobb ötletem. : (

[...] and on the sixth day God created Manchester

(#13694) csabi94 válasza Phantomhive (#13693) üzenetére


csabi94
őstag

Köszi a választ, megpróbálom a MacDrive-os verziót, mert nincs ahhoz energiám, hogy újból csináljak a telefonom memóriakártyájából egy indítólemezt, mert van rajta 12 giga zene, meg még sokminden más. :(
Megismertem a rendszert, ez nekem elég volt, végre tudom, hogy milyen, jobb mint a windows, de most próbálkozok a win 8-cal. Aztán szerintem ha azt is megunom, akkor ismét visszacsatlakozok a társasághoz. :DDD

(#13695) csabi94


csabi94
őstag

Most hozzáférek jól a fájlokhoz. Mit töröljek, ha a sleeppel van baja? Honnan?

(#13696) 1972 válasza csabi94 (#13695) üzenetére


1972
csendes tag

Sikerült egy külön hdd-re telepítenem az iAtkos l2-őt, és indul is.A win7 viszont hiányolja a boot részét, javításkor pedig azt írja,hogy nem megfelelő verzióval próbálom javítani.
Olyan win7 lemezem van amelyiken az összes verzió megtalálható.
Help!!!

(#13697) farrvince


farrvince
csendes tag

Sziasztok,kene nekem kis segitseg a Mac OS X instalasaban PC-re!
Ket gondom van!
F5 utan Unsupported Card! hiba jon ki.Ez nem tudom mit jelent,kene megmondjatok!
Masodik gond,hogy a Combo Update utan ujraindulas lehetseges csak!!!Tehat bejon az a fekete cucc es tobb nyelven irja h Hold the power Button!utanna meg nem indul be a gep.Csak forog az apple logo alatt!
Szoval mit csinalhatok?

(#13698) Máté94 válasza farrvince (#13697) üzenetére


Máté94
addikt

Milyen gép? Az Unsupported card a videokártya miatt van, Chimera adatbázisában biztos nincs benne.

(#13699) farrvince válasza Máté94 (#13698) üzenetére


farrvince
csendes tag

Dell Inspiron N5010
Akkor nem fog menni jatek es ilyesmi?Feltelepitette igy is!
Amugy Ati videokartya van!

Es az ujraindulassal mi a hejzet?

[ Szerkesztve ]

(#13700) farrvince válasza Máté94 (#13698) üzenetére


farrvince
csendes tag

Kene ismerje a videokartyat!Ezt irja a Chimera:ATI 5xxx Graphics Support

Es nekem Ati HD 5470 van!

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.