Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

A rendelkezésünkre álló információk alapján, a szoftver PC-re való telepítése Magyarországon nem minősül illegális cselekménynek. Ettől függetlenül a szoftver módosítása továbbra sem megengedett, ezért a továbbiakban az ilyen verziókra történő bárminemű utalástól kérjük mindenki tartózkodjon!

Tartalomjegyzék:

1. Előkészületek
2. macOS telepítő USB létrehozása
3. Clover telepítése
4. macOS telepítése
5. Telepítés utáni tennivalók
6. Támogatott Grafikus processzorok
7. Előforduló hibák, támogatott WiFi+BT/Ethernet eszközök
8. Hogyan kérjünk segítséget, ha nem működik?
9. Hasznos linkek
10. Hasznos alkalmazások
11. Hasznos alkalmazások (társtopikból a hasznos programok és hasznos apróságok címek alatt)
12. Windows Dual-Boot (egy meghajtón/külön meghajtón)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13251) csabi94 válasza Máté94 (#13250) üzenetére


csabi94
őstag

Hát ja... :D
Most felteszem, és csinálok egy olyan meghajtóról (csak pendrive-om van) telepíthető izét, akkor arról fel tudom tenni normálisan ugye? Úgy tudom, hogy ahhoz eleve kell a rendszer, hogy a dmg fájlt rá tudjam tenni pendrive-ra, úgy, hogy arról telepíteni lehessen. Amúgy nem pendrive-om van, hanem egy 32gb-os memókártyám, és ahhoz van egy ilyen kicsi usb-s kártyaolvasó. Az nem baj? Arról is megy?

(#13252) Kommy válasza Ricqy (#13237) üzenetére


Kommy
veterán

Csináltam neked egy chimera "usb"-t dmg-ben, azt kéne csinélni, hogy letöltöd, majd elindítod a telepítőt ott a disk utility-vel rá tudod rakni az usb-re.

Ennek menete, kiválasztod a dmg-t, majd rámész a restore fülre és a destinationra ráhúzod az usb-t a bal oldali oszlopból.

majd restore gomb.

Megvárod míg végez és bebootolsz az usb-ről.

[link]

Teljesen más:

Én ma telepítettem újra a gépet, unibeast-el csináltam egy "usb" telepítőt (ez egy 20GB-s vinyó volt jelne esetben), erről szépen felment, mejd ugyan erről bebootoltam, Multibeast-el userdsdt ,felraktam a fakesmc-t (ne legyen bios reset), meg a lan-hoz (lnx) és utána sajátkezüleg a hangot és most van egy alap 10.7.2-es rendszerem és most hasít. Nincsenek felesleges kextet meg semmi.

[ Szerkesztve ]

(#13253) Máté94 válasza csabi94 (#13251) üzenetére


Máté94
addikt

Fogalmam sincs. Elvileg mennie kellene.

(#13254) csabi94 válasza Máté94 (#13253) üzenetére


csabi94
őstag

Nemsoká eldől. Még nem próbáltam.

(#13255) Máté94 válasza Kommy (#13252) üzenetére


Máté94
addikt

Irigyellek... :P

[ Szerkesztve ]

(#13256) Ricqy válasza Kommy (#13252) üzenetére


Ricqy
tag

Köszi, de valamiért nem jó a link. Mikor rákattintok (mármint a linken belül a Chimera feliratra) akkor csak egy oldalt hoz be. Ha letöltésvezérlővel akarom letölteni az egy .htm fájlt tölt le (39MB). Azt kéne átírni .dmg-re és úgy jó?

Dealloc makes the ARC-angels cry.

(#13257) Kommy válasza Ricqy (#13256) üzenetére


Kommy
veterán

Jobb klikk az ott levő linkre és mentés másként.

(#13258) Ricqy válasza Kommy (#13252) üzenetére


Ricqy
tag

Megcsináltam, de ezt írta ki:
Unable to scan "Chimera170.dmg." (Invalid argument)

Dealloc makes the ARC-angels cry.

(#13259) csabi94


csabi94
őstag

Az mitől lehet, hogy a Disk Utility már vagy 10 perce tölt, és semmi eredmény?

(#13260) 1972


1972
csendes tag

Üdv!
A LION iAtkos L2-őt szeretném telepíteni az asztali gépemre.
Instal sikeresen lefut,restart kiválasztom a Liont, elindul. Szürke képernyő almával és se tovább.
Alaplap:Lenovo Panda L-IQ45 (MTQ45MK)
Proci: E8400
VGA: Nvidia Geforce 7800GTX

Help!!!

[ Szerkesztve ]

(#13261) #53172992 válasza Máté94 (#13244) üzenetére


#53172992
törölt tag

Mielőtt megveszem az OS-t azelőtt szeretném tudni h. föl tudom -e rakni.Macdrive-al kiírtam egy sima liont, nem ment vele.Nincs macem, hogy csináljak olyan cd-t ami be tudja tölteni a kiírt liont?

(#13262) Kommy válasza #53172992 (#13261) üzenetére


Kommy
veterán

rboot

(#13260) 1972: indítsd -v -vel és ahol megáll arról csinálj egy képet és töltsd fel.

[ Szerkesztve ]

(#13263) schumi


schumi
aktív tag

sziasztok
AMD gépem van és arra szerettem volna osx-et ezt a kettőt próbáltam :
-Kalyway_10.5.2_DVD_Intel_Amd
-Snow_Leopard_10.6.1-10.6.2_SSE2_SSE3_Intel_AMD
sajnos mindkettőnél ugyanaz van, bejön a Darwinos rész, megnyomom az f8at beírom a "-s"t elkezdi a betöltést majd restartol a gép, valaki tudna nekem segíteni mi lehet a gond ?
(sata vinyó masterre téve)
előre is köszi :R

Ami nehéz, ahhoz kell egy kis idő, a lehetetlenhez valamivel több. . . . . . Impossible is nothing

(#13264) csabi94


csabi94
őstag

Lassan két napja szabadidőmnek minden percét ennek a rendszernek szentelem, és még mindig elvarázsol, mert nagyon jó kis rendszer, de kezdem feladni. Nem tudtam gyári lemezzel felrakni, mert nincs lehetőségem beszerezni, és nem tudtam (a nem hivatalos forrásból származót) rárakni pendrive-ra, hogy onnan telepítsem. Maradt az, hogy egy Hazard változatot raktam fel, és csak a videó drivert jelöltem ki, hogy telepítse. Elvileg nem kéne semminek (kext) összeakadnia, de ugye nincs hang. Ez az egy, ami megöl idegileg, mert hang nélkül nem gép a gép, zenehallgatásra használom a legtöbbet. Az alaplapom: Gigabyte EP41-UD3L, hangkártya: alaplapi, Realtek ALC888. Valaki nincs aki tudna segíteni, hogy mit tegyek fel, és hogyan, mert hiábavalók voltak eddigi próbálkozásaim. :( :(((
Tudom nagyon unjátok már a fejem, de légyszi aki tud valamilyen formában, segítsen!!! :DDD :R :R

[ Szerkesztve ]

(#13265) Kommy válasza csabi94 (#13264) üzenetére


Kommy
veterán

Letöltöd a multibeast-et és ott kijelölöd a következőket.

-System Utilities
-ALC8xxHDA
-AppleHDA Rollback

vagy
-System utilities
-ALC888

(#13266) Máté94 válasza #53172992 (#13261) üzenetére


Máté94
addikt

Nem írhatod ki, mert nincs semmi hozzá, ami bootolja. Csak a pendrive-os módszer van, meg az XMove.

(#13267) Máté94 válasza csabi94 (#13264) üzenetére


Máté94
addikt

Elég lenne, hogy felteszed a Hazardot, azon megcsinálod az Unibeast-es pendrive-ot, és azzal telepíted. Persze, ha virágboltból szerzel egy olyan Lion-t, ami a Mac AppStore-ból való, ergo .app kiterjesztésű.

[ Szerkesztve ]

(#13268) Máté94 válasza Kommy (#13265) üzenetére


Máté94
addikt

Na, de Hazardon? :DDD Multibeast-et csakis eredeti rendszeren lehet használni.

[ Szerkesztve ]

(#13269) Kommy válasza Máté94 (#13268) üzenetére


Kommy
veterán

És megmondod miért, ugyan úgy csak kext-et telepít. ha nincs semmi más bepipálva.

(#13270) Máté94 válasza Kommy (#13269) üzenetére


Máté94
addikt

Az előbb is összeakadt neki miatta, amikor hangot akart belőle telepíteni. De ez le is van írva valahova, hogy csak eredetin lehet használni.

(#13271) dermar


dermar
csendes tag

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy dualbootot (Win7, Mac OsX) mivel lehet megcsinálni?

köszi a választ előre is

(#13272) csabi94 válasza Máté94 (#13270) üzenetére


csabi94
őstag

Köszönöm a segítséget mindkettőtöknek, holnap tovább próbálkozok. :D
De egyébként ezeket szerintem már mind próbáltam, kb 20-szor tettem fel a rendszert az elmúlt 2 napban. :O

[ Szerkesztve ]

(#13273) 1972 válasza Kommy (#13262) üzenetére


1972
csendes tag

Üdv!
Köszi a segítséget! Megy a LION.Az alaplapi videó kártyával! Nvidia 7800gtx-em van azzal nem volt hajlandó elindúlni.
Be kellene állítanom hogy legyen boot menüm,most csak a lemez boot menüjéről tudok eljutni a LION-hoz.Különben indul a win7.
Beállításoknál megtaláltam a kaméleont, de sajnos nem értem ,hogy mit kellene csinálnom.Léccci segítsetek!
Köszönöm!

(#13274) ficere


ficere
aktív tag

Sziasztok.Olyan problémám lenne.Feltettem a notebookomra(acer 6935g) egy Hazard féle verziót.Nem nagyok értek hozzá hogyan,és honnan tudnék kextet,és drivert telepiteni,csak vga,és hálókártya kellene.Még egy gond nem hajlandó merevlemezről indulni,csak lemezzel működik.Segítségeteket előre is köszönöm.

Machete nem ír sms-t

(#13275) csabi94 válasza ficere (#13274) üzenetére


csabi94
őstag

IDE regisztrálsz, letöltöd a multibeast 3.9.1-et, és a telepítéskor kijelölöd a dolgokat amik kellenek, és kijelölöd a bootloader-t is.

(#13276) ficere válasza csabi94 (#13275) üzenetére


ficere
aktív tag

megtörtént,minden jó csak a windows nem akar bootolni.bootmgr in missing

Machete nem ír sms-t

(#13277) csabi94 válasza ficere (#13276) üzenetére


csabi94
őstag

Hát azt nem tudom, én igazából nem is értek hozzá, csak most egy cipőben járunk :DDD
Több mint 2 napja próbálkozok, hogy egy fasza kis gépem legyen, már fennt van mind a kettő rendszer, jól tudok bootolni, csak még mindig nincs hangom a Mac-ben, mert semmilyen kext nem segített. :O

(#13278) Máté94 válasza csabi94 (#13277) üzenetére


Máté94
addikt

Na, akkor sikerült? AppleHDA Rollback fent van?

(#13279) ficere válasza csabi94 (#13277) üzenetére


ficere
aktív tag

Nekem rögtön volt hangom.Netem nincs.

[ Szerkesztve ]

Machete nem ír sms-t

(#13280) csabi94 válasza Máté94 (#13278) üzenetére


csabi94
őstag

Most nincs még fent, mert felesleges. Nem akartam megint feltenni, mert már sokszor próbáltam, és tudom, hogy nem működik, ezért 1-2 nappal halasztottam a kérdést, viszont így hangkártya kext ügyileg még szűz a rendszer, szóval lehet majd próbálkozni, barátom elvileg segíteni fog.
Még két kérdésem lenne.
Billentyűzeten, hogy lehet (szoftveresen :D ) felcserélni gombokat, vagy valami ilyesmi?
Ha eltüntettem egy meghajtót (eject), hogyan tudom visszacsatlakoztatni? :B - MEGVAN :D

[ Szerkesztve ]

(#13281) Máté94 válasza csabi94 (#13280) üzenetére


Máté94
addikt

Hát, megszokod. Végül is ez egy Mac, egy valódin se tudnád felcserélni. :DD

(#13282) Kommy válasza csabi94 (#13280) üzenetére


Kommy
veterán

1. hozzászólás, billentyűzet beállítás bekezdés.

(#13283) csabi94 válasza Kommy (#13282) üzenetére


csabi94
őstag

Az a leírás nekem kicsit bonyolult volt. Illetve nem is a leírás, hanem maga a program ami a leírásban van, és azt a fránya ,,í"-t sehogy sem tudtam a helyére rakni, és 0 sincs ugye, mert annak a helyén van az í :(

(#13284) ko9 válasza csabi94 (#13283) üzenetére


ko9
addikt

Hungarian Pro

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#13285) csabi94 válasza ko9 (#13284) üzenetére


csabi94
őstag

Köszi, amint tudom kipróbálom. :R

(#13286) csabi94 válasza ko9 (#13284) üzenetére


csabi94
őstag

A hosszú í-vel még mindig gondok vannak, mert nekem fele olyan nagy a bal shift, és a mellett van (mint a legtöbb helyen), de egyikkel se tudtam így beállítani, szerintem ez nincs engedélyezve Mac-eknél. :N

(#13287) csabi94


csabi94
őstag

Nem indul a gép. ITT a bootolásnál megáll :U :(

ui.: próbálkoztam az első hsz-ben leírt módszerekkel. (PCIRootUID=1, PCIRootUID=1 -x)

[ Szerkesztve ]

(#13288) ficere


ficere
aktív tag

Ajánljatok már valami kextet,egy acer 6935g hálókártyájához.

Machete nem ír sms-t

(#13289) 1972


1972
csendes tag

Be kellene állítanom hogy legyen boot menüm,most csak a lemez boot menüjéről tudok eljutni a LION-hoz.Különben indul a win7.
Beállításoknál megtaláltam a kaméleont, de sajnos nem értem ,hogy mit kellene csinálnom.Léccci segítsetek!
Köszönöm!

(#13290) ficere válasza 1972 (#13289) üzenetére


ficere
aktív tag

Nekem is,csak úgy indul a snowleo.

Machete nem ír sms-t

(#13291) csabi94 válasza 1972 (#13289) üzenetére


csabi94
őstag

Szerintem használd a keresőt és írd be a két rendszer nevét ;)

(#13292) csabi94 válasza 1972 (#13289) üzenetére


csabi94
őstag

Mindkettőtöknek: http://mobilarena.hu/tema/mac_osx_pc-re/hsz_7877-7877.html
bocs a linkért, telóról vagyok...

(#13293) csabi94


csabi94
őstag

Ma is elég sokat próbálkoztam, de hang nem lett, egyáltalán, már recsegni sem tud :(((
Ez meg üres :((
[link]

[ Szerkesztve ]

(#13294) ficere


ficere
aktív tag

Itt a video ami alapján csináltam

Machete nem ír sms-t

(#13295) ficere


ficere
aktív tag

Nekem rögtön lett hang.

Machete nem ír sms-t

(#13296) ficere


ficere
aktív tag

Lett net,de a windows nem bootol,parancssorból sem tudom inditani.Valakinek valami ötlet?

Machete nem ír sms-t

(#13297) dermar


dermar
csendes tag

a boottal én is küzdök nekem se indúl a mac csak a windows 7 . Csak cdről megy a boot.

(#13298) ficere válasza dermar (#13297) üzenetére


ficere
aktív tag

sajnos nekem is ez a gond.

Machete nem ír sms-t

(#13299) ficere


ficere
aktív tag

Már kezdek megbarátkozni a helyzettel.

Machete nem ír sms-t

(#13300) Kommy válasza ficere (#13298) üzenetére


Kommy
veterán

Rakjatok fel egy bootloader-t

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.