Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Ma reggel vesekövem volt (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) thord


thord
tag

Basszus, nemtom nektek volt-e már ilyen, reggel arra ébredtem, mintha késsel szurkálnák a jobb oldalamat combtőből felfelé a vesetájékán. Azt hittem meghalok, úgy fájt.
Orvoshoz vittek, görcsoldó inyekció, aztán közli velem, hogy vesekövem van/volt...:)
Ja, és ha visszatér a fájdalom, akkor mehetek az urológiára, ahova érthető okoból nem szívesen mennék. Volt már vkinek tapasztalata ezen az osztályon?

üdv,
thord
veseköves

(#3) sh4d0w válasza thord (#1) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Hála Istennek még nem...

Egyébként a vesekő azért alakul ki, mert nem iszol eleget és besűrűsödnek a szervezeted által használhatatlan ásványi anyagok. Semmi pánik, ez bármikor bárkivel előfordul, nem kor kérdése.

https://www.coreinfinity.tech

(#4) ödönke válasza Kalandor (#2) üzenetére


ödönke
aktív tag

szeintem az egézségére gondolt :(((

(#5) tocsa válasza Kalandor (#2) üzenetére


tocsa
senior tag

A lefelé ivelő szakasznál van egy smiley.

Egyébként ''fosok'' a vesekőtől, mert édesapámnak már 20-21 éves korában volt, és azóta visszatérő módon 1-4 évente van. Látom, hogy mekkora szenvedés egy kő ''megszülése''.

Szerencsére nekem eddig még nem volt.

Acer Predator Helios 500 Ryzen, Samsung 960 Pro NVMe + GeChic 15.6" kulso monitor a mobil irodahoz

(#6) thord válasza Kalandor (#2) üzenetére


thord
tag

Hi
Bocs, nem állt szándékomban senkit megsérteni, amiket írtál fel sem merült bennem, egyszerűen kicsit megilyedtem, hogy mi van velem.
Ezt egy gyenge poénnal próbáltam enyhíteni, de úgy látszik rosszul sült el.
Ráadásul most kezd visszajönni a fájdalom :(
Urológián mit csinálnak az emberrel? Tényleg úgy vizsgálnak meg, hogy feldugnak vmit a hugycsőbe? Mert ahhoz nem sok kedvem lenne... :(

(#7) Gábor22 válasza thord (#1) üzenetére


Gábor22
csendes tag

Szia!

En 22 eves multam, nekem is volt mar vesekovem, nem is egy. Mielott nem volt azt hallottam olyan mint noknel a szules, mostmar tudom milyen rohadt rossz lehet...

Egyebkent szerintem az ulomunka+ stressz okozhatja.

Mozogj sokat es igyal sokat(vizet) + Rowatinex (bocs ez reklam, de recept nelkul kaphato es tok jo)

(#8) Jester válasza thord (#1) üzenetére


Jester
aktív tag

8 hónapja szenvedek 3 db vesekővel... Ráadásul mindkét oldalon... 26 éves vagyok... Szóval ismerem az érzést, csak rosszabb lesz, mert ezentúl vigyázni fogsz az étkezési, ivási stb. szokásaidra, nehogy előjöjjön megint...

Mehr Licht!

(#9) Gábor22 válasza thord (#6) üzenetére


Gábor22
csendes tag

A vesekovet ultrahangozzak- ugy vizsgaljak, ez nem faj, ha 5-10mm kozott van, akkor termeszetes uton jon ki :)

(#10) Jester válasza thord (#6) üzenetére


Jester
aktív tag

Ultrahang + röntgen, de ha nincs szerencséd, akkor nem mutatja ki pontosan...

Mehr Licht!

(#11) Gábor22 válasza Jester (#8) üzenetére


Gábor22
csendes tag

At tudom erezni a helyzeted, en a vesekovel tanultam meg, milyen az az erzes mikor faj, faj, faj es barhogy mozogsz, barmit csinalsz faj, faj.... :((

(#12) Jester válasza Gábor22 (#7) üzenetére


Jester
aktív tag

Hát, Rowatinextől nekem csak a gyomrom ég, más eredménye nem volt. 5x zúztak eddig, most nemsokára lesz a következő...

Mehr Licht!

(#13) tocsa válasza sh4d0w (#3) üzenetére


tocsa
senior tag

Nem ilyen egyszerű a képlet. Vannak persze dolgok, amik fokozzák a kockázatát (kevés folyadákbevitel, bizonyos táplálékok), de bizony nagyon lényeges az örökletes hajlam.

A vesekövet egyébként nagyon komolyan kell venni, mégha nem szereti is az ember az urológiát. Előfordulhatnak komplikációk, gyulladás, veseleállás, stb. Akár meg is lehet halni (!), ha tényleg rosszul jönnek össze a dolgok. Úgyhhogy szépen el kell menni az urológiára, és nem a helyi vajákoshoz vagy homeopátiás hülyeséghez vagy természetgyógyászhoz vagy valami baromsághoz kell fordulni, mert azok jó büdös sz*rt se tudnak kezdeni veled, ha ne adj isten valami komplikáció van.

Acer Predator Helios 500 Ryzen, Samsung 960 Pro NVMe + GeChic 15.6" kulso monitor a mobil irodahoz

(#14) ödönke


ödönke
aktív tag

na akkor én most kimegyek a konyhába és ledöntök fél liter tiszta vizet....

(#15) Jester válasza Gábor22 (#11) üzenetére


Jester
aktív tag

Amikor először kiderült, 7 órán keresztül szenvedtem-pangtam vele, nem kaptam semmilyen fájdalomcsillapítót, mert nem tudták mi bajom. Első két vizsgálatra meg sem találták a köveket, pedig nem kicsik voltak.

Mehr Licht!

(#16) Gábor22 válasza tocsa (#13) üzenetére


Gábor22
csendes tag

Egyetertek, de konnyebb beszelni es nehezebb elmenni az urologiara, foleg ha az ember dolgozik es ki akarja varni a 20fos sort... (bar engem az ettol a hettol nem tart vissza, miutan megvalt a ceg tolem gazdasagi okokbol 2 ev 3 honapos odaado Java fejlesztesem utan :(( eljen a kapitalizmus!)

(#17) tomcs


tomcs
őstag

nem tom ez nalam valami fobia vagy tudatalatti felelem (nem, mert akkor nem tudnek rola...) veszhelyzetet talan birom nezni de ha valami komolyabbrol van szo, pl discoveryn volt valami ''ugyanez eloben'' musor es ha latok valami csunya serulest vagy valami akkor az adott testreszem elkezd zsibbadni vagy nem is tom.. nem kifejezetten zsibbadni hanem mintha belulrol csiklandozna valami. most detto a helyzet.. esetleg valakinek ilyesmi? :) meg bocs az ''offolasert'' azert jutott eszembe mert ngc-n neztem mumiaizet es kiszedtek az egyikbol egy jokora vesekovet..

(#18) Jester válasza Gábor22 (#16) üzenetére


Jester
aktív tag

Nem is tudod mennyire aktuális amit modassz... Melóhelyről pont nemsokára fogok robogni a kivizsgálásra. Rámegy a napom, és még haladni sem haladok a munkával. Igazából mindegy, már nagyon a végére akarok járni.

Mehr Licht!

(#19) thord válasza Gábor22 (#9) üzenetére


thord
tag

Akkor megyek urologiára, remélem nem lesz semmi szövődmény.

(#20) Jester válasza thord (#19) üzenetére


Jester
aktív tag

Nyugi, megvizsgálnak, aztán amennyiben nagyobb méretű a kő, akkor először azt nézik zúzható-e, majd ha igen, akkor zúznak. Arra készülj fel, hogy bent tarthatnak megfigyelésre egy pár napra, amennyiben nagyon erős volt a görcs, vagy rossz helyen van a kő. Szövődmény vesepangás esetén lehet, de az nem csak görccsel, hanem hidegrázással és komolyabb fájdalomérzettel párosul.

Mehr Licht!

(#21) twollah válasza thord (#1) üzenetére


twollah
nagyúr

Megelozes keppen igyal sok folyadekot.
Egy felnott embernek a napi folyadek szuksegkete 4 liter, nyaron tobb.
Nem csak akkor kell inni ha szomja vagy.

Igyal sort, az atmossa a veseket.
Nem bebaszni mint az allat.

Egyel valtozatosan, marha az eletstilusod engedni.

(#22) twollah válasza thord (#19) üzenetére


twollah
nagyúr

Vallalj be egy prosztata vizsgalatot is.
Felejthetetlen elmeny.

(#23) tothjozsef


tothjozsef
aktív tag

Simán lenyomtam kapásból fél liter vizet. Én is tudom magamról, hogy keveset iszok, így óránként jelez a gépem, hogy: IGYÁL BAROM! Különben elfelejteném....

(#24) Szalma válasza twollah (#22) üzenetére


Szalma
őstag

(Csak nem élvezted? ... :) )

Szeretettel:
Szalma

(#26) twollah válasza Szalma (#24) üzenetére


twollah
nagyúr

Olyan ize vagy.

Elvezned ha TE csinalnad?

(#27) twollah válasza Szalma (#24) üzenetére


twollah
nagyúr

Amugy nem, csak hallottam a tuleloktol az elmenybeszamolot.

(#28) Szalma válasza twollah (#27) üzenetére


Szalma
őstag

OFF
(Hmmm... Bocs a kérdésért, de nem lehetett kihagyni. Férfiaknál egy elég jól ingerelhető pont a prosztata...)
ON

Kösz a felkérést, de kihagynám... :)) A túlélőket persze megértem: orvosnál egy kicsit minden más (különösen ha vannak vihogó ápolónő tanoncok is... ;] ).)

Szeretettel:
Szalma

(#29) Als válasza thord (#19) üzenetére


Als
tag

Nekem is volt már vesekövem, én 21 éves voltam akkor. 7 éve.
Nem korfüggő, de bármikor visszajöhet, úgyhogy igyál sokat!!

(#30) napos2600 válasza Szalma (#28) üzenetére


napos2600
tag

apolono tanonc nincs, csak feherbugyis bombazo... :)

(#31) Sanya válasza thord (#1) üzenetére


Sanya
nagyúr

Csak 2 év múlva lesz közöm hozzá, mikor azt kell hallgatnom.
De ne izgulj, voltak már nálad cifrább esetek is!!

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#32) Sanya válasza twollah (#21) üzenetére


Sanya
nagyúr

napi 2 liter

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#33) Szalma válasza napos2600 (#30) üzenetére


Szalma
őstag

OFF
(Ott pirulhat igazán az ember feje pucsítás közben... :) )
ON

Vesekő ellen: sok víz (fontos, hogy ne legyen tele kalciummal) (kóla nem jó, sör preferált) és egy-két hétnyi közvetlen C-vitamin bevitel felfüggesztés.

Szeretettel:
Szalma

(#34) thord


thord
tag

Reggel óta nem jött vissza a fájdalom, lehetséges, hogy ennyi volt?
Elmenjek azért urulógushoz?
Köszi mindenkinek a tanácsokat, iszom a vizet, mint a gödény.

(#35) napos2600 válasza Szalma (#33) üzenetére


napos2600
tag

kulon szoba van:)

(#36) napos2600 válasza thord (#34) üzenetére


napos2600
tag

sztm mindenkeppen mert ott sokminden kiderulhet ami eddig nem. lehet kellemetlen de (kozhely ON) az egeszseged erdekeben (OFF) mindenkeppen erdemes!

(#37) Polesz válasza napos2600 (#36) üzenetére


Polesz
addikt

Most ment el thord az urológiára, ha nem jönne vissza akkor majd tudósítok :)

Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. Gyakorlatilag van.

(#38) Sefter válasza thord (#34) üzenetére


Sefter
veterán

Szia!
Én is 23 éves vagyok és már majd 5 éve van vesekövem.
Pontosabban mindig újratermelődik....
kb 1/2 évente évent tör rám is ilyen ''vesegörcs'', ez kb. 3-4 napig tart (nálam legalább is) reggelente intenzívebben fáj napközben csak kevésbé.
Ne vizet igyál hanem sört az az igazi gyógyszer rá. (Én ilyenkor 3-4 napig részeg vagyok :) ) és még az asszony sem szólhat mert hát a gyógyítókúra azért kell.. :)

Psn ID: sefter_hun

(#39) Polesz válasza twollah (#21) üzenetére


Polesz
addikt

Jajj ne csináld már. Így is mindig megissza az összes Ice Teát előlem ;]

Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. Gyakorlatilag van.

(#40) iguana válasza Szalma (#33) üzenetére


iguana
őstag

OFF
már volt ilyenben részem. nem egy élmény. iszonyú kiszolgáltatott szituáció :(
ON

14 pár márkás bokazokni. (fícsör:antistatic, 100% pamut, jól szellőző, húzva térdig ér)

(#41) tocsa válasza Jester (#20) üzenetére


tocsa
senior tag

Lehet más szövődmény is. Pl. egyik ismerősöm édesanyja is ''veseköves''. Egyszer előre kimutatták neki, hogy hamarosan érkezni fog egy. Nem történt semmi jó ideig. Egyszer aztán belázasodott. Nem tudom pontosan mi volt, de a veseköve öközott problémát. Hogy ha nem ment volna időben orvoshoz, akkor az életébe is kerülhetett volna.

Acer Predator Helios 500 Ryzen, Samsung 960 Pro NVMe + GeChic 15.6" kulso monitor a mobil irodahoz

(#42) tocsa válasza Jester (#18) üzenetére


tocsa
senior tag

Én is értem amit mondasz. Valóban gond lehet a melókiesés, de ez egy olyan dolog, amit nem szabad hanyagolni. És ha ezt egy munkáltató nem érti meg, akkor onnan jobban is jár, ha elkerül az ember.

Acer Predator Helios 500 Ryzen, Samsung 960 Pro NVMe + GeChic 15.6" kulso monitor a mobil irodahoz

(#43) JC


JC
tag

Nekem még nem volt soha vesekövem. Lehet azért mert szeretem a sört. Ez egy jó érv a sör mellett főleg az asszony előtt.
Akinek veseköve van tudom ajánlani a sört (bocsi ha nem szereted) az egyik legjobb vízhajtó, és persze utána nem árt egy kis ugrálás.
Ezt az utóbbit egy orvos haverom mondta.

(#44) Sidaries


Sidaries
őstag

Nekem is volt vesekövem és én is 23 vagyok. Mindenesetre szar ügy. :D

I am the Visionaire, follow me if you dare...

(#46) Atom


Atom
aktív tag

Nekem van 1 haverom akinek 17 évesen is volt már. Nem koprfüggő ezekszerint :)

Konfig: Már nincs

(#47) thord


thord
tag

Na, megvolt a kivizsgálás, szerencsére eltávozott most belőlem a kő.
Remélem nem fog újratermelődni. :)

(#48) DrSoul válasza thord (#47) üzenetére


DrSoul
őstag

Honnan tudták, hogy távozott? Mert ha nem látja, az nem jelenit azt, hogy nincs...
Ha kicsi a kő, nagyon nehéz meglátni, kontrasztanyagos röntgen is szükséges.
Nekem 19 évesen volt vesekövem. Lehet, hogy azóta is van még, de (kop-kop) irtó rosszúl még nem voltam (néha voltak görcseim, de homok is lehet).
Egy fura történet, de érdemes elolvasni. Tehát úgy kezdődött, hogy nagyon kibicsaklott a bokám :)))

Mindig az X jelöli a pontot...

(#49) Polesz válasza thord (#47) üzenetére


Polesz
addikt

Szóval nem halálozol el és hagyod rám a TFT monitorodat? :D:D:D

Jó van biztos nem, mert egésznap dógoztunk együtt sulinetes gépek fikázásán ;]

Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. Gyakorlatilag van.

(#50) Szalma válasza thord (#47) üzenetére


Szalma
őstag

Örülök, hogy jobban van, Mester. UH-val néztek? (A diéta az kamu szerintem. Édesapám piszkosul vigyázott vele, de 2 év múlva az első után újrázott. Ez ~10 éve volt, azóta nem volt veseköve és nem is diétázik...)

Szeretettel:
Szalma

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Ma reggel vesekövem volt (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.