Hirdetés
- Ndruu: Segíts kereshetővé tenni a PH-s arcképeket!
- GoodSpeed: 3I/Atlas: Üstökös vagy idegen civilizáció űrhajója?
- Sub-ZeRo: Euro Truck Simulator 2 & American Truck Simulator 1 (esetleg 2 majd, ha lesz) :)
- gban: Ingyen kellene, de tegnapra
- kraftxld: Diáklaptop - Dell Latitude 3140 - Királyunk ajándéka
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- sh4d0w: Árnyékos sarok
- droidic: Gmail + MI: na, mi van bekapcsolva?
- NASsoljunk: ZyXEL NSA-310 és az FFP
-
LOGOUT
Linux kezdőknek - érdemes beleolvasni, mielőtt kérdezel
Új hozzászólás Aktív témák
-
Vladi
nagyúr
válasz
sptkyle
#10074
üzenetére
Ismert dolog. Ezt találtam. Nem triviális a megoldás.

-
#16820480
törölt tag
válasz
sptkyle
#10074
üzenetére
ati kártyákkal sajnos elég sok szopás van linux alatt, leszámítva a legújabb modelleket, mert azokhoz úgy ahogy még képes megírni a drivert az ati. legalábbis a fórumból nagyjából ezt szűrtem le. az intel általában tűrhetően megy, az nvidia talán a legegyszerűbb.
esetleg lehet a zárt meghajtóval kísérletezni, de úgy emlékszem, hogy ez csak az újabb (a hd-s) kártyákat támogatja normálisan. -
-
Atapi
senior tag
válasz
sptkyle
#10068
üzenetére
milyen videokártyád van? valami drivert telepitettél hozzá? nekem ati driver anno eléggé lefogta a rendszeremet, főleg effektekkel.
ami másik cinkes dolog linux alatt, az a flash. sajnos elég erőforrászabáló, ugyhogy még izmos gépek esetén is érdemes keresni valami böngésző opciot/kiegészitőt, ami az oldalakba ágyazott millionyi agyonanimált flash reklámot letiltja default a vérbe...
milyen böngészőt használsz egyébként? ha nincs kialakult fix kedvenc, akkor azt is megpróbálhatsz váltani, firefox, opera, chrome szoktak az ajánlottak lenni. -
#16820480
törölt tag
válasz
sptkyle
#10065
üzenetére
nézd meg, hogy mi eszi annyira a processzort (például indítassz egy terminált, és a top paranccsal meglesed mi van a lista tetején).
programokat nem úgy kell telepíteni, hogy leszeded netről, az az egyik első, amit el kell felejteni windows után. erre van a remek csomagkezelő. mondjuk nem tudom pontosan mi van kde alatt, de valami synaptic jellegű cucc szokott lenni ubuntuban. ebben tudsz keresni, és két kattintással telepíteni. vagy esetleg a szoftverközpontban, de én azt nem igazán szeretem. vagy ha nagyon kúl akarsz lenni, akkor terminálban aptitude-dal

-
#16820480
törölt tag
válasz
sptkyle
#10045
üzenetére
ha nincs lemezed, de van egy leglaább 1 gigás pendrive-od, akkor arra is kiteheted simán, ilyenre kiváló eszköz a unetbootin például.
az nem kéne számítson, hogy cd képet dvd-re teszel ki, csak kicsit pazarlás.
a konfigurációdból meg a vga lehet még érdekes, bár ebből ítélve nem valami nagyon új lehet az sem, de én arra is gyanakodnék, hogy amiatt nem tud elindulni rendesen. -
Siriusb
veterán
válasz
sptkyle
#10034
üzenetére
Kubuntu = KDE, Ubuntu = Gnome, pusztán ennyi az eltérés a kettő között. Kezdésnek tényleg ezzel érdemes indulni. Ha gyengécske a gép, érdemesebb lehet xfce, vagy lxde-vel kipróbálni, azaz Xubuntu és Lubuntu, ezek kevésébe erőforrás igényesek.
Ha csili-vili effekteket is akarsz, a compiz-fusiont kell majd felraknod a Synapticból.Ha elnyerte tetszésedet, a live környzetből indíthatod a telepítést, és ha van win is a gépen, a grub fel fogja ismerni és a gép bekapcsolásakor választhatsz, melyiket indítod. NTFS partíciókat gond nélkül kezeli az Ubuntu (is), mondjuk win alól nem tartom szerencsésnek linux partícióra írkálást

Szerk: lassan gépelek

Új hozzászólás Aktív témák
A topik célja: Segítségnyújtás a Linux disztribúciókkal még csak ismerkedők számára. A szerveres kérdések nem ebbe a topicba tartoznak.
Kérdés előtt olvasd el a topik összefoglalóját!
Haladó Linuxos kérdések topikja.
Linux felhasználók OFF topikja
Milyen program ami... [link]
Shell script kérdésekkel látogassatok el a topikjába
- Teszt Már csak két hónap van hátra a Windows 10 nyugdíjazásáig, ideje előrelépni
- Teszt [Linux] Vanilla OS, egy Debian alapú immutable operációs rendszer
- Teszt [Linux] Aeon Desktop, egy immutable operációs rendszer az OpenSUSE-tól
- Teszt [Linux] A Flatpak
- Bejegyzés MS Office365 Linuxon
- Bejegyzés [Linux] Futtassunk bármely disztrót a terminálunkban
- Bejegyzés Alpine Linux telepítés mindenféle low-end dologra
- Hír Zöld utat adott a nyílt forráskódú Linux meghajtóknak az NVIDIA
- Bomba ár! HP Revolve 810 G2 - i5-G4 I 8GB I 180GB SSD I 11,6" HD Touch I Cam I W10 I Garancia
- AZONNALI SZÁLLÍTÁS Eredeti Microsoft Office 2019 Professional Plus
- Wacom Cintiq DTK-2260 digitális rajztábla
- Apple iPhone 15 Pro 128GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- Lenovo ThinkPad T14s Gen 2 i5-1135G7 4.2GHz turbo 16GB 512GB 1 év garancia
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest



CPT.Pirk
