Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux kezdőknek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Linux kezdőknek - érdemes beleolvasni, mielőtt kérdezel

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#71466) meggymagos21 válasza csixy (#71338) üzenetére


meggymagos21
lelkes újonc

Köszi, idővel áttanulmányozom! :D
Három kérdésem van, kedves fórumozók! Előre is köszi a segítséget nektek!

EGY:

Nem teljesen értem még, mbr kapcsán mi átalakítani való van -mivel nem vagyok hozzáértő-, de azért mutatom az lsblk-t (az user nevemet átírtam username-re, meg a számsorokat számsor-ra). Szóval, lehet, hogy nem jól értelmezem ezt, de már a linuxos hdd-men megy a grub.

Vagy mégse? Az igaz, hogy a vindózos hdd-n még lehet h rajta van az előző "grub maradvány", vagy ilyesmi...

lsblk:
[link]

KETTŐ:

A mikrofonos kérdésem meg továbbra is áll, előre is köszi, aki tudja a megoldást:

A Linuxmintem felismeri bár a mikrofonomat -"hangbeállításoknál" látható-, ha bedugom a pc-be (Intel Core 2, több, mint 10 éves asztali pc), de pár másodpercig reagál a hangerő "csíkkal", ha belebeszélek, de aztán abbamarad, már nem reagál hangra. Így böngészős alkalmazásokban "süket" a miki. Hogy lehet "szóra bírni"?

Még egy kérdés:

HÁROM (off) :

PayPal loginomat nem tudom helyreállítani, mert sose kerüli ki a telefonra sms küldést, márpedig amit anno PayPalra megadtam telószámot, már halott szám... Meg persze elfelejtettem a passwordöt. Patt. Hogyan tudnék oda új ps-t csinálni, és belépni, tudja valaki a megoldást? (Lehetőleg ne kelljen a vevőszolgálattal kínlódnom.)

Köszi előre is!

Nem erőszak a hagymás disztrótor. Linux-Mint 19.2 Cinnamon _ , 2006-2007 körül gyártott asztali PC-vel: Intel Core 2 _ , 2 x 2.40 GHz _ , 3.8 GiB RAM.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux kezdőknek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.