Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Life is Strange

Hozzászólások

(#851) Peace válasza CPT.Pirk (#850) üzenetére


Peace
nagyúr

(#852) gejala válasza MolGabi (#847) üzenetére


gejala
őstag

A játék fájlja is lifeisstrange3.exe névre hallgat, szóval lehet ez LiS 3. :D

Egyébként a TC egy jobban összerakott játék lett, mint amit a Dontnod valaha csinált. Én is nagyon szeretem a LiS 1-t összességében, de be kell látni, hogy ez a 3-4. epizódok miatt van (meg a 2. vége), a többivel azért vannak gondok.

A TC nem botlik meg egyik epizódban sem, tele van ötletes dolgokkal, tökéletesen hozza a kisvárosi hangulatot és Alex remek főszereplő.
Az empátia is nagyon jól kitalált képesség, amit a végén nem eldob, mint Max, hanem megtanulja használni és inkább szabadjára engedi Alex, amivel akkora monológot nyom, hogy csak úgy folynak a könnyek. A monitor mindkét oldalán.

Szellemiségében tökéletes Life is Strange játék, a Deck Nine előtt le a kalappal. Még ilyet sokat. :R

[ Szerkesztve ]

(#853) CPT.Pirk válasza gejala (#852) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Még csak a 2. EP felénél járok, de egyértelműen eredeti LiS hangulata van. :) A kisváros meg csodálatosan szép lett, öröm benne járkálni.

Peace: :DDD

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#854) gejala válasza CPT.Pirk (#853) üzenetére


gejala
őstag

Részemről a legnagyobb elismerés, hogy tegnap majdnem végigvittem egyben, nem akartam felállni előle, amíg nincs vége. Végül az 5. epizód mára maradt. De jobb is így, mert nagyon ütős lett volna ez az epizód lefekvés előtt. :D

(#855) CPT.Pirk válasza gejala (#854) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Hány óra volt kijátszani?

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#856) gejala válasza CPT.Pirk (#855) üzenetére


gejala
őstag

Steam szerint 12 körül. Igyekeztem mindent megnézni és mindenkivel beszélni, de az epizód végi statisztikák alapján nem találtam meg mindent.
Szerencsére van részletes chapter select, úgyhogy könnyű bármelyik jelenetet újrajátszani.

[ Szerkesztve ]

(#857) MolGabi válasza gejala (#852) üzenetére


MolGabi
aktív tag

Jogos, bár nem számozott rész, ebből kifolyólag NEM LiS3, de nem kötözködni akartam ezzel. Mivel már nem a Dontnod tulajdona, így valószínűleg módosítanak pár dolgot a szériával kapcsolatban.

Egyetértek, LiS1 és BTS után nekem is az az érzésem, hogy EZ üti azt a bizonyos szintet. A Dontnodos véleményed is érthető, valóban nem egyenletes az élmény az eredeti játékban. Nagyon lassan indult be - bár a TC is -, de minden jó, ha a vége jó... bár nagyon sajnálom, hogy nem úgy lett kiadva, ahogy még az Ep.2-3-ban még láttuk a fordítás során a szövegek között(volt egy 3., valószínű önfeláldozós befejezés is tervben, ami szerintem a legjobb megfejtés lehetett volna, meg igazából erre is számítottam, miközben játszottam annak idején, hogy opció lehet az is, aztán egyszer csak eltűnt a szövegek közül is).

Mivel még nem játszottam végig, így nem tudok teljes képet alkotni a játékról. Jelenleg a 3. fejezet kezdeténél hagytam abba, ha lesz időm, folytatom mindenképpen.

Nekem a BTS-sel sem volt bajom, szerintem korrekt csapat a Deck Nine, és ezek szerint most már ők lesznek a főcsapat a szériának.

A LiS 2 számomra nagyon jól indult, tetszett, hogy nem akartak egy Max&Chloe 2.0-át, ugyanakkor az is a felénél kb elfáradt... Kár érte.

Egyébként... nagyon nem értek egyet a Dontnod felfogásával, miszerint több játékot is fejlesztenek egyszerre, aminek eddig az volt a vége, hogy mind egy csapnivaló sz@r lett. Kezdték azt hiszem a LiS után a Vampyr-rel... nem tudom kinek jött be az elgondolás, de nekem talán 2 órát bírt a gépemen, utána uninstall... borzalom.
Twin Mirror-ban lett volna valami érdekes, de ott is valami olyasmi történhetett, ami a LiS 1-nél, elfogyott a keret...
Tell me why... az alapelgondolás tetszett, de a körítés nem. A végére az is átment unalomba. Akárcsak a Twin Mirror, illetve, hogy felvezetnek valamit, majd annyiba marad, mintha tényleg ötlet és/vagy pénzhiány miatt most már be kéne fejezni valahogy.

[ Szerkesztve ]

(#858) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

Befejezve a True Colors-t spoileres véleményem következik:

Környezet:
Ez a kisváros egyszerűen gyönyörű. A bár és az a lakás felette a terasszal meg pont az a hely, ahol el tudnám képzelni a következő pár évet.
Viszont maga a város bejárható része nem túl nagy. Igaz nem is open world játékról van szó, ami bejárható, az viszont szépen ki van dolgozva mindenféle részlet terén.

Karakterek, történet:
Nagyon jól kitalált karakterekkel találkoztam.
Steph (BTS) szereplése külön öröm, nagyon jó fej. Igaz pörög mint a ringlispíl :)
Ethan (kissrác) nagyon jól meg van csinálva, a LARP vele fasza volt. Mondjuk a LARP lehetett volna kicsit nagyobb kihívás, de így is jó volt.
Alex karaktere érdekes, szépen bomlik ki a karakter története a játék során a kezdeti nulla háttérinfóból, különösen a játék végén.

Hangulat, befejezés
A játék hangulata egyértelműen az első rész hangulatát hozza, ezt sikerült jól elkapnia a fejlesztőknek.
A befejezés viszont nekem annyira nem adta. Vagyis nem volt rossz a befejezés, hanem igazából minden döntés ugyanabban a befejezésben végződik, aztán mész vagy maradsz a városban és ennyi... Ezt máshogy csináltam volna, ha rajtam múlik.

Összefoglalva, egy szép LiS játékot kaptunk, amivel jó volt játszani. Véleményem szerint megugrani ugyan nem tudta a LiS1-et, de ott a léc is igen magasra került anno.

11-12 óra játékidő van benne, az érkező Steph dlc nélkül.

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#859) Kergeboci válasza CPT.Pirk (#858) üzenetére


Kergeboci
tag

hát akkor ezt úgy érzem, vétek lenne kihagyni. Mass Effect széria újra befejezése utánra beállt nálam is a sorban állók listájára.

Os iusti meditabitur sapientiam et lingua eius loquetur iudicium - Az Igazság ajka bölcsességet kell hordozzon, és a nyelve ítéletet kell szóljon. -- http://egyatucatbol.blog.hu/ --

(#860) MolGabi válasza CPT.Pirk (#858) üzenetére


MolGabi
aktív tag

Időközben én is a végére értem és egyetértek az észrevételekkel. Voltak részek, ahol szinte tudtam, ráéreztem, hogy mi következik. Szerintem erősen követték az 1. rész felépítését, vázát, ezért is tűnik hasonlónak, ezért is sikerült jobban a játék. Nekem a "LARP" kicsit leült már egy idő után, nekem kicsit túlnyújtottnak tűnt, de kinek mi... igaz, hogy minden kis zegzugba benéztem az egész játék során, ebből kifolyólag csak 2 db felfedezni való maradt el.
A vége nekem sem igazán ütött akkorát, igazából attól függ, hogy miként építetted fel a "saját történeted". Nekem, mivel általában az "otthon" volt a középpontban, az A variáció lett, de utána megnéztem a másik végét is.
Újrajátszani nem fogom valószínű, de nem volt rossz játék. Szerintem ennyi játék után felállítható talán egy sorrend, ami nálam a következő jelenleg: LiS1-TC+BTS-LiS2... a többi Dontnod terméket viszont kár is együtt említeni ezzel a szériával, nagyon félrementek a fejlesztők a későbbi játékaikkal.

Ami óriási fejlődésen ment keresztül, azok az animációk, az arcmimikák. Végre minden egyes kis rezdülést látni a karakterek arcán, ami nagyon nagy előrelépés.
+1... végre nem volt erőltetve a propaganda sz@rság ennél a játéknál, amit a franciák már nagyon túltolnak a játékaikban... ;)

[ Szerkesztve ]

(#861) keIdor


keIdor
titán

Kivittem én is, nekem tetszett, igaz kicsit rövidnek éreztem, pedig benéztem mindenhova, elolvastam mindent, beszéltem mindenkivel. 11 óra volt. :)
Még mindig az LiS1+BtS a favorit, de ez szorosan mögötte van, elsősorban a karakterek miatt. Meg aztán ez a kis település, nagyon hangulatos lett.
Itt ez a bányász szál nekem annyira nem jött át, vagy csak az eredeti tette túl magasra a lécet.
Mindenesetre azért a Chapter 4 végére megleptek, mert nem esett le, csak amikor láttam a fegyvert. :D Az tetszett.
Várom a DLC-t, aztán a remastereket, ott ismét végig megyek az összesen és sorrendben: Farewell->BtS->LiS1, hogy jól kiüssön. :)

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#862) fpeter07 válasza MolGabi (#860) üzenetére


fpeter07
veterán

Amikor a LARP-ban Alex összekapcsolódik Ethan-el, az olyan volt, mintha felkapcsolták volna a villanyt. Én már évek óta hűséges LiS fan vagyok. Már a kezdő jelenetben zsepi után nyúltam. Nem tudom, hogy lehet egy ilyen szép játék ennyire szomorú. De hát épp ezért is játszunk vele. Nem igazán ismerek más játékot, ami ennyire hat az ember érzelmeire. Egyedüli furcsaság számomra a történet időbeli vezetése volt. Úgy tűnt, mintha hónapok telnének el, miközben csak napok/hetek. Bár ez lehet a LiS univerzummal jár. Az első részén végén is kezdett szétesni az idő/tér. A döntéseket illetően nem voltak szőrös szívűek a fejlesztők, hiszen nem nagyon volt rossz döntés/következmény a történet egyvonalúsága miatt.

Még 1x-2x végigviszem és csinálok belőle egy élménybeszámolót. Érdekel, hogy mi történik a mosogatatlan edényekkel és a gyomlálatlan erkéllyel. :D

(#863) fpeter07 válasza MolGabi (#857) üzenetére


fpeter07
veterán

Vampyr fan jelen. Már mikor meghallottam, hogy miről szól a játék, hol játszódik, és hogy szupernaturális erők vannak benne... London, világháború, karantén, spanyol nátha. Már külön-külön is felkapom rá a fejem, de ez az összegyúrt massza engem teljesen megnyert. Jó volt a harcrendszer, a képességek, a darkos hangulat. Mivel jó vámpírt játszottam és nem ittam ártatlanok végét a játék vége brutál nehéz lett.

A Twin Mirror-t meg a másik Dontnod játékot nem ismerem. Nem érzek késztetést a végigjátszásukra. Majd talán a jövőben.

(#864) MolGabi válasza fpeter07 (#863) üzenetére


MolGabi
aktív tag

Vampyr... nem nekem szólt akkor a játék, az általad felsoroltak közül egyik sem igazán érdekel. Megnéztem, mert kíváncsi voltam, hogy milyen más játékot tudnak még készíteni, de nem tetszett.

Nem veszítesz semmit, ha nem próbálod ki őket (Tell me why - az alapötlet jó is lehetett volna, de a kötelező T szereplő miatt számomra egy erőszakos propaganda reklám lett az egészből. A Twin Mirror - ez nem, de valami a fejlesztés során történhetett, mert... fentebb írtam). Úgy látszik, hogy a LiS1 óta el is fáradtak gyorsan a franciák... Eléggé erőltetettnek érzem azóta minden játékukat, de kinek mi ugye...

[ Szerkesztve ]

(#865) keIdor


keIdor
titán

Meglepően hosszú lett a DLC, nekem tetszett, kicsit lassan indul be, de az őszi részt nagyon szépen összekapcsolták a BtS-el meg az első résszel.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#866) CPT.Pirk válasza keIdor (#865) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Igen, szerintem is. Frankó volt végigjátszani, jól kitalálták. Igazból az alapjáték része lehetne, eléggé adja a részleteit a történetnek.

Neked sikerült behódítani valakit a "Tinderen"? Nekem egy Vi-t sikerült, aztán nem vettem észre, hogy már túl voltak a találkán meg csókolózáson, így a telefonon rossz választ nyomtam be és az nem tetszett neki... Végül maradtunk barátok. :D

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#867) keIdor válasza CPT.Pirk (#866) üzenetére


keIdor
titán

Nekem a "Tinderen" a Fiona lett. :)

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#868) CPT.Pirk válasza keIdor (#867) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Mi lett a vége? :)

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#869) keIdor válasza CPT.Pirk (#868) üzenetére


keIdor
titán

Szakítás. Alex miatt szerintem mindegyikkel szakítás lesz a vége, hogy a fő játékban összejöjjenek.

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#870) CPT.Pirk válasza keIdor (#869) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Spooooiler :)

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#871) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

LiS Remaster rövid részlet, side-by-side összehasonlítás: https://www.youtube.com/watch?v=CjNl-enDTUM

Nagyon szépen feljavították a karakterek arcát, szemeit, miközben nem üt el az eredeti játéktól a kinézet. :)

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#872) MolGabi válasza CPT.Pirk (#871) üzenetére


MolGabi
aktív tag

Gondolom tartalmilag nem került kibővítésre a játék, igaz? Gondolok itt a korábban is, általam leírt 3. befejezésre az első LiS-ben... ha nem bővítették ki, szerintem egy totálisan szemfényvesztés egy ilyen pakkot újra kiadni. Szebb lett valamivel tényleg, de akkor is... Úgy tűnik az "újrázás" korszakát éljük, ami elég elszomorító. :(

(#873) CPT.Pirk válasza MolGabi (#872) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Csak az elejét próbáltam ki, nem volt több energiám játszani a héten.

Viszont ahogy látom, apróságokon azért változtattak, pl. a junkyard-on könnyebb lesz üvegeket keresni. Valszeg nem nyúltak a végéhez, de nem próbáltam rákeresni.

Egyébként az összes arc animációt újra felvették, szóval azért volt vele munka bőven. [link]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#874) csuvicsuva


csuvicsuva
őstag

Sziasztok! Nem merek sem keresni, sem beleolvasni a topikba.

Az lenne a kérdésem, hogy a True Colorsban van-e bármilyen olyan jellegű utalás a második részre, amely miatt utóbbit kellene először végigjátszani? True Colors Game Passben van, a 2 pedig megvásárolva, tehát az jobban ráérne.

Spoiler nélkül legyetek szívesek. Köszönöm előre is. :R

Látom elég kihalt a topik, de hátha még valaki erre jár.

[ Szerkesztve ]

"Nincsen más, csak a hit és a dac / A tiéd csak az marad, amit másoknak adsz"

(#875) doc válasza csuvicsuva (#874) üzenetére


doc
nagyúr

Nem KELL, de vannak kisebb utalasok az eredeti LiS-re, meg a Before the Stormra, erdemes azokat is vegigjatszani, mindketto nagyon jo jatek. A True Colors is, szoval mindharmat erdemes :D MEgjelenesi sorrendben ajanlom :)

(#876) csuvicsuva válasza doc (#875) üzenetére


csuvicsuva
őstag

Köszönöm. Az első rész életem egyik legjobb játékélménye volt, a Before the Stormot szintén szerettem, a második részt Game Passben kezdtem el, de mivel epizódonként jöttek, és nem is rántott be annyira, így akkor kaptam észbe, amikor bejelentették, hogy hamarosan kikerül, akkor pedig épp nem volt hozzá kedvem. :D

True Colors esetében nem akarok ugyanígy járni (igaz, itt legalább egyben jelent meg a játék), aztán majd egyszer úgyis megy a gyűjteménybe. :R

"Nincsen más, csak a hit és a dac / A tiéd csak az marad, amit másoknak adsz"

(#877) CPT.Pirk válasza csuvicsuva (#876) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

A True Colors Wavelengths kiegészítője viszont az eredeti LIS befejezéséhez kapcsolódik! - már csak a DLC főszereplőjének személye miatt is.

*közben látom, hogy nem a LiS 1-et kérdezed. :)

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#878) csuvicsuva válasza CPT.Pirk (#877) üzenetére


csuvicsuva
őstag

Igen, azért nem említettem őket, mert azok megvoltak. Köszi neked is, ezek nagyon jó hírek, hogy inkább ahhoz nyúltak vissza.

Igazából különösebb bajom nem volt a második résszel (csak az első epizóddal játszottam), szimplán az első olyan magasra tette a lécet minden szempontból, hogy azt lehetetlen dolog lett volna megugrani.

"Nincsen más, csak a hit és a dac / A tiéd csak az marad, amit másoknak adsz"

(#879) CPT.Pirk válasza csuvicsuva (#878) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

A LiS2 egy másik koncepció, de nem volt rossz. És ott tényleg többféle befejezés van.

Az amerikaiknak volt baja a bevándorló kérdéssel benne, de ez nekünk eléggé távoli dolog. Nekem az EP4-el volt némi bajom, szerintem nem jól kezelte a team a LiS1 történéseit, de ezt majd meglátod, ha befejezed.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#880) csuvicsuva válasza CPT.Pirk (#879) üzenetére


csuvicsuva
őstag

Csak jutnék már el oda, hogy elkezdjem. Egy hét múlva szóbeli érettségik (42 évesen, mert miért ne:(), aztán mindent elkezdek pótolni, ha sikerülnek, ha nem.

Időm lenne, csak az a fránya zabszem. Ezek pedig teljes figyelmet követelnek.

"Nincsen más, csak a hit és a dac / A tiéd csak az marad, amit másoknak adsz"

(#881) csuvicsuva


csuvicsuva
őstag

Tegnap este lefutott a True Colors stáblista és csak azért 8/10, mert számomra az első rész felülmúlhatatlan. A környezet, a történet, a karakterek és Alex képessége nagyon jók. Sejtettem, hogy itt nem kell olyan döntést meghozni a végén, amelybe "belehal" az ember.

Steph instant crush volt, látszik, hogy rossz a memóriám, mert bár imádtam a BtS-t, már nem rémlik belőle, sőt tovább megyek, már azt is elfelejtettem, hogy itt külön említettétek is, pedig csak szűk két hónapja volt.

Most keresek valami könnyedebb kikapcsolódást, aztán jöhet a második rész.

"Nincsen más, csak a hit és a dac / A tiéd csak az marad, amit másoknak adsz"

(#882) Kergeboci


Kergeboci
tag

Csatlakozom, bár még nem játszottam ki a True Colorst, remek felütéssel kezd. A képesség, a főszereplő, a kisváros szépen betalált. Már az előzetesnél felkaptam a fejem, hogy igen, ez az érzelmekre ráfókuszált képesség remek ötlet, de most látva, hogy hogy használják ki, nagyon bejön.

Os iusti meditabitur sapientiam et lingua eius loquetur iudicium - Az Igazság ajka bölcsességet kell hordozzon, és a nyelve ítéletet kell szóljon. -- http://egyatucatbol.blog.hu/ --

(#883) Kergeboci válasza Kergeboci (#882) üzenetére


Kergeboci
tag

Lement nálam is a stáblista. Hiába állt témájában közelebb hozzám a második rész (nagytesó lévén), ez a True Colors egyértelműen fellépett a dobogó második helyére. Pedig maga a történet, a gonosz corporate szál, elég gyenge, igen, a kifutása is, és a vége is kicsit botladozik. Döntésekben, világmegváltásban is apró marad, de érzelmekben mégis erős. Remek karakterek, újszerű ötlet, látványos szem és a korábbiaknál fejlettebb arc animáció. Azt hiszem a Steph dlc mégis csak kötelező vétel lesz levezetésnek.

[ Szerkesztve ]

Os iusti meditabitur sapientiam et lingua eius loquetur iudicium - Az Igazság ajka bölcsességet kell hordozzon, és a nyelve ítéletet kell szóljon. -- http://egyatucatbol.blog.hu/ --

(#884) MolGabi


MolGabi
aktív tag

[link] Life is Strange - Blackwell Academy Reunion (2021)

(#885) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

https://www.ign.com/articles/how-hidden-nazi-symbols-were-the-tip-of-a-toxic-iceberg-at-life-is-strange-developer-deck-nine?link_source=ta_first_comment&taid=66105bc7ded6e500010cf567

Ölég hosszú cikk arról, hogy milyen körülmények között zajlott a True Coloures fejlesztése a Deck9-nél.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#886) Kylesa válasza CPT.Pirk (#885) üzenetére


Kylesa
aktív tag

Februárban játszottam végig, de szerintem valami iszonyatos volt a TC. Semmit nem vesztettem volna, ha kihagyom. Pedig nekem a LiS+BtS ott van a top 10 legjobb játékok között, a 2-t (+TAAoCS) is nagyon szerettem. Nem értem, hogy a BtS után hogy tudott egy ilyen borzalmat letenni a D9, bár a cikket elnézve érthető.
Így visszaolvasva a topikban azért látom, hogy sokaknak tetszett. :K Nekem már eleve ott bukott el az egész, hogy akárhogy igyekeztem, sehogy sem tudtam megkedvelni Alexet, valamiért nekem nagyon taszító volt, mint főhős. De ugyanezt a többi szereplőről is elmondhatom, talán Steph-et kivéve. A történetet is gyengének találtam. Pedig rendesen rászántam az időt a játékra, nem csak végigfutottam, mind a 40 acsit is megszereztem (ahogy az összes LiS játéknál is megvan mind).

it's a danger pretty here in Night City

(#887) doc válasza Kylesa (#886) üzenetére


doc
nagyúr

Én kimondottan szerettem :)

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Life is Strange
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.