Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Life is Strange

Hozzászólások

(#801) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

Reveal trailer: [link]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#802) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

Elérhető a LiS2 epizód 1. Azt írják az fb csoportban, hogy 4..5 óra körüli játékidőt ad.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#803) petranyi


petranyi
csendes tag

Sziasztok!

Most játszok elősször a játékkal steam-en vettem a karácsonyi akcióban.

A játék fut szépen csak az a gondom, hogy a tárgyakat ugyan kijelzi amivel interakcióba lehet lépni viszont a gombokat már csak akkor látom, ha a kamera és a tárgy közé áll be a szereplő akkor a testén megjelenik.

Néztem végigjátszást és ott a látszik egyébként is mivel mit lehet csinálni.

Más találkozott már ilyen hibával? Van rá megoldás?

Köszönöm!

(#804) CPT.Pirk válasza petranyi (#803) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Hy.

Nem találkoztam ilyesmivel. Pár infó kellene a gépről meg az oprendszerről, hogy mit használsz.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#805) petranyi válasza CPT.Pirk (#804) üzenetére


petranyi
csendes tag

Szia!

Pentium G4560
Radeon 7870 2G
Gigabyte b250m ds3h alaplap
Windows 7 64bit (legális megvásároltam)
8GB Ram

Közben próbálgattam mindenféle beállítást és ablakos módban rendben működik csak teljes képernyős módban van ez a hiba.

Köszönet!

(#806) CPT.Pirk válasza petranyi (#805) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Arra gyanakszom, hogy a Radeonhoz már régi driver van mert a kártya is elég régi, annak lehet valami gondja. Ha esetleg nem a legújabb driver van rajta, akkor tedd azt fel. Gondolom a Win frissítések is fent vannak.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#807) petranyi válasza CPT.Pirk (#806) üzenetére


petranyi
csendes tag

Szia!

Tovább játszogattam a beállításokkal. Ha keret nélkülire teszem a felbontást elállítom és vissza akkor megjavul és még a kép is teljes lesz.

Újraindítás után ismét el kell ezt játszanom de amig fut a játék nincs gond.

A radeon driver friss a kártyát pár napja vettem mert tesztek alapján hoz annyit mint a 1050 és egyébként ez nálam is igaznak bizonyult. Szóval a drivert frissen szedtem.

Win 7 -et sajnos nem tudom frissíteni mert nem szereti a processort. Hivatalosan ezt a processort már nem támogatja.

Köszönöm, hogy időt szántál rá!

[ Szerkesztve ]

(#808) CPT.Pirk válasza petranyi (#807) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Van megoldás Win7-re: https://github.com/zeffy/wufuc Letöltöd, lefuttatod és már megy is az update utána. Csak azért tiltották le az updatet egyes hardvereken, hogy ezzel a Win10 használatára ösztönözzék az embereket...

A kártya driverénél csak arra utaltam, hogy maga a kártya régi, emiatt nem kap friss drivereket úgy, mint a mostaniak.

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#809) CJ4567 válasza CPT.Pirk (#804) üzenetére


CJ4567
veterán

Nálam G4560 + RX460 4GB + 8GB RAM-mal is ugyan ezt csinálja, az a megoldás, ha a natívról lentebb veszem a felbontást. :W

Megnézem a legújabb driverrel, hátha javították azóta, de erről sokan panaszkodnak.

[ Szerkesztve ]

No Sana No Life

(#810) CJ4567 válasza CPT.Pirk (#808) üzenetére


CJ4567
veterán

1080p, 16x EQAA, minden max:

Leveszem 1600x900-ra, minden tökéletes:

No Sana No Life

(#811) petranyi válasza CJ4567 (#810) üzenetére


petranyi
csendes tag

Végül nálam az is működőképes lett ha el majd visszaállítottam a felbontást.

Minden indítás után el kell játszani de aztán nincs gond.

Akkor megnyugodtam, hogy nem a kártyám a rossz.

Köszönet!

(#812) CJ4567 válasza petranyi (#811) üzenetére


CJ4567
veterán

Nálam úgy nem is működik, csak ha natív alatti felbontás alatt játszom.

Megnézem, hogy a kalóz verzió is ezt csinálja-e.

[ Szerkesztve ]

No Sana No Life

(#813) CJ4567 válasza CJ4567 (#812) üzenetére


CJ4567
veterán

Igen, ugyan olyan, mint a Steames.

No Sana No Life

(#814) petranyi válasza CJ4567 (#813) üzenetére


petranyi
csendes tag

Talaltam meg egy modszert. A kepet keretesre teszem. Inditasnal rossz de ha visszarakom teljesre mentes majd vissza keretesre mentes akkor megint jo.

(#815) emiki6 válasza petranyi (#814) üzenetére


emiki6
veterán

Keretesre mentes?

[ Szerkesztve ]

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég.

(#816) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

Szívesen. ;]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#817) peterszky


peterszky
őstag

Life is Strange Limited Edition (PC) - ha esetleg van, aki megválna tőle, keressen meg privát üzenetben, a Steam kulcs nem érdekel, lehet már használt, a doboz és a további tartalmai miatt szeretném a gyűjteményemben tudni.

What else you gonna do on a Saturday?

(#818) MolGabi


MolGabi
aktív tag

[link] Kb. 3:52-nél van egy kép... "Hospital ending"? Kár, hogy végül kivágták a többi befejezést...
[link]

[ Szerkesztve ]

(#819) MolGabi válasza MolGabi (#818) üzenetére


MolGabi
aktív tag

(#820) CPT.Pirk válasza MolGabi (#818) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

A hangsáv is ott van hozzá a játék fájljai között, amit linkeltél. Sajnos elfogyott a pénzük és rövidre kellett zárni a befejezést.

Talán ha egyszer 10 év múlva remasterelik a játékot, beleteszik. Az lenne még egy nagy durranás. :)

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#821) MolGabi válasza CPT.Pirk (#820) üzenetére


MolGabi
aktív tag

Igen, a hangok eredetiek. Nagyon sajnálom, hogy kimaradtak dolgok belőle, megérdemelne egy Remaster verziót.

(#822) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

LiS1 endgame MEME!

True story ;)

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#823) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

LiS - a Feral kiadja Linuxra csütörtökön!

https://www.phoronix.com/scan.php?page=news_item&px=Life-Is-Strange-2-Linux-Thurs

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#824) Nero1985


Nero1985
újonc

Sziasztok! Ha Steam-en csak a Life is Strange 2 Episode 4-5 veszem meg akkor működni fog a játék. Többi részt már végig játszottam, azért nem szeretném megvenni őket.

(#825) Citroware


Citroware
addikt

Ó, szóval ilyen téma is van. Akkor leírom a véleményem az első szezonról és a Before the Stormról:
:R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R

(#826) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

but i'm a creep
i'm a weirdo
what the hell am i doin' here?
i don't belong here

"élőszereplős"' mxmtoom videó: https://www.youtube.com/watch?v=gW8S0nijHsY

Egyszerűen gyönyörű.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#827) janeszgol válasza CPT.Pirk (#826) üzenetére


janeszgol
félisten

Végre. Őszinte leszek a második részre rá se néztem. Nekem az első rész a kiegjével elég volt, az viszont ütött, mint az ipari áram. Lelkileg kifacsart.
Megnéztem ebből a hosszabb bemutatót ( [link] ), és megint ezt éreztem. Ha hozzák ezt az érzelmekkel játszást (eltűnik a tesó - meghal, barátok/ismerősök érzelmi légköre stb), és nagyon figyelnek arra, hogy méltó legyen az első részhez, akkor úgy érzem megint lesz pár "depressziós" hetem. :)

[ Szerkesztve ]

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#828) CPT.Pirk válasza janeszgol (#827) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Most nem rég játszottam végig a 2-t. Érdekes volt, de nem volt benne olyan erős érzelmi töltet, mint az első részben. Attól még ez is LiS, csak kicsit más és nem is körülötted forog a történet.
Mondjuk a lezárás amit adott a LiS-1 történetéhez ha hagytad a tornádót elsöpörni a várost, na az felcseszett. (Van egy karakter a LiS1-ből a játékban)

Egyébként igen, valszeg telitalálat lesz a LiS 3. Nekem már csak azért is, mert mostanában szépen gyarapodik a hanglemez gyűjteményem. :)

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#829) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

A remaster kiadása jövő év elejére csúszott! :O Covid meg minden az oka.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#830) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

True Colors - Steph 'Wavelengths' DLC Official Trailer: https://www.youtube.com/watch?v=HQgP6oo8OdU

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#831) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

Az első hivatalos True Colors gameplay, 13 perc a játék elejéről: [link]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#832) MolGabi


MolGabi
aktív tag

Kicsit sok lesz már a jóból, nem? Értem én, hogy sokadik rókabőrt le kell húzni erről a "márkáról", de ez nekem már picit sűrűnek tűnik. Bár csak lehet azért van ez már így, mert úgy tudom, a jogok teljes mértékben átkerültek az eredeti csapattól a kiadóhoz (valahol olvastam a LIS2 után). Hej, de jó lenne a Remasternél az a régi, eredetileg tervezett 3. befejezés is...

Egyébként az utóbbi játékok nálam szinte kivétel nélkül kapufák lettek... Az erőltetett, elcsépelt "mai témák"-ból is már elegem van, jó lenne ha valami értelmes játékot is letennének az asztalra. A Lis1 és Before the Storm óta talán még a Twin Mirror, ami lehetett volna jó, de ott is valami történhetett, talán pénzhiány, vagy elfogyott az ötlet, vagy hogy mit is akarnak az egész történetből kihozni, mert az sem hozta az elvártakat. Túl sok játékot erőltetnek mostanság és ez sajnos nagyon a minőség rovására ment és megy. A LIS2-vel kezdve az összes játékuk szerintem gyenge közepes. Remélem visszatalál a csapat a helyes útra - illetve a LIS jogok nélkül már talán úgy is mindegy.

(#833) Peace


Peace
nagyúr

"True Colors"-hoz feltétlenül szükséges az előző részek végigjátszása? Várjam meg azokból a Remastered verziót?

(#834) doc válasza Peace (#833) üzenetére


doc
nagyúr

nem hiszem, amennyire tudom csak az elso resz es a Before The Storm fuggott ossze (azis forditott iranyban, szoval barmilyen sorrendben jatszhato :D)

(#835) Peace válasza doc (#834) üzenetére


Peace
nagyúr

Köszi! :R

(#836) CPT.Pirk válasza Peace (#835) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

A BTS egyik mellékszereplője Steph szerepel ebben a True Colors-ban is. Ő ráadásul 20 nap múlva külön előzmény történetet fog kapni a True Colorshoz.

Ugyanakkor emiatt szerintem nem kell megvárnod a remastert az eredeti játékból, mert ennél több összefüggés nincs közöttük.
A LiS2-re van némi kihatással a választásod a LiS1 végéről, így a LiS2 előtt érdemes a LiS 1-et és a BTS-t kipróbálni.

Az már rajtad áll, hogy a remaster megjelenésekor a LiS1-et vagy a BTS-t ami a LiS1 előzmény története, azt kezded-e előbb, mindkettő megközelítés érdekes a sztori szempontjából.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#837) doc válasza CPT.Pirk (#836) üzenetére


doc
nagyúr

Oh, az nekem nem is esett le :D ez a szerepjatekos csaj a BTS-bol?

(#838) CPT.Pirk válasza doc (#837) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Igen. Aranyos volt :)

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#839) Peace válasza CPT.Pirk (#836) üzenetére


Peace
nagyúr

Vagy meglesem ezt az új részt elsőre.....én nagyon ódzkodok ettől a műfajtól. Csak érdekel nagyon, hogy mire föl a sok ömlengés, amit évek óta olvasok mindenfelé. :U

(#840) doc válasza Peace (#839) üzenetére


doc
nagyúr

Ha ugy allsz hozza hogy ugysem fog tetszeni, akkor nem is fog :D
En a helyedben kiprobalnam valamelyik ingyenesen elerheto epizodot (a LiS episode 1 peldaul ingyenes steamen). Bar ott pont elegge lightos az eleje, utana kezd minden epizoddal egyre durvulni es 'darkosodni' a sztori.

(#841) Peace válasza doc (#840) üzenetére


Peace
nagyúr

Nem úgy állok neki. Csak én az ilyen kattintgatós kalandjátékokhoz nem vonzódom. Nem tudom mennyire képes lekötni. Csak érdekel a varázs, amiről mindenki áradozik, hogy mekkora királyság ez a sorozat. :))

(#842) doc válasza Peace (#841) üzenetére


doc
nagyúr

Ezt konnyen ki tudod probalni az emlitett ingyenes epizoddal.
En sem gondoltam volna elotte hogy egy gimis lany mindennapjairol keszulo kalandjatek erdekes lehet, ezert anno en is az ingyenes elso epizoddal kezdtem, aztan behuzott :D Tenyleg egyre jobban durvul/darkul a sztori a vege fele, ilyen ertelemben az elso epizod nem feltetlenul reprezentativ, de a jatekstilust illetoen azert megmutatja mennyire passzol hozzad.

A Before the Storm is nagyon jo, bar abban nincs termeszetfeletti szal.

A LiS2 nekem kimaradt, de az is elkezdheto ingyenesen.

(#843) CPT.Pirk válasza Peace (#841) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

A LiS1 az felnőtt férfiakat tud sírásra fakasztani (nem túlzok - érzelmileg megrág és kiköp, aztán újra akarod kezdeni). Az EP1 benne tényleg lightos, utána indul be a sztori.
A BTS egészíti ki ezt a történetet, az Chloe saját sztorija. Neki nincs spec. képessége, csak a nagy szája. :)

A LiS2 nem hordozott akkora érzelmi töltést, de érdekes volt. Amerikaik egy részét zavarta, hogy a szereplők apja mexikói és az ezzel kapcsolatosan nyilván előkerült az ottani bevándorló politika és a fal, ami nekünk nem oszt nem szoroz...

Nem tudom, hogy a LiS3 eléri-e LiS1 szintjét, az elég magasra rakta a lécet.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#844) gejala válasza CPT.Pirk (#838) üzenetére


gejala
őstag

Steph volt a legmenőbb új karakter BtS-ben (átlag kockának nézett ki, de a legjobb arc az egész suliban - na jó, Skip mellett :D ) és nagy csalódás volt, hogy a 3. epizódban ő is hirtelen el lett felejtve.
A Deck9 is megérezhette ezt, most rögtön előlépett főszereplőnek és romantikus opciónak + saját bónusz epizódot is kap. Én elfogadom kárpótlásnak. :R

Még a végén le kell cseréltetnem az itteni képemet Stephre. ;]

[ Szerkesztve ]

(#845) doc válasza CPT.Pirk (#843) üzenetére


doc
nagyúr

Nagyon dicserik az uj jatekot, ha megkozeliti a LiS1-et, az mar eleg ahhoz hogy zsenialis legyen. En mindenkeppen megveszem majd, csak jo lenne ha nem 17ezerert kene, jo lesz 1-2 honap mulva hasznaltan feleannyiert is, addig is boven sok jatszani valo van, tele a PS Plusz :D

(#846) CPT.Pirk válasza doc (#845) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Day 0 megvettem, csak ezt már nem tudom max beállításokkal játszani 1440P-ben a tartalék gépemmel, mert kevés az fps még alacsonyabb beállításokban is... ahhoz a jobbik gépem kell csak most nem voltam otthon. :N

Azt nem döntöttem el, hogy megvárjam-e a wavelenghts DLC-t mielőtt elkezdem. :)

gejala: Hehe. Amúgy igen, a BtS ep3 egy kicsit összecsapott lett.

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#847) MolGabi


MolGabi
aktív tag

Bocsánat mindenkitől, de milyen LiS 3-ról van szó? Ami nem Dontnod, az csak "mellékszál"... szerintem ne zavarjuk össze egymást. Nem okoskodni akartam... Csak maradjunk az eredeti címeknél.
A LiS2-hez meg annyit jegyeznék meg, hogy nekem már túlságosan izzadtságszagú volt ez a "rasszista" vonal. Nem szolgálta a sztorit, de legalább a sok gyík örülhetett, hogy beleerőltettek ismét egy ilyen szálat is... a b**i szálról már nem is beszélve. Persze, opció volt az is...
Azóta próbáltam már nem szérián belüli, de Dontnod játékot... sajnos egyik sem üti meg azt a bizonyos szintet. A Twin Mirror-t sajnálom, mert érezhetően nagyon akartak valamit kezdeni, de érdektelenségbe és kicsit összecsapottságba ment át a végére az is. Remélem a Remaster LIS1-ben benne lesz a 3. eredetileg tervezett befejezés is.

[ Szerkesztve ]

(#848) Kergeboci válasza MolGabi (#847) üzenetére


Kergeboci
tag

A LiS2-nél nekem a felütés ami nagyon bejött, idősebb tesóként az első két részt teljesen át tudtam érezni. Aztán elkezdett engem is elveszíteni a játék. A rasszista vonal pont annyira volt erőltetve, amennyire jelen van abban az országban (is), engem speciel nem vetett ki.
Szerintem valamennyire hozzáadott ahhoz, hogy miért kell menekülni, miért nem mernek könnyen megbízni másokban.

Os iusti meditabitur sapientiam et lingua eius loquetur iudicium - Az Igazság ajka bölcsességet kell hordozzon, és a nyelve ítéletet kell szóljon. -- http://egyatucatbol.blog.hu/ --

(#849) MolGabi válasza Kergeboci (#848) üzenetére


MolGabi
aktív tag

Értelek, de van amikor van helye és van/volt, ahol nekem már erőltetettbe ment át, így értsd.

Már nem emlékszem pontosan, de talán a 3. vagy 4. epizódnál volt egy mélypont... "templomos" rész. Utána valahogy elfogyott a lendület az egészből nálam. Persze mindenkinek más jöhet ki a végére, nekem talán a lehetőségek szerint a legjobbat (és egyben a legszomorúbbat) sikerült befejezésnek összehozni. Mindenesetre megpróbálkoztam a gondolattal, hogy egy újrajátszás során más döntéseket hozzak a játékban, de ahogy belekezdtem volna, el is ment a kedvem az egésztől tudván azt, hogy mik jönnének újra... egyszer kijátszottam, és ennyi volt. Megbántam a megvételét... szerencsére a legújabb LiS most kipróbálható más forrásból is...
De összességében úgy érzem, hogy már nagyon kezd elfáradni ez a széria, ennyi játékot már nem bír el ez a hasonló témakör. Valami nagy frissítés, újragondolás kellene, mert az 1. részt és kiegészítőjét egyik sem tudja még megközelíteni sem (fordítottam mindkettőben).

[ Szerkesztve ]

(#850) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

Ehh, kínai játékosok elkezdték negatív review-bombolni a játékot a Tibet kincsei bolt zászlója miatt, ami náluk tiltott jelkép... [link]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Life is Strange
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.