Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Life is Strange

Hozzászólások

(#201) freeknight


freeknight
őstag

Most vittem ki a játékot. Bár nagyon király volt a vége, és most tényleg nagyot dobtak, de
azért ez szerintem túlságosan nagy változás az időben. Plusz a játék alapja az volt, hogy csak perceket tudunk visszamenni, erre most kiderül, hogy éveket is? :D A legszebb, hogy azért most ezzel a húzással szépen mennek le a wc-n az eddigi 3 rész döntései... Most hogy fogjuk kideríteni, mi lett Rachellel? Meg úgy egyáltalán, volt egy csomó kis titok (pl Victoria meg a fotótanár románca), amit jó lett volna kideríteni, de most már nem igazán fog menni, mert jó eséllyel ezek a dolgok ezen az idősíkon nem történtek meg. Egyelőre ennyit így gyorsban, még össze kell szednem magam a bővebb véleményezés előtt, meg aludni rá egyet :DDD

[ Szerkesztve ]

(#202) nonsen5e válasza freeknight (#201) üzenetére


nonsen5e
addikt

Biztos nem fogják eldobni az összes "jelen"beli döntést. Vagy hamar visszakerülünk a jelenbe, vagy
"if you change the future, you change the past" a kulcsmondat.
Milyen lenne már, hogy a jelenbeli döntéseink valami abszurd módon visszahatnának a múltba? :D Azon keresztűl meg az alternatív jelenbe.

[ Módosította: Karma ]

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#203) Penguin95 válasza freeknight (#201) üzenetére


Penguin95
senior tag

Gyanítom, hogy nem zárják le ennyivel a dolgokat. Elvégre az ep4 előzetesben már a Vortex bulin vagyunk. :) Gondolom Max vagy csak elájult megint, vagy hamar vissza fog térni az eredeti idősíkba.

(#205) MolGabi


MolGabi
aktív tag

Én is kijátszottam ma és véleményem szerint eddig ez volt a legerősebb rész.

A finálénál nekem a Pillangóhatás film ugrott be egyből, vagyis bárhogy is cselekszik Max (vagyis cselekszünk) egyik válasz/megoldás sem jó, és valaki mindig sérülni fog. Valami olyasmire számítanék majd, hogy a legvégén ahhoz, hogy mindenkit megmentsünk, épp Max-nek kell feláldoznia önmagát valamilyen formában.

Ehhez nem tudok egyszerűen hozzászokni, mikor beindulna a sztori, vége egy epizódnak és újabb ( most már 2 hónap ??? ) hosszú várakozás a következő részre. Talán 2-3 óránál többet nem játszottam ezzel a résszel sem annak ellenére, hogy az ég világon mindent aprólékosan végig néztem.

ДарСтав:

Vagy ott folytatódik, ahol az előző véget ért :F

[ Szerkesztve ]

(#206) Penguin95 válasza MolGabi (#205) üzenetére


Penguin95
senior tag

Az sem kizárt, de akkor gyorsan kell lezárniuk a dolgot, mert összesen a játékidő 2-3 óra/rész, az utolsó részbe meg szerintem már a lezárásokon kéne legyen a hangsúly. És még sehol nincs Nathan bosszúja, Kate illetve Rachel ügye, Frank sincs kifizetve/lerázva, Chloe épp teljesen ki van bukva mindenkire...

A Pillangóhatásra pedig: Szerintem eléggé sok opciót fogunk kapni a végére. Például a viharnak lehet többféle kifejlete, Chloe sorsa is beleszólhat (ezek után simán lehet, hogy megnézzük a pillangós képet, és hagyjuk Chloe-t meghalni), illetve gyanítom, hogy lesznek még meghatározó szempontok. Hogy Max haljon meg, arra valahogy nem számítok.

Egyébként a mostani befejezésben egy dolog nagyon nem tetszett, az pedig az, hogy nem filmezni ültem le előtte 3 órával, hanem játszani. Nem értem, miért nem hagyták meg nekünk a lehetőséget, hogy körbenézzünk az alternatív idősíkban kicsit? Engem például érdekelt volna, hogy ott milyen a viszonyunk a többiekkel, mi lett Kate és Rachel sorsa, meg egyebek.

(#207) freeknight


freeknight
őstag

Leírom most bővebben a véleményem a 3. részről, a tegnapi élményeim alapján.
Először is: nem, szerintem, nagyon rossz irányba indultak el a srácok most ezzel az éveket utazunk vissza az időben vonallal. Egyébként ez a fater megmentése jelenet egy az egyben a Dontnod előző játékából, a Remember Me-ből lett átemelve, csak éppen ott ezerszer nagyobb mélysége volt, több mindennel kellett variálni, hogy megváltoztassuk az időt. Itt csak beledobtuk a vízbe a kulcsot, és annyi.

Akárcsak MolGabinak, nekem is azonnal feltűnt, hogy itt most a Pillangóhatásból loptak egy "kicsit". :D Itt mondjuk régi naplódarabjaink helyett a képeket nézegetve mentünk vissza az időben. A film alapján nekem Chloe tolószékbe kerülése se volt nagy meglepetés: ha a papit megmentjük, azt az időnek valami módon vissza kell fizetni. Sajnos lesz még itt ilyen nagymérvű visszaugrás ezen kívül is: ott a rengeteg kép a koliszobánk falán, ez a promóképeken is igen hangsúlyos elem volt, és ugye megvan már az is, hogy a fekete filces baljóslatú falfirkákat Max egy másik, időben korábbra visszautazott verziója hagyta.
Itt ezzel kapcsolatban csak az a kérdés, hogy ha ennyire alapjában változtatjuk meg a történéséket, akkor mi lesz az első két rész során meghozott döntésekkel? Persze még nem tudjuk, mit hoz a jövő, és a srácok mit hoznak ki a sztoriból, de ezzel most nagyon veszélyes vizekre eveztek. Én személy szerint nagyon ideges leszek, ha az eddigi döntések kukázódnak ezzel a remek játékmechanikai húzással, és a dolgok most nagyon errefelé mutatnak.

Így most már nagyon valószínű az is, hogy a különféle anomáliákat (hurrikán, napfogyatkozás, madár és bálnapusztulás) a mi időben való turkálásunk okozza. Ezt egy Stephen Kin regényre, a 11/22/63-ra alapozom, ott is az időutazó folyamatos változtatása okozta majdnem az egész világ pusztulását.
Én arra számítok, hogy a vége mindenképp Chloe halála lesz: szerintem már maga az, hogy az első időverzióban életben van, egy későbbi Max módosításának eredménye, és hogy megszüntessük a katasztrófákat, le kell mondanunk róla. Vagy Warrenről, most őt is egyre fontosabb szerepbe kezdik pozicionálni.

Na, ennyit a jövőbeli a kilátásokról. Ettől eltekintve nagyon tetszett ez a rész is. Én mindig is sejtettem, hogy Chloe leszbikus, vagy legalábbis biszex (a stílusa, a folyamatos áradozások Rachelről), de hogy kalandba bonyolódjunk vele :D . Ez a csók most nagyon király volt. Ha pedig meglépik a bővebb romantikus szálat, és lesz egy kis szerelmi háromszög Warrennel, az egyenesen csodás lesz :D

Nekem egyre inkább tetszik David karaktere is: ehhez a szimpátiához elég volt az a szarrá olvasott katonás könyv, a veteránok régi életbe való visszatérésének nehézségeiről. Látszik, hogy küzd a faszi, szeretne normális életet élni, és szerintem alapvetően ezekkel a megfigyelésekkel is jót akar ő, csak ugye nem úgy kéne lereagálni a dolgokat, mint a seregben, a harcmezőn. Ettől még lehet belőle negatív karakter a végén, ha a rendőrnek igaza lesz, és tényleg olyan instabil, akkor robbanhat.
Sejtettem, hogy a Kate szálát lezártuk, de azért sajnáltam is: tipikusan az a "törött szárnyú kismadár" karakter, egyszerűen imádom, legszívesebben kedvem lett volna magamhoz ölelni :D . Jó, hogy megmenthettük, de sejthető volt, hogy nem lesz további fontos szerepe, mert aahoz nagyon kétfelé kellett volna vinni a sztorit.

Nathan és Frank egyformán gyanúsak, mindketten sárosak lehetnek Rachel halálában (hogy nem él a csaj, legalábbis az első időverzióban, az tuti). Nathant kezeltetni kéne, de nem igaz, hogy a kis rajzocskái nem keltették fel a rendőrség figyelmét Rachel eltűnésének ügyében, még akkor is, ha megvannak a családi kapcsolatok a zsaruknál. Szerintem Rachel megszállottja volt, ahogy Frank is, aki meg a visszautasítást nem viselhette túl jól. Én szerintem a fotótanár is sáros lehet az ügyben: nagyon valószínű, hogy nem Victoria az első skalpja a tanulók között. Szerintem valami köze lehetett Kate-hez, és Rachelhez is, de még őróla nem derült ki sok dolog.
Nagyon remélem, hogy ezek a szálak most nem fognak elveszni.
Szóval van puskapor még bőven, és nagyon remélem, hogy a srácok nem fognak elveszni az időutazás útvesztőiben, és hozzák az eddig megszokott színvonalat.
Azt még le tudná írni valaki, hogy a végén kik ültek ott velünk a fűben, a suli előtt, közvetlenül az időutazás után? Nem nagyon tudtam figyelni a sokkhatás miatt, és melóban tiltva van a youtube, hogy visszanézzem :D

[ Szerkesztve ]

(#208) Penguin95 válasza freeknight (#207) üzenetére


Penguin95
senior tag

Victoria, Taylor, Logan, Zachary, Nathan, Courtney, Hayden. Konkrétan az egész Vortex klub.

(#209) wesker24 válasza freeknight (#207) üzenetére


wesker24
senior tag

Hát, tényleg annyi minden vár még megoldásra, hogy nem tudom, hogyan fogják ezt 2 rész alatt lerendezni. Arról pletykálnak, hogy állítólag lesz 2. évad is. Lehet, hogy csak abban (vagy még abban se) kerül csak lezárásra a sztori.

I am the Lord of Deadside !!! The Horror the horror I embrace it !

(#210) freeknight válasza Penguin95 (#208) üzenetére


freeknight
őstag

Köszi!

wesker24: a hurrikán pénteken jön, szóval az 5. részig végezniük kell. Ha lesz is 2. évad, az már más történetszálat fog követni szvsz

(#211) ldave


ldave
félisten

Már nagyon kíváncsi vagyok miről megy a téma, de majd csak ma este érek az EP3 végére (a reggelinél tartok Chloeénél).

A Slime draws near! Command?

(#212) kexksz


kexksz
addikt

A legnehezebb döntés a játékban: [link] :)) (Csak az nézze meg, aki kitolta EP3-at.)

(#213) fpeter07


fpeter07
veterán

Srácok, érdemes holnap letöltenem az új részt, vagy várjak a 4.-re, mivel ez nem hozta az elfogadott színvonalat?
;]

(#214) wesker24 válasza fpeter07 (#213) üzenetére


wesker24
senior tag

Hogy érdemes-e letölteni ?

Az nem kifejezés még szép hogy le kell töltened mert az Episode 3 olyan mesterien lett megalkotva hogy magasan veri az első 2 epizódot, az Episode 3 végén fogsz nagyot nézni én ott szó szerint lesokkolódtam köpni nyelni nem tudtam, nem tértem magamhoz az állam akkorát koppant hogy csak na és csak annyit tudtam mondani hogy WHATAFUCK ? :Y

I am the Lord of Deadside !!! The Horror the horror I embrace it !

(#215) fpeter07 válasza wesker24 (#214) üzenetére


fpeter07
veterán

Sejtettem, hogy piros hetes lesz az új rész. Amúgy nagyon jól tud hatni a játék az érzelmeimre, ilyen kalandjátékhoz tulajdonképpen még nem volt szerencsém.

(#216) wesker24 válasza fpeter07 (#215) üzenetére


wesker24
senior tag

Hát akkor készülj fel lelkileg mert az Episode 3 vége olyan volt akire szerintem senki nem számított és nem vagyok egy érzelgős ember de az Episode 3 végén még nálam is ez volt :O

I am the Lord of Deadside !!! The Horror the horror I embrace it !

(#217) kexksz válasza wesker24 (#216) üzenetére


kexksz
addikt

Mondjuk amikor megmentettük Williamet én pont arra gondoltam, hogy most elmegyünk Chloehoz és tolószékben lesz, mert az a leghatásvadászabb. Pár helyen már láttam ezt a témát, aztán ja, így is lett, de ettől függetlenül sokkoló volt. Ha belegondolsz, hogy Chloe el akarja venni a fogyatékosok alapítványának szánt pénzt az "eredeti" (nem az, de az egyszerűség kedvéért maradjunk annál) timeline-on még durvább az egész. :)

[ Szerkesztve ]

(#218) ldave


ldave
félisten

Tegnap végére értem én is:

Nálam Kate sajnos leugortt az EP2 végén, gondolkoztam rá, hogy újrajátszom a jelenetet, mert meg tudtam volna menteni egy leírás alapján, de végül inkább hagytam úgy, ahogy elsőre sikerült.

Az EP3 egész jó volt, nekem jobban bejött ez most hogy csak a két főszereplőre koncentrált a történet, viszont a vége tényleg fura az eddigi történetvezetés alapján, valahogy nem illik a képbe. Ráadásul a múltmegváltoztatás eddig mindig úgy volt, hogy onnantól kezdve az lett a jelen, nem ugrottunk vissza az időben nemhogy éveket, még perceket se. Szóval nekem ez az egész nagyon lóg a levegőben, remélem ez csak valami látomás és hamar visszatérünk az eredeti valóságba.

A Slime draws near! Command?

(#219) fpeter07 válasza ingyom007 (#200) üzenetére


fpeter07
veterán

Ez szerintem csak egy lecke Maxnak, hogy ne turkáljon bele csak úgy gondolkozás nélkül a dolgokba. Jóllehet a papa nem halt meg autóbalesetben, Chloe majdnem.

(#220) fpeter07


fpeter07
veterán

Most egyebkent ertelmet nyert a let it go fali szoveg Chloe szobajaban. Alaposan at kellene nezni a helyszineket tobb adat remenyeben.

(#221) nonsen5e válasza fpeter07 (#220) üzenetére


nonsen5e
addikt

Azt hittem, hogy csak a Dontnodék is szeretik a Frozen-t. :D

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#222) fpeter07 válasza nonsen5e (#221) üzenetére


fpeter07
veterán

A Trust no one feliratot azért még nem übereli. [link]

(#223) ldave


ldave
félisten

A játék során pár alkalommal muszáj fényképet készíteni, a legutolsó ilyen az éjjeli fürdőzés utáni reggeli selfie a csajokról. Én most arra gondolok, hogy Max új képességével talán azok lesznek majd a visszatérési pontok az eredeti idővonalra.

A Slime draws near! Command?

(#224) fpeter07 válasza ldave (#223) üzenetére


fpeter07
veterán

Valószínűleg úgy fog indulni a következő epizód eleje, mint ahogy a 3 végződött. Ez egyébként nagyon ötletes dolog volt. Én tkp. nem azon lepődtem hogy Chloe lebénült, hanem hogy életben maradt. Sajnos mostanában megint nem lesz időm (irónikus) játszani a játékkal. Remélem a többi fórumtag életben tartja e gyöngyszem topicját. Rengeteg összeesküvés elméletet lehetne alkotni.

szerk: Az utolsó részben a főboss valószínűleg ez az "úriember" lesz. [link] :D

[ Szerkesztve ]

(#225) Penguin95 válasza fpeter07 (#224) üzenetére


Penguin95
senior tag

Ó, életben lesz a topik. :D Csak jöjjön az EP 4, és üssön mint a 3 tette.
Chloe valószínűleg a végén fog meghalni, ha úgy is dönthetünk.

(#226) fpeter07 válasza Penguin95 (#225) üzenetére


fpeter07
veterán

Vagy talál Max egy olyan megoldást, mint anno Hiro a Hősökben. Mentsd meg a pomponlányt!

(#227) Penguin95 válasza fpeter07 (#226) üzenetére


Penguin95
senior tag

Az lehet egy másik befejezés lesz. :D

(#228) kexksz


kexksz
addikt

Episode 2 elején, amikor Alyssát megdobja valaki WC papírral. [link]

(#229) Penguin95 válasza kexksz (#228) üzenetére


Penguin95
senior tag

Ez meg ki a ...? :Y

(#230) kexksz válasza Penguin95 (#229) üzenetére


kexksz
addikt

ez már ep 3 spoiler;

Valszeg Max az EP3 végén lévő timeline-ból, mint Vortex-es bully.

(#231) nonsen5e válasza kexksz (#230) üzenetére


nonsen5e
addikt

Nem nagyon hasonlít rá szerintem.
Mondjuk a fiatal Chloe sem hasonlít az idősre, és Max sem a fiatalkori önmagára.
Mondjuk durva lenne, ha ennyire előre betettek volna egy ilyet.

[ Szerkesztve ]

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#232) kexksz válasza nonsen5e (#231) üzenetére


kexksz
addikt

Nem tartom kizártnak, hogy az EP3 patch-csel került be.

(#233) Penguin95 válasza kexksz (#230) üzenetére


Penguin95
senior tag

Mármint arra gondolsz, aki ott ül a fűben a Vortexesekkel, és Ő maga is Vortex tag? Mert neki is rövid haja van. Vagy másra gondolsz, és nekem van még reggel? :)

(#234) kexksz válasza Penguin95 (#233) üzenetére


kexksz
addikt

Arra gondolok, igen, de persze ez csak egy feltevés. :)

(#235) Penguin95 válasza kexksz (#234) üzenetére


Penguin95
senior tag

Érdekes gondolat. :) Nekem az szúrja csak a szemem, hogy Max másképp néz ki még arcra is. A haja meg ha jól látom hosszú és vörös, ami nekem inkább olyan Chloés utóérzést mutat, már ha abban maradunk, hogy az Max.

(#236) fpeter07 válasza kexksz (#232) üzenetére


fpeter07
veterán

Én sem, mert nem emlékezem rá, hogy mutatták volna a személyt. Az ilyen "apróságok" miatt is érdemes újravinni a régi részeket.

Egyébként a tantermet is átrendezték, a színekkel kapcsolatos elméletbe ez egész jól beleillik. Piros=rossz, kék=jó.

szerk: Egyébként este megnézem, hogy valóban patchban rakták-e bele dark Maxot. Laptopra nincs letöltve frissítés.

[ Szerkesztve ]

(#237) Penguin95


Penguin95
senior tag

Na megnéztem EP3 nélkül a laptopon, mert nem szedtem le rá, és ott is ott van.

Szerk.: Most látom, hogy nem csak én terveztem megnézni laptopon. :B

[ Szerkesztve ]

(#238) Penguin95


Penguin95
senior tag

Volt egy korábbi screenshotom, amin jól látszik Max eredetiben. Egymás mellé tettem a kettőt, és hát... Kicsit tényleg hasonlít. U.i.: Nem beszólni a minőségért, lusta voltam. :P

[ Szerkesztve ]

(#239) fpeter07 válasza Penguin95 (#237) üzenetére


fpeter07
veterán

Ez azt jelentheti, hogy Alyssa fontos szerepet fog kapni valamelyik részben.

(#240) nonsen5e válasza Penguin95 (#238) üzenetére


nonsen5e
addikt

Érdekes ötlet lenne, ha már össze is keveredhetnének az egyes idővonalak. Mondjuk sok lehetőséget adna hozzá az eddig létező tonnányihoz is.

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#241) Penguin95 válasza fpeter07 (#239) üzenetére


Penguin95
senior tag

Egy ilyen gyanúm eddig is volt, elvégre eddig 3 alkalommal mentettük meg, és a pillangó mindig megjelent, mondván ennek jelentősége lesz.

Gertrius: Nem kizárt, bár akkor még inkább kétségeim lesznek, hogy fejezik ezt be rendesen 2 rész alatt. Az ötletedből kiindulva az ugrott be, hogy mi van, ha neki több mindenben is szerepe van egyébként? Teszem azt Rachel eltűnéséhez is.

[ Szerkesztve ]

(#242) fpeter07 válasza Penguin95 (#238) üzenetére


fpeter07
veterán

Szerintem a készítők látták az [fizetetlen hirdetés következik] az Időutazás nagy kérdései c. filmet. Az a WC-s jelenet hatalmas. :R

(#243) Penguin95 válasza fpeter07 (#242) üzenetére


Penguin95
senior tag

Azt hiszem pótolnom kell, sosem voltam egy filmes típus. :)

(#244) Penguin95


Penguin95
senior tag

Kigondoltam valami oltári baromságnak tűnő dolgot.

Volt már szó arról, hogy a kék dolgokat viselő karakterek valószínűleg meg fognak halni. Ugyebár ez lenne Chloe-val (haj), Katival (neki a fehér felsője alatt mintha kék lenne a másik ruhája), és gyaníthatóan Rachel sem marad ki (fülbevaló).

Ebből kiindulva nekem gyanús, hogy a haláluk körülményeit is megtudhatjuk, ha megnézzük őket. Például ugye Chloe-t eredetileg lelövi Nathan. És ott van Chloe-n a töltényes nyaklánc. Rachel sorsa ugyan kétséges, de ha meghal, szerintem lesz valami Daniel elméletében, miszerint lezuhant. A fülbevalója pedig egy madártoll. Kate meg úgy kerül ide, hogy furcsán sokszor van megemlítve, mintha kapcsolatban állna Rachel és Kate ügye. És ha Kate-et nem győzzük meg, leugrik. Aztán még Lisa. Lisát ugyebár úgy ölhetjük meg, ha kétszer egymás után meglocsoljuk. Viszont amiből locsoljuk, az egy kék flakon.

Lehet ebben valami, vagy le kéne jönnöm a szerről? :D

(#245) fpeter07 válasza Penguin95 (#244) üzenetére


fpeter07
veterán

A mozdony Chloe esetében hogy jön a képbe?

(#246) Penguin95 válasza fpeter07 (#245) üzenetére


Penguin95
senior tag

Gyanítom az csak amolyan jelzés, hogy meg kellene halnia. Ugyanis ott mindenképp meg kell mentsük.

(#247) fpeter07 válasza Penguin95 (#246) üzenetére


fpeter07
veterán

Kicsit finomítsd még a hipotézised. Én a WC-s lányon gondolkozom. Elvileg a tudatunk utazik térben és időben. (a testünk csak térben tud) Ez alapján Max nem lehet az a lány. Egy időben két helyen még ő sem tud lenni. Bár kitudja mennyi ideje volt Maxnak time-exercizingra.

(#248) Penguin95 válasza fpeter07 (#247) üzenetére


Penguin95
senior tag

Dolgozom rajta, pláne mivel ezt félkómásan találtam ki, ébredés után. :)) A WC-s lány meg... Tippem sincs. Nézegettem a képet, de se bizonyítani, se cáfolni nem tudnám, hogy az most Max-e.

(#249) nonsen5e válasza Penguin95 (#244) üzenetére


nonsen5e
addikt

Ha így nézzük a helyzetet, akkor Alyssa melltartója (vagy mi lehet az ami két oldalt kicsit kilátszik) is kék, ráadásul szembetűnőbben mint Kate cucca, amit spéciel én nem vettem észre, és még mindig nem tudom mije kék. És Alyssát is el akarja találni a labda, le akarja fröcskölni minden, ki tudja, lehet a következő részben egy meteor vágódna belé.

Ezt nem hagyhattam ki: ;]

[ Szerkesztve ]

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#250) Penguin95 válasza nonsen5e (#249) üzenetére


Penguin95
senior tag

Ezen a képen nézd a fehér ruha alatti részt. Visel még valamit, ami feltehetően kék (de lehet fekete).

"...ki tudja, lehet a következő részben egy meteor vágódna belé." :C

A képen szintén jót röhögtem. :D

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Life is Strange
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.