Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Life is Strange

Hozzászólások

(#551) wesker24 válasza nonsen5e (#549) üzenetére


wesker24
senior tag

Maguk a fejlesztők is beismerték hogy az Episode 5 befejezése nem olyan lett amilyennek szerették volna eredetileg mert sajnos elfogyott a pénz és kifutottak az időből. Ezért kaptunk egy megnyirbált befejezést és egy újrairt befejezést attól függ hogy választunk.

Eredetileg 3 befejezés lett volna On the Road Ending (Sacrifice Arcadia Bay) gondolom vágatlanul, Cemetery ending (Sacrifice Chloe) újrairt befejezés Hospital ending (Sacrifice yourself?) ahogy eredetileg is vége lett volna de végül törölték és soha se adták ki.

I am the Lord of Deadside !!! The Horror the horror I embrace it !

(#552) aizen92


aizen92
addikt

Episode 4 vége:
úgy tudtam, erre készültem kb ep2 óta

amikor az igazgatóval vitatkozik, akkor kezdett gyanús lenni a dolog.
Viszont Nathan is nagyon benne van a dologban. Kíváncsi vagyok mi lesz a vége.

"The right man in the wrong place can make all the difference in the world."

(#553) sixpak


sixpak
nagyúr

Uhh...4,1 gigás patch...

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#554) fpeter07 válasza sixpak (#553) üzenetére


fpeter07
veterán

Most jött? Kiadták vele Season 2-t? :D

(#555) sixpak válasza fpeter07 (#554) üzenetére


sixpak
nagyúr

Sajnos nem... :D

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#556) fpeter07 válasza sixpak (#555) üzenetére


fpeter07
veterán

Berakták a német nyelvet? :C Kár, hogy most "retro" játékkal nyomulok, tuti kipróbálnám.

(#557) Mister_X válasza fpeter07 (#556) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Amíg japánt nem raknak bele, addig engem hagyjanak békén :N

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#558) nonsen5e válasza Mister_X (#557) üzenetére


nonsen5e
addikt

There ya go. [link]

Kíváncsi vagyok szimplán bekerül-e a választható nyelvek közé és letöltheti bárki Steamről / megfelelőiről konzolon akinek megvan (remélem és nem látom értelmét miért ne lenne az), esetleg régiózáras lesz, s akkor meg ott van az nmag, mert végülis én már megvettem a játékot pre-order még annó az egészet szőröstül bőröstül. :D

[ Szerkesztve ]

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#559) nonsen5e válasza nonsen5e (#558) üzenetére


nonsen5e
addikt

Kifutottam szerk. időből.

PlayStation 4 / PlayStation 3 * / PC (Steam) *
March 3, 2016 (Thursday)
Voice - Japanese / English subtitles - Japanese / English

kugli fordítóval annyit sikerült összeollóznom (kutyulék az egész fordító) angol/magyar/németből, hogy vizuális eltérések is lesznek az overseas verzióban (valami grafitiket meg tiltást emleget).
Mivel végig úgy emlegetik, hogy overseas edition, valószínűsítem már (előző hozzászólásomnak ellentmondva), hogy régiófüggő lesz maga a játék. Esetleg DLC formájában kijöhetne csak a dub.

források: [link] [link]

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#560) Mister_X válasza nonsen5e (#559) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Igenigenigen, pontosan erre vártam :Y :C Meg is veszem a dobozost, kell a polcra :)) Igazság szerint kijöhetne Japánban is a dobozos, nekem már az is elég lenne, ha a cím alatt ott lenne a ライフ イズ ストレンジ meg mondjuk a doboz hátulja, benyelném az áfakülönbözetet is.

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#561) fpeter07 válasza Mister_X (#560) üzenetére


fpeter07
veterán

Én meg akkor, ha összehoznak egy deutsch dubot. :) [link]

(#562) elektrotank


elektrotank
tag

Na ideje nekivágni egy új kalandnak! :)

[link]

[link]

[link]

Nem rég érkezett, digitálisan nem vettem meg, direkt erre vártam :) Remélem jól el fogok vele szórakozni!

Az a szóbeszéd járja Amerikában, hogy két intelligens faj létezik a földön: emberek és magyarok. - Isaac Asimov

(#563) S1M0N válasza elektrotank (#562) üzenetére


S1M0N
senior tag

Nekem is most hozta meg a futár, most telepítem.
Bár játszani nem tudom, hogy mikor fogok vele. :B

(#564) fpeter07 válasza elektrotank (#562) üzenetére


fpeter07
veterán

Ha majd Pesten járok, lehet megkeresem a játékot. Azért a Soundtrack CD-ért megéri hetekig vajaskenyéren élni. :Y

(#565) TommyX_ válasza elektrotank (#562) üzenetére


TommyX_
őstag

Remélem a héten én is megkapom az enyémet, én a Square enix store-ból vettem.

Hand's Up Music isn't dead \O/ | Ford Puma A Driver's Dream

(#566) GegeWarrior


GegeWarrior
senior tag

Pénteken megvettem, vasárnap felálltam előle és uhhh...
Csillagos ötös :D annyira durva...Annyira gatyaég...
MÉG ILYET :)

REKVIESZKÁT IN PÁCSE!

(#567) elektrotank válasza fpeter07 (#564) üzenetére


elektrotank
tag

lol :DDD

Én is nem rég kezdtem el, tetszik az, hogy sok mindenkivel és mindennel interakcióba lehet lépni, főleg, hogy a diákokról is kapunk információt. Meghoztam az első döntéseimet és meglátjuk mire jutok. Egyenlőre érdekesen néz ki!

Az a szóbeszéd járja Amerikában, hogy két intelligens faj létezik a földön: emberek és magyarok. - Isaac Asimov

(#568) wesker24


wesker24
senior tag

Ezt mindenkinek látnia kell egyszerűen tökéletes :Y :Y

Csak az nézze meg aki végigvitte mind az 5 epizódot a Life is Strange-böl.

Life is Strange Extended Ending after you save Chloe and destroy Arcadia Bay.

I am the Lord of Deadside !!! The Horror the horror I embrace it !

(#569) guftabi96


guftabi96
addikt

Pont múltkor beszélgettem arról egy barátommal, hogy már nem érdekelnek úgy a játékok, mint régen.
Szinte már semmi nem tud lázba hozni. Valahogy nem kötnek már le.
Mára tényleg ennyi maradt: Battlefield 4 Multiplayer, Assetto Corsa, Cs:go.
A Bioshock Infinite óta nem volt olyan játék, aminek a sztorija lekötött volna.

Aztán valahogy jött a Life is Strange. Nem tudom, hogy hogy, mindig azt hittem, hogy én az ilyen játékokat úgy se fogom szeretni, ezért nem is nagyon foglalkoztam velük. Aztán valamiért elkezdett érdekelni.
És most ott tartok, hogy megvan a Bioshock utódja. Több év után újra van egy játék, ami leköt.
Nem gondoltam volna, hogy ennyire tetszeni fog.
Tényleg átadja az interaktív sorozat/film érzését.
Most ért véget a 3. epizód, most már nagyon kíváncsi vagyok rá, hogy mi lesz ebből.

#KeepFightingMichael

(#570) TaylorPro


TaylorPro
addikt

Most érdemes megvenni, akciós a steamen. Tegnap fedeztem fel, nekem új ez a játék. Honosítás is van hozzá, nagyon szép és izgalmas játék. :R

Pixel 8 Hazel

(#571) elektrotank


elektrotank
tag

Én is most tolom a Life is strange-t.
Valahogy olyan ez a játék, hogy folyamatosan játszatni akarja magát, megszerettem nagyon Max karakterét, a magyar fordítás is remek, csak néhol bugos :D És van benne 1-2 gondolkodtató rész is, ami kedvemre való. Én dobozos verziót választottam, nem bántam meg, imádom. Jelenleg a 3. epizód elején tartok :P

[ Szerkesztve ]

Az a szóbeszéd járja Amerikában, hogy két intelligens faj létezik a földön: emberek és magyarok. - Isaac Asimov

(#572) fpeter07 válasza elektrotank (#571) üzenetére


fpeter07
veterán

Soundtrack cd-t nem adod el? ;]

(#573) elektrotank válasza fpeter07 (#572) üzenetére


elektrotank
tag

Őszintén? ;]
Még mindig be van csomagolva és valahogy nem is akarom kibontani, mert az értéket valahogy meg kell védeni a külső tényezők káros hatásaitól :K És ilyen hihetetlen értéktől nem szabad megválni, még ki se élveztem igazán ;] Szóval sry :))

De, hogy ne maradj üres kézzel, tessék, itt egy krumpli :) ;] ;]

De amúgy pl. CD galaxison még mindig fenn van a dobozos verzió, raktáron is van, ha csak a CD kell, akkor a kódot meg a többit eladod! :)

[ Szerkesztve ]

Az a szóbeszéd járja Amerikában, hogy két intelligens faj létezik a földön: emberek és magyarok. - Isaac Asimov

(#574) fpeter07 válasza elektrotank (#573) üzenetére


fpeter07
veterán

Elmegyek krumplit venni a zöldségeshez, szépen meghámozom és eladom valakinek a héját. Most nagyjából ezt mondtad. :U Egyébként én nagyon vigyáznék rá, ki sem venném laptopból.

(#575) elektrotank válasza fpeter07 (#574) üzenetére


elektrotank
tag

Nem mondtam, csupán felvetettem egy lehetőséget! :) Mint írtam ki sincs bontva, a CD-t még nem is láttam milyen, mert a tokhoz csak annyira értem hozzá, hogy megnézzem, oszt kb. ennyi :) Még a dobozon is rajta van a fólia.

És még mindig ott a lehetőség, hogy megvedd a dobozos verziót, 9k-t nekem megért, és nem csak egy dvd lemezzel szúrják ki ennyiért a szemed. Persze mondom mind ezt úgy, hogy senki anyagi helyzetét nem ismerem, így nem kell félreérteni.
Külön OST CD-t nem találtam, gondolom mindenki szeretné megtartani a lemezt, ebay-en is csak dobozos verziót találtam.

Az a szóbeszéd járja Amerikában, hogy két intelligens faj létezik a földön: emberek és magyarok. - Isaac Asimov

(#576) fpeter07 válasza elektrotank (#575) üzenetére


fpeter07
veterán

Nem arról van szó, hogy drága. Hanem arról, hogy a játék tkp. már megvan. A másik dolog, ami lebeszél róla, hogy májusban jön a Mirror's Edge folytatása, ami esélyes (a tavalyi LiS után), hogy idén ő viszi el az goty díjamat. De nagyon morcos leszek, ha 15k-es bolti áron fogják árulni.

(#577) elektrotank válasza fpeter07 (#576) üzenetére


elektrotank
tag

Szívás, én amint hallottam, hogy lesz dobozos verzió, arra vártam, hozzá se nyúltam a digitálishoz.

Mirror's Edge 2-höz meg csak annyit, hogy számíts rá, hogy 15k lesz igen, illeve 16k kb. kiszállítással. Bár találtam itt neked 13 490 Ft-ér is: [link] . Konzolok szervízében pedig van limited edition is!

Az a szóbeszéd járja Amerikában, hogy két intelligens faj létezik a földön: emberek és magyarok. - Isaac Asimov

(#578) fpeter07 válasza elektrotank (#577) üzenetére


fpeter07
veterán

Nem szívás, mert mire te megkaptad a dobozosat, addig én kedvemre játszogattam. Az ME2-t jó lenne beszerezni, de 12k-nél drágábban még nem vettem játékot. Az is nagyjából 2008-ban volt. Azóta a LiS volt a legdrágább játék, amit megvettem. (~6k Ft) Általában megvárom, míg budget kategóriába esik egy játék.

(#579) elektrotank válasza fpeter07 (#578) üzenetére


elektrotank
tag

Akkor hajrá! :)

[ Szerkesztve ]

Az a szóbeszéd járja Amerikában, hogy két intelligens faj létezik a földön: emberek és magyarok. - Isaac Asimov

(#580) wesker24


wesker24
senior tag

Na ezt szívesen megnézném akár még fizetnék is érte simán. :Y

Mi lett volna ha ?

Max saját magát áldozza fel

Life is Strange Sacrifice Self Ending

I am the Lord of Deadside !!! The Horror the horror I embrace it !

(#581) elektrotank


elektrotank
tag

Akit érdekel a játék dobozos verziója, az most olcsóbban be tudja szerezni (5990 Ft) CD Galaxisról, május 31-ig. [link]

Az a szóbeszéd járja Amerikában, hogy két intelligens faj létezik a földön: emberek és magyarok. - Isaac Asimov

(#582) janos666


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Tényleg egy gyöngyszem ez a játék. (Már nem tudom pontosan hogy, de a SOMA után botlottam bele egy ahhoz hasonlóan "filozofikus story", de a változatosság kedvéért inkább világos és vidám játékot keresve. Ezt részben meg is kaptam, legalább is a saját fan-fikciómmal kiegészítve. -> De az is jó, ha ahhoz megteremti a táptalajt valami...)

Noha voltak olyan részei, amiket nem szerettem, a végéhez pedig nagyon szívesen írnék egy igazán sötét alternatív befejezést, de legalább kellemesen változatos volt. Még az unalmas, és számomra akár kellemetlen elemei is szépen belejátszanak az összhangba, hogy hosszabb távon ne unja el, és ne is érezze magát túl otthonosan/rutinosan/sebezhetetlenül a játékos, ugyanakkor összességében mégis maradjon világos/pozitív a világnézete, ne érezze magát túlzott nyomás alatt.

Az első pár percben (mint gondolom legtöbben) beleszerettem a főszereplőbe, aztán eltelt az első epizód azzal, hogy ismerkedjek a játékvilággal/mechanikával, végül pedig megkaptam az első cliffhanger-t a sok közül, ami újra felkeltette az érdeklődésem, mielőtt eluntam volna magam.

A második résznél majdnem otthagytam a játékot. Elmúlt a "szerelem" a karakter felé, viszont azonosulni sem tudtam még vele, hogy szerepjátékként játsszak. Hiába, nem vagyok nő se testben, se lélekben, szóval nem értek az ilyesmihez, ami itt zajlik, csak átkínlódtam magam rajta.

A harmadik epizód már jobb volt, sikerült már beleélnem magam a szerepbe és ezzel belehelyezkedni a történetbe/játékvilágba. Viszont ez is épp csak elég volt, hogy folytassam, mert tartalmilag elég üres epizód volt. Ennek a végén utáltam a játékot azért, hogy belekényszerített egy kvázi-döntésbe, amit nem szerettem volna (éreztem, hogy rossz ötlet lesz felülírni több évnyi történelmet), aztán meg sokkolni próbált azzal, hogy pofán vág a következményekkel (de nem igazán sikerült neki, mert nem hitette el velem, hogy tényleg volt döntési lehetőségem ott, ahol kényszerpályán mentem és így én b@sztam el).

A negyedik ugye folytatja a harmadik végét, tehát még élt bennem az ellenszenv, de aztán feloldódik és el lehet szórakozni a "nyomozással", ami egész érdekessé válik a végére. Aztán persze ennek az epizódnak is fix a vége, mindegy mit csinál az ember. Hiába volt egyértelmű, hogy csapdába rohanunk, nincs igazi választása a játékosnak, csak elfogatnia magát, mint egy amatőr hülye...

De az ötödik rész legalább érdekes és izgalmas. Szerintem végül is ez a játék lényege, amihez minden előzmény csak felvezetés. Legalább is nekem az volt amiatt, amit töprengeni tudtam azon mi lesz a vége, és játék közben lényegében leforgattam magamban a több lehetséges befejezést még különböző valószínűsített, utolsó perces váratlan fordulatokra is, amik visszamenőleg megmagyarázhattak volna pár dolgot.
Volt mikor biztosra mentem, hogy a főszereplő meghal, vagy legalább is agyvérzést kap és zöldség lesz, de talán van kvázi-boldog befejezés (és úgy sejtettem előbbit kellene majd bevállalni, hogy mindenki másnak jó legyen, vagy megúszni ezt úgy, hogy cserébe sokaknak összeomlik az élete, akihez közel kerültünk), mert ez ugye klasszikus klisé az ilyen történeteknél (feláldozni magad másokért, stb).
De aztán tényleg egész érdekes és izgalmas lett onnan, hogy kocsikázunk és végül "elpattan a szalag". Ez nagyon tetszett, itt indult be a fantáziám és forgott le a fejemben egy komplex és képlékeny fan-fiction alternatív befejezés egyszerre több szálon. Szóval igazából én nagyon jól el voltam magamban, miközben fel-alá mászkáltam a játékon belül a "semmiben" és ment az "ismétlés".

Bár, itt nagyon egyszerűen lett vége. Nem jött a nagy, utolsó perces csavar, amire számítottam, és nyitott volna valami sötét befejezés felé.

A fan-fiction befejezésem lényege durván olyasmi volt, hogy a főszereplő (is/csak?) egy pszichopata, és ez az egész időutazósdi a párhuzamos személyiségei közti konfliktusból (plusz még talán egyéb betegségből, például funkcionális autizmusból?) fakad (azért peregnek le előtte alternatívák, mert az egyes párhuzamos személyiségek másképp cselekednének, mást akarnak látni megtörténni az adott szituációkban, illetve másképp fogják fel a múltbéli emlékeiket, esetenként extrém mód kicsavarva azokat + minden személyiségnek más-más gondja van az emberi kapcsolatokkal, viszont hihetetlen intenzív a fantáziája és olyan kiváló memóriája van, hogy tényleg valóságként újraéli az emlékeit*), és akár még olyan is beleszövődhetne, hogy ha Nathan volt Jefferson spirituális fia, akkor a főszereplő volt a lánya (és közben talán testi-lelki intim viszonyt is ápolt mindkettővel), de sokáig még ez a "virtuális családja" sem tudta, hogy ő köztük a legelvetemültebb, míg végül valamiért egymás ellen fordultak. Vagy nem álltak korábban kapcsolatban, csak akkor fűződtek össze a szálak, mikor egyszer szórakozásból telenyomták Jeff-ék a főszereplőt tudatmódosítókkal (akár önszántából ment rendhagyóan "bulizni", de akár rutinszerű "emberrablás" során kényszerből kapott valami vegyszerkoktélt), aminek hatására elhatalmasodott rajta a saját "elmebaja" és ekkor ötlött ki valamit ellenük (a játék pedig erről a "bosszúról" szól, hogy azon a fotókurzuson végleg elpattan valami Max-nél, és elhatározza, hogy valahogy kinyírja Jeff-éket úgy, hogy ő megússza, innen pedig minden egy "evil masterplan", amit egy rejtett személyisége micro-menedzsel + talán van amit játékosként nem látunk, és első kézből a másik személyiség végez). Erre elég sok variációt ki lehet találni és szerintem erre való az az egész sötét és sejtelmes rész a vége felé, hogy ilyesmiken agyaljon a játékos. Talán jobban örültem volna, ha valamilyen jelenik meg a képernyőn, de igazából így is jó volt. Direkt vidámabb féle játékot kerestem, és így azt is kaptam, miközben összességében jól szórakoztatott a végére.

(* Itt egyébként részben magamból indulok ki. :DDD Mármint szerintem nem vagyok pszichopata ;], de gyakran újraélek régi emlékeket úgy, mint ha élőben történnének a jelenben, és aztán sokszor végigjátszom őket alternatív módokon, hogy mi lett volna, ha másképp reagálok a világra, ami nekem általában nagyon fájdalmas, nyomasztó élmény a jelen valóságában [a "hátrahagyott" testem vagy görcsöl, vagy azt levezetni próbálóan mozog egy-két másodpercig, és mindig kellemetlen "visszatérni", rossz ízt hagy a számban az élmény], így könnyen el tudom képzelni, ha az ilyesmi valakit tényleg az őrületbe is kerget, ha túl gyakori és intenzív, illetve hogy ez összejátszik és felpörgeti, ha amúgy is van hajlama a tudathasadásos betegségekre.)

Még az is tetszik, hogy bár nem tudom mennyire volt ez tudatos a készítők részéről, de igazábl nagyon kemény "your choices matter" trollkodás az egész játék ezzel az idő-visszatekerősdivel. :C
Remélem nem csak én képzelem be, hogy ez mindkettő egyszerre. Tehát az alkotók egyrészt a siker és profit érdekében lovagolták meg ezt a témát, de mindeközben kemény trollkodásnak is szánták, hogy kifigurázzák az olyasféle RPG-ket, ahol folyton túlhangsúlyozzák az ilyesmit. :))

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#583) Lunky88 válasza janos666 (#582) üzenetére


Lunky88
tag

Szívesen játszottam volna egy általad felvázolt játékkal is, bár nekem inkább a történet vége ami marhára lehangoló volt. Abban egyetértek hogy több dolgot is megoldhattak volna másképp, voltak laposabb részek a játékban, de azokat gyorsan elfeledtették velem a szebb pillanatok. Egy másik fórumon bővebben kifejtettem a véleményem, nem akarom bemásolni ugyanazt ide. :)

"Go on… but trick us again child, and your suffering will be legendary even in Hell!"

(#584) janos666 válasza Lunky88 (#583) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Ha is nem másolod be, attól én még reagálok itt rá. ;]

Egy "Rachel cameo" szerintem is jó lett volna (látjuk, talán halljuk, esetleg pár lényegtelen szót váltunk is vele, de csak ennyi), de Chloe apjának mintájára szerintem túl veszélyes lett volna megpróbálni komolyabban megbolygatni a "sorsát".

"ki tudna úgy élni tovább" -> Azt hiszem én, és szerintem talán Max is. :DD :))
-> Sehol sem találom azt a blogbejegyzést, amire válaszként írtam erről bővebben, de a lényeg kb. annyi, hogy egy általad ismert és kedvelt személyt állítasz szembe egy ismeretlen "masszával" (mivel többnyire nem ismered őket, nem tudod van-e egyáltalán személyiségük, ők neked csak határozatlan ponthalmaz a homályos térképen) úgy, hogy igazából már rég meghoztad a döntést (lényegében hajlandó voltál "szembeszállni a világgal, avagy a tér és idő folytonosságával", mikor ?valahogy? visszatekerted az órát a mosdóban), csak most még felülbírálhatod.

Talán ezért lett volna jobb, ha valamilyen formában Chloe és Max közt kellett volna választani (pl. Chloe kap golyót, vagy Max agyvérzést/pszichózist/stb), esetleg feltételes esetben nyílt volna meg egy Dr. Who stílusú opció, amiben jobbára mindenki él és virul, de pl. Max-en kívül mindenki elfelejt mindent, ami történ(he)t(ett volna), és Max sohasem találkozhat többé az érintettekkel (bárkivel, akinek számottevően beavatkozott az életébe valami formában az alternatív idővonalakon), nehogy mások is emlékezni kezdjenek egy álomként az alternatív valóságokra, mert akkor ismét elkezd "szétszakadni a világ". Szóval megmehetne mindenkit, még magát is, de azért egész életében fizeti valamilyen formában az árát, tehát nem igazán happy end, csak legkisebb rossznak tűnhet a másik kettő mellett.

De egyébként így végiggondolva olyan szempontból nem jobb az sem, hogy akkor felcímkézhetném Dr. Who koppintásnak és máris kevesebbet érne. Talán épp a határozatlansága teszi "széppé" a maga nemében. Ha egyik megoldás sem jó, és még azon túl is nehéz sorba rendezni a kisebbik rossz szerint, az nehezebb döntésnek tűnik és emlékezetesebb lesz, tovább gondolkozol rajta a játék után is...

"Szívesen játszottam volna egy általad felvázolt játékkal is"

Itt most arra gondolsz, hogy az egészet másként látjuk, vagy csak az utolsó pár percre gondolsz, amit felvázoltam, mint alternatív befejezés? :U

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#585) Lunky88 válasza janos666 (#584) üzenetére


Lunky88
tag

"egy általad ismert és kedvelt személyt állítasz szembe egy ismeretlen masszával"

Azért a sok ismeretlen mellett, volt legalább 3-4 ember akivel törődött Max. (Joyce, Kate, Warren és talán még Davidet vagy Victoriát is ide lehetne sorolni a döntéseinktől függően.)
Ezért szép ez a játék, mert egyénenként változó, ki mennyire kedvelte meg Chloe-t a játék folyamán. Én a végigjátszásom során minden téren igyekeztem Chloe pártját fogni (még akkor is, amikor személy szerint nem értettem vele egyet), így igazából a végső döntéskor bár töprengtem egy darabig, de nem volt szívem feláldozni őt. Ugyanakkor olvastam már több olyan véleményt amiben leírták, hogy bár sajnálták Chloe-t, de mégis ő volt minden bajnak a forrása, azzal hogy folyamatosan megmentettük az életét, beleavatkozva az univerzum rendjébe. Ezzel az okfejtéssel mondjuk az a problémám, hogy akkor Kate megmentése is ugyanilyen galibát kellett volna hogy okozzon, márpedig láthatjuk őt Chloe temetésén.
Még a Chloe megmentős befejezésről annyit, hogy nagyon összecsapottnak éreztem. Ugye láthatjuk hogy a vendéglő ahol Joyce dolgozott még nagyjából egyben volt, szóval akár túl is élhették volna a tornádót. Kivéve Warren-t, mert a letakart holtest az autó mellett szerintem az övé volt. Vajon ki takarta le? :F Utána feltehetőleg Seattle-be kocsikáztak el, vissza Max szüleihez, de azért ezt meg is mutathatták volna. Ebből még tuti lett volna a kettejük között némi konfliktus, mivel Max szerettei élnek és virulnak, míg Chloe-nak elvileg senkije sem maradt a legjobb barátnőjén kívül. Ez a rajongók által készített ending kicsit jobb. :D
A kérdésedre reagálva, bocsi hogy nem voltam egyértelmű, de az alternatív befejezéses ötletedre írtam hogy megnéztem volna. :)

[ Szerkesztve ]

"Go on… but trick us again child, and your suffering will be legendary even in Hell!"

(#586) Lunky88 válasza Lunky88 (#585) üzenetére


Lunky88
tag

Amit Kate-ről írtam, utólag rájöttem hogy hülyeség, de már túlléptem a szerkesztési időt. :)

"Go on… but trick us again child, and your suffering will be legendary even in Hell!"

(#587) gyimger


gyimger
őstag

Jóságos Isten a Mennyben és minden szentek, a magyarítás, ami ehhez a játékhoz készült, egy kész hányás. Rengeteg gépelési hiba van benne, tele van helyesírási hibával, félig lefordítatlan mondattal, magyartalan kifejezésekkel, Kazinczy-féle nyelvújítással. Miért kell olyanokat benne hagyni, hogy "oh", "full", "bro", "yeah", meg ezekhez hasonló? Ki beszél így? Jó, ne fordítsa le, de nem lektorálta ezt senki? A magyar néha érthetetlenebb, mint a legcsavarosabb angol mondat, mert azt legalább nem erőszakolták szét. Vesszőhibák ezrével, általános iskolai helyesírási hibák, értelmetlen mondatok, tükörfordítás... De legalább tele van tűzdelve a fordítócsapat nevével a játék minden eleme, legalább megjegyzi magának az ember.

A negyedik résznél átszakadt a gát. Egy-egy epizód egy teljes játék hossza, hihetetlen. Még van egy, de már írnom kellett. :)

[ Szerkesztve ]

"The day is done, time has come. You battled hard, the war is won. You did your worst, you tried your best. Now it's time to rest. Now it's time to rest."

(#588) Lunky88 válasza gyimger (#587) üzenetére


Lunky88
tag

Akkor örülök hogy ezúttal nem voltam lusta és legalább gyakoroltam az angoltudásomat ennél a játéknál. :) Igazából olyan komoly szófordulatok nincsenek benne, itt-ott esetleg akadt némi idegen kifejezés amivel nem találkoztam eddig, de semmi extra.

"Go on… but trick us again child, and your suffering will be legendary even in Hell!"

(#589) janos666 válasza Lunky88 (#585) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Én a játék elején nem kezeltem túlzóan kitüntetett figyelemmel Chloe-t, és próbáltam jóban lenni mindenki mással is (bár nem erőltettem túl a dolgot*), viszont később egyre jobban figyeltem arra, hogy mit sugall nekem Max, ő mit szeretne, így a végére "most már leszarok mindent és mindenkit, de csak azért is megmentem Chloe"-t stílusra váltottam.

Ennek a dinamikának része volt az is, hogy lassan és nehezen találtam fel magam játékosként, hogy ez egyrészt szerepjáték féleség (először azt hittem, hogy inkább animált képregény lesz), illetve azon belül talán inkább az a fajta, ahol a játékosnak kell megpróbálnia felvenni a történetben javarészt készen kapott szerepet (akkor is, ha ezt csak finoman kommunikálja a játék, nem erőlteti ki), mintsem megpróbálnia belevinni a saját személyiségét a játékon belüli karakterbe (akkor sem, ha látszólag erre is van némi lehetőség). [A közelmúltban a Bioware játékok inkább az utóbbira tanítottak, tehát hogy a játékos önmagát próbálja megvalósítani bizonyos keretek közt, ne egy kész karaktert öltsön magára egy kevés szabadsággal.]

Mondjuk ettől függetlenül is megkedveltem Chloe-t abban a részben, ahol él az apja (miután ott láttam a "szebbik oldalát" [jó, tudom, ez relatív], később már sikerült azt felismernem a "punk" verziós felszín mögé bújva is [és adta magát a spekuláció, hogy előtérbe kerülhet a könnyebben szerethető oldala, ha feloldódik körülötte néhány konfliktus, és lecsengenek a traumák...]), ezért sem volt később nehéz hallgatni Max-re, hogy ő legyen a középpont.

*Még korábban hallgatni kezdtem Max azon sugallmaira (amiket többnyire magában motyog nekünk), hogy ne piszkáljam feleslegesen az idővonalat, ezért nem próbáltam meg csalva összehaverkodni mindenkivel, akivel spontán nem sikerült, így olyan fele-fele arányban lett "népszerű" az ismerősei közt (pl. Kate-et is lehozta a tetőről, és Victoria-val is jóban lett a végére, de nem is állt szóba mindenkivel, akivel csak lehetett volna, és volt akit egyenesen megbántott...).

A végén kipróbáltam azt a verziót is, hogy Chloe meghal, és azt láttam, hogy épp elég volt néhány Chloe kedvére való dolgot megtenni (saját jókedvemből rálőtt Frank-re [az üres tárral, de ezt nem tudtuk] és meglepte Chloe-t, mikor azt mondta nem meri Max megcsókolni [csak mert jó viccnek tűnt], de kb. ennyi), hogy a végén csókkal búcsúzzanak (a mostohaapjának adott igazat a családi veszekedéskor, illetve a szekrényben maradt, mikor veszekedett vele, mert ő küldött be oda, és jóban akartam lenni David-el, felvette a telefont, mikor Kate hívta, stb, szóval sok olyan volt, amiért nyíltan leb@szta Chloe Max-et, de ettől még megszerették egymást a végére, ami nekem ilyen szempontból nagyon tetszett: nem voltak "irracionális elvárások", csak spontaneitás...).

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#590) Lunky88


Lunky88
tag

Új interjú Hannah Telle-lel, Max szinkronhangjával akit érdekel.

"Go on… but trick us again child, and your suffering will be legendary even in Hell!"

(#591) gyimger


gyimger
őstag

Úgy hallom, készülőben van a második évad, ahol biztos canon határozzák meg a végső döntést. Én kiállok a sajátom mellett, még ha nem is az a "jó". Amúgy minden, ami történt, értelmét vesztené.

Kivéve, ha új történet lesz új szereplőkkel.

[ Szerkesztve ]

"The day is done, time has come. You battled hard, the war is won. You did your worst, you tried your best. Now it's time to rest. Now it's time to rest."

(#592) Lunky88 válasza gyimger (#591) üzenetére


Lunky88
tag

Egy korábbi bejegyzésükben már kijelentették a készítők hogy Max & Chloe története lezárult. Ezért ha lesz is folytatás, az mindenképp új karakterekkel és más helyszínen fog történni. Egyébként legkésőbb 2017 januárra datálták a bejelentést, de ha eddig nem kaptunk semmi infót, gyanús hogy még sokáig kell várni rá.

Mellesleg ezt az időutazásos témát nem hiszem hogy még egyszer el lehetne sütni. Legalábbis nagyon másként kellene tálalni, különben mindenki Max-et vélné felfedezni a főszereplőben és erőltetettnek tűnne a folytatás.

"Go on… but trick us again child, and your suffering will be legendary even in Hell!"

(#593) gyimger válasza Lunky88 (#592) üzenetére


gyimger
őstag

A végén úgy tűnt, hogy valóban Rachel volt a kiváltója ennek az erőnek. Vagy valami égi közbeavatkozás (pillangó szimbólummal). Ez a "pillangó" feltűnhet máshol is. De ezúttal is kivált-e valami természeti katasztrófát?

"The day is done, time has come. You battled hard, the war is won. You did your worst, you tried your best. Now it's time to rest. Now it's time to rest."

(#594) Lunky88 válasza gyimger (#593) üzenetére


Lunky88
tag

Az hogy Max ereje honnan ered, igazából soha nem került megválaszolásra. Vannak olyan teóriák miszerint Rachel szelleme volt a kék lepke és tőle kapta az erejét, hogy helyette vigyázhasson Chloe-ra. Ezt még alátámasztani látszanak a róla hallott, olvasott információk amikből az derül ki hogy Rachel egy könnyen barátkozó, szerethető személyiség volt, ezenkívül rendkívül tehetséges is. Talán azért volt ez így, mert Max-hez hasonlóan az erejét arra (is) használta hogy megismerje az embereket és barátokat szerezzen.
Én azonban inkább hajlok afelé, hogy Rachel ebben a történetben kvázi Laura Palmer szerepet tölt be a Twin Peaks-ből, hogy értelmet adjon az egész nyomozásnak. Van is számos utalás a sorozatra a játékban.

Nekem az volt a fura, hogy a tornádós látomás még azelőtt megtörtént, mielőtt felfedeztük volna az időmanipuláló képességünket. Ebből kifolyólag van egy olyan elméletem, hogy az valójában nem látomás volt hanem megtörtént esemény. Amikor Max-et már épp összezúzná a világítótorony leomlott darabja visszatekeri az időt egészen addig az ominózus napig, amikor Jefferson óráját hallgatta. Azonban itt valamiért nem emlékszik az előtte történtekre, így teljesen új dologként éli meg az ereje felfedezését és úgy általában a rá váró eseményeket.

A pillangóról még annyit hogy szerintem pusztán szimbolikus jelentésű, utalva a pillangóhatásra, vagyis ha megbolygatjuk a múltat, annak mindig negatív következményei lesznek. Mondjuk a Chloe-t feláldozó befejezésnél a koporsón ismét láthatjuk a pillangót, talán azt jelezve hogy jó döntést hoztunk, mert Max mintha egy kicsit megnyugodna és félmosollyal reagál rá.

"Go on… but trick us again child, and your suffering will be legendary even in Hell!"

(#595) janos666


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Miért lett volna jó, ha mindent visszavezetnek Rachel-re? Szerintem az hasonló elem lett volna, mint amit a Dreamfall: Chapters lezárásában sem szerettem. Egy régi Terry Pratchett komédiából kölcsönözve a példát: az nem tesz világosabbá semmit, ha felfeded, hogy az elefántok, akik a korongvilágot tartják a hátukon, egy teknős hátán állnak. -> Itt Rachel lett volna a teknős, Max pedig az elefánt. Amíg nem magyarázod meg, hogy miért tud a teknős az űrben repkedni (és miért jó az neki, ha az elefántok a hátán állnak, stb) addig abszolút semmi értelme nincs őt (a teknőst) bepakolni a rendszerbe és bemutatni, mint valami hiányz láncszemet, mert ez legfeljebb is látszólag old meg (részben) egy rejtélyt, miközben valójában csak egyre hiteltelenebb lesz a mese.

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#596) gyimger válasza janos666 (#595) üzenetére


gyimger
őstag

Ez is csak egy elmélet. Lunky88 üzenetéből meg az jön le, hogy az egyik lezárás végi pillangó már inkább Chloe "megtestesítője", aki így jelez Maxnek.
Ez a játék hihetetlen bmeg.

"The day is done, time has come. You battled hard, the war is won. You did your worst, you tried your best. Now it's time to rest. Now it's time to rest."

(#597) Lunky88 válasza janos666 (#595) üzenetére


Lunky88
tag

Jogos a kérdés. Ha mindent Rachel-re vezetnénk vissza, attól a rejtély még nem oldódna meg, csak felvázoltam ezt a nemrég olvasott fan teóriát. Persze értem hogy mi a baj vele. Az igazat megvallva, nem is bánom hogy nem magyarázták el honnan ez az erő, mert az csak még több kérdést vetett volna fel és a végén lehet hogy valami baromi nagy ellentmondásba futottunk volna bele. Helyette inkább csak eszköznek használták az időutazást annak érdekében hogy az emberi kapcsolatokat, a problémákat, a drámát fokozni tudják, ami szerintem sikerült is nekik. Kedden fejeztem be a játékot, de azóta úgy érzem magam mintha lelkileg megtörtem volna. Nem is annyira a befejezés miatt, hanem az a tény szomorít el leginkább hogy nincs tovább Max & Chloe történetéből, ennyi volt, vége van. Innentől már csak a tapasztalatcsere és a fórumok olvasgatása maradt hátra... Minden nap eszembe jut és folyton azon kapom magam hogy a szabadidőmben a játék zenéit hallgatom. Az általad említett Dreamfall Chapters-el és az előzményeivel is játszottam, de ott nem fogott el ilyen érzés. :)

"Go on… but trick us again child, and your suffering will be legendary even in Hell!"

(#598) gyimger válasza Lunky88 (#597) üzenetére


gyimger
őstag

Ha több kell belőlük, akkor maximum a sorozat lesz nekünk, meg az emlékek. :K

"The day is done, time has come. You battled hard, the war is won. You did your worst, you tried your best. Now it's time to rest. Now it's time to rest."

(#599) janos666 válasza gyimger (#596) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Az a pillangó mindenhol ott van: Dishonored Screenshot :))

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#600) Lunky88


Lunky88
tag

Játszik még vele valaki? :) Összeszedtem az eddig elhagyott achievementeket. Így nem volt nehéz, hogy a fejezetenként vissza lehet menni a képekért.

Újabban "fan fictioneket" olvasok (tudom, szép magyar kifejezés). Nem gondoltam volna hogy idáig fajulnak a dolgok, de egyszerűen többet akartam a történetből mint amit a játék nyújtani tudott. :) Ezen a linken össze vannak gyűjtve a legjobb alkotások. Én eddig a Better than címűt olvastam végig, cirka 300 oldalas.
A Chloe-t feláldozós befejezéstől veszi fel a fonalat, pontosabban 5 hónappal később. Max látszólag elvesztette az erejét és nem tudja magát túltenni a történteken, ezért végső elkeseredésében leveti magát a világítótoronyból. A dolgok persze csak ezután kezdenek igazán érdekessé válni, mert Max képessége visszatér a zuhanás közben. Nagyon sok érdekes témát boncolgat, sok mindent megmagyaráz amivel a játék nem nagyon foglalkozott (pl. hogy mit érezhet "Beta Max" aki tudja, hogy a jövőbeli énje felülírja az emlékeit az időutazáskor, előtérbe kerülnek Nathan szülei, mint fő gonosztevők, kiderül hogy vannak mások is akik egyedi képességgel rendelkeznek stb.) Aki szeret olvasni és nem probléma neki az angol, vesse bele magát nyugodtan, nem fogja megbánni.
Találtam rajongók által készített zenéket is, ez pl. szerintem egész jól sikerült. :R

[ Szerkesztve ]

"Go on… but trick us again child, and your suffering will be legendary even in Hell!"

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Life is Strange
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.