Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Life is Strange

Hozzászólások

(#594) Lunky88 válasza gyimger (#593) üzenetére


Lunky88
tag

Az hogy Max ereje honnan ered, igazából soha nem került megválaszolásra. Vannak olyan teóriák miszerint Rachel szelleme volt a kék lepke és tőle kapta az erejét, hogy helyette vigyázhasson Chloe-ra. Ezt még alátámasztani látszanak a róla hallott, olvasott információk amikből az derül ki hogy Rachel egy könnyen barátkozó, szerethető személyiség volt, ezenkívül rendkívül tehetséges is. Talán azért volt ez így, mert Max-hez hasonlóan az erejét arra (is) használta hogy megismerje az embereket és barátokat szerezzen.
Én azonban inkább hajlok afelé, hogy Rachel ebben a történetben kvázi Laura Palmer szerepet tölt be a Twin Peaks-ből, hogy értelmet adjon az egész nyomozásnak. Van is számos utalás a sorozatra a játékban.

Nekem az volt a fura, hogy a tornádós látomás még azelőtt megtörtént, mielőtt felfedeztük volna az időmanipuláló képességünket. Ebből kifolyólag van egy olyan elméletem, hogy az valójában nem látomás volt hanem megtörtént esemény. Amikor Max-et már épp összezúzná a világítótorony leomlott darabja visszatekeri az időt egészen addig az ominózus napig, amikor Jefferson óráját hallgatta. Azonban itt valamiért nem emlékszik az előtte történtekre, így teljesen új dologként éli meg az ereje felfedezését és úgy általában a rá váró eseményeket.

A pillangóról még annyit hogy szerintem pusztán szimbolikus jelentésű, utalva a pillangóhatásra, vagyis ha megbolygatjuk a múltat, annak mindig negatív következményei lesznek. Mondjuk a Chloe-t feláldozó befejezésnél a koporsón ismét láthatjuk a pillangót, talán azt jelezve hogy jó döntést hoztunk, mert Max mintha egy kicsit megnyugodna és félmosollyal reagál rá.

"Go on… but trick us again child, and your suffering will be legendary even in Hell!"

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Life is Strange
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.