Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1101) lev258 válasza csferke (#1100) üzenetére


lev258
veterán

Mit értesz átmozgatás alatt?

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#1102) csferke válasza lev258 (#1101) üzenetére


csferke
senior tag

Mit értesz átmozgatás alatt?
pl. fogom az aktív A1 cellát és átmozgatom/átteszem (vidd és dobd) a B8-ba.

(#1103) lev258 válasza csferke (#1102) üzenetére


lev258
veterán

Alapesetben ez felülírja a B8-at, nincs csúsztatás. A1-re kattints, majd Shift+kattintás (ettől megváltozik a cella). Ezután megfogod és húzod.
A csúsztatásos dologra még nem akadtam rá, de utalnak rá, hogy létezik.

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#1104) csferke válasza lev258 (#1103) üzenetére


csferke
senior tag

A1-re kattints, majd Shift+kattintás (ettől megváltozik a cella). Ezután megfogod és húzod.

:) Ezt kerestem. Megjegyzem, az Excel-ben ez sokkal egyszerüb.

:R

(#1105) csanyiadam


csanyiadam
tag

Sziasztok,

Az alábbi dologban szeretném a szíves segítségeteket kérni. LibreOffice Base MAC programon belül készítek egy több táblás, viszonylag nagy adatbázis halmazt. Több űrlapon is legördülő listából hivatkozok be adatokat, amely több szintig is elnyúlik. Arra van lehetőség, hogy abban az estben, ha az első táblában átírok egy értéket, amelyet utána több helyen is kiválasztottam a lenyíló menüben, akkor automatikusan változzon meg minden érték a többi helyen/táblában is? Jelenleg kitörlődnek az adatok, mert megszűntek létezni a korábbi formájukban, de az új értéket nem emeli be sajnos a rendszer.

Segítségeteket előre is köszönöm szépen. :) :R
Ádám

(#1106) BonFire válasza csanyiadam (#1105) üzenetére


BonFire
veterán

Helló! Hogy tudok kivonni egy cellatartomány összegét egy másik cella összegéből? Már próbálkoztam mindenféle módon, de hibát ír ki.

=SUM(B34-B3:B32)
Mi ebben a hiba?

=SUM(B34)-(B3:B32)
Ha arrébb rakom a zárójelet, az se jó.

=SUM(B3:B32)-(B34)

Ez két okból se jó,
1. nem a cella összegét szeretném kivonni a tartomány összegéből, hanem fordítva
2. tökmindegy, mert ez se működik

A feladat annyi lenne, hogy van egy számoszlop, azokat adja össze, majd ezt az összeget vonja ki egy bizonyos cellában megadott értékből. Sehogy se tudok megcsinálni egy ilyen pofonegyszerű feladatot. :W :W :W

Ui.: SUM nélkül se működik semmilyen variációban.

[ Szerkesztve ]

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#1107) lev258 válasza BonFire (#1106) üzenetére


lev258
veterán

Ha jól értem a problémádat, akkor az utolsó a jó. Csak a megfelelőből vond ki a megfelelőt.
Ha magyarra van állítva, akkor nem sum hanem szum a függvény.
Szerk.: Már ne haragudj, de ha helyesen értelmeztem a kérdést, akkor egyszerűen nem világos, miért úgy írod az elején és miért rakod rossz helyre a zárójeleket. Logikailag nem értem.

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#1108) BonFire válasza lev258 (#1107) üzenetére


BonFire
veterán

[LINK] Így érthetőbb.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#1109) lev258 válasza BonFire (#1108) üzenetére


lev258
veterán

Csak ismételni tudom magam. Komoly logikai problémák vannak.
B34-be beírod, hogy B34-B35. Innentől kezdve még jó, hogy hibát dob. A korábbiakra inkább ki sem térek.
Megoldás: Hagyd meg 1000-nek a B34-net, a B35 jó és használd a B36-os cellát. Az legyen B34-B35.

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#1110) BonFire válasza lev258 (#1109) üzenetére


BonFire
veterán

"Csak ismételni tudom magam. Komoly logikai problémák vannak."

Azért vetettem fel a fórumban. :))

Ezt én így értem, ezt eddig is értettem, de mit csináljak a fölösleges cellákkal, bennük az összegekkel? Színezzem fehér alapon fehérre őket, hogy elrejtsem a tartalmukat? Az kissé gány lenne, nem beszélve arról, hogy hibát okozhatnak, ha véletlenül beléjük kattint az ember.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#1111) csferke válasza BonFire (#1108) üzenetére


csferke
senior tag

B35 képlete
=B34-(SZUM(B3:B32))

(#1112) Thocy a ZAGY válasza BonFire (#1110) üzenetére


Thocy a ZAGY
tag

Ha nagyon zavarnak az adatok és csak számítási eredményeket akarsz egy oldalon, az is jó megoldás lehet, ha több tabot, lapot, lapfület (vagy mittudomén minek nevezik őket éppen) használsz.

Az egyiken az adatok, a másikon az átláthatóra formázott eredmények (képletek, ha igény van rá grafikonokkal), így nem zavarsz össze senkit.

Egyébként van lap és cellavédelem is, hogy ne tudjon átírni fontos dolgokat arra illetéktelen véletlenül, bár az adatlapon nyilván csak akkor tudsz cellavédelmet beállítani, ha azokat később nem kell módosítani (vagy külső fájlokból emeled be azokat), viszont a képleteket egyébként is célszerű, ha többen használják a fájlt, mert rosszindulat talán nincs sok, de véletlenek és balfékek mindenhol akadnak.

A legtöbb ember nem jut el a ''Miért pont Én?''-től a ''Miért ne?''-ig.

(#1113) Dhampir


Dhampir
félisten

Sziasztok!

Érdemesebb a 64-bites verziót telepíteni, vagy inkább maradjon az x86?

[ Szerkesztve ]

(#1114) lev258 válasza Dhampir (#1113) üzenetére


lev258
veterán

Nem hiszem, hogy az egyéni preferencián kívül tudunk indokot adni nekem.

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#1115) Dhampir válasza Dhampir (#1113) üzenetére


Dhampir
félisten

Megpróbálom a 64-bites verziót.

(#1114) lev258

Azért köszönöm válaszod. :R

[ Szerkesztve ]

(#1116) #40553216 válasza Dhampir (#1113) üzenetére


#40553216
törölt tag

4GB (munka és videó együtt) alatt 32, fölötte 64 bit.

(#1117) Dhampir válasza #40553216 (#1116) üzenetére


Dhampir
félisten

Köszönöm!

(#1118) hódmaci


hódmaci
senior tag

Sziasztok!
LibreOfficera nincsennek témák?
Vagy valami mód hogy saját igényekre szabjam?
A beállításokban találtam pl alkalmazás szinei beállítást de mást nem.
Vagy csak nem tudom hol kell keresni.

[ Szerkesztve ]

Hölgyeim! Azt tesszük a kirakatba ami eladó.:)

(#1119) lev258 válasza hódmaci (#1118) üzenetére


lev258
veterán

Beállítások/Nézet

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#1120) Weareus


Weareus
addikt

Üdv.
Kettő darab kérdésem van.
LibreOffice-ben dolgozom: a szövegszerkesztőben ('Word') és a táblázatkezelő részében ('Excel').
Több oldalas dokumentumokat gyártok, ezek, ha kész vannak, konvertálom őket pdf-be.
A 2 db kérdés:
1. össze lehet-e fűzni az oldalakat konvertálás után, hogy a 2 db pdf dokumentum 1 db pdf dokumentum legyen és ha igen, hogyan (mivel)?
2. A konvertálás után sajnos kiírja a lap tetejére, hogy page 1, page 2, stb.
Ezeket ki lehetne szedni valahogy?

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#1121) Cyrin válasza Weareus (#1120) üzenetére


Cyrin
addikt

1. pl. pdf shuffler progival (ha linuxon dolgozol)
2. kapcsold ki a fejléc-láblécet az oldalbeállításoknál.

(#1122) lev258 válasza Weareus (#1120) üzenetére


lev258
veterán

1. Egy rakás PDF kezelő/manipuláló tudja ezt, nem a LibreOffice feladata. Linuxon Terminálból is egyszerűen megoldható.
2. Formátum/Oldal
Élőfej és Élőláb kikapcsolása esetleg?

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#1123) liszi70


liszi70
nagyúr

Sziasztok!
Régi , XP-s pc-re feltelepíthető a Libre Office? A honlapon szerepel, hogy xp vagy újabb, de a rendszerkövetelményeknél már Win7 vagy újabb szerepel. :F

(#1125) liszi70 válasza #20749568 (#1124) üzenetére


liszi70
nagyúr

Köszönöm! Jelenleg error 404, de a linkcím alapján megtaláltam az 5.0.4.1 verziót. Feltelepítettem, de sajnos nem indul el. "Az eljárás belépési pontja nem található a DLL-ben." hibaüzenetet küldi.

(#1126) lev258 válasza liszi70 (#1125) üzenetére


lev258
veterán

Itt tudsz még válogatni/próbálkozni. Nem tudom, melyik volt az utolsó, még XP-re is ajánlott verzió.

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#1128) liszi70 válasza lev258 (#1126) üzenetére


liszi70
nagyúr

Igen, innen töltöttem az 5.0.4-et is, ami a legújabbal ellentétben simán feltelepült, csak nem indult el. :F

(#1127) Aweriot

"válts Linuxra vagy tegyél fel egy modernebb OS-t"

Természetesen ez nem a fő gépem (azon win10-et használok), hanem csak egy szkenner és egy videóvágó progi miatt tartottam meg, ezek csak XP-n működnek. Gondoltam, pénzt úgysem kapok már érte, elfér az alagsorban. :D Egy régi, de tökéletes lézernyomtatót is csatlakoztattam most hozzá, ami szintén csak xp-vel működik, így jó lenne a gépre valamilyen office, amivel legalább word-öket, excel-eket meg lehet nyitni, ki lehet nyomtatni. Net sincs már rajta, úgyhogy a online módszerek nem játszanak. :)

A linux-hoz meg hülye vagyok, pontosabban soha életemben nem kerültem vele kapcsolatba, és nem vagyok benne biztos, hogy vén fejjel el akarok kezdeni egy új oprendszer megtanulását. :D

(#1129) movax válasza liszi70 (#1128) üzenetére


movax
őstag

"A linux-hoz meg hülye vagyok, pontosabban soha életemben nem kerültem vele kapcsolatba, és nem vagyok benne biztos, hogy vén fejjel el akarok kezdeni egy új oprendszer megtanulását."

Nem nagyon van, mit újratanulni, egy LinuxMintet egyszerűen ugyanúgy használ az ember, mint egy windows-t.

(#1130) fradi81


fradi81
veterán

Hali
Van egy táblázatom a nyomtatási kép szerint a széle már nem fér ki egy lapra, van opció zsugorításra/nagyításra a táblázat szerkesztgetése nélkül?

moto g72, Ninebot d28e

(#1131) lev258 válasza fradi81 (#1130) üzenetére


lev258
veterán

Az Oldaltörésnél kellene módosítani, meddig tartson a lap.

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#1132) fradi81 válasza lev258 (#1131) üzenetére


fradi81
veterán

Kösz meglett, margókat lehetett húzogatni a nyomtatási nézeten, meg hát a táblázat bal oldalánál is töröltem mindent az is bekavart.

moto g72, Ninebot d28e

(#1133) 68Gabor


68Gabor
friss újonc

Sziasztok. Képtelen vagyok megtalálni a megfelelő függvényt. Tud valaki segíteni?
Van egy oszlopom idősorral (beérkezés), idő formátummal (növekvő időrend). Egy másik úgyszintén (nem rendezett). Össze kellene számolnom a tartomány elemeit, ha az első oszlop adott értékénél későbbi időpontot tartalmazza, és a másik oszlop adott időpontjánál korábbit.
Tehát első időpont autó be, a másik autó ki. Megszámlálva kiderül, hogy a két időpont között hány jármű tartózkodott bent.

(#1134) Klaus Duran


Klaus Duran
senior tag

Sziasztok.
Van olyan lehetőség amivel docx fájlokat össze tudnék fűzni? Egymás után, akár random sorrendben.
Céges gépen kéne, ezért nem rakhatok rá semmi warezt. Pár-száz táblázat lenne.

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#1135) Fire/SOUL/CD válasza Klaus Duran (#1134) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Nem vagyok Libre-s gép közelében, de úgy rémlik, hogy a Writer-ben is be lehet illeszteni szöveges állományt, de csak egyesével(azért ellenőrizd, hátha tévedek), ami ennyi fájlnál, mint esetedben, nem pálya.
MS Word (ha esetleg van telepítve nálatok), az tudja csoportosan is beilleszteni a fájlokat(egyben kijelölhető az a több száz docx).

Ilyen célra nem használok külsős progit, ha google-ban rákeresel a merge docx kifejezésre, sok találat lesz, de Neked az online megoldások nem felelnek meg, hisz céges adatokról van szó, azokat meg nem szokás feltöltögetni...

Esetleg EBBEN a topikban is érdeklődhetsz, lehet, hogy valaki tud egy remek, ingyenes, telepítős progit a feladathoz.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#1136) Klaus Duran válasza Fire/SOUL/CD (#1135) üzenetére


Klaus Duran
senior tag

Köszönöm.
Próbálok kunyerálni egy pendrive-ot és az egyik office-os gépen összefűzni őket.

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#1137) Krisztianby


Krisztianby
tag

Sziasztok a Libreofficel ismerkedek és olyan gondom lenne nem találom hogy tudnám a celláknak a méretét állítani?
Vagyis Létrehozok egy bemutatót -> benne létrehozok egy táblázatot -> és a táblázatnak a cellái legyenek 1,5cm x 1,5cm méretűek. kb mindent végigkattingattam de nem látok ilyen opciót hogy számadatokkal megadva változtassam a méretét.

~ Nincs annál lustább ember a világon ki egy csomagot nem képes feladni a mai világban.

(#1138) liszi70


liszi70
nagyúr

Draw-ban van arra megoldás, hogy a megrajzolt elemeket csoportosan jelöljem ki, körberajzolva az összeset, amit egyszerre mozgatni akarok?

(#1139) liszi70 válasza liszi70 (#1138) üzenetére


liszi70
nagyúr

Tárgytalan, természetesen a legegyszerűbb módon működik, simán körberajzolom, és együtt tudom mozgatni. :D Az előbb valamiért nem jött össze, de újraindítás után már rendben van.

(#1140) Cs1csó


Cs1csó
félisten

Üdv, nem tudjátok mi a gond a LibreOffice weboldalával mert az x64-es verziót nem engedi letölteni :U
Erről az oldalról: [link]
ha rámegyek alul, hogy a 64 bitere akkor visszaugrik a 32 bitesre.

Lemaradtam valamiről?

(#1141) baloo79 válasza Cs1csó (#1140) üzenetére


baloo79
tag

Valóban nem lehet a 64 bites változatot így letölteni, de ha kézzel módosítom a Fő telepítőkészlet linkjét (http://download.documentfoundation.org/libreoffice/stable/7.0.1/win/x86/LibreOffice_7.0.1_Win_x86.msi) 64 bitesre (http://download.documentfoundation.org/libreoffice/stable/7.0.1/win/x86_64/), akkor így már letölthető a 64 bites is.

[link] (64 bites telepítőkészlet)

[link] (64 bites magyar súgó)

[ Szerkesztve ]

(#1142) Cs1csó válasza baloo79 (#1141) üzenetére


Cs1csó
félisten

Köszi az infót, más oldalról leszedtem de így is kipróbálom. Az okát te sem tudod? Legutóbb nem is figyeltem és tiszta Windows telepítésnél már majdnem feltoltam a 32 bitest mikor észrevettem, szerencsére még idejében megkerestem a 64 bitest.

[ Szerkesztve ]

(#1143) baloo79 válasza Cs1csó (#1142) üzenetére


baloo79
tag

Okés! Szívesen! :)

Szerk.: Sajna én sem tudom az okát, de múltkor ezt már észrevettem, amikor a haverom gépére akartam feltenni az új LibreOffice-t.

[ Szerkesztve ]

(#1144) XabaS


XabaS
csendes tag

Sziasztok!

Hok tudom kikapcsolnia a "cella tartalma megváltozott" jelölést? Valamit eltekergettem...

(#1145) liszi70


liszi70
nagyúr

Az lehetséges, hogy a portable változat csak x86 változatban létezik? Nincs belőle 64 bites verzió?

(#1146) baloo79 válasza liszi70 (#1145) üzenetére


baloo79
tag

Igen, lehetséges.
Sem a LibreOffice oldalán, sem a portableapps.com oldalon nem írtak erről, úgyhogy valószínű, hogy csak 32 bites van belőle.

(#1147) liszi70 válasza baloo79 (#1146) üzenetére


liszi70
nagyúr

És a portable x86-nak lehet bármi releváns hátránya a telepített 64 biteshez képest?

(#1148) baloo79 válasza liszi70 (#1147) üzenetére


baloo79
tag

Talán teljesítménybeli különbség előfordulhat, már csak a 32 és 64 bit közötti különbség miatt is, de nem hiszem, hogy ez annyira számottevő egy irodai szoftver esetében. Szerintem.

[link]

Annyit még hozzáteszek, hogy portable programokat már rég nem használok.

[ Szerkesztve ]

(#1149) liszi70 válasza baloo79 (#1148) üzenetére


liszi70
nagyúr

"portable programokat már rég nem használok"

Nekem is van némelyikkel negatív tapasztalatom a telepítetthez képest, de te miért?

(#1150) baloo79 válasza liszi70 (#1149) üzenetére


baloo79
tag

Azért, mert itthon nincs Windows. :)
Igaz, Linuxon is van pl. AppImage, ami kb. olyan, mint Windowson a portable. Adsz neki futtatási jogosultságot, ráklatty, és megy. :) De ezeket se használom, csak néhányat kipróbáltam.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.