Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1051) Weareus


Weareus
addikt

Üdv.
Mivel nem tudtam mindent az ingyenes Microsoftos táblázatkezelő programban megoldani, felmentem a Microsoft oldalára, és találtam ingyenesen letölthető Excel-t. Telepítéskor azonban kódot kér, ami sehol nincs. Jól értelmezem, hogy a program ingyenesen letölthető ugyan, de a kódhoz így vagy úgy de fizetni kell, szóval a lényeg az, hogy az excel ma sem ingynes?

Bocsi a láma kérdésért. :R

Közben néztem wikin, hogy az excel szoftverállása freemium, meg el is olvastam, hogy mit jelent, de akkor sem értem igazán...

Google ezt dobja be rá:

A Microsoft Excel a Microsoft által fejlesztett táblázatkezelő program. Az Excel segítségével munkafüzeteknek nevezett számolótáblák hozhatók létre, amelyeken a felhasználó formázott adatokat helyezhet el. Az adatok alapján végezhetőek számítások, készíthető rájuk alapozva számos típusú diagram, illetve kimutatás.

WikipédiaLegfrissebb fejlesztői kiadás: ismeretlen +/-Fejlesztő: Microsoft

Legfrissebb stabil kiadás: 2016 (16.0.6366.2036); (2015.12.11.)

Licenc: Saas; freemium

Ebben írták: C Sharp, C++, .NET keretrendszer,

Microsoft Foundation Class

Most akkor használható legálisan ingyé' vagy nem?
:R

[link]

[ Szerkesztve ]

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#1052) liszi70 válasza Weareus (#1051) üzenetére


liszi70
nagyúr

(#1053) lev258 válasza Weareus (#1051) üzenetére


lev258
veterán

A Microsoft Office termékek kereskedelmi termékek, fizetősek (a régiek is). Ez nem is fog változni.
A freemium dolog talán az online Office 365-re lehet érvényes, de erős funkcionális megszorításokkal.
Ja, és rossz topikban érdeklődsz.

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#1054) Weareus


Weareus
addikt

Ej, sejtettem, hogy így lesz.
Köszi a választ és bocsi, hogy itt zavarogtam. :R

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#1055) ledgeri


ledgeri
nagyúr

Meg lehet-e oldani- vagyis inkább hogyan-, hogy egy táblázat, indításkor, vagy frissítésre lehúzza webshopokról bizonyos ármezők értékeit? Ma nem aludtam még, mert azt csináltam manuálisan... :O Eltöltenék vele fél napot, hogy ezentúl fél másodperc legyen...

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#1056) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

Calc-ban megnyitottam egy xlsx táblázatot, aminek az egyik cellájába egy komplett pdf fájl van beágyazva. Nem kínált fel semmilyen lehetőséget a megnyitásra, ez így csak akkor menne, ha hivatkozás lenne a fájlra?

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#1057) Fire/SOUL/CD válasza CPT.Pirk (#1056) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Szvsz a hivatkozás sem megoldás, de ezt csak látatlanban mondom, régebben nem ment az biztos...
Én csak egy "rándá" megoldást tudok adni, de az legalább működik... :DDD

Szóval minden Excel munkafüzet, az igazából egy mezei ZIP fájl, szóval simán ki lehet csomagolni őket, majd ezt követően a \xl\embeddings\ mappában oleObject1.bin "álnéven" lehet megtalálni a PDF-t, amit nyilván át kell nevezni oleObject1.pdf-re (természetesen, ha több beágyazott pdf is van, akkor sorszámozva lesznek majd a BIN fájlok és csoportosan kell átnevezni az összeset PDF-re (de ez számodra biztosan nem gond...))

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#1058) CPT.Pirk válasza Fire/SOUL/CD (#1057) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

MS Excell alatt csinálják ezt a táblázatot... Igazából az a kérdés, hogy miként tudnak beletenni fájlokat úgy, hogy azt az LO is meg tudja nyitni. Magukat a fájlokat elérem külön is, ez csak egy kényelmi dolog lenne.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#1059) Fire/SOUL/CD válasza CPT.Pirk (#1058) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Bocsesz, akkor félreértettem. Én a "hivatkozást" úgy értettem, hogy a PDF továbbra is OLE objektumként van beszúrva, csak nem beágyazva, hanem csatolva...(mert régebben ez sem ment, meg most sem, mert felpakoltam az LO-t már csak kíváncsiságból is)

Természetesen ha hivatkozás alatt a Hiperhivatkozást érted (LINK, ami helyi/hálózati/webes elérésű stb fájlra mutat), annak mennie kell simán LO Calc-ban is... :K [kép]

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#1060) hódmaci


hódmaci
senior tag

Sziasztok!
Calc-ban hol találom a laprendezést?
Moffice-ban ott volt a nézet alatt, ha jól emlékezem. Itt nem találom.

Hölgyeim! Azt tesszük a kirakatba ami eladó.:)

(#1061) Fire/SOUL/CD válasza hódmaci (#1060) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Formátum menü/Oldal
Az Eszközök menü/Testreszabásnál meg hozzáadhatod az eszköztárhoz

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#1062) sz.j


sz.j
nagyúr

Szevasztok!

Írtam egy levelet és meglepetten láttam, hogy amikor leütöm Euró jelét, akkor ez jelenik meg. (most is, hogy próbáltam ide a szövegbe beírni) és nem írja be a szövegbe a jelet ...
Utóbb tisztázódott, hogy ez az IObit Uninstaller progihoz tartozik, és ha törlöm ezt a progit, akkor hiba nélkül kiírja az euró jelét ....
A LibreOffice_6.4.0_Win_x86 használom Win 10-el.

Szerintetek, hogy lehetne ezt a hibát megszüntetni?

[ Szerkesztve ]

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#1063) Fire/SOUL/CD válasza sz.j (#1062) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Ez nem LO "hiba", ez nem csak a LO-ban van jelen, hanem ha simán a Windows asztalon leütöd a CTRL+ALT+U (vagy ALT Gr +U) kombót, egyből megjelenik az IOBit gyors eltávolítása...

IOBitben Beállítások/Felhasználói felület és töröld a Ctrl+Alt+U kombót (beleállsz és backspace, akkor Nincs-re változik) és ezzel megszűnik a gond. [kép] [kép]

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#1064) sz.j válasza Fire/SOUL/CD (#1063) üzenetére


sz.j
nagyúr

Szia!

Köszönöm a segítséget :K , most más jól működik.

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#1065) aszti75


aszti75
senior tag

Sziasztok! Windowsról váltottam Linux Mint-re.A gondom,az,hogy xls fájlokat kéne nyomtatnom,havi szinten többször,de az istenért nem tudom beállítani,hogy 1 munkalapot egy A4-es papírra nyomtasson és ne 4-5 oldalra meg egymás alá,mellé,fölé,stb.Megoldható ez valahogy és,ha igen,hogy?
Nem szeretnék visszamenni Windowsra ez végett.

:R

(#1066) Fire/SOUL/CD válasza aszti75 (#1065) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Oldaltöréseket ellenőrizted? (Nézet/Oldaltörés)
Ha nem jó "helyen" vannak, akkor egy munkalap tartalma "kilóghat minden irányba", akkor egyből 1 munkalap 4 oldalra megy nyomtatásban...
Szaggatott vonalak jelzik az aktuális oldaltöréseket (mint Excel-ben is amúgy...)
Hibás oldatörések (Munkalap2)

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#1067) aszti75 válasza Fire/SOUL/CD (#1066) üzenetére


aszti75
senior tag

Hát,állíthatok én akármit,ez nem változik.Pedig már frissítettem is a LibreOffice-t.
Eredeti táblázat,amit nyomtatnom kéne(Win-es Mic Office-al készült)Mint látod,nincs benne oldaltörés.

A nyomtatási kép még ennél rosszabb,nem is beszélve arról,amit kinyomtat.Vállalhatatlan! :(

[ Módosította: Intruder2k5 ]

(#1068) Fire/SOUL/CD válasza aszti75 (#1067) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Ahogy a homályos képeket elnézem, talán nincs benne semmi nem publikus adat, szóval ha gondolod, küld el e-mail-ben(adatlapomon az e-mail címem) az eredeti Excel táblát, aztán ránézek Excel-el is, meg Calc-al is...
(Feltételezem, az eredeti táblázat, fekvő elrendezésben, Excel nyomtatásban 1 oldalra elfér...)

UI: Ha valamiért nem küldöd, akkor azért dobj egy privet, hogy nem küldöd...

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#1069) aszti75 válasza Fire/SOUL/CD (#1068) üzenetére


aszti75
senior tag

Köszönöm a segítséged :R
Igazából jó is,hogy nem tiszta a kép,mert sajnos van benne nem publikus adat.Nem is vettem észre :U
Elküldöm az eredeti exelt,ami valóban fekvő elrendezésben volt nyomtatva windowson.Ott el is fért egy A4-es lapra.
Közben feldobtam a Linuxra a MS Office 2003-at.Azzal szerkesztettem és töröltem a személyes adatokat,de valamiért a Libre Office-ban meg nem látszik a táblázat szegélye :F

E-mail elküldve :R :R :R

[ Szerkesztve ]

(#1070) Fire/SOUL/CD válasza aszti75 (#1069) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Az eredeti Excel fájlal van gond alapvetően, leírom lépésről-lépésre...

1. Már a megnyitásnál gyanús valami (több oka is lehet ennek a figyelmeztetésnek, de lentebb kiderül, hogy nem véletlen volt...)
2. Jól látszik, hogy álló tájolású, ezért 2 oldalra fér csak el
3. Módosítva fekvő tájolásra , még mindig látszik, hogy az oldaltörés nincs rendben, ezért az oldaltörést rendbe tesszük.
4. Próbáljuk menteni saját magára, és kiderül, hogy az 1. pontban említett figyelmeztetés, nem véletlenül jelent meg... WEBLAP formátumban lett mentve XLS kiterjesztéssel és ez nem OK. Természetesen nem tartjuk meg Weblap formátumban, hanem a hagyományos XLSX (Excel munkafüzet) formátumban mentjük.
5. Ebben az alapértelmezett formátumban a CALC is hibátlanul nyitja meg és kezeli, a tájolás, az oldaltörések stb, mind-mind rendben van, ezért a nyomtatási kép is hibátlan.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#1071) aszti75 válasza Fire/SOUL/CD (#1070) üzenetére


aszti75
senior tag

Nos... Ha jól értem,akkor mindenképpen kell egy MS Office,hogy a hagyományos xlsx formátumra mentsed a webest?
Igazából eszembe sem jutott,hogy ez lehet a gond,de sajnos a szerverről ahonnan havi szinten letöltöm,nincs lehetőség a mentésnél más formátum kiválasztására.

:R :R

(#1072) Fire/SOUL/CD válasza aszti75 (#1071) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Annak kell szólni, aki ezt a táblázatot legyártja és megosztja, hogy szánja már rá azt a xaros 1 percet, hogy fekvő tájolásra teszi, az oldaltörést beállítja és méltóztatik XLSX-ként menteni és úgy közzétenni/megosztani... (tényleg nincs 1 perc az egész...)
Nem neked kellene ez miatt szívni... :(

Ha esetleg nem tűnt fel, az eredeti Excel táblában a "Nagyhajmás" is el van xarva (talán valami unicode lehet az á-betű helyén), még azt is neked kell kijavítgatnod? :W

UI: Elküldtem e-mail-ben a módosított Excel fájlt (azt az 1 perces munkát)... Calc-nak nem lesz vele semmi gondja...

UUI: Azóta azt is kipróbáltam, hogy az eredeti Excel táblát megnyitottam Excel-el, majd mindenféle állítgatás nélkül OpenOffice táblázat formátumban mentettem.(ODS).
A calc ezt a fájlt csont nélkül frankón megyitotta csak a tájolást meg az oldaltörést kellett beállítani és teljesen megegyezik kinézetre az eredeti Excel táblázattal: [kép]
Szóval még az is megoldás lenne, ha legalább ODS formátumban tennék fel a szerverre...

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#1073) aszti75 válasza Fire/SOUL/CD (#1072) üzenetére


aszti75
senior tag

Központilag teszi fel az üzemeltető.Ez a bevett módszer.A cégnél windowst használnak.Én tértem át most a Linuxra,mert elegem lett a windows-ból.Fut a Linuxon az MS Office 2003,de hát az már túl öreg,viszont újabbat meg nem lehet futtatni rajta,ha jól tudom.Legalábbis a Wine nem telepíti még a 2013-ast sem.
Láttam,hogy az unicoddal is van gondja a Libre-nek.
Ezt az oldaltörés dolgot elmesélhetnéd nekem,mert MS Office-ban csak elhúztam egérrel és kész is volt,de a Libre Office-ban hiába húzom...
Privátban is jöhet,hogy ezekkel a másnak alap dolgokkal ne szemeteljük tele a fórumot.

:R :R

[ Szerkesztve ]

(#1074) #40553216 válasza aszti75 (#1073) üzenetére


#40553216
törölt tag

Milyen gondjai vannak az unicode-dal?

(#1075) liszi70 válasza aszti75 (#1073) üzenetére


liszi70
nagyúr

"Privátban is jöhet,hogy ezekkel a másnak alap dolgokkal ne szemeteljük tele a fórumot."

Egyrészt ezek nem mindenkinek alap dolgok, másrészt erre van a fórum, hogy ezek bekerüljenek és mindenki tanulhasson belőle. Tessék csak "szemetelni"! :)

(#1076) Fire/SOUL/CD válasza #40553216 (#1074) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Sajnos már az eredeti Excel tábla, amit a szerverre kitesznek és letölti, már abban is el van kettyintve a dolog, nem az LO hibája... Brigád oszlop

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#1077) #40553216 válasza Fire/SOUL/CD (#1076) üzenetére


#40553216
törölt tag

Igen, láttam. Ezért kérdeztem.
Erős gyanúm, hogy a LO alapból UTF kódolást használ.

(#1078) Weareus


Weareus
addikt

Üdv.
A LibreOffice worldjében hol lehet a helyesírás-ellenőrzőt véglegesen vagy "nagyon" kikapcsolni? Zavaró, hogy minden szót aláhúz.
Szerk.
Ah, közben meg is találtam és mennyivel jobb már.
:R

[ Szerkesztve ]

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#1079) liszi70 válasza Weareus (#1078) üzenetére


liszi70
nagyúr

"Zavaró, hogy minden szót aláhúz."

Valószínű azért húz alá mindent, mert az alapértelmezett nyelv nem a helyes nyelvre van állítva, így idegen nyelvhez képest húzogatja alá a szavakat, teljesen jogosan. :)

[ Szerkesztve ]

(#1080) Fire/SOUL/CD válasza Weareus (#1078) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Eszközök/Beállítások/Nyelvi beállítások/Írástámogatás/keretezett helyről ki a pipa és OK
Eredmény: Nem javítja a helyesírást... ;]

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#1081) Weareus válasza liszi70 (#1079) üzenetére


Weareus
addikt

Igen, valószínű is lehetne, de mégsem így van. Kevert rejtvényeket gépelek be úgy, hogy a definíciók betűit is összekeverem .
Volt is erről itt már valami írás:
[link]
Nos, hát ez nem tetszett a programnak...

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#1082) liszi70 válasza Weareus (#1081) üzenetére


liszi70
nagyúr

Ja, azt nem írtad, hogy számára értelmezhetetlen szavakról van szó. :D Csak azt írtad, hogy mindent aláhúz. És én is jártam már így, értelmes szavak esetén, azt a nyelvi beállítás okozta.

(#1083) vond válasza liszi70 (#1082) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Naná, hogy van LibreOffice topik is a PH!-n! :C

Segítsetek légyszi. :B Egy egyszerű oldalszámozást szeretnénk beállítani egy 44 oldalas szöveges dokumentumhoz, de van benne egy olyan csavar, hogy az első 7 oldalt ki kellene hagyni a számozásból, szóval a 8. oldaltól kellene indulnia 1-essel.

20 percet csesződtem vele, de sehogy sem sikerült megcsinálnom. Van erre megoldás, vagy jobban járunk, ha egyesével kitöltögetjük az élőlábakat?

Köszi szépen! :R

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#1084) lev258 válasza vond (#1083) üzenetére


lev258
veterán

Most nem tudok konkrétumot mondani róla, de lehet több "stílust" is definiálni egy dokumentumon belül a lapokhoz. Tehát meg lehet csinálni, hogy csak bizonyos oldalak legyenek számozva. Majd valaki más biztosan fejből mondja.

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#1085) movax válasza vond (#1083) üzenetére


movax
őstag

Format, Title page és ott matekozol:

Number of title pages: 7

[ Szerkesztve ]

(#1086) vond


vond
MODERÁTOR

Köszi. A címlapos tipp félsiker. Az első oldalakról eltüntette a sorszámozást, viszont utána nem 1-essel kezd, hanem az aktuális oldalszámmal. Hiába állítok bármit a címlap menüben, csak nem akarja az igazságot.

(#1084) lev258: Az oké, de hogyan tudok egy bizonyos élőláb tartományt kijelölni, pl. a 8. oldaltól lefelé?

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#1087) lev258 válasza vond (#1086) üzenetére


lev258
veterán

Ha az angol nem probléma, itt írnak erről: [link]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#1088) vond válasza vond (#1083) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Közben találtam egy ilyen videót. Ezzel a módszerrel egyszerűen meg lehet oldani. Ha esetleg másnak is szüksége lenne rá. :)

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#1089) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

Szerintetek ezzel mi a gond?

office365 alatt a #### helyett a hónap napjainak száma látszik.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#1090) lev258 válasza CPT.Pirk (#1089) üzenetére


lev258
veterán

A fájlt át tudod küldeni?

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#1091) CPT.Pirk válasza lev258 (#1090) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Igen, feltettem dropboxra: [link]

Dropboxban jól jelenik meg. :)

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#1092) lev258 válasza CPT.Pirk (#1091) üzenetére


lev258
veterán

Van valami trükkös formázás a dokumentumban a cellák szélességével és a betűmérettel. Ha Igazításnál függőlegesen rétegezettre állítom, vagy szélesebbre húzom az oszlopot, akkor olvasható lesz. Vagyis a te esetedben azért vannak ### jelek, mert nem fér ki.
A 6.4-est próbáltad már? Állítólag sok Office specifikus dolgot javítottak. Nálam 6.3.5 van most.

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#1093) CPT.Pirk válasza lev258 (#1092) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Még nem néztem a 6.4-et, irodában maradok a still verziónál. Mondjuk ezt a fájlt majd web alapon szerkesztjük, mert ma rámentettem úgy mint máskor, erre az első cella valami képpa vagy nem tudom mivé alakult, megnőt szép nagyra és nem lehetett eltávolítani, még mso alól se.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#1094) csferke


csferke
senior tag

Sziasztok!
Hogyan lehet egy cellában (Calc) megjeleníteni egy szöveget+egy adott cella tartalmát?

pl. A1 cella tartalma 123
A2-ben ezt szeretném látni - Valami szöveg 123 szöveg

Excelben ezt kell beírni A2-be
="Valami szöveg "&A1&" szöveg"

Ez hogyan kivitelezhető Calc-ban?

köszi

(#1095) gyulank


gyulank
addikt

Az olyanokra van valami trükk, hogy pl. van egy adatsor A-Z-ig mondjuk a 16. sorban, és ehhez akarok számolni új sorokat úgy, hogy C16/Caktuális sor*D16, azrán C16/Caktuális sor*E16? Szóval, hogy ne kelljen mindben átírni?

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#1096) lev258 válasza csferke (#1094) üzenetére


lev258
veterán

Pontosan így. De tényleg. :D

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#1097) csferke válasza lev258 (#1096) üzenetére


csferke
senior tag

Pontosan így. De tényleg.

Hehehe :N
Próbáltad??
="Valami szöveg "&A1&" szöveg" Ez tényleg EZT írja ki!!
DE én ezt szeretném ha írná: Valami szöveg 123 szöveg (az 123 az A1 cella tartalma)

(#1098) lev258 válasza csferke (#1097) üzenetére


lev258
veterán

Na várjunk csak.
Én próbáltam és a cella tartalmát is beleírta (a számot). Sőt, pontosan azt másoltam most be, amit szürkével írtál. És rendben működik, ha beírok egy számot az A1 cellába. Akkor valami más lesz a gond. Melyik verziót használod? Gondolom Windows-on vagy (én Linux alatt).

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#1099) csferke válasza lev258 (#1098) üzenetére


csferke
senior tag

Szia!
Igen Windows és Libre Office 6.4.1.2 x64
És eldobom az agyam :W .
Kipróbáltam egy új Munkafüzetben majd az általam készített régi Munkafüzetben is egy új Munkalapon.
Láss csodát, működik. Az eredeti Munkalapon viszont nem.
Na most át kell fésülnöm az egészet, hogy hol lehet a hiba.

Köszi

(#1100) csferke


csferke
senior tag

Sziasztok!
Excel felhasználó vagyok de mostanában segítenem kellene egy Libre Office Calc felhasználónak. Tudom banális a kérdésem de nem boldogulok vele a Calc-ban.
Hogyan lehet egy cellát átmozgatni egy másik helyre? Pl. A1-et a B8-ba
köszi

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.