Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:40:02

LOGOUT.hu

Lenovo IdeaTab A7-40 A3500-FL

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#401) teleahocipöm


teleahocipöm
senior tag

Üdv! Hogy tudok felhasználót váltani? Hozzáadtam egy másik gmail fiókot, azóta a jobb felső sarokból lenyíló ablakban "nevető fej alatt" az ő neve látható, a chrom az ő beállítasaival fut, az enyémre nem tudom visszaállítani, igaz a play áruház az én gmail fiókommal nyílik meg.

(#402) natë válasza DonCapello (#400) üzenetére


natë
nagyúr

Ezt a problémát én is tapasztaltam...

(#403) tsu válasza DonCapello (#400) üzenetére


tsu
tag

Lehet, hogy a smart side bar állítgatja? Nekem úgy tűnt, kikapcsoltam, nem hiányzik.

×××

(#404) DonCapello válasza tsu (#403) üzenetére


DonCapello
tag

nalam be se volt kapcsolva eddig se, szoval nem hiszem...

(#405) Balion


Balion
senior tag

SuperSU gond nélkül frissült az okt 10-én kiadottra.
Más: Miért nem tudtam én eddig, hogy ha rendszer-alkalmazásokat törlök ki, azokat megtalálom az update.zipben is, és csak be kell másolnom a stock romból? :D
Most ugyanabba a helyzetbe keveredtem, hogy azt sem tudtam, mit töröltem ki, annyi mindennek neki estem.
Root explorerrel az update.zipből kicsomagoltam az összes appot a system mappába, amik megvoltak, azokat skipeltem, a többi elfoglalta rendes helyét, restart, és mintha újraraktam volna a rendszert, még a setupwizard is bejött :D

Ok, ez csak nekem új, de gondoltam megosztom az örömöm :)

(#406) natë válasza Balion (#405) üzenetére


natë
nagyúr

Frissül, evidens, viszont ha az orosz su helyett flasheled rootnál, lényegesen elegásabb.

(#407) teleahocipöm


teleahocipöm
senior tag

Ettől féltem, hogy nem lehet ezen a készüléken több felhasználót hozzáadni :((

(#408) Hoshi_HUN


Hoshi_HUN
csendes tag

Sziasztok!

Nézegetem ezt a tabot, és tetszik, meg minden. Viszont egy kérdés megfogalmazódott bennem: Tudok-e valamilyen módon monitort csatlakoztatni rá?

(#409) Beretta 92R


Beretta 92R
tag

Sziasztok!

Nekem is van egy ilyen Lenovo A3500 FL tabletem és ha kikapcsolom és újra bekapcsolom, akkor elfelejti a hangerő és fényerő beállítást és újra alapra teszi vissza. Ez főleg filmeknél zavaró, hogy kikapcsolás után mindig vissza kell állítani oda ahol használni szoktam.
Tud esetleg valaki erre megoldást?

[ Szerkesztve ]

(#410) josik válasza Hoshi_HUN (#408) üzenetére


josik
aktív tag

Üdv. Ha jól emlékszem sajnos nem. Az usb csak az OTG-t támogatja.

Te is fiam Bluetooth...

(#411) kekeboci


kekeboci
újonc

Sziasztok! Én nekem csak egy egyszerű kérdésem lenne :) Gondolkodom, hogy beruházzak egy tabletre, és a választásom erre esett: Lenovo A7 (59-410282) 8GB Wifi tablet, fekete (Android)
A kérdésem pedig az lenne, hogy mivel nem tud 3G-t, csak wifit... attól én még a vibert ( ami telefonszám alapú ) tudom rajta használni? vagy az csak olyan készüléken működik ami tud 3G-t? Előre is köszönöm! :B

(#412) Balion válasza kekeboci (#411) üzenetére


Balion
senior tag

Szia! Lehet használni. Én úgy csináltam, hogy a telefonra elküldött kódot gyorsan be írtam a tableten, és utána nincs vele gond.

(#413) Blue Eagle


Blue Eagle
őstag

Sziasztok!

Legyen kedves valaki megnézni, hogy Engineer módban a Hardware Testing/Power/Charge Battery menüpont alatt látható FG_Battery_CurrentConsumption: [??] mA mekkora értéket mutat merítéskor teljes kijelző fényerőnél! Köszönöm!

(#414) Balion válasza Blue Eagle (#413) üzenetére


Balion
senior tag

Hogyan kell belépni, tárcsázó hiányában?

(#415) 7om


7om
tag

Hogyan tudom újra telepíteni azt a szoftvert amivel megkaptam a tabletet?nem akarok root-oltat gyári origi szoftver kellene,azt akarom újra telepíteni,mert nem működik a kamera,vagy ez hol van leírva,nem olyan bonyolultan?

(#416) Blue Eagle válasza Balion (#414) üzenetére


Blue Eagle
őstag

Ezzel

Nektek ez a A3500-F (A442_01_34_140904_ROW) ROM nem jó a tabitokra? Csak kérdezem, nekem A3000 van. Egy "itteni" szakértőt kérdezek, mert olvastam itt olyat, hogy erre nincs gyári rom.

[ Szerkesztve ]

(#417) Blue Eagle válasza 7om (#415) üzenetére


Blue Eagle
őstag

Flash Tool-lal kell felrántani rá romot. Csak nem tudom a fenti link alatt az jó e neked?! :F

(#418) 7om válasza Blue Eagle (#417) üzenetére


7om
tag

úgylátom a lenovo oldalára felkerült még pár plusz program bár fingomnincs mik ezek?az open source code az micsoda?az nem a gyári szoft?[link]

(#419) Blue Eagle válasza Blue Eagle (#417) üzenetére


Blue Eagle
őstag

A3500 ROMok: [link]

Ezek közül nektek egy sem jó?

(#420) Blue Eagle válasza 7om (#418) üzenetére


Blue Eagle
őstag

Nyitott forráskód (kernelt tartalmazza). Fejlesztőknek, nem neked.

(#421) natë válasza Blue Eagle (#419) üzenetére


natë
nagyúr

Nem, de igen bátor, aki ennek ellenére flasheli. A korábban linkel update.zip miért nem jó? A gyári recoveryt is visszalövi.

(#422) Blue Eagle válasza natë (#421) üzenetére


Blue Eagle
őstag

Már próbálta valaki? Össze kéne hasonlítani a tabotok gyári romjának a scatterét ezekkel a romoknak a scatterével. Valaki megtette ezt?

Az update.zip az nem a teljes firmware. Nem kimenekülő út egy pl. téglásított tab esetében abban az esetben ha nincs MTKDT-os mentés. Csak ezért, semmi másért.

[ Szerkesztve ]

(#423) natë válasza Blue Eagle (#422) üzenetére


natë
nagyúr

Az F és az FL között egyébként semmi különbséget nem találok... :F

(#424) Blue Eagle válasza natë (#423) üzenetére


Blue Eagle
őstag

Szerintem sincs, de mindezt látatlanban gondolom. Valaki adjon nekem a rendszeretekről egy scattertert aztán okosabbak leszünk.

(#425) natë válasza Blue Eagle (#424) üzenetére


natë
nagyúr

Hol lelem azt meg?

(#426) Blue Eagle válasza natë (#425) üzenetére


Blue Eagle
őstag

A Te rendszeredből?
MTKDroidTools

Dugd össze a PC-vel, s kapcsold be a tabon az USB hibaelhárítást. Indítsd el a MTKdroidTools.exe-t amit előzőleg kicsomagoltál.

Ha felépül a kapcsolat, megjelennek a készülék infók. Klikk Blokktérkép gombra, majd ezután Scatter fájl létrehozása. Na ez kell nekünk!

(#427) natë válasza Blue Eagle (#426) üzenetére


natë
nagyúr

Ok. Bontok egy bikavért és csinálom.

[ Szerkesztve ]

(#428) natë válasza Blue Eagle (#426) üzenetére


natë
nagyúr

A Scatter file gomb nem aktív. Szürke.

(#429) Blue Eagle válasza natë (#428) üzenetére


Blue Eagle
őstag

És a blokktérkép? Drájver a pc rendben. Eszközkezelőben ADB interface?

[ Szerkesztve ]

(#430) natë válasza Blue Eagle (#429) üzenetére


natë
nagyúr

A blokktérkép látható, tehát driverek is rendben. Csak a scattert nem engedi.

(#431) Blue Eagle válasza natë (#430) üzenetére


Blue Eagle
őstag

Akkor vélhetőleg nem ismeri a MTKDT ezt a SoC-ot. :W
Készíts egy screenshot-ot légyszi!

(#432) Blue Eagle válasza natë (#430) üzenetére


Blue Eagle
őstag

Próbáld ki a v2.5.3 is: [link]

Biztonsági mentést tud készíteni?

(#433) natë válasza Blue Eagle (#431) üzenetére


natë
nagyúr

(#434) natë válasza Blue Eagle (#432) üzenetére


natë
nagyúr

Az újjal is ugyanaz a szitu.

(#435) Blue Eagle válasza natë (#433) üzenetére


Blue Eagle
őstag

Ennek a romnak a scattere teljesen megegyezik a tabod romjának a scatterével.
Adj meg nekem egy build számot légyszi.

(#436) natë válasza Blue Eagle (#435) üzenetére


natë
nagyúr

A3500FL_A442_01_26_140911_BG

(#437) natë válasza Blue Eagle (#435) üzenetére


natë
nagyúr

Nos?

(#438) Blue Eagle válasza natë (#437) üzenetére


Blue Eagle
őstag

Bocs, de volt egy vihar. A netnek annyi. Most mobilról vagyok. A gépen nincs net. Pff... Meg vagyok lőve. Holnap talán.

[ Szerkesztve ]

(#439) natë válasza Blue Eagle (#438) üzenetére


natë
nagyúr

Noprob. Háríts villámot :D

(#440) Blue Eagle válasza natë (#436) üzenetére


Blue Eagle
őstag

Azt viszont nem tudom a BG mire utal? Mert a ROW az ugye a Rest of World azaz a világ más részére.

(#441) Blue Eagle válasza natë (#436) üzenetére


Blue Eagle
őstag

Végre jó a net. :C
Ennem a romnak pedig A3500F_A442_01_34_140904
Megfigyelhető, hogy ennek nagyobb a verziószáma 29 helyett 34. Viszont a build date aggályos, mert a tied szeptember 11. ez meg 9.-ei. :F

Rootolt a tabid? Kéne a build.prop a system-edből.

Itt van ennek a romnak a build.prop fájlja. Össze lehet vetni. Megnyitás valamilyen szövegszerkesztővel.

Az ugye ismert dolog, hogy a betűjelzés a A3500 után mit jelent.
Tehát az F, H, HV.
Vagyis:
F= (csak) Wi-Fi
H= Wi-Fi + 3G (csak adat)
HV= Wi-Fi + 3G hanghívással

Szóval egy rövid történet az én tabimról: nekem A3000-H van. A rom nem tudta a hanghívást, annak ellenére, hogy 2 SIM kártyás. De feldobtam rá ezt a romot és most telefon is egyben.

Persze az F-es az nem tudja, mert nincs benne 3G.

(#442) natë válasza Blue Eagle (#441) üzenetére


natë
nagyúr

Rootolt.

[link]

(#443) Blue Eagle válasza natë (#442) üzenetére


Blue Eagle
őstag

Teljesen megegyezik a build.prop tartalom. Az eltérés abban az "L", verziószám és dátumban van.

Az MTKDT-al próbáltál biztonsági mentést csinálni?

(#444) natë válasza Blue Eagle (#443) üzenetére


natë
nagyúr

Nem, épp az imént ébredtem :)
Rootolt rendszerről van értelme?

(#445) spiritex


spiritex
veterán

Majdnem kizárólag TV GO nézésre venném. Meg tudjátok mondani, hogy fut-e rajta?

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#446) Blue Eagle válasza natë (#444) üzenetére


Blue Eagle
őstag

Mármint van e értelme mentésnek rootolt rendszerről? Ezt kérded?

Csak akkor, ha valaki a legcsekélyebb mértékben is, de módosítást hajt végre a romban. Netán romot cserél (custom, CM). Az tök mindegy, hogy rootolt vagy sem, mentésnek illik lennie.
A Firmware achilles-sarka a Preloader szakasz. Ez pedig a bekapcsolás pillanatában betöltött rutin. Ez kezdi meg a boot folyamatot. Ha ez megsérül akkor az elég gáz, ha nincs honnan visszaírni .A Flash Tool-lal kiolvasva ezt a partíciót egyenlőre értelmezhetetlen, nem vissza írható. Az MTKDroidTool viszont ki tudja menteni és le tudja fordítani a Flash Tool számára ehetőnek és flesselhetőnek. Viszont problémába ütköztünk tegnap este a DroidToollal a scatter fájl elkészítésekor. Az ok sejthető, és éppen ezért lehet, hogy menteni sem fog tudni majd.

Miért erőlködök én ezen? Mert ha valaki akinek ilyen A7-50 A3500 FL készüléke valami modding folytán téglásodna, akkor legyen mihez nyúlni. Hisz azt mondtad ehhez nincs gyári rom. Hát épp ezt próbálom nyomozni (saját készülék hiányában), hogy akkor amit linkeltem romot az micsoda.

Csak a Flash Tool-lal és azzal flesselhető scatterrel ellátott firmware-val lehet (halandó embernek) visszaállítani a készülékre megírt eredeti EMMC partíció kiosztását működőképessé.

(#447) natë válasza Blue Eagle (#446) üzenetére


natë
nagyúr

Mondjuk az kissé vicces, hogy a Lenovo nem teszi elérhetővé az összes készülékére a gyári romot.... :(((

(#448) Blue Eagle válasza natë (#447) üzenetére


Blue Eagle
őstag

Egyet értek. Viszont az OTA frissítés rendületlen, s az abszolút felhasználói szinten (amire amúgy is készült) bőven elegendő. Ha meg valaki elkeféli a firmware-t az vigye szervizbe. Gondolom ez a Lenovo képe.

(#449) natë válasza Blue Eagle (#448) üzenetére


natë
nagyúr

Azt mondtad, hogy az F valószínűleg szinte ugyanaz, mint az FL. A build eltérés abból következhet, hogy az FL KitKat-ra érkezett egy update azóta.
Ha az F-et átírjuk FL-re, gyanítom a megfelelő update települ..

(#450) Balion válasza Blue Eagle (#413) üzenetére


Balion
senior tag

920, 1100 között ugrál.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.