Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:40:02

LOGOUT.hu

Lenovo IdeaTab A7-40 A3500-FL

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#201) synar válasza csabi63 (#200) üzenetére


synar
őstag

A magyar nyelvre megoldás a MoreLocale 2. A 4.4-es angol főzött rom-on, igaz másik készüléken (Galaxy Tab S 8.4), de 100%-os eredményt hozott, a lokalizációban.

[ Szerkesztve ]

(#202) csabi63 válasza synar (#201) üzenetére


csabi63
senior tag

Köszi,ezt nem tudtam.De én egyébként sem tervezem a rootolást.Később esetleg nem zárom ki.
Amire viszont nagyon kíváncsi lennék,hogy egy ilyen,vagy hasonló MHL csatlakozóval át tudnám-e küldeni a képet a TV-re.Sehol nem találtam rá utalást.Az MHL támogatási listán nincs rajta a Lenovo(egy másik típus igen),de mások tapasztalatából kiindulva ez nem sokat jelent.Állítólag az új készülékek nagy része már képes rá.De ez nekem kevés ahhoz,hogy látatlanban vegyek egyet.

(#203) siva válasza csabi63 (#200) üzenetére


siva
aktív tag

köszi,
tényleg jobbnak tűnik
Root-ra meg várunk.

(#204) synar válasza csabi63 (#202) üzenetére


synar
őstag

Én Ezcast M2-t használok, sok mindenre jó és emellett még tölteni is lehet a tabletet.

(#205) csabi63 válasza synar (#204) üzenetére


csabi63
senior tag

Én a múlt héten rendeltem be egy ilyet,de már másnap visszaküldtem.Az előző tabletemen(Concorde 9,7 IPS)volt HDMI csatlakozó,és ez a Miracast sajnos a közelében sem volt annak a képminőségnek.Talán túl sokat vártam tőle,de mindenképpen csalódás volt.

(#206) tibor23 válasza synar (#192) üzenetére


tibor23
senior tag

Feltelepítettem a készülékre a Sygic-et, de csak egy villanást látok, elsötétül a kép majd vissza is ugrik az előző állapotra. Olvastam már ilyen hozzászólásokat a programmal kapcsolatban, de megoldást nem. Pedig a navigáció fontos lenne..
Nálamnál Android-ban jóval gyakorlottabb felhasználónak is mutattam, többször újratelepítettük, de semmi.

[ Szerkesztve ]

(#207) Mezcal


Mezcal
addikt

szevasztok.

Mennyire erős ez a tablet 3D-s játékok terén? Real Racing 3 jól fut rajta?

Playstation 5 SE CFI-1116A - Bugatti Divo távirányítós

(#208) raven87 válasza Mezcal (#207) üzenetére


raven87
csendes tag

Játékok tekintetében szerintem nincs szégyenkezni valója. A Real Racing 3 jól fut, én most a GTA 3-at tolom rajta, meg a Dead Space-t.

Nem írok alá semmit!

(#209) josik válasza Mezcal (#207) üzenetére


josik
aktív tag

Az RR3-at a gyerek is tolja. Panaszmentes.B-)

Te is fiam Bluetooth...

(#210) Vinsanity


Vinsanity
csendes tag

Na én is emellett a tablet mellett döntöttem, tegnap meg is jött, egyelőre tetszik, viszont a médialejátszás még annyira nem volt sikeres. Mx playerről olvastam, hogy az a legjobb, ennek ellenére egy 720p-s animét elég furcsán játszott le, sok hibával a képen. VLC-ben a hang meg se szólalt, BSPlayer úgy néz ki megbirkózik vele... előző hsz-okban olvastam, hogy elbírja az 1080p-t is, na arra kíváncsi lennék, hogy melyik programmal...
@csabi63 neked mennyi idő volt mire megérkezett ebayről a tok? mert én is megrendeltem egyet onnan, és kínaiaktól szokott 1 hónap is lenni... addig meg ki se viszem itthonról a cuccost..

(#211) synar válasza Vinsanity (#210) üzenetére


synar
őstag

Én ezt a tokot rendeltem, két hét alatt jött meg.

(#212) natë


natë
nagyúr

Sziasztok, tulaj lettem én is, Asusról váltottam, már rootoltam is a 4.4-et ☺

(#213) josik válasza natë (#212) üzenetére


josik
aktív tag

Megosztod, hogy hogyan csináltad?

Te is fiam Bluetooth...

(#214) natë válasza josik (#213) üzenetére


natë
nagyúr

Persze, még a délután folyamán.

(#215) Vinsanity


Vinsanity
csendes tag

Engem még az érdekelne, hogy a lenti ikonokat rootolás nélkül lehetne e cserélni... mert pl a sima email helyére betenném a gmail-t, a browser helyére meg az uc browsert

(#216) natë


natë
nagyúr

Gyári, rootolatlan 4.4 tölthető valahonnan? Ha gariztatni kellene esetleg....😊

(#217) Balion


Balion
senior tag

Sziasztok!

Rendeltem egy A3500L tabot. Az lenne a kérdésem, hogy mi a különbség az FL és az L között. Igazából ugyanazok a jellemzői mind a kettőnek. Pontosan ezt rendeltem
Ez az, amirőla topik szól? Főleg azért kérdem, mert nem tudom, hogy melyik Rootolási metódus lesz jó hozzá.

(#218) csabi63 válasza Vinsanity (#210) üzenetére


csabi63
senior tag

15 nap alatt jött meg a tok az Ebay-ről.Bár az is valami kínai eladó volt,és mégis.
A letöltött 1080p klipeket,sorozataimat jól kezeli az MX player.Még ha beleugrálok oda-vissza,az sem zavarja meg.Persze nem 25-30 GB-os filmekről beszélek,ahol 30 mbps a bitrate,hanem egy átlagos 2 GB-os,40 perces sorozatról.Hang problémáim voltak vele a DTS miatt,de azt meg vitte a BS player.Szóval nincs vele gondom. Egyébként érdemes a Youtube-on megnézni néhány 4K videót.Igaz,hogy 720p-ben játssza le,mégis gyönyörű, főleg a természetfilmek.

(#219) Vinsanity válasza Balion (#217) üzenetére


Vinsanity
csendes tag

minek akarsz egy zsír új cuccot rootolni? mármint lesz valami előnye belőle neked?
szerintem felesleges... és is pont onnan rendeltem

(#220) Balion válasza Vinsanity (#219) üzenetére


Balion
senior tag

Szerintem meg nem felesleges. :)
Szeretek rendet tenni, és csak azt meghagyni a rendszeren, amire nekem kifejezetten szükségem van, és szeretem, hogy megtehetem :) Hogy zsír új a cucc, avagy régóta használom, nem értem, miért fontos.

[ Szerkesztve ]

(#221) Vinsanity válasza Balion (#220) üzenetére


Vinsanity
csendes tag

gari

(#222) natë


natë
nagyúr

Az F ugyanaz, mint az FL?
Gyári flashelhető romor keresek és csak F-hez találtam...

(#223) natë válasza Vinsanity (#221) üzenetére


natë
nagyúr

Na, ma lesz időm, leírom a root/unroot folyamatot 4.4-re.

(#224) Balion válasza natë (#223) üzenetére


Balion
senior tag

Dejó lesz!
Előre is köszi! :K

(#225) natë válasza Balion (#224) üzenetére


natë
nagyúr

Megbirkóztam vele, volt reset és féltégla is :)

(#226) Balion válasza natë (#225) üzenetére


Balion
senior tag

o_O

Még szerencs, hogy én csak holnap kapom meg, így legalább nem tudom már ma tönkre tenni :)

(#227) #24704512


#24704512
törölt tag

Na, hogy akkor tiszta legyen számomra is: az A7 szériából 5 féle verzió található meg a Lenovo weboldalán. A szembetűnőbb eltéréseket emelem ki.

* A7-30 : nincs más típusa (WLAN + 2G)
Ez a legolcsóbb verzió. Jellemzője az 1024x600-as felbontású kijelző, a hátlapi kamera jelenléte, valamint a 8 GB belső tárhely. Tudtommal idehaza nem kapható.
Link: http://support.lenovo.com/gr/el/products/tablets/a-series/a7-30-tablet

* A7-40 : A3500-FL (WLAN)
Jelen topic szereplője. Igen, mint látható, a weboldal szerint nem A7-50, hanem A7-40 és nem L, hanem FL (egyébként ha az A3500-L kifejezéssel keresek rá Google-n, egyből magyar oldalakat dobál be). Jellemzője a hátlapi kamera hiánya, valamint a 8 GB belső tárhely.
Link: http://support.lenovo.com/gr/el/products/tablets/a-series/a7-40-tablet

* A7-50 : A3500-F (WLAN)
* A7-50 : A3500-H (WLAN + 3G [csak adatkapcsolat])
* A7-50 : A3500-HV (WLAN + 3G [adatkapcsolat és mikrofon]
A drágább verziók. Jellemzőjük a hátlapi kamera jelenléte, valamint a 16 GB belső tárhely.
Link: http://support.lenovo.com/gr/el/products/tablets/a-series/a7-50-tablet

Tehát a legtöbb magyar üzletben és webáruházban megtalálható típus, amely nem rendelkezik hátlapi kamerával és 8 GB a belső tárhelye, az a Lenovo A7-40 A3500-FL. Legalábbis ezen információk szerint. Most hogy idehaza máshogy nevezik, avagy melyik információt tekinthetjük valósnak...

[ Szerkesztve ]

(#228) Balion válasza #24704512 (#227) üzenetére


Balion
senior tag

Na igen... Én a típusszáma alapján rendeltem meg az a7-50-et, mert tudtam, hogy annak van hátlapi kamerája, meg egy-két dologban más.
Ezzel szemben rá kellett jönnöm időközben, hogy nem a7-50-esem lesz :(
Bosszantó picit... De lehettem volna figyelmesebb.

[ Szerkesztve ]

(#229) natë válasza Balion (#228) üzenetére


natë
nagyúr

Az a hátlapi kamera szerintem nem fog hiányozni :)

(#230) Balion válasza natë (#229) üzenetére


Balion
senior tag

Hogy őszinte legyek, annyira felesleges, hogy annak pont örülök, hogy nincs rajta :)
(Akkor te most ehhez a típushoz készülsz rootolási útmutatóval?)

[ Szerkesztve ]

(#231) Balion válasza Balion (#230) üzenetére


Balion
senior tag

Szóval aszerint rendeltem, hogy legyen neki hátlapi kamerája, mert tudtam, hogy abban (a7-50) Mediatek MT8382 van. Amit rendeltem, abban meg, mint kiderült 8121, ami gondolom csak gyengébb lehet. Ezért bosszantó kicsit, de amúgy bele tudok nyugodni. Nyilván belsőre nincs nagy különbség, csak korrektebb lehetne a megnevezése.
(Nade még az sem biztos, hogy mit kapok...)

[ Szerkesztve ]

(#232) tacitus00


tacitus00
újonc

Sziasztok!
Egy olyan problémám lenne, hogy amikor csatlakoztatom a tabletet a laptopomhoz (Windows 8.1), nem telepíti az illesztőprogramot. Minden más gépre gond nélkül csatlakozik operációs rendszertől függetlenül. Mi lehet a megoldás? A Lenovo honlapján nem láttam drivert, de gondolom, az sem megy, hogy más répekről Crtl+C, Crtl+V módszerrel kimásolom az illesztőprogramokat...
Előre is köszönöm, ha valaki tud tanácsot adni!

(#233) natë válasza Balion (#230) üzenetére


natë
nagyúr

Rootolás 4.4.2 :

Itt megtalálhattok mindent, a Cappa72-féle recovery-t is, köszönet neki a munkájáért. :R
A szükséges drivereket is, 3 operációs rendszer verzióra.
A 4.4Root_RU.zip file-t felmásoljuk az sd kártya gyökerébe.

1. : A rar file-t kicsomagolva elindítjuk a Flash_tool alkalmazást. Beállítjuk a paramétereket a látható módon. SEMMI mást ne állítsunk el/át!

2. : Kikapcsoljuk a tabletet. A Flash_tool-ban a Downloadra klikkelünk. A tabletet összekötjük a PC-vel. A folyamat elindul. Ha minden rendben ment, egy zöld jellel jelzi a program, hogy kész a root.

3. : Bekapcsoljuk a tabletet a vol+ - és power gomb együttes megnyomásával. Benn is vagyunk a recoveryben. Flasheljük a 4.4Root_RU.zip file-t és újraindítjuk a tabletet. Bekapcsolás után orosz nyelvű superuser app popup fogad. A tablet rootolva.

4. : Az orosz nyelvű SU applikációt kikapcsoljuk (a menüben ez első kapcsoló), majd telepítjük a Playről a számunkra megfelelő variánst. Az oroszt el is távolíthatjuk az SU bináris frissítése után.
Én ezután a Cappa72 féle recoveryt flasheltem, mert szimpatikusabb és jobban működik. Ennek módja, hogy a screenshoton is látható módon az általa készített recovery-t tallózzuk be.

5. : Gyári állapotra egyszerűen visszaállíthatjuk, a korábban linkelt update.zip-et recoveryből egy factory reset után flasheljük. Root eltűnik, gyári rendszerünk van újra.

[ Szerkesztve ]

(#234) Balion válasza tacitus00 (#232) üzenetére


Balion
senior tag

Én találtam és fel is telepítettem egy lenovo usb drivert ahhoz a tablethez, ami még meg sem érkezett. Ha gondolod, elküldöm :)

(#235) tacitus00 válasza Balion (#234) üzenetére


tacitus00
újonc

Szia!
Azt nagyon megköszönném - netről én is töltöttem párat, azok nem voltak jók, de most hátha szerencsém lesz... :)
Az email-címem: locsmandidani@gmail.com

(#236) #24704512 válasza Balion (#231) üzenetére


#24704512
törölt tag

Az MT8382 és az MT8121 közötti lényegesebb különbség az, hogy míg előbbi 28 nm-es csíkszélességgel készül, utóbbi 40 nm-essel.

(#237) synar válasza tacitus00 (#232) üzenetére


synar
őstag

Lehet, hogy a Win 8.1 digitális driver aláírás ellenőrzésén elhasalt a művelet. Ezt így kellett kikapcsolni: How to Disable Driver Signature Verification on 64-Bit Windows 8.1 .

(#238) tacitus00 válasza synar (#237) üzenetére


tacitus00
újonc

Sajnos egyik megoldás sem működik... Mindenesetre köszönöm a segítséget! :)

(#239) Bootsyka


Bootsyka
tag

Sziasztok!
Ma én is rendeltem egyet a piros műszaki áruházból :)
Már nagyon várom, mert eddig csupa jót olvastam róla, főleg itt nálatok, mert bizony valóban nem túl nagy a fórumozók köre...
Szerintetek egy HDMI-micro USB kábellel össze lehet kötni TV-vel a tabot?
Akkor még billentyűzetet senkinek sem sikerült csatlakoztatni úgy, hogy működött is?
Köszi!

Lumia 530 DS

(#240) josik válasza Bootsyka (#239) üzenetére


josik
aktív tag

A billentyűt synar próbálta frissítés után megy, magyarra is át lehet allitani. Frissítés elött volt nekünk is, de nem lehetett nyelvet választani

Te is fiam Bluetooth...

(#241) csabi63 válasza Bootsyka (#239) üzenetére


csabi63
senior tag

Sima kábellel nem valószínű,hogy átmegy a jel a TV-re.De MHL adapterrel lehet,hogy működik.Most rendeltem egyet,ha megérkezik,megosztom az infót.

[ Szerkesztve ]

(#242) Bootsyka válasza csabi63 (#241) üzenetére


Bootsyka
tag

Szuper, köszi, kíváncsi leszek, mindenképp írd majd be a fórumba.

Lumia 530 DS

(#243) Balion


Balion
senior tag

Hihííí, rootolt 4.4.2!!!
Köszi Mozzarella :)

(#244) natë válasza Balion (#243) üzenetére


natë
nagyúr

Akkor ezek szerint sikerült :)

(#245) Balion válasza natë (#244) üzenetére


Balion
senior tag

Aha, bár izzasztó volt a notebook hibás usb-je miatt. Amúgy is izgalmas a folyamat, de ez rátett mégegy lapáttal ☺

(#246) natë


natë
nagyúr

Elképesztően fluid a Lenovo rootolva, Nova launcherrel, ART-mal. Egyedül a hangszórója gyengus kicsit. Piszok jó vétel.

(#247) Balion válasza natë (#246) üzenetére


Balion
senior tag

Én a lightning launchert vettem meg, mert az foglalja a legkevesebb helyet, memóriát, legalábbis azok közül, amiket megvizsgáltam hirtelen. De a Nován is gondolkodtam, mert régebben használtam, és nagyon bejött.
Lightningnál ki lehet kapcsolni a memóriában maradást pl, ami nem rossz dolog.

Mi ez az ART dolog? Alapban azzal működik a KitKat, vagy kell valamit csinálnom hozzá?

(#248) natë válasza Balion (#247) üzenetére


natë
nagyúr

A fejlesztői menüben kell átállítanod dalvikról.

(#249) Balion válasza natë (#248) üzenetére


Balion
senior tag

wow, köszi!!!

(#250) csabi63 válasza natë (#248) üzenetére


csabi63
senior tag

A root leírásod nagyon precíz,de lenne két kérdésem.Az első-ehhez jó?A másik pedig,hogy nem világos nekem,mit is takar pontosan a 3.pontban leírt "Flasheljük a 4.4Root_RU.zip file-t."
Bocs,de analfabéta vagyok ezekhez a dolgokhoz.A múltban mindössze egy Nook rootolása van mögöttem,bár az elsőre is pofonegyszerűnek látszott,és az is lett.Ha nem ide tartozik az értetlenkedésem,akkor írj privátot légyszíves.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.