Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:40:02

LOGOUT.hu

Lenovo IdeaTab A7-40 A3500-FL

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#351) stiggy


stiggy
tag

Én ma vettem a MM Arénában és nem kaptam hozzá 17 hónapos biztosítást, mondván csak annak jár, aki hitelre veszi a készüléket... a plakáton nem ez szerepelt.

(#352) #24704512


#24704512
törölt tag

eMAG-on is leárazták, valószínűleg nem akció keretein belül, hanem fixre: 27.900 Ft

(#353) DonCapello válasza bajaki (#349) üzenetére


DonCapello
tag

Köszönöm, meg is vettem, most éppen a belakás fázisában vagyok.

Van valami, amire érdemes figyelni, megcsinálni, lecserélni, vagy feltelepíteni, esetleg?

(#354) tacitus00 válasza Balion (#347) üzenetére


tacitus00
újonc

Nekem is az akkumulátor töltöttségi szintje bizonytalan... Legutóbb olyan volt (4 napig nem töltöttem), hogy 22%-ról hirtelen elkezdett esni, töltőre dugtam, tovább esett 1%-ig, onnan töltött vissza.
Máskor gyanúsan sok ideig van egy szinten (fél óra nyúzás után sem esik a százalékos szint).
Furcsa, nem tudom, mi az oka.

(#355) Balion válasza tacitus00 (#354) üzenetére


Balion
senior tag

Úgy gondolom, hogy a töltővel van a gond, illetve a kábellel. Olvasgattam kicsit, és erre a következtetésre jutottam.(más készülékeknél is az ócska mellékelt töltő a ludas, mint kiderült egyes fórumokon) Most másikkal töltöttem, és máris jobban viselkedik, de még tesztelem. Egyébként konkrétan ennek a készüléknek is szidják a töltőjét/kábelét. Érdemes lenne neked is kipróbálni egy másik 5v-os töltővel.

[ Szerkesztve ]

(#356) Balion válasza Balion (#355) üzenetére


Balion
senior tag

Vagy lehetséges az is, hogy rosszul mutatja a töltöttséget, és amikor rádugom a töltőre, olyankor kezdi jól mutatni a töltöttséget? Pl 80%ot mutat, de igazából kevesebb van benne, és mikor rádugom, akkor megy le először 77%-ra, és utána indul be felfelé? Akár logikusnak is tűnhet.

(#357) stiggy válasza stiggy (#351) üzenetére


stiggy
tag

Ma egy másik MM-ban utánakérdeztem a dolognak. MINDENKINEK jár a 17 hónap ingyen biztosítás. Úgy tűnik vásárláskor a vevőszoglálatos kisasszony megpróbált lepattintani. Visszamentem az Arénába, ahol hála a segítőkész üzletvezetőnek megkaptam a biztosítást. :)

(#358) Balion válasza stiggy (#357) üzenetére


Balion
senior tag

Mikortól jár ez a bizti? Én két hete vettem, de nem kaptam 😢

(#359) stiggy válasza Balion (#358) üzenetére


stiggy
tag

Az akció 10.02-től 10.09-ig érvényes.

(#360) Bootsyka


Bootsyka
tag

Csak megerősíteni tudom az előttem szólókat. Maximálisan meg vagyok elégedve a géppel. Nekem még nem fagyott, röccenésmentes az egész működés. Mondjuk én bírom ezt a felületet, nem tettem rá külön launchert és rootolva sincs. Tényleg hihetetlen gyors. Én az MM webshopjáról rendeltem. Sztem ennyi pénzért a legjobb ajánlat. Én konkrétan erről tanultam most a vizsgáimra, PDF, WORD, XLS fájlokat prímán nyitja, az előretelepített UC Browser szerintem ver minden más böngészőt. Hangzás meg olyan amilyen, én nem ezen nézek filmet, ha meg igen, akkor ott a füles.
Ha komolyabban elterjednek itthon a Lenovo okostelefonjai, lehet, hogy arra cserélek majd.

[ Szerkesztve ]

Lumia 530 DS

(#361) natë


natë
nagyúr

:K

(#362) likeaRAINBOW


likeaRAINBOW
senior tag

Sziasztok.

Ma szereztünk be egy ilyen kis gépezetet, de a beállítások menüben nincs ott a Developer menü, így nem tudom az ART-t se bekapcsolni. Valakinek erre valami ötlete?

Köszi

(#363) Balion válasza likeaRAINBOW (#362) üzenetére


Balion
senior tag

A legalsó menü pontban (a táblagépről) van egy olyan, hogy build szám. Azt kell 7szer megböködni ☺

(#364) likeaRAINBOW válasza Balion (#363) üzenetére


likeaRAINBOW
senior tag

óóó, hogy elbújt :D

Köszönöm :)

(#365) Blue Eagle


Blue Eagle
őstag

Sziasztok!
Van egy Lenovo A3000-H tabim. Normális dolog, hogy közepes használattal 24 óra az akku idő?

(#366) tacitus00


tacitus00
újonc

Sziasztok!
Futtatási környezettel kapcsolatban lenne az a kérdésem, hogy mennyire éri meg Dalvikról átállni ART-re. Olvastam, hogy elvileg gyorsabb, cserébe több helyet foglalnak az appok, most a szubjektív benyomásotokra lennék kíváncsi: megéri-e, mennyire stabil stb. :)

(#367) likeaRAINBOW


likeaRAINBOW
senior tag

Valaki tud ajánlani valami olcsó, egyszerű fóliát a kijelzőre?

(#368) natë válasza likeaRAINBOW (#367) üzenetére


natë
nagyúr

Ebay.

tacitus00 : stabil.

[ Szerkesztve ]

(#369) #24704512 válasza natë (#345) üzenetére


#24704512
törölt tag

Lehet én vagyok ennyire analfabéta, de konkrétan ugyanazt a Drive-os mappát linkelted be, mint a Rootolási folyamat leírásánál. Milyen változást kellene észlelni a "4.4Root_RU.zip" helyett?

(#370) natë válasza #24704512 (#369) üzenetére


natë
nagyúr

Mert mondjuk beraktam egy plusz file-t a mappába?
Azt, hogy nem orosz su-d lesz.

[ Szerkesztve ]

(#371) #24704512 válasza natë (#370) üzenetére


#24704512
törölt tag

Hmm. Már csak az a kérdés, hogy az a plusz fájl miért nem mutatja meg magát? Legalábbis nekem.

(#372) natë válasza #24704512 (#371) üzenetére


natë
nagyúr

Pedig ott van...

Alternatív link:

[link]

[ Szerkesztve ]

(#373) #24704512 válasza natë (#372) üzenetére


#24704512
törölt tag

Nem, sajnos ilyen nevezetű ZIP semmilyen formában nem található a mappában. Az én oldalamról. A többi ott van a helyén. Mindegyik fájl szept. 21.-ei "legutóbb módosítva" jelzéssel bír (amikor megírtad a Root folyamatát). Nem kötözködök, csak azt írom, amit tapasztalok és látok. Mindenesetre köszönöm az alternatív linket (valamint egyúttal a leírást is)!

(#374) likeaRAINBOW válasza natë (#372) üzenetére


likeaRAINBOW
senior tag

"Sajnos nem férhet hozzá ehhez az elemhez, mert az sérti Általános Szerződési Feltételeinket."

(#375) natë válasza #24704512 (#373) üzenetére


natë
nagyúr

Remek. Ezek szerint a mobil drive nem jól állítja be a jogosultságokat. Rálesek.

Gondolom most sem cool..

[ Szerkesztve ]

(#376) #24704512 válasza natë (#375) üzenetére


#24704512
törölt tag

Ugyanaz a helyzet, amit Nekrofil írt.

(#377) natë válasza #24704512 (#376) üzenetére


natë
nagyúr

Ok, akkor holnap pcről intézem.

(#378) likeaRAINBOW


likeaRAINBOW
senior tag

3D teljesítménye milyen a gépnek? mennyire lehet csapatni vele erősebb játékokat?

(#379) Freestyle79


Freestyle79
tag

Sziasztok!
Nemrég vásároltam egy ilyen készüléket a munkámhoz. Nekem navigálásra kell főleg, mivel nemzetközizek. Jelenleg tartalék szerepét tölti be, egy Hyundai T7 készülék mellett. Amire nem tudok rájönni, hogy vajon miért nem akar működni rendesenaz Igo primo a Lenovo-n, mivel a tökéletesen működőt másoltam át.
Ami a gond, hogy semmiféle beszédhang nincs. A figyelmeztető hang az működik. Csak a fordulj balra, stb néma. Természetesen a beállításokban nincs lenémítva.
Egy másik érdekes dolog, hogy Gurjon féle skin-t használok. Ezt sem akarja használni egyáltalán, pedig mindkét készülék HD felbontású.

(#380) hegyitaho válasza natë (#233) üzenetére


hegyitaho
tag

hi!
1 kis segítséget szeretnék kérni. eljutok addig h megjelenik a zöld kör, de a bekapcs+vol+ gombra nem történik semmi(vol- ra se) , illetve max annyi h a factory settingsbe lép be ahol minden kínaiul van. mi lehet a probléma?
kösz!

(#381) Blue Eagle válasza hegyitaho (#380) üzenetére


Blue Eagle
őstag

A DA DL All With Check jelölőnégyzetet kipipáltad?

Másik dolog: Recovery-be lépés : Hangerő fel + Hangerő le + Főkapcsoló gomb (ez a 3 gomb egyszerre).
Így mi történik?

[ Szerkesztve ]

(#382) hegyitaho válasza Blue Eagle (#381) üzenetére


hegyitaho
tag

rájöttem, 4.2.2-vel jött és arra próbáltam :P
viszont most nem akarja magát update-elni a recovery jön be viszont engedte a root-ot feltenni de most is 4.2.2

(#383) hegyitaho válasza hegyitaho (#382) üzenetére


hegyitaho
tag

ja és úgy sikerült recoverybe belépni hogy 4.4-re akartam firssíteni és ujraindulás után ott kötött ki. persze a frissítés nem ment le.

(#384) Blue Eagle válasza hegyitaho (#383) üzenetére


Blue Eagle
őstag

KK-ra való recovery persze, hogy nem jó JB-re! Nem megy le a frissítés feltehetően azért, mert nem gyári a recovery, és/vagy esetleg még azért, mert rootoltál.

[ Szerkesztve ]

(#385) hegyitaho válasza Blue Eagle (#384) üzenetére


hegyitaho
tag

a 2 hangerő gomb + power viszont bejött, recovery jön be. hol találom az update.zip-et amivel visszarakom gyáriba?

(#386) natë


natë
nagyúr

Ezért para egy ilyen leírást készíteni, mert sok user csak nekilát vakon és utána agyal, hogy basszus, miért nem jó valami.... :(

(#387) Blue Eagle válasza hegyitaho (#385) üzenetére


Blue Eagle
őstag

Mit akarsz visszarakni gyáriba? Az update.zip az android rendszert frissíti fel 4.2 (JB)-ről, 4.4 (KK)-ra. Ha ez most egy kisebb csoda folytán neked sikerülne, akkor az nem csak magát a romot (androidot) frissíteni fel hanem felülírja a Boot, Recovery, és talán még más partíciókat is. Ebben az esetben ágyő root és CWM-recovery. Ami persze nem baj, hisz kapsz egy sokkal jobb rendszert, és arra ugyanúgy vannak ezek a modding-ok.

Véletlenül te nem a gyári recovery-t szeretnéd visszatenni? Az a gyári firmware-ban van. FT-val tudod visszarakni.

(#386) Mozzarella

Nem az a baj, csak jobb lenne előbb kérdezni!

[ Szerkesztve ]

(#388) csabi63


csabi63
senior tag

Tesztelgettem egy kicsit én is,hogy mit bír a kicsike.Wi-fi nélkül,letiltva a nélkülözhető dolgokat,és egy nagyon erősen levett fényerővel igencsak meglepődtem.Szinte végig,megállás nélkül avi videót videó ment,még élvezhető fényerővel.(közben egy órát könyvet is olvastam)
Kb. ilyen volt a videó:1,és 2.
Az eredmény pedig ez lett.Bármibe lefogadok,hogy elértem volna a 11 órát,de aludnom kell,és reggel szükségem lesz a gépre.Muszáj töltőre raknom.

(#389) hegyitaho válasza Blue Eagle (#387) üzenetére


hegyitaho
tag

arra gondoltam! honnan szerzek gyári firmware-t?

hogy tudnék előre kérdezni mikor még én se tudom mi lesz a probléma?

jópár cuccot rootoltam már és annyira nem sikerült sose véglegesen elrontani h ennyire nem figyelek. annyira dühít ez az állandó sáv h csak a fullscreen járt a fejemben

(#390) natë válasza hegyitaho (#389) üzenetére


natë
nagyúr

Ott van a leírás elején, hogy root 4.4.2, tehát nem JB... :U

Gyári fw-t nem találsz ehhez a típushoz.

[ Szerkesztve ]

(#391) hegyitaho válasza natë (#390) üzenetére


hegyitaho
tag

azt még talán láttam csak én azt nem hittem h maga a gép nem azzal jön :D

(#392) Blue Eagle válasza hegyitaho (#389) üzenetére


Blue Eagle
őstag

Nem tudom pontosan milyen tabod van. Nézz körül itt.

Mindig a legelső dolog legyen ha valamit módosítani akarsz: menteni!!! Ha lementetted volna a gyári recovery partíciót, vagy MTK Droid Tool-al az egészet, akkor most nyugodtabban hátradőlhetnél.

(#393) tibor23 válasza Blue Eagle (#392) üzenetére


tibor23
senior tag

Bocs, hogy belepofázok, de ha valakinek megvan ez a mentése, akkor ő is vissza tudja tenni, vagy nem?

(#394) Blue Eagle válasza tibor23 (#393) üzenetére


Blue Eagle
őstag

Nem "pofázol" bele, nagyon is jó amit mondasz. Ha valakinek ugyanilyen tabja van, akkor annak teljes mentése felhasználható. Kivétel ez alól kivétel az nvram! Azt senki ne adja ki a kezéből, az tartalmazza az IMEI-t. Az különben sem flesselődik alapesetben, mivel no_dl előtagja van.

(#395) hegyitaho válasza Blue Eagle (#392) üzenetére


hegyitaho
tag

Ugyanaz van mint nektek csak ezt a hibaüzenetet dobja 4.4 installnál. Rákerestem erre a hibára és átírtam azt a részt ahol a model típust egyezteti az update úgy meg csak simán abortolta. Muszáj mindent resetet nyomi recoveryből update előtt? Lusta voltam megint mindent bepötyögni. Az se segít ha a rootot leszedem?

(#396) hegyitaho


hegyitaho
tag

:D https://forums.lenovo.com/t5/Idea-Android-based-Tablets/A3500FL-possible-downgrade-from-4-4-2-to-4-2-2/td-p/1648882
asszem jó lesz ez a 4.2 amúgy is csak az OCD-m miatt kell a 4.4 a mostani rootolt 4.2 megfelel. azért köszi az inputot mindenki!

(#397) hegyitaho válasza hegyitaho (#396) üzenetére


hegyitaho
tag

bocsánat a sok postért de pont kifutottam az időből
ha a rootot eltüntetem de marad ez a nem gyári recovery azzal még lehet menni garizni?

(#398) Blue Eagle válasza hegyitaho (#397) üzenetére


Blue Eagle
őstag

Bármilyen módosítás garanciavesztéssel jár ha észreveszik. Miért akarod gariztatni,?
A custom recovery -re csere durva beavatkozás.

[ Szerkesztve ]

(#399) hegyitaho válasza Blue Eagle (#398) üzenetére


hegyitaho
tag

nem "akarom" csak ha arra kerülne a sor :D

(#400) DonCapello


DonCapello
tag

Lassan egy hete vagyok lelkes használója a ketyerének, nagyon meg vagyok vele elégedve, viszont akadt most egy közepesen irritáló problémám - megfigyeltem már egy ideje, hogy anélkül, hogy bármit változtattam volna, a hangerő elkezdte önmagát szabályozni - néha elhalkul (filmek, játékok), majd visszaáll a hangerő, hangosabb lesz (ez főleg a FB messengernél figyelhető meg, hiába van a tablet hangereje (notification és alarm egyaránt) lehúzva mondjuk egyharmadra, a messenger hangja full hangerőn jön át, kisebb szívrohamot okozva).

Erre van esetleg valami megoldás / ötlet, hogy mi állítódhatott el, vagy próbáljak meg együtt élni vele?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.