Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:40:02

LOGOUT.hu

Lenovo IdeaTab A7-40 A3500-FL

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#251) dkaroly


dkaroly
csendes tag

Sziasztok. Ti miket távolítottatok el root után?

(#252) Balion válasza dkaroly (#251) üzenetére


Balion
senior tag

Én pl a telefon alkalmazást, gyári launchert, google mapset, google+t, meg egy sor dolgot. De én is kíváncsi lennék, hogy mik még a biztonságosan eltávolítható alkalmazások.

Mozzarella :
Átállítottam art-ra, azután csak újra indult. Úgy olvastam, hogy dolgozik vagy 10 percet. Neked hogy történt?

(#253) natë válasza csabi63 (#250) üzenetére


natë
nagyúr

Ahhot a típushoz, igen.
Az említett zip pedig a recovery.rar file-ban található és recoveryből flashelendő.

(#252) MöBalázs : biztosan nem volt 10 perc :N
Sima újraindítás.

[ Szerkesztve ]

(#254) Balion


Balion
senior tag

A bekapcsoláskor megjelenő zenés lenovo animációt ki lehet valahogy iktatni?

(#255) Fike


Fike
csendes tag

Az lenne a kérdésem, hogy a 8GB rom-ból mennyi az elérhető hely és az egyben van vagy mint sok androidos készülékben ketté van osztva? Sok készüléket a túl picire vett belső tárhellyel rontanak el.

(#256) Balion válasza Fike (#255) üzenetére


Balion
senior tag

2,1 GB a rendszer, egy fél giga nagyjából az appok mérete, szóval kb 5,4 GB az elérhető hely.

(#257) loserock válasza Fike (#255) üzenetére


loserock
újonc

Üdv!
Egyben van a tárhely, nincs két felé szedve, úgyhogy van hely bőven. :)
Egyébként van benne egy /storage/sdcard0 "partíció" (kell legyen), de az valójában egy szimbolikus link és az osztatlan belső tárhely egy részére mutat. Ezért néhány app lehet, hogy úgy látja, mintha két külön tárhely lenne, de valójában egyetlen közös van.
Ha bedugsz egy rendes sd-kártyát, az lesz a /storage/sdcard1.

(egyébként tegnap kaptam meg én is a futártól, még nyúzom, jónak tűnik, 4.4.2 fluid :D)

[ Szerkesztve ]

(#258) natë


natë
nagyúr

Kérlek nézzétek már meg hogy van-e a quick settingsben a status bar-on display settings kapcsoló és él-e avagy mit csinál (bocs, angolul használom). Gyanús, hogy a gravity box kilőtte :)

(#259) Balion válasza natë (#258) üzenetére


Balion
senior tag

Ott van ugyan, de nekem nem él. Bár lehet, hogy én is kilőttem valamivel, de nem rémlik ☺

[ Szerkesztve ]

(#260) natë válasza Balion (#259) üzenetére


natë
nagyúr

Akkor ez bug. A gravity boxot nem érdemes felrakni egyébként, ha ART-ot akarunk használni, mert nem tudunk dalvikról átváltani miatta.

(#261) nagymadve


nagymadve
csendes tag

Sziasztok!
Sajnos kinőttem a tárhelyét a gépnek (A3500 FL), és szerettem volna bővíteni egy 8 gigás sd kártyával. Látja is a tab, be is állítottam alapértelmezettnek az íráshelyet, de sem átmozgatni nem tudtam az appokat a belső memóriáról, sem mindjárt az sd kártyára letölteni! Tud valaki erre valami megoldást?

(#262) Balion válasza natë (#260) üzenetére


Balion
senior tag

Az összes telefonos cuccot letoroltem, csak egy van hátra, mégpedig a mobile data nevű van hátra, de nem találom, hogy az hol van, mi futtatja, mi az eredeti neve 😣

[ Szerkesztve ]

(#263) natë válasza nagymadve (#261) üzenetére


natë
nagyúr

KitKat?

(#264) nagymadve válasza natë (#263) üzenetére


nagymadve
csendes tag

4.4.2

(#265) dkaroly válasza natë (#258) üzenetére


dkaroly
csendes tag

Nekem sem élt a képernyő beállítás, egy darabig, de egyszer csak magától megjavult. A fényerőn állít egy keveset.

(#266) csabi63


csabi63
senior tag

Megjött az adapterem,de azzal sem lehet átküldeni a képet a TV-re.A Yoga kapott MHL támogatást,ez a széria nem.Szóval marad az EzCast és társai.

(#267) natë válasza nagymadve (#264) üzenetére


natë
nagyúr

Akkor azért nem tudod. :)
Sajnos ez KitKat feature.

Más: jó lenne ha egy helyi "főzőmester" vásárolna egy ilyen tabletet és romolna rá. Szívesen látnék egy MiUi-t a gépen ;]

[ Szerkesztve ]

(#268) nagymadve válasza natë (#267) üzenetére


nagymadve
csendes tag

Ez most komoly? Megerősítené ezt nekem valaki, mert nem akarom elhinni, hogy egy szoftverfrissítés veszi ki ezt az egyébként létező opciót! Ez mennyire normális dolog?

(#269) natë válasza nagymadve (#268) üzenetére


natë
nagyúr

KitKat-nél csak a belső memóriára tudsz alkalmazást telepíteni. Ez köztudott.

"Sajnos a google az android kitkat verzióban blokkolja a harmadik féltől származó programoknak a külső sd kártya használatát"

(#270) nagymadve válasza natë (#269) üzenetére


nagymadve
csendes tag

Értem, ja nem, de mindegy! Valami megoldás esetleg, mert így nem sok értelme van a kártyafogadó helynek?

(#271) niko1958


niko1958
csendes tag

Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék kérni.Közel egy hete harcolok egy IGO feltelepítésével de nem sikerül zödágra vergődni vele.Amiket ki próbáltam vagy nem indul el vagy elsőre el indul utána soha többet. :W

[ Szerkesztve ]

(#272) #24704512 válasza nagymadve (#270) üzenetére


#24704512
törölt tag

Egy root, némi Google és egy hasznos alkalmazás beszerzése után ELVILEG megoldható az SD kártyát érő blokkolások megszüntetése.

(#273) Balion


Balion
senior tag

Jelentem, nagyon jó kis képet ad az előlapi kamera! Teljesen használható.
Más : áttértem Nova launcherre én is. Valahogy tényleg simább, mint amiket eddig próbáltam.
Kérdés : van olyan app, ami ellenőrzi, hogy megvannak e olyan alkalmazások, amikre feltétlenül szükségük van a már meglevő appoknak? Értem ez alatt azt, hogy ha pl meg akarok nyitni egy képet, és lefagy, mert nincs fent galéria, és semmilyen kép nézegető app, akkor van olyan app, ami észre veszi a hiányosságokat? Vagy túl nagyot gondolok azzal, hogy ilyen létezhet?

[ Szerkesztve ]

(#274) Balion


Balion
senior tag

Végre megtaláltalam, hogy hol van az előre telepített appok nagy része. Nem csak a system / app mappában, hanem a system / priv - app mappában is vannak jócskán. Pl a telefonáláshoz szükséges dolgok, amik már repültek is ☺

[ Szerkesztve ]

(#275) 7om


7om
tag

a kamera ikonra kattintva ezt írja ki:nem lehet csatlakozni a kamerához.kell valamilyen driver hozzá vagy app a play-ről?a készüléken a legújabb rendszer fut 4.4.2.:(

(#276) degusa


degusa
újonc

Sziasztok! Tud valaki nekem mondani magyar nyelvű használati utasítást honnan tudom letölteni?

(#277) dkaroly válasza 7om (#275) üzenetére


dkaroly
csendes tag

Nem kell hozzá semmi, ott valami nincs rendben. Próbáld meg újraindítani a tabot

(#278) Balion


Balion
senior tag

Stock romot tud valaki linkelni? Én sajnos nem találtam 😢

(#279) josik válasza 7om (#275) üzenetére


josik
aktív tag

Ha az ujraindítás sem segít, akkor gyári visszaállítás. Annak meg kéne oldani. Elötte természetesen menteni...

Te is fiam Bluetooth...

(#280) natë válasza Balion (#278) üzenetére


natë
nagyúr

Korábban update.zip formájában linkelt egy fórumtárs. Mi a gond?

(#281) sanhose válasza Balion (#278) üzenetére


sanhose
tag

Lenovo 3500 FL Stock ROM (OTA). Csak saját felelősségre!

[ Szerkesztve ]

Blog: https://logout.hu/blog/sanhose/index.html

(#282) sanhose válasza degusa (#276) üzenetére


sanhose
tag

Én elkezdtem fordítani, sajnos nem tudom mikor tudom majd befejezni.
Ha befejeztem kirakom ide a linket.

Blog: https://logout.hu/blog/sanhose/index.html

(#283) degusa válasza sanhose (#282) üzenetére


degusa
újonc

Köszönöm! Akkor várom :)

(#284) Balion válasza natë (#280) üzenetére


Balion
senior tag

Túl sok mindent töröltem le, ami néha gubancokat okoz. Meg úgy látom, hogy frissítés is érkezett, az meg root alatt úgy tudom nem kúszik le.

(#285) natë válasza Balion (#284) üzenetére


natë
nagyúr

Frissítés? Ami a launchert és Arab nyelvi támogatást update-el? :D

(#286) Balion válasza natë (#285) üzenetére


Balion
senior tag

Hát akkor azt hiszem mégsem nnyira sürgős :D
Megnézne nekem valaki egy dolgot, hogy működik-e?
Mégpedig: drive alkalmazáson belül egy fájl megosztásánál felajánlja azt, hogy hangoutsban osszam meg. Pl egy képet. De amikor rámegyek a megosztásra, és kiválasztom a személyt, hogy neki küldjem, leáll a hangouts. Nem tudom, hogy ez azért van-e, mert egy pár dolgot letöröltem, vagy eleve nem működik.

(#287) masholnap


masholnap
senior tag

Sziasztok!
Nézte valaki, hogy a MindigTV a 3.1.0-ás frissítés óta elindul-e?

(#288) 7om válasza josik (#279) üzenetére


7om
tag

mindkettő megtörtént,de ugyanazt irja most is,media markt-os a tablet,remélem nem akkor sérült vagy nem tudom sérülhet ilyenkor,szállításnál.egy akkora kartondobozban küldték mint egy mikrosütő,két felfújt zacskóval,na mondom ez aztán a védett csomagolás,mellé még belefért volna egy láda sör min.

(#289) josik válasza 7om (#288) üzenetére


josik
aktív tag

Akkor szerintem keress vissza, linkeltek egy update.zip- et és próbáld meg frissiteni. A sört odatehették volna... Most biztos jólesne.:-)

Szerk
Vinsanity: kb 2óra alatt feltölt(bekapcsolba, de nem nyomkodva).

[ Szerkesztve ]

Te is fiam Bluetooth...

(#290) Vinsanity


Vinsanity
csendes tag

Nektek is baromi lassan tölti fel az akkut? Mert legalább 3-4 órája rajt van, és még mindig csak 58%-nál van... 45 percet ír még. Nem értem miért. Eddig nem tartott ennyi ideig.

(#291) 7om válasza josik (#289) üzenetére


7om
tag

a tableten van egy olyan,hogy új szoftver verzió keresése,na ez most nálam teljesen frissítve van,nincs frissebb frissítés,vagy az az update honnan van,maszek cucc?

(#292) josik válasza 7om (#291) üzenetére


josik
aktív tag

Nem maszek. Egy kedves fórumtárs lementette a 4.4.2-t mielött frissített. Azt osztotta meg. Próbáld meg ujratelepiteni.

Te is fiam Bluetooth...

(#293) Balion


Balion
senior tag

Ajaj, nem megy fel a gyári ROM.
No file_contextsThis package is for "A3500" devices; this is a "MTK"
Ezt írja ki :(

(#294) Balion


Balion
senior tag

Jaj már, hogy lehet ezt kikapcsolni, ha beragad a lenovo animációnál? Mivel nincs fent ROM...
Lehet valahogy resetelni? Ilyenkor rossz, hogy nem kivehető az akksi...
Segííítséééég? A legfontosabb most az lenne, hogy jussak már vissza recoverybe, de nem tudom kikapcsolni. Nincs mivel

[ Szerkesztve ]

(#295) natë válasza Balion (#293) üzenetére


natë
nagyúr

Felmegy. Rakd fel a Cappa-féle recoveryt.

Reset gomb az sd slot mellett kis kör alakú mélyedés.

[ Szerkesztve ]

(#296) Balion válasza natë (#295) üzenetére


Balion
senior tag

Kösziiiii!
Reseteltem. A másik mélyedés az micsoda?
Nekem egy S betű van írva oda...

[ Szerkesztve ]

(#297) Balion válasza natë (#295) üzenetére


Balion
senior tag

Nem bírom felrakni. Kiír 100%-nál valami hibaüzit. Úgy érzem komoly a baj

(#298) natë válasza Balion (#296) üzenetére


natë
nagyúr

Passz, azt ne piszkáld. :)
Mit nem tudsz? Cappa féle recovery föl, factory reset, update.zip .

[ Szerkesztve ]

(#299) Balion válasza natë (#298) üzenetére


Balion
senior tag

Felraknám én a recoveryt, csakhogy megállt a telepítése. Azóta az eddigi recovery sem jön be

(#300) Balion


Balion
senior tag

Egyetlen egy dolgot tudok tenni. Néha bejön a cw recovery. Valami olyan rom kellene, amit fel bírok telepíteni vele.....
4.2 esetleg? Vagy egyáltalán mi baja a stock rommal?

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.