Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#15551) [-HERO-] válasza Balázzs (#15550) üzenetére


[-HERO-]
senior tag

Az mar megint mas kategoria :)
En meg remenykedem az y720 ban, csak amilyen arban adni akarjak anyiban 1070 et kellett volna belerakjon a lenovo.

### HΘЯsΞ PΘwΞЯ ###

(#15552) Bandriis válasza Balázzs (#15548) üzenetére


Bandriis
csendes tag

350k-nál nem nagyon tudok rá többet áldozni. Ennyiből kellene kihozni a legjobbat.

(#15553) Balázzs válasza Bandriis (#15552) üzenetére


Balázzs
senior tag

Én még várok, pedig már jó lenne az új gép, rondák a játékok low beállításokon. A baj, hogy most 17"-es gépet szeretnék és az már 1800 USD körül van [link]

(#15554) Balázzs


Balázzs
senior tag

(#15555) [-HERO-] válasza Balázzs (#15554) üzenetére


[-HERO-]
senior tag

Erdekes hogy az y720 at hozzak ki gyoztesnek ugy hogy meg meg sem jelent :D

### HΘЯsΞ PΘwΞЯ ###

(#15556) Balázzs válasza [-HERO-] (#15555) üzenetére


Balázzs
senior tag

Irja hogy ott van mar egy naluk, szoval teszteltek.

(#15557) karesz13


karesz13
csendes tag

Sziasztok!

Segítséget kérnék.A napokban elkezdett pattogni a hangszoró...mindíg csak 1-1 pattanás de nagyon zavaró.
Ha bedugom az egeret vagy a táp kábelt vagy ha alvásból ébred a gép de volt már,hogy csak random.
Esetleg valakinek tipp,hogy mi lehet.....
Se leejtve sem ráöntve se semmi kölső behatás nem érte.

Előre is köszönöm a segítséget. :R

(#15558) Tomsteel válasza karesz13 (#15557) üzenetére


Tomsteel
tag

Semmi pánik, hangkártya driver csere megoldja.

Ez a változat biztosan megoldást jelent, de lehet kísérletezni másikkal is, és az is lehet, hogy jött új, ami javítja.

[link]

(#15559) Balázzs


Balázzs
senior tag

(#15560) PAtr0n válasza Balázzs (#15559) üzenetére


PAtr0n
addikt

És ez a Sager akkora nagy szám? Csak kérdezem. Viszont az oldal tetszik, jól konfigolható a gép :)
Bár alapáron az a majdnem 2000 dollár nem kicsit sok.

"Ne sikeres ember próbálj lenni, hanem értékes"

(#15561) Balázzs válasza PAtr0n (#15560) üzenetére


Balázzs
senior tag

Sajna nem akkora nagy szám. Mondom ez azért, mert amikor megtaláltam az oldalt, 1900USD volt ez a noti 1080-as kártyával, de ahogy végigkonfigoltam már látszódott, hogy nem ennyi az annyi, benéztem :W

(#15562) Drjekyll5227


Drjekyll5227
csendes tag

Sziasztok én a napokban vettem egy y510p-t, szerettem volna bele ssd-t venni de az üzletben azt mondták, hogy 2240-es méretű való bele az pedig nincs. Én személy szerint azt hittem ,hogy2242 es méret itt a szabvány szóval alaposan meglepett. Aki cserélt benne ssd-t le tudná írni a tapasztalatait vagy milyen paraméterekkel rendelmezik a kártyája?
Előre is köszönöm

(#15563) Hurkaleves válasza Drjekyll5227 (#15562) üzenetére


Hurkaleves
őstag

én anno egy ilyet tettem bele TRANSCEND 128GB MTS400 M.2 SATA 2242 és tökéletesen működött.
de a mai játék méretek miatt már inkább 256-osat vennék..

[ Szerkesztve ]

(#15564) Fillér


Fillér
csendes tag

Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne, hogy szeretnék majd vásárolni egy Y700-at 250-270K körül nekem az i5 proci is elég lenne.
Sajnos csak nyár végén kapok egy kisebb összeget amiből nyugodt szívvel meg tudnám venni, de most is lenne rá keretem. Szerintetek inkább most vegyek akciósan vagy lesz még nyár végéig készleten belőle?

(#15565) ko1122


ko1122
tag

Nekem az Y700 ban most egy Nvme SSD+2,5" 512GB SSD, ès 32GB ram van, hibátlanul összefèrnek a hardwarek.

(#15566) Dhampir válasza Fillér (#15564) üzenetére


Dhampir
félisten

Ki tudja, hogy lesz-e még. Szerintem ezek már kifutó gépek.

(#15567) [-HERO-] válasza Fillér (#15564) üzenetére


[-HERO-]
senior tag

Szerintem ez most egy erosen meggondolando vetel!
http://www.pc-outlet.hu/images/Lenovo_IdeaPad_Y700_SSD.jpg

Nyaron mar csak elvetve lesz y700, ha lesz meg.

Mas tema:
Valaki vett mar y520-at vagy tud olyat aki mar vett? :)
Mik a tapasztalatok?

[ Szerkesztve ]

### HΘЯsΞ PΘwΞЯ ###

(#15568) spyduck válasza [-HERO-] (#15567) üzenetére


spyduck
nagyúr

Par nap es kesz a teszt :)

(#15569) [-HERO-] válasza spyduck (#15568) üzenetére


[-HERO-]
senior tag

Es az y720 mikor jon mar?
Tudsz rola infot vagy nem oszthatod meg meg? :)

### HΘЯsΞ PΘwΞЯ ###

(#15570) spyduck válasza [-HERO-] (#15569) üzenetére


spyduck
nagyúr

Y520 már kint van :) ,az Y720-at pedig decemberre ígérte a gyártó XD

(#15571) [-HERO-] válasza spyduck (#15570) üzenetére


[-HERO-]
senior tag

December?
Ez komoly?
Vagy valami trollkodas? :D
Az y520 nekem nem alternativa ennyiert.

### HΘЯsΞ PΘwΞЯ ###

(#15572) Monyos


Monyos
aktív tag

Sziasztok!

A héten fogok beruházni egy Y700-ra.
Rögtön szeretnék a merevlemez mellé egy 256GB M.2 SSD-t.
Kell valamire figyelni, akár kompatibilitás szempontjából? Van olyan amit nem szeret?
Nem volt még M.2-vel rendelkező gépem, ezért inkább először kérdezek.
Neten keresgélve két kategóriát találtam NVMe és SATA. Melyik ajánlott az Y700-ba?
Természetesen rendszer meghajtóként lenne használva.

[ Szerkesztve ]

(#15573) Macika_MC válasza Monyos (#15572) üzenetére


Macika_MC
tag

Az mindegy hogy SATA3 vagy PCIe SSD, itt is a pénztárcádra van bízva, a PCle SSD gyorsabb és drágább.
Az a lényeg hogy M.2 2280-as SSD-t vegyél bele.
Nekem egy SANDISK Z400s 256GB M.2 SATA3 2280 SSD van benne, de valakinek Samsung 950 PRO M2 256GB PCIe 3.0 van és az is tökéletes bele

[ Szerkesztve ]

Olvastam,hogy 1,7milliárd év múlva a Nap miatt el kell költöznünk a Bolygóról.....Örülök, hogy időben szóltak, mert nem szeretek kapkodni

(#15574) Dhampir válasza spyduck (#15570) üzenetére


Dhampir
félisten

Eszerint nagyjából akkor adhatja majd ki a Ryzenes verziót is, ha egyáltalában lesz olyan. :)

(#15575) Hurkaleves válasza Dhampir (#15574) üzenetére


Hurkaleves
őstag

na, arra kíváncsi lennék!

(#15576) Dhampir válasza Hurkaleves (#15575) üzenetére


Dhampir
félisten

A mostani AMD Carrizo konfigurációról meg ezt írják egy tavalyi videó kapcsán, ami itt látható:

Transcribed:
Today we are bringing you a review of the Lenovo Y700, more precisely it's the variant with AMD CPU and GPU as opposed to the standard Intel and Nvidia combo. But how far behind is AMD in the mobile department? Or is it maybe even ahead? Stick around and find out.

Starting with the specs, our laptop has the AMD Carrizo FX-8800P with 2 real and 2 virtual cores. It also has the AMD Radeon M385X graphics card that clocks between 900 and 1100 MHz. It has 4GB of DDR3 RAM - and that's a number that is quite honestly too low for any kind of demanding use, or even 10 tabs open in Chrome. Luckily one spot is still free so we can update to an actually useful capacity. As far as storage goes, inside is a WD 1TB 5400rpm hard drive that is probably the reason for the sluggish performance of the machine. It is a fact that for a gamer orient laptop they should have included an SSD, maybe on the free M.2 slot on the motherboard. As far as connectivity goes it supports full AC wireless going through the Realtek chip. The latter companies' chip also takes care of the audio with the ALC 288 that is included in most of the premium laptops currently on the market today.

The sound reproduced is incredibly good even for competitors that have two or three times the MSRP. Moving from sound to picture, the Lenovo Y700 has an LG IPS 1080p panel that is perfect for this price range with solid view angles and of course good reproduction. Above the screen there is a perfectly average 720p camera.

The average experience continues with the connectivity options that are completely standard - two USB 3.0 ports, one HDMI 1.4 and Kensington lock on one side, while on the other - USB 2.0, SD card reader and the charging port.

The keyboard felt completely at home to me because I have a two generation older version as my personal laptop that has the same travel and layout of the keys - therefore I'm not exactly unbiased here. The red-illuminated backlighting makes the whole product actually appear to be a part of the gaming sector. Meanwhile the touchpad can't be talked about in such high praise as it would sporadically working for a few seconds, often while using it in multitouch mode.

(#15577) [-HERO-] válasza Dhampir (#15574) üzenetére


[-HERO-]
senior tag

Szerintem az nagy bakloves lenne lenovo reszerol.
Mar igy is nagyon el vannak kesve a pascal alapu laposokkal, az y520 at sokan nem fogjak megvenni mert ennyi penzert ez nem minoseg(konkretan hirtelen 4 ember van koztuk en is aki kihagyja)
Szoval ha decemberig elhuzzak, le is huzhatjak magukat a sullyesztobe :D
Ha ez tenyleg igaz akkor en is valtok markat, annak ellenere hogy nagyon nem akartam, de a decembert mar nem varom meg az fix.
Tavaly decemberbe akartam mar venni, akkor az volt hogy februarban jonnek, erre nagy nehezen marcius kozepen jott egy nem lenovohoz melto valami a tobbirol siri csend.
Ez kezd szegyen kategoria lenni.

### HΘЯsΞ PΘwΞЯ ###

(#15578) Hurkaleves válasza Dhampir (#15576) üzenetére


Hurkaleves
őstag

aham... és mit kellene ebből "levonnom"?

hero: igen, eddig év elején (előző év végén) jöttek az új szériák, most nagyon döcögős...

[ Szerkesztve ]

(#15579) spyduck válasza [-HERO-] (#15571) üzenetére


spyduck
nagyúr

2016 decemberre :)

(#15580) Dhampir válasza Hurkaleves (#15578) üzenetére


Dhampir
félisten

Nem sikerült túl jól, hátha a frissített modell már nem lesz visszabutítva.

(#15581) [-HERO-] válasza spyduck (#15579) üzenetére


[-HERO-]
senior tag

Hu, mar a fraszt hoztad ram :D
Szoval ha 2016 decemberere igertek akkor talan 2017 nyaran ki is jon :D

### HΘЯsΞ PΘwΞЯ ###

(#15582) Dhampir válasza [-HERO-] (#15581) üzenetére


Dhampir
félisten

:D
Rossz reklám lenne a Lenovonak, ha annyira lemaradnának.

(#15583) Greentea válasza [-HERO-] (#15581) üzenetére


Greentea
senior tag

:D
spyduck: Elolvastam a tesztet, én rosszabbat vártam hűtésileg a külföldi tesztek alapján. Az, hogy nem throttling-ol az mindenképpen jó hír, a műanyag ház már más téma, a kijelző merevítése tényleg nem bizalomgerjesztő még a képekről sem. Majd valamikor lecsekkolom élőben, annyit biztosan megér. :)

Más.
A Y720-ba jól látom, hogy nem tettek SD kártya olvasót? :F

(#15584) Hurkaleves válasza spyduck (#15568) üzenetére


Hurkaleves
őstag

kár hogy 300 körül már nem kapjuk meg az Y700 minőségét... :O

(#15585) spyduck válasza Hurkaleves (#15584) üzenetére


spyduck
nagyúr

Az Acer VX15 lesz 2017 bomba gamer gépe szerintem :)
Majd április végén kiderül jól sejtettem-e.

(#15586) [-HERO-] válasza spyduck (#15585) üzenetére


[-HERO-]
senior tag

Koszi a tesztet!
Igy mar biztos hogy nekem az y520 kimarad :(

Az az acer meg ha nem acer lenne hajjajj :D

### HΘЯsΞ PΘwΞЯ ###

(#15587) jozsef83


jozsef83
tag

Sziasztok!

Van egy Lenovo Y50 laptopom. Egy héttel ezelőtt kezdtem észrevenni, hogy film nézés közben pattog-serceg a hang időként. Újraraktam a hangkártya driverét, de semmi. Találtam egy programot, aminek a neve DPC Latency és ezzel kiderítettem, hogy a Realtek PCIe GBE family controller okozza a gondot. Ha letiltom minden oké csak akkor nincs net értelem szerűen. Felraktam újra a windowst eddig 8.1 volt most a 7-et és egy darabig ismét minden jó volt, majd újra előjött a probléma rá néhány napra. Volt már valakinek valami hasonló gondja? Mi a francot csináljak ezzel a problémával? Kérlek segítsetek!

(#15588) Balázzs válasza [-HERO-] (#15586) üzenetére


Balázzs
senior tag

Nem rosszak az acer notik, kollegamnak van tavalyi szeriabol, jol kis gep. Ideirol pedig van mar tesz is neten, nagyon jol sikerult a hutese.

(#15589) Hurkaleves válasza spyduck (#15585) üzenetére


Hurkaleves
őstag

az alu házat kapott?

ez pl. egész jól felszerelt korrekt áron

most nézem notebookcheck-en, hogy műanyag...
The Acer Aspire VX5-591G, which starts well below 1,000 Euros, uses a plastic chassis and we cannot find any issues in terms of design and haptics.

[ Szerkesztve ]

(#15590) spyduck válasza Hurkaleves (#15589) üzenetére


spyduck
nagyúr

Akkor ennyit errol XD

(#15591) Hurkaleves válasza spyduck (#15590) üzenetére


Hurkaleves
őstag

hát akkor úgy néz ki hogy 300-ért elfelejthetjük a prémium dolgokat... amiket eddig ennyiért megkaptunk. :(((

(#15592) spyduck válasza Hurkaleves (#15591) üzenetére


spyduck
nagyúr

A fémet leszámítva elég jól sikerült az Y520, komolyan. Jó a hűtése, brutális gyors benne az SSD. Ennyi pénzért elég jó vétel. Tartósság már más tészta, de amíg gari van nincs gond, már aki tud várni a Telemaxra :D

(#15593) [-HERO-] válasza spyduck (#15592) üzenetére


[-HERO-]
senior tag

Ti az acert fogjátok árulni?

### HΘЯsΞ PΘwΞЯ ###

(#15594) Dhampir válasza spyduck (#15592) üzenetére


Dhampir
félisten

már aki tud várni a Telemaxra

Avagy az Acer Brno-i cseh szervizére.

(#15595) MasterHUn


MasterHUn
senior tag

hali. ideapad 700 mekkora éretű m2 ssd-t kezel le? 256? vagy mehet bele nagyobb is?

Nem egy erős gép..., fél Paks kell mikor bekapcsol :D / Minden SIKERES ÜZLET UTÁN JÁR A PIROSPONT!! //

(#15596) spyduck válasza [-HERO-] (#15593) üzenetére


spyduck
nagyúr

Mi árulunk mindent, márkafüggetlenek vagyunk. Éppen most rendeltem 7 különféle hőátezető pasztát az Y520-hoz, megnézzük indokolt-e 3000ft-ot elkérni 1 grammért :D

(#15594) Dhampir: Acer sokkal gyorsabb...

[ Szerkesztve ]

(#15597) GoneTom


GoneTom
tag

Sziasztok!

Laptop vásárlás előtt állok. Több notebook-os csoportban is kérdezősködtem már laptopokkal kapcsolatban. Gyűjtöm az infókat, változik az alapból is rövid lista.
Az elkövetkezendő 1-2 hónapban szeretném megvenni. Jaa és teljesen laikus vagyok a témában, ugyanis eddig nem volt laptopom, csak asztalim, szóval ha tudtok egy-két jó tanáccsal szolgálni a kérdezendő Lenovo géppel kapcsolatban, annak nagyon örülnék :K

Jelenleg két laptop van a listán:

Dell Inspiron 7559

http://www.mysoft.hu/details.aspx?pn=7559_221272

Lenovo Idepad Y700

http://www.digiprime.hu/laptop/lenovo-ideapad-y700-30632-elado

vagy ez

http://www.digiprime.hu/laptop/lenovo-ideapad-y700-30170-elado

vagy ez

http://www.digiprime.hu/laptop/lenovo-ideapad-y700-30634-elado

Sokan mondták már nekem, hogy a magyar TMX-es szervíz nem jó, nehéz a garanciális szervizeltetés, stb. Sok a hibás Lenovo laptop is, stb stb.

Gondolom, hogy itt a Lenovo Y szériás fórumban lesznek olyanok akiknek van vagy volt ilyen gépe, s esetleg tud segíteni, tanácsokkal szolgálni ezzel a laptoppal kapcsolatban.

Előre is köszönök bárminemű hozzászólást, legyen az negatív vagy pozitív tartalmú a Lenovo (és/vagy a Dell) laptopra vonatkozóan! :K :R

(#15598) Hurkaleves válasza GoneTom (#15597) üzenetére


Hurkaleves
őstag

a dell nem kínál olyan minőséget több pénzért.
bár a dell i7-es verzió a lenovo-k meg i5-ösek. emiatt is szeretném megkérdezni, hogy kihasználnád e az i7-et vagy elegendő az i5?
a digiprime-os linkelt gépeknél az ssd mérettel variálnak. mekkorára van szükséged? elég 8GB ram és nagyobb SSD vagy inkább kell 16GB ram egy kisebb SSD-vel?
ezeket mind neked kell eldönteni!
én nekem nincs tapasztalatom a dell-el csak az Y700-al, de tesztek és videók alapján én ismét Y700-at vennék (ha most kéne vásárolnom).

egyébként mostanság szállingóznak kifelé a 7. generációs intel procival és 10xx szériás geforce-al szerelt gamer gépek picit drágábban, de erősebb vga-val és procival. esetleg... bár a házuk műanyag míg egy olcsóbb Y700 meg alu.

(#15599) Balázzs válasza GoneTom (#15597) üzenetére


Balázzs
senior tag

Én kivárnék még a helyedben, ahogy előttem is írták, jönnek az új gépek, szépen mennek majd le a használt árak is, ha nem sürgős akkor csak jól járhatsz.

(#15600) Dhampir válasza GoneTom (#15597) üzenetére


Dhampir
félisten

Dellnél 3 évre szól a garancia (bár probléma esetén neked kell szervizbe cipelni), Lenovonál 2 évre.

A 7559 könnyen bővíthető, csupán 1 darab csavar kitekerése után mindenhez hozzáférsz, Y700-nál szívás a 11 db csavar eltávolítása, és az aljának a lefeszegetése.

A 7559 kijelzője kevésbé zavaróan vibrál, mint az Y700 kijelzője, lásd a következő listákat:Top Laptop PWM Ranking.

Az Y700 DDR4 memóriát kapott, míg a 7559 csak DDR3-at.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.