Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#15101) Fillér válasza Raruh (#15098) üzenetére


Fillér
csendes tag

Ilyen nagy különbség lenne az I5-I7 között játéknál? Amúgy ha van SSD de nem azon van a játék akkor van valami különbség FPS-ben ha van SSD a gépben vagy nincs?

(#15102) [-HERO-] válasza glspeter1 (#15099) üzenetére


[-HERO-]
senior tag

En a prohardveres cikkre hagyatkoztam es annak a hozzaszolasaira.
termeszetesen sacc szamok ezek.

Raruh:
Nem irta a kollega de nem lehet hogy egy amd-s verziot vasarolt be? :)

[ Szerkesztve ]

### HΘЯsΞ PΘwΞЯ ###

(#15103) Dhampir válasza Raruh (#15098) üzenetére


Dhampir
félisten

i7 6700hq

Lesz ott trotyi, a sima G-nél is van, az egy darab venti feltehetően nem elég a proci és a gpu lehűtésére. Órajel csökkentéssel szoktak szórakozni a tulajok, de akkor meg minek az i7 belé. Igaz, hogy ez az 551 szériára érvényes, de ha minden igaz, hasonló az 552 belseje, hűtésmegoldása is. Jó lenne, ha megcáfolnál, hogy ez nem így van.

[ Szerkesztve ]

(#15104) Dhampir válasza Greentea (#15100) üzenetére


Dhampir
félisten

Például a Z50-75 panejét a Chi Mei és a BOE-Hydis gyártotta. A Chi Mei magasabb minőségű kijelzőket is gyárt (gondolom, hogy a Boe is), de itt az olcsóság játszhatta a szerepet. Rengeteg gradient-hibás panasz olvasható a Lenovo fórumán.

(#15105) Raruh válasza Fillér (#15101) üzenetére


Raruh
tag

SSD csak töltés időt rövidít játékon belül. Fps növekedést nem okoz.

(#15102) [-HERO-] : Most, hogy mondod.. :DD

(#15103) Dhampir: Én is számítok rá, ezért lesz kéznél hűtő is egyébként, de prime95 terheléssel fogok eltölteni 1-2 napot, hogy sikerüljön belőni 80 fok alá a max hőt.

Raruh voltam! ~Do or do Not, There is NO try!

(#15106) Dhampir válasza Dhampir (#15104) üzenetére


Dhampir
félisten

Kiegészítés az előzőhöz; a HD felbontású példány egy tesztben LG Philips gyártmányú panelt kapott, tehát ilyenben is létezik.

(#15107) PAtr0n válasza Dhampir (#15103) üzenetére


PAtr0n
addikt

Nincs szó órajel csökkentésről, a CPU offset feszültséget vesszük le, kb. 0.15V-al, mert feleslegesen üzemelnek a magok olyan magas feszültségen (amiből a magasabb hőfok is adódik). Igazából a Tunerek azon csoportja akik arra mennek, hogy minél alacsonyabb hőfokok mellett mit lehet kihozni a CPU-ból, ugyanezt csinálják. Tehát az órajel kárára nem mehet a feszültség csökkentés.

"Ne sikeres ember próbálj lenni, hanem értékes"

(#15108) Raruh válasza PAtr0n (#15107) üzenetére


Raruh
tag

Igazából 2-3 videót néztem a programról, ahol 6700hq-val játszadoznak, 150mV körüli értéket húznak le róla végül, és a gyári 86°c 75-80-nál megáll. Miközben a benchmarkt max 10 pontos eltérést mutat, tehát a teljesítmény kárára nem megy, inkább csak a processzort és a vga-t kíméled meg azzal, hogy nem adsz neki fölöslegesen sok feszültséget, amit aztá csak hővé alakít, és magát roncsolja.

Illetve igazából az aláfeszezéssel tudtommal elrontani semlehet semmit. Mert ha túl sokat csökkentesz, egyszerűen leáll a rendszer, és újraindul a legutolsó működő beállítással..
Ha overclockolsz, akkor persze ott az esély, hogy megfőzöd a procit, de itt nagyon nagy kárt (szerintem) nem tehetsz.

[ Szerkesztve ]

Raruh voltam! ~Do or do Not, There is NO try!

(#15109) PAtr0n válasza Raruh (#15108) üzenetére


PAtr0n
addikt

Így van, az általános tuning lényege, hogy minél stabilabb és magasabb órajelet csikarjanak ki, általában feszültség emelés mellett. A feszültség emeléssel csak egy baj van amikor a határokat feszegetik, hogy ez a CPU degradációjával jár (90-100 fok környéke), azaz, egyre kisebb feszültség mellett lesz stabil.
Az asztali i5-öm (4670k) pl. alapból nem jó példány, 4.4Ghz már sok neki plusz feszkóval is, másoknak meg vígan elszalad alapfeszen 4.2-4.4 Ghz-en. Ezért nincs is, csak 4Ghz-re rántva, az még szereti alapfeszen is.
Aláfeszelés veszélytelen, ha a feszültség értékek egy bizonyos szint alá esnek az órajelem emelkedésével (pl turbo hatására), csak újraindul a gép, és kész.

"Ne sikeres ember próbálj lenni, hanem értékes"

(#15110) beholder00


beholder00
tag

Sziasztok!

Kicsit off topic, csak azért írom ide, mert ilyen gépem van de remélem be tudjátok linkelni a megfelő topic-ot. Szóval laptoptakarításról lenne szó, külsőleg. Óvtam a gépet ahogy tudtam (billentyűzeten rajta van a műanyag fólia, képernyő keretén 3/4-ben a fólia stb), de azért néha kosz és zsíros ujjlenyomat is lett rajta így 2,5 év után. Nem esnék csak úgy neki 96%-os alkohollal, maradjon a fekete burkolat fekete címszó alatt:) Persze a gép belsejét már 2-3x áttörölgettem az utóbbival és nem lett baja:) Vagy ha tudtok vmi jó szert/technikát nyugodtan írjátok.)

Köszi

(#15111) Hurkaleves válasza beholder00 (#15110) üzenetére


Hurkaleves
őstag

én ablaktisztítóval adok neki mindenhol! (kijelző is)
annyi a taktikám, hogy befújom a gépet majd papírtörlővel körkörösen átdolgozom, ezután rögtön rámegyek száraz papírtörlővel szintén körkörösen és kész.
természetesen minden felületet külön, egy ciklusban kezelek.
azaz kijelző tisztít majd töröl. billentyűs rész tisztít majd töröl... fedlap... hátlap. patentra vágja!

[ Szerkesztve ]

(#15112) Raruh válasza beholder00 (#15110) üzenetére


Raruh
tag

Szia!
Én a tesco-ban kapható (kb 1200ft, de szokott lenni akciósan is 1000 alatt) Sweex kijelző tisztítóra esküszöm.
150ml spray kiszerelés, és adnak hozzá egy mikroszálas rongyot is.
4-5 fújással szoktam áttörölni először a monitort, majd a billentyűt, palmrestet, végül az egész gépet, és minden ujjlenyomatot, maszatot, zsírfoltot leszed.
1-2 hetente megismétlem, így mindig újszerű a gépem ^^
Ja és fél év alatt még a feléig sem fogyott.. :D

(#15109) PAtr0n:

A tuninghoz még megjegyezném, hogy ahogy asztali gépben is, laptopban is vannak jobb, és rosszabb processzorok, sosem egyezik meg 100%-ra két proci. Ezért is nem lehet a mások által használt beállításoknak maradéktalanul hinni. Ahogy a te esetedben is jelentkezett sajnos.
Szépen, higgadtan végig kell tesztelni, és pl alulfeszelésnél meg kell találni azt a feszültségértéket, ahol a legalacsonyabb hőmérsékleten, a legnagyobb a teljesítményleadás, miközben stabil a rendszer.

Sok videóban mondták, hogy 5-6 órán keresztül futtatják a prime95-öt, szerintem fél óra alatt is kibukik, hogy bírja-e a gép a terhelést, vagy crashel. A hőfok meg a 100%os terhelés elérése után 1-2 perccel eléri a konstans maximális értéket, ami csak 1-2°c-ot ugrál, így szintén nem indokolja semmi, hogy 6 órán keresszül égessük a villanyszámlát, és nyúzzuk a gépet.. (szerintem)

(#15111) pisztoly:

Ezek szerint nem vagyok egyedül a dologgal :R

[ Szerkesztve ]

Raruh voltam! ~Do or do Not, There is NO try!

(#15113) Hurkaleves válasza Raruh (#15112) üzenetére


Hurkaleves
őstag

nekem bevált.. ;)

én még az Y510P-t feszeltem alul anno. a cpu-t és a gpu-kat is mert indokolt volt és használt is. az Y50-70-nél már annyira nem az Y700-nál pedig teljesen szükségtelennek tartom, mert nagyon jó hőmérsékleteim vannak! nagyon jó a hűtése!

(#15114) Greentea válasza Dhampir (#15104) üzenetére


Greentea
senior tag

Jaja, biztosan az olcsóság miatt nem raktak bele jobb minőségű kijelzőt. Pláne 2014-ben ahol ennyiért (~200.000 Ft) nem sok Full HD paneles gép volt a piacon.
Még nem szedtem szét a gépet, így nem tudom, hogy milyen gyártmányú panel van benne de hétvégén kiderül. :)
Amúgy nekem ilyen volt: [kép]
Először csak sárgult, majd vörösödött és végül elfeketedett teljesen.

[ Szerkesztve ]

(#15115) Dhampir válasza Greentea (#15114) üzenetére


Dhampir
félisten

Fúh, olyan drága volt?

Sávosodás-hibát tapasztaltál a kijelzőn, amikor még jó volt?

Működő gépen a HWiNFO kilistázza az összetevőket, portable verziója is van.

(#15116) Hurkaleves


Hurkaleves
őstag

kis ínyencség: nemrég vettem egy használt Y40-80-ast másodlagos gépnek. ritkaság, de találtam egyet itt a hardveraprón, jó áron.
nagyon patent kis masina. kapott egy 256-os SSD-t és tegnap cseréltem a kijelzőjét is egy IPS FHD panelre. klasszisokkal jobb lett! amit sajnálok, hogy a radeon vga csak DDR3-al szerelt... ez egy picit visszafogja talán, de a Metro 2033-at így is szépen viszi FHD medium beállításon! a Fallout4 viszont csak HD low-on játszható. ez utóbbit csak érdekesség kép próbáltam ki.
kapott újra pasztázást és a légbeömlő szűrőjét is eltávolítottam. kicsit megnyúztam, de úgy vettem észre, hogy nem trottyol ami pozitív.

(#15117) ->Raizen<- válasza Hurkaleves (#15116) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Baromira guszta gép... :P :C [link]

(#15118) Plazmacucci
A hw fostenger de a kinézet brutál szép.

[ Szerkesztve ]

(#15118) Plazmacucci válasza ->Raizen<- (#15117) üzenetére


Plazmacucci
félisten

14-inch test candidate is outfitted with a dual-core ULV i7 CPU and a more mid-range Radeon R9 M275 GPU
Egy kalap fos :)

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#15119) Dhampir válasza Plazmacucci (#15118) üzenetére


Dhampir
félisten

Örülnék ilyen procinak, a Call of Pripyat-nak elég volt az Intel Core i5-520m + NVS 3100m is.

(#15120) ->Raizen<- válasza Dhampir (#15119) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Maxon a stalker lost alphának a jelenlegi gépem sem elég. /i5 6600k 4,5 ghz-re húzva gtx 970 húzva se elég.

(#15121) Hurkaleves válasza Plazmacucci (#15118) üzenetére


Hurkaleves
őstag

sőt az enyémben egy 5. gen-es i5U-van. nem is i7. de kiszolgál mindent, a vga-t is. szerintem amennyiért vettem nem egy kalap fos teljesítményt kaptam. de az is biztos, hogy újonnan nem vettem volna meg főgépnek. és most sem annak szántam, csak ha mondjuk bekrepál az Y700 akkor tudjak mihez nyúlni aminek még teljesítménye is van. ennyi.

(#15122) Raruh


Raruh
tag

Találtam egy gyöngyszemet :D
Árasszuk el szerelmes üzenetekkel az email címét, amíg még fent van.
Amennyi hülyeséget összehordott.

5.gen i7? Gyártott egyáltalán olyan Lenovo?
755sli .. volt olyan y510p Ben, de akkor meg nincs bluraj LELYÁTSZó...
Még miért tenné valaki egy ilyen gépbe 2tb ssdt(kb 200k)
Plusz egy ugyanekkora sata hdd-t?

Raruh voltam! ~Do or do Not, There is NO try!

(#15123) Raruh válasza Raruh (#15122) üzenetére


Raruh
tag

http://www.jofogas.hu/budapest/Lenovo_Gamer_15_6_IPS_FHD_Core_i7_8mag_12gb_ram_Nvidia_GT755_SLI_4GB_61099702.htm?first=1

Raruh voltam! ~Do or do Not, There is NO try!

(#15124) Hurkaleves válasza Raruh (#15123) üzenetére


Hurkaleves
őstag

uhh....
nem jól csinálod! :N

(#15125) Dhampir válasza Hurkaleves (#15121) üzenetére


Dhampir
félisten

Régebben agyaltam egy i3-5005U + GT 920M kombináción is, mert a Stalkernek elég lenne (hiszen sokkal gyengébb konfiguráción is futott).

(#15126) Hurkaleves válasza Dhampir (#15125) üzenetére


Hurkaleves
őstag

stalkert még a G505s-ben lévő A10-5750M APU-val is futtattam. :)

(#15127) Raruh válasza Hurkaleves (#15124) üzenetére


Raruh
tag

Bocs a dupláért és a csúnya linkért, telóról vagyok..

[ Szerkesztve ]

Raruh voltam! ~Do or do Not, There is NO try!

(#15128) Hurkaleves válasza Raruh (#15127) üzenetére


Hurkaleves
őstag

jah, nem arra reagáltam, hanem a hirdetésre! :D

(#15129) Greentea válasza Dhampir (#15115) üzenetére


Greentea
senior tag

Igen sajna, mert rögtön miután megjelent megvettem, gyakorlatban szerintem első szériásként. (i5 4210u és gt840m)
Köszi a programot! :) Chi Mei display van benne. Furcsa de nem tapasztaltam semmi rendkívülit, azelőtti nap este semmit nem vettem észre, másnap reggel pedig amikor bekapcsolom és írnám be a jelszót akkor elkezdtek folyni a színek egyik pillanatról a másikra.
Rendeltem hozzá új kijelzőt addig ameddig nem jönnek be a 1050-es gépek vagy nem akciózzák le jobban a mostani laptopokat, remélem minden patent lesz. :)

(#15130) Dhampir válasza Greentea (#15129) üzenetére


Dhampir
félisten

A 840M még elég jó, csak a fullHD felbontással kell birkóznia. :)

(#15126) pisztoly

Annak könnyedén kell vinnie. :K

[ Szerkesztve ]

(#15131) Fillér


Fillér
csendes tag

Sziasztok!

Egy kis Offom lenne.

Sajnos a notebook hibák fórumon süket fülekre találtam. A jelenlegi gépemnek indulás követően elmegy a fényereje a kijelzőről, de monitorról tökéletesen megy. Az lenne a kérdésem, hogy szerintetek mit kellene ahhoz cserélni, hogy működjön rendesen? Asus X71Vn gépről van szó.

(#15132) #71746560 válasza Raruh (#15123) üzenetére


#71746560
törölt tag

Szia,hát jól túlhazudott hirdetés. :F
Furcsa szövegkörnyezettel. ;]

(#15133) Dhampir válasza Fillér (#15131) üzenetére


Dhampir
félisten

Az Energiagazdálkodási lehetőségekben minden oké?

(#15134) Raruh válasza Fillér (#15131) üzenetére


Raruh
tag

Én a chipset drivert vagy ATK package "drivert" tenném újra! :)

Raruh voltam! ~Do or do Not, There is NO try!

(#15135) Fillér válasza Raruh (#15134) üzenetére


Fillér
csendes tag

Szerintem hardveres a probléma. Egyik napról a másikra történt, és amint mondom monitoron tökéletesen fut. Biosban sincs fényerő.

(#15136) Raruh válasza Fillér (#15135) üzenetére


Raruh
tag

De ha a laptopod fényerő állítóját nyomkodod, az semmivel nem befolyásolja a monitorod.

Raruh voltam! ~Do or do Not, There is NO try!

(#15137) Plazmacucci válasza Fillér (#15131) üzenetére


Plazmacucci
félisten

1 vidd szervizbe,
2 ez itt Lenovo topik

3 remélem ezt nem spammeled be mindenhova

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#15138) [-HERO-]


[-HERO-]
senior tag

Kellene nekem egy kis help y510p undervoltolásban :)

Találtam pár bat fájlt a neten, de átnézve mindbe ugyan azok az értékek.
Pontosabban ezek:
nvidiaInspector.exe -setBaseClockOffset:0,0,135 -setBaseClockOffset:1,0,135 -setGpuClock:0,1,1100 -setGpuClock:1,1,1100 -setMemoryClock:0,1,2700 -setMemoryClock:1,1,2700 -forcepstate:0,5 -forcepstate:1,5

Gondoltam kicsit előveszem a far cry 4 et, mindenféle undervolt nélkül, 5 perc és felforr a gép, de stabilan megvan a 60fps vsync mellett.
Ha csak a procit undervoltolom, és a video kártyát nem úgy is megvan a 60 fps, semmi röccenés viszont a proci nem megy 70 fok fölé.
Na és itt jön a bibi, ha a videó karikat ezzel a bat fájl-al undervoltolom akkor jön a szívás, max 25 fps-em van.
Igaz hogy 60 fok fölé nem megy semmi, de még a ventilátor sem kapcsol feljebb, szóval a két véglet van.

Mik lennének azok az értékek amiknél még használható marad a video kari és nem 96-98 fokos hanem mondjuk max 85 lenne?

Sajnos nem értek hozzá, ezért kérném egy hozzáértő segítségét :)

### HΘЯsΞ PΘwΞЯ ###

(#15139) #71746560 válasza [-HERO-] (#15138) üzenetére


#71746560
törölt tag

Szia,keresd PAtrOn kollégát,mester ő ebben a témában! :R
[link]

(#15140) PAtr0n válasza [-HERO-] (#15138) üzenetére


PAtr0n
addikt

Nem kell ennyi értéket piszkálni, próbálkozz egy sima CPU offset csökkentéssel elsősorban.
Ezzel próbáld: [link]

"Ne sikeres ember próbálj lenni, hanem értékes"

(#15141) [-HERO-] válasza PAtr0n (#15140) üzenetére


[-HERO-]
senior tag

Ezt hasznalom, le is vettem a procit, azzal gond nincs is 70 foknal nem megy feljebb.

Nekem a gpu-kal van gondom, vagy 96 fokos vagy 60.
Valahogy a ketto koze nem sikerul beloni ugy hogy meg legyen teljesitmeny is de ne forrjon meg :)

### HΘЯsΞ PΘwΞЯ ###

(#15142) PAtr0n válasza [-HERO-] (#15141) üzenetére


PAtr0n
addikt

Szerintem az a baj, hogy mivel a VGA-ban már nincs tartalék, így kisebb feszültség csökkentésre is eldobja az órajelet. A CPU-d még elviseli a fesz. csökkentést, még így is ki tudja hajtani a VGA-t, de a VGA eleve csúcsra van járatva.
Én nem látok megoldást sajnos.

"Ne sikeres ember próbálj lenni, hanem értékes"

(#15143) [-HERO-] válasza PAtr0n (#15142) üzenetére


[-HERO-]
senior tag

Én már tudom mi a megoldás.
Egy y720 ;]

### HΘЯsΞ PΘwΞЯ ###

(#15144) BeriHampeR


BeriHampeR
aktív tag

Sziasztok.

Lenovo Y700 -as elégedett tulaja vagyok, azt leszámítva hogy nincs rajta Display port.

Van arra lehetőség hogy egy 144Hz -es monitort rákössek a gépre és megfelelően működjön, ne csak 60Hz-en?

Egy ilyen eszközzel megoldható?

Egyéb ötleteket is szívesen meghallgatok.

:R

(#15145) kzolee216 válasza [-HERO-] (#15138) üzenetére


kzolee216
aktív tag

Ezek rossz értékek! Valszeg az nvinspectorod se a megfelelő verzio. Holnap estefelé leirom hogyan kell.

(#15146) [-HERO-] válasza kzolee216 (#15145) üzenetére


[-HERO-]
senior tag

Rendben, koszonom szepen elore is :)

Szamit az inspector verzio is?

### HΘЯsΞ PΘwΞЯ ###

(#15147) kzolee216 válasza [-HERO-] (#15146) üzenetére


kzolee216
aktív tag

Igen, legujabbal nem mukodik a dolog.

[ Szerkesztve ]

(#15148) Sententious


Sententious
tag

Garanciáztatással mi újság? Azért mondtam le a Lenovo gépekről, mert sok rosszat hallottam a garanciáztatásról, így nem nagyon merem bevállalni. Dell 7559-et néztem, illetve úgy vagyok vele, hogy most megvárom a 7567-es eljövetelét, de ezek az új Lenovo-k is felkeltették az érdeklődésem.

Tapasztalatok, vélemények, tanácsok?

Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#15149) Raruh válasza Dhampir (#15103) üzenetére


Raruh
tag

Már 3 napja nyüstölöm a gépet, 6-7 órás gaming sessionokat simán tolok. A biztonság kedvéért -100mV/-100mV feszcsökkentést kapott a proci és a vga is. Így burn ín teszt és benchmarkok alatt a cpu max 85°c a gpu 82°c. Overwatch high-ultra beállításokon 77°c-on fix 60 fps. Kaptam hozzá egy Zalman ZM2000( vagy valami hasonló sorozatú) hűtőt, csak játék alatt használom (benchmarkok alatt nem ment), így az ow 72-74°c. Szerintem simán használható anélkül is, de jobb a biztonság.

[ Szerkesztve ]

Raruh voltam! ~Do or do Not, There is NO try!

(#15150) Dhampir válasza Raruh (#15149) üzenetére


Dhampir
félisten

Akkor megvan a géped, leld sok örömödet vele. :C

(#15148) Sententious

A fórumokon leginkább a negatív tapasztalatokat osztják meg, talán kevesebb a pozitív vélemény. A gari sokak szerint orosz rulett.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.