Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#15951) [-HERO-] válasza Dhampir (#15950) üzenetére


[-HERO-]
senior tag

Es az Aloha-val jobban jarunk mi userek?
Sosem hallottam meg roluk, van valami infod?

### HΘЯsΞ PΘwΞЯ ###

(#15952) Dhampir válasza [-HERO-] (#15951) üzenetére


Dhampir
félisten

Üzleti gépeket szoktak ott javítani. Egyébiránt nyitott kérdés számomra, hogy jobb lenne-e. Talán egy bennfentes több információval tudna szolgálni.

(#15953) Crash Diet válasza Dhampir (#15952) üzenetére


Crash Diet
csendes tag

Azért ezt laikus szemszögből is meg lehet ítélni: a konzumer Lenovotól eddig pont a TMX szerviz riasztott el sokakat...
Az üzleti vonalon a Thinkpad-ek, kb a mai napig verhetetlenek tartósság szempontjából ergo a szervizelésükre sem volt eddig panasz

Innen össze lehet rakni a képletet, nem kell ehhez bennfentesnek lenni

Egyébként ha a hír igaz, azzal a konzumer lenovósok csak jól fognak járni, mert a TMX egy botrány volt, állandó alkatrész hiány, pofátlanságok, be nem tartott határidők, simliskedés stb. Hadd ne soroljam, elég rákeresni a nevükre. Ennél csak jobbat jelenthet, ha az üzleti szegmenst vivő cég veszi át a szervizelést

(#15954) [-HERO-]


[-HERO-]
senior tag

Egy kis összegzés az Y720 ról ha valakit érdekel:

Nagyon szép a gép, kiváló anyagokkal, de az ujjlenyomatot tényleg dúrván gyűjti kívül belül, ha már rá nézel attól foltos lesz kb :)
Egyenlőre kicsit vegyesek az érzéseim.
Minden elérhető drivert felraktam rá ami a lenovo oldalán van, de így sem sikerült életre kelteni a billentyűzet világítást, nem hogy rgb színben de még sima pirosban sem.
Első perctől fogva beállt a gép egy bizonyos ventilátor fordulatra ami a fél és a maximum fordulat között lehet valahol tippre.
Ez nem is változik se simán böngészés se játék alatt, szóval folyamatos és eléggé idegesítő kezd lenni.
Természetesen semmivel nem tudtam szabályozni, gondolom ez valami Bios-os frissítés lesz majd.
Az Nvidia driver csak a lenovo oldalán lévő megy fel, ha geeforce experiencbe frissítek az újra, gond nélkül felmegy az új, de utánna nem ismeri fel a video kártyát.

Jelenleg amit Aida64 ben meg tudok nézni hőfokokat azok felettébb érdekesek.
Simán böngészés közben a Cpu 45-48 fok a gpu 36-38 fok.
Fél órát tudtam eddig játszani vele össz vissz, a fél óra játék után a maximális proci hőmérsékletem 58 fok volt a gpu meg 55 fok, valahogy ezt nem igazán akarom elhinni.
Rögtön újra lett pasztázva a gép a fém thermal grizzlyvel, viszont az aida64 azt is közölte velem hogy a Kabylake cpu-t nem támogatja teljes mértékben, szóval ezeket az értékeket még fenntartással kezelem.

Remélem ezek a kisebb problémák hamar megoldódnak, és rendben lesz minden :U

### HΘЯsΞ PΘwΞЯ ###

(#15955) dugo_ válasza Dhampir (#15950) üzenetére


dugo_
veterán

Itt az eredeti forrás:
https://logout.hu/tema/azonnali_notebookos_kerdesek_oraja_2/hsz_32355-32355.html

TMX károsultként csak reménykedni tudok én is. :D

(#15956) Greentea válasza [-HERO-] (#15954) üzenetére


Greentea
senior tag

Sok sikert vele! :)
SSD-t tettél bele? Hány GB RAM-al használod?

(#15957) [-HERO-] válasza Greentea (#15956) üzenetére


[-HERO-]
senior tag

Persze, ment bele rögtön egy 512-es samsung 960pro nvme megy egy samsung 850pro 256 os a winyo helyére.
kértem bele +8-at így most 16Gb.

### HΘЯsΞ PΘwΞЯ ###

(#15958) Dhampir válasza dugo_ (#15955) üzenetére


Dhampir
félisten

Köszi, azóta vártam/vártunk újabb infóra, amióta L4mie fórumtárs tavaly júniusban ebben a hozzászólásban megpendítette. :)

(#15959) Hurkaleves válasza [-HERO-] (#15954) üzenetére


Hurkaleves
őstag

Jó lesz az! Idővel... ☺ De hamár idő, akkor az ember azt várná, hogy ennyi "csúszás" után már egy teljes mértékben probléma mentesen működő gépet kap.

(#15960) vrob71


vrob71
tag

A 3 hetes Y700-on most nezem es 2 szurkes bad pixel van. Sotet hatteren latszik. Ez gari ala esik vagy nem?

(#15961) Dhampir válasza vrob71 (#15960) üzenetére


Dhampir
félisten

Meg kell nézni a Lenovo pixel policy leírását. Szutykok ezek az olcsó IPS panelek, teli vannak pixelhibákkal.
Érdemes már a boltban pixelgarival venni.

(#15962) Sárpac válasza vrob71 (#15960) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Y700 már a prémium szint itt 1 teljes pixelhibára cserélnek, vagy 3 subra. Szóval arra még nem szerintem.

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#15963) Dhampir válasza Sárpac (#15962) üzenetére


Dhampir
félisten

A te géped megvan még? :)

(#15964) Sárpac válasza Dhampir (#15963) üzenetére


Sárpac
nagyúr

:K

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#15965) PAtr0n válasza vrob71 (#15960) üzenetére


PAtr0n
addikt

Neked lehet nem lesz szerencséd, nekem kb. 15 volt, ebből vagy 10 dead pixel. Nem is kekeckedett a TMX, cserélte gariba. A mostanin 1 sincs (még).

"Ne sikeres ember próbálj lenni, hanem értékes"

(#15966) vrob71 válasza PAtr0n (#15965) üzenetére


vrob71
tag

Nem hiszem en sem, hogy kicserelik. Nezem az elobbi linket, ahol a Lenovo ecseteli mikor es mennyi hibas pixel eseten cserel. Tudok elni vele, de egy halom penzert azert jobb minoseget szerettem volna.
Azt nem ertem viszont, hogy egyszeru Samsung meg Acer laptopokon amik szinten a csaladban vannak, tobb eve egyetlen hibas pixel sincs. Miert a felsokategorias gepen van?! :(

(#15967) Dhampir válasza vrob71 (#15966) üzenetére


Dhampir
félisten

Ezeknél az IPS paneleknél nagyon gyakori a pixelhiba.

(#15968) spyduck válasza Dhampir (#15967) üzenetére


spyduck
nagyúr

Nem attól függ, hogy TN vagy IPS. Volt olyan Fujitsu A514 (TN panel) szállítmányunk amiből 3-ból 1db pixelhibás volt.

(#15969) Dhampir válasza spyduck (#15968) üzenetére


Dhampir
félisten

TN-eknél egyszer láttam, de az olcsó IPS panelek között szinte mindegyiken volt legalább egy világító pixelhiba, amikkel a legutóbbi évek során szembesültem. Viszont nemcsak én tapasztalom ezt, a gaming notebook topikban például Darth Revan fórumtárs is sorozatban nyúlt bele az IPS-eknél. Sajnos elég feltűnő a pixelhiba gyakorisága.

(#15970) spyduck válasza Dhampir (#15969) üzenetére


spyduck
nagyúr

Te ritka eset voltál ;)

(#15971) Dhampir


Dhampir
félisten

Szerintem ezzel nem vagyok egyedül, és Darth Revan fórumtárs is megerősítheti a tapasztalatot. :)

Ennyi pixelhibával csak ezeknél az olcsó IPS kijelzők esetében találkoztam.

Én ugyan nem vagyok kereskedő, ebből fakadóan jelentősen kisebb mintavételi lehetőséggel rendelkezem, ám időnként szoktam olcsóbb laptopot beszerezni emberkéknek, így néha átfutnak újabb szériák is a kezem alatt.

Más:

Srácok, leesett kicsit az Y720 ára, már "csak" 375.000 Ft. Reméljük, hogy a csökkenő tendencia folytatódik az esztendő folyamán. :D

[ Szerkesztve ]

(#15972) ->Raizen<- válasza Dhampir (#15971) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Nagyon jó ár. Csak bírna működni minden nv driverrel a gtx 1060...

[ Szerkesztve ]

(#15973) marilllyo válasza ->Raizen<- (#15972) üzenetére


marilllyo
veterán

Egy is elég ha azzal működik. :D

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

(#15974) ->Raizen<- válasza marilllyo (#15973) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Gaming profilok kellenek meg hibajavítások. :N

(#15975) [-HERO-] válasza ->Raizen<- (#15972) üzenetére


[-HERO-]
senior tag

Ar/ertek aranyban nagyon rendben van a gep.
De teny hogy eleg idegesito ez a vga driver sz@rakodas, meg hogy nem mukodik a bill vilagitas es sotetben semmit nem latok a billbol, es mivel total mas a bill mint az y510p-n igy meg eleg trukkos :D

Ma beszeltem a lenovo supportal, atpasszoltak a TMX-hez.
Mondtam hogy kossz de nincs kedvem loval kartyazni.

Esetleg ha kozben valaki hall vagy lat vagy talal valami megoldast ne tartsa magaba :)

### HΘЯsΞ PΘwΞЯ ###

(#15976) ->Raizen<- válasza [-HERO-] (#15975) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Venném is a gépet hidd el ha úgy volna mert must have kategória.

(#15977) Greentea válasza Dhampir (#15971) üzenetére


Greentea
senior tag

Már vissza is ment az ára! :DD

(#15978) marilllyo


marilllyo
veterán

Srácok!

Olyan problémával szembesültem, hogy amennyiben USB-s eszköz van dugva a notira. Pl. egy külső HDD akkor a Wifi-m nem hajlandó csatlakozni sehova.

Hallottatok már ilyenről? :Y

Kipróbáltam Ubuntu alatt. Ott a pendit meg az egeret még elbírja de a terrás HDD-t már ott sem.

Ez megér egy szervizt?

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

(#15979) Greentea


Greentea
senior tag

Elkezdett csökkenni az ára a Y520-nak. Előbb utóbb befog állni az ideapad 700 árára szerintetek?
236ezer az alap konfig az egyik helyen.

(#15980) Raruh válasza Greentea (#15979) üzenetére


Raruh
tag

Nem számít szerintem reklámnak, ha bedobom ide, hisz mindenki a legolcsóbb helyen szeretné megvenni [Itt] most csak 236 k

Viszont számomra az az érdekes, hogy nagykerben 243k az i5, 8gb, 1050M modell, win10-el,
és 227k az i5, 8gb, 1050Ti , Free dos-sal :D

Raruh voltam! ~Do or do Not, There is NO try!

(#15981) Dhampir


Dhampir
félisten

Szerintem klassz, hogy megírtátok az akciót a tájékozódás elősegítése érdekében. :)

(#15982) Dhampir


Dhampir
félisten

Y720 árak

Ezen a listán 371.000 Ft-ért a legolcsóbb. Alakulgat. :)

(#15983) plukacs7


plukacs7
aktív tag

Ide is:

Keresek y510p-t lehetoleg i7 + 755m sli kiépítésben

http://hardverapro.hu/apro/keresek_-_lenovo_y510p_i7_gt_755m_sli

Írj, ha esetleg továbblépnél y720-ra és megszabadulnál a régi csoffadt vastól :)

''Legközelebb hozok puskát'', gondolta Stirlitz. ''Legközelebb???'', gondolta a medve.

(#15984) [-HERO-] válasza plukacs7 (#15983) üzenetére


[-HERO-]
senior tag

Hol voltál amikor árultam az enyém vagy 2 hónapig... :DDD

### HΘЯsΞ PΘwΞЯ ###

(#15985) Plazmacucci válasza plukacs7 (#15983) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Amúgy miért akarna bárki magának Y510p-t, pláne két kártyásat?

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#15986) Hurkaleves válasza Plazmacucci (#15985) üzenetére


Hurkaleves
őstag

elég jó ár/teljesítmény mutatóval rendelkezik... sőt túl jó.
az igaz hogy már elavult... de játékra még mindig alkalmas és az az i7 még mindig combos bármilyen jellegű feladatra. (video vágás, ps, render, stb...)

(#15987) Plazmacucci válasza Hurkaleves (#15986) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Nincs gari a legtöbbre, valamint a tápáramkörök alulméretezettek és elpukkan itt ott. Tökre megéri.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#15988) Dhampir válasza Plazmacucci (#15987) üzenetére


Dhampir
félisten

Ha nincs már gari valamire, bármilyen gépnél gáz lehet. Szoktam olvasgatni üzleti notis topikokat is, szépen hullanak a vasak pár év után, vagy típustól, gyártmánytól függően csak a gumiszegély rothad le a kijelző körül. Jobb alkatrész ellátottsággal esetleg összelegózhatóak még némely típusok, de az sincs ingyen. Semmi sem tart örökké, főleg akkor, ha nyüstölik.

(#15989) Plazmacucci válasza Dhampir (#15988) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Igaz. De ez drága és mivel tele van mindennel tömve (3 gpu) előbb meg fog hibásodni mint egy üzleti gép. Egyszerűen nem éri meg , ép eszű ember nem vesz ilyet garancia lejárta után.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#15990) spyduck válasza Plazmacucci (#15987) üzenetére


spyduck
nagyúr

Egyet ertek! Nem tulzas ha azt mondom a tobbseget visszavettem csereigazolassal amit eladtam :(

Más: Y720 billentyűzet vilagitasra talalt mar vki normalis megoldast?

(#15991) Genius007


Genius007
őstag

Végre én is büszke tulajdonosa lettem egy Y720-nak, melybe egy 512-es 961es samsung SSD is került.
A billentyűzet világítással volt egy kis gond, mire rájöttem, hogy kell életre kelteni, de szerencsére pár óra után simán ment minden. Ehhez a Lenovo Nerve Sense programot használtam, melyben kényelmesen testre tudom szabni a billentyűzet világítást, de még a ventillátor extra sebességét is!
(Lenovo oldalról Y900-ra állitva tölthető le a program!!!)

Eddig Y700, Yoga 710-et használtam, szóval sok meglepetés nem ért, minden pöpecül megy a gépezeten, nem bántam meg, és szerencsére még jó áron is jutottam hozzá. :B

Egyedül amit meg kell szoknom, az a billentyűzet, mert kicsit másabb mint a sima Y700-ba, pláne a numpad része, de majd idővel. :)

Hang-Fénytechnika bérlés: www.szervezdvelem.hu

(#15992) Dhampir válasza Genius007 (#15991) üzenetére


Dhampir
félisten

Gratulálok a géphez!

Az Y520 billentyűzete is igen érdekesre sikeredett. :)

(#15993) spyduck válasza Genius007 (#15991) üzenetére


spyduck
nagyúr

Látom kapott már a Nerve Sense egy frissítést amióta legutóbb kipróbáltam. Működik vele a bal oldali blokk is? Mert eddig is jó volt, csak a bal oldali blokk nem akart egyáltalán világítani.

[ Szerkesztve ]

(#15994) Genius007 válasza spyduck (#15993) üzenetére


Genius007
őstag

Nálam minden világit, kész karácsonyi égő sor.
Bár azt hiányolom h zenére nem villog :DDDD

Hang-Fénytechnika bérlés: www.szervezdvelem.hu

(#15995) Dhampir válasza Genius007 (#15994) üzenetére


Dhampir
félisten

Akassz fölé egy diszkógömböt, legalább a hangulatot meghozza. :DDD

(#15996) Genius007 válasza Dhampir (#15995) üzenetére


Genius007
őstag

Diszkógömb helyett disco lámpák, hangulattal perr pill nincs gond. :DDD

Hang-Fénytechnika bérlés: www.szervezdvelem.hu

(#15997) plukacs7 válasza [-HERO-] (#15984) üzenetére


plukacs7
aktív tag

Hát nem itt. Viszont ha megírod privátban hogy milyen kiépítés volt és mennyiért ment el :) az sokat segítene :)

''Legközelebb hozok puskát'', gondolta Stirlitz. ''Legközelebb???'', gondolta a medve.

(#15998) plukacs7 válasza Plazmacucci (#15985) üzenetére


plukacs7
aktív tag

Ár-érték... Y500-am volt, elégedett voltam vele, csak elhalt víz miatt.

''Legközelebb hozok puskát'', gondolta Stirlitz. ''Legközelebb???'', gondolta a medve.

(#15999) plukacs7 válasza Plazmacucci (#15987) üzenetére


plukacs7
aktív tag

Hát most rog-okat nézegettem (egy árkategóriával feljebb) de ott is vannak horror sztorik: szerelési minőség, szervízháttér botrányok. Fene tudja.

''Legközelebb hozok puskát'', gondolta Stirlitz. ''Legközelebb???'', gondolta a medve.

(#16000) Plazmacucci válasza plukacs7 (#15999) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Persze legtöbbször ugyan az a történet csak gamer gépnél szerintem elengedhetetlen a garancia. Y510p megeszik majd 10 ampert, könnyen hibásodik. Szerintem a többi is... kell a gari ezekre meg már nem igazán van. Egy új alaplap annyiba kerül mint a gép...

Vissza kell vinnem pár kazettát.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.