Hirdetés

2024. június 22., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#8051) n000rbi válasza n000rbi (#8049) üzenetére


n000rbi
senior tag

Közben utánaolvasgatva szalagkábel-hibának tűnik... megkocogtattam a képernyő szélét és becsíkozódott, majd visszajött a kép, pár perc múlva megint el, megint kocc és most éppen megint jó...

[ Szerkesztve ]

(#8052) bornemisza válasza n000rbi (#8051) üzenetére


bornemisza
újonc

És a kocc után el is múlik a lila folt jelenség?

(#8053) #06873856


#06873856
törölt tag

Kedves Szakértők!

Segítségedet szeretném kérni. Van egy kb. 3 éves LCD Orion Tv-m. Kb. 2 hónappal ezelőtt elkezdett egy furcsa hibát produkálni. Bekapcsolás után várni kellett kb. 3-5 percet mire bejött a kép. Ez most már van, hogy 10 perc, van hogy 30 perc, de van olyan is, hogy egyből bejön a kép. Miután a kép bejön tökéletesen működik. Se a képminőségen, sem a hangon nem veszek észre hibát. Mi lehet a probléma és szerinted mennyibe kerülne a javítása?

Válaszodat előre is köszönöm
Erika003

[ Szerkesztve ]

(#8054) Atiiisss


Atiiisss
újonc

Üdv! Lenne egy Thomson projektoros tv-m aminek sorkimenője rossz.Nincs e véletlen elfekvőbe valakinek? Sorkimenő: BSC31-0103
Tv: 42kh412s

(#8055) nelsonmanian válasza nelsonmanian (#8028) üzenetére


nelsonmanian
senior tag

Erre valaki? :F

(#8056) _ak_


_ak_
addikt

Sziasztok, egyszercsak ilyen zöldes árnyalatú lett a kép az LCD tv-n: [kép] vajon javítható vagy kuka?

Let's begin, de gozaimasu!

(#8057) Lackooo84 válasza _ak_ (#8056) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Ez biztos, hogy javítható.

The Truth is out there...

(#8058) zsozsi65 válasza zsozsi65 (#8036) üzenetére


zsozsi65
újonc

Valakinek ötlete, tanácsa? :F

(#8059) n000rbi válasza bornemisza (#8052) üzenetére


n000rbi
senior tag

Lila foltról én nem írtam :) Kocogtatásnál csíkozódva, de van, hogy azonnal visszajön hibátlanul a kép másik fele is. Idővel viszont megint elmegy a kép fele.

(#8060) loofy


loofy
újonc

üdv mkinek!
van egy 3 éves LG led tvm 32''-os. az a gondom vele hogy a 2 éves gari lejárta után 3-4 hónapra egy ledcsík elszállt benne. megcsináltattam,de mondta is a szerelő hogy ezeknek ez úgymond ilyen tipusbaja,hogy valszeg el fog szállni a másik kettő is. sajnos így is lett most elszállt egy másik is.ezt már nem csináltatom meg mert nem éri meg nyilván. annak idején azért vettem LG-t ,mert öcsémnek is ez volt/van már 7 éves a tv és semmi baja sincs azóta sem.én nekem úgy látszik nem volt ilyen szerencsém a márkával.
végül is az lenne a kérdésem hogy a újabb LG modelleknél is várható ez a probléma,vagy most már kiküszöbölték ezt a hibalehetőséget,mert nem tudom hogy merjek e megint ebben a márkában gondolkodni. mert ahogy nézegettem lenne megint olyan ami megfelelne árban stb. vagy esetleg samsung? mert hugoméknak pl samsung van szintén 7-8 éve és nincs vele semmi baj
az esetleges válaszokat előre is köszi!

(#8061) NomadND1 válasza loofy (#8060) üzenetére


NomadND1
senior tag

LCD: Panasonic
OLED: LG

A Samsung féle qled szarokat messze került el.

(#8062) Lackooo84 válasza NomadND1 (#8061) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Sony...khm..... khmm...

The Truth is out there...

(#8063) Csabex


Csabex
őstag

Üdv mindenkinek,
Kérdésem a következő: Készíthetem-e a flexet, hogy darabokra vágjam az egész tv-t, vagy esetleg valakinek van ötlete, hogy mi szokott lenni a hiba ilyenkor? Annyi az előzmény, hogy volt hang, de kép semmi bekapcsolásnál... Többszöri ki - be kapcsolás után tökéletesen működött akár napokig is, ezért összeírtam az összes elkot a panelekről és be is szereztem őket nem kevés pénzért ráadásul és a napokban akartam őket kicserélni. Elko miatt lehet ilyen gond a kijelzővel? Típus: Samsung PS43D490 Előre is köszönöm a tippeket, javaslatokat.

"The quieter you become, the more you are able to hear..." ― Ram Dass

(#8064) Jolly87


Jolly87
tag

Sziasztok!

2015 év elején vásárolt (fél éve lejárt a gari) LG42 LB620V tv, bekapcsolásra, csatornaváltásra reagál, hang van kép nincs. Fekete minden. Ha pl megnyomom a menü gombot közelről nézve nagyon nagyon halványan látszódik a menü.

Háttér világítás okozza a gondot? Közeli tv szerelő látatlanba 45000 Ft-ot mondott a javításra.
Van esetleg olyan aki olcsóbb megoldást tud kínálni, vagy reális ez az összeg?!

Tibor

(#8065) itachi01


itachi01
csendes tag

Sziasztok!

Adott egy Samsung UE55ES6300-as csoda. Olyan problémával került hozzám, hogy eleinte nem volt kép, csak háttérvilágítás és hang, utána pedig már csak a stand by led villogot (5x). T-CON hibára gyanakodtam első körben. Szereztem egy UE46ES6300-as készüléket, ami szinte ugyanez panel szinten. Beleraktam csak a T-CON-t. Úgy ugyanez a Standby villogás volt, aztán átraktam a Main Board-ot is. (A tápot nem, mert az nem volt teljesen ugyanaz). Most ugyanaz a jelenség mint először, hogy hang van, TV elindul, de csak háttérvilágítás van, kép nincs. Kijelző hiba lehet? Vagy esetleg a 46"-os T-CON panelén más a szoftver? (Ebay-en ezeket a paneleket kifejezetten colra annak ellenére, hogy a típuskód teljesen ugyanaz.). Honnan tudom kideríteni, hogy a kijelző-e e hibás? Van oszcilloszkóp, plusz mindenféle műszer ami kellhet.

A válaszaitokat előre is köszönöm!

(#8066) kecsawi válasza kecsawi (#8029) üzenetére


kecsawi
senior tag

Erre valaki?

(#8067) Zotyatv válasza Jolly87 (#8064) üzenetére


Zotyatv
tag

Lehet olcsóbban is, ha csak a rossz ledek vannak kicserélve, deee.. akkor számíthatsz arra, hogy néhány hónap vagy hét után kiég egy másik és kezdődik minden elölről. Inkább 40 reálisabbnak tűnik, de ha még a szaki is hozza-viszi...

(#8068) Dugó7865


Dugó7865
csendes tag

Sziasztok lenne egy Philips tv-m ami sajnos rossz:(
szédszedtem hátha találok valami szemmel láthatót.találtm kifolyt olajat a panel alatt..esetleg zárlat vagy valami ötlet valakitől??:):)segítség:D :R :R

(#8069) Dugó7865


Dugó7865
csendes tag

Sziasztok lenne egy Philips tv-m ami sajnos rossz:(
szédszedtem hátha találok valami szemmel láthatót.találtm kifolyt olajat a panel alatt..esetleg zárlat vagy valami ötlet valakitől??:):)segítség:D :R :R

(#8070) Kernel válasza Dugó7865 (#8069) üzenetére


Kernel
nagyúr

A hűtőbordás processzor alatt van egy gumitömb, ami az alu hátlapra adja át a hőt (gap pad). Anyaga szilikongumi, hővezető adalékkal, valamint lágyító szilikonolajjal.

Idővel a ragacsos jellegű (nagy viszkozitású) szilikonolaj kiválhat a gumiból, ami teljesen ártalmatlan, semmi hibát nem okoz, szigetelőanyag.

De az a kijelző hulladéknak néz ki sajnos.

[ Szerkesztve ]

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#8071) bendeguz1981


bendeguz1981
csendes tag

Sony kdl50w828b
Sziasztok a fent nevezett tv-be kérnék segítséget.Olyat csinál hogy bekapcsolom megy kb 6-7mp utána lefagy majd újra indul ezt csinálja vagy 10x-15x mire elindul rendesen és utána megy.mi lehet az oka próbálni akartam softwert frissíteni de a legújabb van rajta 2004_3004 .köszi a segítséget

[ Szerkesztve ]

(#8072) Dugó7865 válasza Kernel (#8070) üzenetére


Dugó7865
csendes tag

Köszi a gyors választ!:)
szóval azt mondod nagy a baj? :F
Lehet rá megoldás?

(#8073) Kernel válasza Dugó7865 (#8072) üzenetére


Kernel
nagyúr

Topikgazdát kérdezd, hogy a speciális kijelzőjavító géppel tudnak-e segíteni rajta, ilyen hibákat én már nem szoktam vállalni.

Topikban szereplő egyéb kérdésekkel kapcsolatban ismét megjegyezném, hogy sajnos nem tudok válaszolni olyan hibákra, ami személyes vizsgálatot igényel.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#8074) lcdtv


lcdtv
aktív tag

Sziasztok!
Adott egy Sony Android TV, azt nem tudom mióta (szerintem a 7-es android frissítés) a TV 5 percenként bekapcsol , csak elektronikát és kommunikál a sony meg a google szerverekkel majd kikapcsol. 8 óra alatt forgalmaz 30MB-ot és minden egyes bekapcsoláskor természetesen energiát is fogyaszt 15-20W-ott. Az érdekes hogy ki van kapcsolva minden, wifi, bluetooth, google fiók, távoli vezérlés frissítés és telepítéskor nem fogadtam el semmi adatvédelmi szabályzatot köztük a sonyt sem ami figyelmeztet hogy küld adatokat. Találkozott valaki ilyennel? Esetleg megoldás?

(#8075) Messalina196


Messalina196
csendes tag

Üdv Mindenki!
Keresek SAMSUNG LTA320WT-L15 LCD kijelzőt! Természetesen hibátlant! :)

(#8076) bendeguz1981 válasza Messalina196 (#8075) üzenetére


bendeguz1981
csendes tag

helló írtam privit másik oldalon hirdetnek egyet

(#8077) Jocy


Jocy
aktív tag

Üdv mindenkinek!
Van egy LG-42LF652V tévém, aminek egy baleset következtében megrepedt a kijelzője. Decemberben lesz 2 éves.
A szerviz szerint a kijelző csere 148 ezerbe kerülne, plusz ugye a munkadíj.. :W
Így sajnos nem éri meg a javíttatás.
A kérdésem az lenne, hogy van e köztetek valaki, aki megvenné alkatrésznek?
A készülék hibátlanul működik, a kijelző repedés ellenére is, a háttér világítás sem sérült úgy néz ki.
Minden tartozéka megvan, a 2 darab 3D-s szemüveget is beleértve.

[ Szerkesztve ]

(#8078) rantotthusi


rantotthusi
tag

Sziasztok! 2013-2014 be vettem egy Samsung smart 3d led tv t model szama: UE40F6400AW 101cm es nem reg azt vettem eszre hogy a felso reszen de nem a legtetejen es a kozepetol valamivel lejjebb van ket sotet csik amitol lehet latni az adast de szeretnem megtudni mi lehet az oka?! Olyan mintha arnyek lenne vizszintesen huzodik ez a ket csik de mondom atlatszo csak zavaro azert! Megtudna mondani valaki mi lehet a baja?? Kiment a hattervilagitas abban a ket savban ? Draga lenne a javitatas??

(#8079) bexinho23


bexinho23
őstag

Sziasztok!
Van egy UE55D7000 típusú led tv, amin kb 1 éve volt alaplapcsere. Pár hónapja megjelentek rajta csíkok, amiknek a száma nem növekedett. Viszont elgondolkodtunk azon, hogy lehet érdemes lenne javítani, ha javítható és még pénztárca ügyileg sem elborult a projekt.

Csatolok néhány képet, itt látható a hiba. Foglalkozik valaki ezzel itt a csoportban?

(#8080) sali24


sali24
csendes tag

Sziasztok.

Sony 32 NX 500as tévém médiabox illetve számítógépről való játék közben ilyen képet produkál, aztán 1-2 percen belül visszajön a rendes kép.
Hd (Digi) adásoknál semmi ilyet nem tapasztaltam.
Segítségeteket előre is köszönöm!
Üdv

(#8081) axlrose32 válasza bexinho23 (#8079) üzenetére


axlrose32
őstag

Szia!
Én foglalkozom pl. kijelzőjavítással, de ezek a függőleges csíkok az említette modellnél csak kijelzőcserével orvosolhatók az esetek 99.9%-ban....az meg gazdaságtalan.

06703896891

(#8082) axlrose32 válasza rantotthusi (#8078) üzenetére


axlrose32
őstag

Hibás a kijelző!
Írj privit!

06703896891

(#8083) n000rbi válasza axlrose32 (#8081) üzenetére


n000rbi
senior tag

Szia,

LG 42LH3000-nél jött elő az alábbi probléma: bekapcsolás után a képernyő (szemből nézve) jobb felén nincs kép, tök sötét (háttérvilágítás van), megkocogtatva a jobb felső részét visszajön a kép, vagy csíkozódik, de idővel megint elsötétül.
Lehet vele valamit kezdeni a kukába dobáson kívül?

Köszi! :R

(#8084) bexinho23 válasza axlrose32 (#8081) üzenetére


bexinho23
őstag

Kicsit féltem is ettől a választól. Ebben az esetben valóban nem érdemes pénzt áldozni rá. Mindenesetre szomorú, hogy fénykorában egy ilyen drága készülék 2,5-3 év után alaplapcserés, majd rá 1 évre pedig kijelzőcserét igényel. Pedig valóban nem volt sokat használva.

Van egy 2007-es középkategóriás 1080p-s LG LCD TV a családban. Na az a mai napig napi 8-10 órában biztos üzemel. Illetve egy másik LG LED TV, az se felsőkategóriás, de az is lassan 4 éve problémamentesen működik. Persze mindig benne van a pakliban, hogy egy elektronikai készülék bármikor tönkremehet, de egy felsőkategóriás készüléktől kevésbé várná az ember.

Köszönöm a gyors választ. :)

(#8085) M1k133


M1k133
tag

Tisztelt axlrose32!!

Készülékem következőt produkálja: Bekapcsolás után 2-3mp-re bejön a kép majd kikapcsol és ezt csinálja folyamatosan még nem áramtalanítom.
Komplett Main board csere oldja csak meg , vagy javíthatók , esetleg Neked van-e most és ha igen , mennyibe "fáj" ??

Típus :Samsung 40D5500

Választ előre is köszönöm!!

Üdv,
Miklós

--== M1k133® ==--

(#8086) Zt


Zt
újonc

Kedves Axlrose32!

PS-42C62H t. Samsung plazmatévém nem kapcsol be. Kb. 2,5 éve nem használtuk, most szerettük volna újra befogni gyerekeknek 2. tévének, de nem kapcsol be, nem világít a kerek, kék bekapcsológomb, távirányítóra nem reagál.

Van valami tipp?

Előre is köszönettel!

(#8087) Tegla80 válasza bendeguz1981 (#8071) üzenetére


Tegla80
addikt

Szia
Sogornak volt ilyen hibaja nem reg a 42w828 tv-vel.....
Gyari beallitasok visszaallitas segitett csak mert elotte probaltam fw is frissiteni vagyis frissitettem is ujabbra ,de attol nem jott rendbe. (Elotte fenykepezd ki a kepi es egyeb beallitasaid mert minden elveszik es gyari alap lesz minden.)
Amugy nala volt olyan is,h a hdd-re olyan film kerult amit nem szeretett es attol indult ujra.A filmet leszedve megszunt a problema. (de nalad most gyari visszaallitas kell.....ez tuti ;))

Az enyem 50w828 is be be lassul mostanaban menuben igy En is megcsinalom majd mert idonkent amugy sem art(sot sztem ajanlott is lenne ) ezeknel az "okostvknel".

[ Szerkesztve ]

Sony® & PlayStation®

(#8088) csuhas


csuhas
újonc

Sziasztok,
2015-ös LG 42LB5500 tv kijelzőjén egy hete úgy jelenik meg a kép, hogy vízszintesen minden 5-ik sor pixeljei folyamatosan világítanak.

A színek ismétlődnek a kijelző teljes szélességében, kék, piros, szürke, bordó, kék, piros, szürke, bordó, ...
A köztük lévő hibátlan 4 sor tökéletesen működik és ezért távolabbról úgy látszik, mintha jó lenne a kép.

Sajnos már lejárt a garancia és jó lenne tudni, hogy ez minek a hibája, javítható-e és kb. milyen áron?

Köszönöm a segítségeteket.
PL

(#8089) Messalina196


Messalina196
csendes tag

Üdv!
Mi a különbség a két kijelző között?
Samsung:
LTA 320 WT-L15
LTA 320 WT-L16

(#8090) Kiscukika


Kiscukika
újonc

Hello! Segítségre lenne szükségem. Samsung ue46es7005 típusú tv kijelzőn közepétől jobb oldala felé csíkos a kép. Mi lehet a hiba oka? Mennyi lenne kb a javítás? SOS köszi előre is.

(#8091) mc-4


mc-4
aktív tag

Sziasztok!
Kicsit tág az infó,de hátha...
Van egy 2012-es samsung ue40eh5300 és azt produkálja, hogy távval be kapcsol de mást nem tudok csinálni vele.
Kikapcsolni kihúzással lehet.

(#8092) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Sziasztok!

Bár egyelőre nem tudom, hogy "hiba" e egyáltalán, vagy, hogy mennyire lehet az, de Ide is belinkelem: [link]

Köszi a válaszokat!

(#8093) bbronn


bbronn
csendes tag

Sziasztok! LG tv-m képét próbáltam lefényképezni. Csak világos (fehér) hátterek esetén láthatóak egymástól szabályos távolságra több sorban elhelyezkedő körök. Gondolom a háttérvilágítás, de normális ez így? Kb. 2 éves a TV, kb. 1 hónapja vettem észre, ekkor kezdtem el nézni a Trónok harcát. Az északi, havas jelenetek alatt tűnt fel. Előre is köszönöm a válaszokat!

[link]

[ Szerkesztve ]

(#8094) Kernel válasza bbronn (#8093) üzenetére


Kernel
nagyúr

Sőt, még több is látszik:

Pláne, ha növelem a kép kontrasztját:

Nem szokott így látszani, legalábbis nekem nem tűnt még fel. Legközelebb majd jobban megnézem.

Ha nem volt soha szétszedve, akkor még azt sem lehet mondani, hogy rosszul rakták volna össze a diffúzor lapjait.

Diffúzorlencse kétféle szokott lenni az LG-nél:

Az első domború, a másik egy éles peremű, homorú lencse. Utóbbiról el tudnám képzelni, hogy az élei átlátszanak. Noha elvileg direkt azért találták ki, hogy ez ne fordulhasson elő.

Mindent összevetve, szerintem ezen úgy tudsz változtatni, hogy veszel egy másik TV-t.

Háttérvilágítás csökkentése nem befolyásolja?

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#8095) bbronn válasza Kernel (#8094) üzenetére


bbronn
csendes tag

Igen, láttam én is hogy több sorban is látszik. Így, hogy látom a képeidet biztos, hogy a háttérvilágítás lencséi látszódnak át valahogy. Állítgattam fényerőt, kontrasztot, háttérvilágítás fényerejét, de nem tűntek el. Júliusban volt 2 éves a tv, megnéztem, LG 42LB670V a pontos típusa.

Igazából annyira nem zavaró, csak fehér háttéren látszik, különben nem. De 100%, hogy amikor vettem, nem volt még ilyen, mert biztos, hogy észrevettem volna.

(#8096) Zotyatv válasza bbronn (#8095) üzenetére


Zotyatv
tag

Szerintem nézesd meg egy szakival, aki szétszedi és belenéz. Persze ez jár némi költséggel, de szerintem megéri.

(#8097) Kernel válasza Zotyatv (#8096) üzenetére


Kernel
nagyúr

Mit nézel rajta? Itt van pár hasonló, nézegesd:

Láthatod, hogy a felső domború lencsék másképp világítanak, mint az alsó, homorú lencsék, ami egyes LG kijelzőkben is szokott lenni.

[ Szerkesztve ]

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#8098) juhász


juhász
újonc

szia irtam egy privátot

(#8099) juhász


juhász
újonc

mi lehet a hibaa?

(#8100) Ricko


Ricko
tag

Sziasztok!

Van egy állványos, hangfalakkal szerelt, NEC PX50XM3 plazma monitorom, amelyet TV-nek használok. Egyik nap miközben ment rajta egy műsor, egyszer csak fekete pontok kezdtek el megjelenni a kijelzőn és végül ezek teljesen elsötétítték azt. Azóta bármelyik inputra kapcsolok sehol nem jelenik meg semmi. Hang van. Menü, hangerős sáv sem jelenik meg.
Szerintetek mi baja lehet és vajon költséges lenne a javíttatása? :F

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.