Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1651) axlrose32 válasza accobra427 (#1650) üzenetére


axlrose32
őstag

Szia!
Van itt egy hasonló, sajnos valószínűleg processzoros...mármint ez.
A Tiédet még ne temessük el.

06703896891

(#1652) Neo85


Neo85
tag

Helló olyan gondom van hogy a gépre rá van kötve a tv hdmi kábelal, és ugrál a kép közbe közbe. Egér mozgatásra katintásra görgetésre. Vagy a tv vagy a monitor ugrál és idegesitő.Mi lehet a baj?De ha csak az eggyik üzemel akkor jó, tehát a tv is és a monitor is jó.

(#1653) gavo69


gavo69
csendes tag

Kedves Axlrose32!

Egy 10 éves Thomson projektoros tv szeretne meggyógyulni, nem tudom gyógyítható-e a betegsége...
Bekapcsolás után nem sokkal -pár másodperc és 3-4 perc között változhat- kikapcsol a készülék ill. elsötétül és se kép se hang!
Mit gondolsz, orvosolható a baj és ha igen, akkor mekkora anyagi áldozattal járhat?
Válaszodat előre is köszönöm, tisztelettel:

Gavodi Zoltán

(#1654) axlrose32 válasza gavo69 (#1653) üzenetére


axlrose32
őstag

Szia!
Pontos típus kellene, illetve meg kellene számolni mennyit villog a stdby led miután leállt.

06703896891

(#1655) Gizmo94


Gizmo94
veterán

Bocs, inkább privátban küldtem. :)

[ Szerkesztve ]

(#1656) rafru


rafru
csendes tag

Szia
Samsung PS43D450A2WRXU tv-m csak hangot adja semmi kép nem jelenik meg. Fekete az egész ekrán. Mikor bekapcsolom akkor egy pillanatra az alján végigfut egy képkisérlet de nem jön be semmi csak elsötétedik . Hang az tökéletes. Van esély rá hogy javítani? Ha igen milyen árkalkulációval?

(#1657) axlrose32 válasza rafru (#1656) üzenetére


axlrose32
őstag

Szia!

Sorrendben ami a leggyakoribb y-main y-buffer hiba.
Pontos költséget nehéz mondani, egy behatóbb vizsgálat kellene.
Sötétben indítva nem dereng a kijelző? Vagy teljesen elsötétül?
Ez már egy támpont lenne.

[ Szerkesztve ]

06703896891

(#1658) Zirowe


Zirowe
nagyúr

Sziasztok, adott egy 32ld550es tv, ami egy ideje furcsán viselkedik, gyakran kikapcsol, majd rögtön vissza.
Dvb-t nézés közben gyakran megy sokáig, majd mondjuk elkapcsolva egy adóra (mindegy melyik) rögtön elkezd kikapcsolni, majd vissza.
Pendriveról való nézéskor van (3 régivel használjuk), hogy lemegy egy film, de van, hogy közben vagy már indításkor ki majd visszakapcsol.
Hdmiről a legstabilabb, ott nagyon ritkán kapcsol csak ki és vissza.
Lg lcd topicban először azt mondták, hogy a lejátszani kívánt filmek hibája, majd táppanel problémát mondták erre.

Közben kicsit változott a felállás: vettem egy új pendriveot (előzőleg két usb 3 és egy usb-s memkártya olvasóval volt használva, az új pen is usb 3as), rámásoltam a korábbi filmeket, és azóta nem kapcsolt ki még egyszer se usb lejátszás közben.
Meg most júniusban először kezdtem el használni a kábel rendezőjét (tápkábel ettől kicsit meghajlott), abból most kivettem a kábeleket, illetve szétcsavaroztam, hogy megnézzem milyen táppanel kell, és kicsit portalanítottam belül.
Az antenna kábele fent két felé van osztva, az egyik megy a tv-be, a másik a másik szobában lévő stb-be (wayteq hd95cx). Az stb-ben az antenna erősítés ki van kapcsolva és kb 3 héttel azelőtt kezdtük el használni, hogy ezek a problémák előjöttek volna (ezért nem láttam kapcsolatot közte).
Mostanában kihúzom a kábelt az stb-ből (csak a film lejátszás miatt van, ritkán nézünk vele rendes tv-t), ha megy a tv a másik szobában, és mintha dvb-t nézés közben nem kapcsolgatna ki a tv.
Illetve a két régi usb3 pen-t egy ideje nem látja az stb, se a mobilom otg kábellal, pc látja rendesen, tv is, csak ugye nemrég kezdte a kikapcsolást.

Tudom kicsit bonyolúltan írtam le, de próbáltam mindent belefoglalni.
Most kihúzva tartom az antennát az stb-ből (vagy ha az használva van, akkor a tv-ből) és az új pen-el jó a film nézés.

Kérdés az, hogy mi volt a baja?
Most már rendben van-e vagy lehet még problémára számítani?

Amúgy kb 2-3 hét múlva megy vissza a tv Bp-re (most falun van a nyaralóban), ahol jövő nyárig csak upc analóg kábeltv-vel lesz használva és az usb port sem lesz használva.

[ Szerkesztve ]

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#1659) Zirowe válasza Zirowe (#1658) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Ja, még annyival tudom bonyolítani, hogy az usb-s memkártya olvasó néha (nagyon ritkán, 50 fileból kb 1x) néha fagyasztja az stb-t, ami újraindul, de bootolás közben lefagy, a többi két régi usb 3ast már írtam, hogy nem látja (az új usb 3ast látja rendesen), pc-n és egreat r6s pron mindegyik ok.

A tv az új pen előtt bedugott pen nélkül is ki bekapcsolt.

[ Szerkesztve ]

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#1660) axlrose32 válasza Zirowe (#1659) üzenetére


axlrose32
őstag

Szia!
Aki ezt bevizsgálás nélkül megmondja, az látnok.
:K
Mondjuk még korán van, így nem tudtam teljesen feldolgozni a sztorit, dél felé még egyszer elolvasom.

06703896891

(#1661) Zirowe válasza axlrose32 (#1660) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Ok, köszi.

Amúgy nem tudom ez segít-e, de a táppanelen egyik kondi sem púpos, illetve az alaplapon sincs meglazulva egyik csatlakozó sem.
A tv pedig egy túlfesz elleni védelmes elosztóba van dugva egy sima hosszabbítóval.

[ Szerkesztve ]

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#1662) axlrose32 válasza Zirowe (#1661) üzenetére


axlrose32
őstag

Szia!
Az, hogy nem "púpos" még nem jelenti azt, hogy jó is.
Viszont a hiba a mainboardon keresendő szerintem, ráadásul sajnos nem a "lazulás" lesz a gondja.
Amit megtehetsz, egy szoftverfrissítés (reméljük nem áll le közben), a többi szervizre tartozik.
Ha megírod merre laksz ajánlok valakit.

[ Szerkesztve ]

06703896891

(#1663) Zirowe válasza axlrose32 (#1662) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Viszont most már majdnem egy hete nem volt kikapcsolás.

Megvárom hogy reagál a upc kábeltv-re.

Amúgy gari már nincs rá, és a moszkva térhez vagyunk közel.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#1664) gavo69 válasza axlrose32 (#1654) üzenetére


gavo69
csendes tag

Szia!

Ezt olvasom a hátulján: Thomson 42 KH 412 S
Type 476X/ETC210 EN
4 villogás és utána 6 villogás a kikapcs után...

Köszönettel várom válaszod:
Gavodi Zoltán

(#1665) GNoRbY888


GNoRbY888
csendes tag

Hello. Toshiba 19AV713B tipusú lcd tv bekapcsolást követően egy kis idő elteltével vertikálisan becsíkozódik, hangszóró hangosan zúg majd újraindul a tv. 3-4 ilyen újraindulást követően már rendesen dolgozik a tv akár egész nap is. A hiba csak úgymond hidegen jön elő. Tehát amikor már működik valamennyi időt, utána már nem csinálja. Valakinek valami ötlete, hogy mi lehet a hiba? Tv hangszórója le van halkítva teljesen, és mégis hallatszik ez a zúgás vagy mi. Amúgy 5.1-re van kötve a upc box, azért hallatszik a hang mikor a tv kikapcsol.

[Toshiba 19AV713B ]

[ Szerkesztve ]

(#1666) axlrose32 válasza GNoRbY888 (#1665) üzenetére


axlrose32
őstag

Szia!
Én az IP-board-dal (táp-inverter) kezdeném.

06703896891

(#1667) GNoRbY888 válasza axlrose32 (#1666) üzenetére


GNoRbY888
csendes tag

Kösz. Majd ha lesz időm szétkapom és belenézek :R

(#1668) #97020672


#97020672
törölt tag

Szia!

Egy LG 42PX11 controlját kellene frissíteni.
Megoldható?

Üdv.

(#1669) GNoRbY888 válasza axlrose32 (#1666) üzenetére


GNoRbY888
csendes tag

Na sikerült szétszedni, de közben rájöttem még valamire. Tesztelgettem a bemeneteket. Scart-on és chinch-en ugyanezt csinálja. VGA-n is csinálja de hang nélkül, viszont mikor szétszedtem akkor magában próbáltam, nem volt rágyugva semmi. Úgy nem jön elő hiba. Usb-t is próbáltam, képeket, zenét lejátszani, akkor se jelentkezett hiba. Szóval ha magában működik akkor táp részen szerintem nincs gond, csak akkor ha scaler részen rákötök valami bemenetet... Kondik jónak néznek ki, de majd kimérem őket ha lesz időm. Valami ic végett nem csinálhatja ezt? Vagy mi szokott elmenni ilyenkor? Találtam egy jó kis leírást hibákról.

(#1670) Dolceboy


Dolceboy
csendes tag

Sziasztok!

Nekem egy Samsung plazma tévém van ami kb 4 éves.Egyik hajnalba mikor lefeküdtem beállítottam a sleep módot 30 percre,mikor elaludtam vagy ment a tv vagy nem,de volt egy kisebb áramszünet ami még a kinti órát is leverte!mikor felkeltem visszakapcsoltam és mikor be akartam kapcsolnia tv-t semmire nem reagál!A kis Led ég meg villog ha nyomkodom a távirányítót,de nem kapcsol be semmi hangot nem hallani felőle!

Mi lehet a hiba?

Köszönöm a választ előre is!!

(#1671) axlrose32 válasza Dolceboy (#1670) üzenetére


axlrose32
őstag

Szia!
Ez egy jó kérdés, bevizsgálás nélkül nem fog menni.
Írj szerintem egy privátot és megbeszéljük a részleteket!

06703896891

(#1672) Maranatha


Maranatha
csendes tag

Üdv!

Most vennék egy pixelcsík hibás PDP-ét a Ps50C490-es plazma tévémbe, mert a fiam betörte a kijelzőt. A kérdésem az, hogy tudsz-e valakit aki a pixelcsík hibát ki tudná javítani s ha igen, milyen áron szokott ez kb. menni? Szívesebben nézném hiba nélkül. A PDP-ét 13eFt-ért kapnám meg.

Köszi

Asrock B760 Pro RS, i5 12400F

(#1673) axlrose32 válasza Maranatha (#1672) üzenetére


axlrose32
őstag

Szia!
A keresett kijelző típusa?

Nem lehet plasma csíkhibát százszázalékosan...ezt el kell felejteni, mert csalódás lesz.

06703896891

(#1674) Maranatha válasza axlrose32 (#1673) üzenetére


Maranatha
csendes tag

Üdv

Akkor milyen lehetőségek vannak?

1. pontok maradnak vissza?
2.kisebb csíkok lesznek?
3.foltos marad a helyén?
4.csak bizonyos esetekben tüntethető el?

Én azt az infót kaptam, hogy IC-ét kell cserélni, mert coff hibás és állítólag van aki foglalkozik ezzel.
Mi lehet az igazság?

A kijelző típusa: S50HW-YB06
dátum:2011.01.10.

Asrock B760 Pro RS, i5 12400F

(#1675) KJani2013


KJani2013
csendes tag

Szia!

Nem sokat üzemelt 6 éves LG plazma 42PX-3RVB PDP42V7 a mellékelt tünetet produkálja.
Tápban kondik cserélve,YSUS 15V-os segédtápban szintén,a feszültségek rendben.
Uri Geller kézrátéttel a panelek hűtőbordái üzemmelegek /persze ez még nem jelent semmit/.
Egyébként be kellett sötétíteni,hogy értékelhető??? fotó készüljön.
Vajh hol lehet a betegség gócpontja?

Előre is köszi!!!

(#1676) Tomtotom


Tomtotom
senior tag

Sziasztok!
A problémám egy LG L9 mobiltelefonnal van. A kijelző bal oldalán kb. 1 cm-re a szélétől a teljes képernyőn egy halvány hajszálvékony függőleges csík fut végig, de ez a csík felveszi a kijelző színeit, csak abban a csíkban sötétebb a kijelző, mintha az a csík kb. 30% fényerőn maradt volna, mikor a kijelző 100%-on van. Szerintetek ez kijelző probléma? A telefon töltése közben ez a csík eltűnik, és ahogy merül, úgy erősödik vissza. Köszönöm a segítséget előre is.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy Watch, OnePlus 8t

(#1677) axlrose32 válasza KJani2013 (#1675) üzenetére


axlrose32
őstag

Szia!
Z-sus?

06703896891

(#1678) axlrose32 válasza Maranatha (#1674) üzenetére


axlrose32
őstag

Szia!
Van alapja.
A cof cseréjét én nem vállalom.
Ha gondolod megadom az ember elérhetőségét.

06703896891

(#1679) axlrose32 válasza Tomtotom (#1676) üzenetére


axlrose32
őstag

Szia!
Sajnos telefonokkal nem foglalkozom.

06703896891

(#1680) Tomtotom válasza axlrose32 (#1679) üzenetére


Tomtotom
senior tag

Köszi, de szerinted ez lehet LCD probléma?

Samsung Galaxy Watch, OnePlus 8t

(#1681) Kollár Tamás


Kollár Tamás
csendes tag

Szép Napot!
Van egy Samsung plazmám ami mindig max hangerőn kapcsol be.
pontosabban 100-ig van a max, ez meg 220-230-on kapcsol be és innen kell lehalkítani.
A halkító csík ikonja ott marad a képernyőn. Ebben kéne segítség.
Andrew

(#1682) karokatona


karokatona
csendes tag

Sziasztok!
LG-42PC3R típusú plazma TV-nk meghibásodott. Kép nincs, hang van.
Gazdaságos lehet a javítása?
Üdvözlettel : karokatona

(#1683) axlrose32 válasza karokatona (#1682) üzenetére


axlrose32
őstag

Szia!
Feltehetően Y-sus probléma.
Gazdaságos persze, írj privátot és felvázolom a lehetőségeket, új panel, vagy a régi felújítása hybriddel, ez utóbbi az olcsóbb verzió.

06703896891

(#1684) #52049664


#52049664
törölt tag

Szia.Nekem volna egy tesla 26lcd38whd tv-m és az a gond vele hogy bekapcsolás után pár perc mulva lekapcsol standby-be,bekapcsolom eljátszuk ezt kb 3x,4x aztán utánna már megy rendesen.Szerinted mi okozhatja ezt?mire tippelsz?előreis kösz!

(#1685) axlrose32 válasza #52049664 (#1684) üzenetére


axlrose32
őstag

Szia!
Gondolom valami török béléses cucc.
Tápegység hiba, mainboard hiba.
Írj privit és megbeszéljük.

06703896891

(#1686) TomiLi válasza axlrose32 (#1685) üzenetére


TomiLi
addikt

Szia!

Olyan kérdésem lenne,h vettünk egy Samsung 3D smart led Tv-t.
Digi kábelen jön az adás,és az összes csatorna szellemképes.
Teljesen mindegy,h mit,hova állítgatok a minőségen nem tudok javítani.
Az előző tv-be visszatéve az antennát, minden tökéletes.
Most nemtudom,h az adás minősége vagy a Tv nem jó.

Valami ötlet?

Köszönöm.

Bogyóka

(#1687) axlrose32 válasza TomiLi (#1686) üzenetére


axlrose32
őstag

Szia!
Hülye kérdés, de ha felveszed a szemüveget akkor is?
Mert ha nem, akkor be van kapcsolva a "2D to 3D" átalakítás a menüben.
A tévé típusa nem "Samsung 3D smart led Tv" hanem van egy modell száma ami UE-vel kezdődik.
Annak birtokában okosabbat is lehet mondani, mert némely szériának volt néhány gyermekbetegsége.

06703896891

(#1688) TomiLi válasza axlrose32 (#1687) üzenetére


TomiLi
addikt

Szia!

Igazság szerint egy kollégám problémája a TV hiba, én is kérdeztem tőle ezt a 2 to 3D dolgot, de azt mondta, hogy az tuti nincs beállítva. (gondolom alapból nem lehet beállítva, amikor megveszi az ember a Tv-t, aztán ki tudja)
Utána érdeklődöm a típusnak, és akkor tényleg könnyebben tudsz segíteni! Amit köszönünk szépen!

Bogyóka

(#1689) Shark195


Shark195
csendes tag

Hello axlrose32!

Egy Technika 32"-os LCD tv-vel vannak gondjaim, 6-7 éve vettem a tesco-ban eddig működött tökéletesen, most meg nem kapcsol be.. Készenléti led világít, be szeretném kapcsolni és villog a led (jelenleg 1 villanás majd világít) tegnap 3 villanás után kezdett világítani.. Leszedtem a hátsó burkolatot és észrevettem egy kábelcsatit ami félig volt csak rajta a panelen, rádugtam teljesen (nem biztos hogy ez összefügg a hibával) és beüzemeltem a tv-t, LÁSS csodát müködött 3 órán át, majd megint kikapcsolt ezt követően be-be lett kapcsolva a működési idő folyamatosan rövidült.. A kép egyébként szép tiszta a hang jó, csak jelenleg power gomb megnyomása után 1-et villan a led majd világít, bekapcsolom megjön a hang a kép bevillan és STANDBY üzemmódba kerül újra... Mi lehet a gond? Tudnád -e orvosolni és mennyiért? Válaszod előre is köszi :R

(#1690) axlrose32 válasza Shark195 (#1689) üzenetére


axlrose32
őstag

Szia!
Orvosolható, típushiba.
A kollégámat ajánlom privátban, rögtön küldöm az üzit.

06703896891

(#1692) Tegla80 válasza axlrose32 (#1691) üzenetére


Tegla80
addikt

Sok sikert az "Új életedhez" . :C

Sony® & PlayStation®

(#1693) tomsza999


tomsza999
csendes tag

Axel, vagy Gábor,

Újabban a Samsung UE40D7000 tv-m ilyen piros árnyékszerű csíkokat produkál általában sötét árnyalatokon. Van hogy teljesen jó a kép, az utóbbi két hét során nem jelentkezett a hiba, viszont két napja megint rossz.
Csak a képernyő középvonalától balra csinálja minden jelforrásnál. Valamilyen diagnózis felállítható?

Köszi.
[L:/dl/upc/2013-09/23/371953_psyxjb6w4fzavkea_13090022.jpg](IMG:/dl/upc/2013-09/23/371953_psyxjb6w4fzavkea_13090022.thumb.jpg)(/IMG)[/L]

(#1694) tomsza999


tomsza999
csendes tag

Még egy kép:

[ Szerkesztve ]

(#1695) axlrose32 válasza tomsza999 (#1694) üzenetére


axlrose32
őstag

Szia!
Innen nézve t-con hiba, vagy a t-cont a kijelzővel összekötő flatkábel csatlakozójának kh-ja.
Általában csere nélkül orvosolható.
Viszont eme műremek elvileg még garanciás, nem?
Ha kéred megadom a Gábor számát és gyorsan szakszerűen és nem túl fájdalmasan orvosolja.

06703896891

(#1697) g0dzilla


g0dzilla
csendes tag

Üdv, Gábor! Remélem hamarosan ügyfeled leszek! :D

(#1698) tomsza999 válasza axlrose32 (#1695) üzenetére


tomsza999
csendes tag

Köszönöm a gyors diagnózist. Értékcsökkentként vettem 1 év garival 1,5 éve. Gondolom tudták mennyit vállalhatnak rá...

Zalaegerszegen nincs véletlenül hozzáértő ismerősötök?

[ Szerkesztve ]

(#1699) tomsza999 válasza axlrose32 (#1695) üzenetére


tomsza999
csendes tag

A flatkábelek csatiját többször oldottam, megmozgattam, visszazártam, semmilyen hatása nem volt a jelenségre.

Gábor, igénybe venném a szakértelmedet. Fel tudnánk venni a kapcsolatot?

A helyi erők (márkaszerviz) vezérlőpanel cserével riogatnak, anélkül, hogy egyáltalán szétkapták volna a tv-t. Nem győztek meg a határozottságukkal, meg persze a várható költséggel.

(#1700) internation


internation
csendes tag

Sziasztok!

Szükségem lenne egy jó szakira....

Lenne egy LG projektor-projektoros tv-m

Típus LG RE-39NZ43RB amiben elvannak csúszva a színek, menthető, ha igen mennyibe fájna?

illetve egy Samsung LE32c450 e1w amin 10cm-ben érdekes dolgokat csinál a kép, fotó:

122 pozitív és 0 negatív értékelés

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.