Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1251) axlrose32 válasza kotipeti (#1250) üzenetére


axlrose32
őstag

Szia!
Ez egyből kiderül a display szétbontása után.
Amúgy igen, lcd hiba.

06703896891

(#1252) Nic!{


Nic!{
tag

Sziasztok!

Van 32LG2000 32" tv-m, és a táp rész hibás benne, és az lenne a kérdésem, hogy ha egy 42LG2000 42" tv-nek a táp része jó lenne-e bele? Nemigazán egyformák kinézetre, illetve a P/N sem egyezik rajtuk.
Vagy van itt valaki aki tud hozzá szerezni működő táprészt, vagy javítani esetleg? Az enyémnek az a hibája, hogy néha bekapcsol de néha nem, de leggyakrabban nem szokott bekapcsolni, csak villog alul rajta a led, illetve mióta volt egy kókler szerelőnél azóta kikapcsolás után magától visszakapcsol.

(#1253) axlrose32 válasza Nic!{ (#1252) üzenetére


axlrose32
őstag

Szia!
Javítható az eredeti táp is, és befaragható a donor is.

06703896891

(#1254) Tattoo70


Tattoo70
csendes tag

Üdvözlet! Segítséget szeretnék kérni. Van egy "SAMSUNG SP50L6HX" projektoros tv-ém és a kép fényereje gyengült, nem igazán erős, a megszokotthoz képest, ha ráállítom 100%-ra, akkor nem élvezhető a kép. Mi lehet az oka, orvosolható e egészséges anyagi kereteken belül. Kös :R zönettel, István

(#1255) axlrose32 válasza Tattoo70 (#1254) üzenetére


axlrose32
őstag

Szia!
A fényforrásban hány üzemóra van?
Átlag 4-6000-et mennek el, a vége felé gyengül a kivetített kép fényereje. Megnő a fényforrás UV sugárzása, ami miatt megég a vetítőrendszer, jellemzően a polár szűrő. Szerintem itt is ez van.
Keress meg privátban és elmondom a lehetőségeket!

06703896891

(#1256) kenilej


kenilej
csendes tag

Sziasztok!
Segítséget, tanácsot és remélhetőleg megoldást szeretnék kérni erre a csodára.
Képek és a típus is mellékelve.
Amennyiben javítható, akkor egy kedvező árat és egy kellemes határidőt is.
Üdv
Gabi
:))

(#1257) kotipeti válasza Nic!{ (#1252) üzenetére


kotipeti
csendes tag

!

[ Szerkesztve ]

(#1258) kotipeti válasza axlrose32 (#1251) üzenetére


kotipeti
csendes tag

Szia!
Köszi a választ. Majd telefonon egyeztetünk a javításról.
További szép napot!

(#1259) baderoli


baderoli
tag

Sziasztok!
Esetleg ismertek valakit aki be tud szerezni lcd kijelzőt? Sajnos betört és nem tudok/akarok másik tv-t venni.
A tv egy Grundig 32 VLE 4041c a panel LTA320AN01-001
Üdv!

(#1260) Szucsek


Szucsek
csendes tag

Sziasztok!
Olyan jellegű problémám lenne ( nem beégés , ghosting ) hogy a minap vettem ( péntek délután 6kor hozták ki 25-én ) egy Samsung PS51F5000-et és egy pixel mindig más színű mint lennie kéne ( kivéve piros szín esetén ) ez pixel garancia lesz vagy általános garancia illetve milyen hiba? Másod sorban az első bekapcsolásnál igen érdekesen jött be a kép... olyan volt mint ha a kép egy része ( kb 30 cm átmérőjű szabálytalan de összefüggő részen ) akkor töltődött volna fel gázzal. Ez normális vagy nem igazán így kellet volna történnie? Ha rossz helyre írtam akkor linkelnétek helyes topicot? köszi

(#1261) axlrose32 válasza Szucsek (#1260) üzenetére


axlrose32
őstag

Szia!
Jó helyre írtad..
Hát plazma, pöttyösödhet és fog is.
Szerintem együtt lehet élni azzal az egy pöttyel, még három év és úgyis gyarapszik majd.
De hívd fel a samsung CallCentert 06-80-SAMSUNG, megmondják mit lehet tenni!

06703896891

(#1262) Kocska89


Kocska89
tag

Sziasztok lenne egy Samsung UE46D6500 a képeken látható hibával. Kijelző típusa : LTJ460HW01-J
Javítható?



(#1263) Dictator^


Dictator^
veterán

Érdeklődnék, hogy ez mi lehet? Kosz? Mert csak rátöröltem nevdes cuccal, de nem jött le. <-Nagy képhez katt ide!
/Ha nem esne le, a képernyő közepén van egy fekete szerű folt, ami csak ilyen szürke, "fekete" képernyőnél látszik.

[ Szerkesztve ]

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#1264) apus12


apus12
csendes tag

Szia kaptam egy Orion LCD PT32S tévét.Olyan hibával hogy a képernyő teljesen sötét viszont hang és minden más működik. Annyit tudok még hogy bekapcsolás után pár percig működöt majd elsötétült és csak hangja van .Kérdésem hogy menyiért javítható, előre is köszönöm :K

(#1265) axlrose32 válasza Dictator^ (#1263) üzenetére


axlrose32
őstag

Szar a kijelző?
Ja igen kérdés volt, tehát a válasz kukás a kijelző.

06703896891

(#1266) Dictator^ válasza axlrose32 (#1265) üzenetére


Dictator^
veterán

Ár? Az mit jelent? Igazából Fehérebb árnyalatnál nem látszik, max olyan fekete-szürkésnél..
LE32A551

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#1267) Tézé81


Tézé81
tag

Sziasztok,

van egy Samsung PS-42C62H típusú plazma tévém, használtam vettem, és tudom, h volt már javítva (de nem tudom, h milyen hibával). Már amikor megvettem, már akkor is csak úgy kapcsolt be, hogy megnyomtam a távirányítón a bekapcsot, kattant valami a tévében (relé?), majd még egyszer rá kellett nyomni. Aztán a helyzet fokozatosan romlott (kb. 1 éve van nálam), egyre többet kellett nyomogatni, szenvedni, h bekapcsoljon (elsőre mindig egy van egy kettős kattanás, majd a "rányomogatásnál" nincs). Ma este eljutottam odáig, hogy feladtam, inkább megyek aludni tévézés helyett :(

Amikor szóltam az előző gazdának (jó barátom, nem csap be), azt mondta, lehet h kevés áramot kap. Van ilyen?

Tud valaki segíteni, h mi lehet a baja?

Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#1268) axlrose32 válasza Tézé81 (#1267) üzenetére


axlrose32
őstag

Szia!
Írj egy privátot, megadom a számom, felhívsz és elmondom a lehetőségeket.
Nem lesz fájdalmas a javítás, megígérem.

06703896891

(#1269) axlrose32 válasza Dictator^ (#1266) üzenetére


axlrose32
őstag

Szia!
Azt jelenti, hogy vagy megbarátkozol vele, vagy ki kell cserélni a kijelzőt.
Egy ebbe való vagy befaragható FHD display ára kb. 30-35000Ft.

06703896891

(#1270) haverok01


haverok01
csendes tag

Helló
Nekem egy LG 37lg7000-es tv-m van ami reggel még hibátlanul mülködött, délután mikor bekapcsoltuk nem volt kép csak feketeség és pár vonalba fekete fehér sáv ami néha kivilágosodik néha besötétöl. Hang az van.
Mennyire lehet nagy a baj?

(#1271) axlrose32 válasza haverok01 (#1270) üzenetére


axlrose32
őstag

Szia!
Elég nagy, kijelző vagy t-con hiba.
De a jó hír, hogy mindkettőt gyógyítom ennél a típusnál is.

06703896891

(#1272) Rivaul


Rivaul
addikt

Üdv.
Samsung LE40A656
Erősen szellem képes. Fali monitorként volt használva. Drága javíttatni?


axlrose32

Várom. Thx :R

[ Szerkesztve ]

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#1273) axlrose32 válasza Rivaul (#1272) üzenetére


axlrose32
őstag

Szia!
Nem drága, írok privátot.

06703896891

(#1274) haverok01 válasza axlrose32 (#1271) üzenetére


haverok01
csendes tag

És a javitás mennyi lenne nagyságrendileg? Valamint időbe és helyilg hogy lnne megoldható?

(#1275) axlrose32 válasza haverok01 (#1274) üzenetére


axlrose32
őstag

Kattints a "privát üzeneteim" fülre, 19:03-kor megírtam!

06703896891

(#1276) pali020


pali020
csendes tag

Sziasztok!

Van egy Samsung sp43t8he típusú projektoros tv-m,cserélnem kelett benne a sorvég tranyót,ezt meg is tettem,de a tv bekapcsoláskor sípol 2-3 másodpercre,és visszaáll készenléti üzem-módba.A hibát hol keressem,és mi lehet a baj?

Köszi

(#1277) axlrose32 válasza pali020 (#1276) üzenetére


axlrose32
őstag

Szia!
Ritkán "köszön el" magában, jellemzően egy zener és egy ellenállat is megy vele.
Méregess még kicsit a sorvégben.
Arról nem beszélve, hogy a sorkimenő trafó is simán lehet még hibás...

[ Szerkesztve ]

06703896891

(#1278) pali020 válasza axlrose32 (#1277) üzenetére


pali020
csendes tag

olyan mintha nem kapna valami segésfeszt ami beindítaná a sorvéget.Amikor rossz volt az előző sorvég tranyó,akkor egy zener halványan világított amikor izzítani akarta volna a sorvéget.

(#1279) axlrose32 válasza pali020 (#1278) üzenetére


axlrose32
őstag

Ha izzott a zener, akkor már drót...
Csere után kiderül.

06703896891

(#1280) Juoli


Juoli
csendes tag

Sziasztok!

Először is köszönöm a figyelmedet Sandró !!!

Hallott valaki már olyanról , hogy a tv leblokkol minden távirányító infra jelét ? Samsung LCD 4 éves , ha be van kapcsolva semmi más készülék nem irányítható, a tv kifele elvileg nem ad semmi jelet, kamerával megnéztem nem látszik semmi, amikor kikapcsolom a tv-t rögtön minden készülék irányíthatóvá válik.
Ha vannak ötletek várom.. !!!

Köszönöm!
Szép napot!

(#1281) axlrose32 válasza Juoli (#1280) üzenetére


axlrose32
őstag

Szia!
Hallottam már ezt a kisvárosi legendát. :)
Komolyra fordítva, hoztak hozzám is ilyen problémával egyszer egyet, de itt minden tökéletes volt.
Nincs valami infravörös tartományt sugárzó fényforrás a közelben?

06703896891

(#1282) fgordon


fgordon
senior tag

Sziasztok!

Adott egy új LG 42LS5600 (1920x1080 felbontás, 42" méret, 3 HDMI, D-SUB, SCART, USB, DLNA)

Van egy 1920x1080-as JPG, mint teszt kép, amin különböző mintázat van, ami pont a natív felbontása a TV-nek.

Ha a TV-be dugott USB-n megnézem a JPG-t a TV szoftverével, akkor "tű éles", pixel pontosan jó a kép, a színek is jobbak. Ez OK. Fotón nem tökéletes, élőben annak tűnik... :B

Ha viszont a PC-n nézem meg a JPG-t, ugyanazt, DVI kimenet, DVI kábel végén HDMI átalakító, akkor nem jó a kép, nem "tű éles", nem pixel pontos érzést kelt, a színek is rosszabbak jóval... :Y
Mintha valami HDMI/DVI bemeneti konverzió miatt sokat romlana a kép, pedig elvileg nem kellene...

Képeket 18 mpixel-es DSLR-rel csináltam, JPEG-et csak átméreteztem, vagy a CROP-nál csak kivágtam, majd max minőségben mentettem, direkt nem RAW-ból konvertáltam, de ez mindegy is.

Lásd lenti 1. és 2. kép.

1.: USB-s "jó" kép:

2.: DVI/HDMI-s kép:

100% CROP:

1.: USB-s "jó" kép CROP:

2.: DVI/HDMI-s kép:

A PC-s kép messze nem olyan tökéletes ezen, mint egy IPS-es másik fullHD-s monitoron.
Mit tudok tenni? Néztem a másik 2 HDMI bemenetet is, pont ugyanilyen.

Tehát mintha a belső, beépített dolgok jobb képet adnának (USB, DLNA), mint a HDMI bemenet...
Vagy próbáljak másik kábelt?! :F

Köszönöm előre is a válaszokat... :R

▏▎▍▋▊▉ Gordon (eleinte azt hittem) ▉ ▊▋▍▎▏

(#1283) axlrose32 válasza fgordon (#1282) üzenetére


axlrose32
őstag

Szia!
Az A versenyző egy tévé készülék nagy képátlóval, jellemzően arra tervezték, hogy az ember megnézze rajta a maunyikasót.:-)
A B versenyző egy monitor, kisebb képátlóval, ugyanakkora felbontással, evidenciában a képpontméret is kisebb.
Tehát nem lehet összehasonlítgatni szerintem.

06703896891

(#1284) axlrose32 válasza fgordon (#1282) üzenetére


axlrose32
őstag

Ja értem a problémád, usb esetén pl. pendriveról természetesen mindig jobb lesz, mint HDMI-n, függetlenül a DVI -HDMi átalakítótól.

06703896891

(#1285) fgordon válasza axlrose32 (#1284) üzenetére


fgordon
senior tag

De MIÉRT lesz jobb, és mit lehet tenni, hogy azonos minőségű legyen, mint USB-ről?

▏▎▍▋▊▉ Gordon (eleinte azt hittem) ▉ ▊▋▍▎▏

(#1286) Sifre


Sifre
senior tag

No, azért ennyivel nem kellene rosszabbnak lennie egy külső forrásnak (ha egyáltalán rosszabbnak kell lennie).

A HDMI-s képen egyértelműen látszik hogy a számítógép nem a TV natív felbontásának megfelelő képet ad ki vagy esetleg a TV-n be van kapcsolva az overscan (túlpásztázás) ami kicsit ránagyít a képre és levágja a sarkait. Utóbbit könnyen ellenőrizheted azzal hogy a kurzort feltolod a kép tetejére és ha eltűnik akkor az overscan be van kapcsolva.

(#1287) fgordon válasza Sifre (#1286) üzenetére


fgordon
senior tag

Te tudod, hogy mit lehet tenni, hogy 1:1 pixel mapping legyen HDMI bemenetről? Mitől függ, hogy nem teljesül jelenleg?

▏▎▍▋▊▉ Gordon (eleinte azt hittem) ▉ ▊▋▍▎▏

(#1288) Sifre válasza fgordon (#1287) üzenetére


Sifre
senior tag

Nagy tapasztalatom nincs a témában, de nekem hasonló gondom volt amikor először kötöttem gépre a TV-t és nekem az overscan kikapcsolása oldotta meg végül. Ez egy Pana plazma, LG-nél nem tudom mi lehet még a baj.

A neten azt találtam hogy az LG "just scan"-nek hívja az 1:1 pixel megjelenítést. Nem tudom mi a magyar neve, de próbáld megkeresni a képarányok között.

(#1289) fgordon válasza Sifre (#1288) üzenetére


fgordon
senior tag

"Levágás nélkül"-t bekapcsoltam, úgy jobb, úgy kb egy 5%-os keretben van a kép, de nem 1:1 pixel éles, a ferde vonalak élesebbek, de a színek sem olyan jók, mint az USB-s tartalomnál, bár ez lehet, hogy állítható valahogy...

▏▎▍▋▊▉ Gordon (eleinte azt hittem) ▉ ▊▋▍▎▏

(#1290) Tegla80 válasza fgordon (#1289) üzenetére


Tegla80
addikt

szia
nemtom LG nél van e ilyen ficsőr,da Samsungnál át tudom nevezni a bemenetet pl pc,pcdvi, hdmi/dvi,játék,bluray,stb,stb. és a szerint viselkedik a tv.
ha találsz ilyet a nálad,akkor sztem megoldódik a gondod
(nálunk a bemeneti forráson "tools" gomb,majd "névszerkesztés" és ott a lista. )

[ Szerkesztve ]

Sony® & PlayStation®

(#1291) Kernel válasza fgordon (#1289) üzenetére


Kernel
nagyúr

Talán az nVidia drivernél szoktak ezzel szenvedni, hogy alapból fekete kerettel adja ki a képet a TV-re, de azt meg is lehet szüntetni a beállításoknál. (Nekem soha nem volt nVidia, nem ismerem, csak fórumon láttam ilyen gondokat).

Akkor viszont okozhatja a problémádat, hogy eddig a TV-vel vágtad le a túlnyúlást, holott nem azzal kellett volna, illetve azt nem is szabad, amikor 1:1 pixeleket akarunk. Hanem a számítógép kimenetét kell jól beállítani, hogy overscan ne ne is legyen. Valami csúszkát szoktak tologatni a programban.

[ Szerkesztve ]

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#1292) Kernel válasza Kernel (#1291) üzenetére


Kernel
nagyúr

Hülyén mutat, de most már nem tudom javítani a szerkesztési hibát.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#1293) fgordon válasza Tegla80 (#1290) üzenetére


fgordon
senior tag

Szia! Igen, megtaláltam, PC-re állítottam, de így sem lett 1:1 pixel mappingos, mert a képnek a belső 95%-át használja csak, de már jobb, "élesebb" hatást kelt.

▏▎▍▋▊▉ Gordon (eleinte azt hittem) ▉ ▊▋▍▎▏

(#1294) fgordon válasza Kernel (#1291) üzenetére


fgordon
senior tag

ATI HD 57xx-es VGA-m van... :B

▏▎▍▋▊▉ Gordon (eleinte azt hittem) ▉ ▊▋▍▎▏

(#1295) Kernel válasza fgordon (#1294) üzenetére


Kernel
nagyúr

Nem is az a lényeg, hanem a driver érzékelheti a TV csatlakoztatását a DDC-info alapján, emiatt alapból 5 % fekete keretben jelenítheti meg a desktopot (Cinema-akármi üzemmód). Mégpedig abból a megfontolásból, hogy alapesetben a TV overscan beállítását tételezi fel.

Ilyenkor a fekete keret külső mérete lesz 1920x1080, míg a kereten belül látható a desktop.

– Az első lépést már megtetted, a TV overscan beállítását megszüntetted.
– Második lépés szerintem a számítógép csesztetése lenne.

[ Szerkesztve ]

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#1296) #32577792


#32577792
törölt tag

Sziasztok

Tanács kellene, azt mondták kérdezzem itt is :)
Adott egy Samu UE40ES6710
Van egy kábeltv /analóg/ és rákötöttem az alap mindigtv-t is.
Így főleg az esti rtl-s műsorokat a "légi" csatornán nézzük, többit a "kábelen". Alapvetően volt annyira rossz az analóg műsor sem, kivéve pár csatornát, de azok a CRT készüléken sem kimondottan "penge".
Tegnap azonban a kábeltv-s csatornáknál történt valami, amit nem tudok korrigálni. A sötét részek annyira sötétek lettek, hogy szinte semmit nem látni a képernyőn, ha világos jelenetek vannak, azok jók.
Próbáltam hasonlítani a digitális csatornákhoz is, azoknál nem látok ilyen erős sötétedést.
Ugyanazt a tunert használom mindkettőhöz, amikor váltok, cserélem a koaxot.
Vélemény erről?

(#1297) kiszseee


kiszseee
csendes tag

Sziasztok,

Az alábbi hiba jött elő a 42"-os Samsung LCD tv-men.

Menthető a dolog? Ha igen, akkor kb. mennyiért ?

Üdv
Kis Zs

[ Szerkesztve ]

(#1298) axlrose32 válasza kiszseee (#1297) üzenetére


axlrose32
őstag

Szia!
Pontos típus kellene először is. 42-s Samsung pedig nem is létezik, vagy 40 vagy 46"
Általánosságban a Samsung készülékeket "1234" -éle kijelzővel szerelték, enélkül esélytelen a korrekt válasz.

[ Szerkesztve ]

06703896891

(#1299) kiszseee válasza axlrose32 (#1298) üzenetére


kiszseee
csendes tag

Szia,

Elnézést a tévedésért, tényleg 40-es, csak valamiért 42-re emlékeztem

LE40R82B

Ez van a hátuljára írva, viszont van rá némi esély hogy nem a saját hátlapja van rajta, mert használtan vettem és láttam némi tákolást rajta.

(#1300) axlrose32 válasza kiszseee (#1299) üzenetére


axlrose32
őstag

Szia!
Ha LTA400 kijelző van benne, akkor javítható a hiba.
Írok privátot!

06703896891

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.