Hirdetés

2024. május 22., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2751) taaz válasza kaszabzoli85 (#2746) üzenetére


taaz
aktív tag

Nekem is ugyan ez a problémám. IC , ellenállás csere után, ilyen zavaros a kép. Csak nálam OSD-ben nem zizis a kép. Autofokuszt arra én sem jöttem rá hogy mitől sikerült életre keltenem, de most jó. Annyira rájöttem hogy a hátulján van kémlelő lyuk és az oldalak közepénél van érzékelő, gondolom ahhoz lövi be magát.

(#2752) kaszabzoli85 válasza taaz (#2751) üzenetére


kaszabzoli85
csendes tag

hát igen,azt elfelejtettem irni hogy az osd-nél nálam is jónak mondható a kép,ezért nem értem a dolgot.Ezt a kémlelö nyilásos dolgot nem igazán értettem,de a lényeg hogy a szerviz menüben be tudtam állitani a konvergenciát,igy az nem érdekelne hogy autofokuszt nem csinál.

(#2753) taaz válasza kaszabzoli85 (#2752) üzenetére


taaz
aktív tag

Nálad olyan 50% hangerőnél van zaja a hangnak ? Fölég nálam ha világos a kép.

[ Szerkesztve ]

(#2754) kaszabzoli85 válasza taaz (#2753) üzenetére


kaszabzoli85
csendes tag

itt a hanggal legalább semmi baj nincs,elég jól szól.Azzal meg vagyok elégedve.

(#2755) fevas


fevas
újonc

Sziasztok! Szeretnék segítséget kérni! Van egy Samsung LE37R82B LCD TV-m, 37"-os. Az a hibája, hogy csatornaváltás után egy ideig az előző csatorna, vagy a reklám logója beégve marad, illetve lassan tűnik el. Ugyan ez van, ha pl. a menübe megyek és végeztem, kilépés után nehezen tűnik el a menü panel képe. Remélem érthetően leírtam. :(
Kétségbe vagyok esve mi lehet a baja.
Nyugdíjas vagyok és nem tudok másik TV-t venni magamnak. :O
Valaki tudna segíteni nekem? :F
Köszönöm szépen előre is a segítséget. :)

(#2756) kaszabzoli85 válasza kaszabzoli85 (#2746) üzenetére


kaszabzoli85
csendes tag

semmi 5let senkinek?Ez nem valami jó jel...:D
Nem találok semmit az interneten ahol ilyen hibával foglakoznának.

(#2757) MADKING válasza kaszabzoli85 (#2756) üzenetére


MADKING
tag

axlrose kert szembol vaku nelku kepet
legalabb azt tedd meg

(#2758) MADKING válasza csipleo (#2749) üzenetére


MADKING
tag

Szia
probaltal letolteni serviz manual es az alapjan ossze kotni?

(#2759) kaszabzoli85 válasza MADKING (#2757) üzenetére


kaszabzoli85
csendes tag

csináltam egy csomót.Ti nem láttátok a linket?
[link]

(#2760) kaszabzoli85 válasza MADKING (#2757) üzenetére


kaszabzoli85
csendes tag

de rakok ki a linken kivül is egyet,ha igy jobb.

(#2761) MADKING válasza kaszabzoli85 (#2759) üzenetére


MADKING
tag

ha jol latom a kepeken nincs meg beallitva konvergecia, foleg a racsoson jol latszik, na meg vastag kozepen a racs
kondikkal mi van? 3.3ohm ellenalasok mellet

(#2762) kaszabzoli85 válasza MADKING (#2761) üzenetére


kaszabzoli85
csendes tag

hát ez igazábol hideginditás után volt 1 percel és nem akartam állitgatni rajta,de sztem a csíkozódás nem a konvergencia miatt van,mert az is változik a használat közben,néha picit kevésbé látszik,néha viszont igy mint a képeken látszik.MEg azt sem értem hogy az osd-n nem látszik ilyen hullámzás.A kondikat néztem,egyáltalán nem púposak,meg AxlRose azt mondta hogy tuti nem az a baja.Nincs itthon a tv,de azért hnap lehet ránézek még egyszer.Van itt még olyan kolléga akinek ugyanez a problémája,igy arra gondoltam hogy nem lehet olyan egyedi a probléma.

[ Szerkesztve ]

(#2763) MADKING válasza kaszabzoli85 (#2762) üzenetére


MADKING
tag

na most melyik csikrol beszelunk vizszintes vagy fuggoleges? mert abbol van boven

(#2764) kaszabzoli85 válasza MADKING (#2763) üzenetére


kaszabzoli85
csendes tag

a függölegesekröl.Amiböl az a rengeteg van.A vizszintes a fényképezö miatt volt sztem.

[ Szerkesztve ]

(#2765) MADKING válasza kaszabzoli85 (#2764) üzenetére


MADKING
tag

hat akkor milyen szinuek a csikok, kek es piros ?
es hany darab 3.9ohmos ellenalas csereltel ki?
kondikkal mivan?

(#2766) pikar


pikar
tag

Sziasztok!
Adott egy Samsung UE55F6500-as tv. A jelenség az, hogy 4-5 óránként magától kikapcsol. A menüben minden olyan ami kikapcsolhatná a tv-t le van tiltva. Néha csak újraindul.
Ez TV hiba lehet, vagy létezhet olyan, hogy valami külső eszköz kapcsolja ki esetleges szoftveres gond miatt a LAN-ról, vagy HDMI-CEC ről?

(#2767) MADKING válasza pikar (#2766) üzenetére


MADKING
tag

hat 4-5 ora tv-zes kicsit sok :D
amugy viccet felre teve, huzd ki mindent aram es antennan kivul es ugy nezd meg, ha igy is csinal akkor keszulek.

(#2768) kaszabzoli85 válasza MADKING (#2765) üzenetére


kaszabzoli85
csendes tag

fehét csikok vannak, ami az osdn nem láccik.mind a 12 ellenállást kicseréltem.Kondikat csak ránézésre mondtam hogy jók mert nem póposak,viszont nem vagyok olyan nagy szaki hogy rá is tudjak mérni,de majd megpróbálom,van multiméterem,de kondit még nem ellenöriztem vele.

(#2769) kaszabzoli85 válasza pikar (#2766) üzenetére


kaszabzoli85
csendes tag

kapcsold ki a wifit is,mert ugye azt nem tudod kihuzni...:)

(#2770) MADKING válasza kaszabzoli85 (#2768) üzenetére


MADKING
tag

hat ha tudja multimeter kondit merni, ha nem tudja akkor nem fogsz tudni kimerni

(#2771) Flower026 válasza Flower026 (#2733) üzenetére


Flower026
csendes tag

:O Help Me :O Valaki valami infót.... :R

(#2772) MADKING válasza Flower026 (#2771) üzenetére


MADKING
tag

csokolom
latom turelmetlenkedunk, tessek nyugodtan varni, axlrose majd valaszol a hogy lesz info

(#2773) kaszabzoli85 válasza MADKING (#2770) üzenetére


kaszabzoli85
csendes tag

Igazad van,ami most nálam van,azzal sajna nem tudok,de majd legfeljebb vadászok egy másikat.Azért megvárom AxlRoset is mert ha azt mondta hogy nem az a baja,akkor azt csak mondta vmiért.:D

(#2774) MADKING válasza kaszabzoli85 (#2773) üzenetére


MADKING
tag

ja ja vard meg axlroset egy elore kifogytam otletekbol, egy forumon csak annyit talaltam hogy zavar miatt keletkezik feher csik, de kepen elegge parhuzamosnak latok
esetleg egy fekete hatteru kepet megjeleniteni akkor mit csinal vajon

(#2775) kaszabzoli85 válasza MADKING (#2774) üzenetére


kaszabzoli85
csendes tag

fekete háttérnél alig látszik vmi.

(#2776) exn


exn
csendes tag

Sziasztok, van egy Samsung UE32EH6030-tvnk és betört a kijelzője, az lenne a kérdés, hogy kijelzőt cserélni mennyire lenne érdemes vagy lehetséges?(mennyibe kerülne kb, a tv maga 108 000 volt) vagy kezdjek el gondolkozni egy újon? esetleg kijelző nélkül megér-e pár forintot alkatrésznek? ilyen a kép: köszönöm

[ Szerkesztve ]

(#2777) csipleo válasza axlrose32 (#1) üzenetére


csipleo
újonc

Sziasztok!
Én is pont egy SEG 7320-S as tv LVDS kábelével szenvedek.
A fiamnak vettük a tv-t használtan, majd egy hónap után becsíkozódott a kép.
Szétszedtük és gyalázatos módon az LVDS kábel szélesebb barna csatlakozója széttörve bele volt ragasztva a panelbe ragasztó pisztollyal. Sajnos csak úgy tudtuk leszedni róla a ragasztót hogy a kábelek kijöttek a csatiból, ráadásul nem is lehetett látni hogy melyik szín hova passzol. Próbáltam rendelni A. S. 30053924 LVDS kábelt hogy ne kelljen kínlódni a beforrasztásával, de sajnos nincs készleten Angliában. Lengyelországban találtam még egyet de azok meg nem postáznak külföldre. Írtam a gyártó cégnek de azok sem reagálnak. Esetleg tudna nekem valaki segíteni abban hogy hogy jönnek sorban színek a bekötéshez, mert akkor közvetlen be lehetne fórrasztani a kábeleket szín szerint.
Előre is köszönöm megtisztelő válaszotokat.[L:/dl/upc/2014-01/28/477969_qvrhvzctmelhnl0s_20140127_101322_2.jpg](IMG:/dl/upc/2014-01/28/477969_qvrhvzctmelhnl0s_20140127_101322_2.thumb.jpg)(/IMG)[/L]

(#2778) CrAzY88 válasza axlrose32 (#2666) üzenetére


CrAzY88
aktív tag

Köszönöm a választ! :) Igazából csak ennyire voltam kiváncsi.
Már garis szervízben van, az átvevős is azt mondta hogy ez megjelenítő hiba.

Lexus IS 300h (XE30), iPhone 12 Mini, Apple watch S6 LTE, M1 Air, iPad 11 Pro 2020+Magic Keyboard, Apple TV 4K, Sony A8

(#2779) Hsanyika1 válasza axlrose32 (#1) üzenetére


Hsanyika1
senior tag

Üdvözlöm mester!Érdeklődnék,hogy panasonic plazma 2013 modell 50st60.Utólagos hűtése érdemes?Vagy felesleges?Ez passzív modell ventik nélkül.Esetleg ezzel való tapasztalat? Fentre két oldalra gondoltam ventit ami kifelé húzná meleget usb-röl hajtanám.Köszönöm válaszát :R

(#2780) HThomas


HThomas
senior tag
LOGOUT blog

Sziasztok!

Van egy régebbi 32-es full hd samsungom. Eddig tökéletesen működött, pár napja megnéztem rajta egy hosszabb filmet (vga bemeneten laptopról), és kb 40-50 perc után elment a kép és elkezdett hangosan sípolni. Kikapcsolás, bekapcsolás segített rajta, utána megint ment ugyanennyit, és újra jött a hiba, és így tovább. Volt, hogy elsötétült, volt, hogy függőleges csíkok jelentek meg, és a hangos sípoló hang csak először volt, utána csendes maradt.
Azóta másik forrásról sorozatrészeket néztem, volt, hogy többet egymás után, de nem jött többet elő a hiba (pedig a tv több mint egy órát ment folyamatosan). Kíváncsian várom, hogy a következő hosszabb filmnél előjön-e a hiba.

A készülék már nem garanciás. Mennyit jósoltok neki? Érdemes lehet szervízbe vinni, vagy kuka?

(#2781) milanfan


milanfan
tag

Sziasztok!
Olyan gondom van,hogy vettem egy Samu F6400 tv-t.Akármilyen képbeállítással próbálkozom kicsit sötétnek találom a képet.Egyedül akkor elviselhető,ha a háttérvilágítás és a kontraszt is maxon van.(20,100)
A fehér szín is mindig egy kicsit szürkésnek tűnik nekem.Ez normális?Gyárilag is majdnem minden beállításnál így van mindkettő,egyedül talán 1 van,aminél a kontraszt csak 95%.UPC analóg adás van rajta egyelőre csak,megnézem még az SD-vel és a HD-vel,ha megjön a médiacard,de szerintem nem ez a baj.Szerintetek mit tegyek?Nézessem meg egy szakemberrel vagy cseréltessem ki?Vagy ez egyszerűen ilyen?Hozzáteszem,hogy az előző 6-7 éves samsung LCD tv-nek sokkal szebb a képe.Mondjuk ezt másoktól is olvastam sok helyen,hogy így van.Egyébként ezeknek a tv-knek is sötétedik a képe kicsit az évek múlásával vagy az csak a régieknél volt?Mert ha igen,akkor azzal sem tudok majd később mit kezdeni,mert már most maxon van minden.Esetleg a rajta lévő gyári fólia okozhat ilyet? :((
Előre is köszi a segítséget!

(#2782) kaszabzoli85 válasza taaz (#2751) üzenetére


kaszabzoli85
csendes tag

Azóta találtál már esetleg vmi megoldást a csíkozódásra?

(#2783) Flower026


Flower026
csendes tag

Tisztelt axlrose32... Esetleg valami infód számomra? (kijelző hibás Sony 3D Led TV) :R

(#2784) kata19880214


kata19880214
újonc

Sziasztok! :D
Nekem egy samsung projektoros tv-vel van problémám (SP43R1HL1). Idáig semmi problémát nem észleltem, már egy éve használom, kéz alól vettem, egyik nap mozdítás során, a jobb oldalsó gombokat megnyomogatta a segítőkész szomszédunk , mert csak át akartuk helyezni, de ütés nem érte. Akkor kikapcsolt és azóta nem reagál sem a távkapcsolóra sem az oldalsó gombokra , csak a készenléti lámpa világít pirosan illetve inkább villódzik, mintha beakarna kapcsolni halk sípoló hangot kiadva, de sem hang sem kép nem jön be,most is csak a készenléti piros lámpa ég. Nem igazán értek hozzá, itt a szerelő alsó hangon 40000-et mondott rá, pedig ötlete sincs hogy egyáltalán elromlott e vagy mi a baja.( vagy csak gyerekzár) :(
Nagyon köszönöm előre is a választ, hogy mit kezdjek vele, hogy érdemes e javíttatni vagy mit nyomkodjak rajta , bár nem hiszem hogy lenne olyan amit ne próbáltam volna. :DD

(#2785) axlrose32 válasza kata19880214 (#2784) üzenetére


axlrose32
őstag

Szia!
Szerintem semmi köze a mozgatásnak a hibához.
Be kellene vizsgálni a készüléket.
Írj egy privátot!

06703896891

(#2786) axlrose32 válasza Flower026 (#2783) üzenetére


axlrose32
őstag

Szia!
Sajnos egyelőre nincs kijelző sehol....de még lehet.

06703896891

(#2787) axlrose32 válasza exn (#2776) üzenetére


axlrose32
őstag

Szia!
Kompatibilis kijelző 50 környékén van, hát nem tudom érdemes-e.
Új kijelző a készülék eredeti áránál is több, tehát az felejtős.
Ha gondolod írj privátot!

06703896891

(#2788) axlrose32 válasza Hsanyika1 (#2779) üzenetére


axlrose32
őstag

Szia!
Ha a készülék megbontása nélkül gondolod, akkor mindenképp.
Megbontással semmiesetre sem, mivel akkor ugrik a garancia.

06703896891

(#2789) axlrose32 válasza csipleo (#2777) üzenetére


axlrose32
őstag

Szia!
Ez gyári megoldás (a ragasztás is), az pedig, hogy törik a csati, az a műanyag öregedéséből fakad.
Ha nem piszkáltad volna nem törik el.
A kép becsíkozódása pedig nem a csatlakozó hibájából fakadt....
Írj privátot!

06703896891

(#2790) Hsanyika1 válasza axlrose32 (#2788) üzenetére


Hsanyika1
senior tag

Köszönöm választ!Megbontás nélkül gondoltam. :R Esetleg szervíz menüben meg lehet nézni,hogy hány fokon üzemel? :B

[ Szerkesztve ]

(#2791) taaz válasza kaszabzoli85 (#2782) üzenetére


taaz
aktív tag

Az igazat megvallva nem foglalkozok vele. Már jo féléve lesegetem a fórumot, hátha valakinek ilyen problémával küzd. És akkor próbálok én is csinálni valamit a hibával ha van rá orvosság. Én videót küldtem Axelnek de nem jutottunk dűlőre. Lehet árnyékolás hiba, de elvileg mindent odaraktam vissza ahova kell. Csak azt én sem értem hogy az osd miért zavarmentes.

(#2792) MADKING válasza taaz (#2791) üzenetére


MADKING
tag

Szia
csak egy kerdes, STK csere utan jott a csikos kep?

(#2793) Kernel válasza Hsanyika1 (#2790) üzenetére


Kernel
nagyúr

Valószínűleg segít valamit, de szerintem elég rossz hatásfokkal, mert a levegőt hajlamos lesz a legrövidebb úton beszívni, vagyis oldalirányból, a másik résen.

Az ideális az lenne, ha felül egyéb nyílás nem lenne, hanem csak alulról tudná áthúzni a levegőt.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#2794) Hsanyika1 válasza Kernel (#2793) üzenetére


Hsanyika1
senior tag

Köszi gondolatot.Majd azért kipróbálom,rosszabb majd csak nem lesz. :)

(#2795) taaz válasza MADKING (#2792) üzenetére


taaz
aktív tag

Hát ez így passz. Én ezt a tévét úgy szerváltam hogy szerelőnél volt "elvileg" aki cserélt benne STK-t, de az ellenállásokat nem. Így nem lehetett beállítani a képet. Akitől szereztem a tv-t ö meg szervizmenüjét, a csövek végén az eltérítőket eltekerte. így került hozzám. Olvasgatás után cseréltem az ellenállásokat, és lényegében sikerült normális képet kreálni bele. Ami furcsa h osd-n tiszta a kép. lehet a tuner környékén lehet a hiba, de ez már magas. Azt meg tudom csinálni amiről van infó, ezért nem mertem már odanyúlni.

(#2796) stoky


stoky
csendes tag

Üdv!
Kérnék hibamegállapítást a Samsung PS50A451 plazma tv mellékelt képen látható hibájára.
Egy függőleges vastag fekete csík benne vékony zöld és fehér csíkkal, illetve vékony függőleges csíkok azon kívül is.

Mely részek jöhetnek szóba hibásként?
Köszönöm a segítséget előre is!

(#2797) MADKING válasza stoky (#2796) üzenetére


MADKING
tag

kijelzo hiba

(#2798) MADKING válasza taaz (#2795) üzenetére


MADKING
tag

ez a zavar impulzus jellegu, kabel, hosszabito tol terjed

magasfrekvencia zavar, szüro kondenzator, vagy nincs rendesen le foldelve

(#2799) zsuzsu6000


zsuzsu6000
újonc

Üdv!
Sürgősen szeretném kérni valaki segítségét, vagyis a véleményét. A következő történt...
Van egy 50PK350 típusú plazma televíziónk,ami kb 3 éves... A mai délután folyamán megjelent rajta egy függőleges csík, ami főként akkor látszik (pirosan), ha a háttér zöld! Szürke, kék, fehérnél pedig észrevehetetlen!
A kérdésem, hogy mi ez a probléma, orvosolható-e és ha igen, akkor mennyiért? Egyáltalán érdemes-e megcsináltatni???
Véleményeket, válaszokat előre is köszönöm!

(#2800) MADKING válasza zsuzsu6000 (#2799) üzenetére


MADKING
tag

szia
kijelzo hibas csak a kezdeti stadium
ha van ra gari akkor markaszerviz
ha nincs akkor kijelzot kell keresni

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.