Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1501) Nono89 válasza axlrose32 (#1500) üzenetére


Nono89
tag

Szia! Megkoszonnem.

Ha neten nem érsz el, és gyorsan el szeretnél érni vodás:530-1211

(#1502) #80212736 válasza axlrose32 (#1499) üzenetére


#80212736
törölt tag

Szia, köszönöm a gyors választ. TV típusa: LG 42LD650. Korábban is előfordult már a hiba, de "külső beavatkozás nélkül rendbejött. Ezúttal 1 hétig volt áram nélkül a készülék.
Annyit még tudok pontosítani, hogy a jobb alsó kis fény pirosan villog, amikor elsötétült a kép. Hang sincs.

[ Szerkesztve ]

(#1503) Lexi1004


Lexi1004
csendes tag

Sziasztok!

Tanácstalan vagyok. Szeretnék kérni egy kis segítséget.
Van egy Philips 37PFL8605K/02 LCD tv-m. A "hibajelensége" az az, hogy az usb-t, ethernetet, vagy az sd kártyát nem ismeri fel.

Pontosabban pendriveval és külső hdd-vel (tápellátása hálózatról) próbálkozva:
Van hogy sikerül felismertetnem vele, ekkor pendriveval tökéletesen végig lehet nézni a filmet, szakadás/szaggatás nélkül. Hdd-n egy idő után meg megáll, lefagy a film. Mintha túlterhelődne. Talán nem is ez a lényeg. Változó hogy mikor ismeri fel, standby üzemmód után, vagy ha le volt húzva a tv a hálózatról. Nagyon változó. Sőt az se tudom, hogy lényeges-e hogy hogyan kapcsolom be. Mert érdekes módon eddig úgy sikerült összehoznom, hogy irányítón OK gomb nyomva tartva, tv gomb rövid időre, majd OK gomb elenged, digit adás, analóg adás, aztán menübe belépés és USB-re belépés, majd rádugás, és felismeri. De mondjuk ez sikerül 10próbálkozásból 3szor.
Ha a manual szoftverfrissítéssel indítom a tv-t bármikor felismeri a pendrivét, és lehetne is frissíteni, csak éppen elvileg a legújabb van rajta (140.048).

Ez alatt nem próbálkoztam se a nettel, se az sd-vel Az utóbbival egyszer, ugyanezen a módon és látta ekkor.
Az usb csatlakozót kimértük, feszültséget ad le.

Köszönöm a válaszokat és a segítséget!

(#1504) axlrose32 válasza Lexi1004 (#1503) üzenetére


axlrose32
őstag

Szia!
Az egy dolog, hogy feszültséget ad le, de a fő kérdés az, hogy mennyire terhelhető.
Lehetséges, hogy az usb-s eszköz áramfelvétele túl nagy és ezért bohóckodik.

06703896891

(#1505) axlrose32 válasza #80212736 (#1502) üzenetére


axlrose32
őstag

Szia!
Táphiba, írj privit és egyeztetünk mikor tudom fogadni.
Persze ha javíttatni akarod...

06703896891

(#1506) Lexi1004 válasza axlrose32 (#1504) üzenetére


Lexi1004
csendes tag

És ebben az esetben mit lehet tenni?

(#1507) axlrose32 válasza Lexi1004 (#1506) üzenetére


axlrose32
őstag

Szia!
Vagy készüléket cserélni (mert ugye nem hiba hanem tulajdonság),
,vagy a készülékhez kompatibilis külső eszközt keresni.
Szerintem a második a járhatóbb út.
Szerintem...

06703896891

(#1508) Lexi1004 válasza axlrose32 (#1507) üzenetére


Lexi1004
csendes tag

Igen,természetesen a megfelelő eszköz keresése a járhatóbb út.:)
Köszönöm

(#1509) csocsoszán


csocsoszán
őstag

Szervusztok!
Segítség kéne!! Van egy Samsung UE46C 7700-as TV-m.
Nem az első eset,hogy érzékeli a rákapcsolt pl. média lejátszót, de képet nem mutat! A bemenet választóban rá tudok kapcsolni az adott hdmi bemenetre ( műhold vevő vagy a média lejátszó.) de a képet nem látom. Azt írja ki, hogy ellenőrizzem a jelet.
Rádió tv műszerész vagyok de tv javítással sosem foglalkoztam. Mivel nincs kapcsolási rajzom, kérnék tőletek tapasztalatokat mit kéne átforrasztanom vagy netán kicserélnem? A hibám úgy gondolom egyértelmű, minden más bemenetem működik úgymint digit tv adások, megosztások. Csak a hdmi-n csinálja alkalomszerűen a jelzett hibát. Kiszoktam kapcsolni, pihentetem aztán többszöri bekapcsolásra megjavul. De jó lenne a végére járni.
Jártas szervizes is érdekelne, hátha segít.
Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

Eladó Sennheiser Hd800 és egy B&W füles!

(#1510) digikábeles válasza csocsoszán (#1509) üzenetére


digikábeles
aktív tag

Fontos a bekapcsolási sorrend! Először az adott eszközt kapcsold be, aztán a tévét. Ilyen hiba nálam is előfordul egy BD felvevővel, pedig az is Samsung akárcsak a tévé. Fura, hogy a WDTV médialejátszóval nincs ilyen gond.

(#1511) csocsoszán válasza digikábeles (#1510) üzenetére


csocsoszán
őstag

Köszönöm, hogy válaszoltál!
Ennél nehezebb lesz a problémám megoldása. Amit leírtál jó tanács, de mindig így járok el.
Sőt ha forgatod a konnektorba bedugást és méred a pl: rca-n a a feszt a földhöz képest. Egyik irányba jóval kisebb lesz, úgy kell bedugva hagyni. Mindent külön így lemérsz és így dugod össze őket.
Szóval ennél bonyolultabb az esetem! De azért köszi!

[ Szerkesztve ]

Eladó Sennheiser Hd800 és egy B&W füles!

(#1512) digikábeles válasza csocsoszán (#1511) üzenetére


digikábeles
aktív tag

Szia!
Nincs multiméterem, de ha volna sem foglalkoznék az általad említett földpotenciál problémájával. Nem is értem, hogy hoztad szóba a HDMI csatlakoztatással?

(#1513) csocsoszán válasza digikábeles (#1512) üzenetére


csocsoszán
őstag

Én értem!
A válaszoddal nem kerültem közelebb a hiba megoldásához, ezt meg úgy gondolom te is érted! (Személyeskedést mellőzük ez a topic nem erre való! )
Szakembertől kérném a segítséget! Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

Eladó Sennheiser Hd800 és egy B&W füles!

(#1514) Lexi1004 válasza axlrose32 (#1507) üzenetére


Lexi1004
csendes tag

Próbáltam csak az USB portot 16gigás, 4gigás, 2gigás pendrivekal, 1terrás külső hdd-vel (hddnek hálózati tápellátása van) és kimértük, hogy mennyit ad le (5V).
Ezek után, esetleg valami javaslatod vagy ötleted van?
Köszönöm

(#1515) axlrose32 válasza Lexi1004 (#1514) üzenetére


axlrose32
őstag

Szia!
A philips ügyfélszolgálatának felhívása, probléma ecsetelése, hátha tudnak valami okosat mondani.

06703896891

(#1516) digikábeles válasza csocsoszán (#1513) üzenetére


digikábeles
aktív tag

Akkor kérdezz meg egy szakembert!

(#1517) axlrose32


axlrose32
őstag

Ma csökkentett módban futok.
Telefon off, a mailban privátban feltett kérdésekre este válaszolok.

06703896891

(#1518) digikábeles válasza axlrose32 (#1517) üzenetére


digikábeles
aktív tag

:R :C

(#1519) #38673920


#38673920
törölt tag

Sziasztok!

Egy DEAWOO DLP20D3N típusú készülék hibájára kérnék tanácsot, miszerint úgy viselkedik a tv mint ha ki be kapcsolna, ill mint ha folyton csatornát váltanék vele, elsötétül, majd visszajön kb 1-2mp-re aztán megint...a tanácsokat előre is köszönöm! Szép napot! :C

(#1520) axlrose32 válasza #38673920 (#1519) üzenetére


axlrose32
őstag

Szia!
Az ip board javításra érett.
Ha gondolod írj privátot!

06703896891

(#1521) pety27


pety27
tag

Sziasztok!
Egy ideje egyszerűen nem tudok normális képet kirakni a tvmre gépről, hdmi kábelen keresztül(samsung lcd tv).
De régebben teljesen jó kép volt rajta, most, ha átrakom tvre az ajánlott felbontására, egyszerűen nincs semmi kép csak szürkeség ... ha kirakom 1920*1080 felbontásban(megjegyzem amit nem is tud a tv mivel csak hd ready) akkor van kép, de a színek és a kép méretezés gyalázatos,és sehogy sem tudom helyre állítani.
Próbáltam már új drivert rakni a vgahoz ( ati hd5750) , átállítani a tvn hdmi1t pc-re , dvi-ra ,nulláztam a kép beállításokat, de semmi változás.. tudnátok mondani esetleg valamit hogy mit csináljak ? Ja igen és sima kábellel sem jó rajta a kép,márt azt is próbáltam ...
Mert eléggé idegesítő már hogy nem tudok egy filmet sem megnézni gépről a rossz képminőség miatt... :S
Előre is köszönöm!
Üdv: Peti

(#1522) axlrose32 válasza pety27 (#1521) üzenetére


axlrose32
őstag

Szia!
Annak eldöntésére, hogy most hol a hiba, próbáld ki egy másik eszközzel, pl. hdmi-s dvd vagy settopbox.
Ha úgy jó, akkor a tv ok, ha úgysem, akkor lehet elkezdeni aggódni.
Ez esetben pontos készülék típus kell és segítek.

06703896891

(#1523) csocsoszán


csocsoszán
őstag

#1509 Erre valaki? :F

Eladó Sennheiser Hd800 és egy B&W füles!

(#1524) Kernel válasza pety27 (#1521) üzenetére


Kernel
nagyúr

(megjegyzem amit nem is tud a tv mivel csak hd ready)

Legalább törölhetted volna ezt a mondatot, ha már ma reggel a másik topikban elmagyaráztam a HD Ready egyik lényegét (az 1920x1080-as bemenőjelet támogatnia kell).

Azt már csak ketten javasoltuk a másik topikban, hogy keresztpróbákkal kellene eldönteni a hiba forrását. Minket ott válaszra nem méltattál, de legalább itt is megkaptad ugyanazt.

[ Szerkesztve ]

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#1525) Kernel válasza csocsoszán (#1509) üzenetére


Kernel
nagyúr

Ezt sem értem, hol volt itt a személyeskedés? Semmi nem volt, csak te szóltál be, arrogáns stílusban, a másik fórumozónak. Holott szakmai szempontból nézve te írtál butaságot, a jelzett problémádnak semmi köze a dugóforgatáshoz. Felesleges is volt szóba hozni.

Első lépésként jobban jártál volna, ha reseteled a készüléket. Ha nem segít, azt már "forrasztgathatod", szerintem...

Samsung HDMI input not recognized

samsung won't recognize any hdmi inputs

Sőt ha forgatod a konnektorba bedugást és méred a pl: rca-n a a feszt a földhöz képest. Egyik irányba jóval kisebb lesz, úgy kell bedugva hagyni. Mindent külön így lemérsz és így dugod össze őket.

Minden készülék tápegysége tartalmaz a bemeneti zavarszűrőkörben kondenzátorokat, ami a bejövő 230 V AC mindkét ágát levezeti a készülék fémvázához, ami egyben az áramkörök közös viszonyítási pontját képezi (testpont, GND). Ezek a kondenzátorok gyakorlatilag egy feszültségosztót képeznek, ami a fémvázat féltápfeszültségre emeli. Ez azonban könnyen eltolódik, akár érintés hatására is, mivel kis áramokról beszélünk, az alkalmazott kiskapacitású kondenzátorok miatt. (Nyilván nem tesznek bele akkorát, hogy agyonvághassa az embert.) A tápegység működése közben más okból is keletkezik egy eltolódás, aminek magyarázatához még ennél is hosszabb hozzászólást kellene írni, ebbe inkább bele sem kezdek.

Rádió tv műszerész vagyok

Akkor neked nyilván magyarázni sem kell.

Arról nem beszélve, hogy sok készülék – a számítógéphez hasonlóan –, hárompólusú, földelt csatlakozással rendelkezik. Tehát azt egy földelt konnektorba be kell dugni, és az említett féltápfesz nem áll elő, mert a készülékek fémváza ilyenkor azonos potenciálra kerül a konnektor földpontjával, ami a villanyóránál nullázva is van (nullával közösítve).

Földeletlen, "laposdugós" készüléknél persze szórakozhatsz a feszültségméréssel és a dugóforgatással, csak amúgy fizikailag semmi értelme. Agyament Hifis dolgokat hagyjuk... (a pszichiáterekre).

Először a jelkábelt kell bedugni, utána mehet a készülék a konnektorba, ezzel kivédhető a HDMI-bemenet károsodása, az említett feszültségek miatt például. Noha egyébként a HDMI-csatlakozó is eleve úgy van kiképezve, hogy először a külső fémrészek (test) ér össze, ami elvileg megvédené az elektronikát, csak a gyakorlat itt néha mást mutat, amikor átugrik egy szikra, ezért jobb az óvatosság. Vagy előre gondoskodni kell a készülékek összetestelt állapotáról, ami akár egy RCA összeköttetés útján is már megvalósul. Utána a HDMI már nem hidal át feszültségkülönbséget, így nem tud szikra keletkezni.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#1526) csocsoszán válasza Kernel (#1525) üzenetére


csocsoszán
őstag

Üdvözöllek!
Úgy gondolom megfelelő volt a válaszom!
A te válaszod sem értékelhető szakmai szempontból!.
Miért kellene bármit is resetelnem ha pár kihúzás után. újból jó? Ezt most tényleg nem értem!! De ne válaszolj, mert a válaszod sem szakmai lenne! Azt küldted el amit én is olvastam,hogy nem az első ilyen eset forog a neten. Pont ezért kellene szakmai oldalról is végére járni! Csak úgy megjegyzem ha van néha egy zárlatot okozó szösz a hdmi aljzatnál meghülyítheti a választót. Már megint nincs igazad (Ne feledd 30 éve ülök egy szervizben.)
Amit írtam úgy gondolom minden szempontból megfelelő volt: ha össze állítom a rendszert és nem három késes a hálózati dugó mindig így járok el hatalmas feszültségbeli különbségek mérhetők. (10V-tól egész 200V körüliig, attól függ a táp mennyire lett megfelelően megépítve. Nem mindegy hogy pl az rca-n 10 vagy 200 volt van. Sokan simán kikapják a csatikat menet közben! Ezért védik sok erősítőben a bemenet választó ic-t. De mindegy ártani nem árt ha csak 10V van.)
Most mivel nem írtál semmi szakmailag megfelelőt, megint kérném a személyeskedés mellőzését és kizárólag a szakmai megoldásra koncentráljunk.Hátha későbbiek folyamán aki visszaolvassa a kérdésre adott választ profitálhasson belőle. Köszönöm!

Eladó Sennheiser Hd800 és egy B&W füles!

(#1529) digikábeles válasza Kernel (#1525) üzenetére


digikábeles
aktív tag

:C :R

(#1530) axlrose32 válasza csocsoszán (#1526) üzenetére


axlrose32
őstag

Szia!
Csak egy beugratós ellenőrző kérdés a vitátokhoz, üzem közben próbáltad már ki-be rángatni a hdmi kábelt?
Nem olvastam végig a vitát, úgyhogy lehet, hogy már volt róla szó.

[ Szerkesztve ]

06703896891

(#1531) csocsoszán válasza axlrose32 (#1530) üzenetére


csocsoszán
őstag

Köszönöm, hogy válaszoltál!
Természetesen igen, mikor érzékelte de nem láttam képet mozgattam hátha kontaktos, sőt kihúztam és vissza is dugtam (hátha impulzusra elindul) de csak arra hajlandó elindulni ha kikapcsolom és egy idő után újra bekapcsolom. Mikor hibás egy hdmi-t sem lát. A kábelek nincsenek mozgatva nagyon ritkán megtisztítom vd 40-nel. Menet közben még sosem állt meg. És teljesen mindegy hideg vagy meleg a tv.

Eladó Sennheiser Hd800 és egy B&W füles!

(#1532) axlrose32 válasza csocsoszán (#1531) üzenetére


axlrose32
őstag

Szia!
Na ez a baj, HDMI-t USB-t csak mindkét eszköz kikapcsolt állapotában dugdosunk.

06703896891

(#1533) csocsoszán válasza axlrose32 (#1532) üzenetére


csocsoszán
őstag

Ok! Most épp működik eszembe sem jutna kirángatni! De mikor próbálok életet lehelni bele.... :)

Eladó Sennheiser Hd800 és egy B&W füles!

(#1539) Qru


Qru
MODERÁTOR

Kerüljük a személyeskedő vislekedést.

#nincsbennetarcsi

(#1540) axlrose32


axlrose32
őstag

Na emberek, moderálódjunk, ezt a topikot anno azért (is) hívtam életre, hogy megpróbáljunk a "szép új világ" (fogyasztói tsdm és bűntársai) elektronikai szeméthegyei ellen valamit tenni, úgy is mondhatjuk, környezetvédők vagyunk. No akkor hajrá!

[ Szerkesztve ]

06703896891

(#1541) Dorlau


Dorlau
csendes tag

Sziasztok!

Van egy LG plazma tv LG 42PC1RR amin nincs kép de hang van. Volt egy nagyfeszültségi ELMŰ hiba elment a villany nagy pukkanás a tv ből és azóta nincs kép.
Tud valaki segíteni elfogadható áron?
Előre is köszönöm

(#1542) axlrose32 válasza Dorlau (#1541) üzenetére


axlrose32
őstag

Ment pü, mert azt láttam meg először.

06703896891

(#1543) #64443904


#64443904
törölt tag

Sziasztok,
a kábeltévés adás képén vízszintes csíkok jelentek meg. A TV egy Panasonic TH-37PV7P. Lehet-e antenna kábel hiba, vagy a TV megy tönkre?
Válaszotokat előre is köszi

(#1544) axlrose32 válasza #64443904 (#1543) üzenetére


axlrose32
őstag

Szia!
Scartról és hdmi-ről rendben?

06703896891

(#1545) #64443904 válasza axlrose32 (#1544) üzenetére


#64443904
törölt tag

Szia,
HDMI-t nem használom, a Scart is rendben. Megpróbáltam, hogy közvetlenül a TV-be tettem az antenna kábelt, de így is benne van a csík, ami nem egy állandó helyen van, hanem"futóként" van jelen. Most semmilyen más kábel nincs bedugva, csak az antenna.

(#1546) axlrose32 válasza #64443904 (#1545) üzenetére


axlrose32
őstag

Szia!
Ellenőrizni kellene a koax csatlakozókat.
Aztán ha nincs változás lepróbálni egy másik készülékkel.
Ha azon is tapasztalható a probléma, akkor a szolgáltatót kell hívni.

06703896891

(#1547) oistros


oistros
csendes tag

sziasztok

OLYAN gondom lenne a képernyőn 3db 6-8cm átméröjű pont látható fekete ,de ez csak ugy megjelent.
Érdekelne javitható-e ha igen kb mennyi

(#1548) oistros


oistros
csendes tag

(#1549) axlrose32 válasza oistros (#1548) üzenetére


axlrose32
őstag

Szia!
Nem javítható sajnos, csak kijelző cserével.

06703896891

(#1550) Nono89


Nono89
tag

Sziasztok!
Tudtok nekem erről a "problémáról" mondani valamit? Mi ez, miért,esetleg megoldás?
Alsó sarkok sötétebbek, foltban.

Panasonic tx-37lz70d tipusu lcd tv.

[ Szerkesztve ]

Ha neten nem érsz el, és gyorsan el szeretnél érni vodás:530-1211

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.