Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1901) Slapy válasza pusihusi (#1889) üzenetére


Slapy
aktív tag

Ha jól emlékszem valaki írta pár napja hogy pl a hama 7colos teljesen jó a 8ashoz

(#1902) User64476 válasza rico21 (#1894) üzenetére


User64476
őstag

A Win8 modern appjai nem támogatják az 720nál kisebb képernyő felbontást. A kínaiak úgy oldották meg, hogy ugyan a panel 600as de felskálázzák 768ra, a kép homályos és torz lesz, de a trükk működik, kevésbé igényes vagy tapasztalatlan júzer észre sem veszi a trükköt csak elkönyveli, hogy ez nem retina.

A Win10ből már kivették ezt a teljesen értelmetlen korlátozást.

A töltős kábel kérdésre már úgy látom sosem fogom megtudni a választ... :D Mindenkinek működik, csak nekem nem, de senki nem mondja meg pontosan hogy csinálta. :D

[ Szerkesztve ]

(#1903) Slapy válasza User64476 (#1902) üzenetére


Slapy
aktív tag

Tegnap linkeltek egy kábelt amivel működik, megveszed és kész... :)

(#1904) rico21 válasza Slapy (#1903) üzenetére


rico21
tag

AIDA 64-el ki olvasom a WIN8.1 kódómat aztán win 10 már úgy is elfogadja a régebbi O.P kódokat biztonsági mentés le tudva!!!

Amilyen mértékkel vásárolsz olyan mértékkel adj is el! Vásárolni legolcsóbban, eladni legdrágábban!! Érdekes nem!?

(#1905) Slapy válasza rico21 (#1904) üzenetére


Slapy
aktív tag

Ömmm ezt nem tudom mire írtad nekem, de oké :D

(#1906) pusihusi


pusihusi
addikt

Sziasztok mobil netre milyen sim modemmel lehet csatlakozni? :F

Üdv. Feri!!

(#1907) nemethka2


nemethka2
csendes tag

Üdvözlök mindenkit!
Van egy kérdésem. Csere folytán egy Lark Uktimate 8i tulajdonosa lettem. Első ránézésre jónak tűnik, de mindjárt beleszaladtam egy problémába. Mivel Windows 8.1 van rajta felajánlotta a Windows 10-re a frissítést, amit örömmel elfigadtam. Követtem a képernyőn mejelent utasításokat, és eljutott a telepítés a 2.lépcsőn 39%-ig és ott megállt. Hosszas várakozás után (kb.1 óra), úgy döntöttem leállítom, és majd újra próbálom. Miután megtörtént ismét elkezdtem, de olyan hibaüzenet jelent meg, hogy még 5 Gb üres hely kell. Megnértem a meghajtót és valóban valamivel több mint 3 Gb szabad helyet írt ki. Gondoltam semmi baj visszaállítom a gyári állapotra és úgy kezdem megint előröl. Itt ért a meglepetés. Nem tudom visszaállitani a gyári állapotra. Azt írja ki indítsam USB-ről. Mivel csináltam előtte indító USB-t követtem ezt az utasítást, de nem történt semmi,ugyanúgy nem tudom visszaállítani a gyári állapotot. Van egy gondolatom, de ezt tapasztaltabbak véleménye nélkül nem merem megteni. Arra gondoltam a "Recovery" könyvtárat átköltöztetem az "SD"-re. Nem tudom, hogy egyáltalán lehet-e, meg nem tudom azt se hogy ez mekkora,mert a "Tulajdonságok"-nál nem irja ki a méretet, csak azt, hogy hány file-t tartalmaz. Az építőjellegű tanácsokat köszönettel várom

(#1908) pusihusi


pusihusi
addikt

[link]Sziasztok, nagyon sokat vergődtem, Toga segítségével. Nekem is Win 8" készülékem van. Felraktam az általa készített Wimbootot Win 10-et, de 2.napja nem aktiválódott. Erre fogtam magam s a linkelt produkt key-el kinyertem a biosbol az aktíváló kulcsot, s beillesztettem a helyére! És lőn a Windows10-em aktiválva van. Ma voltam a tescóban és mondták hogy sok 7-8" gépet vissza vittek mert nem tudták Windows10-re frissíteni, mert ugyanúgy megállt a telepítés mint sokunknak! :K :U

Üdv. Feri!!

(#1909) Ferling7 válasza pusihusi (#1908) üzenetére


Ferling7
tag

Lehet ez az oka a leárazásoknak? Visszavitt gépek új köntösben?

Az alkohol nem válasz, de legalább elfelejted a kérdést.

(#1910) Ferling7 válasza nemethka2 (#1907) üzenetére


Ferling7
tag

WU-val történő frissítés eltarthat több órán keresztül is akár. Itt senki nem is szokta ajánlani (máshol sem nagyon) már csak azért sem mert rendszerint szétbarmolja a particiókat és jelentkeznek ezek a kellemetlen problémák.
A recoveryt nem lehet áthelyezni sd kártyára, mérete 8.1-nél ~4,5GB ha jól emlékszem.
Mivel 8i-d van ez lehet az ideális megoldás számodra.

Az alkohol nem válasz, de legalább elfelejted a kérdést.

(#1911) rico21 válasza Slapy (#1905) üzenetére


rico21
tag

Nem neked akartam bocs! :D

Amilyen mértékkel vásárolsz olyan mértékkel adj is el! Vásárolni legolcsóbban, eladni legdrágábban!! Érdekes nem!?

(#1912) Slapy válasza togateam (#1898) üzenetére


Slapy
aktív tag

A semmi értelme-re elfelejtettem reagálni... :) de van mivel ugye van a wi-free és mobilszolgáltató is már az upc ;) korlátlan mobilinternetet adnak (csomagonként változó sávszélességgel) mellé így mobil a tévézés ;)

(#1913) Slapy válasza Slapy (#1900) üzenetére


Slapy
aktív tag

Végül rendeltem egy ilyet "Measy A2W II Miracast HDMI stick, média lejátszó" majd beszámolok róla hogy megy vele a tab!

(#1914) pusihusi válasza Ferling7 (#1910) üzenetére


pusihusi
addikt

WU-val történő frissítés -nem is lehet kevés a 16 gb. és a recovery partíciót nem lehet törölni úgy mint a 10" tabon.

Üdv. Feri!!

(#1915) User64476 válasza Slapy (#1903) üzenetére


User64476
őstag

Azt írta, hogy csinált magának egy ilyen kábelt. A belsőségekre lennék kíváncsi, mekkora pull down ellenállást akasztott a 4es pinre, hogy egyszerre megy a töltés és az OTG... Nem veszek kész kábelt, ugyanis otthon összelegóztam a sajátjaimből egy ugyanilyet és természetesen nem működik, ahogy az várható is volt. Eddig mindig feltűnt valaki, aki bedobta, hogy neki zsírszuperul tölt is meg OTG is, aztán a részletek sosem igazán derülnek ki. Az ebayen kapható Y kábelekre szinte minden esetben odaírják, hogy nem alkalmas töltésre, csak az USBn lévő eszközöknek ad tápot, a töltős hubok pedig kapcsolósak, vagy tölt vagy OTG. Van pár olyan eszköz, ami támogathatja ezt a töltési módot, de én órákig kutattam az USB szabványban, és nem említik általános érvényűként, csak egy lehetőségként amit vagy beépít a port vezérlőjébe a gyártó vagy nem, és ahol minden cent számít...

[ Szerkesztve ]

(#1916) Slapy válasza User64476 (#1915) üzenetére


Slapy
aktív tag

Ezt találtam a google-val bár ez telefonhoz van de gyanítom az mindegy

[ Szerkesztve ]

(#1917) sketchifun válasza Slapy (#1916) üzenetére


sketchifun
senior tag

Ha hazaértem, ezt megalkotom. Ha üzemképes, jelentem, Lark 7i.

Mondjuk nem értem, miért ellenállat, és nem dióda, de mindegy. megpróbáljuk.

Gyerekek! Az a lényeg, hogy van pénz lóvéra! © Jakab Zoltán

(#1918) Slapy válasza sketchifun (#1917) üzenetére


Slapy
aktív tag

Várjuk, aztán ha jó mehet a sorozat gyártás :D

Amúgy van még kép és leírás itt:http://m.itcafe.hu/tema/otg_kabel_keszites/hsz_1-50.html

[ Szerkesztve ]

(#1919) Cymby válasza indigen205 (#1762) üzenetére


Cymby
tag

Üdv!

Szerettem volna ma feltenni az i8-ra a Windows10-et az alábbi leírás szerint de a bootolható lemez készítésénél ebbe a hibába futottam bele.
Kétszer is letöltöttem a megadott helyről a fájlt de mindkét alkalommal ugyanaz történt.

Úgy még nem volt, hogy valahogy ne lett volna...

(#1920) Cymby válasza Cymby (#1919) üzenetére


Cymby
tag

Elcsesztem a Rufus beállítását :D a sírásom tárgytalan :D

Úgy még nem volt, hogy valahogy ne lett volna...

(#1921) Slapy válasza Cymby (#1920) üzenetére


Slapy
aktív tag

A partíció sémát :)

(#1922) User64476 válasza Slapy (#1916) üzenetére


User64476
őstag

Igen, ebben reménykedek én is, de nincs olyan micro usb papásom, amin ki lenne vezetve a sense láb, az OTG kábelem meg nem akarom szétvagdosni. Egyébként szerintem ez az ábra is valami konkrét cucchoz készült, ha jól értettem az oldalt, de lehet hogy tévedek.

Idézet a linkeltből.

"DPS Dream7 tabom van.
Ezzel küzdök két hete.
4. láb GNDre kötve, OTG kábel, host mód (ad ki 5V-ot pendrivenak pl.)
4. láb nincs bekötve, normál töltő-adatkábel, slave mód (pc-re köthető a és töltődik)
4. láb és GND közé 100K ellenállás host mód és töltés egyszerre.
Na ez az utolsó üzemmód nekem nem akar menni.
Már ott tartok, hogy szétszedem és csinálok rá egy külön töltőt az aksira."

Na pont erről beszélek. _Elvben_ működik :D

[ Szerkesztve ]

(#1923) pusihusi


pusihusi
addikt

Sziasztok, senki nem tudja a 8" tabnál a helyreállítási partíciót törölni, mert nincs rajta semmi a Wimbot után? A 10" tabnál símán sikerült. Mert ha 8.1 van rajta akkor más a partíció mérete, ha Win 10-nél megint más! Egy üres paricíóió ne álljon üresen mert a10"- nál be lehetett olvasztani a C - ben! Boldog Karácsonyt!!!!!!

Üdv. Feri!!

(#1924) togateam válasza pusihusi (#1923) üzenetére


togateam
senior tag

Miért akarod letörölni az operációs rendszer?

A leggyorsabb lehetőség : togateam@gmail.com ez mindig csipog.

(#1925) togateam


togateam
senior tag

Kellemes karácsonyt minden kedves fórum társnak.
Mivel ma sokan fognak kapni ilyen eszközt így valószínű hogy nagy igény lesz ma a segítségre.
Sikerült összehozni egy egyszerűen használható Windows 10 wimboot telepítőt minden Lark win típusra.
Használjátok nyugalomba és békességbe,a gyerekkel nem kiabálva :).

Olvasni-olvasni-olvasni.
A telepítőben is azt kell :)

A 7i és a 8i Ferling7 kolléga munkájára alapul. Köszönet neki érte.

A 10-i az a saját munkám,Amiben eltér, kivannak belőle pucolva a fölösleges eszközök és a windows telepített programok nagy része,természetesen az áruházból vissza telepíthetőek ha kéne.

Lark_7i_win_10

Lark_8i_win_10

Lark_10i_win_10

[ Szerkesztve ]

A leggyorsabb lehetőség : togateam@gmail.com ez mindig csipog.

(#1926) nyuszi123456


nyuszi123456
aktív tag

Szerintetek a 20 dolláros dokkoló, mely tölt és egyidejűleg csodálatos a billentyűzetet, egeret, nyomtatót, dvd írót, az túl drága? :C

Ha amúgy sem sikerül, minél fúrtok-faragtok?

A másik: sokan erősebb gépre és ingyen kapják a Win10-et. De nem tetszik nekik, inkább visszaváltanak (ha tudnak) Win8.1-re. Akkor ti miért próbáljátok hiába a Win10 -et felrakni? A Win10 csak 2,5GB. De ha működni kezd, akkor 9GB lesz. Ezeken a gépeken ennyi tárhely nincsen. A microSD helyen ugyan akár 1024GB kártya is használható, de a rendszer jó esetben a gép belső tárhelyén fut. Magyarul a Win10 szükségtelen, de még nemkívánatos is, és ráadásul még lehetetlen vagy közel lehetetlen is. Akkor minek?

Ezzel csak téglásítjátok a zsebben is elférő teljes értékű pc-teket. Milliószor többet tud bármely más tabletnél. Ez IBM Microsoft pc. Nem mobiltelefon, és több, mint tablet.

[ Szerkesztve ]

A csoki nem ízlik. Mi finomabb a csokinál? - A marcipán. (Vékony tejcsokibevonattal.)

(#1927) pusihusi válasza togateam (#1924) üzenetére


pusihusi
addikt

Mini USB anya - normál USB apa -ilyet hol találok,? szia 3.10 gb. üres nincs ott semmi! Lehet törölni v. nem? Boldog és Békés Karácsonyt kívánok mindenkinek!!!!! :K :R

[ Szerkesztve ]

Üdv. Feri!!

(#1928) adika4444


adika4444
addikt

Hali!

Kellemes karácsonyi ünnepeket mindenkinek!

üdv, adika4444

(#1929) rico21


rico21
tag

Sziasztok!
Valaki el mondaná hogy a gyíkba lehet elő hozni win 10alatt a kamerát ha valaki fényképezni szeretne ,mert arra még nem jöttem rá

Amilyen mértékkel vásárolsz olyan mértékkel adj is el! Vásárolni legolcsóbban, eladni legdrágábban!! Érdekes nem!?

(#1930) Kekszi01


Kekszi01
újonc

Lark Ultimate 7i win táblagépem van, olyan problémám van vele, hogy a windows 8.1 rendszer a 8.59 Gb tárhelyből általában elfoglal 8 Gb ot. Hogy miért írom, hogy általában? Egy példa, reggel 8 kor bekapcsolom, az elsődleges partíción van 250 Mb hely, rá 6 órára újra megnézem, már 700 Mb hely van aztán van, hogy csak 40 Mb :W :W . Szóval a kérdésem, megoldható valahogy, hogy az áruházból letöltendő alkalmazásokat, valahogy a memóriakártyára telepítse? Vagy esetleg másik rendszert rakni rá? Garanciális még a gépezet, amit nem szeretnék elveszteni.

Előre is köszi!

(#1931) pusihusi válasza Kekszi01 (#1930) üzenetére


pusihusi
addikt

Pedig kb. 3Gb-nek maradnia kellene. Szia nézd meg a rejtett fájlokat! Kereső-rejtett mappák-be jelölöd a rejtett mappák- AZTÁN TÖRÖLJ :DDD Ez vicc, lehetőleg onnan ne törölj semmit.V. Minden felhasználó mappát átnézed-ami nem kell törlöd. V.Lemezterület felszabadítása-Vezérlőpult-lent-c meghajtó. Ennyi :K

[ Szerkesztve ]

Üdv. Feri!!

(#1932) Ferling7 válasza Kekszi01 (#1930) üzenetére


Ferling7
tag

Megoldás lehet akinél nem működik a kamera:
Töröld az Eszközkezelő - Rendszerezközök -ben található Camera OV2680 és Camera sensor GC310
Majd újraindítás után szintén az eszközkezelőben telepítsd fel a hiányzó drivereket, lehetőleg mappából és ne a netről.
Ha még mindig lenne akadás az eszközkezelőben töröld a Képeszközök -ben található intel drivert is majd telepítsd újra.

Az alkohol nem válasz, de legalább elfelejted a kérdést.

(#1933) Ferling7 válasza Kekszi01 (#1930) üzenetére


Ferling7
tag

Egy teljes frissítésű 16GB-os 8.1-es rendszeren semmi tárhely nem marad. Kb ~900mb tudsz felszabadítani hiberfájl törlésével, parancssorba: powercfg.exe /hibernate off
Eredményesen nem tudom átlehet e tenni az alkalmázásokat sd-re 8.1-nél. De ha az sd-t ntfs-re formázod hozzá tudod csatolni a C meghajtóhoz.
Már csak ezek miatt is jobb a win10, több tárhely, támogatott az sd-re telepítés stb.

Az alkohol nem válasz, de legalább elfelejted a kérdést.

(#1934) Kekszi01 válasza Ferling7 (#1933) üzenetére


Kekszi01
újonc

Olvasgattam itt, és elég sok a panasz a 10 re, mi a garancia, hogyha sokaknál nem működik akkor nálam rendesen viselkedik majd? Arra gondoltam, hogy megbabrálni és egy androidot rápakolni, de az garanciavesztéses történet, ha jól tudom.

(#1935) Ferling7 válasza Kekszi01 (#1934) üzenetére


Ferling7
tag

Valakinél (mint nálam) gond nélkül működik van aki meg szív a driverekel. Ha még sem jön be a win10 és 8i-d van indigen-nek hála vissza tudsz állni gyári állapotra.
Droidot erre? :Y
Az már nem garanciavesztéses történet, hanem Szentségtörés! :D

[ Szerkesztve ]

Az alkohol nem válasz, de legalább elfelejted a kérdést.

(#1936) Kekszi01 válasza Ferling7 (#1935) üzenetére


Kekszi01
újonc

7i-m van. Hiszek neked, hallgatok rád, felrakom a 10-et, de ha nem megy majd ez a szutyok akkor a te lelkeden szárad! :D De elöbb még kipróbálnám, hogy ha hozzá rendelem az sd-t akkor mit művel, hogyan lehet ezt megcsinálni?

[ Szerkesztve ]

(#1937) User64476


User64476
őstag

(#1938) Ferling7 válasza Kekszi01 (#1936) üzenetére


Ferling7
tag

Majd sűrűn locsolom kis pálesszel, hogy ne száradjon nagyon. :DDD

Az alkohol nem válasz, de legalább elfelejted a kérdést.

(#1939) pusihusi válasza Ferling7 (#1933) üzenetére


pusihusi
addikt

Hogyan tudtad frissíteni a 16gb-os rendszeren? Amiböl elvesz a recovery partíció, és Win 8.1! Tiszta telepítés, v. Wimboot? V.?

Üdv. Feri!!

(#1940) Ferling7 válasza User64476 (#1937) üzenetére


Ferling7
tag

Nyilván nem nekem szólt a videó hanem azoknak akik gondolkoznak egy olcsó, de használható wines táblagép vásárlásán. Lenne mibe belekötni a teszt kapcsán, de pont ezért inkább nem fogok.
De mivel sokszor kaptunk képet a Feladatkezelőről, itt van a win10-es változatából egy kép:

Az alkohol nem válasz, de legalább elfelejted a kérdést.

(#1941) Ferling7 válasza pusihusi (#1939) üzenetére


Ferling7
tag

Már említettem volt.
Media creation tool-al leszedtem az ms oldaláról a win10 home-t és pendriveról elindítottam a frissítést. Kicsit hosszan tartott, de sikerült. Megjegyzem 3x próbáltam windows update-el a frissítést és minden alkalommal igaz más telepítési fázisban, de hibával kilépett hátrahagyva egy nagy katyvaszt amin csak az újratelepítés segített.
És mivel a frissítéssel telepített op-renszer több tárhelyet foglal, készítettem wimboot telepítőt int. driverrel és azt tettem fel.

Az alkohol nem válasz, de legalább elfelejted a kérdést.

(#1942) pusihusi válasza Ferling7 (#1941) üzenetére


pusihusi
addikt

Igen én is mint már említettem hogy 3-4 szer próbáltam, de nekem csak 53%- ig jutott, s feladtam, S ment a Wimboot. Csak azt a k.. recoveryt tudnám törölni mert nekem tök üres. Én is megnéztem a tesztet de majd legközelebb mutatja be a Win 10-re a frissítést. Kíváncsi vagyok hogyan csinálja? Nekem pendiről sem ment. :(

[ Szerkesztve ]

Üdv. Feri!!

(#1943) Ferling7 válasza pusihusi (#1942) üzenetére


Ferling7
tag

Arra én is kíváncsi vagyok hogy csinálja. ;]
Hogy lehet üres a recoveryd?

Az alkohol nem válasz, de legalább elfelejted a kérdést.

(#1944) pusihusi válasza Ferling7 (#1943) üzenetére


pusihusi
addikt

Mikor először próbáltam tiszta telepítést 53% megállt, kikapcsolt s vissza állt 8,1-re. Mindent letarolt! S azóta semmi nincs. Azért szeretném a cét és a recoveryt egybe nyitni. Ez ment 10" tabon, ezen miért nem tudom?

Üdv. Feri!!

(#1945) togateam válasza pusihusi (#1942) üzenetére


togateam
senior tag

A recoeryd nem üres !!! Ott van a Windows alap fájlja ezért nem 15 giga a windows mappád..És ne az a 3 giga hiányozzon hanem tegyél bele egy 32 gb sd kártyát és tárterületnél add meg hogy minden oda települjön,ez nem win 8.1 ahol ezt nem lehet megcsinálni.

A leggyorsabb lehetőség : togateam@gmail.com ez mindig csipog.

(#1946) togateam válasza Ferling7 (#1940) üzenetére


togateam
senior tag

A leggyorsabb lehetőség : togateam@gmail.com ez mindig csipog.

(#1947) togateam válasza togateam (#1946) üzenetére


togateam
senior tag

gfxbench dxbenchmark által mért teszteredmények.

[ Szerkesztve ]

A leggyorsabb lehetőség : togateam@gmail.com ez mindig csipog.

(#1948) RAiN91


RAiN91
őstag

Sziasztok
Androidos 7i-re lehet Windowst telepíteni?

(#1949) togateam válasza RAiN91 (#1948) üzenetére


togateam
senior tag

Nem.

A leggyorsabb lehetőség : togateam@gmail.com ez mindig csipog.

(#1950) pusihusi válasza togateam (#1945) üzenetére


pusihusi
addikt

Szia 32 Gb. sd van benne! Nem a 3gb-ért, van kb 30000 gb-nyi tárolóim! Hanem csinálni akartam egy rendszer visszaállítást azt mondta Windows hogy rakjam be az adathordozót amin rajta van a Windows :F lemezkezelés-3.1Gb. recovery partíció szabad 3.1 gb. :F Akkor hol a Windfosom????Azért írtam 10"-nál le hozzá lehetett a C-hez kapcsolni, miután letörlődött a gyári Windows :K :K :K Ja és minden át van irányítva az sd-re, igy mindig van szabad helyem a cén 3 gb.bodnar10261 Neked is köszönjük, viszont!

[ Szerkesztve ]

Üdv. Feri!!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.