Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1951) bodnar10261


bodnar10261
aktív tag

Minden kedves forumtársnak Boldog Karácsonyt, boldog ujévet kivánok.

Bodnár Dávid

(#1952) Ferling7


Ferling7
tag

Kellemes Ünnepeket Mindenkinek!

Az alkohol nem válasz, de legalább elfelejted a kérdést.

(#1953) nemethka2 válasza Ferling7 (#1910) üzenetére


nemethka2
csendes tag

Kösz a választ. Most ott tartok, hogy működik, de az érintő képernyő kakukk, és nem látja az SD kártyát..Csak billentyűvel és egérrel tudom használni.Jobb híján az ujra telepítésen gondolkodom.

(#1954) Ferling7 válasza nemethka2 (#1953) üzenetére


Ferling7
tag

Ha ennyi a baja a driver újra install még segíthet.

Az alkohol nem válasz, de legalább elfelejted a kérdést.

(#1955) zoltszalay válasza RAiN91 (#1948) üzenetére


zoltszalay
tag

Windows 98at lehet [link]

:)

(én meg a fordítottját szeretném: 10i-re android x86ot egy 10gigás partícióra, de sehogy sem akar menni a touch)

[ Szerkesztve ]

(#1956) AliasB


AliasB
senior tag

Üdv mindenkinek!
Lenne egy kis problémám egy ilyen 7i win tabbal :) remélem tud valaki segíteni :)
A probléma a következő:
Induláskor azt írja, hogy felkészülés az automatikus javításra aztán meg egy kék háttér amin a szélső téglalapra ez jön be:

A felsőre nyomva kezdi előről az automatikus javítás procedurát és újra itt köt ki
Az alsónál kikapcsol
Aztán ha a középsőre nyomok akkor bejön ez, hogy miről bootoljon:

Gondolom újra kell telepítenem vagy valami ilyesmi :(
Tudnátok segíteni életet lehelni a kis masinába?
Köszönöm előre is ;)
És kellemes karácsonyi ünnepeket mindenkinek :)

Járj nyitott szemmel.

(#1957) Slapy válasza zoltszalay (#1955) üzenetére


Slapy
aktív tag

Tudnál adni linket hogy mit töltöttél le, hogyan csináltad a live usb-t, hogy indítottad a tabot, stb...? :) köszi előre

[ Szerkesztve ]

(#1958) Ferling7 válasza AliasB (#1956) üzenetére


Ferling7
tag

Törölted a recoveryt? :)
A második képen arra kíváncsi a gép milyen meghajtóról szeretnéd elindítani a helyreállítást. Mert ugye Ő arra gondol, hogy készítettél mentést. :)
A gond az mivel nem tudsz belépni a rendszerbe helyre sem tudod állítani a sérült partíciót. Ilyenkor jön a szerviz vagy az újratelepítés.
Ha magad szeretnéd rendbe rakni és win 8.1-et szeretnél akkor ezt tudom ajánlani. (Sajnos 7i-hez még nem készült 8.1-es saját telepítő, ez a 8i-hez való ezért a touch drivert újra kell tenni.)
De ha win10-et szeretnél akkor ezt válaszd.
Sok sikert.

Az alkohol nem válasz, de legalább elfelejted a kérdést.

(#1959) AliasB válasza Ferling7 (#1958) üzenetére


AliasB
senior tag

Tesómnak sikerült ilyen állapotba hoznia :D belőle kinézem, hogy törölte :D
Semmilyen mentés nincs :)
Jó lenne ha én tudnám megcsinálni és nem a szerviz :D
Köszönöm a gyors segítséget neki is látok a műveletnek :) csak nem vagyok annyira béna, hogy egy ilyen részletes leírás alapján ne sikerüljön :) Egyenlőre feltöltöm az akkuját de nem látom meddig van feltöltve :) gondolom az a kis piros led a töltést jelzi és ha tele van zöldre vált :)

Járj nyitott szemmel.

(#1960) togateam válasza pusihusi (#1950) üzenetére


togateam
senior tag

Akkor pontosítok.A wimbootnál az nem recovery hanem a windows.Ha figyelnél a telepítéskor az történik hogy partíció leválasztása és pont akkorát csip le amekkora a telepíteni való Windows,majd másolja a "recoveryre" és többet nem kell a pendrájvod mert ott van a win :)

A leggyorsabb lehetőség : togateam@gmail.com ez mindig csipog.

(#1961) pusihusi válasza togateam (#1960) üzenetére


pusihusi
addikt

Szia ez így igaz a 8.1-nél. Feltelepítem Wimbootal 8.1-et. Megnézem .helyreállítás-a gép alaphelyzetbe állítás-itt megkérdezi mit akarok-visszaállítás-oké minden. Ezután rárakom aWin 10-et Wimboottal-rendben-gép alaph. állítás-telepítési adathordozót kér-partíciós tábla-rejtett partíció recowery-5,1 gb. ebből szabad5.1. Ez win 8,1-nél-3.1gb -ebből szabad 0,2mb. kb. Ezt nem tudom miért így jön ki? :F :F :R

Üdv. Feri!!

(#1962) AliasB válasza Ferling7 (#1958) üzenetére


AliasB
senior tag

Gondoltam elkezdem a mutatványt de már jön a bénázás :D
A másodikat választottam amit belinkeltél (win10)
Van is benne egy használati útmutató de annyira nem érthető számomra :D szóval leszedtem és ugye maga egy iso fájl amit be kell mountolni hisz anélkül a leírás sem látszik ;) a rufus programba kell egy iso fájl de az nincs a mountolt lemezen. Maga a letöltött isot kellene vele bootolhatóvá tenni amibe a leírás van és be kellett mountolni? Mert akkor nem értem mi értelme volt a mountnak mert ha a rufusal megcsinálom pendre akkor úgy is látom.

Járj nyitott szemmel.

(#1963) AliasB válasza togateam (#1960) üzenetére


AliasB
senior tag

Szia ;)
lenne hozzád egy egyszerű kérdésem a telepítésről :)
Szóval "szar van a palacsintába" és bootolva kell telepìtenem a leírásod alapján. A telepítésnén a "d: (enter)" ilyenkor kell?

Köszi ;)

Járj nyitott szemmel.

(#1964) Ferling7 válasza AliasB (#1963) üzenetére


Ferling7
tag

Igen.
Telepítés menete:
Rufus - kiválasztod a pent- betallózod a letöltött iso-t-formázod gpt/fat32-re
parancssorba beírod: D: enter ; lark enter
és vársz, amint kész és újraindul már nem kell a pen és a tartozékok

Az alkohol nem válasz, de legalább elfelejted a kérdést.

(#1965) AliasB válasza Ferling7 (#1964) üzenetére


AliasB
senior tag

Köszönöm
Ilyenkor már nem kell semmi hozzá?

Járj nyitott szemmel.

(#1966) Ferling7 válasza AliasB (#1965) üzenetére


Ferling7
tag

Ez már a finish, mindjárt készen is vagy :)

Az alkohol nem válasz, de legalább elfelejted a kérdést.

(#1967) AliasB válasza Ferling7 (#1966) üzenetére


AliasB
senior tag

Igen csak sikerült :)
Kicsit nyögve nyelősen de az eredmény a lényeg :D


Köszönöm a segítséget!!!

[ Szerkesztve ]

Járj nyitott szemmel.

(#1968) bodnar10261 válasza AliasB (#1967) üzenetére


bodnar10261
aktív tag

Jobb ez a Wimboot megoldás mint a hagyományos telepités. Én is ezt használom

Bodnár Dávid

(#1969) AliasB válasza bodnar10261 (#1968) üzenetére


AliasB
senior tag

És hol tudok a hagyományos és a csempés nézet között váltogatni? Egyenlőre kicsit fura ez nekem. A win8.1 jobb, mint a 10es? Mert nem tudtam kipróbálni a 8.1el. És azt honnan tudom, hogy ez most jogtiszta vagy sem? Nem látok a rendszernél ilyen eredeti jogtiszta plecsnit.

Járj nyitott szemmel.

(#1970) Ferling7 válasza AliasB (#1969) üzenetére


Ferling7
tag

Jobb oldalt lent a hang jel mellet van egy kis szöveg buborék ott tudsz a beállításokon változtatni. A gépházban-rendszer-táblagépmód, itt be tudod állítani mi legyen az alapértelmezett.
Az első internet csatlakozáskor magától aktiválódik a rendszer. Ha mégsem akkor kiolvasod a biosból és beírod.

Az alkohol nem válasz, de legalább elfelejted a kérdést.

(#1971) AliasB


AliasB
senior tag

Ja és lenne itt még valami :)

A leírás végén ez van:

"5.1)
Az Accelerométer gondja.
Az a baj hogy a win magátol (is)telepiti/telepitheti és nem feltétlenűl a megadott mappábol.
Ha valakinek mégis megfordulna(ami 90%) akkor egy kis kellemetlensége lesz,de könnyen orvosolható,úgy kell forgatni a tabot hogy az "alján" legyen az alja,közben az egérrel meg kell keresni értesítési ikont és ott megnyomni az elforgatás gátló gombot,így jó lesz :)
Vissza menni a Eszközkezelőbe és ott meg kell keresni az Érzékelők/Bma2x2... és ezt kell jobb klikk eltávolítás a drivert is.
Majd újratelepíteni a ____Accelero____ mappába lévő driverrel.(ha azt irja ki hogy BOSH eszköz akkor jol csináltad)
"

Na most ezt az ___Accelero___ mappát hol találom? Mert én már körbenéztem mindent de sehol nincs ilyen.

Járj nyitott szemmel.

(#1972) togateam válasza AliasB (#1971) üzenetére


togateam
senior tag

Az accerelo végül kikerült belőle mert ez a gond megoldódott,sajnos a leírásban benne maradt.
Mindjárt rendezem az alkohlolal tül töltött rendszerem (töltöttképosztával) és máris linkelem.

Közben eszembe jutott hogy .[800-as] tartalmazza-

[ Szerkesztve ]

A leggyorsabb lehetőség : togateam@gmail.com ez mindig csipog.

(#1973) togateam válasza AliasB (#1962) üzenetére


togateam
senior tag

Igen akkor is látod de akkor honnan tudod hogy mit csinálj vele? :) Mert még így sem megy :)

A leggyorsabb lehetőség : togateam@gmail.com ez mindig csipog.

(#1974) togateam válasza Ferling7 (#1964) üzenetére


togateam
senior tag

Annyi kiegészitést írnék hogy a 10.esnél nél lark (mert a nullát nem mindenki találná meg :) )
a 7-nél : lark7
a 8-nál : lark8

Köszönöm a segítséget.

A leggyorsabb lehetőség : togateam@gmail.com ez mindig csipog.

(#1975) Clipi válasza nyuszi123456 (#1886) üzenetére


Clipi
csendes tag

Nem vettem még meg mégsem pedig már kocsiból telóztam Fateromnak, de kivár karácsony utánra hátha olcsóbb lesz :-)

Amikor kipróbáltuk a számtech boltban akkor csak simán rádugta az eladó és a kamera csempére bökött majd rögtön váltogatni kezdte a kamerákat és 3.-ra bejött a külső csatlakozás minden + driver nélkül szép tiszta képpel...

Ha Faternak nem is kell lehet veszek magamnak 1-et a window-os teló mellé...
Valahogy az elmúlt 2 heti utánajárkálás és tesztek a kamera terén is, nem hozták meg a kedvem androidhoz.
Amiket próbáltam olcsó android tabletek hasonló hardwerrel mint windows os társaik, hát baromira lassuak voltak...

Nagy lehetőség van a win-es rendszerben a hardver jó kihasználása miatt. Remélem nem cseszik el amit eddig elértek...

(#1976) AliasB válasza togateam (#1973) üzenetére


AliasB
senior tag

Onnan, hogy a leírás lehetne hozzá külön és akkor nem kell a mount :) mert nekem nem volt virtuális meghajtóm amibe betehettem volna a képfájlt. Így volt egy kis plusz problémám vele :) egyszerűbb lenne egy külön kis txt mint emiatt a plusz mount :)

Mi az, hogy még így sem megy :P látod milyen profin sikerült elsőre pedig még sose volt semmilyen táblagépem és egyből egy ilyen hibával indítottam :P most barátkozok csak vele :)
Persze a leírásod nélkül nem ment volna :) másodszorra már sokkal egyértelműbb és gördülékenyebb lenne az egész :)

Járj nyitott szemmel.

(#1977) togateam válasza AliasB (#1976) üzenetére


togateam
senior tag

Értelek én tégedet :)
Én abból indultam ki hogy aki ilyen tabot vesz annak win 7 vagy újabb pc-je van ott meg ugye elég ráklikkelni az isora és a Windows magától csinál egy mount drievot (persze ha valamiért nincs kiirtva ).
Ha külön teszem fel a leírást akkor jönnek az okosok hogy ők mindent tudnak és hogy kell csinálni miért nincs ott :)
Ügyes vagy meg kuva bátor :)

A leggyorsabb lehetőség : togateam@gmail.com ez mindig csipog.

(#1978) togateam válasza Ferling7 (#1970) üzenetére


togateam
senior tag

Jobbról balra húzod a kezed :)(a szélétől) (swipe) Akkor a Műveletközpont jön elő,ha balról jobbra akkor a task maneger :)
Nem kell célozni az ujjakkal.

[ Szerkesztve ]

A leggyorsabb lehetőség : togateam@gmail.com ez mindig csipog.

(#1979) togateam válasza pusihusi (#1950) üzenetére


togateam
senior tag

Az hogy helyre állít vagy újat telepit milyen különbséget jelent? Mind kettő akkor kell amikor már minden szar.
Ne törődj vele hogy azt látod hogy üres,nem az.Onnan működik a Windows.

A leggyorsabb lehetőség : togateam@gmail.com ez mindig csipog.

(#1980) pusihusi válasza togateam (#1979) üzenetére


pusihusi
addikt

Oké, nem is érdekel, felraktam a te Wimboot-ad, ha probléma van vele újra húzom. Pikk-pakk és kész! Más biztonsági mentést a belakott rendszerről, te csináltál és hová,mert én sd-re csináltam, de utána nem találja a kis szemét! :Y

Üdv. Feri!!

(#1981) nemethka2 válasza Ferling7 (#1954) üzenetére


nemethka2
csendes tag

Üdv! Mindenkinek Boldog Karácsonyt!
Leszedtem a drivereket. Az install.bat-tal megpróbáltam telepíteni, de valahol féluton megállt. Jó sokat vártam, majd maguntam és :(( megszakítottam a melót. Kérdésem. Be lehet csak úgy simán másolni a System32 könyvtárba ezeket a drivereket?

(#1982) Ferling7 válasza nemethka2 (#1981) üzenetére


Ferling7
tag

Hogy a manóba nem tudtok Ti éjszaka aludni, ennyire izgalmas volt az ajándékozás? :P

Rendszergazdaként indítottad? Van olyan rész ahol entert kell nyomni.
Belehet másolni mindent a maga helyére. Pl: .inf; .pnf fájlok: windows - inf; .fw; .sys fájlok: windows - system32 - drivers

Az alkohol nem válasz, de legalább elfelejted a kérdést.

(#1983) pusihusi


pusihusi
addikt

Helló, jó reggel, valaki próbálta már asztali pc-vel összekötni? Mit kell telepíteni, a pc-re, mert símán összedugtam semmi :(

Üdv. Feri!!

(#1984) bodnar10261 válasza AliasB (#1969) üzenetére


bodnar10261
aktív tag

Jog tiszta ez is, mivel előtte frissitve lett. Az más kérdés hogy nem a tab gyártojától származik a Win 10 telepitő.

Bodnár Dávid

(#1985) togateam válasza pusihusi (#1983) üzenetére


togateam
senior tag

Pont úgy kell össze dugni ahogy össze szoktál dugni két pc-t.
Miért gondolkoztok Androidba? ezek Windows asztali pc-k,csak már nem 20 kilós monitorral.

[ Szerkesztve ]

A leggyorsabb lehetőség : togateam@gmail.com ez mindig csipog.

(#1986) Ferling7 válasza pusihusi (#1983) üzenetére


Ferling7
tag

Ez nem droid. :)
Két windows rendszer nem látja egymást csak hálózatban.

Az alkohol nem válasz, de legalább elfelejted a kérdést.

(#1987) bodnar10261


bodnar10261
aktív tag

Intel Atom driver frissités, és ez most jó mivel feltettem :I2C, UART, GPIO frissités

http://1drv.ms/1PnlLTw

Bodnár Dávid

(#1988) Ferling7 válasza bodnar10261 (#1987) üzenetére


Ferling7
tag

Nekem ez alapból fent van, lehet ezért is működik a kamera míg másnak nem.

Az alkohol nem válasz, de legalább elfelejted a kérdést.

(#1989) AliasB válasza togateam (#1985) üzenetére


AliasB
senior tag

Így van ;) én pont ezért akartam wines tabot ;)
Nekem van egy ilyen kattanásom, hogy ha telefon akkor android mert arra az való :) ha pedig pc (win7) vagy tab (érintő miatt win10) akkor arra win :D és egyiknél sem jöhet szóba más :D

Amúgy mivel így használhatatlanul került hozzám tegnap és egyből win10et tettem rá nem tudom milyen a 8.1 :) jobb a 10es, mint a 8.1? Vagy érdemes lenne feltenni a 8.1est inkább?

Járj nyitott szemmel.

(#1990) zoltszalay válasza Slapy (#1957) üzenetére


zoltszalay
tag

http://www.android-x86.org/download

innen töltöttem live usbt (arról telepítés nélkül ki lehet próbálni a linuxokat mint például az android : ) , és biosban beállítottam hogy arról induljon a gép. Gondolom felesleges megpróbálni telepíteni, ha live módban nincs touch gondolom telepítés után se lesz. Ha lesz időm lehet írok a fejlesztőknek elküldve a drivert hátha megoldják.

[ Szerkesztve ]

(#1991) togateam válasza AliasB (#1989) üzenetére


togateam
senior tag

Kinek mi,
Nekem pc-böl win 10.tabol win 10 telobol win 10. Nincs mese minden tökéletesen jól működik.
Asztali gépen mi a különbség win 8 és win 10 között?
A tabnál ez hatványozódik.

A leggyorsabb lehetőség : togateam@gmail.com ez mindig csipog.

(#1992) Slapy válasza zoltszalay (#1990) üzenetére


Slapy
aktív tag

Én is így csináltam... Lili-vel írtam pendrive-ra de nem akart róla bootolni vagy nem is látta a pen-t már nem emlékszem

[ Szerkesztve ]

(#1993) AliasB válasza togateam (#1991) üzenetére


AliasB
senior tag

Erre a tabra gondoltam konkrétan amúgy. Ezen jobb a 8.1, mint a 10es? Vagy nem érdemes a 8.1et kipróbálni? Mert ha nem muszáj akkor nem akarok vele vesződni a kíváncsiságom miatt :D

Járj nyitott szemmel.

(#1994) zoltszalay válasza Slapy (#1992) üzenetére


zoltszalay
tag

Asszem az uefi biosban előbb ki kell kapcsolni a secure, fast silent boot dolgokat (ilyesmi) utána indul pendriveról a tablet.

(#1995) Ferling7 válasza AliasB (#1993) üzenetére


Ferling7
tag

Egész jó rajta a 8.1 (nekem laposon is az van, még) remekül használható, Viszont nem marad a "16GB" tárhelyből szinte semmi (~1,5GB) mire minden frissítést felteszel. És az app áthelyezés sd-re is maceráns ha egyáltalán sikerül. Míg a win10-en van cirka ~7GB szabad hely és szinte bármit áttehetsz sd-re. Napi használatban kb ugyan az vagy még jobb a 10. Pl. az edge-vel is megbarátkoztam miután átállítottam a kereső motort google-re.
Na ás persze a win10-é a jövő.

Az alkohol nem válasz, de legalább elfelejted a kérdést.

(#1996) AliasB válasza Ferling7 (#1995) üzenetére


AliasB
senior tag

Köszi ;) akkor jobb a win10 :) azért nem árt ha van szabad hely rajta :) nekem is az első az volt, hogy beállítottam a google-t :D

Járj nyitott szemmel.

(#1997) lilaviki válasza togateam (#1925) üzenetére


lilaviki
újonc

Helló! nem okék az ISO- k. Rufus-al használva, a leírtak szerint más a tartalom. telepíteni nem lehet velük.
Ennek alapján próbáltam:[link]

[ Szerkesztve ]

(#1998) pusihusi válasza lilaviki (#1997) üzenetére


pusihusi
addikt

Szia te már csináltál tiszta telepítést Windows 8.1-ről 10-re?

Üdv. Feri!!

(#1999) Ferling7 válasza lilaviki (#1997) üzenetére


Ferling7
tag

Összekeverted a két telepítési cuccot.
A videó az indigen fél-e 8i "helyreállító" telepítést mutatja be. Te viszont valószínűleg (látván kinek címezted a hozzászólást) a toga fél-e telepítőt szeretnéd használni. Kicsit olvass vissza, nem kell sokat.

Az alkohol nem válasz, de legalább elfelejted a kérdést.

(#2000) rico21 válasza lilaviki (#1997) üzenetére


rico21
tag

nekem működik én is ezzel csináltam az enyémet 7i win!

Amilyen mértékkel vásárolsz olyan mértékkel adj is el! Vásárolni legolcsóbban, eladni legdrágábban!! Érdekes nem!?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.