Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1751) Joker88


Joker88
őstag

Segítséget kérnék..
Öcsém próbálta frissíteni a tablet drivereit ( bár nemtudom minek) , az Iobit féle DriverBoosterrel telepítgetett, ám mióta újraindult a tablet, nem érzékeli a touchscreent. Sajnos nincsen még OTG kábelem, meg ilyenek, szóval valami más megoldás van a helyreállításra ? Ja, Win8.1 van rajta, betölt, meg működik,csak nem érzékeli a touchscreent. :-(

In loving memory of Garrett Lockhart

(#1752) nicu71 válasza Joker88 (#1751) üzenetére


nicu71
addikt

szia, otg kábel szerintem elkerülhetetlen,mert ha nem műkszik a taccs,akkor kéne egér billentyű...máskülönben nem tudod rátenni a touch drivert ...viszont 4-500 ft bármelyik műszaki boltba vehetsz.

"-Te jó ég,mindjárt 8 óra!!! - Amilyen éjszakám volt,még jó hogy nem 9 !?"

(#1753) adika4444


adika4444
addikt

Hali!

Azthiszem itt olvastam, hogy a HDMI porton át lehet tölteni is egy ilyen kis kütyüt, ez mennyire igaz?
Az Ultimate 10 iWin-hez még mindig olyan töltőt adnak hogy a fiókban lenne a legjobb helyen?

üdv, adika4444

(#1754) togateam válasza adika4444 (#1753) üzenetére


togateam
senior tag

Ezt a sok baromságot hol olvastad? De most komolyan....
Még jó hogy nem a touch simogatásával adunk áramot a gépnek :)
A töltő meg olyan mint az összes többi olcsó készüléké,működik,de nem a legideálisabb. Illene venni egy rendeset,de még a kinai telefonodhoz is.

A leggyorsabb lehetőség : togateam@gmail.com ez mindig csipog.

(#1755) adika4444 válasza togateam (#1754) üzenetére


adika4444
addikt

telóból iPhone-om van...
Egyébként a HDMI dolgot nem tudom, nem 100% biztos hogy itt olvastam, de az viszont biztos hogy sok valóságot bár nem láttam benne, viszont volt vmi hír, hogy az új szabvány az eszközt el tudja látni árammal... Gondolom aki leírta ez ihlette, aztán ki tudja. De én ezen hír miatt éreztem úgy hogy megkérdezzem. De akkor sajnos ez még nem játszik.
Mindenesetre köszi.

üdv, adika4444

(#1756) bodnar10261 válasza adika4444 (#1755) üzenetére


bodnar10261
aktív tag

Jó hogy feltetted kérdésed igaza van togateamnek

Bodnár Dávid

(#1757) macka1973


macka1973
csendes újonc

Kérdezném tisztelettel, hogy lark ultimate 8i-n, win10 esetében nem vettétek-e észre, hogy jobban zabálja az aksit? Ha igen van valami szuper beállítás, amit kifelejtettem? :-)

(#1758) togateam válasza adika4444 (#1755) üzenetére


togateam
senior tag

:)
De jó hogy szifonod van,nézd már meg hogy hol készült :)
Az én telefonom meg Vietnámi :)
Ezért harcoltak az amcsik ellen hogy most nekik rabszolgáskodnak.

[ Szerkesztve ]

A leggyorsabb lehetőség : togateam@gmail.com ez mindig csipog.

(#1759) togateam válasza macka1973 (#1757) üzenetére


togateam
senior tag

Mennyi a különbség?
Órában kérem.

A leggyorsabb lehetőség : togateam@gmail.com ez mindig csipog.

(#1760) macka1973 válasza togateam (#1759) üzenetére


macka1973
csendes újonc

órában még nem tudom megmondani, de tesztelem, és írom!

(#1761) togateam válasza macka1973 (#1760) üzenetére


togateam
senior tag

aksi

Mert itt jól látszik hogy 4000-es aksi van benne és a számításaim szerint az kb 2,5 max 3 óra maximális terhelésnél.Ha valami hasonló mérést kapsz akkor az csak az érzet :).

A leggyorsabb lehetőség : togateam@gmail.com ez mindig csipog.

(#1762) indigen205


indigen205
tag

Na sziasztok!

Kis meglepi így karácsony előtt:

http://1drv.ms/1NXjLhe
LARK_Win81 - Csak a 8.1 van benne
LARK_Win10 - Csak a 10 van benne
LARK_MULTI - Mind a két rendszerről benne van a lemezkép.

Tutorial a felrakáshoz:
https://youtu.be/aFD7Ejinqco

Szükséges eszközök:
-tab
-USB Hub
-USB egér és billentyűzet
-min. 8Gb pendrive (Multi iso esetén 16Gb)

Win10-ben van egy kis bug: alapból van egy Alex nevű felhasználó, ez sajnos benne maradt, de egyszerűen lehet törölni: létrehozol egy admin jogú fiókot a windows-ban amivel aztán az Alex nevű fiók törölhető.

Időközben togateam kipróbálta neki sikerült.
És értelemszerűen ha win10-et akartok, akkor nem kell felrakni a 8.1-et.
Tehát ha követitek a videót, akkor 4:35-nél ne a 8.1-et válasszátok hanem a 10-et.

A Win8.1 full gyári, mint ha most hoztátok volna ki a boltból.
A Win10 togateam műve, minden driver benne van. Ezúton is köszi :)

Nekem 8i-m van, arról semmi infóm nincs hogy működik-e a többi típuson.

Boldog Karácsonyt mindenkinek!

(#1763) togateam válasza indigen205 (#1762) üzenetére


togateam
senior tag

:C

A leggyorsabb lehetőség : togateam@gmail.com ez mindig csipog.

(#1764) togateam válasza indigen205 (#1762) üzenetére


togateam
senior tag

Már én is a kanyarban vagyok :)

A leggyorsabb lehetőség : togateam@gmail.com ez mindig csipog.

(#1765) Ferling7 válasza indigen205 (#1762) üzenetére


Ferling7
tag

Köszönjük. :R
Mivel a 8i-ből készítetted valószínűleg az érintő nem fog menni a többi típuson. Már töltöm, amint lent van kipróbálom 7i-n.
Milyen házi jószág ez a "Ultimate x4 8i win"?

Az alkohol nem válasz, de legalább elfelejted a kérdést.

(#1766) togateam válasza Ferling7 (#1765) üzenetére


togateam
senior tag

Ha jól tudom akkor a Lark X széria az Android nincs ott semmiféle win a végén :) Talán az Ultimate zavart meg.

A leggyorsabb lehetőség : togateam@gmail.com ez mindig csipog.

(#1767) macka1973 válasza indigen205 (#1762) üzenetére


macka1973
csendes újonc

:C :C :C :C :R

(#1768) Ferling7 válasza togateam (#1766) üzenetére


Ferling7
tag

Na persze. :U
video

[ Szerkesztve ]

Az alkohol nem válasz, de legalább elfelejted a kérdést.

(#1769) indigen205


indigen205
tag

Hát megmondom őszintén, hogy azt a sort én eddig egyszer sem vettem észre, de a gyári lemezképet még azelőtt csináltam mielőtt bármit módosítottam volna a gépen :D
Fogalmam sincs hogy miért így írja ki :D

BTW: 8"-os Androidos Lark tulaj jelentkezését várom privátban :D

(#1770) togateam válasza Ferling7 (#1768) üzenetére


togateam
senior tag

Lark x4 8

A leggyorsabb lehetőség : togateam@gmail.com ez mindig csipog.

(#1771) togateam válasza Ferling7 (#1768) üzenetére


togateam
senior tag

Nagy baj van már a gyárban :) Annyit kavarnak hogy fogalmuk sincs hogy mit rendeltek a kinai gzsunkákról :)

A leggyorsabb lehetőség : togateam@gmail.com ez mindig csipog.

(#1772) Ferling7


Ferling7
tag

Nem azért, mert lényegében mindegy csak kíváncsi lettem volna mit művelt a gyártó, hogy ilyen zavar lett az erőben. :D

Az alkohol nem válasz, de legalább elfelejted a kérdést.

(#1773) bodnar10261 válasza Ferling7 (#1772) üzenetére


bodnar10261
aktív tag

Amugy ezt a gyári 8.1-et fel lehet tenni 7I Win re csak a touch file-t cserélni kell szerintem és müködne is. Szerinted ?? Szerintetek???

Bodnár Dávid

(#1774) Ferling7 válasza bodnar10261 (#1773) üzenetére


Ferling7
tag

Feltettem, minden működik csak a touch nem, azt külön kell telepíteni.
Kicsit tölt a masina aztán feltolom a 10-et is. :)

[ Szerkesztve ]

Az alkohol nem válasz, de legalább elfelejted a kérdést.

(#1775) togateam válasza Ferling7 (#1772) üzenetére


togateam
senior tag

Gondoltam hátha itt van pontos infó,de ez sem lehet perdöntő,mert csak a típus van benne a széria nincs :(
Mert lehet hogy neked teljesen más van mint a többieknek akkor pedig nem biztos hogy jó amit te csinálsz :(
(pedig én arra alapoztam a munkámat )...

A leggyorsabb lehetőség : togateam@gmail.com ez mindig csipog.

(#1776) togateam válasza bodnar10261 (#1773) üzenetére


togateam
senior tag

Nem biztos hogy lehet cserélni :(
Én már több olyan verzióba futottam bele ahol azt írta cserénél hogy érvénytelen INF információ és felmutatta a gép a középső ujjat .
Nem lehetett semmit sem csinálni csak egy másik oprendszert telepíteni.

A leggyorsabb lehetőség : togateam@gmail.com ez mindig csipog.

(#1777) Ferling7 válasza togateam (#1775) üzenetére


Ferling7
tag

Hát nem tudom, ezek csak alap információk.

Az alkohol nem válasz, de legalább elfelejted a kérdést.

(#1778) bodnar10261 válasza Ferling7 (#1777) üzenetére


bodnar10261
aktív tag

nekem is ugyan ilyen, oké akkor felfogom tenni a 8.1-et a tabomra :D

Bodnár Dávid

(#1779) togateam válasza Ferling7 (#1777) üzenetére


togateam
senior tag

Na várújuk,
Ez egy 8i biosa? Akkor miért 7 i van oda írva?
Akkor a 7 meg a 8 teljesen egyforma csak 1 coll a különbség meg talán az aksi?
Akkor nem kell külön pöcsölni a windowsokkal elég a kettőhoz egy ?

A leggyorsabb lehetőség : togateam@gmail.com ez mindig csipog.

(#1780) Ferling7 válasza togateam (#1779) üzenetére


Ferling7
tag

Nekem már 7i-m van kb egy hónapja, a 8i-m ismerősnek eladva.
És sajna nem ússzuk meg, a szemét touch mindegyiken más.

Az alkohol nem válasz, de legalább elfelejted a kérdést.

(#1781) togateam válasza Ferling7 (#1780) üzenetére


togateam
senior tag

Igen de 1 mb miatt nem kellene + 4 Gigát feltölteni,hanem jobb lenne touch nélkül megcsinálni az isot és külön kéne telepíteni a 7-nek meg a 8-nak mindenkinek magának.

A leggyorsabb lehetőség : togateam@gmail.com ez mindig csipog.

(#1782) Ferling7 válasza togateam (#1781) üzenetére


Ferling7
tag

Ez a szomorú helyzet, sok értelme nincs ha nem integráljuk azt a (7i-nél pl) 101 KB--t. Hiszen pont ezért küzdünk, ha már a gyártó nem foglalkozik vele.

Az alkohol nem válasz, de legalább elfelejted a kérdést.

(#1783) togateam válasza Ferling7 (#1782) üzenetére


togateam
senior tag

A gyártó miért nem foglakozik vele?
A gyártó egy tökéletesen működő készüléket ad a kezedbe,csak azokkal van baj akik letörlik a szerintük fölösleges partíciót.A normál frissítésnél az alap driverek szépen jönnek tovább nincs is vele gond.És ha már valaki olyan hülye hogy elbaszni tudja akkor tudjon már annyit tenni magáért hogy felmásol 1 kibaszott drivert.

A wimbootos telepítőre meg megint csak annak van szüksége akinek nem felel meg a recovery, és bla.bla.bla.

Naponta ketten írnak hogy hogy kell feltenni mert nem tudják megcsinálni,én már írtam egy teljesen automata egyszerűsített full isót,(a 7-és 8-nál a te alapjaidat használtam,biztos hogy jók mert nálam teljes káoszt csinálnak :) ) de hiába írom tele leírásokkal,figyelmeztetésekkel nem olvasnak,nem látnak. És egy vacak driver az oka,na jó legen kettő,mert az acceleró is köhögős.
:O

A leggyorsabb lehetőség : togateam@gmail.com ez mindig csipog.

(#1784) sarantis


sarantis
csendes újonc

Sziasztok! Tablet témában kissé kezdő vagyok, így hozzátok fordulok segítségért. A minap vetrem egy Lark Ultimate 7i WIN típusú gépet. A Win10-es frissítés miatt választottam. A probléma az volt első körben, hogy frissíteni nem engedte, mindig tárhely problémája volt (gyári szűz, 0 telepített prgramos Wiin8.1, és igen, plusz rádugott pendrive esetén is - 32 GB, mivel utána másolt rá kb 2 GB-ot, és megint tárhely gondjai voltak). Majd gondoltam MS honlapról letöltött win10 segítségével majd Rufussal boot pendrive-ot készítve (leírás itt: http://logout.hu/bejegyzes/bisti79/windows_10-et_minden_tabletre_avagy_hogyan_frissit.html, plusz a drivereket utólag frissítettem volna) frissítem a gépet. Megint a tárhely probléma lépett elő, de itt kezelni tudta (+1 pendrive-ot kellett csatlakoztatni). Szépen telepített, ment ahogy meg volt írva, majd kb 14%-os telepítési foknál újra indult, és már csak a kék képernyő fogadott két opcióval: 0xc0000225 hibakóddal (helyezze be a telepítős pendrive-ot), illetve windows gomb megnyomása esetén UEFI-vezérlőprogram beállításához navigálna. A gond itt jön, nem érzékel semmilyen pendrive-ot, és az usb-s billenyűzet WIN gombra sem reagál (F10-re frissül a képernyő). Szerintetek már csak könyvtámasz lehet belőle? Létezik rá megoldás, hogy használhatóvá vissza lehetssen állítani? A segítésgeteket előre is köszönöm.

(#1785) Ferling7 válasza sarantis (#1784) üzenetére


Ferling7
tag

És itt is van. ;]

Pár hozzászólással fentebb van is egy megoldás, igaz annak a telepítője a 8i típushoz/ból készült. Használható csak molyolni kell a touch driverrel. Cserébe viszont gyári állapotot kapsz. Tessék.

Vagy választod a wimbootos win10 telepítést.
A telepítés menete ugyanaz mint amit linkeltél bisti79 oldalán.
1. Telepítő
2. WinPE
3. parancsfájl
Rufusal formázod GPT/fat32 az iso-ba betallózod a winpe-t, bemásolod a telepítő tartalmát és a parancsfájlt a pendrive gyökérkönyvtárába.
Bootols pendriveről, amint bejött a a command promt és annak második sora, beírod: D: enter install enter
Türelmesen vársz, ha végzett újraindul.

[ Szerkesztve ]

Az alkohol nem válasz, de legalább elfelejted a kérdést.

(#1786) togateam válasza sarantis (#1784) üzenetére


togateam
senior tag

Kb 1 óra múlva fent lesz egy 7i-hez való win 10.
95%-ban automata.

1.) Hardver előkészületek

Amire szükségünk lesz/lehet.(i7-i8)
1x OTG kábel(ha mikró usb-nk van)
1x USB HUB
1x USB billenytű + USB egér
1x minimum 4GB pendrájvra

ezekre szükséged lesz.
ha akarod megvárod.

A leggyorsabb lehetőség : togateam@gmail.com ez mindig csipog.

(#1787) togateam válasza sarantis (#1784) üzenetére


togateam
senior tag

Akkor vagy a pendrájvod rossz,vagy az (otg)kábeled vagy a hubod.

A leggyorsabb lehetőség : togateam@gmail.com ez mindig csipog.

(#1788) sarantis válasza togateam (#1787) üzenetére


sarantis
csendes újonc

Köszönöm a gyors válaszod (a W10 telepítőt megvárnám, és hálás köszönet érte), működik az OTG is és a HUB is. Már sikerült a Biosba belépnem. :)

(#1789) togateam válasza sarantis (#1788) üzenetére


togateam
senior tag

A rosszt nem csak úgy lehet érteni hogy bedöglött hanem úgy hogy pl: hibás másolás,nem jó kontakt stb.
Már nem sok van hátra.

A leggyorsabb lehetőség : togateam@gmail.com ez mindig csipog.

(#1790) sarantis válasza togateam (#1789) üzenetére


sarantis
csendes újonc

Értettem. :)
Szerintem a W10 telepítőnél lehetett a gubanc, mivel a Rufusnál nem GPT-partícióban írtam ki. Bár elindult és 14%-ig el is jutott valahogyan.
A tabletet egyelőre etetem némi 220-szal, hogy a helyreállításra legyen elég energiája.

(#1791) sketchifun


sketchifun
senior tag

Lark 7i-be mekkora microsdt lehet tenni? valaki próbálta már 64-128gb memkarival?

Gyerekek! Az a lényeg, hogy van pénz lóvéra! © Jakab Zoltán

(#1792) togateam válasza sarantis (#1790) üzenetére


togateam
senior tag

Sikerült?

A leggyorsabb lehetőség : togateam@gmail.com ez mindig csipog.

(#1793) togateam válasza sketchifun (#1791) üzenetére


togateam
senior tag

Ejha,ez szuper,drágább a memo kártya mint a tab? Jó párosítás.
Még senki sem ruházott bele ennyit egy 7-esbe :)

[ Szerkesztve ]

A leggyorsabb lehetőség : togateam@gmail.com ez mindig csipog.

(#1794) sarantis válasza togateam (#1792) üzenetére


sarantis
csendes újonc

Még nem foglalkoztam vele érdemben, dolgozom közben. Addig is tölt (bár a piros led azóta nem világít, mióta töltőre tettem :DDD ) Illetve várom a 7i-s WIN10 verziódat, azzal próbálnám ki első körben (ha nem vagyok túl tolakodó :R ). :)

(#1795) togateam válasza sarantis (#1794) üzenetére


togateam
senior tag

Már rég megkaptad,Tessék privátot is olvasni :)

A leggyorsabb lehetőség : togateam@gmail.com ez mindig csipog.

(#1796) bodnar10261


bodnar10261
aktív tag

Ezzel a Macrium reflecttel lehetne wimbootos megoldást is csinálni??

Bodnár Dávid

(#1797) sketchifun válasza togateam (#1793) üzenetére


sketchifun
senior tag

Van ekkora MicroSDm, csak nem mennék le érte vidékre ha nem muszáj.

Gyerekek! Az a lényeg, hogy van pénz lóvéra! © Jakab Zoltán

(#1798) togateam válasza sketchifun (#1797) üzenetére


togateam
senior tag

Komolyra fordítva a szót,menj csak az akkora-amekkora kártyáért mert csak 64 gigáig tudjuk hogy fogad vagy nem fogat,végig néztem érte az egész fórumot.

A leggyorsabb lehetőség : togateam@gmail.com ez mindig csipog.

(#1799) togateam válasza togateam (#1795) üzenetére


togateam
senior tag

Azért majd írd meg hogy mennyire használható én sajnos a 7-est nem tudom tesztelni az alap [Ferling7] munkája,én csak megreformáltam hogy egyszerű legyen feltenni.

[ Szerkesztve ]

A leggyorsabb lehetőség : togateam@gmail.com ez mindig csipog.

(#1800) nyuszi123456 válasza sketchifun (#1791) üzenetére


nyuszi123456
aktív tag

Igen, a 64gb memóriakártyát tökéletesen viszi a microSD helyen. Fogok bele venni egy 1 terabájtos microSD-t ebayről, majd beszámolok, hogy megy.

64gb USB pendrivval is használom a kis USB hubon (kép lentebb), nyugodtan lehet róla blueray filmeket játszani. A hubon mellette elfut a billentyűzet és egy okostelefontöltés, de ha két pendrivot nyomok a hubra, az egyiknem kap elég energiát a billentyűzet mellett. Nélküle viszont igen. Egyszerre tehát csak két nagyobb USB eszközt bír el.

adika444, a HDMI minimális szabványa nem elég töltéshez, de több áram is szállítható rajta. [Egy HDMI hálózati töltő Ebayről, digitális fényképezőgéphez] Ez a HDMI töltés még kísérleti fázisban van, nem tekinthető konkrétumnak, de jó ötlet.

Konkrét ezzel szemben a microUSB kapcsolási rajza lejjebb, melyet követve a Lark Win 7i és 8i készülék az adatkapcsolattal egyidőben tölthetővé válik az egyszem microUSB porton át; melyet USB hub többszöröz kis dokkolóként.

Ez maga a kényelem csúcsa. A parányi kis 7i készülék nálunk itthon 40 colos tévére játssza HDMI kábelen a BlueRay filmeket, mialatt a billentyűzete (togateam!) tökéletes, funkciógombok és Esc is van rajta, sőt egyfajta billentyűzetről irányítható egér is beállításra került, hogy az elemek jobbgombbal lenyitható menüjét is könnyedén lehessen használni.

Nyomtató és dvd író irányítása is sikerült a kis USB hubról a Lark Win 7i-vel. Érdekesség, hogy a DVD író egy USB portról a hubon nem jut elég energiához, ezért a hozzá mellékelt kettős kábellel egy külön fali USB töotőről is adtam neki áramot. Ezt szívesen lefotózom, ha valakit érdekel.

A tökéletes billentyűzetekről lentebb tettem fel képet. Akit a bluetooth billentyűzet érdekel, a rapoo windowsos változatát érdemesebb, mert az androidoson a médiairányító extra billentyűk nem fognak menni (de USB billentyűzeten igen).

Nekem volt már más parányi Windows tabletem is. Nagyon jók voltak. A Lark Win 7i mellett a HDMI miatt döntöttem, blueray filmek nagy tévére vetítése miatt. Ez tökéletesen működik, és a gépecske igényes. Pont nem volt laptopom, hát ez arra is tökéletes. 18990 forintnál sokkalta többet megér. Ez az ár mesébe illő. A Microsoft Office pedig hab a tortán.

Nálam maradt a Windows 8. Miben tud többet a 10-es? Jól működő rendszert mondjuk nem váltok le.

[ Szerkesztve ]

A csoki nem ízlik. Mi finomabb a csokinál? - A marcipán. (Vékony tejcsokibevonattal.)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.