Hirdetés

2024. június 27., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#17451) Daffni2 válasza anorche1 (#17449) üzenetére


Daffni2
addikt

Nem is kell,hogy lássa, pont oda fog futni ahova leesett.

Háromszögelnek ugyanis, az orr és a két fül "adatai" alapján tök sötétben is azonnal megtalálják a labdát. :K

"Aki ad,az nyer"

(#17452) Orlin


Orlin
addikt

Én ilyen Ferplast PA 6064 vinil játék, nagy játékot vettem.
3 napig bírta,pedig tetszett neki nagyon...

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#17453) Orlin


Orlin
addikt

A Kong jónak tűnik.Vizsla méretű kutyusnak milyen méret lenne jó?Xl,XXL?
Van itthon tenisz labda ,de azzal nem merek játszani mert éppen,hogy nem csúszik le a torkán mikor szalad vele.
Nézem van Kong laszti is,de az elég kicsinek tűnik 7 cm.

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#17454) Kidus válasza capulet75 (#17450) üzenetére


Kidus
őstag

En ezzel ugy vagyok hogy egesz nap egyedul van itthon, amig dolgozok, nem aludhat allandoan.
Nekik jol esik ragni, jatek/idotoltes, ugyhogy neki van 3-4 fele ragos jatek itt, birjak honapok ota pedig eleg kemenyen rag, sima jatekokat 5-10 perc alatt szedi szet, koteles-labdas huzigalos vackokat is beleertve.

Teljesen normalis a ragas, legalabb tudja mi az amit lehet, es mi az amit nem. Neha ossze kell szedegetni par leragott darabot a gyengebbekrol, de amugy jol elvan. Van egy velos csont, abba szoktam meg neki tenni ezt azt, bar most az allergiaja miatt kizarolag a tap mehet ugyhogy natur ragcsa :)

Assuming Control

(#17455) TazLeacher válasza capulet75 (#17450) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Erről meg más a véleményem. Amíg az én dolgaihoz nem nyúl és soha nem szed szét semmit (és nem is szedett szét soha semmit), addig a játékaival azt csinál, amit akar. Tudja, hogy amit odaadok neki, azt lehet rágni. Arról meg nem tehetek, hogy a játék nem bírja a kiképzést. A teniszlabdát konkrétan 10-15 perc alatt kapja szét. Kettéharapja, és kész. Egyedül arra kell figyelnem, ha valamit szét szed, akkor elveszem, kidobom, ennyi. A Kong viszont bírja. Nem tudom a kutyád mennyire rágós, de az enyém képes 30-40 percig rágcsálni a Kongot, és ezzel szerintem semmi baj. Mit csináljon otthon? Nézze a falat?

[ Szerkesztve ]

(#17456) canniball válasza TazLeacher (#17448) üzenetére


canniball
nagyúr

Kötélből is valami spécit vettél? Amit legutóbb vettem a Fressnapfban az pár alkalom után frankón szétbomlott... :( Illetve nem tudom ti hogy vagytok vele de a főnöknek kb. negyed órányi kötélhúzás után már véres a fogínye, ennek elkerülésére van valami megoldás?

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#17457) Bjørgersson válasza canniball (#17456) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Gondolom az árát azért elkérték rendesen.

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#17458) Kidus válasza canniball (#17456) üzenetére


Kidus
őstag

En mar abszolut nem veszek kotelet mert konkretan 5 perc alatt vege, imadja ragni. Es ennek tetejeben draga is. Meg amugy sem tamogatom a kotelhuzos jatekokat vele, mert azt erositi benne hogy kuzdok erte, es nehezebben ad oda barmit utana.
Kicsit nehezen tanult meg jatszani, foleg azt hogy oda is kene adni es nem csak korbeugralni vele.
Gondolom ez is annak koszonheto hogy 6 honapos koraig nem nagyon kommunikalt emberekkel.
Jatekbol csak labda es az nincs nala mikor nem jatszunk.
Erdekes egyebkent, hogy csak a sajat labdajat hozza vissza, pedig neha dobalnak neki a kutyaparkban jofej emberek de teljesen erdektelen. Talan jopofibol utana megy, megszagolja aztan ott hagyja.
Sajatjaert viszont atussza a tavat :)

Assuming Control

(#17459) canniball válasza Bjørgersson (#17457) üzenetére


canniball
nagyúr

Már nem emlékszem az árára, de ja, a FN nem az olcsóságáról híres. Érdekes módon előtte valami teszkós vagy milyen volt, az egész hosszan bírta a bevetést.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#17460) canniball válasza Kidus (#17458) üzenetére


canniball
nagyúr

Oda nem adom neki, mert akkor ahogy te is írod gyorsan vége van; az előző így múlt ki: ismerős nem tudta hogy nem kéne és a játék végeztével hagyta hogy elvigye.
Nálunk a labdázás nem játék, abszolúte hidegen hagyja. Ami neki begyere az
- a kergetőzés, de erre gyorsan ráun
- a bírkózás, de ezt fizikai (anti)kondícióm :B révén én nem bírom sokáig, no meg elég vadul is tolja
- a kötélhúzás; ez a legjobb, mert én is bírom meg ő is lefárad...így utána már könnyebben lenyomom. :D Szóval ennek elhagyása nem igazán opció, csak a fogínyének vérzésére kéne valami okosság, meg egy jó kötél.

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#17461) Dr.Zoo válasza TazLeacher (#17455) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Ebből az egy szempontból jók a franciák.. :D
Napi 16 órát képesek aludni...... Még a napi sétára is úgy kell kirugdosni őket, ha nem muszáj, nem mozdulnak meg.

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#17462) TazLeacher válasza canniball (#17456) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

A kötél nálunk is gyorsan fogy, de már vettem neki többször. Odaadom neki, elnyammog rajta egy kicsit, majd elveszem, és pár nap múlva megint megkapja egy kicsit. Én a legegyszerűbb 800 Ft-os rúd formájú fonottat vettem az FN-ban. Most is van kötelünk, de ez alkalmi játék. Előveszem, húzakodunk, majd elrakom.

A Kongból én az Extreme-et vettem, az konrétan 1 hónapja napi használatban van, és úgy néz ki mint első nap.

A komoly gondjaim a plüss játékokkal vannak...azt imádja a legjobban rágni, tépni. Konkrétan 1 játék 1 alkalom. Most akarok kipróbálni ilyen speciálisan erősített játékokat "különösan ellenálló anyagból, erős kutyáknak", kíváncsi leszek. 3x-os fedett varrás, speciális tökömtudja milyen bevonat. De imádja. Imádja rágni, meg hozzábújni...úgyhogy kell.

(#17463) TazLeacher válasza Kidus (#17458) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Mi elég sokat kötelezünk, meg zsinóros labdával húzakodunk, de az elengedés nem okoz gondot. Nem mondom, hogy 100%-os, de elég jól megy, még most tanuljuk. Ha a szájában van, és megfogom, és szólok, hogy ERESZD, akkor odaadja, ha nem nyúlok érte, és mondom, hogy KÉREM, akkor ledobja, ha a földön van, és mondom, hogy KÉREM, akkor nem nyúl hozzá. Ezek általában 10-ből 8 alkalommal sikerülnek, ha nem, akkor max van, hogy 2-3x kell szólni, de akkor is megy. Nagyon ritka, hogy hülyének néz, és mondjuk fut vele egy kört, vagy valami. Ha befejeztük a játékot, akkor mindig VÉGE parancs, és most már nagyjából tudja is, hogy innentől felesleges ugrálni, mert a labda zsebbe kerül, és megyünk.

Az apportot meg jutalomfalattal tanítom. A leggyakrabban az eldobott labda után vissza is jön, a komolyabb gond, hogy van hogy idő előtt elengedi, mondjuk tőlem 1 m-re teszi le, és nem a kezembe adja. De van, hogy ilyenkor működik, ha érte küldöm.

(#17464) Kidus válasza TazLeacher (#17463) üzenetére


Kidus
őstag

Nalunk az a baj, hogy siman visszahozza a labdat, de csak annyi megy neki, hogy hozzam, nem pedig "nekem".
Amint visszaer, fordul is elfele, es haromszor kell raszolni, hogy tegye le. Ha nyulok fele, fordul el, es szinten ra kell szolni ujra.
Ha mar rafogtam a szajaban a labdara, elso szora engedi, de ha nem, akkor altalaban lefekszik es ugy teszi le nagy nehezen.
Olyankor ha nyulok fele, o is megprobalja, hatha elobb sikerul. Ha tudja hogy szajjal nem fog menni, akkor arrebb rugja "veletlen" :D
Direkt szopat, neki ez a jatek, pedig egyebkent minden mas helyzetben en vagyok a fonok.
Elso szora megcsinal barmit, poraz nelkul setalunk, barmikor barmilyen korulmenyek kozt kiveszek a szajabol barmit, a torkaba lenyulok ha kell vagy fel oran at fekszik az oldalan amig vizsgalom ( kell is neha allergia miatt sajnos vizslatni ).
Ismeretlen helyzetben is azonnal ram nez "engedelyert" ha nem tudja, mi a szabaly, es pisszenesre leul ha vadat vagy kutyat lat, kizart hogy ne az legyen amit en mondok, ugyhogy tartok tole, hogy ez nem tekintely kerdese.
Amig jatek van addig egyszeruen masok a szabalyok nala.
Jutifalatra nyilvan azonnal dobna a lasztit, de nem az a celom hogy kapjon valamit cserebe, hanem hogy normalisan apportirozzon. Visszahoz, letesz.
Ha van valaki hozzaerto ( vadasz kutyas pl ), barmilyen tanacsot szivesen veszek.
Van egy videom is, ha valakit esetleg erdekel feltoltom, vagy ket hete csinaltam mikor jatszottunk, jol latszik rajta hogy b*szik azt csinalni amit mondok, de amint vege a jateknak azonnal figyel es igazodik.

Assuming Control

(#17465) capulet75 válasza TazLeacher (#17455) üzenetére


capulet75
addikt

Nyilván nem kell unatkozni, de a kötél az húzásra van, a labda apportra, ha meg kimegyünk egy nagyot sétálni akkor rághat amennyit akar. Én megvárom. :) Logannek is vannak benti játékai, de sosem szedi szét őket. Természetesen elfogadom a ti álláspontotokat is, ahány ház annyi szokás. :R

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#17466) canniball válasza TazLeacher (#17462) üzenetére


canniball
nagyúr

Én a legegyszerűbb 800 Ft-os rúd formájú fonottat vettem az FN-ban."
Rúd formájú kötél? Az meg hogy néz ki? :F

"A Kongból én az Extreme-et vettem..."
Mármint kötélből? Mert abból nem találok ilyet, guglival csak játékokat találtam.

"A komoly gondjaim a plüss játékokkal vannak..."
Na azzal nálunk nincs probléma, plüss cuccot sosem jutott eszembe nekiadni. :N Anno volt egy-két gumi játéka, de azok is rövid úton cafatokká váltak.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#17467) Kidus válasza capulet75 (#17465) üzenetére


Kidus
őstag

En szivesen huznek vele kotelet, ha vegre megtanulna normalisan apportirozni :)

Egyebkent neki tenyleg a legkedvencebb elfoglaltsaga a ragcsalas, de SOHA az eletben semmit nem ragott meg, ami nem az ove volt, ugyhogy kifejezetten szeretek a kedvere tenni, es venni neki joszagu meg izesitett meg mindenfele kacatokat, o meg ettol hihetetlen boldog es mindenkinek megmutatja mit kapott :)
Soha nem vett el/lopott kajat sem, egyszer fel oran at a kocsiban volt veletlen egy tonhalas szendvics tarsasagaban, lehet mar meseltem, ra sem nezett.
Az egyetlen amit ellopott, az egy neki vasarolt csont volt, furdetes utan kiengedtem, es amig en atoltoztem addig o ugy gondolta hogy az a jutalom mar meltan az ove ugyhogy szepen levette az asztalrol, kibontotta es nekiallt :)
Bar ehhez hozza tartozik hogy mindig kap furdes utan ajandekot, ugyhogy csak felig volt lopas.

A masik amire raszokott, az a kanape.
Sosem engedtem fel a kanapera amig itthon voltam, mert kutyanak lent a helye, de nem is tiltottam, gondoltam ha egyedul van nyilvan fel fog menni, de sosem tette.
Aztan mikor bekoltoztek a mostani lakotarsak, elkezdett felszokni a kanapera, de csakis oda fekszik, ahol ok szoktak ulni.
Gondolom ezzel azt szandekozik demonstralni hogy o a fonok :D
De ugy vagyok vele, hogy amig engem megtisztel azzal hogy nem maszik ram, addig akkor megy fel ra a tavolletemben, amikor akar. Inkabb vicces ez mint bosszanto :)
Mikor a haloban van egyedul, sosem megy fel az agyra. Csak a sajat helyen fekszik.

Assuming Control

(#17468) TazLeacher válasza canniball (#17466) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Ezek ilyen fonott kötelek. Barna és világos színből volt összefonva (de van belőle színes is). Olyan, mint ami ezen a képen is van, csak ebből van fonva egy "rúd". Kb. 5 cm átérőjű, és kb. 15-20 cm hosszú.

Nem, nem a kötélből, a sima harang kong-ból. Most akarom beszerezni a csont-frizbi-labda-guikerék kombinációt is. Zooplus-on néztem, ott frizbi eleve nincs, olyat meg még nem sikerült elkapnom, hogy a másik 3 egy időben legyen raktáron. Most épp a labda hiánycikk...

Imádja a plüsst. Még kölyök korában kapott egy párat, és ez a szokása azóta is megmaradt. Nagyon imádja őket "rázni", mint a rongyot, meg cipeli, meg ugyan úgy csócsálja, mint a kötelet.

(#17469) canniball válasza TazLeacher (#17468) üzenetére


canniball
nagyúr

Igen, ilyen kötelet vettem én is csak hosszabbat, de mint írtam röhejesen rövid ideig bírta aztán szétbomlott, onnantól meg ugye csak egy halom cérna...

A rongyrázás nálunk is megvolt, aztán szerencsére leszokott róla.

A fogínyvérzés nálatok nem probléma?

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#17470) Kidus


Kidus
őstag

Egyebkent igy indult a mai reggelunk :)
Aztan mar csak ennyit lattam....

Meg kozben talalkoztunk egy idegbeteg novel akinek a maniaja hogy fogja meg mindenki a kutyajat mert megeszik egymast.
Miutan bepanikolt es a mi lepcsonkon akadt, a kutyaja meg kozben rangatta lefele, kisegitettem kicsit, elvettem tole a porazt, es lass csodat ot perc mulva mindket kutya elengedve jatszott :U
Neni nem jutott szohoz :)

Assuming Control

(#17471) canniball válasza Kidus (#17470) üzenetére


canniball
nagyúr

"Aztan mar csak ennyit lattam...."
Meglátta a hószellemet és megpróbálta elkapni. :DDD Itt szerencsére ma szépen sütött a nap, remélem most már napról napra jobb idő lesz!

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#17472) Kidus válasza canniball (#17471) üzenetére


Kidus
őstag

En imadom a havat, sajnos eddig csak egybol olvados latyak jutott foleg, ugyhogy kifejezetten nagy boldogsag van, hoban henterges a kutyaval ( evek ota nem lattam ennyi havat, mar azt hittem nem is fogok ) es raadasul minden zarva, most jott az sms a fonoktol, hogy ma nincs melo :)

Assuming Control

(#17473) canniball válasza Kidus (#17472) üzenetére


canniball
nagyúr

Ja hát úgy könnyű! Én ilyen sms-t még sosem kaptam, annál inkább volt sz@rrá ázva, vagy a tél okán lehaló vasút miatt 1.5órát késve történő beérkezés...
De hát az ott egy más világ, akkor élvezzétek a szabadnapot és építsetek hókutyát! :)

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#17474) Kidus válasza canniball (#17473) üzenetére


Kidus
őstag

Itt sulik is zarva, meg a legtobb bolt is, egyreszt nem eri meg kinyitni mert senki nem megy sehova, masreszt meg ekkora honal idobe telik amig mindenhonnan eltakaritjak, es nem biztonsagos kozlekedni, ugyhogy mindenkit arra szoktak kerni, maradjon otthon.
Biztonsag mindenek folott, nameg ugye miutan suli sincs, valakinek otthon kell lenni a gyerkocokkel amugy is, sokkal nehezebb a legtobb helyen megoldani hogy legyen valaki aki be tud menni, mint azt mondani, hogy 1-2 napra bezarunk.
Gondolom nagyobb varosokban jo tomegkozlekedessel mashogy megy, de itt a hegyekben inkabb epitunk par ho-muremeket :)

Assuming Control

(#17475) TazLeacher válasza canniball (#17469) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Én folyamatosan visszavágtam. Ha elbomlott egy része, azt levágtam. Így kibírt 4-5 estét. Nem volt ínyvérzés.

(#17476) Kidus


Kidus
őstag

Kutyak es gyerekek :)

Assuming Control

(#17477) capulet75


capulet75
addikt

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#17478) canniball válasza Kidus (#17474) üzenetére


canniball
nagyúr

"...inkabb epitunk par ho-muremeket"
Várjuk a képeket! :)

(#17475) jer1cho!
Ezek szerint csak a főnök nem bír rendesen fogni...

(#17477) capulet75!
Azt hiszem megvan az év orra díj nyertese. :C

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#17479) Kidus válasza capulet75 (#17477) üzenetére


Kidus
őstag

A kutyaorr a legviccesebb dolog kozelrol :)

Assuming Control

(#17480) Bjørgersson válasza capulet75 (#17477) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Hehe. :D

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#17481) Orlin


Orlin
addikt

Sziasztok!

Kong Extreme-ben vizsla termetű kutyához melyik méret lenne jó?L vagy XL?

Köszi!

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#17482) TazLeacher válasza Kidus (#17479) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

(#17483) capulet75


capulet75
addikt

Érdekelne hogy ti szoktatok-e valamilyen feladat/játékot játszani bent a kutyáitokkal. Konkrétan valami olyan játékos feladat érdekelne ami a kutya elméjét veszi célba és számára szórakoztató.

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#17484) Napfénysüti

Jutalomfalatból esetleg konzerves kajából melyek ajánlottak?

Més que un club!

(#17485) fero02 válasza Napfénysüti (#17484) üzenetére


fero02
veterán

Szeletelt virsli, felvágott a legjobb.

(#17486) fattyu válasza capulet75 (#17483) üzenetére


fattyu
veterán

jutifalatot szoktam eldugdosni.

3 kutya. egy keres kettő vár. fegyelem a kettőnek orrhasználat a dolgozónak. csere. Nyilván ki ki rutinja szerint nehezített rejtést kap. Meg második harmadik körre már az egész szobát lakást belengi a jutifalat szaga szóval egyre nehezebb is. De hálásak mindig. :D

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#17487) Kidus válasza fattyu (#17486) üzenetére


Kidus
őstag

En a jatekait szoktam eldugni es ha visszahozza kap jutit.
Ez azert is jo mert ha elfelejtem hol vannak megkerdezem ot es egybol elokerul mind :D

Assuming Control

(#17488) Kidus


Kidus
őstag

Megharaptak a kutyamat, bazinagy talyog nott az oldalan, akkora mint az oklom. Tegnaprol ma reggelre.
Egesz napos szarakodas ment animal control es allatorvos kozt es kozben probalni elerni a f*sz tulajt, ami meg mindig nem sikerult.
A kutya ugy nez ki hogy sirok mindjart :(

Assuming Control

(#17489) Dr.Zoo válasza Kidus (#17488) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Ne izgulj, valszeg csak egy vérömleny, de a gazdája kell az oltás miatt.

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#17490) Kidus válasza Dr.Zoo (#17489) üzenetére


Kidus
őstag

Nem veromleny, talyog. Viszont elkezdtem neki tolni az antibiotikumot mar reggel, estere mondta a doki is hogy az ugy jo lesz, kapott fajdalom csillapitot, most igy 12 ora elmultaval mintha enyhen kisebb lenne.
Gazdaja letagadott mindent, elbeszelgetek majd ma vele kicsit.... :(((

Igy nez ki:
1
2

[ Szerkesztve ]

Assuming Control

(#17491) canniball válasza Kidus (#17490) üzenetére


canniball
nagyúr

Mielőbbi gyógyulást. :(

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#17492) Dr.Zoo válasza Kidus (#17490) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Szépen belemart... :(
Nem tudom kint mivan, de nálunk a szomszéddal volt egy hasonló afférom, és szépen elmeséltem neki, ha nem akarja hogy elvitessem a p.-ébe a kutyuliját, akkor qrvagyorsan elismer mindent, és állja a cehhet.
Nem volt őszinte a mosolya, de az arckifejezésemből gondolom leszűrte, hogy amennyiben ellenvéleményt fogalmaz meg irányomban, olyat leverek neki, hogy kiköpi az összes fogát... Gondold el, egy kis szutyok fr. bullit majdnem kihúzott egy németjuhász méretű keverék a kerítésen belülről.....
Jobbulást neki...

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#17493) Bjørgersson válasza Kidus (#17490) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Jobbulást nektek! :)

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#17494) Kidus


Kidus
őstag

Koszi mindenkinek.

Zoo:
En felhivtam animal controlt, sheriff urat, meg este 9kor is hivott az officer hogy miujsag.
Figyelmeztetest kaptak, de nem bizonyithato hogy o volt, a kovetkezo bejelentesnel ha gond van veluk, mar a rendszerben lesznek.
Ezen kivul vihetem birosagra es nem fog jol jarni.
Nem volt azota otthon, meg nem is gyotrom magam ezzel, kutyaval foglalkozok most.
Majd ha latom megemlitem neki mennyi volt a doki, es hogy szerintem az a minimum hogy kifizeti.
Reakciotol fuggoen vagy jofej leszek, vagy nem....

Egyelore ugy nez ki kisebb a duzzanat es kevesebb a trutymo benne, igaz lorugas amit kap, azt is napi ketszer. Alszik egesz nap, amikor meg nem, akkor jon mutatni hogy van ott neki valami.

Assuming Control

(#17495) monti0222w válasza Kidus (#17494) üzenetére


monti0222w
addikt

Sajnálom, és egyben jobbulást kivánok neki, viszont jó tanács a testiségre vigyáz nem, mindig éri meg! :K

[ Szerkesztve ]

(#17496) Dr.Zoo válasza Kidus (#17494) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Csóri... Úgy tudják magukat mutatni, hogy nézd: itt fáj nekem...
Azért jó lenne legalább azt kihúzni a szomszédból, hogy megvannak-e a kötelező oltásai a kutyájának.

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#17497) johndeegwed


johndeegwed
tag

,

(#17498) capulet75


capulet75
addikt

Hivatalosan is egy fasz lett a kutyám. Itt van már a kanyarban a pici baba, és egyre hülyébb. Ha játszunk kint, apportot vagy bármit akkor ugye nincs pórázon. És ha meglát egy másik kutyát 20 méteren belül akkor odarongyol, feszül mint a íjhúr, általában összepattan ha kan a másik. Nyilván odamegyek hogy megfékezzem, akkor mindig úgy mozog hogy köztünk legyen a másik gazda. Kurvára idegesítő. Persze ha elkapom, akkor lapítás van. :W

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#17499) lacos001 válasza capulet75 (#17498) üzenetére


lacos001
senior tag

Ez nálunk is igy volt október 28-ig,még meg nem született a kislányom.
Várandóság alatt megszagoltattam vele párszor az asszony pocakját,szintén ha rászóltam lapitott ő is az utcán,mikor bekattant.......Megszületett a poronty,és mintha elvágtak volna mindent,megszünt a kutya "meghülyülése".
Teljesen nyugodt,ha babakocsis a séta ugyanúgy,mint gyerek megléte előtt,precizen mellettünk jön,más kutyákra nem is reagál.Ha esetleg ő rá bekattan valamelyik másik kutya,néz ránk,hogy ez meg mit akar
Most már hagyom feküdjön kicsit a pici mellett,néha szagoltatom közelebbről is,de még nincsen egyedül otthagyva a gyerekkel.
Mindez 1 hónappal ezelőtti időszakra értendő,mert azóta Németországban élünk,és nemhogy az emberek,de a kutyák is mások.....Nyugodt mindenki,barátságosak,agressziv,bekattant ebekkel még nem találkoztunk.Igaz okuk nem nagyon van miért idegeskedni ;]

[ Szerkesztve ]

(#17500) Bjørgersson


Bjørgersson
félisten

:D

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.