Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:02:15

LOGOUT.hu

Külső merevlemezek - USB, eSATA, FireWire HDD
Kérdezés előtt kérjük olvasd el az összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22469) BB9360 válasza King Unique (#22468) üzenetére


BB9360
aktív tag

Köszönöm!

Lehet, hogy valamit félreértettem, de a maxtorok nem integrált USB-sek?

Ezek szerint az új WD Passport Ultra is fémházas, és ezért valamivel ajánlottabb, mint a sima Passport és a maxtor M3, jól gondolom?
Köszönöm!

(#22471) King Unique válasza BB9360 (#22469) üzenetére


King Unique
titán

A Maxtorok nem, azoknál normál SATA csatolófelületű a belső HDD és különálló egység a SATA-USB adapter. Az új Ultra extrája leginkább csak a fémház és az USB-C csatlakozó, olyan szempontból lehet jobb választás. Viszont ezeket és a dizájnt leszámítva kb. ugyanaz, mint a My Passport, ami az előbb linkelt másik válaszban is le van írva. Amúgy meg jelenleg a hazai boltokban még korántsem mindenhol kapható a legújabb My Passport Ultra sorozat. Ugyan az árgép alapján pl. a 4 TB-os modellek kékesfekete színben egyes helyeken már igen, viszont felárasak, azaz magasabb az áruk, mint a sima My Passport modelleknek. Annyit pedig nem feltétlen érnek meg, valamint azért az árért más gyártóknál akár 5 TB-os modelleket is lehet venni.

[ Szerkesztve ]

(#22474) King Unique válasza SunMount3r (#22473) üzenetére


King Unique
titán

Egy ilyen 2,5"-os külső meghajtó kattoghat a benne lévő HDD meghibásodása és USB-n tápellátási probléma miatt is. De ha ezek rendben vannak, akkor a fejparkolás lehet a kattanás oka, azaz a külső házban lévő merevlemeznél az olvasófej parkolása, ide-oda rángatása. A parkolás önmagában még nem hiba, de ha túl intenzív, sokszor kattan hagosan a merevlemez aktív lemezművelet közben is, akkor az nem a legjobb. Viszont egyrészt a My Passport modellek belsejében lévő Blue merevlemezeknél 600 000 a névleges limit, ami azért nem kevés. Másrészt ha a HDS nem jelez problémát, rendben van a SMART és a kattanásokat leszámítva amúgy megfelelően működik a HDD, akkor elvileg nincsen gond.

A fejparkolás témájával bővebben a kritikus hiba a Western Digital Caviar Green merevlemezeiben topik foglalkozik itt a fórumon. Viszont szükség esetén a parkolás átállításához, tiltásához az ott említett wdidle3 segédprogram USB-n csatlakoztatott WD meghajtóknál nem használható. A My Passport modelleknél az integrált USB-s kivitel miatt pedig a belső HDD átmeneti kiszerelése és SATA-n történő csatlakoztatása sem oldható meg, ráadásul a szétszerelés amúgy is garanciavesztéssel járhat. A WD korábban kiadta USB-s használatra a WDIdleDisable Tool programot, de az hivatalosan a régebbi Elements SE sorozathoz készült és már nem fejlesztik. De pl. a HDS regisztrált változatában az APM átállításával is lehet tiltani, mérsékelni a fejparkolást. Ahogyan a lemezek leállásának akadályozása opció használatával szintén mérsékelhető.

[ Szerkesztve ]

(#22480) King Unique válasza EncinoMan (#22477) üzenetére


King Unique
titán

Itt egyrészt ott van a topik összefoglalójában az ár, vásárlási szempontok fejezet, valamint az ott is megtalálható blogbejegyzés, ami segítséget nyújthat ehhez. Másrészt úgy lehet jól szelektálni az egyes gyártók termékei között és kiválasztani a számunkra leginkább megfelelőt, ha minél jobban részletezve van, hogy pontosan milyen kell. Beleértve a vásárláshoz rendelkezésre álló anyagi keretet, mennyi garancia legyen a termékre, fémházas legyen-e, vagy sem stb. Amúgy meg, ha a Toshiba Canvio Ready annyira szimpatikus, azt tudod a legkönnyebben beszerezni, hát akkor vegyél olyat, a te dolgod, a célra az is megfelelhet. Ha más is érdekel, akkor viszont lásd az előbb leírtakat. Sőt, pl. a Toshiba kínálatában is vannak egyéb sorozatok, plusz ezekről összehasonlítás. A Canvio Ready egyébként hasonlóan fapados, mint a Canvio Basics. De ha tényleg nem kell semmi extra, akkor egy ilyen is megteszi.

"USB 3.0 vagy 3.1 csatlakozása legyen"

Maradjunk inkább az előbbinél, mivel az USB 3.1-nél egyes gyártók csak az ITT leírtakat használják ki. Például az ADATA 2,5"-os külső merevlemezei is nyilvánvalóan csak USB 3.1 Gen 1 = USB 3.0 típusok. Ahogyan a Type-C USB 3.1, lehet ilyen fizikai csatlakozó USB 3.0 alapon is, mint pl. a Silicon Power Armor A75, WD My Passport Ultra sorozatoknál. Ha ténylegesen USB 3.1-es külső tárolóeszköz kell, akkor olyat USB 3.1 Gen 2 megnevezéssel kell keresni. Az előbb felsorolt gyártóknál (is) általában az egyes külső SSD-k ilyenek, mind az ADATA, a Silicon Power és a WD kínálatában egyaránt. Na meg nyilván azoknál van értelme, mivel egy 2,5"-os HDD eleve nem képes nemhogy az USB 3.1 Gen 2, de még az USB 3.0 szabvány maximumát sem elérni, kihasználni. Ha külön veszünk egy 2,5"-os SATA3 (példa), vagy egy M.2 NVMe PCIe (példa) alapra épülő USB 3.1 Gen 2-es külső házat, akkor azoknál pedig nyilván megint csak SSD-vel.

[ Szerkesztve ]

(#22484) Meggyi001


Meggyi001
veterán

Helló mindenki. A véleményetekre vagyok kíváncsi, vagy inkább csak megerősítést kérek (magam sem tudom :) )

Elolvastam az összefoglalót és a topicban is keresgettem válaszokat.

Novemberben vettem egy Western Digital Elements 2.5 2TB külső vinyót. Kéz alól, újat, garancia nincs. Tehát kb. 3 hónapos. Az első 6-8 hétben nem nagyon csinálta, amit mindjárt leírok, de most már megállás nélkül. Nem ejtettem le, és sérülésmentes. Ma vettem másik kábelt, azzal is ez van. Más gépen és másik usb-ben is csinálja (usb 3.0 - usb 2.0 ), de csak windows 10-en próbáltam. Driverek, stb frissítve, a WD progi azt írja, hogy a legfrissebb firmware fut rajta. 100/100-as.

Tehát a hiba a következő:

Ha bedugom, akkor kb 3-4 percig működik. Utána kilép standby módba, a Windows többé nem látja, csak ki és bedugás segít. Amikor stanby módban van, (sztem), a fehér led villog kettőt 3 másodpercenként.
Amúgy amikor működik, akkor baromi gyors, és az adatok is megvannak rajta. A hdd sentinel és más sem látja a hőmérsékletét. És bármit csinálok, film, zene, torrent róla, az összefoglalóban írt progikkal/módszerekkel, akkor is kilép, ha az említett 3-4 perc letelik. A hőmérséklete amúgy sztem normális, egy ponton érzem csak, hogy kicsit melegebb lenne, de nem forró semmiképp.

Most akkor ennek a vinyónak kapáltak szerintetek?

Ez a következő kiszemelt, most már hivatalos boltból, hogy legyen garancia rá.
Toshiba Canvio Basics 2.5 3TB USB 3.0

[ Szerkesztve ]

https://gamergep.hu/

(#22486) King Unique válasza Meggyi001 (#22484) üzenetére


King Unique
titán

Ha 3-4 percenként aktív lemezművelet közben is leáll az Elements Portable, az nem éppen normális. Készenléti (standby) módba X perc üresjárat után kellene váltania és abból újra aktív állapotba visszaállnia, ha pl. a fájlkezelőben megnyitod. Valamint akkor is szokott még pár másodpercenként villogni rajta a LED, ha szoftveresen le van választva. Ha a leírtak alapján tényleg végigpróbálgattál mindent, de eredmény nélkül, akkor ezzel így nem nagyon lehet mit kezdeni. Max. esetleg még kipróbálni másik operációs rendszerrel (pl. Live Linux) is, hogy a Windowsnál lévő esetleges hibát ki lehessen zárni. Ha másfajta rendszerrel is ezt csinálja és biztosan nem a hardver (gép), USB-portok, USB-kábel a probléma okozója, akkor marad a külső merevlemez hibája. Ez esetben pedig adja magát az adatok lementése után a garanciális csere. Ha azonban másodkézből, papírok nélkül lett megvásárolva, akkor ilyenkor kérdéses ez a lehetőség... De egy próbált azért megérhet a WD weboldalán lecsekkolni, hogy érvényes-e még a garancia. Ha igen, akkor regisztráció után elvileg meg lehetne próbálni az RMA-t, ami akár még számla stb. nélkül is működhet (példa).

Ha másik külső merevlemezt akarsz venni helyette, vagy mellé, akkor a Toshiba Canvio Basics a célra megfelelhet. De amúgy meg kb. ugyanazt tudom erre mondani, amit nemrég egy másik válaszban.

[ Szerkesztve ]

(#22507) junior11


junior11
veterán

Sziasztok, egy kis érdekesség, mind2 külső 2.5" 2TB-os HDD-m szinte tele vannak, lefutott a CrystalDiscMark, hogy ilyen állapotban milyen sebességre képesek:

1. Seagate Expansion 2.5" 2TB (kb. 93GB üres területtel)

2. Samsung M3 portable 2.5" 2TB (kb. 22GB üres területtel)

Ami a két lemezt illeti, a Samsung egy kicsit halkabb (nálam az egyik leghalkabb működésű lemez), és gyorsabb is valamivel, mint a Seagate, ahol az SMR technológia miatt? lehetséges, hogy lassabban dolgozik. Használata során néha pár másodpercre tényleg lassabban működik, mint kellene, de nem gyakran esik meg vele. A Samsung hátránya, hogy a csatlakozó a lemeznél instabil (ezt a Maxtoroknál is írják) elég hozzányúlni a kábelhez vagy a csatlakozóhoz és néha elveszti a kapcsolatot, ilyen a másiknál és a WD Elements esetében sincs nálam.

A következő nagy valószínűséggel még idén valamikor egy 4TB-os lesz, ahogy látom, ár/érték, GB arányban azok jönnek ki a legjobban, Seagate Backup plus vagy valamilyen WD, amelyik majd kedvezőbb áron lesz.

[ Szerkesztve ]

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#22520) King Unique válasza Caustic (#22519) üzenetére


King Unique
titán

Itt szintén az lesz a gond, amiről pár hónapja volt szó egy hasonló esetnél. Vagyis röviden a 32 bites Windows XP nem támogatja a GPT partíciós sémát, ezért nem tudja kezelni a 2 TB feletti lemezterületet, illetve esetedben a 4 TB-os külső HDD-t. Maga az eszköz alap kompatibilitása elvileg az XP-vel is oké, de a 4 TB-os lemezterület "egyben" történő kezelése az előbbi ok miatt viszont már nem. A megoldás ilyenkor max. a 4Kn szektorméret használata lehet USB-n, ami ez előbb linkelt esetnél is említve van. Viszont a 4 TB-os Maxtor M3 Portable nem ilyen, annál 512e van az alábbi teszt alapján. Sőt, pl. az aktuális 4 TB-os My Passport esetében is. Bár a WD-knél működhet az a megoldás, ami végül a másik fórumtagnál is bevált.

(#22536) King Unique válasza Mahdi (#22534) üzenetére


King Unique
titán

Ez esetben olyan külső merevlemezt kell venni, aminél megoldható a Type-C (USB-C) fizikai csatlakozás, ami egyúttal a laptopon lévő Thunderbolt 3 porthoz is jó. Vannak ugyan Thunderbolt interfészt használó külső meghajtók is, de annak egyrészt leginkább a külső SSD-knél van értelme, a 3-as szabvány is rendszerint azoknál jellemző. Másrészt a Tunderbolt interfészt használó megoldások általában (jóval) drágábbak, mint az USB-s típusok, ami megint nem mindegy.

A topik összefoglalójának ár, vásárlási szempontok fejezetében a 2,5"-os méretkategórián belül az I. pont foglalkozik a Type-C modellekkel. De a többi pontnál + az ITT említett külső merevlemezek is opciók lehetnek annak függvényében, hogy gyárilag Type-C megoldás kell-e, vagy sem. Az USB-C csatlakozás megvalósítására alapvetően 3 lehetőség van, ami alább szemléltetve van a gyárilag készre szerelt külső merevlemezeknél.

1. Natív Type-C kivitel
Gyárilag Type-C fizikai interfésszel szerelt külső merevlemezek, amelyeknél a gyári kábel gazda (gép) felőli vége is Type-C.
Példák: G-Technology G-DRIVE mobile USB-C, LaCie Porsche Design Mobile Drive, LaCie Mobile Drive, WD My Passport Ultra.

2. Hagyományos kivitel + Type-C adapter / kábel (gyárilag mellékelve)
Gyárilag általában Micro-B, vagy Type-A fizikai interfésszel szerelt külső merevlemezek, amelyeknél a gyári kábel gazda (gép) felőli vége Type-A. Viszont a gyártó mellékel Type-A - Type-C adaptert, vagy Micro-B / Type-A - Type-C kábelt is a termékhez.
Példák: Freecom mHDD Slim, Seagate Backup Plus Ultra Touch, Toshiba Canvio Premium, Transcend StoreJet 25MC

3. Hagyományos kivitel + Type-C adapter / kábel (külön megvásárolva)
Gyárilag általában Micro-B, vagy Type-A fizikai interfésszel szerelt külső merevlemezek, amelyeknél a gyári kábel gazda (gép) felőli vége Type-A. A gyártó nem mellékel Type-A - Type-C adaptert, vagy Micro-B / Type-A - Type-C kábelt a termékhez, azt külön kell megvásárolni (bővebben).
Példák: Maxtor M3 Portable, Seagate Expansion Portable, Toshiba Canvio Basics, WD My Passport.

Ha esetleg külső házas megoldás kell, akkor az előbbi mintájára azoknál is van lehetőség a Type-C csatlakozásra. Viszont mind a 2,5"-os külső házaknak, mind a belső merevlemezeknek saját topikja van. Ezt a megoldást választva az egyes összetevők (külső ház, merevlemez) felől értelemszerűen azokban topikokban, vagyis az alábbiakban kellene érdeklődni.

Külső 2,5'' mobil rack-ek topikja
Milyen merevlemezt vegyek?

[ Szerkesztve ]

(#22538) King Unique válasza Mahdi (#22537) üzenetére


King Unique
titán

Az USB 3.1-nél egyes gyártók csak az ITT leírtakat használják ki. Például az ADATA 2,5"-os külső merevlemezei is nyilvánvalóan csak USB 3.1 Gen 1 = USB 3.0 típusok. Ahogyan a Type-C USB 3.1, lehet ilyen fizikai csatlakozó USB 3.0 alapon is. Például a Silicon Power Armor A75 és a WD My Passport Ultra sorozatok modelljei is ilyenek, valamint az előbbi válasz 1. pontjában említett egyéb modellek szintén. Ha ténylegesen USB 3.1-es külső tárolóeszköz kell, akkor olyat USB 3.1 Gen 2 megnevezéssel kell keresni. Viszont ilyen 2,5"-os külső HDD-k jelenleg jóformán nincsenek is, meg azoknál adatátviteli sebesség szempontjából amúgy sincs értelme, mivel még az USB 3.0 szabvány maximumát sem tudják kihasználni. Ahhoz eleve külső SSD kell, gyárilag készre szerelt kivitelben azoknál jellemző az USB 3.1 Gen 2. Az előbb felsorolt gyártóknál is általában az egyes külső SSD-k ilyenek, mind az ADATA, a Silicon Power és a WD kínálatában egyaránt.

Ha az előbbiektől függetlenül esetleg mégis USB 3.1 Gen 2 külső HDD kell, akkor olyat külső házas megoldással lehetne összerakni. Vagyis venni egy 2,5"-os USB 3.1 Gen 2 külső házat (példák) és ahhoz egy merevlemezt. De ha 4 TB-os kell, akkor eleve olyan külső házat kellene venni, amibe belefér 15 mm magas HDD (példa), mivel jelenleg a 3-5 TB-os 2,5"-os merevlemezek mind ilyen méretűek. Viszont egyrészt az ilyen külső házakból eleve szűk a kínálat és az USB 3.1 Gen 2 mellett a 15 mm-es magasság kezelése is további felárat képez. Másrészt ezeknél is csak SSD-vel lehet kihasználni a szabvány maximumát. Illetve egész pontosan pl. egy NVMe PCIe alapú megoldás (példa) képes erre, mivel a SATA3 (6 Gbps) eleve limitálja az USB 3.1 Gen 2 (10 Gbps) sebességét, lásd az előbbi tesztet.

[ Szerkesztve ]

(#22542) King Unique válasza SunMount3r (#22540) üzenetére


King Unique
titán

Azt a linkelt weboldalon leírják, hogy a SES driver elvileg nem létszükséglet az egyes WD külső merevlemezek alapvető működéséhez, illetve hogy felismerje őket a Windows. Ellenben a gyári szoftverek + egyes funkciók (pl. hardveres titkosításnál jelszókérés élesítése, VCD) használatához és megfelelő működéséhez már igen. Ha az utóbbiakat egyáltalán nem használod, akkor elvileg nem szükséges, de pont az idézett szövegben van az is, hogy a WD egyéb okból ez esetben is javasolja a telepítését. Sőt, nemcsak a WD, hanem lényegében a Windows is, mivel a Windows Update általában alapértelmezetten telepíti. Legalábbis pl. Windows 10-nél nálam automatikusan települt a My Passport külső merevlemezekhez, viszont korábban Windows 7-nél aszem manuálisan telepítettem. Ez a SES illesztőprogram általában a WD külső meghajtón is megtalálható gyárilag a többi programmal együtt, de amúgy innen is letölthető.

"friss Win7 install utáni szitu"

Akkor először talán le kellene frissíteni a rendszert. Illetve amikor első alkalommal csatlakoztatod a WD külső merevlemezt, akkor automatikusan telepíti hozzá a Windows 7 az eszközillesztő(ke)t (példa). Ha esetedben akkor nem települ a SES driver (példa), valamint a Windows Update sem ajánlja fel a screenshoton lévő opciókat bejelölve, továbbá az eszközkezelőben továbbra is sárga felkiáltójellel jelennek meg az eszközök, akkor marad a manuális telepítés.

[ Szerkesztve ]

(#22558) Fuvaros válasza Orlifunk (#22556) üzenetére


Fuvaros
senior tag

Nekem is van ilyen tvm, a WD Elements 1 TB vettem otthonra, bár inkább a Sony tvn használom, de kipróbáltam és megvan az LG tvvel is...

a 220 Voltnál most 18 az ára 2 év garival

Nem fuvaros, ez csak megtévesztés...

(#22577) maxika2004


maxika2004
őstag

Sziasztok!

Véleményetekre lennék kiváncsi:
váltani szeretnék :
Western Digital My Passport Ultra 2.5 2TB USB 3.0 WDBBKD0020B
[link]
ról
Western Digital My Passport 2.5 4TB USB 3.0 WDBYFT0040
[link]

Ha a méreti külömbséget nem számoljuk, akkor érdemes e váltani
Az utóbbi már nem ultra,ez jelent valami lényeges külömbséget?
illetve kinézetre is gagyibbnak tünik,
szóval a kérdésem az lenne hogy minőségileg rosszabb e esetleg az ujabb!
elöre is köszi a segítségeteket!
:R :R :R

[ Szerkesztve ]

(#22578) King Unique válasza maxika2004 (#22577) üzenetére


King Unique
titán

Inkább mondjuk azt, hogy ha kell még egy külső HDD nagyobb tárolókapacitással a meglévő mellé / helyett, akkor értelemszerűen venni kell egyet. Ha esetedben a WD bevált és most is olyan kell 2,5"-os kivitelben, akkor a jelenlegi kínálatban lévők közül lehet választani. Az aktuális My Passport sorozatból 4 TB-os modellt ebben a topikban is vettek már és használnak többen (példa).

A normál (nem Wireless, SSD stb.) My Passport sorozatok között akkora különbségek általában nem szoktak lenni, max. pl. az új My Passport Ultra esetében a fémház és az USB-C (Type-C) az, ami extrának számít a standard My Passport sorozathoz képest. Valamint funkciók, garanciaidő stb. tekintetében inkább az Elements Portable és Elements SE sorozatokhoz képest vannak különbségek, amiről egy korábbi válaszban is szó volt. Ahol le van írva az is, hogy pl. a belső HDD tárolókapacitástól függően rendszerint ugyanaz mindegyikben, vagyis olyan téren elvileg nincsenek minőségbeli különbségek. Inkább a külső ház anyagát (műanyag vs. fém), USB-aljzat típusát (Micro-B vs. Type-C) stb. összehasonlítva lehetne minőségibb, avagy előnyösebb megoldásokról beszélni.

[ Szerkesztve ]

(#22579) maxika2004 válasza King Unique (#22578) üzenetére


maxika2004
őstag

Köszi a részletes segitséget!! :R

közben vettem 2db 4tb os my passportot
[link]

az egyik érezhetően kicsit jobban rezeg , hangilag nagyon kicsit van csak nagyobb hangja
(közelről hallani max) inkább a rezonancia zavar...
ez jelenthet gondot, akár későbbiekben rövidebb élettartam, stb ?

vagy lehet ekkora szórás köztük?

(#22580) King Unique válasza maxika2004 (#22579) üzenetére


King Unique
titán

Volt már arról szó itt a topikban, hogy többeknél az egyes WD külső merevlemezek működési zaja, a burkolat vibrálása valamivel intenzívebb volt más gyártók hasonló termékeihez képest (példa). De azért nem extrém mértékben, meg ezzel összefüggésben lévő meghibásodásról sem számolt be még senki. Másrészt a 4 TB-os My Passport modellek belsejében a HDD eleve a szokásosnál több lemeztányért és olvasófejet tartalmaz, ami miatt amúgy is valamivel intenzívebb lehet a működési zaj és a vibrálás. Az viszont érdekes, hogy 2 ugyanolyan modell között eltérés van ilyen téren. De sok mindent ezzel rendszerint úgysem lehet kezdeni, max. kicseréltetni másikra, ha annyira zavar valakit. Viszont ha nem extrém mértékű és az eszköz működésénél, használatánál nem okoz tényleges problémát, valamint a belső HDD állapota (SMART) is oké, akkor ez esetben pl. a garanciális csere nem feltétlen lesz opció. De ha online lett rendelve és megvásárolva belföldi webshopból, akkor 14 napig az indoklás nélküli elállás joga viszont már igen. Aztán az más dolog, hogy az előbbiek értelmében mindenképpen érdemes-e, vagy sem csak emiatt meglépni.

[ Szerkesztve ]

(#22597) King Unique válasza Meggyi001 (#22596) üzenetére


King Unique
titán

A korábbi hozzászólásodban azt írtad, hogy tapintásra nem meleg a külső merevlemez, meg hogy működés közben a diagnosztikai programok nem tudták kiolvasni a hőmérsékletét. Ha egyáltalán nem, az nem éppen normális, de ha csak az aktuális, reális értékre vonatkozott, akkor úgy már más a helyzet. Viszont ha a HDS a SMART alapján tényleg 65000 fokot mutatott decimális adatmezőnél, akkor az elég extrém érték, sőt eleve irreális és abnormális. Lehet tényleg amiatt (is) kapcsolt ki rendre.

A kiszállítást a korábban linkelt példa alapján volt aki olcsóbban megúszta és a leírtak szerint az újonnan kapott My Passport garanciaideje is több volt, mint a mostani esetnél. De végül is még így is megérte és legalább van helyette egy jól működő példány. Annyi kis szépséghibája viszont van, hogy a kép alapján az még a korábbi Elements Portable sorozatból való, annak 21 mm magas 2 TB-os modelljeiben volt 4-tányéros, 15 mm magas WD Blue (WD20NPVZ) HDD, illetve annak az integrált USB-s változata (WD20NMVW). Az újabb sorozat 15 mm magas 2 TB-os modelljeiben viszont már a 2-tányéros, 7 mm magas WD20SPZX, pontosabban annak is az integrált USB-s változata lehet.

Egyébként szép munka, remélhetőleg mások számára is hasznos lesz, akik WD termékeknél RMA előtt állnak.

Köszönjük! :R

[ Szerkesztve ]

(#22598) Meggyi001 válasza King Unique (#22597) üzenetére


Meggyi001
veterán

Pill....olvasom....

A HDD sentinel a rendes bal oldali sávban, ahol a lemezeket mutatja, ott nem is írta a hőmérsékletet soha. Csak amikor rámentem valahogy máshogy az infokra, ott irta, hogy a max hő amit érzékelt ennél a merevlemeznél az a 65000 fok.

-------------------------------------------------------------

Ezt kaptam helyette: WESTERN DIGITAL ELEMENTS 2TB WDBU6Y0020BBK-WESN FEKETE KÜLSŐ

Szívesen, és én köszönök mindent nektek! :R

[ Szerkesztve ]

https://gamergep.hu/

(#22611) Ryder62


Ryder62
őstag

Sziasztok!

A Western Digital My Passport és a My Passport Ultra között mi a különbség?

(#22644) Shingen


Shingen
addikt

Hali!

Olyan kérdésem lenne a 2 külső hdd közül melyiket ajánlanátok?

Western Digital Elements 2.5" 1TB USB 3.0 WDBUZG0010BBK
vs.
Maxtor M3 Portable 2,5" 1TB USB3.0

Nem tusom a WD név mennyire számít, de a műszaki adatok alapján a WD cash csak 8MB, maxtornak 32MB, de ugye a maxtornak ennél a modelnél 128MB.

Szóval a maxtor jobban megéri?

Illetve ipon boltnál csak garancia van írva, ő is gyári garit ad?

[ Szerkesztve ]

風林火山

(#22648) King Unique válasza Shingen (#22644) üzenetére


King Unique
titán

Ez egyrészt attól is függ, hogy pontosan milyen kell. De egyébként a korábbi kérdéseidre adott válaszokban a Maxtor már túl lett tárgyalva. Ha még mindig nem sikerült dönteni, akkor pl. ennek mintájára lehet egy összehasonlítást végezni az egymáshoz és más gyártók modelljeihez is viszonyított pró (+) és kontra (-) jellemzők alapján.

Maxtor M3 Portable (1 TB)

egyszerű dizájn, csak egyféle színben kapható (-)
műanyagházas (-)
bónusz szoftverek (+)
nem integrált USB-s kivitel (+)
Micro-B fizikai interfész (-)
SMR belső HDD (-)
128 MB cache (+)
nagyobb adatátviteli sebesség (+)
csendesebb működés (példa) (+)
olcsóbb (+)
3 év gyártói garancia (+)

WD Elements Portable (1 TB)

egyszerű dizájn, csak egyféle színben kapható (-)
műanyagházas (-)
nincsenek bónusz szoftverek (-)
integrált USB-s kivitel (-)
Micro-B fizikai interfész (-)
PMR (régi) / SMR (új) belső HDD (+/-)
8 MB (régi) / 128 MB (új) cache (-/+)
kisebb (régi) / nagyobb (új) adatátviteli sebesség (-/+)
zajosabb (régi) (példa) / csendesebb (új) (?) működés (-/?)
drágább (-)
2 év gyártói garancia (-)

A Maxtor olyan szempontból jobban megéri, hogy több előnyösebb jellemzővel bír, illetve az ára is valamivel kedvezőbb. De a célra egyébként a WD is megfelelhet, valamint az egyes kontrák nem feltétlen akkora gond, meg némelyiknél attól is függhet, hogy kinek mennyire pró / kontra az adott jellemző.

Az, hogy az adott webshopban hány év garanciát adnak a külső merevlemezre és az bolti / gyártói-e, már ott kellene megérdeklődni. De ha pl. a Maxtor esetében csak 2 évet, attól még hivatalosan 3 év gyártói garancia van rá, amit a gyártó weboldalán regisztrálva le lehet ellenőrizni (példa).

[ Szerkesztve ]

(#22660) Czimby


Czimby
addikt

WD Elements desktop 10Tb-ról nem találok sehol bemutatót vagy tesztet!
Esetleg van valakinek infó róla?

Alza.hu-n most elég jó áron van, és nem tudom ő legyen vagy 2db 4Tb red/purple + 2db külső ház.

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#22661) King Unique válasza Czimby (#22660) üzenetére


King Unique
titán

Hát pedig pont nem olyan régen, pár hónapja volt róla szó itt a topikban, mivel ilyet vett az egyik fórumtag.

"nem tudom ő legyen vagy 2db 4Tb red/purple + 2db külső ház."

Egyrészt megvan a pró és kontra mindkét megoldásnál, ami pl. ITT is szemléltetve van. Másrészt adatbiztonság szempontjából nyilván előnyösebb 2 db külső HDD, mint 1 db. Viszont ha egyben kell a 10 TB-os tárolókapacitás és vannak / lesznek a fontos adatokról máshol is biztonsági másolatok, akkor nyilván az utóbbi is opció. Meg ugye a 10 TB-os Elements Desktop belsejében már eleve nem az átcímkézett Blue (Green) merevlemez van, hanem Red, illetve annak állítólag valami spéci, OEM változata. Azt viszont már neked kellene eldönteni a leírtak után, hogy számodra mi a fontosabb és pontosan milyen külső merevlemezt akarsz.

[ Szerkesztve ]

(#22665) King Unique válasza Czimby (#22662) üzenetére


King Unique
titán

Erről van valami (hivatalos) leírás, cikk, teszt, meg hogy melyik-melyik és mennyire melegedik használat közben? :F Amit pár hónapja a fórumtag vett, az egyébként eleve a legújabb sorozatból való és azért nem volt olyan régen, hogy okvetlenül másik belső HDD-vel szereltet kapjon, aki most vesz olyat.

Aztán az megint más dolog, hogy ha intenzív és tartós terhelésnek van kitéve a külső merevlemez, akkor azért annyira nem meglepő, ha jobban melegedik, mint üresjáratban. Valamint egy 10 TB-os modellnél a benne lévő merevlemezben eleve több lemeztányér van, ami miatt megint jobban melegedhet, mint pl. egy 1 TB-os, 1-tányéros változat. Plusz az Elements Desktop esetében egy passzív hűtéses és műanyag külső házban van maga a merevlemez, ami miatt nem meglepő, ha nem lesz olyan hatékony a hűtése, mint pl. egy aktív hűtéses asztali PC házában. Ilyen szempontból nyilván előnyösebb egy full alumínium, lehetőleg szellőzőnyílásokkal is ellátott, vagy akár aktív hűtéses külső ház. Bár az utóbbi manapság kevésbé jellemző és pl. a Thermaltake Max 5, Max 5G modellek is már inkább a kifutók / kifutottak, mintsem az annyira aktuálisak közé sorolhatók.

Az említett külső merevlemezre van 2 év gyártói garancia, de amúgy a többire is általában 2-3 év szokott lenni. Ha azt kihúzza, az már jónak mondható, de ideális esetben működhet gond nélkül akár tovább is. Viszont hogy pontosan meddig, azt egyrészt nem lehet előre megmondani. Másrészt pont emiatt is az nem igazán reális, ha valaki min. 10 évekre tervez egy ilyen eszközzel, amikor pl. maga a gyártó sem vállal rá annyi garanciát. Ha fontos adatok tárolásáról van szó, akkor meg egyfelől úgyis az a lényeg, hogy mindig legyenek naprakész offline és / vagy online biztonsági másolatok. Másfelől szükség esetén időnként nyilván újra és újra cserélni kell a fizikai tárolókat, mert nem örök életűek. Vagyis idővel egy ilyen külső merevlemezből is újat venni, ami nemhogy 10, de lehet 5 éven belül meg fog történni. Valamint nem feltétlen azért, mert tönkrement, hanem lehet épp azért, mert amúgy is kell egy másik egyéb (pl. kevés a tárhely, máshova is kell egy) ok miatt. Meg addigra vélhetően még olcsóbbak lesznek, sőt ugyanazért az árért akár többszöröse tárolókapacitásút lehet majd kapni.

[ Szerkesztve ]

(#22666) Czimby válasza King Unique (#22665) üzenetére


Czimby
addikt

Redditen van több írás róluk.
Ugye usa-ban divat, hogy a külső lemezeket egyből megbontják és pc-be vagy nasba kerülnek a hdd-k.
(Shouck-olás)
És a jelek szerint a legfrissebb elementsekben már a levegővel töltöttek vannak.

A magas hömérsékletet a levegő vs héliumra értettem nem az idle/loadra. Utóbbiak arányosan magasabbak.

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#22667) #86564352


#86564352
törölt tag

Azonkívül a gyártók szeretik a pénzt, miért nem csökkennek az árak? WD My Passport Ultra 1 TB négy éve 23 ezerért vettem és most is 20-tól van. Ugyanakkor vett SSD esetén most ugyanazért a pénzért min. dupla kapacitást tudok venni.

(#22676) kukulec


kukulec
őstag

hali, a Western Digital My Passport 4TB megbízhatónak minősül?

Luxman L-507ux II, Primare i22, Yamaha A-S801 // Pro-Ject Dac Box S2, SMSL SU-9 PRO // Elac Vela 408, Elac FS 147, Q Acoustics 3030i

(#22679) King Unique válasza kukulec (#22676) üzenetére


King Unique
titán

Egyrészt a WD kiforrott és népszerű gyártónak mondható a külső merevlemezek piacán és elvileg megbízhatónak is, bár az utóbbi nem feltétlen jelenthető ki így általánosítva minden termékükre vonatkozóan, ahogyan a többi gyártónál sem. De akik itt a topikban vettek 4 TB-os My Passport modelleket, meg éppen az aktuális sorozatból (példa), eddig nem nagyon panaszkodtak itt tönkremenetelre. Másrészt viszont számos alkalommal volt már szó ebben a topikban arról, hogy a megbízhatóság és a tartósság eleve összetett dolog, több tényező függvénye egy külső merevlemeznél is (példa).

(#22682) King Unique válasza kukulec (#22681) üzenetére


King Unique
titán

A WD My Passport egy gyárilag készre szerelt külső merevlemez, amibe értelemszerűen a particionálás és a formázás (NTFS) is beletartozik. Vagyis normál esetben nyilván nem szükséges külön formázni és ha Windowson lesz használva, akkor a gyári NTFS fájlrendszer is pont megfelel. De egyébként nem kizárólag csak Windowshoz lehet jó az NTFS, mivel akár a Linuxok és macOS is tudják kezelni, valamint gyakran pl. a modern tévék is. Ha a gyártó által rárakott, opcionálisan használandó szoftverek, felhasználói útmutatók stb. biztosan nem kellenek, akkor akár törölni is lehet őket, meg többnyire letölthetők a gyártó weboldaláról, ha később esetleg szükség lenne rájuk. Vagy csak berakni mindet 1 db mappába, aztán kész. De csak emiatt megint nem feltétlen szükséges újraformázni a teljes külső meghajtót.

[ Szerkesztve ]

(#22686) King Unique válasza Kiscsőke (#22685) üzenetére


King Unique
titán

Ha tényleg vadonatúj és 2 év garancia van rá, akkor nyilván megér 13 ezret. Valamint mint külső merevlemez, nyilván megfelelhet a célra az 1 TB-os Elements Portable is függetlenül attól, hogy van a WD-nél és más gyártóknál is olyan, ami kedvezőbb tulajdonságokkal rendelkezik.

Viszont ha okostévéhez lesz használva, akkor arra az vonatkozik, ami ebben a hozzászólásban van részletezve. De amúgy a WD-k kompatibilitása általában jó szokott lenni és valószínűleg kezelni fogja a tévé. Viszont mivel újabban gyakran gyárilag GPT partíciós séma szerint vannak particionálva, ezért szükség esetén MBR-re kell konvertálni, vagy aszerint újraparticionálni, mivel a GPT-t nem minden tévé kezeli. A megvalósítás egy másik topikban részletezve van, illetve pontosabban annak az inverzét (GPT —► MBR) kell ez esetben csinálni.

[ Szerkesztve ]

(#22693) hitchins


hitchins
őstag

Sziasztok. Csalasi kepek videok archivalasara szeretnek egy kulso hdd-t.
Jelenleg egy wd my passport ultran vannak az adatok de szeretnek egy biztonsagi masolatot.

Ugyanilyen hddt nem talaltam. WD elements hasznalhato? Nem vagyok otthon a temaban nem nagyon vagom pontosan mi a kulonbseg koztuk.

[ Szerkesztve ]

(#22695) King Unique válasza hitchins (#22693) üzenetére


King Unique
titán

Azért nem, mert a korábbi My Passport Ultra sorozatok már kifutottak. Az aktuális kínálatban jelenleg a My Passport és az új My Passport Ultra jöhet szóba a normál sorozatok közül. Az utóbbi legfőbb előnye a (részben) fémházas kivitel és a Type-C fizikai interfész, de ezeket és a dizájnt leszámítva kb. ugyanaz, mint az előbbi. A célra az Elements Portable is megfelelhet, viszont ugyanakkor vannak előnyösebb tulajdonságokkal rendelkező típusok is, lásd pl. az ebben és ebben a hozzászólásban lévő összehasonlítást.

(#22712) Capt Baloo válasza King Unique (#22661) üzenetére


Capt Baloo
csendes tag

Sziasztok!

Pont ezt a részét nyomozom most, kevés sikerrel, a My Book 10tb és az Elements 10tb között vívódva. A neten én is azt találtam, hogy az USA-ban szétkapottakban "fehér címkés" lemezek vannak, amik -állítólag- Red lemezek, de közben az ipon elbizonytalanított (https://ipon.hu/shop/termek/wd-elements-desktop-10tb-35-7200rpm-32mb-usb-30-fekete-wdbwlg0100hbk/1676130) mert a 7200 rpm lemez tuti nem RED (legalábbis 32 MB cache+10 TB+7200+red kombót nem találok a sima belső lemezeik között) . Persze lehet/gondolom elírás(?).

Ellenben - már ha az Elements tényleg nem 7200 - az árakat nézve azt látom, hogy +/- 3000 forint környéke a különbség, így van bármi értelme nem a My Bookot venni? Még ha nem is használok ki belőle semmit, sőt egyből átformázom NTFS-re így a rajta lévő plusz programok is ugranak, de a családi pizza ára +1 év gariért cserébe elég megérősnek tűnik. Vagy valamit nem veszek figyelembe?

Köszi :R

(#22713) King Unique válasza Capt Baloo (#22712) üzenetére


King Unique
titán

Arról már volt szó többször ebben a topikban, hogy a külső merevlemezeknél (is) az egyes webshopoknál feltüntetett adatokat nem feltétlen kell mindig készpénznek venni, mert előfordulhat pontatlanság, elírás. Ez a jelen esetben szintén helytálló, mivel a 10 TB-os Elements Desktop belsejében az említett 5400 RPM + 256 MB cache jellemzőkkel bíró OEM WD Red merevlemez szokott lenni, nem pedig 7200-as, 32 MB-os pufferrel. Ez az alábbi képen és a korábban linkelt hozzászólások alapján is egyértelműen látszik, ahol a fórumtag vélhetően eleve itt belföldön vásárolta a terméket.

A My Book és az Elements Desktop sorozatok között a főbb különbségek szintén kb. ugyanazok, amik a 2,5"-os változatoknál. Vagyis elsősorban a hardveres titkosítás, a bónusz szoftverek és a 3 éves gyártói garancia a My Book javára, a dizájn meg inkább szubjektív. Bár a hardveres titkosítás adott esetben akár kontra is lehet, ha tönkremegy a külső ház, mivel ilyekor az eredeti SATA-USB panel és a titkosítást végző chip nélkül máshol nem lehet hozzáférni a HDD tartalmához. De egyrészt, ha tönkremegy, másrészt meg pont ettől hardveres és nem sima, szoftveres titkosítás. Harmadrészt meg alap, hogy a fontos adatokról eleve több offline és / vagy online tárolón is legyenek biztonsági másolatok, azaz ne kizárólag csak 1 db belső / külső merevlemezen legyenek tárolva.

[ Szerkesztve ]

(#22714) Capt Baloo válasza King Unique (#22713) üzenetére


Capt Baloo
csendes tag

Köszönöm! Igazából pont ez a lemez lesz a backup, szóval persze, hogy két helyen is meglesz minden.
Akkor összefoglalva igazából tényleg az van, hogy a My Book tud mindent amit az Elements, + annál többet is, amiből én ugyan nem nagyon fogok kihasználni semmit (sem titkosítás sem az egyéb plusz szoftverek nem szempontok), de a +1 év gari és az árbéli egyezőség miatt (legalábbis jelen pillanatban van ahol olcsóbb a My Book mint máshol az Elements) akkor egyértelműen My Book. Utóbbiról amúgy azt találtam, hogy a benne lévő lemez elméletileg WD100EMAZ helyett WD100EZAZ , ami kvázi ugyan az az átcímkézett red lesz, ráadásul állítólag héliumos. Rendelem is be holnap, köszi.

(#22716) bekecs76


bekecs76
tag

Sziasztok!
Külső vinyó vásárlás céljából nézelődök az interneten, és azt szeretném kérdezni, hogy honnan lehet azt tudni, hogy a kiszemelt külső vinyó támogatja-e az alvás funkciót, hogy ne pörögjön a vinyó állandóan, ha éppen tétlenkedik? Ez fontos szempont lenne.
Média boxra lenne rákötve, filmek lennének rajta. Ahogy nézem huszonegynéhányezertől kezdődnek a 2terrások. Melyek az ajánlott típusok ebben a kategóriában?
Hirtelen ezeket néztem:

Toshiba Canvio Basics 2.5 2TB 5400rpm 8MB USB 3.0 HDTB420EK3AA
Maxtor M3 Portable 2.5 2TB USB 3.0 STSHX-M201TCB
Seagate Expansion Portable 2.5 2TB 5400rpm 32MB USB 3.0 STEA2000400
Western Digital My Passport 2.5 2TB USB 3.0 WDBS4B0020B
Western Digital Elements Portable 2.5 2TB USB 3.0 WDBU6Y0020BBK

Esetleg más?

[ Szerkesztve ]

(#22718) 7s26c


7s26c
senior tag

Üdv Uraim!
Vásároltam egy Wd elements 2.5-es külső winchestert. Rendben működik de nagyon rövid a mellékelt kábel. Hosszabbítóról illetve usb-elosztóról pedig nem indul el...ötlete valakinek?
Köszi előre is.

Az utolsó ember a Földön a szobájában ült. És akkor kopogtak az ajtón…

(#22726) Pgraph


Pgraph
aktív tag

Sziasztok!

Külső adattárolót keresek NAS-ról készített időszakos backupra.

1. Mekkora méretű legyen fizikálisan (2,5" / 3,5") és tárhelyet (GB / TB) illetően?
2 terabyte | 2,5"
2. Egybeépített (kompakt) , vagy külön külső rack és HDD megoldást akarunk, esetleg tervezzük-e, a bele kerülő HDD-t cserélgetni, áttenni máshova?
Kompakt megoldás elsősorban, de nyitott a dolog.
3. Szükségünk van-e bónusz szoftverekre, kiegészítőkre (tokok) hozzá?
Semmilyen szoftver nem szükséges.
4. Mire és milyen rendszeren lesz használva pontosan (backup PC / Mac, TV-n lejátszás stb.)?
Synology DS218j tartalmának időszakonkénti biztonsági mentése. Kb. 1-1,5 havonta egyszeri használat.
5. Mennyi a vásárláshoz rendelkezésre álló keret (ha Mac-hez használnánk, hajlandóak vagyunk-e megfizetni a felárat a külön hozzá tervezett külső merevlemezért)?
Kb. 25.000 forintig bezárólag. Ha megéri, pár ezer forinton nem múlik.
6. Garancia...egybe megvéve, vagy külön alkatrészenként lenne-e előnyösebb az adott esetben?
Irreleváns. Hibás HDD-t nem adok garanciába adatbiztonság miatt.

- WD portable eszközeit nézegettem első körben, de eléggé kiterjedt a családfa... Melyikben van a legmegbízhatóbb HDD? Néhol találkoztam olyan infóval, hogy pl. a legolcsóbb Elements Portable-be gyári refurbished HDD-k kerülnek. Ilyenekben nem lenne bizalmam...
- Ez a Toshiba is szimpatikusnak tűnik.
- Esetleg talán ez és hozzá valami nagyon egyszerű külső ház? Bár, ha pl. ez a Toshiba HDD nem megbízhatóbb, mint a fentebbi kompakt házas megoldásokban lévő HDD-k, akkor nem bonyolítom túl.

Szerintetek?

Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

„A világosság felé vezető úton megtett minden lépés mélyebb sötétséget idéz.” - Hamvas Béla

(#22728) Pgraph válasza King Unique (#22727) üzenetére


Pgraph
aktív tag

Köszönöm!
Mivel nagyon ritkán, minimális futási időkkel, csak a mentések idején lesz használatban a HDD, nagyobbrészt széfben fog pihenni, végül a gyárilag összeszerelt megoldásnál maradok. A műanyag házban a mentések ideje alatt nem lenne szabad, hogy akkora hőterhelés érje, hogy az élettartamára káros legyen.
És mivel WD USB eszközzel (my passport) volt már negatív tapasztalatom (ami önmagában semmit nem jelent, na de na...), így egy ilyen Toshiba lesz a befutó, úgy érzem.

[ Szerkesztve ]

„A világosság felé vezető úton megtett minden lépés mélyebb sötétséget idéz.” - Hamvas Béla

(#22729) bohóc21


bohóc21
csendes tag

Sziasztok!

Egy WD My Passport 2,5" 1TB USB3 jó lehet telefonhoz? Ha jól olvastam a korábbi hozzászólásokat a probléma az áramellátással és OTG képes telefonnal lehet. Elvileg ebben a WD-ben 2 USB port van (3.0+2.0), illetve Huawei Mate 8-ra kötném (valamint akkor az áram miatt laptopra).

Telefonnal töltenék le rá tartalmat és TV-n nézném. (Mivel a laptop céges..)

Előre is köszi a választ!

[ Szerkesztve ]

(#22731) King Unique válasza bohóc21 (#22729) üzenetére


King Unique
titán

Egy ilyen USB-s tárolóeszköz elsődlegesen támogatott környezete a PC, Mac & desktop OS, elsődlegesen ott garantálható a megfelelő kompatibilitás és működés, ellenben ettől eltérőnél már nem feltétlen minden esetben. De ettől függetlenül elvileg jó lehet a My Passport okostelefonhoz is, ha az utóbbi tud kezelni USB-n csatlakoztatva külső HDD-t. Viszont másrészt magad is megválaszoltad, hogy ilyen használatnál mi okozhat még gondot, vagyis kapásból pl. a tápellátás. Ami egyébként a tévénél is az lehet, lásd egy korábbi hozzászólásban leírtakat. Az előbbinél meg amúgy sem feltétlen valószínű, hogy USB-n egy ilyen okostelefon önmagában, pláne aksiról működve meg tudna rendesen hajtani egy 2,5"-os külső merevlemezt. Max. esetleg egy kisebb energiaigényű mSATA / M.2 külső SSD-t, de még annál sem minden esetben feltétlen biztos. A 2,5"-os külső HDD-hez esetedben is nagy valószínűséggel külső tápellátásra lesz szükség, ami ebben a válaszban részletezve van a tabletes témánál, valamint okostelefonnal szemléltetve is találni számtalan leírást, videót a megvalósítás módjáról (példa).

"Elvileg ebben a WD-ben 2 USB port van (3.0+2.0), illetve Huawei Mate 8-ra kötném (valamint akkor az áram miatt laptopra)."

Magán a My Passporton nyilván csak 1 db USB 3.0 port van, a "3.0+2.0" a kompatibilitásra vonatkozik. A külső tápellátást és a kábelezést meg lehetőleg az előbbi leírásokban részletezett módon kellene megoldani. A laptophoz technikailag max. pl. egy külön megvásárolt Y-kábel, vagy annak is valamilyen OTG-s változatánál a kiegészítő tápvonalat lehetne csatlakoztatni, de az úgy megint nyakatekert és egyben kérdéses megoldás lehet.

Egyébként ha már van laptop, akkor eleve azt lenne célszerűbb használni az okostelefon helyett, nem bonyolítani a helyzetet az utóbbival. Meg nyilván nem a laptopban lévő háttértárra, hanem eleve a külső HDD-re történne a letöltés. De ha céges gép és tényleg nem lehet rajta semmit csinálni, le van korlátozva minden, nincsen otthon egyéb laptop, vagy asztali PC, nem opció a külső tápos 3,5"-os külső HDD, mindenképpen a tévéhez közvetlenül csatlakoztatott USB-s tárolóról történne a filmek lejátszása, hát akkor jobb híján marad az eredeti elképzelés.

[ Szerkesztve ]

(#22732) seadrone


seadrone
őstag

sziasztok!

képek, videók tárolására keresek 2 terrás külső vinyót

ha ezek közül választok, van valami al-széria, vagy hasonló, hogy mit kell nézni?

maxtor m3 portable
wd elements portable

esetleg más típus, ami ajánlott ilyen célra?

Kösznöm

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.