Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:49:35

LOGOUT.hu

Külső 2,5'' mobil rack-ek topikja
Kérdezés előtt, kérjük olvasd el az alábbi összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1230) King Unique válasza qwertly (#1229) üzenetére


King Unique
titán

Dokkolók terén kevés a tapasztalat, én se tudok nagy okosságokat mondani, külön topikja sincs nagyon...
Minden feltételnek megfelelőt nehéz találni, főleg, h még ára is jó legyen.
Elsőre talán a Sharkoon QuickPort USB3.0, ami nem rossz, vagy, ha egyszerre 2,5" + 3,5" is bele akarsz tenni, akkor QuickPort Duo USB3.0 -v.2-.
Ha masszívabb kell, akkor ott van az aluházas Raidsonic IB-120CL-U3, v szimplába a IB-111StU3-Wh.
Illetve horizontális nem rossz ez az Orico se [link].

(#1267) Zozzant


Zozzant
addikt

Üdv! Ezt ismeri valaki? Orico 25AU3 belbecsről semmit nem találok.

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#1395) Soma01 válasza batagy (#1389) üzenetére


Soma01
veterán

Ahogy én tudom a mini usb csatiból nincs 3.0-s. Micro van, az meg ilyen:

Tehát én ilyet keresek.
Tehát ami nekem szóba jöhet, az nem az amit linkeltél, mert nincs a csatlakozóban és a kábelben annyi vezeték, hogy USB 3.0 lehessen. Szerintem.
Így az első ami szóba jöhet az ebay-en az a virágos (2.100 Ft) [link1]
Vagy innen feljebb árban [link2] (ez lehet, hogy ua. virág nélkül), aztán jön az Orico [link3].
Van még olcsóbb is USB 3.0-val, "A" csatival.

(#1607) batagy válasza slimshady (#1606) üzenetére


batagy
őstag

Az első Orico-nál talán annyi észrevételem van, hogy a ház nem fém (vagy ha az is, műanyaggal bevont), így talán nem olyan jó hőleadó.

A másodikkal csaknem teljesen ugyanolyat vett Soma01 , és készített is beszámolót. Én ez utóbbit venném a helyedben.

(#1630) King Unique válasza gmeszaros (#1629) üzenetére


King Unique
titán

Ott már nagyobb esély van rá, vsz működne, de naprakész infókat SSD topikokban kérdezz. Egyre több kompakt USB3-as és Thunderbolt csatis megoldás van, azoknál is vsz csak meg van oldva, h a TRIM hiány ne okozzon problémát.

eSATAp + USB 3.0 2,5" rack:

- Delock 42514/ 42482/ 42488 (elég drágák)
- Fantec DB-228U3e, 225U3eSATAp (utóbbi se éppen olcsó)
- RaidSonic IB-231StU3S-G (viszonylag jó áron van)
- ORICO 2598SUS3 (nem találtam itthon)

Pontos vezérlőchipeket ezeknél nem tudom, utána kell nézni, de sanszos, h egyik-másik csak SATA-II módot támogat, a RaidSonicnál is csak a 3 Gb/s -es változat van feltüntetve, annál lehet USB 3 chip is arra épül. Ez gond??
eSATA-nak van 6 Gb/s verziója is, de csak bizonyos drága, prémium rackeken láttam ilyet: OWC, Oyen Digital, Welland.

[ Szerkesztve ]

(#1870) King Unique


King Unique
titán

2,5" USB 3.0 külső merevlemez házak (tesztelt)

Captiva Alu + [link]
Chieftec CEB-2511-U3
Chieftec CEB-7025S
Delock 42486 + [link] /
Delock 42523 + [link], [link]
Delock 42537
Fantec DB-229U3 + [link] /
ŁC-Power LC-25U3-Becrux
RaidSonic ICY BOX IB-268StU3-B +WD10JFCX
Raidsonic ICY BOX IB-252StU3 & Logilink UA0106 /
i-tec MySafe Advance
• Ebay noname rack collection: 1 | 2 | 3 | 4 /

2,5" USB 3.0 + eSATAp külső merevlemez házak (nem tesztelt)

Delock 42514/ 42492/ 42488 /
• Fantec DB-228U3e, 225U3eSATAp /
RaidSonic IB-231StU3S-G /
Orico 2595SUS3, 2598SUS3, 25A3S, 2598SUS3 /
Oyen Digital MiniPro /
OWC Mercury Elite Pro Mini /
Welland Speed Master ME-949EE /

(#2395) King Unique válasza germinator66 (#2393) üzenetére


King Unique
titán

Szia!

HDD dokkolók terén nem igazán van tapasztalat. Akik vettek, azok legtöbbször Sharkoon, Orico, Inateck, RaidSonic kínálatából választottak. A kinézett Sharkoon nyilván megfelel a célnak.

EZT az oldalt tudom még ajánlani, ahol a Storage menüben dokkolókon kívül, vannak külső ház és kompakt külső HDD tesztek is. Érdemes megnézegetni, neked a dokkolós részt főleg. :K

[ Szerkesztve ]

(#2863) batagy válasza pirate777 (#2862) üzenetére


batagy
őstag

Igen, ez a tool az, amivel frissítheted!

1) De előtte JM2033x FW Update Utility-vel mentsd le a jelenlegi firmware-t!
RD version checkboxot bekapcs
Backup Old Firmware Only, fájlnevet meg kell adni.
A backup mentéshez az "Include 4K NVRAM" kapcsoló legyen csak bekapcsolva, illetve a "Backup Firmware Only". A Checksum, Erase flash és HDD firmware nem kell!

2) JMicron 2033x M.P. Tool- ban mentsd le a screenshotot (amit már megtettél), amin a VID/PID/SN és a FW version alul látszódik, hogy ezek meglegyenek.

3) Írd fel még továbbá, a frissítés előtt, hogy milyen stringeket ír ki az OS az óra mellett a leválasztáskor, illetve az eszközkezelőben!

----

Szerencsére már lementetted most a screenshotot. Bár ugye tudjuk, hogy ez már nem az eredeti Raidsonic, mivel beletoltál egy másikat korábban. Nem tudom, hogy mi lehetett az eredeti VID/PID vajon?

Mindenesetre most a 67.01.00.02 verzió van rajta, ami szerintem régebbi mint a 00.01.01.04. Amennyire régebben feltérképeztem, sejtésem szerint az első szegmens a számban nem számít, az a gyártóra utal csak.

4) JMicron 2033x M.P. Tool- ban:

Az RD version checkboxot bekapcsolva (jelszó jmicron) lehet szerkeszteni a VID/PID-et illetve a stringeket és a standby timert.

A Jmicron MPtoolban:
- A Manufacturer string 2 mezője lesz az eszközkezelő stringjének eleje. Pl. "ORICO 2588US3 USB Device" lesz az eszközkezelőben, ha nem írod át. Amennyiben üresen hagyjuk azt a két mezőt, akkor írja ki az eszközkezelő a <HDD gyártó és HDD típus> stringet (pl. Samsung HD403LJ USB Device).
- A "Map to HDD string" checkbox csinálja, gondolom hogy a Samsung HD403LJ rész benne van, de ezt a részét nem teszteltem.
- Az USB Prod Stringet írja ki a Tray ikonnál.
- A Standby Timer csak akkor van hatással, ha leállós a firmware.

A Load F/W File gombbál természetesen ki kell választani a BIN fájlt.

Ha nekiállsz, tájékoztass minket az eredményről.

SZERK: Érdekes hogy az én JMicron MPtool-omban a Manuf.string mező szerepel felül, míg a tiedben HDD.String és alatta van egy Manuf.String mező. Pedig a két tool verziója ugyanaz.

[ Szerkesztve ]

(#3073) King Unique válasza Kolondrum (#3071) üzenetére


King Unique
titán

Üdv!

Sosem hallottam még ilyen USB 3.0 device vezérlőről,,, :Y A sima NS1066 SATA2, az NS1066X már SATA3, UASP-t nem támogatják a specifikáció alapján. De ezek ugye HDD esetén úgysem fontosak annyira. Mi lett helyette, ami JMS567 chipes, netán az is Orico?

[ Szerkesztve ]

(#3075) King Unique válasza Kolondrum (#3074) üzenetére


King Unique
titán

Aha, értem. Mondhatni jó kis rack az a MantisTek, illetve az Orico is gondolom hasonló oldalon volt fent.

Köszönöm az infókat!

[ Szerkesztve ]

(#3458) syler123


syler123
veterán

Változtak az ajánlott kínai külső hdd házak mostanában? A listát látom, de gondolom már nem nagyon frissül.

Az Orico házakról mi a vélemény? Ezt nagyon sokan vették, elégedettek vele, nem gáz hogy műanyag? Gondolom így jobban melegszik a hdd, mint egy fémházasban.

Egy 1tb-os hdd-hez szeretnék venni olyan házat, ami aránylag normálisan is néz ki, és nem több 12-14 dollárnál. Leginkább aliexpress, gearbest vagy ebayről szeretnék rendelni, mert idehaza még rájön a posta.

[ Szerkesztve ]

(#3460) King Unique válasza syler123 (#3458) üzenetére


King Unique
titán

Üdv!

Az ilyen külföldi webshopokból beszerezhető, több esetben szinte csak ott forgalmazott külső házaknak batagy topikgazda a szakértője. Ő hívta fel rájuk a figyelmet és tesztelt több típust, amik megtalálhatók az összefoglalóban. Szóval elsősorban nála érdeklődj ez ügyben!

A linkelt Orico külső házzal nincs különösebb tapasztalat, ezért sem került be a listába. De attól természetesen még lehet jó és ajánlott. A hővezetést illetően pl. ez a MantisTek külső rack is műanyag, mégsem főtt meg benne a merevlemez. De azért egy alumíniumból készült nyilván jobb hővezető és előnyösebb ilyen téren.

[ Szerkesztve ]

(#3754) King Unique válasza Minstrel (#3751) üzenetére


King Unique
titán

A webshopban említett jobb oldali mérés, ha erre a külső házra vonatkozik, akkor látszik, hogy másnál ok a sebesség. Valamint az alábbi 2 teszt megint jól mutatja, hogy magával az NS1066 chippel nincs különösebb probléma ilyen téren. Hozza az elvárható értékeket USB 3.0-n a külső házban lévő háttértár (HDD / SSD) sebességétől függően, valamint a fentebb említett paramétereknek (SATA2 | BOT) megfelelően.

ORICO 2599US3 + HDD —► USB 3.0
Inateck FE2004 + SSD —► USB 3.0

Az SSD-nek esetedben szintén hoznia kellene az utóbbi tesztben mért értékeket, vagy legalábbis azokhoz hasonlókat USB 3.0-n. Pláne, hogy SATA-n még többet tud. De a mostani eredmények alapján látszik, hogy valami miatt vsz csak USB 2.0 módban működhet a külső rack. Ezzel kapcsolatban a legutóbb javasolt dolgot jó lenne lecsekkolni. Aztán, ha a másik USB 3.0 portban / kábellel történő kipróbálás nem hozott eredményt, akkor azon a gépen pl. még egy Live Linux alatt is le lehetne tesztelni a sebességet. Ezáltal kiderülne, hogy pl. az OS, vagy valami más okozza-e a problémát. Valamint, ha van rá mód, akkor másik gépen is ki kellene próbálni stb. Ha ezek után is változatlan a helyzet, akkor esetleg max. a firmware frissítése lehet még egy opció. Viszont ezzel a vezérlővel nincs ilyen és egyéb téren sem tapasztalat ebben a topikban. Valamint ezen műveletet max. végszükség esetén, illetve csak saját felelősségre érdemes alkalmazni!

Na meg persze akár az is előfordulhat, hogy egy hibás példányt fogtál ki. De ezt nyilván csak a fentebb említett opciók végigpróbálgatása, illetve a lehetséges okok kizárása után lehetne egyértelműen kijelenteni.

[ Szerkesztve ]

(#4060) w.miki


w.miki
veterán

Létezik szünetmentes HDD ház?
Ami leparkoltatja a HDD-t, amikor elmegy az áram?
Szeretném megosztani az 1TB-os HDD a filmeket. Jelenleg egy ORICO 2599US3 hdd házban van.
Arra gondoltam, hogy a GT1 TV box-ra kötöm rá, amiről amúgyis filmezek.
Viszont éjszakára nem kapcsolok le külön mindent, egyesével, hanem az egész elosztót kikapcsolom, elveszem az áramot a TV, box, stb.. alól.
Szeretném, ha a HDD-nek nem esne baja, és ilyenkor valami óvatosan lekapcsolná.

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#4125) w.miki


w.miki
veterán

Végül routert vettem, és fixre kötöttem rá a HDD-t.
Viszont megint kerestem egy házat, és megint Orico-t vettem. 2189u3. Volt hozzá pár dolláros kupon, azért tőlük, és nem a hivatalos store-ból.
A többi topikban dicsérik. Mást nem tudok róla.

[ Szerkesztve ]

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#4145) azbest válasza batagy (#4143) üzenetére


azbest
félisten

feldobtam ide [link]

(#4144) King Unique
igen, előfordul hogy változtatnak. Ami kicsit bosszant, hogy a termék leírásánál a bolt nem frissítette. Egyébként csak azért kerestem kifejezetten jsm567-et, mert arra olyan régi a támogatás, hogy a régebbi kerneles különböző arm-os boardokon is jó eséllyel megy az uasp, például.

Elsőre egyébként valamelyik olcsóbb jsm578-as orico keretet néztem (2139U3 , 2577U3, néha van amelyik 6 dolcsira is lemegy), aztán gondoltam erre. Raspberry -vel biztos fog működni, a többi eszközzel pedig nem annyira fontos :)

[ Szerkesztve ]

(#4179) Csigaboly


Csigaboly
csendes tag

Sziasztok!

Valakinek van Orico 2189U3 külső HDD háza?
Ebben van auto sleep mód, ha igen hány másodperc múlva?
Ezek mellett leválasztáskor leállítja a HDD-t?

Köszi a válaszokat!

(#4182) King Unique válasza Csigaboly (#4179) üzenetére


King Unique
titán

Szia!

Vannak a topikban információk az egyes Orico külső házakról. Legutóbb pedig említette is az egyik fórumtag, hogy egy ilyen 2189U3-as modellt vett. Bővebb infókat nem közölt róla, de ha érdekel, akkor nála tudsz érdeklődni ez ügyben. Valamint akár pl. az eBay-es kütyük kis pénzért topikban is rá lehetne kérdezni, hogy kinek van ilyen. Ugyanis bár a mostani modell a hazai kínálatban is megtalálható, de sokan bizonyos külső házakat jellemzően a különféle nemzetközi online piacterekről szoktak beszerezni.

[ Szerkesztve ]

(#4221) Tsebacsi


Tsebacsi
nagyúr

Üdv!

Elgondolkodtam, hogy a 64GB-os pendrive-om nem mindig elég adatok hurcolására a munkába meg vissza, és beújítanék valami HDD-t egy külső keretbe.
Az első kérdés: Mi lehet strapabíróbb, gyárilag külső HDD vagy ha magam rakok össze egyet külső keretbe?

A kinézett keretek: Orico 2 olcsó, de várni kell rá, nincs gari.

Raidsonic Icy Box ennél mintha írtatok volna korábban apró hibákat?!

Utóbbi tetszene, mert nem hatványozottan drágább, de kb. azonnal meglenne. Ehhez pedig egy 1 vagy 2TB-os HDD-t párosítanék, jó bele az ajánlott legolcsóbb is, vagy van biztosabb megoldás?

Előre is köszönöm a segítséget, és persze BUÉK! :))

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#4224) King Unique válasza Tsebacsi (#4221) üzenetére


King Unique
titán

Üdv!

Ha már strapabíróság, akkor arról a másik topikban volt szó, hogy azt külső merevlemezeknél lehet belsőleg és külsőleg egyaránt fokozni. A külső házas megoldásnál a belső előnyösebb lehet, mivel mondhatni tetszőleges, illetve az átlagnál tartósabb merevlemezt lehet tenni a külső házba. A gyárilag összeszerelt külső HDD-knél viszont az ütésálló, vagy akár vízálló megoldások rendszerint kiforrottabbak és komolyabbak. De az utóbbi akár a külső házaknál is megoldható, amiről a másik topikban linkelt hozzászólásban szintén volt szó.

Az általad linkelt külső házakkal itt a topikban nincsen konkrét tapasztalat. Az Orico külső házakkal ami van, az nemrég ebben a hozzászólásban volt összefoglalva. A másiknál pedig integrált USB-kábel van, ami ha megsérül, vagy netán elszakad, akkor az nyilván szívás. Illetve az utóbbi lényegében egy szimpla SATA-USB adapter, amihez még hozzátoldanak egy külső házat. De, ha csak egy adapter kell, akkor olyat lehet venni külön is és pl. EZ egy ajánlott típus. Valamint ennél a kábel sem integrált, hanem eleve cserélhető.

Ha a külső házas megoldást választod, akkor a jelen topik összefoglalójában lévő táblázat, valamint a beszámolók és tesztek alapján azért lehet találni megfelelőt. Ha olcsó 2,5"-os külső ház kell, akkor pl. a Captiva is opció lehet, valamint az eBay és társai online piacterekről rendelve pl. EZ. A HDD felől pedig a Milyen merevlemezt vegyek? topikban célszerű érdeklődni, illetve elolvasni az ottani összefoglalót.

[ Szerkesztve ]

(#4326) alex devil


alex devil
senior tag

Szevasztok!
Vettem egy ilyet: ORICO 2139U3 nagy fájlok (filmek) másolása közben néha (kb. minden 5-6. alkalommal) megáll a másolás fél-egy percre aztán megy tovább (két különböző HDD-vel is kipróbáltam). Az adatáramlás jelző villogás is abbamarad, egy ideig csak a másik folyamatosan világító led világít. Mi lehet a baj, visszaküldjem a cuccot vagy ez "normális"?

S23

(#4328) King Unique válasza alex devil (#4326) üzenetére


King Unique
titán

Szia!

Ilyenkor célszerű első körben az alap dolgokat leellenőrizni, illetve megpróbálni a hiba forrását megkeresni. Vagyis kipróbálni az eszközt másik USB 3.0 portban is, ami PC-knél lehetőleg hátlapi (alaplapi) legyen, mivel az előlapon lévő portoknál előfordulhatnak problémák. Aztán szükség esetén akár másik USB-kábellel is, mert egy hibás kábel, illetve az USB-s csatlakozási problémák is okozhatnak gondot. Továbbá lehetőség szerint másik gépen és másik operációs rendszerrel is célszerű kipróbálni az eszközt, illetve a másolást. Ha erre nincsen mód és jelenleg pl. Windows fut a gépen, akkor a másik OS lehet akár egy pendrive-ról indított Live Linux is. Valamint az egy dolog, hogy 2 db HDD-vel ki volt próbálva az eszköz, de ezek állapotáról megint nincsenek információk. Azaz pl. Windowsnál a HDS programmal célszerű lenne ezt is lecsekkolni.

Egyébként olyan előfordulhat, hogy a fájlmásolás a végén rövid ideig áll, majd csak a puffer kiürítése után kezdődik el a következő fájl másolása. Ha Windowsról szó, akkor ott alapértelmezetten gyors eltávolítás van beállítva az USB-s háttértáraknál, azaz le van tiltva az írási gyorsítótárazás. De a fájlmásolásnál akár a gyorsítótárazott RAM is szerepet játszhat. Aztán maga a másoláshoz használt program és annak beállításai sem teljesen mindegy. De az megint nem derült ki, hogy pl. Windowsnál a beépített fájlkezelővel, vagy esetleg külső programmal történik-e a másolás. Utóbbi esetben pl. a TC-nél van "Nagy fájl másolás módszerének alkalmazása" opció. Aztán a külső HDD-n lévő fájlrendszer sem ismert, de ha pl. NTFS, akkor az hajlamos a töredezésre. Ha nagyon töredezett a fájlrendszer, illetve kevés a szabad hely a cél- és a forrásmeghajtón, akkor az megint okozhat a másolásnál belassulást.

Aztán olyan is előfordulhat, amikor a külső háznál USB-chip firmware szinten van gond. Nálam korábban egy ASMedia chipes külső háznál a régi firmware-verzió okozott problémát és emiatt másolásnál állandóan "lebökött" a drive 0-ra, majd újra begyorsult, megint leesett az adatátviteli sebesség stb. Ez a HD Tune programmal történő tesztelésnél is látszott, ahol végig ehhez hasonló esések voltak a görbén. Annál a firmware frissítése végül megoldotta a problémát. Viszont ennél az Orico külső háznál az megint nem ismert, hogy a nemrég említett 2 vezérlő közül pontosan melyik van benne. De amúgy a frissítés inkább a JMicron esetében lehet opció, illetve annál is csak saját felelősségre.

[ Szerkesztve ]

(#4332) King Unique válasza alex devil (#4330) üzenetére


King Unique
titán

Ha más USB 3.0 eszközök megfelelően működnek azon a gépen USB 3.0 portban, akár még az említett (belső) merevlemezekkel is, ellenben az Orico külső ház nem, akkor az mindenképpen gyanús. Ha az utóbbinál másik USB-kábellel is ez a helyzet, illetve USB 2.0 porthoz csatlakoztatva is, akkor szintén. Ha nincsen másik gép és telepített OS a közelben, attól még az eredeti laptopon egy pendrive-ról indított Live Linux opció lehet a kipróbálásra. Sőt, akár még egy WinPE-alapú rendszer is, ha az szimpatikusabb (példák). Ha ezekkel, illetve főleg Linuxszal is az említett hibát produkálja az eszköz és nem az USB-kábel rossz stb., akkor sanszos, hogy a külső házzal van valami gond. Egyébként az nem feltétlen hiba, ha pl. a Windows fájlkezelőjében megnyitva bizonyos mappákat megy felül a "zöld csík" és kell egy kis idő, amíg beolvassa a mappa tartalmát. Egy lassú HDD, illetve töredezett fájlrendszer esetében nem meglepő az ilyen. Ellenben, ha irreálisan hosszú időre beakad és átmenetileg akár még a programok és a rendszer is kifagynak tőle, akkor az már abnormális. De ilyen pl. szektorhibás lemezeknél szokott lenni, ellenben ha valóban OK a HDD-k állapota, akkor más lehet az oka.

Egyébként nekem is van Norelsys vezérlős külső házam, amelyről korábban teszt is készült. Igaz az NS1066 chipes, de annál nem tapasztaltam az említett problémát több gépen és többféle operációs rendszernél sem. Ahhoz egyébként van külső firmware, de az NS1068X chiphez már nem nagyon találni.

Szóval lehet itt fejtegetni az okokat, de egy ilyen filléres külső háznál nem feltétlen érdemes vesződni ezzel. Kifoghattál akár még egy selejtes példányt is és ez esetben nyilván adja magát a visszaküldés, illetve a csere.

[ Szerkesztve ]

(#4350) jim bcs


jim bcs
MODERÁTOR

Sziasztok!

ORICO Aluminum 2.5 inch Hard Drive Enclosure (2518S3)
+
WD Scorpio Blue 1TB WD10SPZX

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#4351) King Unique válasza jim bcs (#4350) üzenetére


King Unique
titán

Szia!

Ránézésre is minőséginek tűnik ez az Orico 2518S3 külső ház, a full alumínium külső burkolat és a ház elülső részén a képen látható szellőzőnyílások pedig a hőelvezetés szempontjából is kedvezőek lehetnek. Aztán a csavaros rögzítési lehetőség megint pozitívum, illetve ezáltal a 7 mm magas merevlemez sem fog lötyögni a külső házban. Az újabban egyre gyakrabban előforduló JMS578 chip pedig elvileg szintén jónak mondható. Ahogyan az UASP adatátviteli mód támogatása és a szoftveres leválasztás után a HDD leállítása megint előnyös. Ugyan az alvó mód működésére nem tér ki a teszt, de már az előbbi is hasznos információ. Továbbá az árgép találatai alapján a hazai boltokban a külső ház ára is elfogadhatónak mondható. Nemzetközi online piacterekről pedig lehet akár még valamivel olcsóbban is beszerezhető.

Ami viszont kissé furcsa a tesztnél, az az adatátviteli sebesség, illetve pontosabban a HD Tune program által mért értékek. Ugyanis normál esetben 200+ MB/s olvasást ez a 2,5"-os 5400 RPM-es HDD nyilván SATA-n és USB 3.0-n sem tud. Egy másik teszt is ezt támasztja alá, ahol szintén USB-n mértek. Sőt, a jelen tesztnél a CDM is már az utóbbihoz hasonló reálisabb értékeket mutat. Ha nincsen beállítva valami spéci USB turbó mód (pl. ASUS, ASRock, MSI), akkor mindenképpen kissé abnormálisak az előbbi program által mért értékek. De, ha mondjuk lenne ilyen turbó mód, akkor a hatásának elvileg a másik program eredményénél is látszani kellene.

Köszönjük a tesztet! :R

[ Szerkesztve ]

(#4361) King Unique válasza XIII Ramses (#4360) üzenetére


King Unique
titán

Szia!

Itt most az is kérdés, hogy biztosan Type-C csatlakozós külső ház kell-e, illetve abból is USB 3.0/3.1 típusú, vagy csak a gazda hardver Type-C portjához történő csatlakoztatást kell valahogyan megoldani?

Az utóbbihoz elég akár egy megfelelő USB-kábel, vagy adapter is. Nem olyan régen valaki Machez keresett Type-C fizikai csatlakozóval szerelt külső házat és akkor a válaszban említve volt néhány konkrét megoldás és típus. De azóta egyre több gyártó kínálatában jelentek meg Type-C csatlakozós külső házak és nemrég egy népszerű modellnek is volt szó az ilyen típusú változatáról. Viszont pl. USB 3.1 (Gen 2) Type-C kivitelben konkrét tapasztalat itt a topikban egyelőre csak a Sharkoon külső házával van. A külföldi webshopokból, illetve nemzetközi online piacterekről beszerezhető típusoknál szintén hasonló a helyzet. Legutóbb pl. egy ORICO külső ház került szóba itt a topikban, illetve készült is róla egy teszt. Van ennek a modellnek egy hasonló, Type-C csatlakozóval szerelt változata is, viszont konkrét tapasztalat jelenleg csak az előbbivel van.

[ Szerkesztve ]

(#4367) King Unique válasza Roland8622 (#4365) üzenetére


King Unique
titán

Az adatátviteli sebesség USB 3.0-n attól is függ, hogy az USB-chip milyen SATA-szabványra épül, illetve BOT / UASP adatátviteli módot támogat-e. Ilyen szempontból max. akkor korlátozza jelentősen egy SATA3-as SSD sebességét, ha csak SATA2-t tud, illetve BOT módot támogat (példa). De még ekkor is csak a szekvenciális értékekről beszélünk, ellenben az OS alapvető működése ez is esetben is gyors lesz, ahogyan pl. egy csak SATA2-es portokkal szerelt gépben is SSD-vel. Viszont ez az ORICO külső ház, illetve a benne lévő JMS578 chip eleve SATA3-as és az UASP-t is támogatja. Ez esetben az USB 3.0 szabvány által biztosított max. 450 MB/s pedig már egyáltalán nincsen messze egy ilyen SSD SATA-n mért max. 5xx MB/s értékéhez képest.

Ha fontos az említett használatnál a Windows gyors működése, akkor a HDD-nél az SSD nyilván jobb választás az USB-s külső házba. Maga az SSD a téma topikjában ajánlott típus, tehát az alapján OK. USB-s oldalról meg normál esetben nem lesz gond, bár korábban előfordult olyan eset, ahol firmware-t kellett frissíteni a külső háznál. Aztán a külső SSD-knél még a TRIM működése lehet lényeges USB-n. Az nem derült ki, hogy az ORICO külső ház ezt ténylegesen támogatja-e, de nemrég két USB 3.0-s vezérlőnél is elvileg működő állapotot adott a TrimCheck program eredménye. Viszont az egyes USB 3.1 Gen 2 vezérlős típusoknál szokott ez inkább működni, sőt némelyiknél még a gyártó is megerősíti, amelyre az előző válaszban említve voltak példák. Egyébként a TRIM működésének hiánya sem feltétlen akkora probléma USB-n, illetve ez függ a felhasználástól és annak intenzitásától is. Valamint az SSD-nél lévő Garbage Collection és akár egyéb fedélzeti algoritmusok valamelyest kompenzálhatják a hiányát. De azért USB-s használatnál is nyilván az az ideális, amikor rendesen működik a TRIM.

[ Szerkesztve ]

(#4368) Roland8622 válasza King Unique (#4367) üzenetére


Roland8622
aktív tag

Azta :Y Ez ám az összeszedett válasz. Köszönöm szépen :R
Orico házból az átlátszót akartam, de mondom az műanyag, melegszik stb. aztán megláttam itt ezt az alut és megrendeltem. Ezek szerint nem fogtam mellé. És igen, most már fentebb eldőlt, SSD lesz hozzá. Csak érjen ide a rack :D és már rendelem is bele.

Köszönöm még egyszer a segítséget. Amint összeáll a cucc leírom milyen ;)

Huawei P60 Pro / Huawei P50 Pro / iPhone 13 sima (1 hétig, de volt :D) / HTC U11 (már 4.5 éve) /BOSSHIFI B3 / FiiO BTR3

(#4371) Nabukin válasza King Unique (#4370) üzenetére


Nabukin
tag

Nagy szépen köszönöm a választ! :) Közben én is rágtam még tovább a dolgot. Én is a Mantistek, az Orico 2518S3 és egy Transcend Storejet 25S3 között gondolkodom. Közben úgy néz ki, hogy a winchester is megvan, ami bele kerülne, a routerrel együtt. Az egy Seagate ST1000LM035 lenne egy Linksys EA6500 V2-vel. Ehhez a három közül melyik lenne a jobb választás a routeres használathoz?

(#4373) King Unique válasza Nabukin (#4371) üzenetére


King Unique
titán

Mindhárom külső ház inkább a 9,5 mm magas háttértárakra van szabva, de belefér a 7 mm is mindegyikbe. Viszont ugyanakkor a külső ház belsejében a 7 mm magas merevlemez megfelelő rögzítése már más dolog. Például a Transcend esetében a hátul lévő szivacs elvileg biztosítja ezt, de a legjobban egyértelműen az ORICO külső háznál van megoldva. Utóbbinál a nemrég készült teszt jól szemlélteti a stabil, csavaros rögzítési lehetőséget.

A routeres használattal kapcsolatban pedig már javasolva volt az előző válaszban, hogy eleve inkább valamelyik azzal foglalkozó topikban kellene érdeklődni a ténylegesen tapasztalatok felől. Arról ugyanis nincs információ itt a topikban, hogy annál nem-e lenne pl. ilyen, vagy egyéb gond. Hacsak nincsen itt valakinek pont ugyanilyen routere, amit ugyanolyan gyári / külső firmware-rel és az említett külső házakkal használ. De eddig nem említett ilyet itt senki. Egy megfelelő hardver- és szoftverkörnyezetben nyilván nem lenne ez téma, de az attól eltérőnél eleve lutri lehet a működés. USB-n a tápellátás viszont jó esetben rendben lehet, ha az alábbi tesztben szereplő routerről van szó. A kép alapján 2 db USB-port van rajta, amelyek közül a kék jelölésű elvileg USB 3.0-s. Valamint a 3,5 A-es tápegység sem mondható túl gyengének. Vagyis, ha nem ilyen az USB 3.0 port, hanem megfelelő áramértékeket tud leadni, akkor az is elég lehet a 2,5"-os külső merevlemez számára. Ellenkező esetben pedig adja magát az Y-kábeles megoldás. Ha esetleg az sem lenne elég, akkor viszont értelemszerűen külső tápellátás szükséges.

[ Szerkesztve ]

(#4374) sutszi


sutszi
veterán

Helló!

Olyan HDD dokkolót keresek ami egy 1 meghajtót fogad, de képes 2,5" és 3,5"-es méretet is kezelni. USB3 szintén elvárás... UASP előny de nem feltétel. Az árat nem tudom, de a lehető legolcsóbb megoldást keresem, úgy, hogy az még nem megy a minőség rovására. Szóval ár/értékben keresek egy jó alternatívát. Lehetőleg 10 ezer alatt szeretném megoldani amennyiben lehetséges.

Alkalmai használatra szánom. Offline backup készítés. Ha időnként rá kell nézni egy lemezre(SMART, egyebek), akkor szintén ne legyen gond vele.

Mit ajánlotok erre a célra? Az Orico-val jó tapasztalataim voltak korábban a külső házak esetén...az most mennyire ajánlott?

Előre is köszi a segítséget.

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#4375) Roland8622 válasza sutszi (#4374) üzenetére


Roland8622
aktív tag

Szia. Ilyenre gondoltál? ORICO Dokkoló

Pont ma küldtem el egyik barátomnak, mert ő is ilyesfélét keresett.A visszajelzések között van magyar is.

Huawei P60 Pro / Huawei P50 Pro / iPhone 13 sima (1 hétig, de volt :D) / HTC U11 (már 4.5 éve) /BOSSHIFI B3 / FiiO BTR3

(#4393) Shummo


Shummo
aktív tag

Sziasztok. Lesz nekem egy WD10SPZX hddm. (2.5"/ 1tb / 5400rpm)
Vennék rá egy külső házat.
quasi egy NAS ként fog funkcionálni egy routerre kötve. (Xiaomi Mi Wifi 3G). Ezen van egy USB3.0s port.

Sok helyen olvastam hogy annak ellenére hogy USB 3.0 port van a routeren attól még célszerű külön táppal megtámogatni a routerre rakott hddt. (a router kezeli, azaz linux kompatibilitás elsodleges)

Ebben kérném a segítségeteket. Milyen házat tudtok erre a célre nekem ajánlani?

(jelenleg egy 320gbos csücsül a routeren egy ORICO 2599US3-ba, és azzal semmi gondom nincs - bár néhányan azt mondják hogy a wifim problémáját az is okozhatja, hogy néha a hdd elveszi az áramot más funkció... de ez csak találgatás)
köszönöm

[ Szerkesztve ]

(#4394) King Unique válasza Shummo (#4393) üzenetére


King Unique
titán

Szia!

Ugyanilyen merevlemezhez nemrég ORICO 2518S3 külső házat vett egy fórumtag, amiről egy tesztet is készített. Ez például általánosan jó lenne hozzá, pláne hogy ennél a 7 mm magas merevlemez belső elhelyezése is stabilan megoldható a csavaros rögzítési lehetőségnek köszönhetően. Viszont arról egy hasonló kérdés kapcsán nem olyan régen volt szó az alábbi hozzászólásokban, hogy a routerrel történő használat már más dolog. Azokban részletezve van többek között az eszközök közötti (in)kompatibilitás, csak USB-ről történő működésnél a stabil tápellátás stb. témaköre. Illetve egy másikban is, hogy szükség esetén hogyan lehet megoldani a kiegészítő / külső tápellátást egy 2,5"-os külső háznál.

[ Szerkesztve ]

(#4408) Frawly


Frawly
veterán

King Unique javaslatára írok egy kis beszámolót az eBayről vett három USB-SATA átalakítómról.

Először vettem egy noname átalakítót. A linuxos lsusb parancs szerint ASMedia 1051-es chip van benne. UASP-t nem támogat, SMART linux alatt nem megy vele, Windows alatt igen. TRIM nem megy vele. Tudom, megvenni sem lett volna szabad noname szutykot, de akkor nem tudtam, hogy számít milyen chip van rajta.

Aztán vettem egy CSL márkájú átalakítót. Ennél már az volt reklámozva, hogy UASP megy vele. Nem megy, átverés. lsusb szerint ASMedia 1051, 1051E, 1053, 1050E van rajta (fura, hogy ez így mind egyszerre). TRIM-et ez sem viszi.

Legutóbb pedig egy Orico átalakítót vettem. A leírása szerint JMS578-as chip van benne. UASP végre megy vele. SMART-tot egyelőre csak Linux alatt próbáltam, nem megy. TRIM szintén nem megy vele.

Ezek az átalakítók kerülendők. Még csak 2 az 1-ben lehetne használni őket (egyiket UASP-hez, másikat SMART-hoz), de a TRIM-et egyik sem tudja, ami SSD-nél a legfontosabb lenne.

[ Szerkesztve ]

(#4409) Frawly válasza Frawly (#4408) üzenetére


Frawly
veterán

Lenne egy kérdés is. A harmadik adatperrel (Orico JMS578-as chippel) még UASP alatt is csak 320 MB/sec átvitelt mérek, mikor fájlt másolok rá, pedig a rá kötött Adata SU650 240GB-os SSD tudna 500 MB/sec-kel írni, és az USB3.0 port is bírna többel menni. Az UASP biztosan megy, mert az lsusb -v szerint (Arch Linux) az uas driver hajtja az eszközt, nem az usb-storage (mass storage/BOT) driver. Viszont mégse sokkal gyorsabb, mint anno BOT módban volt a többi adatper. Mi ennek az oka?

(#4410) King Unique válasza Frawly (#4408) üzenetére


King Unique
titán

"lsusb szerint ASMedia 1051, 1051E, 1053, 1050E van rajta (fura, hogy ez így mind egyszerre)"

Nyilván csak az egyik chip van benne, nem egyszerre mind. Ebből is látszik, hogy az lsusb parancs kimenete nem minden esetben tükrözi a valóságot, illetve nem mindig ad pontos információt a vezérlőről. 100%-osan megbizonyosodni az USB-chip típusáról eleve csak fizikai szemrevételezéssel lehet. Pont ezért szokás itt a topikban is szétszedni a külső házakat és ténylegesen lecsekkolni a chipen lévő feliratot (példa). Egy ilyen adapternél viszont már macerásabb ez, pláne ha csak roncsolással oldható meg a szétszerelés.

Arról pedig ugye már volt szó, hogy elsődlegesen mindig a gyártó weboldala a mérvadó az eszközzel kapcsolatos információk terén, nem az ilyen-olyan webshopok által közölt adatok. De például az ORICO 27UTS esetében mondjuk sikerült az utóbbi helyen is eltalálni, mert a gyártó szerint is JMS578 chip van benne és támogatja az UASP-t. Viszont a TRIM támogatását már nem tünteti fel a gyártó, tehát pont ezért esélyes, hogy nem fog működni. Mondjuk az nem derült ki, hogy hogyan tesztelted ezt, de annyira nem meglepő az eredmény. Ugyan ebben a topikban is volt arról szó, hogy akár USB 3.0-s eszközöknél is lehet példa működő TRIM-re, viszont általánosan inkább az USB 3.1 Gen 2-es típusoknál szokott erre nagyobb esély lenni. A S.M.A.R.T. támogatása manapság mondhatni alap dolog USB-n is és pont ezért nem mindig szokták külön feltüntetni sem. Viszont az, hogy Linuxnál nem működik, vagy legalábbis egyes programok nem támogatják (rendesen) az adott USB-vezérlőt (példák), az még nem jelenti azt, hogy egyáltalán nem is támogatja USB-n ezt a funkciót az adott adapter, illetve külső ház.

A harmadik adapterben lévő JMS578 chip eleve SATA 6 Gbps alapra épül és támogatja az UASP-t, bár az utóbbi tényleges működése az OS mellett a firmware-től is függhet. Ha UASP módban működik az adapter Linux alatt, akkor egy SATA3-as SSD-vel elvileg minden adott ahhoz, hogy ki lehessen használni az USB 3.0 szabvány maximális adatátviteli sebességét. Viszont itt lehet eltérés egy szintetikus teszt és egy tényleges fájlmásolás értéke között. Az utóbbit eleve több dolog is befolyásolhatja, ezért elsődlegesen a szintetikus sebességteszteket érdemes ilyenkor megnézni. SSD-vel UASP módban kb. ilyen értékeket kellene kapni USB 3.0-n. De ez az adott hardver- és szoftverkörnyezet függvénye is lehet, ezért emiatt másoknál, másik környezetben előfordulhatnak +/- eltérések. Ha pedig asztali PC-ről van szó, akkor azoknál ilyenkor eleve a hátlapon lévő USB 3.0 portokat célszerű használni, mert egyes hardvereknél az előlapon lévők akár adatátviteli sebesség terén is valamivel "gyengébbek" lehetnek.

Köszönjük a beszámolókat!

[ Szerkesztve ]

(#4423) LK


LK
addikt

Gembird EE2-U3S-2
Orico 2518S3
ORICO 2588US3-V1

e fenti 3 -ból fogok választani ehhez: Hitachi 2.5 1TB 128MB 5400rpm SATA3
A fenti 3 házból kettőhöz nem sok infót találtam,csak az áru**** véleményeit. Gondolom az alu házas a legjobb ezek közül, de róla nem találtam véleményt. Mennyire lőhetek mellé bármelyikkel is? Köszi

"óóóóó istenem.. boldogok a lelki szegények, mert övék a trollok és fanboyok országa, ámen" by PUG

(#4426) King Unique válasza LK (#4423) üzenetére


King Unique
titán

Ez a merevlemez az adatlapja szerint 7 mm magas, tehát ennél figyelni kell a külső ház belsejében történő elhelyezésre, illetve rögzítésre. Az általad felsorolt külső házak közül inkább az ORICO egyes modelljeivel vannak itt a topikban tapasztalatok. Legutóbb pl. a 2518S3-as modellt vette egy fórumtag, amiről tesztet is készített. Esetében szintén 7 mm magas volt a merevlemez, aminek stabil belső elhelyezéséhez a külső háznál lévő csavaros rögzítési lehetőség pont előnyös volt. A 2599US3-V1 a gyártó weboldala alapján tool-free típus, illetve itt a topikban megfordult már olyan fórumtag, aki ilyet használt (példa). De akkor más volt a téma és nem kifejezetten a külső ház jellemzői. A Gembird EE2-U3S-2-ről szintén vannak a gyártó weboldalán információk, de itt a topikban nincsen vele különösebb tapasztalat. Az alábbi videó alapján viszont az látszik, hogy hasonló felépítésű, mint itt a topikban egy korábban tesztelt külső ház. Vagyis ennél is lényeges szempont lehet, hogy pl. van-e a hátsó zárófedélnél szivacs, máskülönben lötyögni fog a külső házban a merevlemez.

A felsoroltak közül az ORICO 2518S3 külső ház esetedben is opció, illetve jó választás lehet. De, ha esetleg másmilyen kell, akkor a téma-összefoglalóban vannak beszámolók, tesztek, információk stb. más gyártók termékeiről is.

[ Szerkesztve ]

(#4427) LK válasza King Unique (#4426) üzenetére


LK
addikt

Köszi. Már ott tartok, hogy unboxing videókat gyűjtök, ill. keresek infót a két chipset összehasonlításáról :) (tudom beteg vagyok) a te tanácsaiddal együtt otthon megnézem őket, mert itt a munkahelyen le van tiltva a videó nézegetés. A Gembird is aluházas egyébként, csak más chipset van benne, az is csavaros és az Aq***-ban akciós :), de az Orico igényesebbnek néz ki. Még egyszer köszi.

"óóóóó istenem.. boldogok a lelki szegények, mert övék a trollok és fanboyok országa, ámen" by PUG

(#4429) King Unique válasza LK (#4427) üzenetére


King Unique
titán

A Gembird esetében az előző válaszban említettek alapján a csavarokkal a külső házhoz az elülső és a hátsó zárolófedeleket, illetve az előbbinél egyben a SATA-USB átalakító panelt lehet rögzíteni. Viszont magát a merevlemezt már nem, azt csak bele kell csúsztatni a külső házba és az elülső zárófedélnél a panelen lévő SATA fizikai csatlakozó tartja. Annál ezért lényeges, hogy hátul van-e szivacs, ami megtámasztja. Ellenben az említett ORICO külső háznál a csavarok kívülről nemcsak a külső házat fogják össze a belül lévő beépítőkerettel, hanem egyben magát a merevlemezt is fixen rögzítik. Ez a tesztből vett képen is egyébként látszik. Az pedig egyértelmű, hogy a merevlemez stabil belső rögzítése szempontjából ilyenkor nyilván az utóbbi megoldás az előnyösebb, pláne ha csak 7 mm magas a merevlemez, ellenben a külső ház alapvetően inkább a normál méretűekre (9,5 mm) van szabva.

A külső házakban lévő chip típusa jó esetben megtalálható a gyártó weboldalán, illetve itteni és külső teszteknél is rendszerint kitérnek rá. Az ORICO 2518S3-nál a JMicron JMS578 chip jónak mondható és egyre gyakoribb más gyártók termékeinél is. A Gembird belsejében a gyártó weboldala alapján ASMedia ASM1153-as chip van. Alapvetően az sem rossz, de ha pont olyan, mint az előző válaszban linkelt tesztben, akkor azért nem is a legjobb. ASMedia fronton az ASM1153E a szerencsésebb, pláne PID: 55AA azonosítóval. Annál ugyanis a tesztben említett egyes funkciók biztosabb támogatása mellett szükség esetén a firmware frissítése is megoldható. Ellenben a sima ASM1153-nál nemcsak a BOT only adatátviteli mód stb. a gyakorta jellemző, hanem a PID: 1153-as azonosító is, ami miatt eleve nincsen lehetőség az ilyen külső házaknál a firmware frissítésére a téma-összefoglalóban részletezett módon.

[ Szerkesztve ]

(#4436) SutPet


SutPet
aktív tag

Sziasztok,

Vettem egy Orico 2139U3 külső keretet és vannak érdekességek amiket nem tudok hova tenni. Hibásan jelzi ki a lefoglalt adatmennyiséget. Pl átmásoltam rá a régi vinyóról 170GB-t egy mappába, ha a mappának a méretét nézem azt csak 150GB-nek mutatja, ha belépek a mappába és kijelölök mindent akkor 160, ha egyesével megnézem a mappák méretét és összeadogatom akkor kijön a 170GB. Ez mitől lehet? néztem a fájlokat egyik sem sérült. vegyesen vannak mindneféle méretű és típusu fájlok.

God must love stupid people, he made so many of them.

(#4442) villifog válasza cyberkind (#4441) üzenetére


villifog
tag

Szia!
Volt már egy teszt itt a fórumon, nekem is szimpatikus volt, és ezt néztem ki.
Orico külső ház.

[ Szerkesztve ]

(#4445) King Unique válasza cyberkind (#4439) üzenetére


King Unique
titán

Szia!

Ez a külső ház úgymond elég fullos és tud kb. mindent amit kell, még külön tápkapcsoló is van rajta. Tehát ez eleve jó választás és kezel nyilván SATA III-as HDD / SSD meghajtókat is. Illetve az egyes SATA-szabványok eleve visszafelé kompatibilisek és használható SATA3-as HDD akár névlegesen csak SATA2-t támogató külső házban is. A külső háznál a gyártó weboldalán lévő adatlap ugyan valóban csak SATA2-ig említi a támogatást, de többen használtak már ennél a típusnál SATA3-as HDD-t (példa), mert az előbbiek értelmében nyilván azt is kezeli. Sőt, olyan is volt, aki pont 1 TB-os WD Black merevlemezzel használja (példa), ami szintén SATA3-as. Plusz a külső házban lévő ASM1153E chip is eleve SATA 6 Gbps alapú és az UASP adatátviteli módot is támogatja. Vagyis egy SSD-vel javarészt annak az adatátviteli sebessége, valamint egyúttal az USB 3.0 szabvány maximuma is kihasználható lesz. Ha csak HDD kerül bele, annál meg valójában kb. mindegy is, mert azok többnyire még a SATA 3 Gbps szabvány határait sem feszegetik, pláne 2.5"-os kivitelben.

A másik válaszban ajánlott ORICO 2518S3 külső ház szintén jóféle, fémházas, csavarral rögzíthető a HDD, az USB-chip SATA 6 Gbps alapú, támogatja az UASP-t stb. Ha azt választod, azzal szintén jól jársz.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.