Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:49:35

LOGOUT.hu

Külső 2,5'' mobil rack-ek topikja
Kérdezés előtt, kérjük olvasd el az alábbi összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3749) King Unique válasza Minstrel (#3744) üzenetére


King Unique
titán

A mérés alapján valóban USB 2.0 sebességnek néz ki. Viszont azt már korábban, illetve a másik topikban is említettem, hogy több paraméter is befolyásolhatja az adatátviteli sebességet. Mindkét külső meghajtónál látszik, hogy nagyobb mennyiségű adat van rajtuk. A CDM, ATTO stb. ilyenkor már nem nagyon fogják a gyári értékeket adni, ami pl. az alábbi tesztben is látható. Illetve a 85 MB/s értéknél nyilván az 500 GB-os M3 Portable is azért többet tud üresen / kevés adattal. Én ilyenkor éppen ezért szoktam pl. a HD Tune programmal letesztelni a sebességet, amely még a jobban telemásolt drive-ok esetében is a gyárihoz közelítő értékeket mutatja. Legalábbis olvasásnál igen, mert az írást csak particionálatlan lemezen engedi tesztelni.

Továbbá, ha már ténylegesen a fentebb említett USB 3.0 chip van benne, akkor annak nyilván USB 3.0 sebességet kellene produkálnia. Ez nem úgy működik, hogy csak USB 2.0 szintet tud. Ha utóbbi a helyzet, akkor annak márpedig van valami oka. Illetve a működés függhet pl. az adott hardveres / szoftveres környezettől. Valamint azt is meg lehetne nézni, hogy milyen módban kapcsolódik a külső rack az OS-hez, amiről korábban szintén volt szó. Ha valami miatt pl. csak H (Hi-Speed), akkor az nyilván megmagyarázná az USB 2.0-s értékeket.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.