Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#6451) trialboj


trialboj
őstag

Romániában élek, bementem egy könyvesboltba, felkészültem képekkel hogy megmutassam pontosan mit szeretnék , hogy kell írni, nem sürgős elég ha megrendeli a héten aztán majd jövőhéten érte jövök stb, erre mikor kértem a könyvet, kettőt lépett és leemelte a polcról a magyar változatot mekkora királyság már, azt mondta még mindig sokan viszik a hp könyveket, persze már koránt sem annyian mint régen mikor friss volt.

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#6452) rétisün válasza lorcsi (#6450) üzenetére


rétisün
veterán

köszi :R

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#6453) leslieke válasza rétisün (#6449) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Én egyik HP könyveket sem olvastam, és a filmeket sem láttam. Ezeket a filmeket viszont értettem, asszony előtte 5 perces felzárkóztató órát tartott. :)

[ Szerkesztve ]

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#6454) k.kristof válasza tibaimp (#6448) üzenetére


k.kristof
őstag

Mármint melyik? Mert van egy, aminek Göthe Salamander a szerzője, és a Harry Potterben említett könyv, és van egy, aminek J. K. Rowling, az pedig a film forgatókönyve.

(#6455) tibaimp válasza k.kristof (#6454) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Nem tudom pontosan, nem olvastam, csak havernál láttam a Legendás állatok könyvét, hogy melyik volt, azt nem tudom, azért kérdezem. :B

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#6456) sherlock82


sherlock82
senior tag

Tegnapi szerzemény :
Borbás Marcsi
Magyarország finom.

Kíváncsi leszek rá, a könyv egyébként nagyon szép fotókkal van illusztrálva.

Iphone 8, Adidas ultraboost 22, Casio G-Shock GBD-200-9ER

(#6457) Bozek válasza sherlock82 (#6456) üzenetére


Bozek
nagyúr

És tervben van a Térség novelláskötete is, igaz, várhatóan csak jövőre.

[link]

(#6458) sherlock82 válasza Bozek (#6457) üzenetére


sherlock82
senior tag

De jó is lenne!

Köszönöm!! : )

Iphone 8, Adidas ultraboost 22, Casio G-Shock GBD-200-9ER

(#6459) JamesFinn


JamesFinn
senior tag

Sziasztok. Ha valakit érdekel
Megjelent Marko Kloos új könyve e-könyv formátumban, a frontvonalak 6. része, a Mentőakciók. Ráadásul ma és holnap a dibookon 15% kedvezménnyel megvásárolható.

(#6460) tibaimp válasza Bozek (#6457) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Tegyél már be légyszives printscreen-t, mert nincs face-m, és engem is érdekel a sorozat, illetve, hogy mit linkeltél.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#6461) doc válasza tibaimp (#6460) üzenetére


doc
nagyúr

klikkelj a linkre es meglatod...

(#6462) tibaimp válasza doc (#6461) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Kösz :R

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#6463) doc válasza tibaimp (#6462) üzenetére


doc
nagyúr

ezt mivel sikerult elerni? nalam siman mukodik login nelkul...

(#6464) tibaimp válasza doc (#6463) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Hidd el, fogalmam sincs....de kösz a képet.

[ Szerkesztve ]

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#6465) Bozek válasza JamesFinn (#6459) üzenetére


Bozek
nagyúr

Azt mondjuk nem értem, hogy ha mind a 6 rész kijött e-bookként, akkor miért csak 4-et lehet megvenni DiBook-on. De ahogy nézem, Book&Walk-on sem elérhető az első 2 rész. Bár a katonai sci-fi annyira nem a kedvencem, hogy sorozatot olvassak belőle. 1-1 könyv még elmegy (pl. a Csillagközi invázió), de 6 rész már sok.

(#6466) k.kristof válasza Bozek (#6465) üzenetére


k.kristof
őstag

Lehet, hogy lejárt az e-könyv árusítás joga, és a kiadónak nem érte meg megújítani.

(#6467) Bozek


Bozek
nagyúr

Na, 88 név kivégezve. Nekem tetszett, egész jó a sztori és jól is van megírva. Ugye mint tudjuk, a kibertérben semmiben se lehetünk biztosak, és ez is bele van szőve a történetbe.

Mondjuk a Firefly utalással (kék kéz) az elején már alapból megvett. :D

(#6468) sherlock82


sherlock82
senior tag

Ma láttam a boltban a " Jobban enni, jobban élni " c. könyvet a River Cottage műsor megalkotójától.

Bele bele néztem, sok recepttel , kiváló ötletekkel, szép képekkel van illusztrálva a könyv.
Aki szerette a műsort, annak ez a könyv is tetszeni fog.

Iphone 8, Adidas ultraboost 22, Casio G-Shock GBD-200-9ER

(#6469) tibaimp válasza sherlock82 (#6468) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Erre gondolsz: [link] ?

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#6470) sherlock82 válasza tibaimp (#6469) üzenetére


sherlock82
senior tag

Igen.
Szerintem, nagyon sok részét láttam azok közül a mit a tv ben leadtam.
Ha családi házban élnék vagy éltem volna, valahogy mindig így gazdálkodtam volna.
Szimpi volt mindig is a szerző.

Iphone 8, Adidas ultraboost 22, Casio G-Shock GBD-200-9ER

(#6471) Vitee


Vitee
aktív tag

Nem tudom mennyire kovetitek Brandon Sanderson munkassagat, en imadom a konyveit, a vilagokat amiket teremt. A napokban bejelentette, hogy a pandemia ideje alatt, titokban keszitett 4 novellat a hivatalosan megjelent konyvek mellett.
Inditott egy Kickstartert 1millio $ volt az osszeg amire szuksege volt, ez mar konkretan par perc alatt osszejott neki...
De most mar atlepte azt a merfoldkovet, hogy atvette a vezetest, az elso helyet, a valaha volt legnagyobb tamogatassal.
Egeszen durva :Y
Lesznek kozte Cosmere konyvek is, kivancsi vagyok nagyon
:R

[ Szerkesztve ]

"Life before death, strength before weakness, journey before destination."

(#6472) tibaimp válasza Vitee (#6471) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Tavaly vettem meg egy óriási akcióban a kapható összes Kozmerum könyvet magyarul [link] , akkor ez a sorozat még nincs befejezve? (még nem olvastam egyet sem)

[ Szerkesztve ]

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#6473) doc válasza Vitee (#6471) üzenetére


doc
nagyúr

Ezek nem novellak hanem regenyek :)
Amugy nem semmi 20millio dollart osszekalapozni konyvekre, van meg remeny :D

(#6474) Vitee válasza doc (#6473) üzenetére


Vitee
aktív tag

Jah, igazad van, elirtam, sorry ;)

tibaimp:
Nagyon nincs az meg befejezve, olyannyira, hogy sok-sok ev lesz ez mire befejezi.
Ugye a kulonbozo "sorozatok" mind mas bolygon es idoben jatszodnak, amibol majd egyszer osszehozza a nagy egeszet. Szerintem ezek ilyen 10-en eves tavlatok mire befejezi.
17th Shard neven van egy nagy fansite, ott rengeteg info van, de tul sok a spoiler, az angolom meg nem eleg eros ahhoz, hogy angolul olvassam a konyveket, igy inkabb kerulom, pedig rohadtul erdekel minden ami ezzel az univerzummal kapcsolatos. Csak nagyon lassan haladnak a forditasok.
De az Oathbringer, a Stormlight archive 3. konyve elvileg iden, masodik negyedevben jelenik meg, Delta Vision azt igeri.
Mar tukon ulve varom :R

"Life before death, strength before weakness, journey before destination."

(#6475) tibaimp válasza Vitee (#6474) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Köszi az infót :R . Én is a DV-től vettem meg a sorozatot. Jó tudni, hogy akkor ők foglalkoznak itthon a témával.

[ Szerkesztve ]

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#6476) Bozek válasza tibaimp (#6475) üzenetére


Bozek
nagyúr

Kár érte. Bár egyelőre nem volt tervben, de ezután meg aztán végképp nem lesz. Papír alapon nem olvasok, ebookot meg egy ideje nem árul a DV. :(

(#6477) tibaimp válasza Bozek (#6476) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Azt nem tudom, hogy esetleg nem jelent-e meg e-book formában attól, hogy a DV kezeli. Virágboltban láttam :B , szóval lehet más kiadta.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#6478) Bozek válasza tibaimp (#6477) üzenetére


Bozek
nagyúr

Ahogy nézem, csak a Leszámolók sorozatból volt e-book kiadás. Viszont a DV e-bookjait nem árulták máshol, csak náluk lehetett megvenni, amíg volt ilyen lehetőség. Még 8 éve vettem tőlük e-bookot, de persze letölteni már nem lehetne őket (szerencsére ezt anno megtettem). Mondjuk anno ők 999 Ft-ért adtak egy könyvet, a Katedrális például most 2990 Ft papír alapon.

A virágbolti simán lehet scannelt, az nem jelent semmit. A Metró-trilógiából is volt fent egy verzió (erősen hibásan), de azt végül kiadta a Gabo egyben.

(#6479) tibaimp válasza Bozek (#6478) üzenetére


tibaimp
nagyúr

OK, lehet scannel-t nem mondom, nem néztem.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#6480) mike1334


mike1334
veterán

A Zagor "kincsestára" átmentődött valahová? Ha valaki tud valamit, az jöhet privátban is, ha itt nem támogatott :B
Köszi!

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#6481) Bozek válasza mike1334 (#6480) üzenetére


Bozek
nagyúr

Egy része még letölthető továbbra is.

(#6482) mike1334 válasza Bozek (#6481) üzenetére


mike1334
veterán

Azt tudom, a "maradék" érdekel :)

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#6483) arcsin


arcsin
senior tag

Erről a könyvről szeretnék kérdezni.
Érkezés a sötétségbe.
Van itt olyan aki olvasta a könyvet és látta a netflix sorozatot is?A sorozat tényleg csak a rövid repülőgépes "legendáriumról" szól? Csak ez a rész a könyvben kb ...3-4 oldal lehet (ekönyv ként olvasom)

(#6484) tibaimp


tibaimp
nagyúr

Sikerült jó áron, viszonylag jó állapotban beszereznem Raymond E. Feist Résháború és Birodalom könyveket :K

A kérdésem az lenne, hogy a A birodalom leánya könyvből láttam, hogy valahol írták I. és II. kötetet (hasonlóan, mint az utána következő A birodalom szolgálója és A birodalom úrnője kötetek esetében, ott is meg van mind a két kötet), de nekem csak 1. kötetes, akkor ez így jelent meg itthon?

[ Szerkesztve ]

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#6485) Bozek válasza tibaimp (#6484) üzenetére


Bozek
nagyúr

Hol olvastál I. és II. kötetet? A sorozat másik két részénél a Beholder kiadta egyben és külön-külön is. De A birodalom leánya esetében ez nem lett volna észszerű (éljen az új magyar helyesírás), hiszen akkor nagyjából 250 oldal lett volna 1-1 kötet.

[ Szerkesztve ]

(#6486) tibaimp válasza Bozek (#6485) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Köszi :R . Nem tudom, hogy honnan mentettem le a net-ről a könyvek listáját, de abban így szerepel. Lehet a Wikipedia is...

Akkor így teljes az alap sorozat(ok)? Esetleg hiányzik még valami?

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#6487) Bozek válasza tibaimp (#6486) üzenetére


Bozek
nagyúr

Nem tudom, nem ismerem a sorozatokat.

ITT nézd meg.

(#6488) tibaimp válasza Bozek (#6487) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Rendben, köszi :R

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#6489) tibaimp


tibaimp
nagyúr

Itt: [link] sztanozs kolléga nagyon szépen összegezte Raymond E. Feist sorozatát.

Most vettem meg antikváriumokból a Résháború + Birodalom sorozat könyveit. A többi, kiegészítő sorozat egyelőre nincs meg. Pont ezen agyalok, hogy megvegyem-e a többi könyvet is, viszont felmerült az alábbi kérdés:
Az utolsó trilógia, azóta se jelent meg magyarul nyomtatásban? Csak mert nem igazán találom.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#6490) sztanozs válasza tibaimp (#6489) üzenetére


sztanozs
veterán

Passz, az az igazság, hogy sokat nem foglalkoztam vele azóta - de ismerve a haza helyzetet, valószínűleg nem jelent meg. Az "érzőszívű mágus" az első két rész újrakiadása, de ha ezzel megakadtak, akkor kétlem, hogy az egész sorozatot kiadnák újra. Ráadásul a különálló sorozatok időben távol játszódnak egymástól.

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#6491) tibaimp válasza sztanozs (#6490) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Köszi :R .
Az Érzőszívű mágus, ha jól tudom, a Mágus: Mester és Mágus: Tanítvány könyvek, egyben kiadott változata, így azt még egyszer nem vettem meg, megvan külön-külön. A további könyvek megvételén vakarózom :B ...
Majd írok egy e-mail-t a kiadónak, hátha reagálnak, és rákérdezek az utolsó trilógiára.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#6492) Jumbozorz válasza tibaimp (#6491) üzenetére


Jumbozorz
senior tag

Ha kapnál választ hálás lennék, ha megosztanád itt. :R

(#6493) tibaimp válasza Jumbozorz (#6492) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Hogyne, alap!! :R

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#6494) tibaimp válasza tibaimp (#6493) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Ezt írták vissza :(((

Kedves xx!

Mi már nem foglalkozunk könyvkiadással több mint 10 éve.
A Feist könyveket sem fogjuk mi kiadni.
Nem tudok róla, hogy más magyar kiadó megvette volna jogokat, szóval szerintem nem nagyon várható ezek kiadása a közeljövőben.
Nagyon sajnáljuk mi is.

Üdvözlettel: xx / Beholder Kft.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#6495) thesound


thesound
őstag

Bookdepositoryval van valakinek gyakorlati tapasztalata? Nagyon vegyes vélemenyeket olvasni a neten a vámmal és áfával kapcsolatban.
Elvileg a bookdepon fizetett árban minden benne van és a bookdepo intézi a dolgot.
Van akinél így van, hozza a postás és kész, de sok olyan esetet olvasni, hogy a posta felszámolja a kezelési költseget és az 5 helyett 27-es áfát, majd a postásnál vagy fizetsz vagy viszi vissza a csomagot.

[ Szerkesztve ]

Vannak a léleknek régiói, melyekbe csak a zene világít be. - Kodály Zoltán

(#6496) doc válasza thesound (#6495) üzenetére


doc
nagyúr

Én meg az "EUs" időkben rendeltem tőlük, akkor ugye ilyen kérdésekben merültek fel :)
AFA-bol ha jól tudom mindig 27 szazalekot számolnak fel postai vamkezelesnel, akármi is van benne

(#6497) Espla


Espla
aktív tag

Van egy csomó felesleges könyvem, hogy a legjobb megszabadulni tőlük?
Van pl. a https://rukkola.hu, érdemes azon keresztül elküldözgetni vagy csak anyagi csőd?

(#6498) Anonymusxx válasza Espla (#6497) üzenetére


Anonymusxx
aktív tag

Milyen könyvek lennének pl ?

Amúgy antikvárium, vagy vatera, moly.hu

(#6499) k.kristof válasza Espla (#6497) üzenetére


k.kristof
őstag

Ha van benne Anne Rice, akkor az esetleg érdekelne ;)

(#6500) tibaimp válasza Espla (#6497) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Egy listát, ha megosztanál itt, esetleg ;)

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.