Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#6601) Bozek válasza Phülöp (#6599) üzenetére


Bozek
nagyúr

Hiába is mondom, úgy látszik, nem érted meg. Nem az ajánlással van baj, hanem hogy konkrétan a könyvről semmit sem írt, hanem csak vásárlási lehetőséget.

Más az az ajánlás, amikor leírod, hogy miért is jó az a könyv másoknak, és mondjuk nem teszed hozzá, hogy hol tudják megvenni. Persze, ha akciós, akkor ott konkrétan az akciót ajánlod.

Na, a konkrét esetben egyik se volt. Se akció, se ajánlás.

De én itt lezártam.

(#6602) Maximum1 válasza Bozek (#6601) üzenetére


Maximum1
őstag

"De én itt lezártam."
Nem is értem miért kezdted el, ez egy könyves topik, alig olvas már valaki, mindenféle beírás ide kincset ér.

(#6603) #12732928


#12732928
törölt tag

hi!

intuíció témában keresek könyveket. bármelyik szakterület jó. filozófia, tudomány, spirituális woo-woo, mindegy. Kizárólag magyar nyelven.
Ha részben foglalkozik vele, az is jó.
:R

[ Szerkesztve ]

(#6604) thesound válasza thesound (#6510) üzenetére


thesound
őstag

A második rendelés már nem ment ilyen simán. Kisebb csomag volt és a magyarországi elosztóban a postához került, nem futárszolgálathoz. Egyszer újraküldte a bookdepo, de az sem jött meg. Küldték volna harmadszorra is, de végül refundot kértem.
Tanulság számomra: ha valami oknál fogva a postához kerül a magyarországi elosztóban a bookdepos rendelés, akkor keresztet vethetünk rá. (ha valami csoda folytán futárszolgálathoz, akkor nyertünk) Először mázlim volt.
Röpke 13 hét alatt zajlott le. :)

[ Szerkesztve ]

Vannak a léleknek régiói, melyekbe csak a zene világít be. - Kodály Zoltán

(#6605) mind_against


mind_against
tag

Sziasztok!

Az USA történelméről keresek könyvet, lehetőleg olyat, ami egy átfogó képet nyújt a kezdetektől fogva, ha van ilyen. Ha nincs, akkor marad szétbontva. Angol nyelvű legyen.
Ha valaki tud ilyet, kérem ne tartsa magában!
Köszi.

(#6606) Miklós315 válasza mind_against (#6605) üzenetére


Miklós315
aktív tag

Üdv!

Pl. Paul Johnson - A history of the american people (~1000 oldal, magyarul is megjelent, átfogó)

"Szerintem."

(#6607) Pitterix


Pitterix
őstag

Akit érdekel a folytatás:

Anthony Ryan: A fekete ének

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#6608) tibaimp válasza Pitterix (#6607) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Hoppáré! Köszi :R , a Hollóárnyék trilógiát illetve a Draconis sorozatot már beszereztem, ugyan még nem olvastam, de nem sokára sor kerül azokra is, így ez is jön a polcra.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#6609) elessar válasza Pitterix (#6607) üzenetére


elessar
tag

Valamelyik könyves oldalon találtam egy"olvass bele!" linket, és letöltődött egy epub. :) Előszóként Obvar kezdi mesélni a történetét, és az első fejezet... Szerintem szabadon terjeszthető, ha valakit érdekel, priviben küldjön e-mail címet.

(#6610) Pitterix válasza tibaimp (#6608) üzenetére


Pitterix
őstag

Szívesen.
A Hollóárnyék trilógiát lassan befejezem, azt kell mondjam, hogy rég olvastam ilyen jó sorozatot.
A Draconis viszont nincs meg.

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#6611) JamesFinn


JamesFinn
senior tag

Sziasztok. Lassan kiolvasom a Szent nővért, és ezzel az összes Mark Lawrence könyvet. (a jég könyvét majd egyszerre szeretném elovasni, ha megjelenik a harmadik része is) Tudnatok hasonló témában ajánlani valami olvasnivalót? Nagyon bejött ez a fajta fantasy.
Fontos hogy e-könyvben legyen elérhető, papír könyveket nem olvasok.
Köszönöm az ajánlásokat előre is!

(#6612) Bozek válasza Pitterix (#6607) üzenetére


Bozek
nagyúr

Az árak ily' módon történő feltüntetése még egyszer egyetemi tananyag lesz. :D

Borító ár: 6 495 Ft
Eredeti ár: 4 936 Ft
Book24 ár: 5 456 Ft

(#6613) Pitterix válasza Bozek (#6612) üzenetére


Pitterix
őstag

Az árat én nem néztem.
Csak innen szoktam rendelni, azt gondoltam, hátha érdekel mást is....

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#6614) tibaimp


tibaimp
nagyúr

Most látom, hogy készül egy ilyen sorozat: House of the Dragon [link] !
Gondolom, ez előzmény történet lesz a jól ismert könyvekhez/sorozathoz.

A kérdésem az lenne, hogy ez könyvben is megjelent csak itthon nem még, vagy csak TV sorozat lesz?
Nekem ezek a kiegészítő könyvek megvannak [link] , [link] , esetleg ezek közül tartalmazza valamelyik ezt a történetet?

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#6615) k.kristof válasza tibaimp (#6614) üzenetére


k.kristof
őstag

George R. R. Martin: Tűz és vér az alapja. De ez nem regény, inkább egy száraz, iskolai történelemkönyv.

(#6616) tibaimp válasza k.kristof (#6615) üzenetére


tibaimp
nagyúr

OK, köszi :R ! Azt gondoltam, hogy egyfajta Westeros történelme leírás lesz a könyv, de nem baj, elolvasom, mikor rá kerül a sor.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#6617) doc


doc
nagyúr

Ubiknak hivjak a konyvesboltot, nagyon meno :)

(#6618) gbors válasza doc (#6617) üzenetére


gbors
nagyúr

Gondolom, van is benne minden :D

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#6619) Apollyon válasza doc (#6617) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Természetesen kapni ott a megfelelő könyveket: [link] :D

[ Szerkesztve ]

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#6620) Di Natale


Di Natale
aktív tag

Ti is tapasztaljátok, hogy mostanában az új könyvek hatalmas betűmérettel és sorközzel rendelkeznek. A könyvesboltokban valahányszor belelapozok valamelyikbe mindig csalódottságot érzek.

(#6621) tibaimp válasza Di Natale (#6620) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Én a SW könyveknél tapasztaltam (Szukits kiadó), mert így nagyobbnak, többnek tűnik a könyv, úgymond "megérje" a dupla árat.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#6622) k.kristof válasza tibaimp (#6621) üzenetére


k.kristof
őstag

Az idei áremelkedés a papírárakat sem kímélte, így biztosan nem érdeke a kiadóknak feleslegesen hizlalni a könyveket, hogy nagyobb árat írhassanak a borítóra. Biztos információt csak a Delta Visiontől olvastam pár éve, ők azért növeltek betűméretet és sorközt, mert sok visszajelzés érkezett az olvasóiktól, hogy nehezen olvashatók az addigi könyveik.

Egyébként meg figyelni kell az akciókat, a Szukits éppen a hétvégén tartott készletkisöprést, rengeteg kiadvány volt 50%-os áron is, a Libri kiadói csoport is tartott online raktárvásárt. Hamarosan jön a Könyvfesztivál, arra is szoktak akciókkal készülni a kiadók, a Delta Vision például a szokásos 2+1, 3+2, 4+3, 5+5 akciójával (azaz, ha két könyvet veszel, a harmadik ingyen, a gyakorlatban ez azt jelenti, hogy összeadják a három könyv árát, átlagolják, hogy kijöjjön a kb 33%-nyi kedvezmény, míg 5+5-nél már 50% kedvezményt lehet kapni, de lehet 11, 12, vagy akár az összes könyvükből venni).

(#6623) tibaimp válasza k.kristof (#6622) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Köszi az infót. :R
Mikor lesz pontosan ez a Könyvfesztivál?

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#6624) V.Stryker válasza k.kristof (#6622) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Ha már áremelés...kislányomnak vettem könyvet a libriben... 3490-ért... mondom, csak lekaparom a matricát, ne lássa az árát. Alatta ott volt a borítóra nyomtatva, hogy 2990. :(((

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#6625) k.kristof válasza V.Stryker (#6624) üzenetére


k.kristof
őstag

Megint csak a Delta Visiont felhozva példának, emlékszem, hogy egyszer bejelentették, emelkedni fog bizonyos régebbi kiadványaik ára. Az okára már nem emlékszem, de az a gyanúm, hogy a jogtulajdonossal nem forintban egyeznek meg, és nem tudom milyen az elszámolás, de egy idő után már valószínűleg nem érné meg nekik az eredeti áron forgalmazni.

(#6626) adamkaa777


adamkaa777
senior tag

Sziasztok !
Páromnak születésapjára keresek egy könyvet ami : verses /idézetes gyűjtemény . Az se baj ha angol nyelvű . Tippeket előre is köszönöm

El. Psy. Congroo.

(#6627) stickermajom


stickermajom
addikt

Sziasztok!

Timothy Zahn műveinek milyen sorrendben érdemes nekiállni? Megkaptam most a Chiss Birodalom sorozatot, de kezdjem inkább az eredeti Thrawn trilógiával?

(#6628) k.kristof válasza stickermajom (#6627) üzenetére


k.kristof
őstag

Az eredeti trilógia már nem számít kánonnak, szerintem mindegy.

(#6629) tibaimp válasza stickermajom (#6627) üzenetére


tibaimp
nagyúr

A klasszikus Thrawn trilógia már a LEGENDA témakörbe tartozik, vagyis a kedves Disney kukázta azt az idővonalat, ha úgy tetszik.

Előbb olvasd el a két új trilógiát , az első, amit most kaptál majd a 2. sorozatot, ezt: [link]

Utána, ha tejheted, a régit (A birodalom örökösei, Sötét erők ébredése, Az utolsó parancs) és a különbségből rájössz, hogy miért utálja kb. minden olyan SW fan a Disney-t, aki a régi "extended universe-n" nőtt fel :((( .

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#6630) laracroft válasza tibaimp (#6629) üzenetére


laracroft
aktív tag

Most végeztem a Thrawn-trilógiával...
B+ Disney :)
Nagyon nagyon bejött ;)
Jól tudom, hogy a Thrawn keze-duológia a folytatása?

(#6631) brownus válasza JamesFinn (#6611) üzenetére


brownus
veterán

én is feltettem ezt a kérdést miután elolvastam Lawrence regényeit, kivéve az új trilógiát, de azt majd egyben akarom. ezeket ajánlották:
[link] brett - démon ciklus
[link] weeks - éjangyal trilógia (ezt abbahagytam 30% körül, jó, tetszik de most várok fantasy vonalon. szünet)
így most Máté Gábor könyvét olvasom, a sóvárgás démonait.

(#6632) JamesFinn válasza brownus (#6631) üzenetére


JamesFinn
senior tag

Köszönöm az ajanlást!

(#6633) tibaimp válasza laracroft (#6630) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Helyes!

Ha A múlt kísértete és A jövő látomása című könyvekre gondolsz, mint Thrawn keze-duológia, akkor igen! Hozzáteszem, köztük nagyon sok könyv van még!

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#6634) Bozek


Bozek
nagyúr

Új hír a Fumax-tól:
"A Térség kilencedik, záró kötete, a Leviatán bukása c. epizód fordítása végre elkészült, javában zajlik a szerkesztés. Most úgy látjuk, hogy október vége felé a magyar olvasók kezébe kerülhet a könyv!"

(#6635) Phülöp válasza Bozek (#6634) üzenetére


Phülöp
addikt

Örömteli hír, köszönöm.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#6636) tibaimp válasza Bozek (#6634) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Köszi a hírt :R
Remélem valami finom kis akció is lesz, a teljes sorozat, egyben történő megvásárlására :B

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#6637) stickermajom válasza tibaimp (#6629) üzenetére


stickermajom
addikt

Köszönöm! :R

(#6638) koncsik válasza Bozek (#6634) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

:C :R

[ Szerkesztve ]

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#6639) laracroft válasza tibaimp (#6633) üzenetére


laracroft
aktív tag

Igen azokra 😉

(#6640) tibaimp válasza laracroft (#6639) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Akkor OK, de van köztük pár fontosabb trilógia, amit nem ő írt.

[ Szerkesztve ]

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#6641) laracroft válasza tibaimp (#6640) üzenetére


laracroft
aktív tag

Leírnád légyszíves melyek azok?
köszi

(#6642) tibaimp válasza laracroft (#6641) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Szívesen, íme időrendi sorrendben:

Timothy Zahn: A birodalom örökösei
Timothy Zahn: Sötét erők ébredése
Timothy Zahn: Az utolsó parancs
_____________________________________________________________________________________
Randy Stradley - Mike Richardson: A vérvörös Birodalom (képregény)
Kevin J. Anderson: Új rend
Kevin J. Anderson: Sötét oldal
Kevin J. Anderson: Az erő bajnokai
Michael A. Stackpole: Én, a jedi
Barbara Hambly: A jedik gyerekei
Kevin J. Anderson: Sötétkard
Barbara Hambly: Alkonybolygó
Vonda N. Mcintyre: A Kristálycsillag
Michael P. Kube-Mcdowell: Fekete kard
Michael P. Kube-Mcdowell: Hazugságok pajzsa
Michael P. Kube-Mcdowell: A zsarnok erőpróbája
Kristine Kathryn Rusch: Az új lázadás
Roger MacBride Allen: A koréliai rajtaütés
Roger MacBride Allen: Seloniai veszedelem
Roger MacBride Allen: Leszámolás a középpontban
_____________________________________________________________________________________
Timothy Zahn: A múlt kísértete
Timothy Zahn: A jövő látomása
Timothy Zahn: A túlélők keresése

[ Szerkesztve ]

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#6643) laracroft válasza tibaimp (#6642) üzenetére


laracroft
aktív tag

:R

(#6644) tibaimp válasza laracroft (#6643) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Nyomjad az SW-t :K ! Ezek kiváló/jó/tűrhető könyvek. Éljen az SW Legenda!
K&@# a Disney :(((

[ Szerkesztve ]

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#6645) kuntics


kuntics
aktív tag

Sziasztok!

Nagy fába vágtam a fejszémet, elkezdtem Asimovot olvasni. Pontosabban a Szukits féle Asimov Teljes Alapítvány - Birodalom - Robot Univerzuma 1-nek álltam neki. Van, aki olvast ezt a kiadást? A novellák közti interjú-szerű részre lennék kiváncsi, azt érdemes egyben olvasni, vagy úgy ahogy a könyvben van, a novellák közti részekkel haladva előre?

(#6646) tibaimp válasza kuntics (#6645) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Én annó egyben olvastam az egészet, mind az 1-5 könyvet. Utána pedig az "A" jelölésűt (Addenda), ami más írók által, az ide írt regények, ezzel bővítik az egész univerzumot. A Kalibán trilógiát is ekkor olvastam ki!
Majd a végén az 6-10 kötetek (Alternativa), mert az ugyan Asimov írta, de semmi köze az Alapítvány-Robot-Birodalom univerzumhoz, csak simán egyéb írásai.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#6647) Phülöp válasza kuntics (#6645) üzenetére


Phülöp
addikt

Nyugodtan haladhatsz folyamatában.
Nekem nagyon nagy élmény volt az a fél év, amit anno a sorozattal töltöttem, miközbern nem kalandoztam el más világok felé.
Meg fogom ismételni, megígértem magamnak.
11 kötet, ahogy tibaimp írja - bár nekem az "A" jutott a sor végére

[ Szerkesztve ]

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#6648) k.kristof válasza kuntics (#6645) üzenetére


k.kristof
őstag

Itt egy olvasási sorrend javaslata: [moly.hu].

(#6649) Phülöp válasza k.kristof (#6648) üzenetére


Phülöp
addikt

erősen szubjektív a lista (sajnos)

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#6650) kuntics


kuntics
aktív tag

Pedig én is ez a lista alapján akartam olvasni. Köszönöm a válaszokat, akkor úgy olvasom, ahogy a könyvben van. Bár kissé fura, hogy mondat közepén is meg van szakítva egy novellával.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.