Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#6951) Sliderxy válasza gyuri81 (#6950) üzenetére


Sliderxy
senior tag

Szia!

Én rendeltem nemrég, kaptam is valamilyen kuponfüzetet, de nem néztem bele. Abban lenne? Írj rám, hogy ne felejtsem el. Este megnézem.

(#6952) mark! válasza Sliderxy (#6915) üzenetére


mark!
őstag

[link] nemrég találtam meg itthon a könyveket, és kishúgom elég gyorsan átrágta magát rajtuk, bár őt most a szent johanna gimi foglalkoztatja leginkább (11 lesz nyár végén)

teljesen más: valami alternatíva bookdepositoryra? nagyon szarul érintett h megszűnt, nem találtam azóta se mást, így most secondhand veszem a könyveim, de nagyon sok minden nincs, vagy horribilis árakat kérnek értük.

[ Szerkesztve ]

>

(#6953) k.kristof válasza mark! (#6952) üzenetére


k.kristof
őstag

Blackwell's, van zóna Molyon. A Magyar Posta mostanában szeret 399 forintot rávágni, ha szerencséje van az embernek, ha nincs, akkor még vámot és ÁFA-t is.

(#6954) gbors


gbors
nagyúr

Aszkold Jakubovszkij: A galaktika kupolája (1976)
Huszonpár évvel ezelőtt beletört a bicskám ebbe a novella- / kisregény-gyűjteménybe, és őszintén szólva fogalmam sincs, hogy honnan jött az ötlet, hogy most elővegyem :DDD De jó ötlet volt :)
Jakubovszkij prózája tipikus kelet-európai sci-fi, sőt, inkább még a szoc. blokk írói között is szélsőségesnek számít azzal, hogy mennyire eltolja a hangsúlyt a tudományról az emberre. Fantasztikum viszont van benne bőven - a speciális helyzetek speciális gondolatokat szülnek, olyannyira, hogy néha már az is kétessé válik, hogy a főhőseink emberek-e, vagy inkább már csak emberi gyökerekkel rendelkező next level lények.
Az írások sajátos hangulatúak, és logikailag sokszor elég nehezen követhetőek, ez utóbbi aspektust érdemes is elengedni. A rövid (10-20 oldalas) novellák remekül működnek, kedvenceim a Mefisztó és a Barát, de a többi is jó - egy-egy rövid hangulatkép a többnyire extrém szituációkból, és arról, hogyan élik ezt meg az emberek. A hosszabb darabok viszont egy idő után fárasztóvá válnak, a hősök hajlamosak körbe-körbe járni a saját fejükben, és bár valahonnan valahová mennek, a valahová többnyire nem igazán érdekes.
Elszánt sci-fistáknak tudom ajánlani a könyvet - bizonyos szempontból igazi kincs, de azt hiszem, 100%-ban még mindig nem sikerült befogadni. Majd 70-75 évesen újra előveszem :D

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#6955) mark!


mark!
őstag

valami jó sword & sorcery sorozat kéne így nyárra, wheel of time-ról nagyon jókat hallottam, de az irgalmatlanul sok könyv és soha nem érnék a végére, szóval nem lenne rossz ha megállna olyan 8-10 rész körül, vagy jelenleg folyamatban lévő sorozatok pár megjelent résszel.
nem feltétlenül ragaszkodok a sword and sorceryhez, de most azt kívántam meg, szóval vagy lovagos vagy varázslós téma lenne a legjobb.

>

(#6956) doc válasza mark! (#6955) üzenetére


doc
nagyúr

Nem vagyok nagy fantasy rajongo, de a Raymond E Feist-fele sorozatbol amit olvastam az nagyon bejott (anno magyarul Erzoszivu Magus cimen jelent meg az eleje, de van uj kiadas is)

(#6957) k.kristof válasza mark! (#6955) üzenetére


k.kristof
őstag

David Gemmell, bármelyik könyve.

(#6958) tibaimp válasza k.kristof (#6957) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Ez sorozat, vagy egymástó független történetek? Moly

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#6959) Bozek válasza tibaimp (#6958) üzenetére


Bozek
nagyúr

5 sorozat részei:
[link]

(#6960) Bozek válasza doc (#6946) üzenetére


Bozek
nagyúr

Lehet, hogy a DiBook-nál valaki figyeli ezt a topikot? 1 órával a hozzászólásom után kikerültek Molyra a Fumax újdonságok. :)

(Most néztem csak be, mert mindig kidobál és nincs kedvem bejelentkezni, ha csak 1-1 könyvre keresek rá)

A következő könyv, amit várok, az a Térség novelláskötet, elvonási tüneteim vannak.

[ Szerkesztve ]

(#6961) tibaimp válasza Bozek (#6959) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Köszi :R

Létezik "Térség novelláskötet"? Ez nekem új! Még az alap sorozatot szeretném megvenni, csak a 6. nem volt kapható, illetve jó lenne valami "egyben akció".

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#6962) Phülöp válasza Bozek (#6959) üzenetére


Phülöp
addikt

Ezekből a Drenai Saga-t olvastam, ajánlom én is.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#6963) Bozek válasza tibaimp (#6961) üzenetére


Bozek
nagyúr

Elviekben nyolc novella van összerakva a Memory's Legion kötetben, a Fumax írta, hogy szándékukban áll kiadni, de ki tudja, hogy mikor. Olyan is belekerült, ami amúgy külön nem jelent meg.

(#6964) Petreszku válasza tibaimp (#6958) üzenetére


Petreszku
senior tag

A Trója és a Jon S. összefüggő történetek persze külön, külön.
A Legenda magában egy regény.
De mindegyik regény érdemes elolvasni.

[ Szerkesztve ]

(#6965) tibaimp válasza Bozek (#6963) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Bozek, Petreszku: Köszi :R :R

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#6966) elfelejtette válasza Bozek (#6963) üzenetére


elfelejtette
veterán

Köszi, most kezdek bele az utolsó kötetbe, mire végzek remélem kijön... :DDD

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#6967) petipetya


petipetya
nagyúr

30%-os névnapi kupon vihető a book24-en: 7HJNLF8F
30 napig érvényes, csak papír alapú könyvre

[ Szerkesztve ]

"nincs rá lezsóidő"

(#6968) Rendo84


Rendo84
senior tag

Sziasztok!

Észak Koreából megszökött egy lány és írt egy könyvet, ami nagyon sikeres lett. Tudjátok esetleg a címét, illetve hogy hol kapható?

(#6969) Rendo84 válasza Rendo84 (#6968) üzenetére


Rendo84
senior tag

Meg is találtam. :R

[ Szerkesztve ]

(#6970) Phülöp válasza Rendo84 (#6969) üzenetére


Phülöp
addikt

Még csak véletlenül se oszd meg, hisz ez nem ajánló topik. :U

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#6971) kutga válasza Phülöp (#6970) üzenetére


kutga
nagyúr

[link]

Let the Zone take me if I am.

(#6972) mark!


mark!
őstag

hihetetlen módon találtak a líránál egy 2017-es varjak lakomáját, amire több mint fél éve vadászok, több boltot felhívtam, sehol nem tudtak a régi kiadásról infót adni, elfogyott, nem lesz újranyomva stb aztán kapok egy sms-t ma, hogy átvehetem a csomagom, mindenre számítottam csak erre nem :D

#6956 doc: ránézek majd :R

[ Szerkesztve ]

>

(#6973) Phülöp válasza kutga (#6971) üzenetére


Phülöp
addikt

Köszönöm.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#6974) Bozek válasza kutga (#6971) üzenetére


Bozek
nagyúr

Utánanéztem az írónak és azt találtam, hogy eléggé ellentmondásosak a történetei... És nem ő az egyetlen észak-koreai disszidens, aki elferdíti a történeteket.

(#6975) mark! válasza Bozek (#6974) üzenetére


mark!
őstag

valóban sok interjú/podcast van vele, és nagyon sok sztori hihetetlen, ilyen kilóméterekről érzed h kamu szaga van, túl szép h igaz legyen történetek, de hát valamiből meg kell élni

>

(#6976) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Tudtok ajánlani útikönyveket. Ilyen utazások, közbeni kalandok leírása. Mint a Motorral a világ körül.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#6977) dellfanboy válasza V.Stryker (#6976) üzenetére


dellfanboy
senior tag

en ezt olvastam legutobb, nekem bejott [link]

eladó dolgok:mondd az árát és vidd http://hardverapro.hu/tag/dellfanboy#aprohirdetesei

(#6978) V.Stryker válasza dellfanboy (#6977) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Előfordulhat, hogy ez nincs magyar nyelven?

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#6979) dellfanboy válasza V.Stryker (#6978) üzenetére


dellfanboy
senior tag

hopsz az lehet, en angolul olvastam el.

eladó dolgok:mondd az árát és vidd http://hardverapro.hu/tag/dellfanboy#aprohirdetesei

(#6980) mark!


mark!
őstag

kaptam szukitshoz 08.31-ig felhasználható 500ft-os kupont, 12k feletti vásárlásra, max 50% kedvezményű termékekre használható fel. ha kell valakinek, odaadom, van 3db

[ Szerkesztve ]

>

(#6981) tibaimp


tibaimp
nagyúr

A Középfölde Históriája sorozat magyarországi megjelenése jelenleg hol tart?

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#6982) k.kristof válasza tibaimp (#6981) üzenetére


k.kristof
őstag

Tavaly jelent meg a hatodik rész, A homály visszatér. A hetedikről nem találtam információt. Évi egy kötet a haladás elvileg, idén talán várható.

(#6983) Rendo84


Rendo84
senior tag

Sci-fi, fantasy könyvek Moobius: [link]
Van köztük néhány könyv amik ritkán kapnak ekkora akciót: Gyűrűk ura triológia, néhány Metró könyv, George R R Martin könyvek, stb...

(#6984) tibaimp válasza k.kristof (#6982) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Én is ezt találtam, köszi a megerősítést :R

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#6985) csemege86


csemege86
tag

Lovecraft-ot kezdem el. A Szukits-féle Howard Phillips Lovecraft összes művei 1-3. tényleg az összes magyarul kiadott műve? Ha a teljes (magyarul megjelent) életművét keresem?

Andris

(#6986) doc válasza csemege86 (#6985) üzenetére


doc
nagyúr

Sőt, a harmadikban már csak a levelezése van ha jól rémlik, igazabol az első kettő kötet már komplett gyűjtemény

(#6987) kuntics válasza doc (#6986) üzenetére


kuntics
aktív tag

Nem, a harmadikban is vannak történetek, köztük elég ismertek is. Pl patkányok a falban,Erich Zann muzsikája, Dagon, Árnyék Innsmouth fölött, Cthulhu hívása. 549 oldal az egész könyv, 413. oldaltól jönnek töredékek, versek, más műfajos művek és végül a levelezések. Szukitsnal meg csak nem változtattak rajta azóta.
#lovecraft

(#6988) ben11


ben11
őstag

Sziasztok!
Andy Weir Project Hail Mary-hez hasonlót tudtok ajánlani esetleg? Ez nagyon tetszett, persze tőle megvolt a Marsi is.
Ami külön tetszett az a két faj interakciója, egymás megismerése stb.
Gyerekként a kristálykönnyek is nagyon tetszett Fostertől.

[ Szerkesztve ]

(#6989) doc válasza ben11 (#6988) üzenetére


doc
nagyúr

Régen olvastam de nagyon tetszett a Szalkak duologia (két regény), de az Idő gyermekei sorozat is szenzációs, mindkettő hasonló problémákkal (emberek vs tőlük nagyon különböző idegenek) foglalkozik

(#6990) ben11 válasza doc (#6989) üzenetére


ben11
őstag

Köszi szépen, ránézek ezekre!

(#6991) elfelejtette válasza doc (#6989) üzenetére


elfelejtette
veterán

Sikerült elolvasni végül a harmadik kötetet, Az emlékezet gyermekeit?

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#6992) doc válasza elfelejtette (#6991) üzenetére


doc
nagyúr

Ahamm: [link]

(#6993) vjacintka


vjacintka
tag

Politikai avagy történelmi szatíra jellegű könyvek?
Hasonlókra gondolok, mint az:
-Timur Vermes - Nézd ki van itt
-Bödőcs - Meg Se Kínáltak

(#6994) Bozek válasza vjacintka (#6993) üzenetére


Bozek
nagyúr

Esetleg Stanley Steel: Abszurdisztán. Csak a szereplők változtak. :D

(#6995) arcsin válasza vjacintka (#6993) üzenetére


arcsin
senior tag

Esetleg:
https://moly.hu/konyvek/dmitry-glukhovsky-orosz-nepellenes-mesek
Én a vonaton szoktam olvasni (25 p) Nagyon jó, ajánlom a bővített, szines borítós kiadást, mert abban nyolccal több novella is szerepel.
Sokszor meglepően "érzem" az összekacsintásokat bizonyos storykban meg azt, hogy mi miért van, anélkül hogy le lelenne írva , sajnos.

(#6996) Phülöp


Phülöp
addikt

Khaled Hosseini - Ezeregy tündöklő nap

Régebben olvastam már tőle egyebeket is (Ima a tengeren, Papírsárkányok), és igazából azokat is ajánlom, de ezt jobban.

[ Szerkesztve ]

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#6997) Apollyon


Apollyon
Korrektor

Richard Shepherd - Holtak ​vallatója

Még valamikor tavasszal láttam egy cikket a telexen a doktor új könyvéről (ami még nincs meg), így beszereztem az első könyvét és nemrégiben olvastam el.
Szóval én bírom a horrort, a trancsírozással sincs semmi bajom a filmekben... mert azokról tudom, hogy nem igazi. Ellenben a vérvételtől már rosszul leszek, szédülök, ájuldozás határán vagyok. Gondoltam jó ötlet akkor ez a könyv. ;]
Szerencsére annyira nem durvul bele, részben önéletrajzos olvasmány, amikor épp nem, akkor az egyes eseteit részletezi ahova kihívták, a körülményeket, az anatómiát is, illetve a jogi vonatkozásokat. Nagyon érdekes, azért bőven nem olyan a könyv, mint végignézni egy igazi boncolást (nem bírnám). Ellenben elég sok mindent meg lehet tudni, mi miért és hogyan történik az emberi testtel, amikor beáll a halál, mindezt úgy leírva, hogy még én is rosszullét nélkül végig tudjam olvasni, annak ellenére, hogy néhányszor borzalmas baleseteket és gyilkosságokat ír le. Kicsit hozzáadott, hogy bele tudtam élni magam, mert egy részük itt történt Londonban, amely helyszínek mellett szinte naponta elmegyek.

Most kicsit pihenőre teszem ezt a témát, mert sok volt a halálból, de a második könyvét is el fogom olvasni, valószínűleg jövőre.

[ Szerkesztve ]

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#6998) laracroft


laracroft
aktív tag

Sziasztok
Elolvastam a Siló magyarul megjelent könyveit és a 8. után kaptam a pofont, hogy még nincs vége a történetnek és az utolsó könyvre sincs nagy esély, hogy lefordítsák.
Valaki aki olvasta a 9. részt pár mondatban leírná spoiler tag-ben/privát üzenetben miről szólt / mi derült ki belőle? köszi

(#6999) laracroft


laracroft
aktív tag

Bocs kifutottam a szerkesztési időből.
Mégis lesz fordítás.

(#7000) tibaimp válasza laracroft (#6998) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Milyen típusúak ezek a könyvek?

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.