Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5601) Bozek válasza k.kristof (#5590) üzenetére


Bozek
nagyúr

Akkor azzal folytatom, de közben eszembe jutott, hogy előbb D.O.D.O.-zni kellene, az is tervben volt. :D

(#5602) Anonymusxx válasza Maxxy10 (#5596) üzenetére


Anonymusxx
aktív tag

Az ​Éj trilógiája világa:

https://moly.hu/polcok/cherubion

[ Szerkesztve ]

(#5603) tibaimp válasza Maxxy10 (#5596) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Ha fantasy kell, akkor Jeffrey Stone: Az éj trilógia, és A hajnal trilógia.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#5604) Bozek válasza tibaimp (#5603) üzenetére


Bozek
nagyúr

Mondjuk itt nem másik világban éled újra, hanem csak átkerül. Olyanról nem is tudok, hogy meghalna valamelyik főhös és egy új világban éled fel.

(#5605) mike1334 válasza Bozek (#5604) üzenetére


mike1334
veterán

KonoSuba :DDD
(Van manga belőle, de az anime is mindent visz :) )

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#5606) Phülöp válasza Bozek (#5604) üzenetére


Phülöp
addikt

Takeshi Kovács majdnem.

[ Szerkesztve ]

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#5607) tibaimp válasza Bozek (#5604) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Az igaz, de attól még marha jó könyvek :)

[ Szerkesztve ]

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#5608) Bozek válasza Phülöp (#5606) üzenetére


Bozek
nagyúr

Épp most vásároltam be DiBook-on (még van 25%-om), köztük van az is. :)

(#5607) tibaimp: Tudom, engem az indított el az úton. Pontosabban a belőlük készült lapozgatós könyvek. A sci-fi meg Dave Howardnak köszönhető.

(#5609) tibaimp válasza Bozek (#5608) üzenetére


tibaimp
nagyúr

A lapozgatós könyvek nálam totál kimaradtak, annyira nem is érdekel már, de mindenesetre érdekes lehet.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#5610) Jumbozorz


Jumbozorz
senior tag

Sziasztok,

Horror témában tudnátok könyvet ajánlani? Most szeretnék belevágni a témakörbe, de nem tudom hol kezdjem. Szerintem először valami szörny/démon központút olvasnék utána próbálnék valami pszichó-t.

köszi :R

(#5611) Anonymusxx válasza tibaimp (#5603) üzenetére


Anonymusxx
aktív tag

Legelső fantasy könyveim voltak, kb 12 évesen, nagyon szerettem őket

[ Szerkesztve ]

(#5612) brownus válasza k.kristof (#5593) üzenetére


brownus
veterán

én az ilyen részeket átugrom :D
mint a filmeknél, nem dir.cut. hanem barnaby.short.version :)

[ Szerkesztve ]

(#5613) tibaimp válasza Anonymusxx (#5611) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Hasonló volt nálam is, csak én kicsit idősebb voltam már akkor.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#5614) k.kristof válasza Bozek (#5601) üzenetére


k.kristof
őstag

A D.O.D.O zsenális, bár a magyar fordításban találtam egy bakit. Magyarul: A Monthy Python-féle Brian élete tiszteletére a „gyík” kódnevet adtuk ennek a mágiatípusnak.

Angolul így van: In homage to Monty Python, we employed „newt” as shorthand.

(#5615) tibaimp


tibaimp
nagyúr

Valaki pontosan le tudná írni nekem, hogy a Raymond E. Feist féle Résháborúk és Birodalom könyveknek mi a sorrendje?

Köszi.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#5616) koncsik válasza tibaimp (#5615) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Ha angolul:)

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#5617) tibaimp válasza koncsik (#5616) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Köszi, de magyarul kellene.

szerk: ez 2db trilógia csak? Én azt gondoltam jóval több könyv.

[ Szerkesztve ]

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#5618) tibaimp válasza koncsik (#5616) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Van egy ilyen listám, ez így jó?

Mágus: A tanítvány (Magician: Apprentice, 1982)
Mágus: A mester (Magician: Master, 1982)
Ezüsttövis (Silverthorn, 1985)
Sethanon alkonya (A Darkness at Sethanon, 1986)
Vérbeli herceg (Prince of the Blood, 1989)
A király kalóza I. (The King's Buccaneer, 1992)
A király kalóza II. (The King's Buccaneer, 1992)

A birodalom leánya (Daughter of the Empire, 1987) - társíró: Janny Wurts
A birodalom szolgálója I. (Servant of the Empire, 1990) - társíró: Janny Wurts
A birodalom szolgálója II. (Servant of the Empire, 1990) - társíró: Janny Wurts
A birodalom úrnője I. (Mistress of the Empire, 1992) - társíró: Janny Wurts
A birodalom úrnője II. (Mistress of the Empire, 1992) - társíró: Janny Wurts

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#5619) koncsik válasza tibaimp (#5618) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Azt mondta szakértő barátom, hogy az eredeti megjelenési sorrend elég jó szerinte, bár el lehet keverni a külön ágakat :)

-Résháború sorozat-
Mágus: Tanítvány (Magician: Apprentice)
Mágus: Mester (Magician: Master)
Ezüsttövis (Silverthorn)
Sethanon Alkonya (Darkness at Sethanon)

-Birodalom sorozat-
Birodalom Leánya I-II. (Daughter of the Empire)
Birodalom Szolgálója I-II. (Servant of the Empire)
Birodalom Úrnője I-II. (Mistress of the Empire)

-Krondor gyermekei-
Vérbeli herceg (Prince of the Blood)
A király kalóza I-II. (The King's Buccaneer)

-Kígyóháború sorozat-
A sötét királynő árnyéka (Shadow of the Dark Queen)
A kalmárfejedelem titka (Rise of a merchant Prince)
A démonkirály dühe I-II. (Rage of a Demon King)
Törött korona (Shards of a Broken Crown)

-Krondor sorozat (Krondor öröksége)-
Árulás (The Betrayal)
Orgyilkosok (Krondor: The Assassins)
Az istenek könnye (Krondor: The Tear of Gods)

-Résháború legendája (társírókkal)-
Nagyrabecsült ellenségem (Honoured Enemy)
Gyilkosság LaMutban (Murder in LaMut)
Sebes Jimmy (Jimmy the Hand)

-Árnyak Tanácsa sorozat-
Az ezüstsólyom karma (Talon of the Silver Hawk)
A rókakirály (King of Foxes)
A száműzött visszatér (Exile's Return)

-Sötét háború sorozat-
Az éjsólyom röpte (Flight of the Nighthawks)
Sötét birodalom (Into a Dark Realm)
Az őrült isten dühe (Wrath of a Mad God)

(ahol I-II van az nálunk 2 kötetben jelent meg)

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#5620) Phülöp válasza koncsik (#5619) üzenetére


Phülöp
addikt

:R

Olyan szépen összeszedted, hogy kedvet kaptam hozzá.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#5621) tibaimp válasza koncsik (#5619) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Nagy köszönet :R . Már mentettem is.

Az "eredeti" Résháború és Birodalom akkor csak az első két sorozat, a többi gondolom kiegészítő történetek?
Csak mert a Sethanon Alkonya már megvan korábbról, de nem tudtam hova tartozik, és most nem vennék sok könyvet, anyagi okok miatt (most vettem meg egy csomó Dragonlance könyvet is, meg SW is jön folyamatosan).

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#5622) koncsik válasza tibaimp (#5621) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Igen, én így tudom.
Phülöp: :C

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#5623) gbors válasza Phülöp (#5620) üzenetére


gbors
nagyúr

Ja, tényleg jól mutat :R, úgyis keresek valami nagyobb univerzumot, ami egy darabig ellát olvasnivalóval.
Csak némi idő elteltével kapcsoltam, hogy igazából a Mágust olvastam, akkor még egy kötetben, Az érzőszívű mágus címmel.

Viszont A démonkirály dühe, ráadásként I-II., az elég keményen fest :DDD

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#5624) tibaimp válasza gbors (#5623) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Ha ilyen "nagy univerzumot" keresel, javaslom a:
Robert Jordan: Az Idő Kereke sorozat (26 kötet)

vagy

Terry Goodkind :Az Igazság Kardja sorozat (32 kötet) (sorozat is készült belőle, de borzalmas lett)

bármelyikét
Nagyon jó könyvek.

[ Szerkesztve ]

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#5625) Anonymusxx válasza tibaimp (#5615) üzenetére


Anonymusxx
aktív tag

https://moly.hu/sorozatok/a-reshaboru

Amúgy ha jól látom hiányzik vagy 3 könyv, ami magyarul nem jelenik meg, így én nem fognék bele...

[ Szerkesztve ]

(#5626) gbors válasza tibaimp (#5624) üzenetére


gbors
nagyúr

Köszi, megnézem őket! :R

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#5627) tibaimp válasza Anonymusxx (#5625) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Várjál! Még a beszerzésük könyv/nyomtatott formában is kérdéses, de köszi, hogy szóltál.

gbors: Nincs mit! Ha kell esetleg a pontos lista, olvasási sorrend, írj :), akár ide is, valahogy itt felejtettem magamat a topikon :B .

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#5628) Espla


Espla
aktív tag

(#5629) tibaimp


tibaimp
nagyúr

Tisztelettel kérdezném, akik olvasták:

Az Assassins Creed könyvek milyenek?
A játék történeteket mesélik el, vagy teljesen más történetek?
Maguk a játékokat toltam, tetszettek is, az új Origin/Odyssey vonal is, és az érdekelne, hogy a könyvek a játékok elmesélései, vagy más történetek, esetleg kiegészítik azokat?

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#5630) asuspc96


asuspc96
senior tag

Helló,

Tudja valaki, hogy mi lehet az oka annak, hogy egyes kiadások között akár 150 oldal is lehet az eltérés ?
Annak ellenére, hogy ugyan az a személy készítette mindhárom fordítást.
A mű: Frank Herbert: A ​Dűne gyermekei (A Dűne 3.)


Esetleg adódhatnak tartalmi különbségek is, vagy betudható mondjuk a nagyobb betűméretnek, meg úgy ámblokk a formázásnak ?
Érdemes az újabb (2020-as) kiadást megvenni ?

Mert nekem pont a 2002-es került a kezembe, és meglepődtem, hogy milyen nagyok a terjedelembeli különbségek.

[ Szerkesztve ]

(#5631) doc válasza asuspc96 (#5630) üzenetére


doc
nagyúr

mas oldal- betu- margomeret, eltero betutipus, stb
Sok esetben belekerul az ujabb kiadasokba plusz eloszo/utoszo vagy akar egyeb melleklet (pl. mint az Isten Gepeinel novellak)
vagy akar a szoveg is valtozhat (peldaul az emlitett Isten Gepei eseteben)

(#5632) asuspc96 válasza doc (#5631) üzenetére


asuspc96
senior tag

"vagy akar a szoveg is valtozhat"
Na hát erre vagyok én is kíváncsi, hogy amennyiben ez áll fent, akkor mekkora is ez a változás :DDD

(#5633) k.kristof válasza asuspc96 (#5630) üzenetére


k.kristof
őstag

A GABO kiadásokat újraszerkesztették, ez azonban nem jelent komoly változást, leginkább terminológiai egységesítést. Egyébként ahogy a többiek írták, tördelés, betűméret, stb. Plusz a GABO kiadás kapható, a Szukits kiadás elég ritka és nehezen összevadászható, a Valhalla talán gyakoribb.

A kiadó válasza a változtatásokról: [link].

[ Szerkesztve ]

(#5634) Bozek válasza asuspc96 (#5630) üzenetére


Bozek
nagyúr

Az angol kiadások közt látszódnak a méretbeli különbségek is.

Ace, 1987 (416 oldal): 4.2 x 1.04 x 6.9 inches
Ace, 2019 (610 oldal): 4.19 x 1.31 x 7.5 inches

(#5635) oszi666


oszi666
őstag

Sziasztok
van egy nagyon jó könyvem még ezer éve kaptam: Harrison Fawcett, Jó nap ez a halálra. Ez szerintem egy sorozat első kötete, de képtelen vagyok megtalálni, hogy mik a következő részei. Tudnátok ebben segíteni?

It is not birth, marriage, or death, but gastrulation, which is truly the most important time in your life.

(#5636) Sonja válasza oszi666 (#5635) üzenetére


Sonja
veterán

Mysterious Universe: Brett Shaw, Moly link!

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#5637) oszi666 válasza Sonja (#5636) üzenetére


oszi666
őstag

Aaaa ezer hala!!!
Latom nem kanon pedig allati jo volt es kivancsi lettem volna hogyan fuzi tovabb a sztorit
Viszont ezt a sorozatot akkor szepen elkezdem az elejerol :D

[ Szerkesztve ]

It is not birth, marriage, or death, but gastrulation, which is truly the most important time in your life.

(#5638) tibaimp válasza tibaimp (#5629) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Erre tud valaki valamit mondani:

"Az Assassins Creed könyvek milyenek?
A játék történeteket mesélik el, vagy teljesen más történetek?
Maguk a játékokat toltam, tetszettek is, az új Origin/Odyssey vonal is, és az érdekelne, hogy a könyvek a játékok elmesélései, vagy más történetek, esetleg kiegészítik azokat?"

Köszi.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#5639) Anonymusxx válasza tibaimp (#5638) üzenetére


Anonymusxx
aktív tag

Itt tudsz véleményeket olvasni róluk:

https://moly.hu/sorozatok/assassin-s-creed-2

(#5640) tibaimp válasza Anonymusxx (#5639) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Köszi :R

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#5641) Ideg


Ideg
aktív tag

Hali!

Szukits 1000.- Ft -os kuponkódok szeptember 30-ig, 12.000Ft-os vásárlás felett:

HJ5DKI87
SJK89SJ9
S7JH65HS

(#5642) tibaimp válasza Ideg (#5641) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Köszi, van nekem is, ha kell még valakinek :DD

szerk: hoppá, pont ezek vannak az enyémen is!! Akkor ez ilyen mindenkinek járó kód lesz

[ Szerkesztve ]

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#5643) dokee78 válasza leslieke (#5361) üzenetére


dokee78
félisten

Melyek a legjobb Joe Nesbo könyvek?
Legyen erőszakos,ha van ilyen.

(#5644) tibaimp


tibaimp
nagyúr

Kiolvastam a DragonLance könyvekből az első hármat, a Sárkánydárda krónikákat. Nagyon tetszett!

Két kérdés:
Akkor most az Új nemzedék résszel kell folytatni, majd a Nyári tűz sárkányai I-II. következik, ugye?
A Találkozások című gyűjteményről kinek mi a véleménye, mert olvastam negatív kritikát is bőven, sajnos! Ezeket nem a híres páros írta, viszont ha jól tudom a híres szereplőkről szól (Tanis, Kova, Tas, Sturm), hogyan ismerkedtek meg, jól tudom?

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#5645) gbors válasza tibaimp (#5644) üzenetére


gbors
nagyúr

Én a Legendákkal folytatnám - mind a megírás, mind a világbeli kronológia tekintetében korábban van.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#5646) leslieke válasza dokee78 (#5643) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

A Harry Hole sorozat, szerintem egyik sem erőszakos, mert ez krimi és nem horror.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#5647) tibaimp válasza gbors (#5645) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Igen, nekem is ez tűnt fel, mármint, hogy korábban íródott. Köszi :R

szerk:
A Találkozások sorozatot olvastad? Vélemény? (még nem vettem meg a könyveket)

[ Szerkesztve ]

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#5648) gbors válasza tibaimp (#5647) üzenetére


gbors
nagyúr

Dragonlance-ból csak a három trilógiát olvastam (Chronicles, Legends, War of Solus), valamint a Summer Flame-et és a két Raistlin-könyvet.
A Krónikák a naiv, de abszolút lelkes megközelítésével tetszett, a Legendákat nagyon elhúzta a sztori, viszont az legalább izgalmas és fordulatos volt. A többi könyv annyira nem váltotta be a hozzá fűzött reményeket, különösen a War of Souls trilógia, úgyhogy most egy ideig pihenőn van az univerzum :)

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#5649) tibaimp válasza gbors (#5648) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Értem, és kösz az infót!

Akkor egyenlőre haladok tovább a megnevezett sorrendben, nem veszek most több könyvet (csak azokat vettem meg, amik az eredeti írópáros/író tollából származnak). Ha ezek bejönnek, esetleg nem, akkor döntöm el, hogy hogyan tovább, a nem tőlük származó regények esetében.

Mégegyszer kösz, maximális :R

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#5650) 4ron


4ron
senior tag

Sziasztok!
Munkahelyi feszültség miatt sokszor azt veszem észre magamon, hogy agresszív vagyok, hirtelen haragú, leginkább pont a munkatársakkal. Sajnos ezt néha haza is viszem. Olyan típus vagyok, aki nem engedi el a füle mellett a beszólásokat sem.

Szeretnék egy kis önismeretet tartani, kicsit fejleszteni magam ezen a téren, kielemezni, hogy min kell változtatni. Jó tulajdonságom, hogy képes vagyok a változásra, ha észreveszem, hogy szükség van rá.

Tudnátok valami jó könyvet ajánlani? Nem tudom mennyire érthető, hogy mi a célom.

⭐ Revolut meghívó ajándék 7500 Ft bónusszal | Raiffeisen Bank meghívó változó ajánlói bónusszal ⭐ Kérd privát üzenetben tőlem!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.