Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5951) Bozek válasza Jumbozorz (#5950) üzenetére


Bozek
nagyúr

Közben elkezdtem nézni a sorozatot is, egész jó a megvalósítás. Bár azt nem értem, hogy Foyt-ból miért lett Shed. Igaz, hamar kiszállt a buliból.

(#5952) tibaimp válasza Bozek (#5949) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Akkor most elolvasod a teljes James S. A. Corey - Térség sorozatot, mert ha jól tudom, amit említettél könyv, annak az 1. része?

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#5953) Bozek válasza tibaimp (#5952) üzenetére


Bozek
nagyúr

Igen, tervben van. De gyorsan nem olvashatom, mert november 16-ra ígérik a 9. kötetet angolul. :D

[ Szerkesztve ]

(#5954) tibaimp válasza Bozek (#5953) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Igen, azt láttam, hogy az még nem jelent nem, hogy magyarul, még angolul sem :).

Majd mindenképpen számolj be milyen, mert érdekelne.

Most vettem meg én is a Hyperion sorozatot, mert kíváncsi vagyok más, nem az SW világában játszódó sci-fi könyvekre, de nagyon! Aztán, ha az bejön, akkor lehet ez a sorozat is kelleni fog :K , mivel ez is sci-fi, ha jól tudom.

[ Szerkesztve ]

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#5955) Bozek válasza tibaimp (#5954) üzenetére


Bozek
nagyúr

Két kötet között pihenésként Dr. Roman Leuthner: Meztelenül zuhanyozni szigorúan tilos! című könyvét olvasom. A könyvben a német jogász a világ legbolondabb törvényeit gyűjtötte össze, szóval jól lehet szórakozni rajta.

Az biztos, hogy az amerikaiak tényleg hülyék. :D
Csak egy példa Florida államból: Daytona Beachben törvény tiltja meg a közterületi szemeteskukák szexuális zaklatását!
De ez is vicces Kalifornia államból: állatoknak csak azzal a feltétellel szabad párosodniuk, hogy az aktust a legközelebbi kocsmától, iskolától vagy templomtól legalább 1500 láb (1 láb= 30,48 cm) távolságra intézik el.

(#5956) Kergeboci válasza tibaimp (#5954) üzenetére


Kergeboci
tag

Scifi a javából, de készülj fel, hogy jóval nehezebb olvasmány, mint amire számít az ember. Nagyon összetett, nagyon sajátos stílusú (nekem kicsit régies hangulatú). Én bevallom, elég rosszul küzdöttem meg a négy könyvel, így mindenképpen újrázni akarom majd, csak még gyűjtöm a lelki erőt hozzá. Kicsit lassabban, nyugodtan, higgadt fejjel, nem egy gyors élményt keresve.

[ Szerkesztve ]

Os iusti meditabitur sapientiam et lingua eius loquetur iudicium - Az Igazság ajka bölcsességet kell hordozzon, és a nyelve ítéletet kell szóljon. -- http://egyatucatbol.blog.hu/ --

(#5957) Vitee válasza Kergeboci (#5956) üzenetére


Vitee
aktív tag

Én a tudós Sol Weintraub és a lánya Rachel történeteit szerettem a legjobban, valahogy engem az kötött le igazán, szerintem nagyon szép volt.
Vannak kevésbé olvasmányos fejezetek, történetek is a zarándokok elbeszélései között, de izgalmas, hogy mind teljesen más stílusban íródott, szerintem ez nagyon jól áll a könyvnek.
Egyébként nekem se az a könyv volt, hogy rögtön tiszta minden, kicsit tényleg nehezebb olvasni, kevésbé olvasmányos, de a végén mikor összeáll minden, akkor megéri.
Na meg az első könyvnek pont akkor van vége, amikor kezd izgalmas lenni ;)

[ Szerkesztve ]

"Life before death, strength before weakness, journey before destination."

(#5958) tibaimp válasza Kergeboci (#5956) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Gondolom a Hyperion sorozatra írod!
Akkor, kicsit Asimov-ra hasonlít? Mert őt bírtam, és ő valóban régies, kicsit vontatott, nehéz, de nekem bejött.

[ Szerkesztve ]

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#5959) Kergeboci válasza tibaimp (#5958) üzenetére


Kergeboci
tag

Egy kicsit, de nem teljesen. Nem tudom hirtelen kihez hasonlítani, meg már az emlék is régi. De hát gondolom hamarosan úgy is meglátod :)

Os iusti meditabitur sapientiam et lingua eius loquetur iudicium - Az Igazság ajka bölcsességet kell hordozzon, és a nyelve ítéletet kell szóljon. -- http://egyatucatbol.blog.hu/ --

(#5960) Anonymusxx válasza tibaimp (#5958) üzenetére


Anonymusxx
aktív tag

Szerencsére egyáltalán nem hasonlít rá..

(#5961) tibaimp válasza Kergeboci (#5959) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Kergeboci, Anonymusxx: :D . OK, majd meglátom, jogos! Annyi, hogy a sorozat 1. részét még be kell szereznem, mert pont az nem kapható kb. sehol :(, de már intézkedtem, remélem bejön (lekopogom: kopp, kopp, kopp).

Illetve most a Monte Cristo grófja könyveket olvasom, azt már befejezem. (már régóta tervben volt ez a nagy klasszikus kiolvasása, és most kerül rá sor a DragonLance után).

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#5962) Bozek válasza tibaimp (#5961) üzenetére


Bozek
nagyúr

Ebook formában kapható. Ezért is szeretem, mert ott nincs készlethiány. Persze hátránya, hogy nem minden jön ki ebben a formában, de azért a nagy címek igen.

(#5963) tibaimp válasza Bozek (#5962) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Most nem akarok venni e-book olvasót, illetve a régimódi vagyok, szeretem a könyveket a polcon :B

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#5964) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Tudnátok mondani jó thriller-t, krimit ami a kommunizmusban játszódik. Mint George Orwell -1984 vagy Donald James - Vadim trilógia (Monstrum, A jövendőmindó)?
Köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#5965) tibaimp válasza zoltanz (#5964) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Bocs, hogy okoskodok, de a Jason Matthews - Vörös veréb sorozat az nem ilyen? Leszögezném, nem olvastam, csak hirtelen beugrott, mivel korábban én is szemeztem a könyvekkel.

[ Szerkesztve ]

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#5966) brownus


brownus
veterán

most gyermekek számára két könyv :)
szülők! tegnap megvettem ezt a két aranyos "tankönyv"-et

[link] volt egyszer...
és a másik a [link] vallások a világban (képeskönyv)
(képes biblia van pár, tőlem örökölte)

ne csak a keresztény világgal ismerkedjen, hanem mindennel is.

namaste, sábát sálom :) :R
víg és kellemes hétvégét!

(#5967) tibaimp válasza brownus (#5966) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Köszi! :R
Az Egyszer volt... sorozatot, mi rajzfilmen néztük :B

[ Szerkesztve ]

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#5968) Bozek válasza Bozek (#5951) üzenetére


Bozek
nagyúr

Na, közben megvan a válasz a Shed/Foyt átnevezésre. A fordítás miatt muszáj volt ezt meglépni (a "bloodSHED"-ből így lett "vér FOLYT"), és azt is, hogy Julie hajója a Megatron nevet viseli. A "nem kaphatjátok meg a meg a trónt"-ból adódó félreértés (mert mint a végén kiderült: "nem kaphatjátok meg a megatront" volt) egy kulcsmomentum az első könyvben.

[link]

Az, hogy magamnak válaszolok, nem önimádat, csak ehhez a hozzászóláshoz illik a válasz. :D

[ Szerkesztve ]

(#5969) brownus válasza tibaimp (#5967) üzenetére


brownus
veterán

oo, lekaptam én is, most vadászom "eredetiben" de nem találom.
már dvd-nek is örülnék

(#5970) brownus


brownus
veterán

[link] seth rogan konyve :)

(#5971) Bozek


Bozek
nagyúr

Várós a június, érkezik elvileg 1-én A ​Hail Mary-küldetés, aztán 8-án a Ready Player Two. Bár utóbbi Goodreads-en sem áll túl jól (3,47), de mindenkinek más az ízlése, majd meglátjuk.

(#5972) doc válasza Bozek (#5971) üzenetére


doc
nagyúr

hallottam a Ready Player Two-rol jot es rosszat is, en mindenesetre elolvasom, aztan meglatjuk

(#5973) Jumbozorz válasza doc (#5972) üzenetére


Jumbozorz
senior tag

Én is!:)

(#5974) tibaimp válasza Bozek (#5971) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Nem is tudtam, hogy a Ready Player One, egy könyv adaptációból készült :B . Mert, gondolom, az volt az 1. rész.

Csak a filmet láttam, az annyira nem fogott meg!

[ Szerkesztve ]

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#5975) doc válasza tibaimp (#5974) üzenetére


doc
nagyúr

melyik bolygon eltel te eddig? :D
Egyebkent a konyv sokkal jobb mint a film (az en boomer-korosztalyomnak legalabbis :D ), de szerintem a film egy nagyon jol sikerult adaptacio, szerencsere nem probaltak egy az egyben masolni a konyvet.

(#5976) Apollyon válasza tibaimp (#5974) üzenetére


Apollyon
Korrektor

A Ready Player One-t mindenképp érdemes elolvasni, elég jó könyv, szerintem jobb, mint a film, bár kivételesen a film is elég jól ki volt dolgozva.

Azt még hozzáteszem, ha elolvasod, akkor mindenképpen angolul és ne magyarul, mert a fordítás, hát... kicsit gáz. :DDD

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#5977) doc válasza Apollyon (#5976) üzenetére


doc
nagyúr

most nagyon gondolkodom hogy en milyen nyelven olvastam, de fogalmam sincs :D
azt tudom hogy megvan angolul es magyarul is papirkonyvben, de en e-bookban olvastam, de hogy milyen nyelven... :U

(#5978) Apollyon válasza doc (#5977) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Régebben magyarul jobban szerettem olvasni, de ez a fordítás volt, ami motivált, hogy tovább kell lépni. :D
Márpedig annál a résznél raktam le, hogy "húsvéti tojás". :W :DDD

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#5979) doc válasza Apollyon (#5978) üzenetére


doc
nagyúr

Azert valljuk be oszinten, a fordito dolga neha baromi nehez, foleg egy ilyen kifejezesnel, ami angolul 'honosodott meg'.
Mondjuk ebben az esetben (az alapvetoen gamer celkozonseget figyelembe veve) en hagytam volna eredetiben a kifejezest.

(#5980) Apollyon válasza doc (#5979) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Igen, azt kellett volna. De az is lehet, hogy a kiadó bírálta felül a dolgot, ki tudja.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#5981) doc válasza Apollyon (#5980) üzenetére


doc
nagyúr

Jartam mar ugy hogy szakmai ujsagba irt cikkem mire nyomtatasba kerult, a szakkifejezesek 'magyarosodtak' :U szoval ja, van kiado amelyik kepes tonkrevagni a hulye maniaja miatt a szoveget :W (bar nem tudom, ebben az esetben ez jatszott-e kozre)

(#5982) Ideg


Ideg
aktív tag

Sziasztok!

Szukits.hu -n vannak most ilyen "pörgetős" kuponok. Amiket eddig sikerült összekukázni:

-4% GAKC67JK
-6% GA65JFU8
-400 Ft GA6HVJF8
-500ft GA65KCHF
-600ft GA45FG67

A -1k és -2k kuponkód még nincs meg. Valószínű úgy van programozva, hogy azt ne is lehessen kipörgetni amúgy. :D

(#5983) tibaimp válasza Ideg (#5982) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Köszi :R
(Több hónapon keresztül próbáltam kipörgetni 1000-es vagy magasabb kuponkódot, mindhiába.... :W )

Ezek meddig érvényesek?

[ Szerkesztve ]

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#5984) Sonja válasza Ideg (#5982) üzenetére


Sonja
veterán

Hol van ez a pörgetés a szukits.hu oldalon? :F Én nem találom! :N :B

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#5985) tibaimp válasza Sonja (#5984) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Véletlenül, automatikusan felugrik a böngésző előterébe. Akkor lehet pörgetni.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#5986) Ideg válasza Sonja (#5984) üzenetére


Ideg
aktív tag

Ha inkognító módban nyitod meg az oldalt, akkor kb 10-15 másodpercen belül felugrik (ha még nincs vége).

(#5987) tibaimp


tibaimp
nagyúr

A James S. A. Corey féle Térség sorozatot most kezdték el szinkronosan adni, ha jól láttam!

Kérdés: a sorozat, vagy inkább könyv? (a könyvből az utolsó rész még csak most fog megjelenni angolul, és várnék egy jó kis full sorozat akcióra is :B ).
Bár gondolom a könyv lesz a válasz, de azért megkérdezem.

Példakén hoznám, olvastam a Terry Goodkind féle Az Igazság kardja sorozatot, amiből a Hős legendája filmsorozat lett. Az első epizódot sem tudtam végignézni, annyira pocsék....

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#5988) Bozek válasza tibaimp (#5987) üzenetére


Bozek
nagyúr

Jó, hogy szóltál. Amúgy nem kezdték el adni, hanem felkerült az eddigi 5 évad szinkronosan Amazon Prime-ra. Van is oda előfizetésem, szóval nem lesz ezzel gond. :)

A kérdésre nehéz válaszolni, én még csak 1,5 évadot néztem meg (az az első könyv sztorija), és nem volt rossz a sorozat sem. Főleg, hogy eddig még követi a könybeli történéseket.

(#5989) Phülöp válasza tibaimp (#5987) üzenetére


Phülöp
addikt

Nincs baj az Expanse filmsorozattal, bár nem a könyvekhez hasonlítom.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#5990) tibaimp válasza Bozek (#5988) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Bozek, Phülöp: köszi :R

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#5991) elfelejtette


elfelejtette
veterán

Sziasztok!
Láttam korábban többször szóba került Cixin Liu Háromtest-probléma trilógiája. Van olyan, aki elolvasta már a harmadik részt is? Vélemény?

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#5992) abridabri válasza elfelejtette (#5991) üzenetére


abridabri
veterán

Elolvasva , jó volt :B

(#5993) doc válasza elfelejtette (#5991) üzenetére


doc
nagyúr

Az elso ketto onmagaban is egy kerek tortenet, a harmadik ilyen ertelemben nem feltetlenul kell hozza, raadasul szinvonalban is alacsonyabb mint az elozmenyek, nekem kicsit mar "sok" volt, de azert egyaltalan nem rossz.

(#5994) gbors válasza doc (#5993) üzenetére


gbors
nagyúr

Kb. így én is, kicsit túltolta a szerző, és voltak benne lapos részek, valamint a vége nem tetszett. De azért annyira nem, hogy érdemes legyen kihagyni :)

Nekem a második rész nagy kedvencem, top 10 ever sci-fi listámon is ott kódorog valahol.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#5995) elfelejtette


elfelejtette
veterán

Köszönöm a válaszokat, igazából én is elolvastam már, és tetszett is, csak kíváncsi voltam, másnak is bejött-e, csak senki sem írt a harmadik részről...

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#5996) brownus


brownus
veterán

[link] :D (görgess le)
a trilógia felénél járok, szuper! finomabb mint jorg :)

[ Szerkesztve ]

(#5997) Bozek


Bozek
nagyúr

A Hail Mary-küldetés eleje olvasható ingyen: link

Csak a szokásos Andy Weir agymenés, bár még nem olvastam végig.

(#5998) elfelejtette válasza Bozek (#5997) üzenetére


elfelejtette
veterán

Ahogy haladok vele, a többi fejezet egyre izgalmasabb. :K

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#5999) Bozek válasza elfelejtette (#5998) üzenetére


Bozek
nagyúr

Gondolom angolul olvasod, mert a magyar megjelenésre még egy kicsit várni kell. Szerintem június 1-ig, de ahány oldal, annyi dátum. :D

Book24: május 21.
Rocky.hu: május 25.
Libri: május 25.
Szukits: május 28.
Szellemlovas: május 31.
Líra: június 1.

És persze a kiadó Fumax oldalán meg május második fele van. :D

(#6000) elfelejtette válasza Bozek (#5999) üzenetére


elfelejtette
veterán

Magyarul olvasom... ;)
Mi nyomjuk. Valahogy le kellett ellenőrizni az anyagot.

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.