Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Oxydavid


Oxydavid
csendes tag

Sziasztok,

Egyre többen boldogítjuk a Kontron integrál processzorral szerelt Itx gépeket használók táborát.

https://www.kontron.com/products/boards-and-standard-form-factors/motherboards/mini-itx/ktqm87-mitx.html

Sokakban felmerült igényként a gyári hűtésnél hatékonyabb és csendesebb megoldás.

Néhány fórumtárs készített már egyedi hűtéseket legyen az víz vagy lég. Aki szeretné megoszthatja tapasztalatait a témában.

Az én megoldásom:
https://drive.google.com/open?id=0Bz1_S5T6b4DDa0JZQkhKTjNULTA

részletek később

Üdv Dávid

[ Szerkesztve ]

(#2) Oxydavid


Oxydavid
csendes tag

Mielőtt bárki belekezd az átalakításba gondolja át alaposan mert nem veszélytelen az átalakítás. A processzor integrálva van az alaplapra és nem rendelkezik sarkazást védő kupakkal. Óvatlanul könnyen lesarkazhatjuk a processzort, továbbá a gyári hűtés rászárad a processzorra és nem könnyű leszedni!

(#3) zsozsóka


zsozsóka
csendes tag

szia,az én megoldásom

A válaszod köszönöm Zsolt

(#4) ZaJanga válasza Oxydavid (#1) üzenetére


ZaJanga
tag

Szia!
Grat a Kontron hűtőcseréhez! Szép munka!
Rögzítéshez hanyas anyát használtál és hol lehet kapni?
Üdv
Z :R

Ámítástechnika

(#5) felora:)


felora:)
tag

Hellooo. Van egy kontron ktqm87 lapom. Tudnatok ajanlani bordat hozza? A hazra lesz rászerelve egy 12 -es venti, azzal akarom megoldani a huteset. A gyari felelmetesen hangos. Terheles alatt azt vartam mikor kezd felszallni, mint egy helikopter....

(#6) Oxydavid válasza felora:) (#5) üzenetére


Oxydavid
csendes tag

Szia, Arctic Freezer 7 PRO Rev.2 a legkönyebben módosítható hozzá. Csavarok fogják a felfogató sínt. Csak egy új sín kell hozzá 51x51 mm furattávolságokhoz igazítva és kész is.

Üdv Dávid

(#7) kotibor


kotibor
tag

[link]
[link]
[link]

Ezek az én megoldásaim, víz szvsz fölösleges rá, szinte passzívban elviszi ez is.

2004-óta csere-berélek, az ezt megelőző értékelési rendszer alapján: kotibor felhasználónak 227 pozitív és 0 negatív értékelésem volt---> http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=kotibor

(#8) Oxydavid válasza kotibor (#7) üzenetére


Oxydavid
csendes tag

Köszönöm Tibor, emlekszem mikor meg egyeztettem veled es segitettel mi lenne a megfelelő rá:)

(#9) felora:) válasza kotibor (#7) üzenetére


felora:)
tag

Neked igy terheles alatt meddig kuszik fel? :))

(#10) kotibor válasza felora:) (#9) üzenetére


kotibor
tag

Rányomtam egy stressz tesztet.
A 4 mag max max 67-76 C'-ig megy fel, alapból 36-38.

2004-óta csere-berélek, az ezt megelőző értékelési rendszer alapján: kotibor felhasználónak 227 pozitív és 0 negatív értékelésem volt---> http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=kotibor

(#11) felora:) válasza kotibor (#10) üzenetére


felora:)
tag

Akkor joooo. Nekem 80-85 fokig felkuszik, de en egy regi s478 -as alu hutot alakitottam at es felpoliroztam 4000-es papirig. Illetve, egy 12 cm- es venti 800-850 es fordulattal tolja le rola a levegot, kivancsi leszek ha osszeepitem hazikoba mit fog nyujtani. Igy most a throttling 0 szazalekos.

[ Szerkesztve ]

(#12) KaiotEch


KaiotEch
nagyúr

Sziasztok! Bocsánat nem a témához tartozik szorosan, de egy új hátlapi takarólemeze nincs valakinek hozzá? :R

(#13) kotibor válasza KaiotEch (#12) üzenetére


kotibor
tag

Eredeti topikjában talán volt valaki akinek a hűtésmódosítás alatt tönkrement a lapja, annak talán még megvan..

2004-óta csere-berélek, az ezt megelőző értékelési rendszer alapján: kotibor felhasználónak 227 pozitív és 0 negatív értékelésem volt---> http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=kotibor

(#14) KaiotEch válasza kotibor (#13) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Nem látok eredeti topicot ezen kívül :(

(#15) Ðávid válasza KaiotEch (#14) üzenetére


Ðávid
aktív tag

Szia!
Szerintem ő a hardveraprós hirdetés alatt összegyűlt hozzászólásokra gondolt. Ez ugyan már archív, de nekem még bent van a kedvencek között. Ha gondolod elküldöm neked a linket.

(#16) KaiotEch válasza Ðávid (#15) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Jöhet! :R

(#17) yodee_


yodee_
őstag

Üdv Mindenki!

Bocs, hogy ide írom, de nem találtam másik témát a lappal kapcsolatban. Használ valaki mSATA SSD-t? Valamiért nekem egyik slotban sem akarja felismerni. Kell valamit állítani a BIOS-ban.?

Köszi

Honor Magic 6 Pro | Lenovo Thinkpad X280 | Lenovo Thinkcentre M800

(#18) felora:) válasza yodee_ (#17) üzenetére


felora:)
tag

Én mindket slotot hasznalom riser kabellel, de wifi kartyakhoz. User manual?

(#19) yodee_ válasza felora:) (#18) üzenetére


yodee_
őstag

Nem találok a manual-ban semmit róla.

Honor Magic 6 Pro | Lenovo Thinkpad X280 | Lenovo Thinkcentre M800

(#20) 19620810 válasza Ðávid (#15) üzenetére


19620810
csendes tag

Szia
El küldenéd nekem is
Köszönöm

(#21) Ðávid válasza 19620810 (#20) üzenetére


Ðávid
aktív tag

Szia!

Persze, ezen a linken lehetett elérni, de az imént kipróbáltam és már nincs meg a hirdetés.

Esetleg még a Google tárolt változataiban lenne érdemes megpróbálnod, hátha ott még valahogy előhozható valami.

(#22) 19620810 válasza Ðávid (#21) üzenetére


19620810
csendes tag

Köszönöm!

(#23) TibiVan


TibiVan
tag

Sziasztok!
Hozzám krült egy ezzel a lappal szerelt konfig!
Hiba a következő ha áramot kap bekapcsol megy szépen de power gombra nem reagál!
A power az LPC Connector (J30) csati 1,2, tüskén van
Mi lehet a hiba?

(#24) kotibor


kotibor
tag

Felteszem én is, a legutóbbi hűtés módosítás képeit, itt még a kábelek még nincsenek elrendezve :-)
XIGMATEK JANUS LOW PROFILE CPU COOLER


[ Szerkesztve ]

2004-óta csere-berélek, az ezt megelőző értékelési rendszer alapján: kotibor felhasználónak 227 pozitív és 0 negatív értékelésem volt---> http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=kotibor

(#25) Oxydavid válasza kotibor (#24) üzenetére


Oxydavid
csendes tag

Nagyon impozáns lett! gratulálok :R

(#26) kotibor válasza Oxydavid (#25) üzenetére


kotibor
tag

Az új összeállítás pedig: [link]

2004-óta csere-berélek, az ezt megelőző értékelési rendszer alapján: kotibor felhasználónak 227 pozitív és 0 negatív értékelésem volt---> http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=kotibor

(#27) Oxydavid


Oxydavid
csendes tag

Nagyon igényes kialakítás! :R

(#28) unghp


unghp
újonc

Sziasztok,
Én is szeretném átalakítani a hűtésemet. Az artic hűtő már megvan.
Kérhetnék arra tippet, hogy a hűtő levételét milyen módon oldjam meg? eléggé rá van gyógyulva.
köszi.
Esetleg vki nem vállal átalakítást ? :)

(#29) péká


péká
csendes tag

Szerva Mindenkinek!

Sok éve van egy ilyen Kontron KTQM87 -es gép itthon i7 4860EQ-val és eddig médiaszerverként szolgált, teljesen jól és csendben. Viszont most belekerült egy 1050Ti és szeretnének rajta minimálban játszani a családtagjaim. Ehhez elvileg ez a teljesítmény elég lenne, de vagy valamit elállítottam a BIOS-ban (ami iszonyat részletes), vagy nemtom'.
A gép fix 800Mhz-en megy. Mind a 4 mag. Akármit csinálok.

Ha leterhelem, mondjuk Cinebench-el a procit, akkor sem lesz 100% procihasználat és nem kapcsol át TURBO módba.

Core freki jó.

Hmm. Itt nem enged 18 feletti értéket, ha ENABLED-re állítom.

Memória

Valahol valami beállítás, visszaveszi a teljesítményt, de nem tudom mi. Közel 100 gépet raktam össze eddig, még 486-tal kezdtem az előző évezredben. :-) Láttam már pár BIOS-t, (mondjuk ilyet még soha) futottam bele meredek helyzetekbe, de mindig találtam megoldást.
Itt sehol - semmi. Alig van a kézikönyvön kívül bármi infó a neten. Valakinek előjött már ez a hiba, vagy tudna valamelyikőtök esetleg segíteni a BIOS beállításban, infószerzésben? Kinek mi a tapasztalata?

Előre is kösz!
pk

Persze az egyéni hűtőmódosítást is belinkelem, ha ragaszkodtok a témához :-)

(#30) kotibor válasza péká (#29) üzenetére


kotibor
tag

Szia, BIOS-át már kiismertem, a legegyszerübb ha nyomsz egy gyári helyreállítást, vagy vedd ki az elemet és vissza. Nyugi, helyere fog állni, alapból 800Mhz-en letyeg, de felmegy terhelésnél 2600Mhz-re, sőt piszkálással többre is :-).
Én GTX 1070-el tolom rajta a játékot, arra tökéletes lesz.

2004-óta csere-berélek, az ezt megelőző értékelési rendszer alapján: kotibor felhasználónak 227 pozitív és 0 negatív értékelésem volt---> http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=kotibor

(#31) kotibor válasza unghp (#28) üzenetére


kotibor
tag

Szia, több saját lapomon leszedtem már a hűtést, de hallottam már én is olyanról hogy megsérült valakinek. A másodiknál bátrabb voltam, az elsőnél izzadtam rendesen. Csavarok ki, borda megfog és enyhe csavarás mellett próbáld leszedni.

2004-óta csere-berélek, az ezt megelőző értékelési rendszer alapján: kotibor felhasználónak 227 pozitív és 0 negatív értékelésem volt---> http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=kotibor

(#32) péká válasza kotibor (#30) üzenetére


péká
csendes tag

Kösz a választ. A gyári helyreállítás: Load setup defaults-t, Load optimized defaults -t kipróbáltam már és reseteltem a lapot is a jumperrel. Most kiveszem az elemet és jelentkezek.

(#33) péká válasza péká (#32) üzenetére


péká
csendes tag

Háát semmi változás. Error logban: rossz date. Ezt és a boot-ot javítva, Windows bejön, de csak 800Mhz. A 8x100-hoz ragaszkodik a kis rohadék :-)

Elég gyenge eredmény ez így. Valahogy a szorzót kellene állítani, vagy a Performance módot nem tudja aktiválni, vagy nem tudom mi lehet. :-(

(#34) kotibor


kotibor
tag

Win10-en belül energiagazdálkodás beállítás?

2004-óta csere-berélek, az ezt megelőző értékelési rendszer alapján: kotibor felhasználónak 227 pozitív és 0 negatív értékelésem volt---> http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=kotibor

(#35) péká válasza kotibor (#34) üzenetére


péká
csendes tag

Kösz. :-) Megvolt. 100%-ra tettem, teljesítményorientáltra, de semmi változás.
Viszont egy fórumon nem pont erre a procira, de hasonló 800-as korlátra találtam egy bejegyzést, amiben egy fals jelet adó szenzor korlátozta le a processzort 800Mhz-re és azt kikapcsolva a BIOS-ban a probléma megoldódott. (Lehet rossz a szenzor, lehet valami más hiba van a lapon, de a proci hőmérsékletét úgy is figyelem Windows alól is, szóval simán kikapcsoltam, hogy levehesse a teljesítményt ha magas hőfokot érzékel)

Megosztom, hátha valaki belefutna valamikor:
Bejegyzés

BIOS beállítás

Egyből más lett Cinebench alatt az eredmény

És a processzor is 100%-on fut (ami még mindig nem 3200, de azzal már eljátszok szerintem)

Köszönöm a válaszokat!

Hűtés mod jön legközelebb

(#36) kotibor válasza péká (#35) üzenetére


kotibor
tag

Köszi a megosztást, átállítottam én is, most még eszemben van és előre próbálok védekezni :). A hűtésről majd rakjál fel képeket és eredményeket, a tuning viszont nagyon érdekel, kérlek írd majd le a tapasztalataidat és hogy milyen úton meddig jutottál....

2004-óta csere-berélek, az ezt megelőző értékelési rendszer alapján: kotibor felhasználónak 227 pozitív és 0 negatív értékelésem volt---> http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=kotibor

(#37) felora:)


felora:)
tag

Hello.

találkozott már valaki olyan jelenséggel, hogy:

Gép összerakva, minden jól megy, automatikusan indul is amint kap áramot. Viszont, ha kikapcsolom normálisan, csak akkor akar elindulni, ha ismét áramtalanítom és automatikusan indul, bekapcsológombra annyit csinál, hogy felpörög a procihűtő ventije, 3-5mp után leáll, majd újra megindul, de se kép se hang. Viszont ha áramtalanítom a rendszert akkor utána első indításra megy minden jól. Biost is frissítettem, kinulláztam, de nem tudom mi lehet ez? :F

(#38) felora:) válasza felora:) (#37) üzenetére


felora:)
tag

Megoldva.... félig meddig...

Ha a Fan Cruise Control -t bekapcsolom és beállítom, hogy minimum X% -on menjen a venti, a Fan Max limit -et hagyom 100% -on, akkor csinálja ezt. Ha kikapcsolva hagyom akkor tökéletesen teszi a dolgát..... Így az a hiba, hogy elviselhetetlenül süvít a gépezet. :))

(#39) felora:) válasza felora:) (#38) üzenetére


felora:)
tag

+adalék... :D

Ez a "hiba", megszűnik, amennyiben a PCI-e foglalatba videokártya kerül, eddig az integrálttal használtam.... Nem tudom mi az összefüggés, de nemrég jött meg a VGA kártyám és így már tökéletesen működik. :))

(#40) kinetone válasza péká (#29) üzenetére


kinetone
tag

Szia!
Van egy bios beállítás, aminél lekorlátozza a proci teljesítményét, hogy kevesebbet fogyasszon. Egyszer átállítottam, benyaltam :DD ugyanezt, megnézem a biost hátha megtalálom.

(#41) kinetone válasza kinetone (#40) üzenetére


kinetone
tag

Azt hiszem valahol itt lehet mokolni

(#42) Rick4


Rick4
félisten

Srácok, igaz, nem hűtés, de van valakinek rajza hova lehet bekötni előlapi usb-ket, power/ reset gombot, hdd ledet, ilyesmiket? Ugyan látom a manualban, mi hova kell, de nem világos, hogy a sorcsatira hogy dugok rá egy olyan csatlakozót, ami komplett 2 usb portot vezetékel be, nem tudom, a kábelen mi a kiosztás. És akkor még az előlapi jack-ek is hátravannak.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#43) kotibor válasza Rick4 (#42) üzenetére


kotibor
tag

dobj priviben egy email címet

2004-óta csere-berélek, az ezt megelőző értékelési rendszer alapján: kotibor felhasználónak 227 pozitív és 0 negatív értékelésem volt---> http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=kotibor

(#44) Rick4 válasza kotibor (#43) üzenetére


Rick4
félisten

Megy is azonnal, köszönöm a segítséget, bár a felét megtaláltam az egyik kolléga hűtésmódosítós linkjén itt lejjebb, már a memtest megy, de az előlapi hang még kérdéses. :R

[ Szerkesztve ]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#45) g@norbert


g@norbert
aktív tag

Sziasztok, üdv mindenkinek!
Nekem is egy KTQM87 van, és a hűtés leszedésével kapcsolatban szeretném kérdezni, hogyan szedtétek le? 🤣
Nekem nagyon rá van gyógyulva, egyszer próbáltam, de inkább letettem róla, mert kőkeményen rajta van..
Van valami trükk, vagy esetleg valamilyen vegyszer ami lelazítja, lehet segíteni rajta hogy könnyen lejöjjön?
Nem szeretném tönkretenni.

Álljon má meg a mivan má itt, ne csapjuk be egymást, olyan nincs hogy nem lesz sehogy :)

(#46) g@norbert válasza Oxydavid (#2) üzenetére


g@norbert
aktív tag

Nem tudom hogy milyen magasságot épít a cpu, mivel még nem szedtem le a gyári hűtést, mert nem tudtam 🤣, de én régi telefonkártyából faragtam ki párat kupaknélküli procikra, amire nem lehetett kapni lesarkazásvédőt 😉

Álljon má meg a mivan má itt, ne csapjuk be egymást, olyan nincs hogy nem lesz sehogy :)

(#47) felora:) válasza g@norbert (#46) üzenetére


felora:)
tag

Javaslom, hogy a leszedés előtt közvetlen használd intenzíven a gépet, hagy legyen meg melegedve a procihűtő, nekem úgy könnyebben lejött. Hidegen feszítgettem én is, de nem akarta az igazat.

(#48) Rick4 válasza felora:) (#47) üzenetére


Rick4
félisten

Erre elég az is, ha csak leszeded a hűtőventit, tegnap éjjel próbáltam egy 120-as ventit beapplikálni a házba, nem kavar rosszul, viszont nem lesz meg az az egyenletes légmozgás a hűtőventin keresztül, ami a rendes hűtéshez kell, úgyhogy visszaraktam a gyári ventit, levettem a sebességet, egyelőre marad. Amíg nézegettem, hogy kellene legyen odabent minden, ment a gép, de nem volt hűtő a bordán, simán elvolt úgy is, igaz ment 55-60°C fölé is.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#49) Rick4


Rick4
félisten

A gyári bordára pakolt valaki nagyobb ventit?

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#50) felora:) válasza Rick4 (#49) üzenetére


felora:)
tag

Én szereztem még egy lapot és azon a gyári bordán levő lamellákat leszedtem, lesíkoltam a rézlapot, felpolíroztam és vágtam a szélébe 2 menetet, amibe alaplapi távtartókat raktam. Pasztát rákentem, aztán ráraktam egy Alpenföhn Brocken 2 -t, amit a két szélén levő alaplapi távtartóval fogattam le. Természetesen fekvő házba használam. :D

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.